Strona główna
Policja zatrzymała 69-latkę podejrzaną o kradzież pieniędzy
16

Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu krośnieńskiego podejrzewaną o kradzież pieniędzy. Według wstępnych, ustaleń kobieta przez kilka dni opiekowała się 79-letnią mieszkanką gminy Tarnowiec, najprawdopodobniej okradając ją w tym czasie z oszczędności. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała zarzut kradzieży pieniędzy. Nie przyznała się do tego czynu. Decyzją prokuratora została objęta policyjnym dozorem.

Napisany dnia: 22.09.2017, 07:30
Oprawcy Szymona trafią za kratki
69

Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Napisany dnia: 21.09.2017, 20:27
Droga krajowa 73 w kierunku Kołaczyc zablokowana. Policja organizuje objazdy
9

W Kołaczycach na ul. Burmistrza Wiejowskiego na łuku drogi doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika paliwa samochodu ciężarowego. Droga będzie zablokowana około 2 godzin.

Napisany dnia: 21.09.2017, 16:49
Strażakiem się jest, a nie bywa
36

Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

Napisany dnia: 21.09.2017, 13:18
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
15

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego.

Napisany dnia: 21.09.2017, 12:19
Utrudnienia na odcinku drogi relacji Jasło-Załęże-Osiek Jasielski
3

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1881R relacji Dębowiec - Załęże - Osiek Jasielski, Skanska S.A Oddział Budownictwa Inżynieryjnego w Rzeszowie informuje, że w dniach od 26 do 29 września br. w godzinach 7:00-17:00 nastąpi całkowite zamknięcie drogi powiatowej na odcinku Dębowiec - Załęże.

Napisany dnia: 21.09.2017, 12:19
Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa
76

1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

Napisany dnia: 20.09.2017, 12:37
Szpital otrzymał blisko 10 mln zł
48

Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

Napisany dnia: 20.09.2017, 10:01
ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Napisany dnia: 20.09.2017, 08:46
„To wielka strata. Będzie nam go brakowało”
21

Minionej nocy po kilku miesiącach walki o życie zmarł Roman Strojek, radny Rady Miejskiej Jasła, społecznik, osoba życzliwa, ciepła i oddana drugiemu człowiekowi. Odszedł w wieku 62 lat.

Napisany dnia: 19.09.2017, 12:50
Czy pałac Kotarskich odzyska blask?
38

Mieszkańcy gminy Brzyska liczą na to, że pałac Kotarskich, który od lat niszczeje znów stanie się ich wizytówką. Aby przywrócić temu zabytkowemu budynkowi dawny wygląd potrzebne jest finansowe wsparcie. Koszt jest ogromny, bo odrestaurowanie zespołu pałacowo-dworskiego oszacowano na ponad 20 mln zł.

Napisany dnia: 18.09.2017, 17:00
Interpelacja radnej w sprawie reparacji wojennych
112

Maria Szańca, radna Rady Miejskiej Jasła chce powołania specjalnego zespołu, którego zadaniem miałoby być wyliczenie strat i szkód, jakie poniosło Jasło w czasie II wojny światowej. Zdaniem radnej oszacowanie strat stanowi moralny obowiązek wobec przyszłych pokoleń.

Napisany dnia: 18.09.2017, 13:37
Uczczono pamięć ofiar sowieckiego totalitaryzmu
46

W Jaśle odbyły się dzisiaj obchody Dnia Sybiraka. Uczczono pamięć Polaków zesłanych przed dziesięcioleciami do najodleglejszych zakątków Związku Radzieckiego. Uroczystość była również wspomnieniem agresji sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 r.

Napisany dnia: 17.09.2017, 12:28
Wypadek w Kątach. Dwie osoby uwięzione w pojeździe
37

Kwadrans po 8 rano na drodze Kąty-Krempna doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego Renault Laguna. Pojazd uderzył w przepust po czym stoczył się ze skarpy. AKTUALIZACJA.

Napisany dnia: 16.09.2017, 09:00
W Trzcinicy znaleziono zwłoki mężczyzny
50

Dzisiaj w rejonie mostu w Trzcinicy znalezione zostało ciało mężczyzny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to zwłoki poszukiwanego od sześciu tygodni 66-letniego mieszkańca Pielgrzymki.

Napisany dnia: 15.09.2017, 17:30
Zderzenie dwóch aut w Umieszczu. Trzy osoby trafiły do szpitala
24

Dzisiaj, około godziny 10 w Umieszczu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala w Jaśle przetransportowane zostały 3 osoby.

Napisany dnia: 15.09.2017, 11:12
Groźne zdarzenie drogowe na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Jaśle. Na ulicy Krakowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 73, osobowe renault czołowo zderzyło się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia jedna osoba została przewieziona do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 15.09.2017, 09:18
To było wspaniałych piętnaście lat
25

Od 15 lat wspólnota „Wiara i Światło” Antosie działająca przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Jaśle stanowi dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich bliskich swoistego rodzaju przystań. Tutaj spotykają się, wymieniają doświadczeniami a przede wszystkim wzajemnie wspierają się dając pokrzepienie w trudnych chwilach, stanowiąc jedną, wielką rodzinę.

Napisany dnia: 15.09.2017, 08:30
Powróć do natury z „Panem Szczypiorkiem”

Warzywa, owoce, soki bez dodatku cukru, zioła i wiele innych stanowią podstawę żywienia dla osób ceniących sobie zdrowy tryb życia. Teraz wszystko to co wartościowe dla Twojego organizmu kupisz w nowo otwartym sklepie „Pan Szczypiorek”.

Napisany dnia: 15.09.2017, 07:30
Piknik Lotniczy dla upamiętnienia Leszka Preisnera
29

Na lądowisku usytuowanym na łąkach nieopodal strefy przemysłowej w Jaśle odbył się Piknik Lotniczy zorganizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "Ikar". Podczas spotkania zostały zaprezentowane loty samolotów nad pasem startowym, a także pokazy modeli latających wykonujących akrobacje lotnicze.<FOTO>

Napisany dnia: 14.09.2017, 12:50
 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • Program samorządowy PO wielką niewiadomą

   

  Dziś na płycie jasielskiego Rynku z dziennikarzami spotkały się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanka Joanna Frydrych. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wybory samorządowe. Na szczegóły programu samorządowego Platformy Obywatelskiej trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

 • Budowa lądowiska przy nowej komendzie. Czy to się uda?

  Temat związany z budową lądowiska dla helikopterów w Jaśle ucichł. Obecnie priorytetowym zadaniem dla powiatu jest rozbudowa jasielskiego szpitala. Inwestycji nie da się jednak uniknąć. Szpitalne Oddziały Ratunkowe muszą mieć lądowisko na 1 stycznia 2021 r.

 • SPA dla Twojego samochodu

   

  Każdy samochód zasługuje na to, aby wyglądać pięknie. Auto o lśniącym lakierze, bez zarysowań oraz czystym wnętrzu to wizytówka każdego kierowcy. Warto jednak postawić na doświadczenie profesjonalistów, którzy potrafią podarować każdemu samochodowi drugą młodość.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Jaślanie wybierają się na pionierską wyprawę górską - 2000 kilometrów przez zimowe Karpaty

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zamierzają jako pionierzy pokonać pieszo całe Karpaty zimą. Drugie największe pasmo górskie w Europie, a zarazem najdziksze zakątki naszego kontynentu.

 • Darmowe szkolenia komputerowe

   

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Leddo.pl - Lider sprzedaży oświetlenia w Internecie w Polsce znajdujący się w zasięgu ręki w Jaśle.

   

  Leddo.pl jest to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu klientom innowacyjnych produktów oświetleniowych wykonanych w nowoczesnej technologii LED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105