Strona główna
Sylwester w Jaśle!
70

Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

Napisany dnia: 15.11.2018, 10:08
Tak się bawi młodzież w Lublicy
95

Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

Napisany dnia: 14.11.2018, 23:12
TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

Napisany dnia: 14.11.2018, 08:42
Pijana 24-latka spowodowała kolizję
85

Dzisiaj około godziny 11 w Jaśle doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych w pobliżu skrzyżowania ulic Kościuszki i Sokoła. Kierująca volkswagenem 24-latka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 13.11.2018, 14:33
Za 7 dni poznamy listę projektów w ramach budżetu obywatelskiego
11

Z 32 projektów zgłoszonych do projektu obywatelskiego komisja weryfikacyjna negatywnie oceniła 8. Wnioskodawcy mieli czas na złożenie odwołania od tej decyzji. Ci, którzy się na to zdecydowali czekają na ostateczną ocenę burmistrza. 20 listopada poznamy wszystkie projekty jaślan, na które będzie można oddać swój głos. Pula pieniędzy z kasy miasta przeznaczona na realizację zwycięskich projektów wynosi 300 tys. zł.

Napisany dnia: 13.11.2018, 11:52
Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

Napisany dnia: 13.11.2018, 09:27
Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
62

Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Napisany dnia: 11.11.2018, 22:02
Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską
34

W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP         w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

Napisany dnia: 10.11.2018, 11:02
Jasielska młodzież dla Niepodległej
64

Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

Napisany dnia: 09.11.2018, 14:39
Zdarzenia z udziałem jednośladów
30

Dzisiaj przed godziną 8 w Jaśle doszło do zderzenia się motocyklisty z osobowym fordem. Do szpitala trafił kierowca jednośladu. Wczoraj w Kłodawie również miał miejsce wypadek z udziałem motorowerzysty. W obu przypadkach okoliczności tych zdarzeń będzie wyjaśniać jasielska policja.

Napisany dnia: 09.11.2018, 12:48
Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

Napisany dnia: 09.11.2018, 07:00
Na chirurgii ma być jak w domu
114

Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 08.11.2018, 12:32
Tak Jasło wybijało się na niepodległość
37

Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

Napisany dnia: 07.11.2018, 20:05
Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat
68

W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

Napisany dnia: 07.11.2018, 13:21
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 07.11.2018, 07:05
Nie usłyszysz, nie zobaczysz, nie poczujesz – czad
11

Czad to cichy zabójca. Każdego roku szczególnie w okresie jesienno-zimowym dochodzi do licznych pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Najczęstszą ich przyczyną jest wada bądź niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Strażacy zalecają instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.

Napisany dnia: 06.11.2018, 13:00
AKTUALIZACJA: Coraz więcej policjantów idzie na zwolnienia lekarskie
272

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle idą na masowe zwolnienia chorobowe. Od piątku do chwili obecnej około 100 policjantów znajduje się na L4. Jak informują ogólnopolskie media ta „epidemia” rozrasta się od dłuższego czasu i dotyka cały kraj.

Napisany dnia: 06.11.2018, 08:00
Dom do zamieszkania w Harklowej

Do sprzedania dom wolnostojący położony w miejscowości Harklowa, w gminie Skołyszyn. Dom jest przeznaczony na potrzeby rodziny 4-5 osobowej, został oddany do użytku w 2013 roku.

Napisany dnia: 06.11.2018, 07:00
Pośmiertnie nadano tytuły honorowego obywatela miasta
26

Rada Miejska Jasła przychyliła się do nadania pośmiertnie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Jasła” Karolowi Głowie za popularyzację wiedzy o Jaśle i jego historii oraz Stanisławowi Zublowi za działania w zakresie promocji miasta w dziedzinie życia społecznego. Tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przypadł Stanisławowi Zającowi za zasługi dla rozwoju miasta w dziedzinie inicjatyw gospodarczych.

Napisany dnia: 05.11.2018, 17:00
Zebrano blisko 13 tys. zł z kwesty
24

W jubileuszowej dziesiątej edycji kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jaśle zebrano 12 830 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację pomnika nagrobnego z figurą Matki Bożej Różańcowej na grobie Maryi Gubały z początku XX w. zmarłej w 1918 r.

Napisany dnia: 05.11.2018, 14:45
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105