Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Chodniki przy ulicy Granicznej i Floriańskiej powstaną do końca roku
34

Mieszkańcy ulicy Granicznej wreszcie doczekają się przydrożnego chodnika – zostanie on wybudowany jeszcze w tym roku. Kostka brukowa pojawi się również przy ulicy Floriańskiej, gdzie remont pobocza drogi prowadzony jest już od dwóch lat.

Napisany dnia: 28.03.2014, 17:04
Nowoczesny ośrodek szkolenia zawodowego oddany do użytku
56

Powstałe i wyposażone w głównej mierze z funduszy unijnych Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Jaśle jest już oficjalnie otwarte. W uroczystości oddania do użytku nowoczesnej bazy szkolenia zawodowego, utworzonej przy miejscowym Centrum Kształcenia Praktycznego uczestniczyły wczoraj władze powiatowe oraz zaproszeni goście. Realizacja inwestycji kosztowała łącznie 3,3 miliona złotych – w głównej mierze została sfinansowana środkami unijnymi. <<FOTOGALERIA>>

Napisany dnia: 28.03.2014, 11:08
Przy ul. Kościuszki płonęło drzewo [nowe zdjęcia]
52

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną niewielkiego pożaru, do jakiego doszło dziś po godzinie 16 przy ulicy Kościuszki, nieopodal Ronda Steinhausa. Ogień, który pojawił się na drzewie został ugaszony przez strażaków.

Napisany dnia: 27.03.2014, 19:28
Debatowali o problemach jasielskiej młodzieży
55

 Czy młodzi ludzie mogą być aktywni w życiu społecznym? Dlaczego nie uczestniczą w wyborach i co zrobić, by zmienili swoje nastawienie do nich? Czy młody człowiek ma w Jaśle możliwość działania? Odpowiedzi na tego typu pytania szukali uczestnicy debaty poświęconej problemom młodzieży, która odbyła się w ubiegły wtorek w sali obrad jasielskiego magistratu. Przygotowali ją uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Jaśle we współpracy z Urzędem Miasta Jasła.

Napisany dnia: 27.03.2014, 13:22
Dzielnicowi zatrzymali kieszonkowca
23

Dzielnicowi z jasielskiej komendy zatrzymali kieszonkowca, który usiłował okraść mieszkankę gminy Jasło. Podejrzany z torebki pokrzywdzonej zabrał portfel z pieniędzmi. Mężczyzna na swoim koncie ma również kradzież sklepową. Wczoraj usłyszał zarzuty i został osądzony w trybie przyspieszonym.

Napisany dnia: 27.03.2014, 12:04
Nielegalni imigranci ujęci przez jasielską policję
54

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj pięciu nielegalnie przebywających w naszym kraju Pakistańczyków. Mężczyźni dostali się do Polski w naczepie tira jadącego z Grecji – wyskoczyli z niej na jednej z ulic Jasła.

Napisany dnia: 25.03.2014, 15:16
NBP wprowadza banknoty z nowymi zabezpieczeniami
16

7 kwietnia tego roku Narodowy Bank Polski po raz pierwszy wprowadzi do obiegu banknoty posiadające zmodernizowane zabezpieczenia. Znajdą się one na nominałach 10, 20, 50 i 100 zł – mimo, iż ich grafika nie ulegnie zmianie nowy wygląd zabezpieczeń widoczny będzie gołym okiem. Dotychczasowe banknoty zachowają bezterminową ważność.

Napisany dnia: 25.03.2014, 14:08
M. Niewczas w Jaśle: mistrzyni karate i kandydatka Twojego Ruchu do europarlamentu spotkała się ze studentami AHE
51

W ubiegłą niedzielę studenci jasielskiego wydziału łódzkiej AHE uczestniczyli w spotkaniu z Martą Niewczas, mistrzynią świata w karate i rzeszowskim samorządowcem – obecnie również przewodniczącą podkarpackich struktur Twojego Ruchu i jego kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Towarzyszyła jej Beata Puchalik jaślanka, która także zamierza walczyć o mandat europosła z listy partii dowodzonej przez Janusza Palikota. Wydarzenie pod hasłem „Kobiety w polityce” odbyło się w auli "Ekonomika".

 

Napisany dnia: 24.03.2014, 22:13
Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Cieklinie im. Tadeusza Kościuszki
22

21 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieklinie odbyła się uroczysta akademia poświęcona lekcji historii z życia i dokonań bohatera dwojga narodów.<<FOTOGALERIA>>

Napisany dnia: 24.03.2014, 16:51
Obchody 220 rocznicy insurekcji kościuszkowskiej w Jaśle
27

W niedzielę na płycie jasielskiego rynku odbyła się inscenizacja przysięgi Tadeusza Kościuszki, po której wszyscy uczestnicy tych wydarzeń przeszli do Parku Miejskiego. Tam nastąpiła zmiana warty pod jego pomnikiem.

Napisany dnia: 24.03.2014, 16:22
Dobry start w przedsiębiorczość

Zapraszamy do udziału w projekcie DOBRY START W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Rekrutacja trwać będzie od 31.03.2014 r. do 04.04.2014 r. Oferujemy wsparcie finansowe do 40 000 zł na założenie własnej działalności.  

Napisany dnia: 24.03.2014, 11:45
Potrącenie pieszej. 73-latka zmarła w szpitalu
68

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.00 na ul. Granicznej w Jaśle. Kierujący audi A 8 77-letni mieszkaniec Jasła potrącił idącą poboczem 73-letnią kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.

Napisany dnia: 24.03.2014, 09:54
Kosmiczna Technologia drzwi dla twojego domu

Firma PROFIL – BUD działa na rynku już od 14 lat. Obecnie zajmujemy się produkcją kompozytowych drzwi zewnętrznych.. Zajmujemy się również dystrybucją okien wykonanych w systemach bezołowiowych KBE, BRUEGMAN , VEKA i OVLO   w pełnym asortymencie. Wykonujemy stolarkę typową oraz zamówienia według indywidualnych życzeń. Dysponujemy doświadczonym zespołem pracowników oraz bardzo dobrym parkiem maszynowym.

Napisany dnia: 24.03.2014, 08:52
W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle nagrodzono laureatów czterech konkursów
4

W dniu 19 marca w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyło się podsumowanie czterech konkursów organizowanych przez placówkę dla uczniów szkół podstawowych. Są one przedsięwzięciami cyklicznymi – każdego roku uczestniczy w nich liczna grupa dzieci i młodzieży z terenu Jasła i powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 21.03.2014, 23:56
Włamał się do samochodu byłego pracodawcy
28

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 25-latka, który włamał się do samochodu byłego pracodawcy. Jego łupem padł sprzęt i materiały wykorzystywane do instalacji centralnego ogrzewania. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

Napisany dnia: 21.03.2014, 14:34
Rząd jest przeciwny wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę
75

Sejm rozpatrzy dzisiaj dwa projekty: poselski i obywatelski dotyczące wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Rząd sprzeciwia się tym zmianom. - Obecnie obowiązujące regulacje stanowią rozwiązanie kompromisowe, godzące interesy pracowników, pracodawców i konsumentów. Dalsze ograniczenia w omawianym zakresie mogłyby skutkować ograniczeniem liczby miejsc pracy dla pracowników zatrudnionych w placówkach handlowych – czytamy w wydanej końcem stycznia przez Radę Ministrów opinii.

Napisany dnia: 20.03.2014, 13:39
Porozumienie o współpracy PWSZ w Krośnie ze Starostwem Powiatowym w Jaśle
12

W dniu 17 marca br. w gabinecie Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie Panowie: Adam Kmiecik – Starosta Jasielski i prof. dr hab. Grzegorz Przebinda – Rektor PWSZ w Krośnie podpisali porozumienia o współpracy, obejmujące przedsięwzięcia dydaktyczne i edukacyjne, a także wspólne podejmowanie realizacji projektów badawczych, koncepcyjnych i aplikacyjnych związanych z działalnością Starostwa i mieszczących się w zakresie oferty uczelni.

Napisany dnia: 20.03.2014, 11:06
Ruszyła kampania przyjmowania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2014 r.
5

To już jedenasta kampania, w której Polscy rolnicy mogą się ubiegać o przyznanie płatności obszarowych do gruntów rolnych. Zgodnie z unijnymi zasadami od 15 marca do 15 maja 2014 r. do ARiMR można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności ONW, płatności rolnośrodowiskowych oraz wnioski o wypłatę pomocy na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne w ramach PROW 2007 - 2013 za 2014 r.

Napisany dnia: 20.03.2014, 10:46
JDK bez dotacji nie stanie się Regionalnym Centrum Wiedzy i Sztuki
60

W ubiegłym roku władze miasta zdecydowały się, że przystąpią do Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" starając się o dofinansowanie projektu pn. "Regionalne Centrum Wiedzy i Sztuki w Jaśle". Niestety Jasło zostało odrzucone w wyniku oceny merytorycznej a to oznacza, że prawdopodobnie rozbudowa JDK będzie musiała jeszcze poczekać.

Napisany dnia: 19.03.2014, 12:45
Bracia zatrzymani za narkotyki
56

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali dwóch braci podejrzanych o sprzedaż i posiadanie narkotyków. W ich domu funkcjonariusze znaleźli rosnące w donicach krzewy konopi. Zabezpieczyli również amunicję i marihuanę. Podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Napisany dnia: 19.03.2014, 10:56
 • Zwycięstwo Czarnych Jasło w meczu z OKS Mokrzyszów

   

  W rozegranym dziś meczu 22 kolejki rozgrywek IV ligi podkarpackiej piłkarze Czarnych Jasło pokonali na własnym obiekcie OKS Mokrzyszów 2:1. Jaślanie zaprezentowali dobry futbol i ich wygrana nad drużyną z Tarnobrzega była w pełni zasłużona. <<FOTORELACJA>>

 • Afera Blues Group i Azzja & Hubert w półfinale Must Be The Music!

   

  Jurorzy Must Be The Music dokonali wyboru 40 wykonawców, którzy zaprezentują się w półfinale muzycznego talent show telewizji Polsat. W wąskiej grupie szczęśliwców znalazła się jasielska formacja Afera Blues Group oraz pochodzący z naszego miasta gitarzysta Hubert Charków, współtworzący duet Azzja & Hubert.

 • Nowo otwarty sklep motoryzacyjny!

   

  Sklep motoryzacyjny oferuje części samochodowe jak i części do motorów i motorowerów w konkurencyjnych cenach. Prowadzimy sprzedaż części zamiennych do niemal wszystkich typów pojazdów. Dla naszych klientów przygotowaliśmy promocję. Robiąc zakupy zbieraj punkty i wymieniaj je na atrakcyjne nagrody. 

 • Zespół Szkół w Trzcinicy Szkoła przyjazna uczniowi!

   

  Zespół Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy to szkoła z  prawie 70 – letnią tradycją. Jej atutem jest duży wybór zawodów dopasowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy.

 • Przy ulicy Szkolnej ford focus staranował drzewo i latarnię

   

  We wtorek o godzinie 22:28 przy ulicy Szkolnej doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Kierujący fordem focusem uderzył w przydrożne drzewo i słup latarni. Nikomu nic się nie stało.

 •                    Wesołego Alleluja!

   

   

   

 • Konkurs na dyrektora I LO unieważniony. Rozpocznie się na nowo

   

  Nieprędko poznamy nazwisko nowego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Konkurs, który miał go wyłonić decyzją Zarządu Powiatu Jasielskiego został unieważniony. Powód - odpowiedzialni za jego przeprowadzenie nie wiedzieli, iż w sytuacji nierozstrzygnięcia rywalizacji w pierwszym głosowaniu należy przeprowadzić drugie. Procedura wyborów szefa placówki rozpocznie się od nowa.

   

 • Volkswagen dachował w Zarzeczu

   

   W dniu dzisiejszym po godzinie 15 w miejscowości Zarzecze doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód marki Volkswagen wypadł z drogi i po dachowaniu utknął w przydrożnym rowie.

   

 • Must Be The Music: Pomóż jaślaninowi zakwalifikować się do półfinału talent show!

   

  Czterokrotne “tak” otrzymał od jury Must Be The Music duet Azja & Hubert, współtworzony przez jaślanina Huberta Charkowa. Jego występ zarejestrowany podczas castingów do programu został wyemitowany we wczorajszym odcinku muzycznego talent show na antenie telewizji Polsat.

 • Oświadczenie lustracyjne Z. Dziedzica zostanie zbadane na nowo – czy sąd oczyści byłego radnego z zarzutów?

   

  Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną Zdzisława Dziedzica i uchylił orzeczenia sądów niższej instancji w sprawie rzekomego kłamstwa lustracyjnego, jakiego miał się on dopuścić przed kilkunastoma miesiącami. Sprawa byłego radnego Rady Miejskiej Jasła ponownie zostanie rozpoznana przez rzeszowski Sąd Okręgowy.

 • Super promocje w Salonach Optycznych „TWÓJ OPTYK”

   

  W drugiej połowie kwietnia (14.04- 30.04)  na naszych klientów czekają MEGA PROMOCJE.NAJWYŻSZA JAKOŚĆ ZA NAJNIŻSZĄ CENĘ!

 • Tegoroczne Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie rozdane

   

  Świętujące w tym roku jubileusz złotych godów 23 pary małżeńskie zamieszkałe na terenie powiatu jasielskiego odebrały wczoraj w Jasielskim Domu Kultury Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - przyznane im przez prezydenta RP. W imieniu Bronisława Komorowskiego jubilatom wręczył je burmistrza Jasła Andrzej Czernecki.

 • Jaślanie uczcili czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej

   

  Upamiętnienie ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem było celem obchodów, jakie odbyły się dziś w naszym mieście w związku z kolejną rocznicą tej tragedii. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Jasła.

 • Piwo na „skałkach” będzie legalne. Czy radni pozwolą handlować tam również winem?

   

   We wiacie znajdującej się na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ulicy Kwiatowej będzie mogła być prowadzona sprzedaż piwa. Uchwałę dotyczącą zmiany regulaminu obiektu przyjęli w poniedziałek jasielscy radni. Być może w niedalekiej przyszłości dokument ten zostanie raz jeszcze znowelizowany, gdyż na sali obrad jasielskiego magistratu rozgorzała dyskusja na temat umożliwienia rozszerzenia oferty lokalu o wino – w imię „Winnych klimatów”.

   

 • Hurtowe ceny i duży wybór- wkłady, znicze, kompozycje na groby i bukiety

   

  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i starając się zaoszczędzić Państwa czas stworzyliśmy kwiaciarnię w Jareniówce (naprzeciwko Nowego Cmentarza w Jaśle).

 • Informator gimnazjalisty 2014 - zaplanuj swoją przyszłość.

   

  Gimnazjalisto! Planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej wymaga posiadania aktualnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105