Strona główna
Wandale rozrabiają i grają na nosie jasielskiej policji
76

W gminie Tarnowiec nie milkną echa po kolejnych wybrykach wandali, którzy po raz kolejny dokonali zniszczeń znaków drogowych. Mieszkańcy są pełni obaw, gdyż liczyli na to, że policjanci rozwiążą problem. Sprawcy licznych aktów wandalizmu wciąż są nieuchwytni i robią co chcą.

Napisany dnia: 24.04.2018, 10:47
Nabory na kursy zawodowe oraz gwarancja stażu i zatrudnienia

GOTOWI DO PRACY – program wsparcia dlaosób bezrobotnych. Kto może wziąć udział w szkoleniach: uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne mające w dniu przystąpienia do projektu powyżej 29 lat, zamieszkujące zgodnie z definicją K.C na obszarze powiatu strzyżowskiego i jasielskiego.

Napisany dnia: 24.04.2018, 08:23
W rozmowach z gminą tkwią w martwym punkcie!
25

Kiedy przychodzą roztopy oraz intensywne opady deszczu droga gminna w przysiółku Dąbrowy w Trzcinicy jest grząska, a przejazd przez nią staje się prawdziwą męką. Choć mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie to zabiegi te nie odniosły spodziewanego skutku. – Nic tutaj nie robią, natomiast ci, co są przy żłobie to koło siebie zawsze. My zaś mamy błoto po kolana – mówi zbulwersowany Piotr Kopystyński, mieszkaniec Trzcinicy.

Napisany dnia: 23.04.2018, 20:00
Wyraź swoją opinię na temat planowanego Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

Zachęcamy mieszkańców do wyrażenia swojej opinii dotyczącej planowanego Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle poprzez ankietę. Państwa opinie pozwolą przygotować bardziej atrakcyjną ofertę programową. Ankieta jest anonimowa. Jej wypełnienie trwa ok. 10 minut.

Napisany dnia: 23.04.2018, 17:39
Tragedia w Szebniach
83

W Szebniach doszło dziś do tragicznego w skutkach wypadku. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął mężczyzna.

Napisany dnia: 23.04.2018, 13:13
Pierwsze linie produkcyjne PVC w nowym zakładzie w Jaśle
70

W nowo budowanym przez Kronospan zakładzie w Jaśle wkrótce rozpocznie się produkcja materiałów wyposażenia wnętrz na bazie kompozytowych płyt bazowych PVC oraz produkcja paneli podłogowych. Obecnie ukończono montaż dwóch linii produkcyjnych.

Napisany dnia: 23.04.2018, 10:00
Ostrzeżenie o burzach z gradem
3

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś oraz jutro w regionie mogą wystąpić burze, którym towarzyszyć mogą opady deszczu oraz silny wiatr.

Napisany dnia: 23.04.2018, 09:27
Naprawa i serwisowanie układów klimatyzacji w samochodach osobowych

Firma AB Motors proponuje usługi z zakresu naprawy i serwisowania układów klimatyzacji.

Napisany dnia: 23.04.2018, 07:29
Potrącenie rowerzysty na ul. Niegłowickiej
36

Na skrzyżowaniu ul. Niegłowickiej z ul. Gajową doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 20.04.2018, 20:56
Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”
49

Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

Napisany dnia: 20.04.2018, 14:45
Odpięcie przyczepki powodem kolizji
23

W Dębowcu doszło dziś do niecodziennego zdarzenia drogowego. W osobowego opla wjechała przyczepka ciągnięta przez inny pojazd.

Napisany dnia: 20.04.2018, 12:28
Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum
64

Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Choć dziesięciu radnych podpisało się pod wnioskiem o jego odwołanie to trzech z nich wycofało się na piśmie z tej decyzji. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

Napisany dnia: 19.04.2018, 13:34
Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

Napisany dnia: 19.04.2018, 07:30
Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów
70

W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

Napisany dnia: 18.04.2018, 20:03
Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.
40

W Sądzie Okręgowym w Krośnie przesłuchano kolejnych świadków w sprawie zabójstwa Haliny G., pielęgniarki z Jasła. Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

Napisany dnia: 18.04.2018, 11:50
„Nie jesteśmy tacy źli, jak mówi się o nas na mieście”
83

Dyskusji na temat klubu JKS Czarni 1910 Jasło od kilku już lat towarzyszą duże emocje. Szczególnie wówczas, kiedy mowa jest o pieniądzach. Czy jego oblicze odmieni wkrótce tajemniczy inwestor? O tym, jaka przyszłość rysuje się przed jasielskim klubem w rozmowie z portalem opowiedział Piotr Samborski, członek zarządu.

Napisany dnia: 17.04.2018, 08:22
Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej

Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej, niedaleko Jasła. Położony na przestronnej i zagospodarowanej, około 60 arowej działce z bardzo malowniczym widokiem. Budynek mieszkalny murowany, kryty blachą, jednopiętrowy, podpiwniczony.

 
Napisany dnia: 17.04.2018, 07:37
Żyje ostatni więzień obozu pracy w Breslau z Błażkowej
37

Spośród dwudziestu więźniów z Błażkowej, którzy zostali zabrani przez Niemców do obozu pracy przymusowej w Breslau żyje ostatni świadek tamtych wydarzeń. Władysław Łukowicz w sierpniu br. skończy 90 lat. 5 stycznia 1945 r. jako 16-letni chłopiec został zmuszony do opuszczenia rodzinnego domu. Po wojnie wrócił wraz z innymi ocalonymi. W akcie podziękowania za szczęśliwy powrót Bogu i Matce Najświętszej zbudowali kapliczkę.

Napisany dnia: 16.04.2018, 08:00
Do końca nie znali prawdy…
51

Kiedy jeńcy wojenni z obozów w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie opuszczali je w asyście funkcjonariuszy NKWD nie wiedzieli, że konwojowani są na miejsce kaźni. Pragmatyzm i skuteczna akcja dezinformacyjna oprawców, w obliczu zbrodni popełnionej przez sowietów przed 78 laty, potęgują tragizm położenia Polaków skazanych na bestialską śmierć. Ich pamięć uczczono dziś w Jaśle pod pomnikiem „Golgoty Wschodu”.   

Napisany dnia: 13.04.2018, 14:06
Bat na kierowców wkrótce w Kołaczycach
97

Już w czerwcu w rejonie feralnego zakrętu w Kołaczycach stanie fotoradar. Ma on skutecznie ostudzić zapędy kierowców, którzy ignorują obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości. Czy dzięki urządzeniu miejsce to stanie się bardziej bezpieczne?

Napisany dnia: 12.04.2018, 13:00
 • Rada zatwierdziła sprawozdanie finansowe szpitala

  Jasielski szpital wykazał na koniec 2017 r. stratę w wysokości blisko 1 mln 300 tys. zł. - Gdyby NFZ zapłacił nadwykonania w takiej wysokości jak za 2016 r. to strata byłaby na poziomie 700 tys. zł co jak na szpital powiatowy w naszym województwie jest bardzo dobrym wynikiem – wyjaśniał Michał Burbelka, dyrektor jasielskiego szpitala.

 • Oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka to jedyna tego typu placówka w Jaśle. Ośrodek obejmuje kształceniem dzieci i młodzież posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Specjalizujemy się w kształceniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

 • Nowotwór rozwija się po cichutku

  Lekarze apelują do kobiet, szczególnie tych będących w największej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, aby nie zapominały o badaniach profilaktycznych i nie odkładały ich na potem. Konsekwencje mogą być groźne...

 • Na krajowej 28 w Zimnej Wodzie spłonęła ciężarówka

   

  Na odcinku drogi krajowej 28 Zimna Woda - Szebnie spłonął samochód ciężarowy. W akcji gaśniczej udział brało kilka zastępów straży pożarnej.

 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105