Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Ul. Za Bursą do remontu
11

Mieszkańcy osiedla Kopernika sygnalizowali władzom miasta o potrzebie remontu ul. Za Bursą. Istnieją duże szanse, że problemy z wodą opadową i złym stanem drogi znikną, jeśli rada miejska wyrazi we wrześniu zgodę na włączenie zadania do budżetu miasta. Prace mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku.

Napisany dnia: 31.08.2016, 11:08
Szkoła Trenerów Empatii zaprasza do: Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na empatii

Po ukończeniu szkolenia każda osoba otrzyma Certyfikat uprawniający do pracy jako trener.

Napisany dnia: 31.08.2016, 09:07
Dostaną po 5 tysięcy złotych nagrody
74

Trzech dyrektorów jasielskich instytucji kultury otrzyma po 5 tysięcy złotych. Burmistrz miasta Ryszard Pabian jest zdania, że zasługują na uznanie w formie nagrody rocznej za 2015 r.

 

Napisany dnia: 30.08.2016, 11:44
Pec i Matysik przejmują stery w KRUS!
116

Krzysztof Pec, były skarbnik gminy Osiek Jasielski oraz Edyta Matysik, była pracownica w Zakładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle przejmują stery nad jasielskim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Napisany dnia: 30.08.2016, 09:20
Zalane piwnice i ulice po przejściu burzy
49

Strażacy przyjęli blisko 50 zgłoszeń w związku z podtopieniami, które wystąpiły w Jaśle. To pierwsza w tym roku gwałtowna burza, która z wichurami, gradem i ulewami przeszła przez miasto.

Napisany dnia: 29.08.2016, 20:22
Jest zgoda na budowę pomnika Chrystusa Króla Wszechświata!
289

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla w Jaśle uzyskała zgodę większości radnych miejskich na budowę pomnika przy ul. na Kotlinę. Władze miasta podkreślają, że nie będzie się to wiązać z ich strony z finansowaniem przedsięwzięcia. W tej sprawie chodzi jedynie o użyczenie terenu.

Napisany dnia: 29.08.2016, 15:12
Droga relacji Jasło-Rzeszów zablokowana w Pułankach
6

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przed południem w Pułankach. W zderzeniu trzech pojazdów, ranna została jedna osoba. Droga wojewódzka nr 988 relacji Rzeszów – Jasło jest zablokowana. Samochody osobowe kierowane są na objazd przez Wiśniową - Kobyle. Ciężarówki muszą czekać. Utrudnienia mogą potrwać do 14.30.

 

Napisany dnia: 29.08.2016, 13:19
Burze z gradem
7

W województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 29.08.2016, 10:00
SUPER KIDS – język angielski dla dzieci oraz młodzieży. Ostatni tydzień zapisów na nowy rok szkolny 2016/2017!

Witaj szkoło! Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum na zajęcia z języka angielskiego..

Napisany dnia: 29.08.2016, 09:15
Z Jasła chcą zrobić drugie Rio!
252

Jedną z atrakcji w Rio de Janeiro jest 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado w Brazylii. W Jaśle miałby powstać podobny, choć nieco mniejszy, mierzący około 13 metrów pomnik Chrystusa Króla Wszechświata. Czy radni z miasta wyrażą na to zgodę?

 

Napisany dnia: 26.08.2016, 16:00
Zaczęło się. Bony zamiast pieniędzy z programu 500 plus
105

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle wpłynęły pierwsze donosy dotyczące niewłaściwego wydawania pieniędzy ze świadczeń wychowawczych „Rodzina 500 plus”. W dwóch przypadkach podjęto decyzje o zamianie na bony, a w jednym wszczęto postępowanie w sprawie uchylenia decyzji.

Napisany dnia: 26.08.2016, 11:45
Lądowisko ma powstać do końca roku. Czy zdążą?
54

Styczeń 2017 r. zbliża się wielkimi krokami. Do tego czasu samorządy powiatu mają zakończyć budowy lądowisk. Jeśli rady powiatu i miasta wyrażą zgodę na sprzedaż działek po zaniżonej cenie a Agencja Własności Rolnej przekaże swoje tereny nieodpłatnie, to do końca roku w Jaśle inwestycja będzie oddana do użytku.

Napisany dnia: 25.08.2016, 13:34
Wypadek w Umieszczu. Mercedes uderzył w słup
80

Dzisiaj, tuż przed godz. 20 w Umieszczu doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 24.08.2016, 21:32
Tomek chce zdobyć sześć szczytów dla Wiktorii!
7

Zdobyć sześć szczytów w trzy dni – taki cel postawił przed sobą Tomasz Rachfalski z Wolicy. Robi to w ramach akcji charytatywnej na rzecz dwuletniej Wiktorii, która cierpi na nieuleczalną chorobę, zespół Leigha. Pomóc jej może rehabilitacja, suplementacja i odpowiednia dieta.

Napisany dnia: 24.08.2016, 13:42
Koncepcja przebudowy drogi nr 73 powstanie za 19 miesięcy
70

GDDKiA wybrała firmę, która za blisko 3 mln zł wykona koncepcję programową przebudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno-Jasło. Celem opracowania jest m.in. wytyczenie i wybór wariantów trasy.

Napisany dnia: 23.08.2016, 11:09
Wjechał wprost w ciężarówkę
59

Na drodze relacji Jasło-Kołaczyce na krajowej 73 doszło dziś do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego. Opel stanął w płomieniach a jego kierowca z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 22.08.2016, 20:37
UWAGA! Utrudnienia na drodze Jasło-Kołaczyce
13

Około godziny 19 w Krajowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Na drodze relacji Jasło-Kołaczyce kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.  

Napisany dnia: 22.08.2016, 19:23
Bilans zdarzeń na drogach
7

W miniony weekend na drogach powiatu jasielskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych w tym jednego wypadku w gminie Kołaczyce.

 

Napisany dnia: 22.08.2016, 12:05
Nie będzie sygnalizacji świetlnej, powstanie rondo!
57

Zarządca drogi planuje budowę ronda na skrzyżowaniu 3 Maja i Wojska Polskiego w Jaśle. Po wykonaniu pomiaru ruchu okazało się, że sygnalizacja świetlna w tym miejscu jest zbędna.

Napisany dnia: 22.08.2016, 09:39
Burmistrz Jasła umorzył podatek na ponad 300 tys. zł!
121

6 podmiotów i cztery osoby fizyczne zostało zwolnionych z podatku od nieruchomości. Większość z nich swój wniosek argumentowała trudną sytuacją finansową.

Napisany dnia: 19.08.2016, 11:42
 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie optycznym VISIONOPTYK

   

  Wszyscy w końcu jesteśmy okularnikami ! Dzieje się tak dlatego , że w średnim wieku , gdzieś po 40-stce musimy zacząć wkładać okulary do czytania. Wszystko co małe staje się nieostre , pozbawione krawędzi . Drobny druk jest ciemna krechą.

 • Czy burmistrzowie zbijają kokosy?

  Burmistrzowie i ich zastępcy zarabiają od 8 do 13 tysięcy złotych na miesiąc. Dużo, czy mało? Na ten temat wypowiedzieli się mieszkańcy Jasła i okolic.

 • Dotacje szansą dla emerytów, rencistów, bezrobotnych oraz rolników

   

  Jeśli należysz do jednej z tych grup , mieszkasz na terenie powiatu jasielskiego, krośnieńskiego lub miasta Krosno , możesz skorzystać z oferty, którą ma firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o.  Jest to projekt unijny polegający na  bezzwrotnym wsparciu finansowym w wysokości  45.000 zł na otwarcie działalności gospodarczej.

 • Michał Szpak z nowym teledyskiem

  Jaślanin nakręcił nowy teledysk do anglojęzycznego singla "Rosanna" z albumu "Byle być sobą". Klip ukazuje momenty nagrane z jego tras koncertowych, pobytu nad morzem, czy też sceny z życia prywatnego.

 • Studia II stopnia w WSPiA – twoja szansa na lepszą przyszłość

   

  Skończyłeś studia I stopnia? Zastanawiasz się co robić dalej? Mamy dla ciebie kilka propozycji. Po pierwsze możesz wybrać jedyne na Podkarpaciu studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. WSPiA ma także ogromne doświadczenie w prowadzeniu studiów II stopnia na kierunku „administracja”. Możesz także wybierać spośród wielu kierunków studiów podyplomowych.

 • Zbiornik w powijakach

  Za dwa lata ma ruszyć budowa zapory Kąty-Myscowa w powiecie jasielskim - Jeżeli będzie zapewnione finansowanie to taka budowa powinna potrwać nie dłużej niż 4-5 lat – powiedział Mariusz Gajda, wiceminister środowiska.

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa!

  "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" jest już dostępna na stronie internetowej podkarpackiej Policji. Każdy, może przekazać policjantom informacje o miejscach i zdarzeniach, które w jego odczuciu są niebezpieczne. Wszystkie zgłoszenia zostaną sprawdzone.

   

 • Sprzedam piętro kamienicy w Jaśle

   

  Do sprzedania piętro w kamienicy w Jaśle przy ulicy Chopina. W skład mieszkania o powierzchni 160m2 wchodzi: 4 duże pokoje, kuchnia, spiżarka, łazienka, wc, przedpokój.

 • Kto, gdzie i za ile

  Zaglądnęliśmy do oświadczeń majątkowych zarządu powiatu za 2015 r. Spośród pięciu jego członków najbogatsi to wicestarosta Tadeusz Górczyk i członek zarządu Grzegorz Pers.

 • New Body - nowe oblicze fitness

 • Dom Ludowy w Sieklówce przejdzie metamorfozę

  W przyszłym roku ruszy przebudowa Domu Ludowego w Sieklówce wraz z termomodernizacją budynku oraz montażem ogniw fotowoltaicznych. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Dom ludowy to wizytówka naszej miejscowości i jedyne miejsce, w którym możemy się spotkać i integrować – podkreśla sołtys Stanisław Bigos.

 • Jesienne promocje płytek "U Leona"!

   

  Jesień to idealny moment na przeprowadzenie remontu. Po wakacyjnym czasie odpoczynku warto więc zabrać się do pracy. Na rynku można znaleźć wiele atrakcyjnych promocji. "U Leona" do końca października można kupić płytki już od 16,50 zł!

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105