Strona główna
Zderzenie na skrzyżowaniu Ujejskiego z Szopena
66

Na skrzyżowaniu ul. Ujejskiego z ul. Szopena doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów marki Volkswagen. Jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Napisany dnia: 21.07.2017, 15:32
Malują fresk pod okiem mistrza
39

Od wczoraj w budynku kina Syrena artyści z Jasła pod okiem Vico Calabro tworzą dzieło w trudnej i zapomnianej już technice malarskiej. Prace nabierają tempa a fresk koloru.

Napisany dnia: 21.07.2017, 14:40
UWAGA! Po południu i wieczorem może zagrzmieć
6

IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć mogą intensywne opadu deszczu oraz grad.

Napisany dnia: 21.07.2017, 13:05
Awanse i wyróżnienia nagrodą za sumienną służbę
64

Na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 60 policjantów z jasielskiej komendy w korpusie oficerskim, aspiranckim, podoficerskim oraz szeregowym. - Serdecznie dziękuję za wszelkie starania, które włożyliście na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz za rzetelną, ofiarną i odpowiedzialną służbę – powiedział nadkom. Jacek Krzyżak, komendant KPP w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 20.07.2017, 14:18
Żądają likwidacji firmy. Celpap odpowiada
84

Początkiem lipca mieszkańcy ul. Leśnej przez trzy dni protestowali przeciwko działalności firmy Celpap, która jak uważają, naraża ich na uciążliwości związane przede wszystkim z hałasem i pyłami. Domagają się, aby spółka przeniosła produkcję w inne miejsce. Prezes zarządu firmy uznała ich żądania za pozbawione podstaw faktycznych i prawnych.

Napisany dnia: 20.07.2017, 10:00
Policja zatrzymała wandala
29

23-letni mieszkaniec Jasła odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia. Rzucając kamieniami i odłamkami cegieł w jeden z bloków w Jaśle, rozbił dwie szyby w drzwiach wejściowych do klatki schodowej, uszkodził zamek w drzwiach oraz zniszczył elewację bloku. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 20.07.2017, 08:40
Wjechał w ogrodzenie, by oszczędzić kota
62

Dzisiaj przed godziną 12 na ul. Piotra Skargi w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z kotem uciekł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Napisany dnia: 19.07.2017, 12:19
Po służbie ujął pijanego motocyklistę
32

Policjant z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy, w dniu wolnym od służby, ujął nietrzeźwego motocyklistę. 48-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, kierował motocyklem bez hełmu ochronnego, na dodatek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 19.07.2017, 09:34
Skazani walczą z nałogiem
28

Osadzeni uczestniczą w terapiach, które mają im pomóc uwolnić się od nadużywania alkoholu. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby pokazać im, że alkohol bezpośrednio przekłada się na przestępczość – wyjaśnia kpt. Lilianna Polak, kierownik działu terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Jaśle.

Napisany dnia: 18.07.2017, 17:00
Zmarł Bogusław Wójcik - były wójt Tarnowca
34

Wczoraj rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, były wójt gminy Tarnowiec. Bogusław Wójcik miał 64 lata.

Napisany dnia: 18.07.2017, 14:08
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
37

Kierowca matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkukilometrowym pościgu wpadł jednak w ręce jasielskich policjantów. Okazało się, że 37-latek uciekał ponieważ był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:31
WYPRZEDAŻY u „Leona” ciąg dalszy!

„Leon” wciąż zaskakuje niskimi cenami! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

Napisany dnia: 18.07.2017, 07:30
Ostatnia szansa na studia

Już tylko kilka dni zostało, by wybrać wymarzone studia i dobrą uczelnię. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną. Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2017 roku.

Napisany dnia: 17.07.2017, 12:41
Krzyczał z bólu. Nie wahali się, aby mu pomóc
62

Policjant wcale nie musi kojarzyć się z mandatem. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Brzysk, któremu w szybkim dotarciu do szpitala pomogli funkcjonariusze drogówki. Oby więcej takich policjantów, którzy spieszą, aby udzielić innym pomocy w nagłych wypadkach – mówi z przejęciem Pan Paweł.

Napisany dnia: 16.07.2017, 08:00
„Żądamy obwodnicy poza miastem”
143

„Nie dla drogi KG2”, „ nie dla tirów przez Jasło” – mówią jaślanie mieszkający w centrum miasta. Grupa blisko 50 mieszkańców ul. Konopnickiej i 17 Stycznia protestowała wobec inwestycji drogowej planowanej w przyszłym roku.

Napisany dnia: 15.07.2017, 15:01
PKP Cargo inwestuje w jasielską lokomotywownię!
47

Dwa lata temu pracownikom Sekcji Utrzymania i Naprawy Taboru w Jaśle w oczy zajrzała groźba utraty pracy. Dzisiaj spółka PKP Cargo chce rozwijać zakład. Powstaną nowe miejsca pracy, hale zostaną wyposażone w nowy sprzęt, a co najważniejsze pracownicy będą mieć pełne ręce roboty.

Napisany dnia: 15.07.2017, 11:19
Zginął pod kołami ciągnika
34

Dzisiaj po godzinie 6. w Gorzycach doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 70-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Napisany dnia: 13.07.2017, 08:46
Protest na Rondzie Solidarności przeciwko KG2
237

Mieszkańcy ul. Konopnickiej w Jaśle sprzeciwiają się budowie drogi KG2 łączącej dwie krajówki. Najbliższy ich protest odbędzie się w piątek (14 lipca br.) na Rondzie Solidarności. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w godzinach popołudniowych.

Napisany dnia: 12.07.2017, 14:47
Wypadek w Starym Żmigrodzie. Zderzenie ciężarówki z motocyklem.
21

Do zdarzenia drogowego doszło dzisiaj przed godziną 13. w Starym Żmigrodzie. W wypadku uczestniczyły samochód ciężarowy przewożący drewno oraz motocykl. Do szpitala trafił kierowca oraz pasażerka z jednośladu.

 

Napisany dnia: 12.07.2017, 13:12
Kierowcy mogą korzystać w pełni z mostu!
28

Prace związane z remontem mostu na rzece Wisłoce zmierzają ku końcowi. Od 3 lipca br. kierowcy poruszają się pełnym jego przekrojem.

Napisany dnia: 12.07.2017, 10:56
 • Przyspieszają prace związane z rozbudową krajowej 73

   

  Rozbudowa drogi krajowej 73 na odcinku pomiędzy Jasłem a Pilznem stanowi ważną z punktu widzenia interesu mieszkańców inwestycję. W ramach budowy nowych odcinków drogi ma powstać m.in. obwodnica Jasła. Dzięki zabezpieczeniu dodatkowych środków na uzyskanie decyzji środowiskowej prace skrócą się nawet o 12 miesięcy.

 • Powiat jasielski pomoże poszkodowanym na Pomorzu?

  Tydzień temu, z piątku na sobotę wiele z gmin województw północnej Polski nawiedziły nawałnice. Do dziś mieszkańcy zmagają się ze skutkami, jakie spowodował niszczycielski żywioł. Zarząd Powiatu Jasielskiego będzie wnioskował do rady o udzielenie pomocy poszkodowanym.

 • Pożar stodoły w Opaciu

   

  Dziś około południa w miejscowości Opacie wybuchł pożar stodoły. Budynek niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

 • Plac zabaw z usterkami

  Powyrywane druty, wystające gwoździe. Stan placu zabaw na Ogródku Jordanowskim w porównaniu z ubiegłym rokiem wygląda tragicznie - mówił rozgoryczony radny Czeluśniak.

 • Rusza przetarg na rozbudowę drogi krajowej 28

   

  W czerwcu resort infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica”. Pod koniec przyszłego miesiąca ma dojść do otwarcia ofert przetargowych. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe przy już istniejących chodnikach.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105