Strona główna
Policjanci szukają sprawców chuligańskiego wybryku
68

Jasielscy policjanci ustalają sprawców uszkodzeń mienia, do których doszło w nocy 25 lutego. Wandale dopuścili się zniszczenia elewacji, co najmniej kilku budynków na terenie niemal całego miasta. Szacowane szkody mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisany dnia: 28.02.2019, 21:06
Jasło znów będzie tętniło "życiem przemysłowym"?
126

W biurze poselskim posła Bogdana Rzońcy odbył się briefing prasowy, na którym omawiane były kwestie zbliżających się wyborów do europarlamentu, rozmawiano również o nowym programie PiS, a także sprawach lokalnych, dotyczących Jasła i rozwoju przemysłu.

Napisany dnia: 28.02.2019, 13:23
Na trzy miesiące stracili prawo jazdy
23

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. We wtorek zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Napisany dnia: 28.02.2019, 10:37
Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

Napisany dnia: 28.02.2019, 08:00
Meja, Atom i Nadia – rarogi stepowe „pracują” w parku miejskim
29

Od poniedziałku w parku miejskim swoją pracę rozpoczął sokolnik. Trzy rarogi stepowe Meja, Atom i Nadia będą patrolować alejki parkowe od świtu do zmierzchu. Prace potrwają do pierwszych dni maja. Nad prawidłowością działań sokolniczych czuwa specjalista ornitolog.

Napisany dnia: 27.02.2019, 13:00
1 marca – godzinne utrudnienia w ruchu na ulicy Staszica
14

W związku z organizacją jasielskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca w godzinach rannych, nastąpią utrudnia w ruchu na ulicy Staszica.

Napisany dnia: 27.02.2019, 11:00
Pijany kierowca ciężarówki odpowie przed sądem
30

Mieszkaniec Rzeszowa odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zatrzymania mężczyzny przyczyniła się wzorowa postawa strażaka PSP Jasło, który powiadomił Policję i zabrał kierującemu kluczyki. Kierowca ciężarowego volvo miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 27.02.2019, 08:19
Wreszcie rozpoczyna się budowa KG2
119

Budowa nowej drogi wojewódzkiej między dwiema drogami krajowymi w Jaśle nareszcie się ziści. Firma Budimex, która jest wykonawcą tej inwestycji wchodzi na plac budowy. Zadanie opiewa na blisko 24 mln zł. Droga KG2 ma powstać do końca roku.

Napisany dnia: 26.02.2019, 18:42
Syn obwinia ojca
28

Miłosz, młodszy syn Haliny G. po raz ostatni widział swoją mamę 5 sierpnia 2014 r. po godzinie 19. Od tamtego wieczora ślad po niej zaginął. Młody chłopak uważa, że doszło do zabójstwa, a sprawcą jest jego ojciec, Janusz G., były mąż Haliny. 58-letni dzisiaj mężczyzna cały czas twierdzi, że ze zniknięciem kobiety nie ma nic wspólnego.

Napisany dnia: 26.02.2019, 08:00
Ciężarówką wjechał do rowu
30

Dzisiaj tuż przed godziną 20.00 w miejscowości Łężyny doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego marki volvo.

Napisany dnia: 25.02.2019, 21:41
Mrzonka, czy realna szansa. Kibice chcą nowego stadionu w Jaśle
91

„Stadion Dla Jasła” jest akcją zainaugurowaną przez kibiców klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Ma ona zjednoczyć całe środowisko piłkarskie Jasła dla osiągnięcia celu, jakim jest powstanie nowoczesnego obiektu sportowego, odpowiadającego współczesnym standardom.  

Napisany dnia: 25.02.2019, 09:37
Jasielska szkoła wicemistrzem Polski w cukiernictwie!
29

Drużyna młodych cukierników z jasielskiego Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych odniosła wspaniały sukces. Podczas IX Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie technikum kształcący się w zawodzie technik technologii żywności – Bartłomiej Smoleń i Maksymilian Czechowicz, wywalczyli II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski.

Napisany dnia: 25.02.2019, 07:30
Adrian Bałucki kończy przygodę w "The Voice Kids 2".
32

Adrian w finale zaśpiewał piosenkę "End of the Road" Boys to Men. Swoim wykonaniem zrobił ogromne wrażenie na wszystkich trenerach, a słowa Cleo, jego trenerki pozostaną mu na długo w pamięci. Jaślanin jednak odpadł wraz z Karoliną Kruk. Anna Dąbrowska znalazła się w ścisłej trójce finalistów.

Napisany dnia: 23.02.2019, 22:01
I kadencja Rady Seniorów Miasta Jasła dobiegła końca
23

Dobiegła końca I kadencja Rady Seniorów Miasta Jasła, która została wybrana 27 lutego 2015 roku. Rada przyczyniła się między innymi do powstania Jasielskiej Karty Seniora oraz zorganizowania corocznych koncertów noworocznych, a także Dni Seniora w Jaśle. Współpracowała również z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy opracowaniu „Programu Aktywności Lokalnej Miasta Jasła dla seniorów na lata 2016 do 2020.

Napisany dnia: 23.02.2019, 15:49
Uwaga na silny mróz
30

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia silnego mrozu. Temperatura powietrza może spaść nawet do -17oC.

Napisany dnia: 22.02.2019, 16:02
Adrian stoi przed wielką szansą
31

Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

Napisany dnia: 22.02.2019, 07:30
Miał świadomość, że pies cierpi
120

W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

Napisany dnia: 20.02.2019, 21:15
Pożar budynku gospodarczego w Mytarce
37

Dzisiaj, w jednym z budynków gospodarczych w miejscowości Mytarka wybuchł pożar. Ogniem objęte było całe jego wnętrze. Z żywiołem walczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jednostek OSP w gminie Nowy Żmigród.  

Napisany dnia: 20.02.2019, 10:37
Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE
167

Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

Napisany dnia: 20.02.2019, 09:47
Agrarny ambaras
62

Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty. Nie da się przez to nic uprawiać. Mam działkę 25 arową i z jednej strony jest las a z drugiej odłóg – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

Napisany dnia: 19.02.2019, 14:15
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105