Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Lato to czas, aby zadbać o wzrok

Rozpoczęły się wakacje, najbardziej oczekiwany okres w całym roku kalendarzowym i szkolnym. W tym czasie jednak nasze oczy narażone są na większą dawkę promieniowania UV niż np. jesienią.

Napisany dnia: 01.07.2014, 08:36
Wojewoda dyskutowała z wójtami o bezpieczeństwie powodziowym w powiecie jasielskim. Wraca temat budowy zbiornika "Kąty-Myscowa"
23

Z wizytą w Jaśle gościła dziś Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Wojewoda podkarpacki spotkała się z wójtami gmin wchodzących w skład powiatu jasielskiego oraz radnymi RMJ – tematem rozmów była problematyka zabezpieczenia przeciwpowodziowego i usuwania skutków powodzi w regionie.

Napisany dnia: 30.06.2014, 21:30
PRESTO – kominy i wentylacje

Systemy kominowe PRESTO to serce Twojego domu. Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort życia da siebie i Twojej rodziny. Zapraszamy do punktu sprzedaży JAMIX, ul. Towarowa 20 w Jaśle.

Napisany dnia: 30.06.2014, 12:27
Wypadek na drodze Jasło-Nowy Żmigród (AKTUALIZACJA)
36

W związku z wypadkiem na drodze relacji Jasło- Nowy Żmigród występują utrudnienia w ruchu. W Zarzeczu doszło do zderzenia opla astry z samochodem ciężarowym. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Ruch odbywa się wahadłowo. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku.

Napisany dnia: 30.06.2014, 09:08
Ostrzeżenie o silnych burzach z gradem
5

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od 2014-06-30 09:00:00 do 2014-07- 01 07:00:00 przewiduje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z opadami gradu. Wiatr w czasie burz osiągnie w porywach do 70 km/h. W nocy występować będą opady jednostajne, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm, miejscami od 35 mm do 50 mm.

Napisany dnia: 30.06.2014, 08:18
Ruch na drodze relacji Jasło- Nowy Żmigród został wznowiony
2

Dzisiaj rano doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło- Nowy Żmigród. W związku z prowadzonymi czynnościami przez służby ratownicze droga była zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 30.06.2014, 08:13
„Społem” – tradycja i nowoczesność

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Jaśle działa na tym terenie już od 107 lat. To najstarsza spółdzielnia na Podkarpaciu. Wieloletni dorobek Spółdzielni jest efektem rzetelnej pracy wielu pokoleń spółdzielców, społeczników i pracowników, którzy swoją pasją i zaangażowaniem wpłynęli na rozwój aktualnie istniejącej Spółdzielni. 

Napisany dnia: 30.06.2014, 08:11
Zablokowana droga Jasło - Nowy Żmigród
24

Dzisiaj rano w miejscowości Zarzecze doszło do wypadku, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba. Droga relacji Jasło - Nowy Żmigród jest zablokowana...

Napisany dnia: 30.06.2014, 07:42
"Pierwszy Weekend Wakacji 2014"
22

Zaczynają się wakacje. Wiele osób już w ten weekend wyruszy na wakacyjny wypoczynek. Dlatego podkarpaccy policjanci w dniach od 27 do 29 czerwca br. przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „PIERWSZY WEEKEND WAKACJI 2014“.

Napisany dnia: 28.06.2014, 17:54
Wójt miał dusić nauczyciela. Czy w kontrowersyjnej sprawie nastąpi przełom?
40

Sprawa naruszenia nietykalności cielesnej nauczyciela Szkoły Podstawowej w Samoklęskach Tadeusza Łąckiego przez wójta gminy Osiek Jasielski Mariusza P. wywołała przed rokiem niemałe poruszenie wśród społeczności powiatu jasielskiego. Swój finał miała znaleźć w sądzie, jednak do tej pory wciąż pozostaje nierozstrzygnięta.

Napisany dnia: 27.06.2014, 15:59
Zamknięta droga dla ruchu kołowego
20

W związku z uszkodzeniem korpusu drogi powiatowej 1908R Krempna-Polany i powstałym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu oraz zakazem użytkowania tej drogi wydanym przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jaśle zawiadamia, że od dnia 25.06.2014 r. do odwołania zostaje zamknięty dla ruchu kołowego odcinek drogi Nr 1908R Krempna - Polany na odcinku około 60 mb. w miejscowości Krempna.

Napisany dnia: 27.06.2014, 12:00
Nowa fabryka - nowe możliwości. Rośnie inwestycja Grupy Nowy Styl na Podkarpaciu!
54

Kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano zakończy się inwestycja Grupy Nowy Styl na Podkarpaciu. W budowanej w Jaśle fabryce mebli rozpoczęto właśnie testy produkcyjne. Sama produkcja ma wystartować jesienią.

Napisany dnia: 27.06.2014, 10:46
Pijani kierowcy – szczególnie groźni w wakacje
10

W całej Polsce właśnie rozpoczynają się wakacje. Okres wypoczynku i urlopów to także czas, w którym pijani kierowcy najczęściej powodują wypadki. Do niemal 21% z nich dochodzi właśnie w lipcu i sierpniu. Właśnie dlatego przypominamy, że Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzi ogólnopolskie działania informacyjne pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Celem jest zmiana tolerancyjnej postawy Polaków wobec pijanych kierowców.

Napisany dnia: 27.06.2014, 09:35
VITAMIN SHOP - recepta na długie i aktywne życie!

VITAMIN - SHOP jest największą siecią placówek handlowych w Polsce zajmujących się sprzedażą odżywek i suplementów diety, odzieży i akcesoriów treningowych.

Napisany dnia: 27.06.2014, 08:31
Zarząd Powiatu z absolutorium. Pod względem inwestycji rok 2013 był jednym z lepszych w historii powiatu – twierdzi starosta A. Kmiecik
33

Sprawozdanie z działalności finansowej powiatu jasielskiego w 2013 roku nie budzi zastrzeżeń – do takiego wniosku doszli jego radni, którzy 15 głosami „za” podjęli w dniu dzisiejszym uchwałę w sprawie udzielenia zarządowi lokalnej jednostki samorządu terytorialnego absolutorium z tytułu wykonania zeszłorocznego budżetu.

Napisany dnia: 26.06.2014, 18:32
Lokalne planowanie energetyczne
5

24 czerwca w Urzędzie Miasta Jasła odbyło się spotkanie dotyczące Lokalnego Planowania Energetycznego. W spotkaniu, któremu przewodniczył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, brali udział przedstawiciele gmin (Jasła, Brzysk, Skołyszyna, Dębowca, Kołaczyc), organizacji pozarządowych (Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités”, Związku Gmin Dorzecza Wisłoki) oraz firm.

Napisany dnia: 26.06.2014, 15:30
Przywłaszczony telefon ukrył pod drzewem
26

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie warty tysiąc złotych telefon. Komórkę przez nieuwagę pozostawił w szpitalnej poczekalni 9-letni chłopiec. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i wskazał miejsce, gdzie ukrył swój łup.

 

Napisany dnia: 26.06.2014, 14:27
Wypadek w Tokach: Audi w rowie, 2 osoby trafiły do szpitala
39

2 osoby ucierpiały na skutek groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w dniu dzisiejszym około godziny 11 na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Toki. Samochód osobowy marki Audi wypadł z jezdni i po dachowaniu utknął w rowie.

 

Napisany dnia: 26.06.2014, 13:12
Oszust w czarnym luksusowym samochodzie wyłudza pieniądze w Jaśle?
61

Dzisiaj do naszej redakcji zgłosił się poszkodowany kierowca, który został oszukany przez mężczyznę w czarnym luksusowym samochodzie na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Naciągają kierowców i sprzedają tombak mówiąc, że to złoto...

Napisany dnia: 25.06.2014, 20:35
Zasłużeni dla kultury powiatu jasielskiego wyróżnieni
17

11 artystów regionalnych i lokalnych działaczy kulturalnych odebrało podczas wczorajszej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego tytuł „Zasłużony Dla Kultury Powiatu Jasielskiego”. Osoby te uprzednio zostały wytypowane przez młodzież wchodzącą w skład tejże rady. Spotkanie stanowiło również sposobność do wręczenia odznaczeń specjalnych. <<FOTORELACJA>>

Napisany dnia: 25.06.2014, 18:05
 • Śmiertelny wypadek drogowy w Umieszczu

   

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Umieszcz. Osobowy mercedes wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna, który siedział za jego kierownicą zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 • Ubierz się modnie z "COTTON CLUB"

   

  Oferta naszego sklepu skierowana jest do kobiet, które cenią sobie komfort, wygodę oraz styl. U nas znajdziesz kolekcje COTTON CLUB, DE FACTO, RYBA, M-LINE, JANBOR. Nie zwlekaj i odwiedź nas już teraz.

 • PILNE: Alarm bombowy w jasielskim urzędzie skarbowym [aktualizacja]

   

  Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym w Jaśle. Informacja o podłożonym ładunku wybuchowym została przesłana do placówki dziś rano drogą mailową. Podjęto decyzję o ewakuacji z jej budynku wszystkich pracowników.

 • Baciary dały czadu w Brzyskach. Dni Liwocza za nami

   

  Tegoroczne Dni Liwocza odeszły już do historii. Głównym punktem drugiego, a zarazem ostatniego dnia imprezy był występ Baciarów. Zespół, cieszący się dużą popularnością wśród przedstawicieli wszystkich pokoleń, wykonał przed publicznością największe hity ze swojego repertuaru, przeplatając je mniej znanymi utworami powstałymi w przeciągu ostatnich kilku lat. [FOTORELACJA]

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na WAKACYJNE PROMOCJE!

  Tylko teraz do końca lipca 10% rabatu na okulary przeciwsłoneczne marki SOLANO, 20% rabatu na oprawki korekcyjne, 30% rabatu na usługi.

 • Ul. Krakowska: ford focus wypadł z drogi. Kierowca zasnął za kierownicą

   

  Do niebezpiecznie wyglądającego wypadku drogowego doszło dziś ok. godziny 6.15 przy ulicy Krakowskiej. Samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi i ściął latarnię. 2 osoby trafiły do szpitala.

   

 • Mówisz „Slice Room” myślisz pizza!

   

  W „Slice Room” zjesz pyszną pizzę za rozsądną cenę. U nas możesz zamówić kawałek pizzy za jedyne 3 zł. Tylko teraz każda pizza 30cm w cenie 12 zł!

 • Trzyletnie Prawo? WSIiZ wprowadza nowy model kształcenia prawników

   

  Przemiany współczesnego rynku pracy, w tym liberalizacja dostępu do zawodów prawniczych oraz zmiana wymagań wobec rynku usług prawniczych powodują, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadza nowy model kształcenia prawników. Do 31 lipca 2014 roku można składać podania na trzyletnie studia I stopnia na kierunku Prawo.  

 • Ul. Mickiewicza: kraksa motocykla z motorowerem

   

  Do niegroźnej w skutkach kolizji drogowej doszło wczoraj w godzinach wieczornych przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Motocykl zderzył się tam czołowo z motorowerem - kierowcy obydwu pojazdów nie odnieśli poważnych obrażeń.

 • Mieszkańcy powiatu bawią się w ramach Dni Liwocza

   

  Trwają Dni Liwocza 2014. Pierwsza odsłona tegorocznej edycji cyklicznego dwudniowego święta gminy Brzyska przebiega przy akompaniamencie rytmów muzyki młodzieżowej. Zakończy ją dyskoteka pod gwiazdami, którą poprzedzi koncert zespołu After Party.

 • Trwa likwidacja osuwisk w Majscowej i Wrocance

   

  W miejscowościach Majscowa i Wrocanka trwają prace budowlane zmierzające do likwidacji powstałych na ich terenie przed kilkoma laty osuwisk oraz ich skutków. Inwestycje, realizowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, planowo mają zostać ukończone jesienią.

 • Konkurs na nowego dyrektora I LO w oczach rodziców uczniów szkoły

   

  Sprawa konkursu na nowego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle  rozstrzygniętego pod koniec maja br.  wciąż budzi w naszym mieście sporo emocji. O odniesienie się do kontrowersji i innych okoliczności z nią związanych poprosiliśmy troje rodziców, których dzieci uczą się, bądź zakończyły już naukę w tej szkole.

 • Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach zaprasza!

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Pijani kierowcy – szczególnie groźni w wakacje

   

  W całej Polsce właśnie rozpoczynają się wakacje. Okres wypoczynku i urlopów to także czas, w którym pijani kierowcy najczęściej powodują wypadki. Do niemal 21% z nich dochodzi właśnie w lipcu i sierpniu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105