Strona główna
Radni chcą innych inwestycji w budżecie
75

Siedmiu radnych z klubu "Jaślanie" złożyło szesnaście wniosków o łącznej wartości 1 mln 255 tys. zł do projektu budżetu na 2019 r. Najwięcej poprawek zgłosił radny Jan Pierzchała. Jakie inwestycje będą realizowane w tym roku? O tym dowiemy się dzisiaj po południu na drugiej części sesji poświęconej podjęciu uchwały budżetowej.

Napisany dnia: 08.01.2019, 08:30
Zatrzymany za próbę wymuszenia rozbójniczego
39

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. 42-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego grożąc pracownicy banku nożem usiłował zmusić ją do wypłaty pieniędzy. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Napisany dnia: 07.01.2019, 12:11
Podarowali dzieciom chorym na raka moc radości
25

Strażacy ochotnicy odwiedzili w sobotę w Rzeszowie dzieci zmagające się z chorobą nowotworową w ramach finału akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Wyruszając z Zimnej Wody zabrali z sobą nie tylko prezenty, lecz również uśmiechy, którymi z radością dzielili się później z pacjentami. Nie wszyscy potrafili powstrzymać łzy wzruszenia.

Napisany dnia: 07.01.2019, 09:52
Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

Napisany dnia: 07.01.2019, 07:00
Ulicami Jasła przeszedł orszak Trzech Króli
49

6 stycznia jest dniem, w którym wierni Kościoła katolickiego obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane potocznie Świętem Trzech Króli. Ulicami wielu miast w całej Polsce przechodzą barwne orszaki, mające przybliżyć widzom oraz ich uczestnikom tajemnicę narodzenia Chrystusa. Jasło nie stanowi w tym przypadku wyjątku.

Napisany dnia: 06.01.2019, 14:55
Powiat wciąż bez wicestarosty
212

Dzisiaj po raz trzeci starosta Adam Pawluś miał zaproponować kandydata na wicestarostę jasielskiego. Sesja jednak nie odbyła się ze względu na brak kworum. W sali zabrakło radnych klubów opozycyjnych oraz dwóch radnych PiS. Nad powiatem jasielskim wciąż wisi widmo wcześniejszych wyborów.

Napisany dnia: 04.01.2019, 20:44
Zmarł 40-letni mężczyzna potrącony przez samochód
81

Dzisiaj w Trzcinicy po godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 28 doszło do potrącenia pieszego. Okazało się, że poszkodowanym jest 40-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna mimo podjętej reanimacji zmarł.

Napisany dnia: 04.01.2019, 19:54
Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków
95

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. 25-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród miał przy sobie 100 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z obowiązującym prawem 25-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 04.01.2019, 15:07
Sobota pod znakiem intensywnych opadów śniegu
22

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa podkarpackiego. Szczególnie trudna sytuacja może wystąpić w powiatach południowych, w tym w powiecie jasielskim.

Napisany dnia: 04.01.2019, 12:57
Kierujący bez uprawnień spowodował kolizję
35

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w następstwie zderzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 14, na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Policjanci ustalili, że do kolizji doprowadził kierowca bmw, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

Napisany dnia: 04.01.2019, 09:40
Kolejny pościg w Nowy Rok
56

1 stycznia po godzinie 8, policjanci z jasielskiej drogówki prowadząc kontrolę na ulicy Krakowskiej w Jaśle, dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym audi. Mężczyzna widząc policjantów zignorował wydane polecenie, minął punkt kontroli i zdecydowanie przyspieszył.

Napisany dnia: 02.01.2019, 14:35
Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników
i zleceniobiorców.

Napisany dnia: 02.01.2019, 08:22
Nadchodzą intensywne opady śniegu i zawieje
42

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie intensywnych opadów śniegu stopnia 2 oraz zamieci śnieżnych stopnia 1 na terenie powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 01.01.2019, 20:11
Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Napisany dnia: 01.01.2019, 09:22
Umknął policjantom unikając zatrzymania
66

Policjanci z Nowego Żmigrodu próbowali dziś zatrzymać do kontroli kierowcę terenowego Nissana. Mężczyzna pomimo wezwań do zatrzymania kontynuował jazdę ostatecznie gubiąc pościg. Grozić mu może za ten czyn kara pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Napisany dnia: 31.12.2018, 17:25
Top 25 wydarzeń 2018 r.
23

Żegnając 2018 r. przypominamy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 365 dni. Ten rok był wyjątkowy pod każdym względem. Wybory samorządowe przyniosły ze sobą wiele zmian w powiecie jasielskim. Roksana Węgiel wygrała "The Voice Kids" oraz Eurowizję Junior w Mińsku. Ponadto zakończono w mijającym roku kilka ciekawych inwestycji. To również rok ogromnej straty dla rodzin, których najbliżsi odeszli w skutek tragedii.

Napisany dnia: 31.12.2018, 16:00
Burmistrz zawiadamia prokuraturę w sprawie głosowania
53

Dziś mieszkańcy Jasła z pewnością nie poznają końcowych wyników głosowania na projekty w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jasielski magistrat zdecydował się, bowiem zawiadomić Prokuraturę Rejonową w Jaśle o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Czy podczas głosowania faktycznie doszło do nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych?

Napisany dnia: 31.12.2018, 11:26
Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty
49

Dwaj młodzi mieszkańcy województwa małopolskiego odpowiedzą za kradzież sprzętu elektronicznego. Mężczyźni trafili w ręce jasielskich policjantów po tym, jak ukradli w jednym ze sklepów tablet wart ponad 300 złotych. Okazało się, że to nie jedyna kradzież na ich koncie. Dwaj 17-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd.

Napisany dnia: 28.12.2018, 20:17
Cztery osoby poszkodowane w wypadku na DK 28
127

Na granicy miejscowości Szebnie i Zimna Woda doszło dziś do poważnego wypadku z udziałem trzech pojazdów. Cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala. Droga krajowa nr 28 jest zablokowana.

Napisany dnia: 27.12.2018, 16:02
Kompleksowa pomoc dla dzieci

Życie to sztuka wyboru. Taką domeną kierujemy się tworząc Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną „ECHO” w Gorlicach.

Napisany dnia: 26.12.2018, 21:27
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105