Strona główna
Ekstremalne wędrówki to ich sposób na życie
30

Weronikę Łukaszewską i Sławomira Sanockiego połączyły pasja i miłość do gór. Rok temu wspólnie wyruszyli na pionierską zimową wyprawę „Łukiem Karpat”. O tym, co wydarzyło się podczas trzymiesięcznej wędrówki opowiedzieli w wywiadzie udzielonym redakcji.

Napisany dnia: 26.12.2018, 09:47
Nowe, atrakcyjne kierunki w jasielskim „Medyku”

Oferta edukacyjna Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle poszerzyła się o kolejny atrakcyjny kierunek kształcenia. We wrześniu 2018 r. naukę rozpoczęli uczniowie pierwszego semestru w zawodzie technik elektroradiolog.

Napisany dnia: 24.12.2018, 07:55
Budżet (nie)obywatelski
82

Pierwszy w historii Jasła budżet obywatelski budzi ogromne kontrowersje. W trakcie głosowania pojawiły się wątpliwości, co do prawidłowości jego przebiegu. Na 4 z 24 projektów, w krótkim czasie oddano bowiem znaczną liczbę głosów. Jasielski magistrat bada, czy nie doszło o złamania zasad zawartych w regulaminie.

Napisany dnia: 21.12.2018, 12:50
Tradycje, o których warto pamiętać
10

Z Wiesławem Hapem, historykiem, regionalistą, prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 21.12.2018, 08:00
Ostrzeżenie o marznących opadach – 21 grudnia
19

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że 21 grudnia 2018 r.  od godz. 3.00 do godz. 9.00 prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów deszczu marznącego, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo: 70% (opady marznące).

Napisany dnia: 20.12.2018, 16:46
Uważaj na kieszonkowców!
19

Świąteczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech i roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym. W ten sposób można stracić nie tylko pieniądze, ale także telefon komórkowy, karty płatnicze, dokumenty i inne cenne przedmioty. Są osoby, które nasze zabieganie i nieostrożność wykorzystują w nieuczciwym celu. Przestrzegamy przed kieszonkowcami i radzimy co zrobić, by nie stwarzać im okazji do przestępstwa.

Napisany dnia: 20.12.2018, 10:47
Spotkanie opłatkowe w STO

Nic  tak nie łączy  ludzi jak wigilijny stół.  W tym przeświadczeniu   pedagodzy  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  STO w Jaśle zorganizowali, tuż przed Godnymi Świętami, spotkanie społeczności szkolnej.

Napisany dnia: 20.12.2018, 07:00
Kolejny cios dla Adama Pawlusia
141

Wybory samorządowe w powiecie jasielskim zakończyły się triumfem Prawa i Sprawiedliwości. U progu nowej kadencji Rady Powiatu w Jaśle wszystko wskazywało na to, że większość jaką uzyskali radni spod partyjnego szyldu na czele z Adamem Pawlusiem pozwoli im na niczym niezmącone sprawowanie władzy. Tymczasem już wybór wicestarosty naruszył podstawy powyborczej układanki. Jakby tego było mało opozycja wnioskuje o odwołanie obecnego starosty.

Napisany dnia: 19.12.2018, 14:14
Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym w Łysej Górze
36

Dzisiaj około godz. 10, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łysej Górze. Na drodze wojewódzkiej nr 993, zderzyły się trzy samochody - dwie ciężarówki oraz samochód osobowy. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Droga powiatowa prowadząca do miejscowości Łysa Góra jest całkowicie zablokowana, ruch na drodze wojewódzkiej nr 993, odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.

Napisany dnia: 19.12.2018, 11:56
Od stycznia więcej pociągów do Jasła
54

Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2019 r. na linii Jasło – Rzeszów – Jasło kursować będzie dodatkowa para pociągów pasażerskich. Plany uruchomienia kolejnych połączeń to wypadkowa rosnącego zainteresowania podróżnych tą formą komunikacji masowej.

Napisany dnia: 18.12.2018, 08:17
Spór zbiorowy nie został zażegnany
116

Technicy elektroradiologii liczą na spełnienie żądań płacowych przez dyrekcję jasielskiego szpitala.Tylko to może zakończyć pomyślnie spór zbiorowy. Na chwilę obecną nie doszło do pojednania. Wkrótce rozpoczną się mediacje między obiema stronami.

Napisany dnia: 17.12.2018, 12:56
Wypadek na ul. 17 Stycznia w Jaśle
51

Trzy osoby, w tym dziecko trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło po godzinie 9.00 na ul. 17 Stycznia w Jaśle. Droga krajowa nr 73 jest całkowicie zablokowana.

Napisany dnia: 17.12.2018, 11:02
Uwaga wypadek! Krajowa 73 zablokowana
19

Na drodze krajowej 73 relacji Jasło - Kołaczyce doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech pojazdów. Droga w kierunku Pilzna jest całkowicie zablokowana. 

Napisany dnia: 17.12.2018, 09:49
Zakochaj się w smaku naszych burgerów!

Burgery przezywają renesans – z okresu w którym kojarzyły się z niskiej jakości jedzeniem przygotowywanym na szybko stały się prawdziwym wyzwaniem dla kreatorów smaku oraz smakoszy, którzy poszukują nowych wrażeń i kulinarnych doznań. Miłośnikom burgerów stara się je zapewnić "Kochany Burger" Bistro, który z miłości do jedzenia serwuje to, co najlepsze dla podniebienia.

Napisany dnia: 17.12.2018, 07:00
Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle
106

W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

Napisany dnia: 14.12.2018, 13:25
Wybory uzupełniające w gminie Dębowiec
11

W związku z wygraną w wyborach Marcina Bolka na funkcję wójta gminy Dębowiec, który nie może jednocześnie sprawować mandatu radnego odbędą się wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 8. Komisarz Wyborczy w Krośnie podał już ich termin.

Napisany dnia: 14.12.2018, 09:34
„Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako jedna z pierwszych w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

Napisany dnia: 14.12.2018, 07:00
Trwają prace w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej
15

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej trwają intensywne prace remontowe. Przebiegają one zgodnie z harmonogramem, a w wielu elementach znacznie go wyprzedzają.

Napisany dnia: 13.12.2018, 22:59
Proces Janusza G. rozpoczął się od nowa
31

W Sądzie Okręgowym w Krośnie od początku rozpoczął się proces w sprawie oskarżonego Janusza G. z Jasła o zabójstwo żony. Powodem tego jest śmierć ławniczki ze składu orzekającego. Do tej pory ciała pielęgniarki nadal nie odnaleziono, a jej były mąż wciąż podtrzymuje, że jest niewinny.

Napisany dnia: 13.12.2018, 20:00
Jasielski Budżet Obywatelski – wątpliwości w procesie głosowania elektronicznego
64

W wyniku analizy głosowania elektronicznego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, pojawiły się wątpliwości co do prawidłowego sposobu rejestracji kont mieszkańców i oddawania głosów na wybrane projekty.

Napisany dnia: 13.12.2018, 15:00
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105