Strona główna
Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca
96

Dziś zaprezentowano nowo powstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

Napisany dnia: 18.10.2018, 20:37
Szpital bez Miasta?
122

Początkiem października Szpital Specjalistyczny w Jaśle poszerzył swoją ofertę o nowy Oddział Diabetologii, a w tym tygodniu planowane jest oficjalne zakończenie zadania polegającego na „Rozbudowie i doposażeniu Bloku Operacyjnego oraz Centralnej Sterylizacji wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Napisany dnia: 18.10.2018, 19:15
Pożar w Nienaszowie
4

Wczoraj po godzinie 16 w Nienaszowie wybuchł pożar budynku niezamieszkałego w stanie surowym. Na miejscu strażacy zlokalizowali zarzewie ognia, który wydostawał się z pomieszczeń piwnicznych. Akcja gaśnicza trwała ponad półtorej godziny.

Napisany dnia: 18.10.2018, 14:32
Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami
134

W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

Napisany dnia: 18.10.2018, 12:54
Sepioł wygrał "walkę" o prawdę
57

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie oddalił zażalenie Janusza Pachera na orzeczenie sądu I instancji w trybie wyborczym w sprawie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Mariusza Sepioła, byłego starosty jasielskiego. Pełnomocnik PiS w Skołyszynie musi zamieścić sprostowanie.

Napisany dnia: 17.10.2018, 15:03
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

Napisany dnia: 17.10.2018, 08:00
Nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu
35

Do Domu Pomocy Społecznej w Foluszu trafił nowy funkcjonalny samochód do transportu osób. Pozwoli on dwustu pięćdziesięciu mieszkańcom DPS-u bezpieczniej i bardziej komfortowo podróżować ulicami powiatu jasielskiego i nie tylko. Dziś odbyło się oficjalne przekazanie samochodu placówce.

Napisany dnia: 16.10.2018, 19:05
W szpitalu powstał oddział diabetologiczny
103

Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

Napisany dnia: 16.10.2018, 14:00
Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach
21

W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

Napisany dnia: 16.10.2018, 07:00
Weekendowy bilans zdarzeń
22

W minioną niedzielę w powiecie jasielskim doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklisty oraz rowerzysty. W obu zdarzeniach prowadzone są postępowania wyjaśniające.

Napisany dnia: 15.10.2018, 11:14
Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym
124

W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Postanowieniem sądu ma również zakaz ich rozpowszechniania. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

Napisany dnia: 13.10.2018, 18:00
W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny
154

W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

Napisany dnia: 13.10.2018, 09:00
Mitsubishi wjechało w kiosk
62

Na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Armii Krajowej doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut wjechało wprost w kiosk.

Napisany dnia: 12.10.2018, 09:26
Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi
28

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 11.10.2018, 10:51
„U mnie nie będzie politykierstwa”
241

Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Napisany dnia: 10.10.2018, 14:00
Policjanci przeczesują tereny Osobnicy
57

Trwają poszukiwania 43-letniego mieszkańca Osobnicy, który oddalił się z domu w sobotę rano. W akcję zaangażowani są jasielscy policjanci, strażacy, rodzina zaginionego, ratownicy STORAT oraz pies tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Napisany dnia: 10.10.2018, 11:13
Z nowym sprzętem na ratunek życia i mienia
10

Strażacy ochotnicy z Trzcinicy otrzymali nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, którego łączna wartość przekracza 100 tys. zł. Teraz będą mogli skuteczniej i bardziej profesjonalnie ratować życie i mienie mieszkańców.

Napisany dnia: 10.10.2018, 08:30
Osuwisko w Myscowej zostało zlikwidowane
114

Półtora roku temu część drogi powiatowej w Myscowej osunęła się w kierunku rzeki. Myscowianie obawiali się, że osuwisko będzie się pogłębiać a oni stracą jedyny dojazd do swoich domostw. W ostatnich tygodniach problem ten został rozwiązany.

Napisany dnia: 09.10.2018, 16:01
Choroby psychiczne wśród dzieci to wciąż temat tabu
34

Zaburzenia psychiczne i samobójstwa wśród dzieci i młodzieży to w Polsce coraz powszechniejszy problem. Diagnozowanie oraz leczenie depresji i stanów lękowych wśród osób należących do tej właśnie grupy społecznej, w obliczu rozwoju nowoczesnych technologii i zmieniającego się modelu społeczeństwa wymaga podejmowania zupełnie nowych wyzwań. O tychże wyzwaniach, rozmawiano podczas XXV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Warzycach.

Napisany dnia: 09.10.2018, 07:00
Jasło w specjalnej strefie ekonomicznej
40

W myśl nowych przepisów, przedsiębiorcy z całej Polski mogą korzystać z pomocy publicznej dotychczas oferowanej tylko przez specjalne strefy ekonomiczne. Lokalizacja inwestycji na terenie miasta Jasła daje przedsiębiorcom wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na okres 15 lat.

Napisany dnia: 08.10.2018, 14:12
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105