Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Komisja Europejska podkreśla szczególne znaczenie Programu Polska Wschodnia
35

Podczas wczorajszej konferencji prasowej europoseł Tomasz Poręba przedstawił odpowiedzi Komisji Europejskiej na jego interpelacje w sprawie Programu Operacyjnego Polska Wschodnia i opłat za użytkowanie niemieckich dróg.

Napisany dnia: 25.09.2014, 07:57
Mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera protestują przeciwko budowie drogi
111

Trwa protest przeciwko planowanej przez miasto budowie łącznika ulic Baczyńskiego i Staszica. Lokatorzy bloku przy ul. Metzgera 10, wzdłuż którego droga ma przebiegać są oburzeni, jak to określają, samowolą jasielskich władz. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, nikt nie pytał nas o zdanie. Nie chcemy tej drogi – mówią. O inwestycji oficjalnie dowiedzieli się przed kilkoma dniami.

Napisany dnia: 24.09.2014, 17:51
W Jaśle znaleziono zwłoki mężczyzny
31

Wczoraj w godzinach porannych nieopodal jednego z funkcjonujących na terenie Jasła sklepów odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Okoliczności śmierci 62-letniego mieszkańca gminy Krempna wyjaśnia jasielska policja, pod nadzorem prokuratury. Wiadomo już, iż nie przyczyniły się do niej osoby trzecie.

Napisany dnia: 24.09.2014, 14:18
Wspólne ćwiczenia mundurowych w Jaśle i okolicach
27

Podkarpaccy żołnierze, policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej oraz inspektorzy ochrony środowiska odbyli dziś na terenie powiatu jasielskiego wspólne ćwiczenia terenowe. Celem przedsięwzięcia pod kryptonimem Bieszczady 2014 było nie tylko doskonalenie indywidualnych umiejętności pracowników służb mundurowych ale również podniesienie efektywności ich współdziałania podczas akcji wywołanych skażeniem środowiska. <<FOTORELACJA>>

Napisany dnia: 23.09.2014, 16:03
Policjanci otrzymali nowy AlcoBlow
44

Policjanci z jasielskiej komendy zostali wyposażeni w nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow MK-2. Funkcjonariusze będą wykorzystywać go podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Jasła.

Napisany dnia: 23.09.2014, 13:50
W Lipnicy Dolnej odkryto archeologiczną perłę. Jest ich więcej?
17

Unikatowy piec do wypalania naczyń z III-IV wieku naszej ery to zdecydowany „numer jeden” pośród obiektów archeologicznych, jakie odnaleziono na przełomie sierpnia i września br. w trakcie badań wykopaliskowych przeprowadzonych w Lipnicy Dolnej. Odkryto tam osadę z okresu wpływów rzymskich.

Napisany dnia: 23.09.2014, 11:20
Jubileusz 90-lecia OSP Łysa Góra
7

20 września w godzinach popołudniowych odbyły się uroczyste obchody 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysej Górze. Jednostka powołana została do służby w 1924 roku, a jej celem była ochrona przeciwpożarowa miejscowości Łysa Góra. W kolejnych latach zwiększał się zasięg oraz zakres działania jednostki.

Napisany dnia: 22.09.2014, 20:48
Wypadek w Siedliskach Sławęcińskich. Trzy osoby w szpitalu
27

Trzy osoby trafiły do szpitala na skutek wypadku, jaki wydarzył się dziś w miejscowości Siedliska Sławęcińskie. Na drodze krajowej nr 28 samochód dostawczy zderzył się z naczepą ciężarówki.

Napisany dnia: 22.09.2014, 16:05
Otwórz dziecku drogę do lepszej szkoły i pracy

Minął już prawie miesiąc nauki w szkole. Pojawiają się pierwsze klasówki i sprawdziany, a wraz z nimi obawa przed trudnym materiałem i złymi ocenami. Szczególnie dużo trudności sprawia matematyka - dla wielu czarna magia.

Napisany dnia: 22.09.2014, 07:43
Prawo i Sprawiedliwość rusza do walki o samorządy
221

Z każdym upływającym dniem coraz mocniej daje się odczuć atmosferę przybierającej na intensywności kampanii przed wyborami samorządowymi. Kandydaci, głównie największych stronnictw oraz ich zwolennicy i sympatycy zwierają szeregi, aby skutecznie powalczyć o jak najlepszy wynik wyborczy.

Napisany dnia: 20.09.2014, 21:12
Trzcinica: odsłonięto obelisk upamiętniający generała Hallera
51

W niezwykle podniosłej aurze odbyła się wczoraj przy Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego  w stulecie czynu niepodległościowego  gen. Józefa Hallera. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz różnego szczebla i rozmaitych instytucji, wojsko, harcerze oraz szereg pocztów sztandarowych. Poświęcenia nowo powstałego obiektu dokonał biskup rzeszowski ks. Jan Wątroba. <<FOTORELACJA>>

Napisany dnia: 20.09.2014, 00:01
Uniewinniony dyżurny jasielskiej policji znów przed sądem
50

Na nowo rozpoczął się proces Bolesława K., dyżurnego jasielskiej policji, oskarżonego o podżeganie do mataczenia w sprawie pobicia, jakiego względem kilku młodych mężczyzn przed ponad dwoma laty mieli dopuścić się trzej inni funkcjonariusze komendy. W zeszłym roku sąd wydał wyrok uniewinniający mężczyznę – na skutek apelacji prokuratury został on jednak uchylony.

Napisany dnia: 19.09.2014, 09:00
Kraksa motocykla z osobówką. Strażacy wyręczyli załogę pogotowia
84

Do jasielskiego szpitala trafił motocyklista, który ucierpiał na skutek zdarzenia się z samochodem osobowym. Do kraksy doszło dziś po południu na krzyżówce ulic Lwowskiej oraz Sroczyńskiego. 

Napisany dnia: 18.09.2014, 18:53
Upamiętnili w Jaśle los zesłańców
30

W dniu wczorajszym w wielu miastach Polski świętowano Światowy Dzień Sybiraka. Obchody, których celem jest kultywowanie pamięci o prawdziwych losach wszystkich zesłanych obywateli naszego kraju odbyły się również w Jaśle. <<FOTORELACJA>>

Napisany dnia: 18.09.2014, 11:25
Dzień otwarty w Hurtowni Elektrycznej "MEGA"

ZMIANA TERMINU! Już w najbliższą środę (24.09.2014) w Hurtowni MEGA odbędzie się dzień otwarty. Na naszych klientów czekać będą atrakcyjne promocje i upominki oraz smaczne potrawy z grilla!

Napisany dnia: 18.09.2014, 08:52
Jest wyrok w sprawie tragedii w Sieklówce
26

Na łączną karę czterech lat pozbawienia wolności skazany został sprawca tragedii, jaka końcem 2012 roku wydarzyła się w podjasielskiej miejscowości Sieklówka. Do śmierci swojej konkubiny Damian P. doprowadził w sposób nieumyślny – orzekł Sąd Okręgowy w Krośnie.

Napisany dnia: 17.09.2014, 14:39
Szkolenia językowe szansą na rozwój

Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu, dzięki pozyskanej dotacji od 1 października 2013 roku rozpoczęło realizację projektu szkoleniowego „ Szkolenia językowe szansą na rozwój”.

Napisany dnia: 17.09.2014, 09:04
Kolejne potrącenie na pasach
22

Dziś późnym popołudniem w rejonie skrzyżowania ulic 3. Maja i Baczyńskiego samochód osobowy potrącił kobietę. Do wypadku doszło na pasach. Pokrzywdzona piesza przebywa w szpitalu, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napisany dnia: 16.09.2014, 20:51
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
10

Burmistrz Miasta Jasła informuje, że od 22 września osoby powyżej 65 roku życia, zamieszkałe na terenie miasta Jasła mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Napisany dnia: 16.09.2014, 17:06
Zwolennicy Korwin-Mikkego chcą likwidacji jasielskiej straży miejskiej. Będzie referendum?
306

Doprowadzić do referendum w sprawie likwidacji jasielskiej straży miejskiej – taki cel postawili sobie członkowie miejscowych struktur Kongresu Nowej Prawicy JKM, powstałych na początku sierpnia br. By móc go zrealizować, „korwiniści” potrzebują wsparcia ze strony mieszkańców Jasła – w ciągu 60 dni muszą zebrać ok. 3,5 tysiąca podpisów wyrażających społeczną aprobatę dla ich inicjatywy. Czy to zadanie do wykonania?

Napisany dnia: 16.09.2014, 02:12
 • Tomasz Namysł: Nowy Pomysł na Miasto i Gminę Kołaczyce

   

  Przedstawiamy Państwu sylwetkę Tomasza Namysła, kandydata na burmistrza Miasta i Gminy Kołaczyce.

 • Zadaj pytanie kandydatom na burmistrza Jasła

   

  Niespełna miesiąc pozostał do wyborów samorządowych, w których mieszkańcy Jasła dokonają wyboru Burmistrza miasta. Kandydaci w czasie trwania kampanii wyborczej spotkają się podczas debaty wyborczej. 

 • Wybory samorządowe 2014. Sprawdź kto i gdzie startuje! [aktualizacja]

   

  6 osób, w tym 5 mężczyzn i 1 kobieta, stanie do walki o fotel burmistrza Jasła w zbliżających się wyborach samorządowych. O mandat radnego RMJ ubiegać się będzie łącznie 120 kandydatów, reprezentujących 7 komitetów wyborczych. 

 • „Venecja” – blachodachówka na Twój dach

   

  Blachodachówka modułowa „Venecja”  to innowacyjny i wyjątkowy wyrób, dzięki któremu ekonomicznie i wygodnie pokryjesz swój dach. 

 • Małgorzata i Jan schudli razem 46 kg!

   

   

 • Kolizja w Gliniczku [aktualizacja]

   

  W miejscowości Gliniczek doszło dziś do czołowego zderzenia samochodów osobowych ford sierra i volkswagen polo. Dwie osoby trafiły do szpitala, nie odniosły jednak poważnych obrażeń ciała.

 • Masz problem z komputerem? Jesteśmy po to aby Ci pomóc!

   

  Naszym klientom oferujemy szeroki wachlarz usług informatycznych dla domu oraz firm. 

 • Wójt w ogniu krytyki strażaków ochotników

   

  Strażacy OSP Świerchowa od trzech lat zabiegają o przebudowę swojej remizy. Ich zdaniem realizacja inwestycji ważnej m.in. w kontekście starań jednostki o nowy wóz – już dawno mogłaby się rozpocząć, gdyby nie… złośliwość i upór wójta.

 • Przebudowa dwóch jasielskich skrzyżowań musi poczekać

   

  Nie ma już wątpliwości, że planowane przez jasielskie władze inwestycje dot. przebudowy dwóch znajdujących się  w centrum miasta skrzyżowań – ul. 3 Maja z ul. Baczyńskiego, oraz ul. Kościuszki z ul. Kadyiego – w tym roku nie doczekają się realizacji.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105