Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Likwidacja Straży Miejskiej to kwestia czasu
68

Większość zgromadzonych na konsultacjach społecznych mieszkańców gminy Kołaczyce opowiedziało się za rozwiązaniem Straży Miejskiej. Aby wszcząć procedurę jej likwidacji burmistrz wystąpi o wydanie opinii w tej sprawie przez Podkarpackiego Komendanta Policji w Rzeszowie. Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu projekt uchwały w sprawie likwidacji Straży Miejskiej trafi pod głosowanie radnych.

Napisany dnia: 04.05.2016, 12:07
225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
50

3 maja 1791 r. została uchwalona pierwsza w dziejach państwa polskiego Konstytucja. Spisana została jako pierwsza w Europie, a druga na świecie po amerykańskiej. – Spotykamy się, aby czcić Święto Konstytucji 3 Maja w kolejną rocznicę – tym razem 225. – uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja, bo taka jest jej pełna nazwa - powiedział burmistrz Ryszard Pabian.<<FOTOGALERIA>>

Napisany dnia: 03.05.2016, 15:41
Śmieciowy biznes. Samorządy walczą z monopolem
80

Samorządowcy z powiatu jasielskiego oraz radni miejscy zabiegają o nadanie instalacji EKOMAX w Wolicy statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Obecnie w projekcie aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego wskazano tylko jeden RIPOK. - Jeśli nie będzie konkurencji na rynku, to będzie monopol, i ceny za odbiór odpadów mogą być dowolnie regulowane – ostrzega burmistrz Ryszard Pabian.

Napisany dnia: 02.05.2016, 12:39
Radni Rady Miejskiej Jasła przeciwni budowie łącznicy kolejowej
72

Radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli negatywne stanowisko w sprawie budowy łącznicy pomiędzy liniami kolejowymi nr 106 i 108. Stanowisko ma zostać wysłane do Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz do Centrum Zrównoważonego Transportu, które prowadzi konsultacje tego projektu. 

Napisany dnia: 30.04.2016, 09:12
O zachowaniu się przy stole

Niezależnie od tego czym się w życiu zajmujemy, każdemu z nas zdarzają się sytuacje odświętne, wymagające zachowania elegancji, dobrego tonu i klasy. „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, a specjalne okazje bywają stresującym sprawdzianem. Mimo że od dziecka jesteśmy uczeni szeregu zasad, aby stały się one naszym prawdziwym „ja”, muszą być nieustannie ćwiczone. 

Napisany dnia: 30.04.2016, 08:57
W Świerchowej samochód wjechał do rowu
12

Dzisiaj tuż po godzinie 16 w miejscowości Świerchowa samochód osobowy zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 29.04.2016, 20:24
17-latka pogryziona przez wściekłe psy
100

To kolejne pogryzienie, do którego doszło na ul. Polnej w Jaśle. Wczoraj około godziny 18. młoda dziewczyna została zaatakowana przez agresywne psy. Z obrażeniami ciała trafiła do jasielskiego szpitala. Sprawą zajęła się już jasielska policja.

Napisany dnia: 29.04.2016, 10:21
Kiedy zobaczymy winne witacze ?
61

Końcem lipca 2014 r. jasielski magistrat ogłosił konkurs na projekt witaczy dla miasta Jasła. Konkurs rozstrzygnięto, zwycięzcy otrzymali nagrodę, a banerów jak nie było tak nie ma. Czy po prawie dwóch latach zostaną w tym roku zamontowane przy drogach wjazdowych do miasta?

Napisany dnia: 28.04.2016, 12:42
Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

Napisany dnia: 28.04.2016, 08:50
Wypadek w Skołyszynie. Kierowca skody w szpitalu
16

Do zdarzenia doszło około godz. 14.00 w Skołyszynie. Na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia się pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 27.04.2016, 15:10
Mini –ekspertyza dotycząca łącznicy kolejowej
40

Dr nauk Transportu i Logistyki Joanna Bril przygotowała mini-ekspertyzę dotyczącą budowy łącznicy kolejowej na trasie Rzeszów- Krosno. Temat ostatnio dość często poruszany wzbudził duże zainteresowanie. Przyglądając się bieżącym informacjom, radna sejmiku województwa podkarpackiego przygotowała dokument, który wskazuje co warto byłoby wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania przy tak dużej inwestycji.

Napisany dnia: 27.04.2016, 12:50
Kozioł zaatakował 18-latkę w Lipnicy Dolnej
70

Do zdarzenia doszło około godz. 6 na drodze polnej. W pewnym momencie do 18-latki podbiegł agresywny kozioł. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 27.04.2016, 08:27
Czy ta gra jest warta świeczki?
47

Choć budowa łącznicy kolejowej na trasie Krosno-Rezszów znajduje się w fazie opracowania dokumentacji przedprojektowej to już teraz inwestycja budzi ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców gmin przed które projektowane odcinki mają przebiegać lecz również wśród samorządowców.

Napisany dnia: 26.04.2016, 13:14
Ważą się losy Straży Miejskiej w Kołaczycach
86

Tydzień temu na terenie gminy Kołaczyce odbyły się konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców ośmiu miejscowości. Jednym z tematów spotkań było głosowanie nad wyrażeniem opinii dotyczącej dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Kołaczycach. Większość opowiedziała się za jej likwidacją. Na na to radni?

Napisany dnia: 25.04.2016, 15:17
Jak to mówi Hardcorowy Koksu: nie ma lipy!
38

W zeszłym tygodniu na jasielskim rynku sporo się działo. Widok wycinanych drzew zmartwił niejednego przechodnia. -To już żadnego cienia nie będzie ani zieleni na jesień. Wytną przy korzeniu i zabetonują. - Będzie problem, żeby znaleźć trochę cienia w upalne dni. Takich i wiele innych komentarzy pojawiło się w Internecie na ten temat. Nie martwcie się, lipę zastąpiły młode platany.

Napisany dnia: 25.04.2016, 12:28
Zbiórka dla Adriana wciąż trwa
5

Dzięki zbiórce środków finansowych oraz zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca Adrian Chlebowski oraz jego rodzina mogą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Pula pieniędzy, które przeznaczone zostaną na operację, dzięki której może on normalnie funkcjonować  sukcesywnie rośnie.

Napisany dnia: 25.04.2016, 09:31
Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis samochodowy AB Motors świadczy usługi profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Na ofertę składa się cała gama usług dzięki którym jesteśmy w stanie naprawić  układ klimatyzacji w samochodzie.

Napisany dnia: 25.04.2016, 08:25
Nauka i dobra zabawa w galerii handlowej? I o to chodzi!

Informacja o planach uruchomienia w Jaśle kolejnej adresowanej do dzieci i młodzieży placówki stowarzyszenia SIEMACHA, wzbudziła spore zainteresowanie mieszkańców regionu. Powstać ma w rozbudowanej Galerii Jasło. O jej losach zdecydują władze miasta. 

Napisany dnia: 22.04.2016, 15:00
Sprofanowano hostię!
375

W Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle doszło do znieważenia komunikantów, które porzucone leżały przy wejściu i w pobliżu świątyni. Osobom, które dopuściły się profanacji Eucharystii grozi ekskomunika.

Napisany dnia: 22.04.2016, 12:16
PZD zaoszczędziło na zimie
22

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle zaoszczędził na łagodnej zimie. Z ponad pół miliona złotych zaoszczędzono ponad trzysta tysięcy złotych. 83. 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg, mostów oraz zadania inwestycyjne.

Napisany dnia: 22.04.2016, 10:41
 • Wybierz Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

   

  W ciągu blisko 20 lat działalności jedyne na Podkarpaciu liceum społeczne ugruntowało swoją pozycję szkoły alternatywnej wobec innych ofert na rynku edukacyjnym.

 • Po używki najczęściej sięgają gimnazjaliści

  Młodzież coraz częściej uzależniona jest od komputera, alkoholu, czy substancji psychoaktywnych. Narkotyki? Są wszędzie – mówią. Dlaczego po nie sięgają? O tym problemie rozmawialiśmy z Małgorzatą Rymarz, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.

 • Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkołą z tradycją

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Inwazja dzików. Rolnicy rozkładają ręce.

  Mieszkańcy boją się, bo dziki panoszą się po całej Sowinie. Rolnicy zaś coraz częściej rezygnują z upraw, bo ich wysiłki są daremne. Z roku na rok  problem z dzikami nasila się. - Nic już nie będę robił. Wczoraj posadziłem ziemniaki, a dziki już zdążyły mi je skopać. Nie opłaca się pracować. Straty są ogromne a zyski żadne – mówił załamany Jerzy Podgórski z Sowiny.

 • Bezpieczna chwilówka dla emeryta

   

  Polscy emeryci należą do grupy osób, które dość często zmuszone są sięgać po kredyty i pożyczki. Niskie świadczenia bardzo często nie wystarczają im na pokrycie kosztów badań lekarskich i leków, a czasami nawet na pokrycie rachunków.

 • Zamaskowani mężczyźni zaatakowali Romów

  W sobotę około godziny 22. grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała dwóch młodych Romów przy ul. Franciszkańskiej w Jaśle. Bili i kopali na oczach dzieci.

 • Nowe kolekcje płytek "U Leona"!

   

  Wiosna to czas, kiedy warto pomyśleć o remoncie. „U Leona” wybierzesz nie tylko ceramikę lecz również kompleksowo wyposażysz swoją łazienkę. NOWE KOLEKCJE PŁYTEK CERAMICZNYCH!

 • To skandal! Traktują nas po macoszemu!

  Nieskoszona trawa, zarośnięte ławki, jednym słowem zaniedbany plac zabaw- to zastaliśmy przy ul. Weigla w Jaśle po interwencji mieszkańców osiedla Górka Klasztorna. - To skandal, żeby doprowadzić plac zabaw do takiego stanu. Tutaj mieszka dużo dzieci, a nikt ich nie puści w te chaszcze - skarży się Adam Fortuna.

 • Dariusz Pomprowicz kandydatem na dyrektora NFZ w Rzeszowie

  29 kwietnia br. odwołano ze stanowiska dyrektora POW NFZ w Rzeszowie – Grażynę Hejdę. W związku ze mianami ogłoszono konkurs. Dwie osoby spełniły wymogi formalne. Wczoraj odbyła się rozmowa kwalifikacyjna.

 • Jak chronić oczy dziecka przed szkodliwym promieniowaniem?

   

  Szkodliwe promieniowanie UV, przed którym nauczyliśmy się już chronić delikatną skórę dzieci za pomocą kremów z filtrami nie jest też obojętne dla ich tak samo wrażliwych i delikatnych oczu.

 • Pechowa inwestycja

  Dzisiaj już wiadomo, że ława na osiedle Gądki nie zostanie rozbudowana. Marzenia mieszkańców, którzy o to zabiegali prysły jak bańka mydlana. Z decyzją odstąpienia miasta od tej inwestycji nie może pogodzić się mieszkaniec miasta Antoni Biernacki. - Nie odpuścimy! Nie będą nam obiecywać kolejnych mostów. My już je przeżyliśmy, 25 lat temu!

 • Strażacy obchodzili swoje święto

  Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zostali odznaczeni, wyróżnieni i nominowani na wyższe stopnie służbowe podczas apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka. W tym ważnym dniu, po wielu latach starań odsłonięto pomnik Romualda Palcha – pierwszego naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaśle.

 • VII Międzyszkolny Przegląd pod hasłem "Podróże małe i duże"

   

  Dnia 10 maja 2016 r.  w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle odbył się VII Międzyprzedszkolny Przegląd pod hasłem „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” połączony z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”.

 • Już drugi rok za nami

   

  Od 22 kwietnia 2014 roku Centrum dietetyczne Naturhouse zlokalizowane przy ul. Koralewskiego 7 uczy zdrowych nawyków żywieniowych, pomaga schudnąć i poczuć się lepiej.

 • Weekend obrączek ślubnych w Krośnie

   

  W dniach od 27 do 29 maja tj. od piątku  do niedzieli  dla osób, które planują zawrzeć związek małżeński, potrzebują inspiracji, porady, bądź chcieliby zagłębić  swą wiedzę w temacie obrączek  firma Jubiler Jaracz organizuje  weekend obrączek ślubnych.

 • ADAD – spełnij marzenie o kuchni idealnej

   

  Marzeniem każdego z nas jest urządzenie kuchni idealnej. Wnętrza funkcjonalnego, wygodnego oraz pięknego. Przestrzeni, w której każdy domownik będzie czuł się dobrze i bezpiecznie. Jest to możliwe dzięki studiu ADAD, należącego do ogólnopolskiej sieci studiów mebli kuchennych Max Kuchnie.

 • Informator gimnazjalisty 2016/17 - zaplanuj swoją przyszłość.

 • Zbieraj nakrętki dla Kacperka

  Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnego Kacperka. Razem z córką Wiktorią mieszkamy w Jaśle. Chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację naszego synka.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105