Strona główna
Szkoła Mistrzostwa Sportowego od września w Jaśle

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w Jaśle rozpocznie działalność pierwsza w mieście i powiecie jasielskim Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna.

Napisany dnia: 11.03.2019, 07:30
Makabryczny wypadek w Łysej Górze
94

W nocy, w miejscowości Łysa Góra doszło do poważnego wypadku. Stan dwóch młodych kobiet, biorących udział w zdarzeniu jest poważny. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 10.03.2019, 08:53
Żegnaj Doktorze …
19

Rankiem 8 marca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł śp. Zdzisław Szymański. W pamięci jaślan zapisał się jako szanowany lekarz medycyny i radiolog oraz długoletni dyrektor jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.03.2019, 11:35
Nie będzie dochodzenia w sprawie budżetu obywatelskiego
48

Prokuratura Rejonowa w Jaśle odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła, w trakcie przeprowadzanego w ubiegłym roku głosowania w sposób elektroniczny na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 08.03.2019, 18:22
Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Jaśle. Zebrano ponad 108 tys. zł
31

Z każdym rokiem pieniędzy zebranych w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle jest coraz więcej. W tym roku kwota przekroczyła 100 tys. zł. Polacy jednoczą się i wspierają akcję, bo wiedzą, że jej cel jest szlachetny. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Napisany dnia: 08.03.2019, 13:00
Pożary traw to groźna plaga!
43

Strażacy ugasili już ponad 200 pożarów spowodowanych wypalaniem traw na terenie powiatu jasielskiego. Codziennie są wzywani do kilkudziesięciu akcji gaśniczych. Sytuacja jest poważna, a sprawcy podpaleń wciąż nie odpuszczają. Jasielska policja podejmuje działania w celu zatrzymania podpalaczy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im areszt lub kara grzywny.

Napisany dnia: 08.03.2019, 09:00
„Nie będziemy licytować się z PiS”
111

W roku wyborczym partie polityczne gotowe są obiecać wyborcom bardzo wiele, aby osiągnąć pożądane przez siebie wyniki głosowania. Tym razem także nie będzie inaczej. Przed głosowaniem w majowych wyborach do euro parlamentu na czoło po raz kolejny wysuwane są zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej polityki społecznej. Czy koalicja ugrupowań opozycyjnych zdoła skutecznie przeciwstawić swój program pomysłom Prawa i Sprawiedliwości? Na to oraz wiele innych pytań w rozmowie z jaslo4u.pl odpowiada Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Napisany dnia: 07.03.2019, 18:00
Fotoradar w Kołaczycach pomalowano farbą
64

Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Postawiony w ubiegłym roku fotoradar przy drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach został pomalowany białą farbą. Z kolei w tym samym czasie w Bukowej urządzenie zostało zasłonięte folią. Sprawą zajmuje się policja.

Napisany dnia: 07.03.2019, 13:13
27-latek podejrzewany o pomalowanie wagonu
122

We wtorek w godzinach wieczornych zatrzymano 27-letniego mieszkańca Jasła, który jest podejrzewany o wymalowanie graffiti na wagonie. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zaczął uciekać. W jego ujęciu pomogli strażnicy miejscy. Jaślanin nie przyznaje się do winy.

Napisany dnia: 06.03.2019, 14:36
Radna Kluz pyta o McDonalds'a
205

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie” dwukrotnie podczas ostatnich sesji pytała władze miasta, a także pozostałe gremium rady o możliwość ściągnięcia do miasta inwestora, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom.

Napisany dnia: 06.03.2019, 12:17
Kierował samochodem mając 3 promile
21

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.03.2019, 10:36
Pożar tira na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Wczoraj jasielscy policjanci interweniowali w związku z pożarem samochodu. Ciężarowy man spłonął doszczętnie na zatoce przy ulicy Krakowskiej w Jaśle, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria osi przedniego koła.

Napisany dnia: 05.03.2019, 12:00
Przebudują boisko treningowe w Jaśle
29

Władze miasta będą ubiegać się w ministerstwie sportu o dodatkowe środki na inwestycję od wielu lat oczekiwaną w szczególności przez środowisko piłkarskie. Całość zadania opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Napisany dnia: 05.03.2019, 10:23
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Przedszkole znajduje się w centrum miasta, jest dobrze wyposażone - przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Napisany dnia: 05.03.2019, 07:30
Pani Helena dożyła 100 lat. To kwestia genów i stylu życia
30

W miniony weekend Helena Sanocka z Tarnowca świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny i przyjaciół. Do jubilatki z życzeniami przybyli również wójt gminy Tarnowiec oraz kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

Napisany dnia: 04.03.2019, 18:00
Ewakuacja szkoły w Dębowcu
122

W Dębowcu przeprowadzono dziś ewakuację szkoły podstawowej. Powodem było rozpylenie przez jednego z uczniów nieznanej substancji.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:54
Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt

Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:15
Czy kultura w polityce to fikcja?
54

W czwartek, w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego z udziałem Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Wicemarszałek Sejmu RP mówiła o szeroko pojętej kulturze w polityce.

Napisany dnia: 03.03.2019, 18:00
22-latek nieprzytomny leżał na dnie basenu
181

Dzisiaj po godzinie 20. na krytej pływalni w Jaśle doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 22-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jasło wyciągnięto z dna basenu.

Napisany dnia: 02.03.2019, 23:59
W Jaśle uczczono pamięć żołnierzy niezłomnych
76

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wspomina się losy tych, którzy nie byli gotowi przystać na egzystencję pod stalinowskim jarzmem kontynuując walkę ze wschodnim ciemiężcą, za co gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. W Jaśle również oddano hołd żołnierzom niezłomnym. Odrębne obchody zorganizowało Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Napisany dnia: 01.03.2019, 16:07
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105