Strona główna
Strefa Kiss and Ride już działa
58

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle zakończyły się prace budowlane związane z utworzeniem strefy Kiss and Ride. Od lutego rodzice podwożący swoje dzieci korzystają z nowej i pierwszej w mieście tego typu zatoczki.

Napisany dnia: 06.02.2019, 12:17
W 77 urodziny straciła dom. Pragnie go odbudować
35

Pani Janina z Nienaszowa-Sośniny w dniu swoich 77 urodzin straciła cały dorobek swojego życia. Gdy jej dom stanął w płomieniach z pomocą przybyli jej sąsiedzi. Kobietą zaopiekował się syn. Jak podkreśla pan Arkadiusz, jego mama wciąż mocno przeżywa tę tragedię i marzy, aby wrócić w to miejsce. Rodzina podjęła decyzję o odbudowie domu.

Napisany dnia: 05.02.2019, 14:23
Styczeń na drogach powiatu jasielskiego
11

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2019 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Policjanci odnotowali 61 kolizji drogowych i zatrzymali 13 kierujących, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 05.02.2019, 13:42
Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim
32

W przyszłorocznym budżecie obywatelskim znajdzie się 500 tys. zł. Miasto ma pomysł na to, jak uniknąć nieprawidłowości w głosowaniu elektronicznym, którymi obecnie zajmuje się prokuratura rejonowa w Jaśle. W opinii radnych klubu „Jaślanie” pomimo zmian w regulaminie wciąż pozostawia on jednak wiele do życzenia.

Napisany dnia: 04.02.2019, 20:25
Nowi kierownicy i nowe wydziały w jasielskim magistracie
62

Burmistrz Ryszard Pabian dokonał reorganizacji w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta w Jaśle. Zapowiadane w ubiegłym roku zmiany stały się faktem. Pojawiły się nowe wydziały, a wraz z nimi nowi kierownicy. Co więcej od teraz w jasielskim magistracie będzie jeden zastępca. Drugiego włodarz miasta nie zdecydował się powołać.

Napisany dnia: 04.02.2019, 09:00
Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

Napisany dnia: 04.02.2019, 07:00
Sprawdź innowacyjną metodę Montessori

Planujecie zapisać swoje dziecko do przedszkola?Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą naszego przedszkola. To pierwsze  w Jaśle, innowacyjne przedszkole, prowadzone metodą znaną od ponad 110 lat na całym świecie  - dr Marii Montessori.

Napisany dnia: 03.02.2019, 19:26
W Kunowej powstanie stacja uzdatniania wody
41

Gmina Skołyszyn wkrótce rozpocznie budowę gminnego systemu zaopatrzenia w wodę dla miejscowości Harklowa, Kunowa i Pusta Wola. To kolejny etap zadania realizowanego przy wsparciu finansowym środków unijnych.

Napisany dnia: 02.02.2019, 10:00
CBA zatrzymało trzy osoby, w tym przedsiębiorcę z Jasła
109

Agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali 3 osoby zamieszane w proceder korupcyjny. Wśród zatrzymanych jest podkarpacki przedsiębiorca i dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Napisany dnia: 01.02.2019, 09:08
"Do tej tragedii doprowadziła mowa nienawiści"
109

Mieszkańcy gminy Kołaczyce uczcili pamięć ofiar Holokaustu. Na mogile w lesie w Krajowicach odmówili modlitwę i złożyli wiązanki kwiatów. W uroczystości uczestniczyła Sami Mizroch pochodzenia żydowskiego ze Stanów Zjednoczonych reprezentująca drugie pokolenie ocalonych.

Napisany dnia: 01.02.2019, 09:00
Zbiornik Kąty-Myscowa w 2025 r.?
163

W Sejmie RP odbyła się dziś dyskusja na temat budowy zbiornika Kąty-Myscowa. Na pytania dotyczące tej inwestycji odpowiadał Grzegorz Witkowski z resortu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Według optymistycznych szacunków ministerstwa budowa zbiornika mogłaby ruszyć w 2025 r.

Napisany dnia: 31.01.2019, 12:38
Wzruszeni historią Kamilka postanowili pomóc
26

Studenci jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej należący do Koła Naukowego Politologów „Ad-Rem” poruszeni historią Kamilka Śmietany, jednego z trojaczków z Jasła postanowili pomóc chłopcu organizując charytatywną zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki posłużą na zakup leków oraz niezbędnych środków pielęgnacyjnych.

Napisany dnia: 31.01.2019, 09:10
Alarm bombowy. Ewakuacja sklepu
25

W godzinach wieczornych przeprowadzono ewakuację sklepu sieci Kaufland w Jaśle. To reakcja na alarm bombowy. Dzisiaj popołudniu do Straży Miejskiej w Poznaniu wysłano wiadomość e-mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym.

Napisany dnia: 30.01.2019, 20:51
Uczcili pamięć ofiar Holokaustu
84

Jaślanie uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. - Oddajemy hołd pamięci pomordowanym. Tym, którzy oddali życie bez winy. Jeżeli o takich ludziach nie będziemy pamiętać, to może dojść do tego, że podobny system znów zdominuje w Europie i ponownie będziemy jego ofiarami – podkreślał Mariusz Świątek, dyrektor jasielskiego muzeum.

Napisany dnia: 30.01.2019, 11:27
Klucz do Twojego bezpieczeństwa na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet dla każdego kierowcy. Gwarancją bezpieczeństwa na drodze jest dobra widoczność. Nie warto, więc zwlekać z wymianą wycieraczek, które dają pierwsze sygnały zużycia. Od sprawnie działających wycieraczek może zależeć nie tylko nasze zdrowie oraz życie, lecz również wielu innych użytkowników dróg.

Napisany dnia: 30.01.2019, 08:53
W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza
39

5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Napisany dnia: 29.01.2019, 09:50
W weekend zatrzymano trzech pijanych kierowców
31

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli dwóch kierowców samochodów osobowych będących pod wpływem alkoholu. Ponadto w Trzcinicy natknęli się na pijanego rowerzystę.

Napisany dnia: 28.01.2019, 20:00
Zderzenie volkswagena z seatem
52

Dzisiaj, około godz. 15.00 na jednym z jasielskich skrzyżowań doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem.

Napisany dnia: 28.01.2019, 16:18
Uwaga, może być ślisko!
8

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś wieczorem, w nocy oraz we wtorek rano, może wystąpić zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem. 

Napisany dnia: 28.01.2019, 14:53
W Jaworzu Górnym doszło do wypadku drogowego. DK 73 jest zablokowana
48

W Jaworzu Górnym w powiecie dębickim przed godziną 11 na drodze krajowej nr 73 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie droga na miejscu zdarzenia jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 3 godzin.

Napisany dnia: 28.01.2019, 12:35
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105