Strona główna
„Biało-czerwone melodie dla Niepodległej”

„Polska, to taka kraina, która się w sercu zaczyna…” tymi słowami 20 listopada br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury rozpoczął się uroczysty Koncert Patriotyczny pod hasłem „Biało-czerwone melodie dla Niepodległej” z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Napisany dnia: 27.11.2018, 07:59
Fordem wjechała do fosy
25

Dziś wieczorem, w miejscowości Desznica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Dwudziestoletnia kobieta, kierująca Fordem Ka zjechała z jezdni wprost do przydrożnego rowu.

Napisany dnia: 26.11.2018, 22:43
Poważny wypadek w Osobnicy. 25-latek w ciężkim stanie
46

Około godziny 18.30 w Osobnicy na łuku drogi doszło do poważnego wypadku drogowego. W zdarzeniu ucierpiał 25-letni mężczyzna, najprawdopodobniej kierowca opla corsy, który w trakcie jazdy wypadł z pojazdu, a następnie został przez niego przygnieciony. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 26.11.2018, 20:03
Powstały poradnie dla seniorów i najmłodszych dzieci
26

Dyrekcja jasielskiego szpitala otworzyła dwie nowe poradnie specjalistyczne, aby seniorzy oraz niemowlaki mogli nadal kontynuować leczenie, które zostało rozpoczęte w szpitalu. To również okazja do skonsultowania się ze specjalistami w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Napisany dnia: 26.11.2018, 10:30
Pijany motorowerzysta ranny w wypadku
18

W sobotę, we Wrocance doszło do wypadku z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. Ranny w tym zdarzeniu został 33-letni mężczyzna. Jak się okazało, kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Napisany dnia: 26.11.2018, 09:35
Wyjątkowe prezenty mikołajkowe!

Tradycja obdarowywania bliskich mikołajkowymi i gwiazdkowymi prezentami daje nam szczególną radość. Gdy zbliża się grudzień, wszyscy z niecierpliwością czekamy na wymarzone upominki. Doskonałym pomysłem na mikołajkowy prezent może być biżuteria.

Napisany dnia: 26.11.2018, 07:00
Roksana najlepsza na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku!
96

Po raz pierwszy Polska wygrała Eurowizję dla Dzieci. Młoda jaślanka pokonała reprezentantów z 19 europejskich krajów. Udało się jej to osiągnąć dzięki największej liczbie głosów uzyskanych od internautów i telewidzów.

Napisany dnia: 25.11.2018, 19:26
Trwa budowa strefy „kiss and ride”
103

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem miejsc postojowych do szybkiego i bezpiecznego dowożenia uczniów do szkoły. Na czas trwania robót budowlanych mogą pojawić się utrudnienia.

Napisany dnia: 23.11.2018, 15:57
Popłynęli dla Konrada
21

Już po raz czwarty w Jaśle odbyło się Nocne Charytatywne Pływanie. Tym razem pływacy o dobrych sercach pokonali 434 kilometry. Ich celem była pomoc dla Konrada Gotfryda, który od kilku miesięcy przebywa w śpiączce. 

Napisany dnia: 23.11.2018, 12:29
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej – kampania rekrutacyjna w Jaśle
45

Ruszył kolejny tydzień kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Żołnierze zawodowi oraz pracownicy wojska na terenie całego kraju spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.

Napisany dnia: 22.11.2018, 12:00
Jasielski Budżet Obywatelski – rozpoczynamy głosowanie
30

24 projekty zgłoszone przez mieszkańców Jasła będą rywalizowały w tegorocznej, pierwszej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 21 listopada do 15 grudnia br. każdy mieszkaniec Jasła powyżej 13 roku życia, będzie mógł zagłosować na ten projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

Napisany dnia: 22.11.2018, 09:32
Wybory z małym zgrzytem
142

Na dzisiejszej pierwszej sesji Rady Powiatu VI kadencji zostało wybrane prezydium rady, starosta jasielski i członkowie zarządu. Nie rozstrzygnięto jednak wyboru wicestarosty. Nie brakowało również wątpliwości, co do przebiegu głosowań.

Napisany dnia: 21.11.2018, 17:47
Powiat przygotowany do pierwszej sesji
80

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbędzie się pierwsza sesja Rady Powiatu VI kadencji. Na środku sali obrad została zamontowana kamera obrotowa. W ramach przygotowań do wymogów dotyczących nagrywania posiedzeń sesji, dodatkowo rozbudowano system, dzięki czemu będzie możliwa transmisja video.

Napisany dnia: 21.11.2018, 08:56
Mamy dobrą młodzież, a to był jednorazowy incydent!
28

Tydzień temu opublikowaliśmy materiał o młodzieży z Lublicy, która początkiem listopada br. korzystała z altany przy Domu Strażaka i pozostawiła po sobie mnóstwo różnych śmieci, w tym butelki po alkoholu. O sprawie poinformowała nas zbulwersowana mieszkanka. Sołtys Lublicy broni młodzież podkreślając, że był to jednorazowy incydent. Co więcej uczestnicy zabawy posprzątali po sobie następnego dnia wieczorem.

Napisany dnia: 20.11.2018, 14:05
Twój biznes potrzebuje solidnych partnerów

Zaopatrzenie, czy to małej firmy, czy też dużego przedsiębiorstwa w artykuły biurowe z pozoru może wydawać się sprawą prozaiczną. Tymczasem brak materiałów służących wykonaniu obowiązków może skutkować opóźnieniami i utratą płynności działania. W takich sytuacjach rzetelny i w pełni świadomy potrzeb partnera dostawca materiałów biurowych jest na wagę złota.

Napisany dnia: 20.11.2018, 07:33
Radni i burmistrz rozpoczęli swoją misję
86

Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła, która zainaugurowała nową, pięcioletnią kadencję tego gremium. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady.

Napisany dnia: 19.11.2018, 20:04
Dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej na żywo
54

Dzisiaj o godzinie 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Mieszkańcy Jasła od teraz będą mogli oglądać przebieg obrad online.

Napisany dnia: 19.11.2018, 12:28
Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności
57

W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 16.11.2018, 14:30
Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła
77

Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

Napisany dnia: 15.11.2018, 21:08
Samorząd bardziej jawny
38

Transparentność w życiu publicznym jest zjawiskiem społecznie pożądanym. Obywatele, w tym przede wszystkim wspólnoty samorządowe z rosnącym zaciekawieniem śledzą poczynania władz samorządowych. Standardy jawności działania jednostek samorządu terytorialnego staną się teraz jeszcze wyższe. Mieszkańcy gmin, powiatów i województw będą mogli bowiem śledzić na żywo transmisje z obrad organów uchwałodawczych.

Napisany dnia: 15.11.2018, 13:00
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105