Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Śmieciowy biznes. Samorządy walczą z monopolem
35

Samorządowcy z powiatu jasielskiego oraz radni miejscy zabiegają o nadanie instalacji EKOMAX w Wolicy statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Obecnie w projekcie aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego wskazano tylko jeden RIPOK. - Jeśli nie będzie konkurencji na rynku, to będzie monopol, i ceny za odbiór odpadów mogą być dowolnie regulowane – ostrzega burmistrz Ryszard Pabian.

Napisany dnia: 02.05.2016, 12:39
Radni Rady Miejskiej Jasła przeciwni budowie łącznicy kolejowej
59

Radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli negatywne stanowisko w sprawie budowy łącznicy pomiędzy liniami kolejowymi nr 106 i 108. Stanowisko ma zostać wysłane do Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz do Centrum Zrównoważonego Transportu, które prowadzi konsultacje tego projektu. 

Napisany dnia: 30.04.2016, 09:12
O zachowaniu się przy stole

Niezależnie od tego czym się w życiu zajmujemy, każdemu z nas zdarzają się sytuacje odświętne, wymagające zachowania elegancji, dobrego tonu i klasy. „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, a specjalne okazje bywają stresującym sprawdzianem. Mimo że od dziecka jesteśmy uczeni szeregu zasad, aby stały się one naszym prawdziwym „ja”, muszą być nieustannie ćwiczone. 

Napisany dnia: 30.04.2016, 08:57
W Świerchowej samochód wjechał do rowu
9

Dzisiaj tuż po godzinie 16 w miejscowości Świerchowa samochód osobowy zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 29.04.2016, 20:24
17-latka pogryziona przez wściekłe psy
98

To kolejne pogryzienie, do którego doszło na ul. Polnej w Jaśle. Wczoraj około godziny 18. młoda dziewczyna została zaatakowana przez agresywne psy. Z obrażeniami ciała trafiła do jasielskiego szpitala. Sprawą zajęła się już jasielska policja.

Napisany dnia: 29.04.2016, 10:21
Kiedy zobaczymy winne witacze ?
78

Końcem lipca 2014 r. jasielski magistrat ogłosił konkurs na projekt witaczy dla miasta Jasła. Konkurs rozstrzygnięto, zwycięzcy otrzymali nagrodę, a banerów jak nie było tak nie ma. Czy po prawie dwóch latach zostaną w tym roku zamontowane przy drogach wjazdowych do miasta?

Napisany dnia: 28.04.2016, 12:42
Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

Napisany dnia: 28.04.2016, 08:50
Wypadek w Skołyszynie. Kierowca skody w szpitalu
19

Do zdarzenia doszło około godz. 14.00 w Skołyszynie. Na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia się pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 27.04.2016, 15:10
Mini –ekspertyza dotycząca łącznicy kolejowej
40

Dr nauk Transportu i Logistyki Joanna Bril przygotowała mini-ekspertyzę dotyczącą budowy łącznicy kolejowej na trasie Rzeszów- Krosno. Temat ostatnio dość często poruszany wzbudził duże zainteresowanie. Przyglądając się bieżącym informacjom, radna sejmiku województwa podkarpackiego przygotowała dokument, który wskazuje co warto byłoby wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania przy tak dużej inwestycji.

Napisany dnia: 27.04.2016, 12:50
Kozioł zaatakował 18-latkę w Lipnicy Dolnej
74

Do zdarzenia doszło około godz. 6 na drodze polnej. W pewnym momencie do 18-latki podbiegł agresywny kozioł. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 27.04.2016, 08:27
Czy ta gra jest warta świeczki?
48

Choć budowa łącznicy kolejowej na trasie Krosno-Rezszów znajduje się w fazie opracowania dokumentacji przedprojektowej to już teraz inwestycja budzi ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców gmin przed które projektowane odcinki mają przebiegać lecz również wśród samorządowców.

Napisany dnia: 26.04.2016, 13:14
Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkołą z tradycją

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

Napisany dnia: 26.04.2016, 08:49
Ważą się losy Straży Miejskiej w Kołaczycach
90

Tydzień temu na terenie gminy Kołaczyce odbyły się konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców ośmiu miejscowości. Jednym z tematów spotkań było głosowanie nad wyrażeniem opinii dotyczącej dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Kołaczycach. Większość opowiedziała się za jej likwidacją. Na na to radni?

Napisany dnia: 25.04.2016, 15:17
Jak to mówi Hardcorowy Koksu: nie ma lipy!
39

W zeszłym tygodniu na jasielskim rynku sporo się działo. Widok wycinanych drzew zmartwił niejednego przechodnia. -To już żadnego cienia nie będzie ani zieleni na jesień. Wytną przy korzeniu i zabetonują. - Będzie problem, żeby znaleźć trochę cienia w upalne dni. Takich i wiele innych komentarzy pojawiło się w Internecie na ten temat. Nie martwcie się, lipę zastąpiły młode platany.

Napisany dnia: 25.04.2016, 12:28
Zbiórka dla Adriana wciąż trwa
5

Dzięki zbiórce środków finansowych oraz zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca Adrian Chlebowski oraz jego rodzina mogą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Pula pieniędzy, które przeznaczone zostaną na operację, dzięki której może on normalnie funkcjonować  sukcesywnie rośnie.

Napisany dnia: 25.04.2016, 09:31
Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis samochodowy AB Motors świadczy usługi profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Na ofertę składa się cała gama usług dzięki którym jesteśmy w stanie naprawić  układ klimatyzacji w samochodzie.

Napisany dnia: 25.04.2016, 08:25
Nauka i dobra zabawa w galerii handlowej? I o to chodzi!

Informacja o planach uruchomienia w Jaśle kolejnej adresowanej do dzieci i młodzieży placówki stowarzyszenia SIEMACHA, wzbudziła spore zainteresowanie mieszkańców regionu. Powstać ma w rozbudowanej Galerii Jasło. O jej losach zdecydują władze miasta. 

Napisany dnia: 22.04.2016, 15:00
Sprofanowano hostię!
379

W Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle doszło do znieważenia komunikantów, które porzucone leżały przy wejściu i w pobliżu świątyni. Osobom, które dopuściły się profanacji Eucharystii grozi ekskomunika.

Napisany dnia: 22.04.2016, 12:16
PZD zaoszczędziło na zimie
22

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle zaoszczędził na łagodnej zimie. Z ponad pół miliona złotych zaoszczędzono ponad trzysta tysięcy złotych. 83. 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg, mostów oraz zadania inwestycyjne.

Napisany dnia: 22.04.2016, 10:41
Miażdżyca odebrała mu nogi i chęć do życia!
54

Józef Szpak z Błażkowej od kiedy przeszedł amputację drugiej nogi całkowicie się załamał. Miażdżyca, która nadeszła jak grom z jasnego nieba odebrała mu zdrowie, siłę i radość. - Kiedyś człowiek miał wszystko, teraz nie mam nic. W więzieniu mają lepiej, bo chociaż chodzą. Na jednej nodze wszędzie poszedłem, dzisiaj jestem upokorzony – mówi ze łzami w oczach pan Józef.

Napisany dnia: 21.04.2016, 15:11
 • Naturalnie wygrać z bólem

   

  Każdy dzień jest prawdziwym wyzwaniem dla naszego organizmu. Niezależnie od tego czy pracujemy fizycznie, czy umysłowo, jesteśmy bardziej, czy mniej aktywni fizycznie, zdarzają się sytuacje gdy nasze ciało wysyła sygnał ostrzegawczy: Więcej nie dam rady!

 • Śmieciowy biznes. Samorządy walczą z monopolem

  Samorządowcy z powiatu jasielskiego oraz radni miejscy zabiegają o nadanie instalacji EKOMAX w Wolicy statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. - Jeśli nie będzie konkurencji na rynku, to będzie monopol, i ceny za odbiór odpadów mogą być dowolnie regulowane – ostrzega burmistrz Ryszard Pabian.

 • O zachowaniu się przy stole

   

  Niezależnie od tego czym się w życiu zajmujemy, każdemu z nas zdarzają się sytuacje odświętne, wymagające zachowania elegancji, dobrego tonu i klasy. „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, a specjalne okazje bywają stresującym sprawdzianem. Mimo że od dziecka jesteśmy uczeni szeregu zasad, aby stały się one naszym prawdziwym „ja”, muszą być nieustannie ćwiczone. 

 • 24.Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Jaśle

  Do mistrzostw przystąpiło 11 drużyn z powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników test oraz trzy stacje, na których młodzież miała za zadanie zabezpieczyć pozorowane zdarzenia urazowe.

 • 17-latka pogryziona przez wściekłe psy

  To kolejne pogryzienie, do którego doszło na ul. Polnej w Jaśle. Wczoraj około godziny 18. młoda dziewczyna została zaatakowana przez agresywne psy...

 • Mateusz Mijal i jego debiutancka płyta!

  W Empiku w Jaśle odbyła się premiera debiutanckiej płyty Mateusza Mijala – „9 lat”. Na krążku znalazło się 12 utworów, w tym znana wszystkim pierwsza piosenka „Góraleczka”, ale również „Winny”, „Za to co mam”, czy „Niech się ludzie śmieją”.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • Czy ta gra jest warta świeczki?

   

  Choć budowa łącznicy kolejowej na trasie Krosno-Rezszów znajduje się w fazie opracowania dokumentacji przedprojektowej to już teraz inwestycja budzi ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców gmin przed które projektowane odcinki mają przebiegać lecz również wśród samorządowców.

 • Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkołą z tradycją

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Ważą się losy Straży Miejskiej w Kołaczycach

  Tydzień temu na terenie gminy Kołaczyce odbyły się konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców ośmiu miejscowości. Jednym z tematów spotkań było głosowanie nad wyrażeniem opinii dotyczącej dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Kołaczycach. Większość opowiedziała się za jej likwidacją. Na na to radni?

 • Mateusz Mijal spotka się z fanami w Empiku!

  „9 lat”, to tytuł debiutanckiej solowej płyty Mateusza Mijala, autora takich hitów jak „Niech się ludzie śmieją”, „Winny” czy „Za to co mam”. Z okazji premiery, Mijal spotka się z fanami w jasielskim Empiku w Galerii Jasło już w najbliższą środę, 27 kwietnia.

 • Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

   

  Serwis samochodowy AB Motors świadczy usługi profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Na ofertę składa się cała gama usług dzięki którym jesteśmy w stanie naprawić  układ klimatyzacji w samochodzie.

 • Czarni gromią przy Śniadeckich

   

  W dzisiejszym meczu drużyna Czarnych Jasło pewnie pokonała ekipę Iskry Przysietnica w stosunku 4:1. Gospodarze od pierwszej do ostatniej minuty byli stroną przeważającą.

 • Nauka i dobra zabawa w galerii handlowej? I o to chodzi!

   

  Informacja o planach uruchomienia w Jaśle kolejnej adresowanej do dzieci i młodzieży placówki stowarzyszenia SIEMACHA, wzbudziła spore zainteresowanie mieszkańców regionu. Powstać ma w rozbudowanej Galerii Jasło. O jej losach zdecydują władze miasta. 

 • Sprofanowano hostię!

  W Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle doszło do znieważenia komunikantów, które porzucone leżały przy wejściu i w pobliżu świątyni. Osobom, które dopuściły się profanacji Eucharystii grozi ekskomunika.

 • Informator gimnazjalisty 2016/17 - zaplanuj swoją przyszłość.

 • Zbieraj nakrętki dla Kacperka

  Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnego Kacperka. Razem z córką Wiktorią mieszkamy w Jaśle. Chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację naszego synka.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105