Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
9-latka w ciężkim stanie przetransportowana do Rzeszowa
40

Wczoraj popołudniu w gminie Skołyszyn doszło do wypadku z udziałem 9-letniej rowerzystki. Dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie.

Napisany dnia: 07.04.2016, 14:47
Błażkowa: Bierzmowanie bez biskupa
109

We wtorek w Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Błażkowej sakrament bierzmowania miało przyjąć blisko 160 osób. Po ponad godzinnym oczekiwaniu na biskupa okazało się, że go nie ma i nie będzie. Wszyscy zgromadzeni w Kościele zostali odprawieni do domów z kwitkiem. Następnego dnia powtórzono całą ceremonię już w obecności ekscelencji.

Napisany dnia: 07.04.2016, 11:26
Powstanie ponad 8 km wałów o wartości 58 mln zł
34

Budowa wału przeciwpowodziowego na terenie miasta Jasła, gmin Jasła oraz Dębowca planowana jest na 2017 r. Czy uda się rozpocząć tę inwestycję, wszystko będzie zależało od uzyskania przez PZMiUW w Rzeszowie decyzji uwarunkowań środowiskowych oraz pozwolenia na budowę.

Napisany dnia: 07.04.2016, 09:37
Podkarpacka Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie ma nowego szefa
24

St. Bryg. Andrzej Babiec zastąpił na stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Kuliga, który przez niespełna pięć lat kierował strażą pożarną na Podkarpaciu. Zmian w kierownictwie możemy się spodziewać także w komendach miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.

Napisany dnia: 05.04.2016, 21:29
W marcu doszło do 107 pożarów traw!
22

Z roku na rok strażacy wielokrotnie  są wzywani do pożarów traw i nieużytków rolnych. W powiecie jasielskim w miesiącu marcu do wypalanych traw wyjeżdżano aż 107 razy. Osobie, która dopuszcza się tego rodzaju działań grożą surowe sankcje.

Napisany dnia: 05.04.2016, 14:57
Atak hakerski na jasielski Sanepid
43

W zeszłym tygodniu w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle doszło do bezprawnego zaszyfrowania danych informatycznych. W związku z atakiem hakerskim pracownicy nie mają dostępu do danych. Dyrektor Dariusz Pomprowicz zapewnia jednak, że nie doszło do wycieku danych osobowych.

Napisany dnia: 05.04.2016, 12:04
Detoksykacja organizmu bez uzależnienia, fanaberia czy konieczność?

Współczesny styl naszego życia nie sprzyja dobremu i zdrowemu funkcjonowaniu. Pośpiech oraz stres odbijają się na naszym zdrowiu, a brak czasu oraz złe nawyki żywieniowe dodatkowo pogarszają sytuację, obciążają układ pokarmowy, a szkodliwe substancje zalegając na ściankach jelit, przedostają się do krwioobiegu i atakują poszczególne organy.

Napisany dnia: 05.04.2016, 09:47
Wypadek w Trzcinicy. Ciągnik rolniczy uderzył w ogrodzenie
41

Dzisiaj około godziny 7.00 w miejscowości Trzcinica ciągnik rolniczy uderzył w ogrodzenie szkoły. Mężczyzna kierujący pojazdem trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 05.04.2016, 08:15
Pijany kierowca uciekał przed policją
43

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który w miniony piątek uciekał przed funkcjonariuszami policji. 29-letni mieszkaniec gminy Brzyska został ujęty w Bączalu Dolnym.

Napisany dnia: 04.04.2016, 10:11
Wypadek w Brzyskach: 21-latek w ciężkim stanie
106

Wczoraj o godzinie 11.30 w centrum Brzysk doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 21-latek trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 04.04.2016, 09:45
Program 500+ wystartował
152

Od dzisiejszego dnia Polacy mogą składać wnioski w ramach programu 500+. Już od wczesnych godzin rannych przed lokalami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  zaczęły ustawiać się kolejki chętnych do złożenia wniosku. 

Napisany dnia: 01.04.2016, 14:36
W powiecie jasielskim coraz mniej bezrobotnych
83

Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w powiecie jasielskim na przestrzeni dwóch lat spadła z 18% w 2013 r. na 15% w 2015 r.

Napisany dnia: 01.04.2016, 13:50
Bezpłatne badanie wzroku w salonie optycznym VISIONOPTYK

Wiosna już za pasem. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na ciepłe i słoneczne dni. Wiosną i latem warto jednak zadbać o prawidłową ochronę oczu przed działaniem słońca. W salonie VISIONOPTYK znajdziecie nową kolekcję okularów przeciwsłonecznych najlepszych marek. Zapraszamy!

Napisany dnia: 01.04.2016, 12:42
Miasto chce modernizować infrastrukturę sportową w Jaśle
58

Władze miasta w najbliższym czasie będą ubiegać się o dofinansowanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki na modernizację boisk sportowych w Jaśle, Sobniowie oraz na Gamracie. Miasto na ten cel zabezpieczyło w budżecie 667 500 zł.

Napisany dnia: 31.03.2016, 13:48
Płyty Michała Szpaka z dedykacją czekają na zwycięzców!

Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu, w którym do wygrania były płyty Michała Szpaka z dedykacją wokalisty. Dzisiaj krążki dotarły do naszej redakcji.

Napisany dnia: 30.03.2016, 21:00
Zaprosili mnie do współpracy
56

Joanna Bril z Jedlicza, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego dołączyła wczoraj do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak sama przyznaje, że jako samorządowiec nie jest związana z żadną opcją polityczną. Jej celem jest skuteczna praca na rzecz regionu i osób, które podczas wyborów obdarzyły ją kredytem zaufania.

Napisany dnia: 30.03.2016, 15:02
Największa inwestycja w historii powiatu
51

Władze powiatu zatrudniły specjalistę odpowiedzialnego za koordynowanie pracami wszystkich inspektorów nadzoru podczas pierwszego etapu rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Napisany dnia: 30.03.2016, 09:00
Studia podyplomowe dofinansowane z UE dla każdego uczestnika

Niepubliczna Placówka Doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

Napisany dnia: 30.03.2016, 08:08
Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w święta
29

Policyjna akcja "Wielkanoc 2016" zakończyła się czterema kolizjami. W świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 29.03.2016, 19:45
Kładka, czy most?
70

Projektant firmy M-N-G Mosty Nowej Generacji po raz trzeci nie usunął wad i braków w projekcie budowlanym kładki, która miała powstać na osiedlu Gądki na rzece Wisłoce. Przez niefachowość wykonawcy zmarnowane zostały dwa lata. - Jesteśmy przed rozwiązaniem umowy z firmą. W tym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja - powiedział Antoni Pikul, wiceburmistrz miasta Jasła.

Napisany dnia: 29.03.2016, 12:36
 • O zachowaniu się przy stole

   

  Niezależnie od tego czym się w życiu zajmujemy, każdemu z nas zdarzają się sytuacje odświętne, wymagające zachowania elegancji, dobrego tonu i klasy. „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, a specjalne okazje bywają stresującym sprawdzianem. Mimo że od dziecka jesteśmy uczeni szeregu zasad, aby stały się one naszym prawdziwym „ja”, muszą być nieustannie ćwiczone. 

 • 24.Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Jaśle

  Do mistrzostw przystąpiło 11 drużyn z powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników test oraz trzy stacje, na których młodzież miała za zadanie zabezpieczyć pozorowane zdarzenia urazowe.

 • 17-latka pogryziona przez wściekłe psy

  To kolejne pogryzienie, do którego doszło na ul. Polnej w Jaśle. Wczoraj około godziny 18. młoda dziewczyna została zaatakowana przez agresywne psy...

 • Mateusz Mijal i jego debiutancka płyta!

  W Empiku w Jaśle odbyła się premiera debiutanckiej płyty Mateusza Mijala – „9 lat”. Na krążku znalazło się 12 utworów, w tym znana wszystkim pierwsza piosenka „Góraleczka”, ale również „Winny”, „Za to co mam”, czy „Niech się ludzie śmieją”.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • Czy ta gra jest warta świeczki?

   

  Choć budowa łącznicy kolejowej na trasie Krosno-Rezszów znajduje się w fazie opracowania dokumentacji przedprojektowej to już teraz inwestycja budzi ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców gmin przed które projektowane odcinki mają przebiegać lecz również wśród samorządowców.

 • Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkołą z tradycją

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Ważą się losy Straży Miejskiej w Kołaczycach

  Tydzień temu na terenie gminy Kołaczyce odbyły się konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców ośmiu miejscowości. Jednym z tematów spotkań było głosowanie nad wyrażeniem opinii dotyczącej dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Kołaczycach. Większość opowiedziała się za jej likwidacją. Na na to radni?

 • Mateusz Mijal spotka się z fanami w Empiku!

  „9 lat”, to tytuł debiutanckiej solowej płyty Mateusza Mijala, autora takich hitów jak „Niech się ludzie śmieją”, „Winny” czy „Za to co mam”. Z okazji premiery, Mijal spotka się z fanami w jasielskim Empiku w Galerii Jasło już w najbliższą środę, 27 kwietnia.

 • Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

   

  Serwis samochodowy AB Motors świadczy usługi profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Na ofertę składa się cała gama usług dzięki którym jesteśmy w stanie naprawić  układ klimatyzacji w samochodzie.

 • Czarni gromią przy Śniadeckich

   

  W dzisiejszym meczu drużyna Czarnych Jasło pewnie pokonała ekipę Iskry Przysietnica w stosunku 4:1. Gospodarze od pierwszej do ostatniej minuty byli stroną przeważającą.

 • Nauka i dobra zabawa w galerii handlowej? I o to chodzi!

   

  Informacja o planach uruchomienia w Jaśle kolejnej adresowanej do dzieci i młodzieży placówki stowarzyszenia SIEMACHA, wzbudziła spore zainteresowanie mieszkańców regionu. Powstać ma w rozbudowanej Galerii Jasło. O jej losach zdecydują władze miasta. 

 • Sprofanowano hostię!

  W Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle doszło do znieważenia komunikantów, które porzucone leżały przy wejściu i w pobliżu świątyni. Osobom, które dopuściły się profanacji Eucharystii grozi ekskomunika.

 • Informator gimnazjalisty 2016/17 - zaplanuj swoją przyszłość.

 • Zbieraj nakrętki dla Kacperka

  Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnego Kacperka. Razem z córką Wiktorią mieszkamy w Jaśle. Chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację naszego synka.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105