Strona główna

Wiedzą jak zachować się bezpiecznie na drodze. Nagrody w konkursie plastycznym rozdane

1
Napisany dnia: 18.06.2010, 09:10 , Tagi: Brak

Uroczysty finał połączony z wręczeniem nagród w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły – uwolnić odblaski”  odbył się 17 czerwca br. w siedzibie Lotos Jasło S.A. Na konkurs zorganizowany przez gdańską spółkę oraz Jasielski Klub Ratownictwa Drogowego i Motorowego wpłynęło 156 prac wykonanych przez uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach jednocześnie w trzech miejscach Polski: Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle, w spółkach Lotosu. Laureatką jasielskiej edycji została Natalia Falkowska ze Szkoły Podstawowej w Mrukowej.

<Zapraszamy do fotorelacji>


Pierwszy etap został przeprowadzony na przełomie września i października ubiegłego roku. Wówczas do dzieci ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego trafiły materiały edukacyjne.

- Dzieci się na tym uczyły, po to by w drugim etapie, czyli konkursie plastycznym pokazać jak widzą bezpieczną drogę do szkoły. Te prace mają świadczyć o samokształceniu dzieci, ich wizji tej bezpiecznej drogi – powiedział Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Ratownictwa Drogowego i Motorowego w Jaśle.

Celem konkursu jest podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników czyli dzieci. – Najważniejsze jest to, że dzieci, które biorą udział w konkursie nabywają takiej odpowiedzialności związanej z zachowaniami na drodze. Sam jestem kierowcą i wiem, że jak jest możliwość ostrzeżenia wcześniej, a taki odblask wręczany w tej akcji daje takie możliwości – tłumaczy Robert Bialik, prezes Lotos S.A w Jaśle.

Po raz pierwszy akcja „Bezpieczna droga do szkoły” została zorganizowana 11 lat temu, przez ówczesną Rafinerię Jasło S.A. Pomysł  okazał się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę” i kontynuowany jest do dziś. - Grupa Lotos bierze udział w tym konkursie m.in. dlatego z punktu widzenia swojej odpowiedzialności za to co dzieje się na drogach. Jesteśmy producentem paliw i czujemy się po części odpowiedzialni za uczestników ruchu drogowego – mówi Bialik.

Komisja oceniając prace plastyczne brała pod uwagę: zgodność z założeniami Lotosu oraz technikę wykonania. Prace były wykonane różną  techniką: kredką, plasteliną, modeliną czy też w formie wyklejanki. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Agata Pucykowicz miejsce pierwsze przyznała Natalii Falkowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Mrukowej. Miejsce drugie zajęła Klaudia Stanowska ze Szkoły Podstawowej w Harklowej, a miejsce trzecie Mateusz Ostalecki z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12  w Jaśle.  Ponadto jury przyznało także wyróżnienia dla: Agnieszki Kalety z Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej, Izabeli Gancarz z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu, Marii Piejko z Zespołu Szkół  Nienaszowie, Patrycji Turek ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy, Patryka Sypnia ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Zuzanny Sawy ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach oraz Adama Olchawy z Zespołu Szkół w Krempnej.

Miłą niespodzianką dla Józefa Biernackiego okazało się podziękowanie za jego zaangażowanie i zorganizowanie tego konkursu. W imieniu wdzięcznych rodziców i opiekunów wręczył je Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ izabela
dnia 22.06.2010, 20:09. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
DZIECI+ODBLASKI=BEZPIECZEŃSTWO
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105