Strona główna
Wypadek na ul. 17 Stycznia w Jaśle
51

Trzy osoby, w tym dziecko trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło po godzinie 9.00 na ul. 17 Stycznia w Jaśle. Droga krajowa nr 73 jest całkowicie zablokowana.

Napisany dnia: 17.12.2018, 11:02
Uwaga wypadek! Krajowa 73 zablokowana
19

Na drodze krajowej 73 relacji Jasło - Kołaczyce doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech pojazdów. Droga w kierunku Pilzna jest całkowicie zablokowana. 

Napisany dnia: 17.12.2018, 09:49
Zakochaj się w smaku naszych burgerów!

Burgery przezywają renesans – z okresu w którym kojarzyły się z niskiej jakości jedzeniem przygotowywanym na szybko stały się prawdziwym wyzwaniem dla kreatorów smaku oraz smakoszy, którzy poszukują nowych wrażeń i kulinarnych doznań. Miłośnikom burgerów stara się je zapewnić "Kochany Burger" Bistro, który z miłości do jedzenia serwuje to, co najlepsze dla podniebienia.

Napisany dnia: 17.12.2018, 07:00
Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle
106

W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

Napisany dnia: 14.12.2018, 13:25
Wybory uzupełniające w gminie Dębowiec
11

W związku z wygraną w wyborach Marcina Bolka na funkcję wójta gminy Dębowiec, który nie może jednocześnie sprawować mandatu radnego odbędą się wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 8. Komisarz Wyborczy w Krośnie podał już ich termin.

Napisany dnia: 14.12.2018, 09:34
„Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako jedna z pierwszych w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

Napisany dnia: 14.12.2018, 07:00
Trwają prace w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej
15

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej trwają intensywne prace remontowe. Przebiegają one zgodnie z harmonogramem, a w wielu elementach znacznie go wyprzedzają.

Napisany dnia: 13.12.2018, 22:59
Proces Janusza G. rozpoczął się od nowa
30

W Sądzie Okręgowym w Krośnie od początku rozpoczął się proces w sprawie oskarżonego Janusza G. z Jasła o zabójstwo żony. Powodem tego jest śmierć ławniczki ze składu orzekającego. Do tej pory ciała pielęgniarki nadal nie odnaleziono, a jej były mąż wciąż podtrzymuje, że jest niewinny.

Napisany dnia: 13.12.2018, 20:00
Jasielski Budżet Obywatelski – wątpliwości w procesie głosowania elektronicznego
64

W wyniku analizy głosowania elektronicznego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, pojawiły się wątpliwości co do prawidłowego sposobu rejestracji kont mieszkańców i oddawania głosów na wybrane projekty.

Napisany dnia: 13.12.2018, 15:00
Konrad Marek z Łask najmłodszym radnym
39

Ma 24 lata. Do Rady Gminy Jasło dostał się dzięki poparciu mieszkańców z okręgu nr 8 z miejscowości Łaski-Sobniów. Jest najmłodszym radnym w całym powiecie jasielskim. Konrad Marek w wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego radnego Piotra Wanata startującego z KW PiS.

Napisany dnia: 13.12.2018, 12:49
Remont drogi relacji Łężyny-Łajsce
14

W dniach 14 i 17 grudnia br. w Łężynach na drodze powiatowej pojawią się utrudnienia w ruchu z powodu prowadzonych prac remontowych.

Napisany dnia: 13.12.2018, 09:40
Grudzień miesiącem promocji!

W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

Napisany dnia: 13.12.2018, 08:12
Kolizja czterech samochodów w Żółkowie
39

W Poniedziałek, w godzinach wieczornych, w miejscowości Żółków doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na drodze wojewódzkiej 992 zderzyły się cztery pojazdy. 

Napisany dnia: 11.12.2018, 08:31
KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

Napisany dnia: 10.12.2018, 20:00
Jasielski Budżet Obywatelski – wydłużone godziny głosowania tradycyjnego
33

Tylko do najbliższej soboty (15 grudnia) można oddać głosy na projekty w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców – godziny głosowania tradycyjnego zostały wydłużone.

Napisany dnia: 10.12.2018, 18:06
Kto odpowie za oblodzone drogi i chodniki?
92

3 grudnia br. – w powiecie jasielskim panowały ekstremalnie trudne warunki. Na drogach i chodnikach po nocnych, marznących opadach deszczu pojawiła się gołoledź. Samochody wpadały do rowów oraz dochodziło do licznych stłuczek. Na SOR-ze również odnotowano większą liczbę pacjentów z urazami niż zwykle. Zespół kontrolny powołany przez burmistrza sprawdzał w ostatnich dniach działania wykonawców odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i chodników w mieście Jaśle.

Napisany dnia: 10.12.2018, 08:00
Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

Huta Szkła w Jaśle S.A. poszukuje pracowników wykwalifikowanych oraz pracowników bez kwalifikacji do przyuczenia na wybranych stanowiskach pracy. Skorzystaj z okazji, zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe i podejmij pracę w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie.

Napisany dnia: 10.12.2018, 07:00
Z pomocą dla rodziny Labutów
38

Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

Napisany dnia: 07.12.2018, 16:59
Uwaga na oszustów internetowych!
15

Jasielscy policjanci, w okresie przedświątecznym, apelują o ostrożność podczas zakupów na portalach internetowych. Zakupy przez internet to wygoda i oszczędność czasu, jednak należy pamiętać, że w sieci swoimi ofertami kuszą nas również oszuści. Policja apeluje, aby korzystając z tej formy zakupów kierować się rozsądkiem.

Napisany dnia: 07.12.2018, 14:37
Prezydium Rady Miejskiej Jasła i składy komisji
45

Andrzej Dybaś i Lech Polak zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Jasła VIII kadencji (lata 2018-2023). Razem z wcześniej wybranym Henrykiem Rakiem tworzą pełny skład prezydium RMJ. Radni wybrali również składy poszczególnych komisji Rady Miejskiej Jasła. 

Napisany dnia: 07.12.2018, 12:11
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105