Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna
Kolejne zniżki dla posiadaczy Jasielskiej Karty Dużej Rodziny
20

Posiadacze Jasielskiej Karty Dużej Rodziny będą mogli korzystać z 50 proc. zniżki na przejazd środkami miejskiego Zakładu Komunikacji Samochodowej w Jaśle. To kolejna zniżka dla jasielskich rodzin wielodzietnych. W katalogu zwolnień, oprócz zniżek do instytucji miejskich, znajdują się także niższe opłaty za śmieci oraz pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkoli nad którymi nadzór sprawuje burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 04.08.2014, 15:00
Zwolnienia z opłaty za przedszkole
5

Od 1 września obowiązywać będą nowe zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu miejskim. Z całkowitego zwolnienia z opłaty będą mogli skorzystać rodzice dzieci niepełnosprawnych, a z częściowych ulg rodzice, których więcej niż jedno dziecko uczęszcza do tego samego przedszkola oraz rodzice, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji.

Napisany dnia: 04.08.2014, 13:34
Powstanie Warszawskie i Akcja "Pensjonat" znów upamiętnione w Jaśle
20

We wczorajsze przedpołudnie odbyły się w Jaśle oficjalne miejskie obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 71. rocznicy akcji uwolnienia więźniów z tutejszego niemieckiego więzienia, określonej kryptonimem „Pensjonat”. Jak co roku uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe rozmaitych instytucji, harcerze oraz mieszkańcy naszego powiatu. <<FOTORELACJA>>

Napisany dnia: 04.08.2014, 11:21
Zamknij OCZY i wyobraź sobie miejsce, w którym przejrzysz na OCZY...

Miejsce, gdzie w miłej atmosferze i bez mydlenia OCZU prawdziwy fachowiec doradzi Ci co zrobić, aby pomóc Twoim zmęczonym OCZOM

Napisany dnia: 04.08.2014, 08:53
Oddaj krew, podziel się życiem!
18

Okres wakacyjny to czas, w którym istnieje szczególne zapotrzebowanie na krew. Zachęcamy do jej oddawania. Nasz dar może uratować komuś życie – apelują pracownicy Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle.

Napisany dnia: 02.08.2014, 15:00
Zamanifestowali pamięć o "Pensjonacie". II Jasielski Marsz Wolności za nami
33

Ponad sto osób przeszło wczoraj w godzinach wieczornych ulicami miasta w II Jasielskim Marszu Wolności. Celem patriotycznego wydarzenia było oddanie hołdu uczestnikom i ofiarom akcji uwolnienia więźniów z niemieckiego więzienia w Jaśle, określanej kryptonimem „Pensjonat”. Za kilka dni minie 71. jej rocznica.

Napisany dnia: 02.08.2014, 10:03
Łysa Góra: fiat punto zderzył się z alfą romeo, jedna osoba z obrażeniami
19

Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek zderzenia się dwóch samochodów osobowych, do którego doszło dziś przed godziną 17 w miejscowości Łysa Góra.

Napisany dnia: 01.08.2014, 19:50
Radni gminy Brzyska wzięci pod lupę. Oto ranking ich sesyjnej aktywności
54

Piotr Madej to najbardziej aktywny radny na forum obrad Rady Gminy Brzyska – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Adriana Biernackiego, wiceprezesa Instytutu Universum Civile.

Napisany dnia: 01.08.2014, 14:33
Zapraszamy do DONER KING!

Poznaj wielki smak w DONER KING! Zapraszamy!

Napisany dnia: 01.08.2014, 11:37
Budowa drogi KDL 1 zakończona
21

Droga prowadząca na tereny inwestycyjne miasta została zakończona. Odcinek drogi, o łącznej długości 696 m, prowadzi między innymi do mającej zostać otwartej jesienią fabryki mebli Grupy Nowy Styl. Wartość zakończonego pierwszego etapu inwestycji (drugi etap drogi jest już projektowany) wyniosła w sumie 3 mln 476 tys. zł.

Napisany dnia: 01.08.2014, 10:27
Nowy Żmigród: Piorun uderzył w stodołę
14

Dzisiejszego popołudnia w jeden z budynków gospodarczych w Nowym Żmigrodzie uderzył piorun. Na skutek niebezpiecznego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Nie doprowadziło ono również do poważnych szkód mienia, gdyż wyładowanie atmosferyczne nie wywołało pożaru.

Napisany dnia: 31.07.2014, 19:30
Seattle: Norbert Pisz z Gąsówki reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu Microsoftu
39

W amerykańskim mieście Seattle trwają finały Imagine Cup 2014, organizowanego przez Microsoft najbardziej prestiżowego konkursu technologicznego dla studentów z całego świata. Polskę reprezentuje w nim drużyna Power of Vision z Politechniki Rzeszowskiej, której liderem jest pochodzący z podjasielskiej Gąsówki Norbert Pisz.

Napisany dnia: 31.07.2014, 17:13
Ostrzeżenie o burzach z gradem
10

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 2014-07-31 12:00:00 do 2014-08-01 04:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Strefa opadów deszczu i burz przemieszczać się będzie z zachodu na wschód.

Napisany dnia: 31.07.2014, 13:34
Konkurs na dyrektora I LO nie zostanie unieważniony. Wojewoda: nie ma do tego podstaw
81

Zdaniem wojewody podkarpackiego nie ma podstaw do stwierdzenia nieważności rozstrzygniętego w maju tego roku konkursu na nowego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Zabiegali o to – podejrzewając, że został on przeprowadzony niezgodnie z prawem – obecny szef placówki Zbigniew Waszkiel, jej rada pedagogiczna oraz rada szkoły.

Napisany dnia: 30.07.2014, 19:03
Jasło stawia na wiedzę
13

Miasto Jasło realizuje obecnie systemowe i strategiczne podejście do nowego modelu rozwoju lokalnego opartego na różnorodnych elementach rozwijających innowacyjność i kreatywność społeczną. 

 

Napisany dnia: 30.07.2014, 15:02
Dorośli za "dychę", dzieci i młodzież wciąż za darmo. Boisko wielofunkcyjne MOSiR doczekało się regulaminu
32

Boisko wielofunkcyjne przy odkrytym basenie MOSiR od około miesiąca posiada regulamin, określający szczegółowe wytyczne dotyczące zasad jego użytkowania. Dzieci i młodzież szkolna nadal mogą korzystać z obiektu bezpłatnie, jednak wyłącznie na odpowiedzialność osoby pełnoletniej. Grupy dorosłych za każdą spędzoną na nim godzinę muszą uiścić 10 zł.

Napisany dnia: 30.07.2014, 13:55
Zmarła Michalina Jasińska, wieloletnia jasielska działaczka społeczna
23

26 lipca w miejscowości Turza bliscy i przyjaciele pożegnali śp. Michalinę Jasińską, działaczkę społeczną, przez wiele lat związaną z Jasłem. Na kartach historii naszego miasta zapisała się ona m.in. jako oddana pracy na rzecz lokalnej społeczności instruktorka harcerska oraz członkini Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Napisany dnia: 29.07.2014, 16:55
Komunikat – burze z gradem
15

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 2014-07-29 11:00:00 do 2014-07-29 23:00:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 60 km/h.

Napisany dnia: 29.07.2014, 08:06
Niegroźna w skutkach kolizja trzech osobówek w Skołyszynie
10

Dziś rano w miejscowości Skołyszyn, na drodze krajowej nr 28, doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Napisany dnia: 28.07.2014, 19:13
Zimna Woda: Kolizja drogowa z udziałem dwóch ciężarówek i osobówki
18

Jedna osoba ucierpiała na skutek kolizji drogowej, do jakiej doszło dziś wczesnym popołudniem w Zimnej Wodzie.

Napisany dnia: 28.07.2014, 16:10
 • Zaginiona Halina Gorczyca wciąż poszukiwana przez policję

   

  Nadal trwają poszukiwania Haliny Gorczycy, mieszkanki Jasła, która przed ponad trzema tygodniami zaginęła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Każda osoba będąca w posiadaniu informacji mogących pomóc w odnalezieniu kobiety jest proszona o niezwłoczne skontaktowanie się policją.

 • Powiat szukał, i znalazł. "Stołek" szefa LO w Nowym Żmigrodzie obsadzony... mimo braku chętnych

   

  Nie było chętnych do wzięcia udziału w konkursie na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. W związku z tym Zarząd Powiatu Jasielskiego obowiązki szefa placówki na okres dziesięciu miesięcy powierzył, dotychczas zatrudnionej w niej na stanowisku nauczyciela, Anecie Kowalkowskiej.

 • "PROTOTO" - studia podyplomowe dla nauczycieli

   

  Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli PROTOTO zaprasza na skorzystanie z nowej oferty studiów podyplomowych. Jesteśmy firmą
  z wieloletnim doświadczeniem, podnieśliśmy już kwalifikacje setek osób zarówno z Państwa regionu, jak i z całego kraju.

 • Piłkarze Czarnych mają nowego trenera

   

  W 2012 roku doprowadził jasielskich piłkarzy do historycznego awansu na trzecioligowe boiska. Po kilkunastu miesiącach rozłąki z drużyną wraca, by wyciągnąć ją z kryzysu. Robert Hap znów na trenerskiej ławce Czarnych.

 • Os. Ulaszowice: piją i śmiecą na cmentarzu

   

  Porozbijane butelki, opakowania po chipsach, foliowe reklamówki – widok, jaki można zastać na terenie cmentarza wojennego na osiedlu Ulaszowice woła o pomstę do nieba. Czy istnieje sposób, by położyć kres odbywającym się w nim „zakrapianym” spotkaniom?

 • Miłośnicy pierogów znów zjechali się do Tarnowca

   

  Ponad 65 tysięcy pierogów czekało wczoraj w Tarnowcu na uczestników szóstej już edycji Festiwalu Smaków Regionalnych „Pierogi”. Impreza tradycyjnie cieszyła się sporym zainteresowaniem – nie tylko mieszkańców powiatu jasielskiego, ale i różnych innych części Podkarpacia. Wśród jej akcentów muzycznych znalazł się m.in. koncert popularnego zespołu Czarno-Czarni. [FOTO]

 • SUPER KIDS – język angielski dla Twojego dziecka. Zapisy na rok szkolny 2014/2015. Zajęcia już od 8-go września!

   

  Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny! Zapraszamy zatem dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat na zajęcia z języka angielskiego. Z nami język obcy przestanie być już obcy! A wszelkie zaległości zostaną szybko nadrobione! To właśnie na naszych zajęciach Twoje dziecko poczuje pasję do nauki języka angielskiego, a zatem zostanie przygotowane do osiągnięcia sukcesów w tej dziedzinie.

 • „Co nowego w mieście” 

   

  Już 1 września startują zajęcia w SZKOLE MATEMATYKI 2plus2 w Jaśle, gdzie swoje zdolności matematyczne mogą doskonalić dzieci i młodzież od 4 do 19 roku życia. Jest to pierwsza tego typu placówka na Podkarpaciu. Szkoła ma aktualnie 55 oddziałów w Polsce i za granicą i jest zaliczana do najprężniej rozwijających się sieci edukacyjnych w kraju.

 • Pijani kierowcy – szczególnie groźni w wakacje

   

  W całej Polsce właśnie rozpoczynają się wakacje. Okres wypoczynku i urlopów to także czas, w którym pijani kierowcy najczęściej powodują wypadki. Do niemal 21% z nich dochodzi właśnie w lipcu i sierpniu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105