Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Transport publiczny na nowych zasadach
37

Od 1 stycznia 2018 r. wejdą w życie zmiany w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym. To od samorządów będzie zależało, który przewoźnik zostanie operatorem publicznym i będzie mógł liczyć na rekompensatę z budżetu państwa z tytułu stosowania ulg. Władze miasta Jasła, ościennych gmin oraz powiatu chcą utworzyć Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny.

Napisany dnia: 28.09.2016, 11:13
Wymusiła pierwszeństwo
25

Do zdarzenia doszło w Żółkowie na drodze wojewódzkiej nr 992. Ze wstępnych informacji wynika, że kierująca suzuki swift wymusiła pierwszeństwo nad nadjeżdżającej z naprzeciwka skodzie. Kobieta z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala.Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 27.09.2016, 16:17
Małgorzata M. dobrowolnie poddała się karze
56

Była posłanka Ruchu Palikota została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz karę grzywny w kwocie 8 tys. zł. Sąd wydał wyrok skazujący bez przeprowadzenia rozprawy.

Napisany dnia: 27.09.2016, 14:16
Mieszkańcy zgłaszają- spożywają alkohol i przekraczają dozwoloną prędkość!
29

Coraz więcej Polaków korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na chwilę obecną w powiecie jasielskim dokonano 43 zgłoszeń, a większość z nich dotyczy szybkiej jazdy i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Pojawiają się również sygnały o organizowaniu nielegalnych rajdów samochodowych oraz żebractwie.

Napisany dnia: 27.09.2016, 08:24
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
20

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 44-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 26.09.2016, 16:48
Polowali na kibiców
108

W minioną sobotę na parkingu jednego z marketów w Jaśle doszło do niecodziennych wydarzeń. Grupa kilkunastu pseudokibiców urządziła sobie przysłowiowe „polowanie” na fanów Czarnych Jasło. Kibice musieli ratować się ucieczką. <WIDEO>.

Napisany dnia: 26.09.2016, 13:44
Dachowanie w Bieździadce.
10

Tuż po godzinie 12. w Bieździadce doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Kierująca  doznała poważnego urazu głowy.

Napisany dnia: 26.09.2016, 13:44
Głośna próba syren alarmowych
5

27września(wtorek) międzygodziną 13.00 a 13.15 na terenie Miasta Jasła zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych polegająca na wyemitowaniu akustycznych sygnałów alarmowych – „ogłoszenie alarmu” i „odwołanie alarmu”.

Napisany dnia: 26.09.2016, 09:38
Bezpłatne badanie wzroku w salonie optycznym VISIONOPTYK

Wszyscy w końcu jesteśmy okularnikami ! Dzieje się tak dlatego , że w średnim wieku , gdzieś po 40-stce musimy zacząć wkładać okulary do czytania. Wszystko co małe staje się nieostre , pozbawione krawędzi . Drobny druk jest ciemna krechą.

Napisany dnia: 25.09.2016, 09:54
Dachowanie na zakręcie w Kołaczycach
29

Do dwóch kolizji doszło na zakręcie przy ul. Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach. W jednym ze zdarzeń dachowała skoda, w drugim doszło do stłuczki dwóch osobówek.

Napisany dnia: 24.09.2016, 18:31
Tragedia w Gliniku Polskim. Zginął przygnieciony przez ciągnik
38

W Gliniku Polskim podczas wykonywania prac polowych doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nieprzytomnego mężczyznę leżącego pod ciągnikiem znaleźli okoliczni mieszkańcy.

Napisany dnia: 23.09.2016, 21:32
Była bardzo ładna, to sobie wziął
46

Do zdarzenia doszło w czwartek, tuż po godzinie 23.30. przy jednej z jasielskich restauracji. Jeden z mężczyzn będący w pobliżu lokalu upodobał sobie... doniczkę.

Napisany dnia: 23.09.2016, 15:22
Czy burmistrzowie zbijają kokosy?
104

Burmistrzowie i ich zastępcy zarabiają od 8 do 13 tysięcy złotych na miesiąc. Dużo, czy mało? Na ten temat wypowiedzieli się mieszkańcy Jasła i okolic.

Napisany dnia: 23.09.2016, 11:48
Dotacje szansą dla emerytów, rencistów, bezrobotnych oraz rolników

Jeśli należysz do jednej z tych grup , mieszkasz na terenie powiatu jasielskiego, krośnieńskiego lub miasta Krosno , możesz skorzystać z oferty, którą ma firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o.  Jest to projekt unijny polegający na  bezzwrotnym wsparciu finansowym w wysokości  45.000 zł na otwarcie działalności gospodarczej.

Napisany dnia: 23.09.2016, 09:05
Jest wstępny raport w sprawie katastrofy pod Krosnem
13

Ze wstępnego raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych wynika, że przyczyną katastrofy samolotu VANS RV-6A było przeciągnięcie samolotu w trakcie wykonywania zakrętu ze znacznym przechyleniem.

Napisany dnia: 22.09.2016, 13:07
Jeleń bez... głowy
49

W ostatnim czasie bardzo często dochodzi do potrąceń dzikiej zwierzyny w powiecie jasielskim. Podobne zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek w Krajowicach, z tą jednak różnicą, że znaleziony jeleń miał odciętą głowę.

Napisany dnia: 22.09.2016, 11:17
Studia II stopnia w WSPiA – twoja szansa na lepszą przyszłość

Skończyłeś studia I stopnia? Zastanawiasz się co robić dalej? Mamy dla ciebie kilka propozycji. Po pierwsze możesz wybrać jedyne na Podkarpaciu studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. WSPiA ma także ogromne doświadczenie w prowadzeniu studiów II stopnia na kierunku „administracja”. Możesz także wybierać spośród wielu kierunków studiów podyplomowych.

Napisany dnia: 22.09.2016, 08:46
Więcej mieszkańców w "Nazaret"
16

Dom Pomocy Społecznej "Nazaret" w Kołaczycach może przyjąć więcej mieszkańców. Gmina Kołaczyce otrzymała zgodę wojewody podkarpackiego na zwiększenie liczby miejsc dla osób w podeszłym wieku.

Napisany dnia: 21.09.2016, 17:30
Zbiornik w powijakach
46

Za dwa lata ma ruszyć budowa zapory Kąty-Myscowa w powiecie jasielskim. Obecnie trwają procedury środowiskowe i inwentaryzacje przyrodnicze, które potrwają do końca przyszłego roku. - Jeżeli będzie zapewnione finansowanie to taka budowa powinna potrwać nie dłużej niż 4-5 lat – powiedział Mariusz Gajda, wiceminister środowiska.

Napisany dnia: 21.09.2016, 12:04
Odnawialne źródła energii na każdą kieszeń - to możliwe!
23

Od kilkunastu lat zainteresowanie energią odnawialną rośnie z każdym rokiem. Zwiększa się również grono tych, którzy zdecydowali się na montaż instalacji „czystej” energii. Kusząca okazuje się nie tylko perspektywa osiągnięcia potencjalnych oszczędności, lecz również możliwość uzyskania dofinansowania, które sięgać może 70% kosztów inwestycji.

Napisany dnia: 21.09.2016, 09:00
 • Czy Nawsie Kołaczyckie przyłączy się do miasta?

  Nawsie Kołaczyckie jest podzielone na przeciwników i zwolenników pomysłu przyłączenia wsi do miasta. Jedni uważają, że przyniesie to mieszkańcom same korzyści, inni nie chcą o tym słyszeć – Mnie się lepiej żyje na wsi - mówi pan Marian z Nawsia Kołaczyckiego.

 • Makowiska: Błagam, zlitujcie się! Nie wycinajcie mi tych krzewów!

  80-letnia Maria Zajdel z Makowisk mieszka w pobliżu zakrętu. Tuż przy drodze rosną wysokie krzewy, które wójt gminy niebawem wytnie. W tym cały ambaras, że pani Maria błaga, aby tego nie robić.

 • Śródmieście: Mieszkańcy skarżą się na zakłócanie ciszy nocnej!

  Władze miasta są po spotkaniu z mieszkańcami osiedla Śródmieście, którzy zwrócili uwagę m. in. na złośliwości handlarzy, czy zniszczony grobowiec burmistrza Alojzego Metzgera. Podjęto również temat rozbudowy kanalizacji deszczowej.

 • Tarnowiec: Huta szkła będzie mieć nowego właściciela

  Huta Szkła w Tarnowcu jeszcze cztery lata temu produkowała szkło kolorowe formowane ręcznie. Po jej upadku pracę straciło około 140 pracowników. W ostatnim czasie na rynku pojawił się polski inwestor, który wpłacił już wymagane wadium i wszystko na to wskazuje, że zakład zacznie znowu funkcjonować.

 • Krempna: Rzucają nam kłody pod nogi!

  Mieszkańcy gminy Krempna nie zgadzają się na wyłączenie drogi powiatowej prowadzącej przez Żydowskie i Grab z ruchu pojazdów. Argument dyrekcji Magurskiego Parku Narodowego wskazujący na narażenie zwierząt na antropopresję uważają za absurdalny.

 • 90 lat temu powstała z ludzkich serc

   

  Szkoła w Niegłowicach ma już 90 lat. W jej murach naukę i wychowanie przez dziesiątki lat pobierały pokolenia niegłowiczan. Mimo sędziwego wieku oraz wielu przeciwności losu szkoła wciąż pełni niezwykle istotną rolę w życiu lokalnej społeczności.

 • Pani Elżbieta i Pan Piotr schudli razem 75,3* kg!

   

  Cudowne osoby i wspaniałe małżeństwo. Oboje odmłodzili się o co najmniej kilkanaście lat. Elżbieta -28 kg, Piotr -47 kg! Dają doskonały przykład na to, że razem jest łatwiej, razem można więcej, razem można wszystko. Brawa dla Nich!

 • Gówniarze demolują przystanek! Mieszkańcy proszą o monitoring

  Mieszkańcy osiedla Ulaszowice podczas spotkania z burmistrzem zwracali uwagę na na wandali uprzykrzających im życie krzykami, pijaństwem i niszczeniem mienia miejskiego. Problem istnieje od lat, a do chuligańskich wybryków dochodzi tam bardzo często..

 • Nietrzeźwy pędził 107 km/h w terenie zabudowanym

  Jasielscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

   

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych.

   

  W tym roku 1 listopada przypada we wtorek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Jasło - atrakcyjne działki budowlane 60.000 zł

  Do sprzedania atrakcyjne działki o powierzchni 1181m2,1173m2 i 1977m2 położone w Jaśle.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105