Strona główna
Bolek i Stachurski triumfują w drugiej turze!
108

Mieszkańcy gmin Osiek Jasielski i Dębowiec opowiedzieli się za zmianą. W drugiej turze wyborów samorządowych batalię o najwyższy urząd w gminie wygrali tam Andrzej Stachurski (Osiek Jasielski) oraz Marcin Bolek (Dębowiec).

Napisany dnia: 05.11.2018, 09:57
Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy
51

Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 la funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej...

Napisany dnia: 04.11.2018, 19:15
II tura – czas wyboru-aktualizacja
90

Dzisiaj mieszkańcy gmin Osiek Jasielski i Dębowiec zadecydują, kto spośród dwóch kandydatów do każdej z nich powinien piastować urząd wójta. Lokale wyborcze otwarte są od godziny 7.00 do 21.00.

Napisany dnia: 04.11.2018, 12:09
Debata z seniorami
47

W Klubie Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się debata społeczna pt. „Bezpieczeństwo seniorów w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania”. Głównym tematem spotkania policjantów ze słuchaczami były współczesne zagrożenia, na które najbardziej narażeni są seniorzy.

Napisany dnia: 03.11.2018, 10:55
1100 zniczy zapłonie na polskich mogiłach we Lwowie!
28

Zakończyła się zbiórka zniczy w ramach społecznej akcji „Jaślanie w Stulecie Niepodległej pamiętają o zapomnianych Rodakach”, której pomysłodawcami są Wiesław Hap, Edwin Bebło i Marcin Dziedzic, a organizatorami: Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz 139. Drużyna Harcerska „Lisy” z Jasła.

Napisany dnia: 01.11.2018, 09:23
Zderzenie ciągnika siodłowego z osobowym golfem
37

Do zderzenia się pojazdów doszło dzisiaj po godzinie 12 na drodze wojewódzkiej w Pielgrzymce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym golfem nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi siodłowemu z naczepą. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Do szpitala trafił 72-letni kierowca osobówki.

Napisany dnia: 31.10.2018, 14:50
W Jaśle powstanie inkubator przedsiębiorczości
51

Władze miasta wychodzą naprzeciw potrzebom młodych przedsiębiorców, dlatego też powstał pomysł utworzenia inkubatora przedsiębiorczości. - Spotykamy się z głosami, że są takie oczekiwania ze strony młodych ludzi, którzy nie mają możliwości rozpoczęcia działalności u siebie bądź też wystarczającej ilości środków na komercyjny wynajem tego typu lokalu. Stąd też wybraliśmy taki kierunek, aby im w tym pomóc – podkreśla burmistrz Ryszard Pabian.

Napisany dnia: 31.10.2018, 14:00
Kornel Morawiecki w Jaśle
74

Wczoraj z wizytą do Jasła przybył Kornel Morawiecki, poseł na Sejm RP a zarazem lider partii „Wolni i Solidarni”. Polityk przez blisko godzinę odpowiadał na pytania publiczności licznie zgromadzonej w Sali Domu Kultury „Kolejarz”. Podsumował on m.in. dotychczasowy przebieg kampanii samorządowej.

Napisany dnia: 31.10.2018, 11:40
Śmiertelny wypadek w Starym Żmigrodzie
23

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Starym Żmigrodzie. Na drodze wojewódzkiej nr 993, osobowy ford zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. W wyniku odniesionych obrażeń 29-letnia pasażerka pojazdu zmarła w szpitalu.

Napisany dnia: 31.10.2018, 08:38
Wszystkich Świętych – organizacja ruchu i utrzymanie cmentarzy komunalnych
5

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Miasto Jasło podaje kilka informacji dotyczących organizacji ruchu oraz utrzymania cmentarzy komunalnych w tym okresie.

Napisany dnia: 31.10.2018, 07:03
X jubileuszowa kwesta na rzecz pomnika Matki Bożej Różańcowej
28

10 lat temu odbyła się pierwsza zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jaśle. Przez ten długi okres czasu udało się odrestaurować dziewięć pomników nagrobnych na kwotę blisko 388 tys. zł. Skala potrzeb nadal rośnie. W tym roku pieniądze z tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone na wykonanie pilnych prac przy pomniku Matki Bożej Różańcowej.

Napisany dnia: 30.10.2018, 17:00
Kandydaci na ostatniej prostej
125

Głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych zbliża się wielkimi krokami. Do urn po raz kolejny pójdą mieszkańcy gmin Dębowiec i Osiek Jasielski. Kandydaci na wójta w obydwu wymienionych wyżej gminach zwierają szeregi, licząc na to, że ostatecznie to właśnie im uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Napisany dnia: 30.10.2018, 11:47
Rewolucja w likwidacji tkanki tłuszczowej!

Studio Figura Jasło przedstawia absolutnie rewolucyjne urządzenie medyczne do usuwania tkanki trzewnej. Odchudzanie z ReduStim® pozwoli Ci schudnąć nawet do 2 rozmiarów w ciągu 2 tygodni.

Napisany dnia: 30.10.2018, 07:13
Ostatnie pożegnanie

W branży pogrzebowej pracuje kilkanaście lat, na swojej pracy zna się jak mało kto, ponieważ w organizację pogrzebów wkłada całe swoje serce.  

Napisany dnia: 29.10.2018, 22:42
Pomagać ludziom – to mój obowiązek
35

Pięć osób trafiło do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Świerchowej. W tym czasie, kiedy doszło do zdarzenia drogowego Grzegorz Pers, lekarz internista był w drodze do pracy. Widząc co się stało bez zastanowienia ruszył na pomoc rannym. - Moim zadaniem było kontrolowanie czynności życiowych tych osób, szczególnie jednego z mężczyzn, który miał otwarte złamanie kości udowej prawej kończyny dolnej – mówi.

Napisany dnia: 29.10.2018, 14:31
Drzwi urzędu będą dla każdego otwarte
91

Ze Stanisławem Żygłowiczem, nowym burmistrzem gminy Kołaczyce rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 26.10.2018, 10:41
Przyłącz się do patriotycznej akcji!
11

W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk  o polskość     i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

Napisany dnia: 26.10.2018, 08:30
Dziękujemy za Wasze wsparcie

Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd dla Mieszańców pragnie złożyć najszczersze podziękowania za głosy oddane na nasz komitet. Łącznie kandydaci KWW SDM otrzymali poparcie aż 13 027 osób.

Napisany dnia: 26.10.2018, 07:53
Policja wyjaśni, czy wójt groził kontrkandydatowi
269

Dzisiaj Andrzej Stachurski, kandydat na wójta gminy Osiek Jasielski złożył zawiadomienie na policję w sprawie gróźb karalnych, które wobec niego miał kierować Mariusz Pykosz, wójt ubiegający się o reelekcję w gminie Osiek Jasielski.

Napisany dnia: 25.10.2018, 18:27
Oszukiwał w sklepach, jest już w rękach policji
15

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał metodą "na przewałkę". 50-letni obywatel Słowacji oszukał w ten sposób ekspedientki w trzech sklepach na terenie powiatu jasielskiego...

Napisany dnia: 25.10.2018, 11:30
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105