Strona główna
Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników
i zleceniobiorców.

Napisany dnia: 02.01.2019, 08:22
Nadchodzą intensywne opady śniegu i zawieje
42

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie intensywnych opadów śniegu stopnia 2 oraz zamieci śnieżnych stopnia 1 na terenie powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 01.01.2019, 20:11
Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Napisany dnia: 01.01.2019, 09:22
Umknął policjantom unikając zatrzymania
66

Policjanci z Nowego Żmigrodu próbowali dziś zatrzymać do kontroli kierowcę terenowego Nissana. Mężczyzna pomimo wezwań do zatrzymania kontynuował jazdę ostatecznie gubiąc pościg. Grozić mu może za ten czyn kara pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Napisany dnia: 31.12.2018, 17:25
Top 25 wydarzeń 2018 r.
23

Żegnając 2018 r. przypominamy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 365 dni. Ten rok był wyjątkowy pod każdym względem. Wybory samorządowe przyniosły ze sobą wiele zmian w powiecie jasielskim. Roksana Węgiel wygrała "The Voice Kids" oraz Eurowizję Junior w Mińsku. Ponadto zakończono w mijającym roku kilka ciekawych inwestycji. To również rok ogromnej straty dla rodzin, których najbliżsi odeszli w skutek tragedii.

Napisany dnia: 31.12.2018, 16:00
Burmistrz zawiadamia prokuraturę w sprawie głosowania
53

Dziś mieszkańcy Jasła z pewnością nie poznają końcowych wyników głosowania na projekty w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jasielski magistrat zdecydował się, bowiem zawiadomić Prokuraturę Rejonową w Jaśle o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Czy podczas głosowania faktycznie doszło do nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych?

Napisany dnia: 31.12.2018, 11:26
Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty
49

Dwaj młodzi mieszkańcy województwa małopolskiego odpowiedzą za kradzież sprzętu elektronicznego. Mężczyźni trafili w ręce jasielskich policjantów po tym, jak ukradli w jednym ze sklepów tablet wart ponad 300 złotych. Okazało się, że to nie jedyna kradzież na ich koncie. Dwaj 17-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd.

Napisany dnia: 28.12.2018, 20:17
Cztery osoby poszkodowane w wypadku na DK 28
127

Na granicy miejscowości Szebnie i Zimna Woda doszło dziś do poważnego wypadku z udziałem trzech pojazdów. Cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala. Droga krajowa nr 28 jest zablokowana.

Napisany dnia: 27.12.2018, 16:02
Kompleksowa pomoc dla dzieci

Życie to sztuka wyboru. Taką domeną kierujemy się tworząc Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną „ECHO” w Gorlicach.

Napisany dnia: 26.12.2018, 21:27
Ekstremalne wędrówki to ich sposób na życie
30

Weronikę Łukaszewską i Sławomira Sanockiego połączyły pasja i miłość do gór. Rok temu wspólnie wyruszyli na pionierską zimową wyprawę „Łukiem Karpat”. O tym, co wydarzyło się podczas trzymiesięcznej wędrówki opowiedzieli w wywiadzie udzielonym redakcji.

Napisany dnia: 26.12.2018, 09:47
Nowe, atrakcyjne kierunki w jasielskim „Medyku”

Oferta edukacyjna Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle poszerzyła się o kolejny atrakcyjny kierunek kształcenia. We wrześniu 2018 r. naukę rozpoczęli uczniowie pierwszego semestru w zawodzie technik elektroradiolog.

Napisany dnia: 24.12.2018, 07:55
Budżet (nie)obywatelski
82

Pierwszy w historii Jasła budżet obywatelski budzi ogromne kontrowersje. W trakcie głosowania pojawiły się wątpliwości, co do prawidłowości jego przebiegu. Na 4 z 24 projektów, w krótkim czasie oddano bowiem znaczną liczbę głosów. Jasielski magistrat bada, czy nie doszło o złamania zasad zawartych w regulaminie.

Napisany dnia: 21.12.2018, 12:50
Tradycje, o których warto pamiętać
10

Z Wiesławem Hapem, historykiem, regionalistą, prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 21.12.2018, 08:00
Ostrzeżenie o marznących opadach – 21 grudnia
19

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że 21 grudnia 2018 r.  od godz. 3.00 do godz. 9.00 prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów deszczu marznącego, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo: 70% (opady marznące).

Napisany dnia: 20.12.2018, 16:46
Uważaj na kieszonkowców!
19

Świąteczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech i roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym. W ten sposób można stracić nie tylko pieniądze, ale także telefon komórkowy, karty płatnicze, dokumenty i inne cenne przedmioty. Są osoby, które nasze zabieganie i nieostrożność wykorzystują w nieuczciwym celu. Przestrzegamy przed kieszonkowcami i radzimy co zrobić, by nie stwarzać im okazji do przestępstwa.

Napisany dnia: 20.12.2018, 10:47
Spotkanie opłatkowe w STO

Nic  tak nie łączy  ludzi jak wigilijny stół.  W tym przeświadczeniu   pedagodzy  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  STO w Jaśle zorganizowali, tuż przed Godnymi Świętami, spotkanie społeczności szkolnej.

Napisany dnia: 20.12.2018, 07:00
Kolejny cios dla Adama Pawlusia
141

Wybory samorządowe w powiecie jasielskim zakończyły się triumfem Prawa i Sprawiedliwości. U progu nowej kadencji Rady Powiatu w Jaśle wszystko wskazywało na to, że większość jaką uzyskali radni spod partyjnego szyldu na czele z Adamem Pawlusiem pozwoli im na niczym niezmącone sprawowanie władzy. Tymczasem już wybór wicestarosty naruszył podstawy powyborczej układanki. Jakby tego było mało opozycja wnioskuje o odwołanie obecnego starosty.

Napisany dnia: 19.12.2018, 14:14
Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym w Łysej Górze
36

Dzisiaj około godz. 10, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łysej Górze. Na drodze wojewódzkiej nr 993, zderzyły się trzy samochody - dwie ciężarówki oraz samochód osobowy. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Droga powiatowa prowadząca do miejscowości Łysa Góra jest całkowicie zablokowana, ruch na drodze wojewódzkiej nr 993, odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.

Napisany dnia: 19.12.2018, 11:56
Od stycznia więcej pociągów do Jasła
54

Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2019 r. na linii Jasło – Rzeszów – Jasło kursować będzie dodatkowa para pociągów pasażerskich. Plany uruchomienia kolejnych połączeń to wypadkowa rosnącego zainteresowania podróżnych tą formą komunikacji masowej.

Napisany dnia: 18.12.2018, 08:17
Spór zbiorowy nie został zażegnany
116

Technicy elektroradiologii liczą na spełnienie żądań płacowych przez dyrekcję jasielskiego szpitala.Tylko to może zakończyć pomyślnie spór zbiorowy. Na chwilę obecną nie doszło do pojednania. Wkrótce rozpoczną się mediacje między obiema stronami.

Napisany dnia: 17.12.2018, 12:56
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105