Strona główna
Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle. AKTUALIZACJA

Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

Napisany dnia: 07.12.2018, 09:01
Stracili dom i dorobek całego życia
50

W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

Napisany dnia: 06.12.2018, 17:15
Meteorolodzy ostrzegają przed marznącym deszczem
14

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że dnia 07.12.2018 od godz. 0300 do godz. 1200 prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu ze śniegiem oraz deszczu powodujących gołoledź.

Napisany dnia: 06.12.2018, 16:12
Policjantka pomogła poszkodowanemu mężczyźnie
30

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło wczoraj w Krośnie. Kierujący osobową hondą na oznakowanym przejściu potrącił pieszego. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliła będąca po służbie jasielska policjantka. Pieszy trafił do szpitala.

Napisany dnia: 06.12.2018, 11:05
Drenaż boiska na Śniadeckich i festiwal rockowy – tymczasowi liderzy głosowania
59

Jeszcze tylko 11 dni pozostało do końca głosowania na projekty w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Na półmetku głosowania ostrą rywalizację o pierwsze miejsce toczą dwa projekty: „Drenaż boiska sportowego w Jaśle, przy ulicy Śniadeckich” oraz „Organizacja przeglądu zespołów muzycznych i festiwalu "Rock in Jasło". Sytuacja może się jednak jeszcze zmienić, bo głosowanie trwa do 15 grudnia.

Napisany dnia: 05.12.2018, 12:56
Rada wybrała prezydium i składy komisji
38

Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

Napisany dnia: 05.12.2018, 08:52
Sposób na udaną wigilię

Spotkania przy wigilijnym stole to wyjątkowe chwile. Niepowtarzalny smak i aromat potraw w połączeniu z rodzinną atmosferą sprawia, że święta Bożego Narodzenia to czas, który na długo zapada nam w pamięci. Wigilijna wieczerza nie może obejść się bez tradycyjnych dań.

Napisany dnia: 05.12.2018, 07:48
Burmistrz bez podwyżki
93

Rada Miejska Jasła podczas dzisiejszej (II sesji) ustaliła wynagrodzenie Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła. Nie będzie ono różnić się od tego, które pobierał do tej pory. Zarobki burmistrza wynosić więc będą 10 620 zł miesięcznie.

Napisany dnia: 04.12.2018, 20:27
Kamil chce wrócić do normalnego życia
18

25-letni Kamil z Sieklówki koło Jasła mimo przeciwności losu stawił czoła chorobie. Nie załamuje się po stracie nogi, ale marzy o protezie elektronicznej, dzięki której będzie miał możliwość swobodnego poruszania się, a także opieki nad małym synkiem. Wierzy, że dzięki wsparciu dobrych ludzi uda się odstawić kule w kąt.

Napisany dnia: 04.12.2018, 11:47
Chcesz czystego powietrza w Jaśle? Głosuj na projekt "Wiem, czym oddycham w Jaśle!"

Chcemy, aby nasze miasto przestało śmierdzieć, aby jego mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem i w związku z tym nie umierali przedwcześnie w wyniku choroby układu oddechowego i krążenia. Chcemy też, aby mieszkańcy naszego miasta, zwłaszcza ci najmłodsi, wiedzieli, skąd bierze się problem smogu i jak z nim walczyć oraz mu przeciwdziałać.

Napisany dnia: 04.12.2018, 07:37
"Szklanka" na drogach i chodnikach. Mieszkańcy oburzeni
215

Po niedzielnym opadzie marznącego deszczu na wszystkich drogach w powiecie jasielskim panują bardzo trudne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Efektem gołoledzi są liczne kolizje. Wczesnym rankiem doszło również do wypadku drogowego w Sowinie.

Napisany dnia: 03.12.2018, 12:44
Spółdzielnia ma kłopot z cudzymi śmieciami
42

Mieszkańcy osiedla Szajnochy w Jaśle skarżą się na bez przerwy panujący przy śmietniku bałagan. Okazuje się, że pod wiatę śmietnikową podrzucane są odpady zielone. Administrator spółdzielni zapewnia, że jeszcze w grudniu teren zostanie ogrodzony. Uważa bowiem, że to powstrzyma osoby postronne przed wyrzucaniem śmieci.

Napisany dnia: 03.12.2018, 10:26
Transport II stopnia (magisterskie) - nowy kierunek w Podkarpackiej Szkole Wyższej w Jaśle!

Z radością i dumą informujemy, że Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle otrzymała zgodę na uruchomienie studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku TRANSPORT.

Napisany dnia: 01.12.2018, 08:17
Pustelnik wykorzystał seksualnie 14-latka
57

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał 50-letniego Wojciecha P. na trzy lata więzienia za krzywdy, jakie dopuścił się wobec 14-letniego Wiktora. Do dramatycznych wydarzeń doszło początkiem lutego 2016 r. Pustelnik z Kopanin nadal uważa, że jest niewinny. Obrońca oskarżonego zapowiedział wnieść kasację od wyroku do Sądu Najwyższego.

Napisany dnia: 30.11.2018, 12:04
Nowe smaki włoskiej pizzy w Jaśle

Pizza to najpopularniejsze danie kuchni włoskiej, które można dziś zjeść prawie w każdym zakątku świata. Ilu jest kucharzy, tyle różnych przepisów na przygotowanie najsmaczniejszej pizzy. Najlepiej wie o tym pochodzący z Włoch dyplomowany pizzer Giacomo Leacche, który od dziecka uczył się przyrządzać najlepszą włoską pizzę, zaś swoje przepisy dopracowywał podczas pracy we włoskich pizzeriach  i trattoriach.

Napisany dnia: 30.11.2018, 07:38
Lechwar ponownie za burtą
221

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu po raz drugi w tej kadencji podjęto próbę wyboru wicestarosty jasielskiego. Kandydatura Mateusza Lechwara wyraźnie nie odpowiada większości, w tym również niektórym radnym PiS.

Napisany dnia: 29.11.2018, 18:05
W Jaśle powstaje tor dla rolkarzy i narciarzy biegowych
117

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle wokół boiska do gry w piłkę nożną powstaje tor rolkowo-narciarski. Inwestycja zakończy się w połowie grudnia br.

Napisany dnia: 29.11.2018, 09:07
Triumfalny powrót Roksany Węgiel
82

W samo południe na jasielskim rynku kilkuset młodych jaślan przywitało okrzykami i oklaskami Roksanę Węgiel, zwyciężczynię Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Młoda jaślanka podziękowała wszystkim za każdy oddany głos i okazane wsparcie. - Nie umiem wyrazić tego słowami, jak bardzo jestem wam wdzięczna. Nie spodziewałam się, że tyle was tutaj będzie – powiedziała młoda artystka.

Napisany dnia: 28.11.2018, 18:12
Roksana Węgiel wraca do Jasła!
151

Roksana Węgiel pojawi się dzisiaj na płycie jasielskiego rynku. Mieszkańcy miasta będą mogli przywitać młodą wokalistkę o godzinie 12. w południe.

Napisany dnia: 28.11.2018, 08:50
Zakup okien w zimie może się opłacać

Zimowa pora nie stanowi przeszkody w realizacji inwestycji budowlanych. Dostępne technologie pozwalają np. bez przeszkód montować okna, drzwi oraz bramy garażowe, nawet przy ujemnych temperaturach. Co więcej, zakup okien w zimie może się bardzo opłacać inwestorowi ze względu na atrakcyjne ceny, jakie za swoje produkty oferują dystrybutorzy i wykonawcy.

Napisany dnia: 28.11.2018, 08:25
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105