Strona główna
Maria N. winna, ale…
44

Urzędniczka z gminy Brzyska, która płaciła podatek rolny i od nieruchomości za rodzinę Magudów została uznana winną zarzucanych jej czynów. Mimo to sąd zdecydował postępowanie karne warunkowo umorzyć na okres próby jednego roku. Dzięki temu oskarżona nie straci pracy w urzędzie.

Napisany dnia: 25.10.2018, 08:53
Nagroda Specjalna dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle wraz z koordynatorem kampanii CPCD Anną Zielińską, jako jedyna placówka w Polsce decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom" zdobyło zaszczytną Nagrodę Specjalną w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018.

Napisany dnia: 25.10.2018, 07:47
Uważajmy na drodze! Zdarzenia z udziałem pieszych
32

Jesienna aura z pewnością negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na naszych drogach. Zmienna pogoda, opady deszczu, gęste poranne mgły oraz wcześniej zapadający zmrok, wymuszają na kierujących zmianę techniki jazdy oraz zwiększenie koncentracji za kierownicą. Niestety wielu uczestników ruchu drogowego o tym zapomina. Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego potrącone zostały dwie osoby piesze. Na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Apelujemy zatem o rozwagę i rozsądek na drogach.

Napisany dnia: 24.10.2018, 11:51
Kurowska, Zając i Pikul z mandatami
127

Państwowa Komisja Wyborcza wczoraj opublikowała oficjalne wyniki głosowania do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Ziemię jasielską będą reprezentować w nim: Maria Kurowska, Wojciech Zając oraz Antoni Pikul.

Napisany dnia: 24.10.2018, 10:22
Soljamed zaprasza do groty solno-jodowej z leczniczym mikroklimatem morskim

Intensywny rozwój technologii, który miał  ułatwić życie i poprawić zdrowotność spowodował wystąpienie wielu negatywnych skutków ubocznych szkodliwych dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. W poszukiwaniu rozwiązań obronnych medycyna holistyczna zwróciła się między innymi w kierunku naturalnych metod relaksacji i inhalacji w środowisku soli.

Napisany dnia: 24.10.2018, 07:00
Taka będzie nowa Rada Miasta Jasła
150

Opublikowane przez portal jaslo4u.pl informacje na temat podziału mandatów w radzie miasta kolejnej kadencji w pełni się potwierdziły. Nowa rada diametralnie różnić się będzie od tej, której kadencja właśnie się kończy. Znajdzie się w niej aż dziewięciu debiutantów.

Napisany dnia: 23.10.2018, 18:00
Wypadek! W Świerchowej zderzyły się samochody dostawcze
28

W Świerchowej na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów dostawczych. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

Napisany dnia: 23.10.2018, 13:51
Drodzy Jaślanie, moi wyborcy!

Dziękuję, że po raz kolejny zdecydowaliście się obdarzyć mnie zaufaniem i powierzyć mi sprawowanie mandatu radnego Rady Miejskiej Jasła. To wielkie zobowiązanie, które zamierzam wypełnić w trosce o Wasze dobro i żywotne interesy jasielskiej społeczności.

Napisany dnia: 23.10.2018, 10:02
Burmistrz Pabian przed nowymi wyzwaniami
147

Z burmistrzem Ryszardem Pabianem, zwycięzcą wyborów samorządowych 2018 rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 22.10.2018, 21:43
PiS wygrywa w powiecie jasielskim
136

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Jasielskiego uzyskali 13 z 23 mandatów. Pozostałe mandaty przypadły kandydatom KWW SDM (7) oraz KWW PSPP (3).

Napisany dnia: 22.10.2018, 16:35
Znamy wstępny podział mandatów w Radzie Miejskiej Jasła
112

Wiele wskazuje na to, że większość w Radzie Miasta Jasła będą mieć kandydaci KWW Ryszarda Pabiana. Nieoficjalnie, komitet miałby uzyskać 12 mandatów. 

Napisany dnia: 22.10.2018, 10:34
Pabian burmistrzem Jasła
121

Według nieoficjalnych informacji wybory na burmistrza Jasła wyraźnie wygrał Ryszard Pabian. pokonał Andrzeja Czerneckiego różnicą blisko 1400 głosów.

Napisany dnia: 22.10.2018, 09:36
Rewolucja w gminach!
193

Wybory samorządowe przyniosły kilka interesujących rozstrzygnięć w gminach powiatu jasielskiego. Kilku wójtom, faworytom wyborczej rozgrywki, przyjdzie wkrótce opuścić swoje urzędy. Przedstawiamy wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów.

Napisany dnia: 22.10.2018, 08:26
Dom w dobrej lokalizacji i w atrakcyjnej cenie!

Do sprzedania budynek mieszkalny jednorodzinny wraz z budynkiem gospodarczo-garażowym na działce w odległości kilku minut od centrum Jasła. Działka znajduje się przy Ul. 17 Stycznia.

Napisany dnia: 22.10.2018, 07:00
Pabian i Czernecki idą łeb w łeb
98

Trwa liczenie głosów w wyborach samorządowych. W rywalizacji wyborczej o urząd burmistrza Jasła walka jest wyjątkowo zacięta. 

Napisany dnia: 22.10.2018, 00:45
Incydenty w czasie ciszy wyborczej
23

Policja odnotowała dwa incydenty związane z uszkodzeniem lub usunięciem w powiecie jasielskim materiałów wyborczych.

Napisany dnia: 21.10.2018, 15:29
Czas decyzji! Komisje liczą oddane głosy
42

Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Komisje obwodowe liczą oddane przez wyborców głosy. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

Napisany dnia: 21.10.2018, 07:22
Jak głosować w wyborach samorządowych
73

Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 19.10.2018, 20:00
PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym
56

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Napisany dnia: 19.10.2018, 19:30
Inauguracja roku akademickiego w Podkarpackiej Szkole Wyższej
12

13 października, po raz osiemnasty, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.

Napisany dnia: 19.10.2018, 12:46
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105