Strona główna

Wspierając WOŚP pomagasz noworodkom!

145
Napisany dnia: 09.01.2018, 12:24 , Tagi: Brak

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia na jasielskim rynku odbędzie się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 120 wolontariuszy pojawi się na ulicach Jasła i okolic. Pieniądze zebrane podczas grania zostaną przekazane na zakup sprzętu pediatrycznego dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

fot. archiwum

14 stycznia w Jaśle i całym powiecie jasielskim oraz w wielu innych miastach w Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze pojawią się w niedzielę na głównych ulicach Jasła i w okolicznych miejscowościach, a także w pobliżu kościołów, czy dużych sieci handlowych. Pięciu kwestujących wyposażonych będzie w terminale płatnicze, dzięki którym darczyńcy będą mogli wpłacać pieniądze przy użyciu kart płatniczych.

XXVI Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 16. na płycie jasielskiego rynku występem tanecznym cheerleaderek Lady Gym. W programie znalazła się również Zumba Fitness, występy solistów Jasielskiego Domu Kultury, a także dwa koncerty.

Na scenie wystąpi krośnieński zespół„ A gdzie to dawniej stroiło” grający łemkowski folk rock. Choć rynku muzycznym są dopiero od pięciu lat to mają na swoim koncie pierwsze wyróżnienia i nagrody. W grudniu 2015 roku zespół otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Miasta Lublin w trakcie XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie. W maju 2016 zespół zajął II miejsce na Przeglądzie Zespołów Folkowych w Ulanowie, a miesiąc później otrzymał nagrodę specjalną od TV Obiektyw w konkursie Garaż 2016 w Sanoku.

Drugi zespół, który wystąpi tuż po światełku do nieba to The Pajx, który tworzy sześciu muzyków grających połączenie alternatywnego rocka, ska i punku.

Na rzecz WOŚP przekazane do licytacji zostały m.in.:

Lampa naftowa „Jasło-winne klimaty” wraz z naftą oraz medal okolicznościowy "100 lecie odzyskania niepodległości” przekazane na szczytny cel od Urzędu Miasta w Jaśle, bon zniżkowy na prawo jazdy kat. C od OSK Renoma, koszulka Legii Warszawa z podpisami, unikatowy kalendarz Michała Szpaka z jego autografem przekazany przez jasielskie fanki, voucher na zakup drzewek iglastych od Jana Gryźca (Łysa Góra) i voucher na tort od Cukierni „u Zofii”.

fot. archiwum

- W ubiegłym roku z kwesty udało się zebrać około 70 tys. zł, zaś z licytacji wpłynęło 8 tys. zł. Zapraszamy wszystkich, aby przyłączyli się do zbiórki na szczytny cel i byli z nami na płycie jasielskiego rynku. Po coraz wyższych sumach, które udaje nam się zebrać z każdym kolejnym rokiem, możemy śmiało powiedzieć, że coraz chętniej wspierana jest akcja WOŚP – podkreśla Aleksander Chwedeńczuk ze sztabu WOŚP w Jaśle.

Ilona Dziedzic

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ tricycle
dnia 09.01.2018, 12:39. Identyfikator użytkownika: hXUrhFQ1uobk
Ocena
komentarza:
-61
I przy okazji pozwalasz zyć małżeństwu Owsiaków.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 13:01. Identyfikator użytkownika: A8Y9DTncBHw5
Ocena
komentarza:
66
zanim napiszesz to pomyśl, być może Ty lub Twoje dzieci z tego sprzetu skorzystają... a skoro taki moądry jesteś ty kup tyle sprzętu, żeby Owsiak nie miał z czego żyć... Jak PiS daje kase rydzykowi to się pewnie nie burzysz... normalnie żal, takich komentarzy słuchać...
@ Żebrak
dnia 09.01.2018, 13:20. Identyfikator użytkownika: GlUX95NFAiTL
Ocena
komentarza:
-79
Panie Owsiak kończ Pan to żebractwo. Ludzie przejrzeli całą tą WOŚP. Mało wejść w tv. Zbiórka w tym roku będzie malutka.
@ xx
dnia 09.01.2018, 13:21. Identyfikator użytkownika: lF7TLXnvf8Pa
Ocena
komentarza:
-23
Bo to sie czyta a nie slucha
@ Remo
dnia 09.01.2018, 13:24. Identyfikator użytkownika: xmJdn45tWu7T
Ocena
komentarza:
-27
Dobra zabawa dla młodzieży, "róbta co chceta", ale datki będą malutkie. Są już instytucje które od Owsiaka nic nie chcą.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 13:25. Identyfikator użytkownika: A8Y9DTncBHw5
Ocena
komentarza:
-6
wośp to bardzo pożyteczna zbiórka... żebra i okrada nas z pieniędzi pis i daje biednemu rydzykowi,bo babcie umierają i nie dają kopert z kasą...
@ czarna
dnia 09.01.2018, 13:27. Identyfikator użytkownika: A8Y9DTncBHw5
Ocena
komentarza:
-1
BO pis zakazał płacić he he
@ Żebrak do@czarna
dnia 09.01.2018, 13:29. Identyfikator użytkownika: GlUX95NFAiTL
Ocena
komentarza:
-44
Dam Rumunowi i księdzu, a nie temu człowiekowi.
@ tricycle
dnia 09.01.2018, 13:33. Identyfikator użytkownika: hXUrhFQ1uobk
Ocena
komentarza:
-13
czarna - korzystanie z Internetu nie boli, więc sobie sprawdź, ile pieniędzy na sprzęt medyczny w szpitalach w Polsce przeznaczane jest z budzetu państwa, a ile przekazuje WOŚP. To co przekazuje WOŚP to są ułamki procenta nakładów państwa, więc nie urągaj mojej inteligencji. Przy okazji, kto będzie w Jaśle płacił za wystepy zespołów, energię elektryczną, ochronę? WOŚP Jasło czy Urząd Miasta Jasło z twoich i moich podatków?

p.s.

Wtręt o Rydzyku to jako ostaeczny argument? :)
@ rob
dnia 09.01.2018, 13:41. Identyfikator użytkownika: lF7TLXnvf8Pa
Ocena
komentarza:
19
czarna sprawdz sobie ile z tych pieniedzy idzie na ten sprzet a ile dla owsiakow i na woodstok
@ fan
dnia 09.01.2018, 13:50. Identyfikator użytkownika: jb34GODvSzcW
Ocena
komentarza:
27
Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jakie są koszty organizacyjne takiej akcji.
Policja,SM ktoś im musi zapłacic za nadgodziny?.
Czas antenowy w danej komuszej TV jest dany za darmo?.
Ile uzbiera WOSP? 70 milionów.Potem kupiony sprzet podziel na wszystkie szpitale w polsce ile jest wart dany sprzet.
Przez 2 lata rzad dołozył do NFZ ponad 8 miliardów zł czy to widać?.
Wczoraj w ulubionej TV peowców rezyden powiedział ze panstwo powinno sie podzielic z leczeniem pacejntów z prywatnymi przychodniami ??? bo brakuje lekarzy na NFZ??.
Czyli chodzi o to zeby kasa spływała do PRYWACIARZY.
Atak to wygląda w realu.Chcesz wizyte u prywaciarza na NFZ do specjalisty,rehabilitacji to słyszysz za 3 miesiące a jak mówisz ze prywatnie to na drugi dzien,więc się pytam jak są wypełnione TERMINY w danej przychodni prywatnej sa sztucznie zapychane skoro na NFZ za 3 misiące a za kase na drugi dzien??.
Moze juz czas zeby to eksperci sprawdzili przyjrzeli sie prywatnym przychodniom czy są nastawione na zysk czy leczenie chorych.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 13:52. Identyfikator użytkownika: A8Y9DTncBHw5
Ocena
komentarza:
13
państwo przezna cza na sprzęt? Nawet nie ma kasy dla lekarzy, ale sobie dają nagrody w ogromnych kwotach... widać oglądasz wiadomości w TVP ...

Wedle sprawozdania, na realizację celów statutowych, czyli m.in. zakup sprzętu medycznego czy organizację szkoleń medycznych, WOŚP wydała ponad 66,5 mln zł, czyli znacznie więcej niż wyniosły przychody. W związku z tym fundacja w sprawozdaniu wykazała ujemny wynik finansowy netto (strata wyniosła ponad 7,7 mln zł).

Zestawienie wydatków uwzględnia również koszty administracyjne, które na koniec 2013 roku za poprzednie 12 miesięcy wyniosły dokładnie 4.686.990,77 zł. Składają się na nie m.in.: rachunki za energię, koszty zużycia sprzętu, podróże służbowe (w 2013 roku fundacja wydała na nie 9.234,14 zł), a także to, co najczęściej burzy krew krytyków inicjatywy Jerzego Owsiaka, czyli pensje.

Jak wyglądają zarobki pracowników WOŚP?

Fundacja zatrudnia w sumie 32 osoby, z czego najwięcej, bo 20, to pracownicy działu administracyjno-biurowego. Przy programach medycznych pracuje 9 osób, zaś pracowników działu medycznego jest troje. W sumie na pensje w 2013 roku poszło nieco ponad 1,6 mln zł. A to oznacza, że średnio w WOŚP zarabia się 4191 zł brutto miesięcznie. Na pensje zarządu (w tym związane z innymi zajmowanymi w fundacji stanowiskami), w którego skład wchodzą: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz Bohdan Maruszewski, w ciągu roku wydano dokładnie 154.246,80 zł. Przy czym sam Owsiak mówił w rozmowie z dziennik.pl, że w fundacji jest wolontariuszem, a utrzymuje się z firmy producenckiej (CZYTAJ ROZMOWĘ Z JERZYM OWSIAKIEM >>>).

124 tysiące złotych wydano zaś na premie, w tym zarząd przyznał sobie 15 tys. zł, zaś pracownikom przypadło do podziału prawie 109 tys. zł. Przy czym nie musiały to być jednorazowe wypłaty - kwota obejmuje 12 miesięcy 2013 roku. Do tego dochodzi 8,5 tys. zł nagród jubileuszowych dla pracowników.

W fundacji pracują również osoby zatrudnione na podstawie umów zlecenie (im wypłacono ponad 222 tys. zł wynagrodzeń) oraz umów o dzieło (prawie 93 tys. zł).

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile zarabia WOŚP? Dokładne dane z 2012 roku >>>

Co ważne, fundacja podkreśla, że koszty administracyjne, w tym pensje, nie są pokrywane z pieniędzy zebranych w czasie finału. - Na tego typu koszty Fundacja pozyskuje sponsorów, przeznacza środki z darowizn otrzymanych w ciągu roku a także z odsetek od lokat bankowych - czytamy na stronie WOŚP. I rzeczywiście - jeśli nałożyć na siebie dwie kwoty: pieniędzy pozyskanych z darowizn oraz tych wydanych na obsługę administracyjną, to fundacja z powodzeniem może działać bez naruszania środków ze zbiórki.

Podsumowując: biorąc pod uwagę wszystkie przychody, jakie WOŚP uzyskała w 2013 roku, około 7,5 proc. z nich poszło na działalność administracyjną, z czego na pensje mniej niż połowę. A biorąc pod uwagę wszystkie wydatki, to tu koszty administracyjne wynoszą 7 proc.

Upraszczając: z każdej pozyskanej wszelkimi metodami złotówki, WOŚP przejadła 7 groszy, a 93 wydała na cele statutowe.
@ tricycle
dnia 09.01.2018, 14:05. Identyfikator użytkownika: hXUrhFQ1uobk
Ocena
komentarza:
13
czarna - mamy 2018 rok, więc sobie daruj rozliczenie z 2012 roku. To było 6 (słownie: sześć!) lat temu :)
@ SOLIDARNOŚCIOWIEC 80
dnia 09.01.2018, 14:29. Identyfikator użytkownika: KfIqalNfpL2A
Ocena
komentarza:
25
Miasto z sylwestra zrezygnowało , lepiej zeby zrezygnowało z WOŚP a samo zorganizowało zbiórkę na dobry cel np .nasz szpital tak jak OO.FRANCISZKANIE . organizują
@ buhahahahahaha
dnia 09.01.2018, 14:34. Identyfikator użytkownika: SwoiiHvyT0pv
Ocena
komentarza:
13
Czarna nie kłam. NFZ wydaje rocznie 67 000 mln a WOŚP 50.
Wiec nie opowiadaj głupstw że to WOSP finansuje służbe zdrowia. Bo takimi kłamstwami kompromitujesz tylko WOSP a nie siebie. No chyba ze ci na tym zależy.
@ Biały
dnia 09.01.2018, 14:37. Identyfikator użytkownika: 3bY3vtk1EAqA
Ocena
komentarza:
11
Czarna ale 500+ ty i tobie POdobni bierzecie. Dlaczego? Przeceż to szczyt hipokryzji pluc jadem na cos i jednoczesnie z tego korzystać.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 14:40. Identyfikator użytkownika: 1LWIKItlo86i
Ocena
komentarza:
5
Nie biorę 500+ bo nie mam dzieci.
@ wracaj do nauki
dnia 09.01.2018, 14:41. Identyfikator użytkownika: AQTVrfZ49vC8
Ocena
komentarza:
-1
Bo to rodzice biorą na ciebie.
@ jozin
dnia 09.01.2018, 14:44. Identyfikator użytkownika: lbH71B4SW7dl
Ocena
komentarza:
20
Ale macie problem. Nie dawac i juz. Nie daje rydzowi ani owsiakowi
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 14:47. Identyfikator użytkownika: ld6hsveFyQVS
Ocena
komentarza:
-1
Chyba nie chcesz powiedzieć, że ktoś uczynił sobie źródło dochodu z pracy dzieci i wypłaca sobie 8 koła miesięcznie w 2013 roku, kiedy większość Polaków pracujących zarabiała 1500 zł. Byłby to prawdziwy skandal
@ Ja
dnia 09.01.2018, 17:03. Identyfikator użytkownika: nmiNw18E1BT5
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Aga
dnia 09.01.2018, 17:19. Identyfikator użytkownika: JHX6KRpIPRsH
Ocena
komentarza:
3
To zadeklaruj się wobec tego że w razie czego ty ani twoja rodzina nie skorzysta z pomocy cwaniaku
@ do Agata
dnia 09.01.2018, 17:27. Identyfikator użytkownika: niQ4KdGByCJf
Ocena
komentarza:
16
Z której niby pomocy? A moze zdeklarujesz się ze ty nie skorzystasz z pomocy? Myslisz ze tylko Wosp daje coś szpitalom? Poczytaj ile jest organizacji, fundacji wszelkiej maści, prywatnych ludzi, firm, które wspomagają szpitale. Czy jesli któras z tych osób czy instytucji nie odpowiada twoim poglądom to też nie skorzystasz? Problem Wosp zaczął się od czasu kiedy pan Owsiak miesza się do polityki a to zawsze budzi niesmak, czy to robi ksiądz, sportowiec czy inna znana osoba.
@ Aga
dnia 09.01.2018, 19:33. Identyfikator użytkownika: lKTBO9Z5qmwO
Ocena
komentarza:
-11
Niesmak budzą komentarze ludzi jak ty
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 19:41. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
10
Mam zadeklarować, że rezygnuję z pomocy, pomimo tego, że sam się na niâ składam i cała moja rodzina? A to dlaczego?
@ czarna
dnia 09.01.2018, 19:43. Identyfikator użytkownika: zL6qug3r0wSr
Ocena
komentarza:
-2
to politycy go atakują bo robi wiecej dla POLSKI niż nie jeden polityk, dostaje pensję około 8000 zł i cóż z tego, skoro politycy zarabiaja krocie z naszej kieszeni... sami biorą a Owsiak dostaje bo chcemy dać, nie kradnie,
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 19:55. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
10
Ten pan bardzo dobrze czuje się w sporze politycznym, dlatego ma wśród polityków prztjaciół i nieprzyjaciół. Sama jego słynna wypowiedź na temar Polski, nie pozwala być wobec niego obojętnym. Kto miesza się w politykę, w niej jest.
@ j,,,
dnia 09.01.2018, 22:04. Identyfikator użytkownika: a9uLmUXtPETc
Ocena
komentarza:
-5
Masz racje miasto powinno zrezygnowac ale z takich ludzi jak Ty.
@ js
dnia 09.01.2018, 22:48. Identyfikator użytkownika: menTavFOel2D
Ocena
komentarza:
0
Żebrak: Bo to tak chcesz?
@ ala
dnia 10.01.2018, 08:24. Identyfikator użytkownika: l1Z0gXXLsvP2
Ocena
komentarza:
0
podobno się nie składasz nie dajesz -nie korzystasz ze sprzętu z serduchem-tylko z innego proste???
@ Lenin Włodzimierz
dnia 10.01.2018, 09:21. Identyfikator użytkownika: 0UMOWcrc1ctk
Ocena
komentarza:
7
Towarzyszu fan cierpliwości! Jak PIS dojdzie do władzy to rehabilitacja będzie wcześniej niż złamanie nogi czy ręki! Pis zlikwiduje kolejki do lekarzy (z lekarzami włącznie).Jak nie będzie lekarza to i kolejki do niego nie będzie- proste? Genialne!
@ fan
dnia 10.01.2018, 12:42. Identyfikator użytkownika: Efh4oddUF4jJ
Ocena
komentarza:
-7
Lenin za PO kolejek nie było?? ja opisałem sytuacje za rządów PO-PSL której sam doswiadczyłem.
Nie sądze zeby kolejki tak szybko sie skróciły,,jak za PO-PSL ze na operacje kazali czekać do 2027r? lub 2035?.
Lekarz ma leczyć ludzi a nie patrzeć z której strony będzie miał lepsze zyski.
Jestem zdania ze leczenie dla panstwa jest priorytetem a na drugim miejscu prywatnie.
To panstwo wykształciło lekarzy i mało tez nie zarabiają.
Gdyby za PO-PSL nie wyjechao tylu lekarzy i pielegniarek za granicę inaczej by teraz lekarze mówili.Teraz się mówi ze wyjechało za rządó PiS 800 lekarzy to się pytam ilu wyjechało przez 8 lat rządów PO-PSL wtedy wyjerzdzali RODZINAMI!!!
8 lat psucia panstwa i okradania by zyło się lepiej SWOIM mozemy zobaczyć skutki jak wygląda panstwo i kto najbardziej w panstwie korzysta ze wzrostu PKB?
@ ela
dnia 10.01.2018, 14:48. Identyfikator użytkownika: tzJw57mS7fXG
Ocena
komentarza:
4
Malutki to Ty jesteś niestety..
@ czarna
dnia 10.01.2018, 16:13. Identyfikator użytkownika: 3nln1pWbUYkp
Ocena
komentarza:
7
nfz daje bo musi na to wkoncu nakłada na nas skladki obowiązkowe i łaski nie robi. a tu ludzie sami dają i dzięki temu pomagaja... więc nie wiem po co tyle nienawiści
@ obserwator
dnia 10.01.2018, 21:25. Identyfikator użytkownika: DIG5c1P92aYi
Ocena
komentarza:
2
Dzieciom jak najbardziej trzeba pomagać. Należy też trzeba znać trochę prawdy.
Poczytaj a później komentuj Zapraszam do lektury: https://gloria.tv/article/qRbstXmNTDP83yAR49LzbZNPw
@ jaki
dnia 09.01.2018, 12:42. Identyfikator użytkownika: znEEQRDvTqsj
Ocena
komentarza:
-5
Odezwal sie zgorzknialy pisior
@ Abnegat
dnia 09.01.2018, 13:43. Identyfikator użytkownika: 8oT1Mu8EWdrX
Ocena
komentarza:
-1
Wydawało mi się, że po tych wszystkich kompromitacjach finansowych "Siemaka", ta chucpa umrze śmiercią naturalną. Ale widać, że nadal nie brakuje osób zindoktrynowanych przez lewactwo. Jeżeli tak się dzieje w "mateczniku" PiS-u, to co powiedzieć o "warszawce" czy innych dużych ośrodkach?
@ kolo
dnia 09.01.2018, 13:59. Identyfikator użytkownika: Vyr7nkc8dR10
Ocena
komentarza:
16
Jedni dają Owsiakowi, inni Rydzykowi. Ten pierwszy przynajmniej część przeznacza na coś dobrego.
@ jozin
dnia 09.01.2018, 14:45. Identyfikator użytkownika: lbH71B4SW7dl
Ocena
komentarza:
1
Nie daje rydzowi ani owsiakowi
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 15:16. Identyfikator użytkownika: ld6hsveFyQVS
Ocena
komentarza:
13
Każdy, ma prawie nieograniczone prawo, dawania swoich pieniędzy na różne cele. Każdy, kto z takich darowanych pieniędzy żyje, podlega ocenie moralnej. Zarówno Rydzyk, jak i Owsiak.
@ Lenin Włodzimierz
dnia 10.01.2018, 09:22. Identyfikator użytkownika: 0UMOWcrc1ctk
Ocena
komentarza:
0
Pieniędzy z 500+ nie powinno się dawać na WOŚP.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 14:04. Identyfikator użytkownika: ld6hsveFyQVS
Ocena
komentarza:
-4
Akcja chwyta za serce. Dzieci, w najzimniejszym miesiącu roku, zziębnięte, zbierają pieniądze na swoje leczenie. Chyba tylko jakiś nieczuły człowiek mógłby przejść obojętnie obok tego faktu, bo takie rzeczy to zdarzają się w Afryce tyle, że tam chiciaż ciepło i nie muszą marznąć. Jeszcze kiedyś słyszałem jak jakiś dziwak, w czerwonych spodniach i okularach do gry bierki krzyczał, že tak będzie do końca świata, a nawet dłużej. Dajcie spokój z tym PISem. Patologia.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: ld6hsveFyQVS
Ocena
komentarza:
-7
Ilu nieczułych na krzywdę dzieci ludzi bez serca miinusuje mój komentarz. Zimni jak głaz.
@ dragoness
dnia 09.01.2018, 18:35. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Fakt. Te nieszczęsne noworodki i wcześniaki na ulicach z puszkami. Straszny widok. Uczestnictwo jest dobrowolne, więc w czym problem.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 19:29. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
1
Niech się Pani podszkoli w czytaniu. Odpowiedź jest w poście, do którego się Pani odnosi.
@ Nope
dnia 09.01.2018, 22:39. Identyfikator użytkownika: 0leklbZdX6ac
Ocena
komentarza:
2
Dobrze kobieta pisze. Nikt nie zmusza. A ty pierwszy napisałeś bzdury, to teraz cierp.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 23:22. Identyfikator użytkownika: 4lcOtIMzpa6g
Ocena
komentarza:
2
Ja jestem czuły na los dzieci. A wy totalna znieczulica. Ogladałem reportaż o Sudanie. I tam też wypowiadali się ludzie, którzy uważali, że dobrodziejstwem dla dzieci jest praca w tartaku, bo dzięki temu żyją. Pracują dobrowolnie, więc w czym problem. Tak pytali. A ja się pytam, dlaczego życie dzieci ma zależeć od pracy dzieci? I dlaczego dorosły, rozpolitykowany, stary koń, nie musi dzięki ich pracy pracować? To są pytania, które wyikają z posiadanego systemu wartości.
@ do człowieka z lasu
dnia 10.01.2018, 09:35. Identyfikator użytkownika: ZRXJ8lEYh4qV
Ocena
komentarza:
2
Gdyby to jeszcze stary koń (z nadwagą) żył z pracy dzieci. Z tego żyje także jego żona Lidia (z nadwagą), jego córka i jej mąż.To się nazywa ustawić się w życiu.
@ cezik
dnia 10.01.2018, 09:38. Identyfikator użytkownika: 34noxaSfzFzC
Ocena
komentarza:
4
a komenty znikają. Prawda boli
@ dragoness
dnia 10.01.2018, 10:40. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
10
Porównywanie WOŚP z Sudanem jest śmieszne. Po raz kolejny powtarzam, nikt nie zmusza, ani do dawania, ani do pracy przy zbiórce.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.01.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: vMKerKQt494b
Ocena
komentarza:
0
Pewnie,że śmieszne. Koleś z Sudanu nie udawał, że robi to dobroczynnie. Wprost mówił, że mu się to opłaca.
@ Mom
dnia 13.01.2018, 12:41. Identyfikator użytkownika: yX1n1tn1egt4
Ocena
komentarza:
2
Oczywiście że nie zmusza tylko w razie nie daj Boże choroby nikt nie mówi"prosze mojego dziecka nie leczyć na sprzęcie Owsiaka"bo niestety tylko taki jest w szpitalu.na zachódzie nie ma orkiestry bo tam państwo wyposaża szpitale.
@ mm
dnia 09.01.2018, 14:10. Identyfikator użytkownika: u8A0BxLry0Kc
Ocena
komentarza:
10
Najpierw zbiera na sprzęt ratujący ludzkie życie,a potem organizuje przystanek woodstock gdzie alkohol,narkotyki i inne używki,które zdrowie niszczą.Więc niech się zastanowi co chce robić .
@ SOLIDARNOŚCIOWIEC 80
dnia 09.01.2018, 14:30. Identyfikator użytkownika: KfIqalNfpL2A
Ocena
komentarza:
6
święte słowa
@ czarna
dnia 09.01.2018, 19:47. Identyfikator użytkownika: zL6qug3r0wSr
Ocena
komentarza:
12
alkohol sobie przywozi uczestnik przystanku, a skąd takie informacje że z tych pieniędzy to organizuje? Jak Kaczor miliony wydaje na chre miesięcznice, pełne nienawiści to spoko, tyko że mi kradną 1500 zł na ZUS co miesiąc żeby Kur[...]l MÓGŁ WEJŚĆ NA DRABINKE I PIEPRZYĆ O PRAWDZIE ...
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: nwRiJFA2SoGN
Ocena
komentarza:
10
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 20:06. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
1
No i właśnie, z właściwą sobie gracją, wypowiadasz się swobodnie na temat tak zwanych miesięcznic. Inni ludzie, wypowiadają się na temat pana Owsiaka tyle, že bez obelg i półprawd i nienawiści. W czym problem? Nie wolno?
@ Fajny
dnia 09.01.2018, 14:20. Identyfikator użytkownika: lPKqIjq8lZNt
Ocena
komentarza:
9
No to gramy jak co roku!!!
@ podatnik
dnia 09.01.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: q2aSnZSKIo6S
Ocena
komentarza:
4
jak mnie to wqurvia ...nie dajecie dopuszek? to nie jęczcie!!!
@ tricycle
dnia 09.01.2018, 14:31. Identyfikator użytkownika: hXUrhFQ1uobk
Ocena
komentarza:
6
A jak mnie wk...a, że ty dajesz do puszki, a z moich podatków miasto zapłacić za całą tę imprezę! Więc się zamknij!
@ buhahahahahaha
dnia 09.01.2018, 14:32. Identyfikator użytkownika: SwoiiHvyT0pv
Ocena
komentarza:
0
Dajesz? To nie jęcz. To ty przez cały rok jeczysz, wszystko na nie, wszystko żle. Wiec kiego wuja chcesz?
@ He, he
dnia 09.01.2018, 17:39. Identyfikator użytkownika: FegDESBTRcBi
Ocena
komentarza:
4
Dzisiaj czarny wtorek dla pisiorów, więc się nie ma co dziwić,
że tacy poirytowani i po Owsiaku jadą!
@ Lenin Włodzimierz
dnia 10.01.2018, 09:26. Identyfikator użytkownika: 0UMOWcrc1ctk
Ocena
komentarza:
2
towarzyszu tricycle od kiedy środki z MOPSu są opodatkowane? A tak pewne napoje są opodatkowane akcyzą i Vatem. Zwracam honor towarzyszu tricycle- płacicie wysokie podatki.
@ racja
dnia 10.01.2018, 11:39. Identyfikator użytkownika: LckNepR4TFm5
Ocena
komentarza:
9
A ja mam nadzieję że ci co tak obsrywają zbiórke na Wośp to będą mieli na uwadze gdy przyjdzie im skorzystać ze sprzętu który zakupi się z tych pieniędzy żeby z niego nie korzystac
@ golec
dnia 10.01.2018, 12:06. Identyfikator użytkownika: mXe9cXU1D4Ch
Ocena
komentarza:
1
Przestań [...]. Nikt łaski nie robi. Dostęp do służby zdrowia jest powszechny
@ tricycle
dnia 10.01.2018, 14:24. Identyfikator użytkownika: UuVLZaPPlKk3
Ocena
komentarza:
-4
Towarzyszu Lenin - przynudzacie...
@ Luk
dnia 09.01.2018, 14:32. Identyfikator użytkownika: X0fUb2NwmZoo
Ocena
komentarza:
27
Im bardziej Jasło upada, tym większa frustracja w ludziach. I nawet Ci ludzie nie zdają sobie sprawy, jak tą cechę widać po wpisach na forum...
@ SOLIDARNOŚCIOWIEC 80
dnia 09.01.2018, 14:36. Identyfikator użytkownika: KfIqalNfpL2A
Ocena
komentarza:
11
ile będzie kosztować cała impreza w jaśle?kto zapłaci za scenę ,prąd, obstawę karetki ,sprzątanie po imprezie i inne rzeczy?
@ czarna
dnia 09.01.2018, 19:57. Identyfikator użytkownika: zL6qug3r0wSr
Ocena
komentarza:
11
mniej niż jutrzejsza miesięcznica Kaczyńskiego...
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 20:06. Identyfikator użytkownika: nwRiJFA2SoGN
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Faraon
dnia 09.01.2018, 15:01. Identyfikator użytkownika: w9m226BlMFtC
Ocena
komentarza:
-7
Nowonarodzonym też ? Hihi
@ troche faktów
dnia 09.01.2018, 16:27. Identyfikator użytkownika: XWop1cutD5Ug
Ocena
komentarza:
4
Dzieci na żebry ruszają! ..Prezes Biznesmen Owsiak wyprowadza pieniądze z orkiestry WOŚP za pomocą powiązanych z nim spółek!! np. przez Firmę Złoty Melon którym właścicielem jest WOSP a Prezesem Owsiak !!! nie rozumie czy to jest jakieś Tabu?? Jurek to oszust i cwaniak ludzi nie ma tak naprawdę pojęcia gdzie połowa ich pieniędzy trafia!!
@ zaOwsiakiem
dnia 09.01.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: WKNKLEe5iA1R
Ocena
komentarza:
7
Ludzie, którzy nadają na Owsiaka mają łeb wyprany przez Pana Rydzyka, i [...] z tym, że może Owsiak bierze coś dla siebie, za to co zrobił to się mu należy, co Wam dał kościół..? tzn księża, bo też jestem osobą wierzącą ale umiem rozróżnić kościół-instytucję od wiary, ludzie opamiętajcie się księża, Rydzyk, PiS piorą wam mózgi!!!
@ dragoness
dnia 09.01.2018, 19:00. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
14
Swoją drogą, czy weszcie dowiemy się, jakie koszty ponosi miasto z tytułu organizacji WOŚP? Kiedyś już o to pytałam, redakcja potraktowała mnie z wlasciwym sobie wdziękiem.
@ xxx
dnia 09.01.2018, 19:30. Identyfikator użytkownika: ajQfFN9cgP6l
Ocena
komentarza:
-2
A to redakcja musi ci odpowiadac?bo co,bo kim ty jestes?
@ Od lat nie uczestnicze.
dnia 09.01.2018, 19:30. Identyfikator użytkownika: jSUUMwcGcjo1
Ocena
komentarza:
5
Nie wolno pytać, bo jak pytasz to obrońcy zrównaja cię z wszystkim co najgorsze a na koniec powiedzą ze nie powinnaś korzystac z urządzeń w szpitalu. Tacy to liberalni i tolerancyjni ludzie. Szkoda ze cała akcja tak mocno zjechała i stała sie miejscem politycznej walki. A pamietam jak pierwsze edycje fajnie wyglądały, nie potrzeba było medialnego szumu i PR. Wystarczyło kilku ludzi plakaty malowane recznie i juz była swietna zabawa, ludzie nie patrzyli kto w co wierzy czy popiera, wszyscy sie chetnie włączali. Teraz pewnie pan Owsiak wyskoczy z jakąs prowokacją na którą ktos odpowie i juz będzie sie wylewał syf ze wszystkich stron... a przeciez tu tylko chodzi o kilka groszy.= do puszki.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 19:49. Identyfikator użytkownika: zL6qug3r0wSr
Ocena
komentarza:
-8
ty się nie pytacz ile co miesiąc kaczor na miesięcznice wydaje ... też z naszych pieniędzy...
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 20:08. Identyfikator użytkownika: nwRiJFA2SoGN
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 10.01.2018, 07:44. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
3
Państwo XXX i czarna
Proszę zluzować stringi. Mam prawo wiedzieć, więc pytam. Zapraszam do szkoły na lekcję o prawach obywatelskich. Ile zostało wydane na smoleńskie miesiączki też wiadomo, bo były w mediach informacje. I również nie podoba mi się marnowanie pieniędzy na hucpę jednego człowieka.
@ tricykle
dnia 10.01.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: wpR8KJR8ZBlR
Ocena
komentarza:
-10
Niech pani nie robi kabaretu i nie odwraca pojęć! Koszty ochrony mieisięcznic smoleńskich wzrosły wtedy, gdy Ubywatele RP zaczęli je blokować. Czyzby pani tego nie zauwazyła? To proszę otworzyć oczy!
@ cezik
dnia 10.01.2018, 09:37. Identyfikator użytkownika: 34noxaSfzFzC
Ocena
komentarza:
11
Żałobę odprawia się w sercu, ewentualnie w kościele, nie na ulicy. Tam to już jest polityczny cyrk.
@ dragoness
dnia 10.01.2018, 10:41. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
6
Ja nie odwracam pojęć. Nazywam rzeczy po imieniu. Hucpa i nekropolityka.
@ lucjusz
dnia 10.01.2018, 11:39. Identyfikator użytkownika: KahITDpEMKhm
Ocena
komentarza:
-8
[komentarz nie na temat]
@ Żak mi Was
dnia 09.01.2018, 19:41. Identyfikator użytkownika: HgNnXDtQrckW
Ocena
komentarza:
14
Oby Wasze dzieci nigdy nie musiały korzystać ze sprzętu zakupionego dzięki Wielkiej Orkiestrze. To jest piękna z tradycją akcja charytatywna Wszystkich Polaków.
Uszanujmy czejeś marzenia...nie chcesz nie dawaj!
Ale NIE PLUJ JADEM !!!
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 20:09. Identyfikator użytkownika: nwRiJFA2SoGN
Ocena
komentarza:
2
Oby twoje dzieci nie musiały nigdy korzystać ze sprzętu zakupionego przez NFZ.
@ czarna
dnia 09.01.2018, 21:02. Identyfikator użytkownika: kry7KbVbo1Pl
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ak
dnia 09.01.2018, 23:02. Identyfikator użytkownika: menTavFOel2D
Ocena
komentarza:
4
Niedługo kolejek nie będzie - zlikwidują specjalistów których zastąpią kapelani odmawiający zdrowaśki.
@ dd
dnia 10.01.2018, 00:25. Identyfikator użytkownika: IDxdHsH0Ahlf
Ocena
komentarza:
5
Czarna znów klamiesz składka na zdrowotne nie wynosi 300 zł. Widac nigdy takowej nie płaciłas.
@ Alwaro
dnia 09.01.2018, 19:41. Identyfikator użytkownika: zcjRJG4jssKL
Ocena
komentarza:
6
Jak dla mnie Pan Owsiak może sobie odpalić coś do kieszeni bo mu się Należy!!! Następna część pójdzie na sprawy organizacyjne, a reszta na właściwe cele. Do puszki dam jak co roku.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 23:59. Identyfikator użytkownika: 4lcOtIMzpa6g
Ocena
komentarza:
5
A delegacja za udział w czarnym proteście Jurasa z Dzidzią i całej załogi, też się należy, czy ta usługa była gratisowa?
@ xxx
dnia 09.01.2018, 19:49. Identyfikator użytkownika: vajVBUCpCZcb
Ocena
komentarza:
-1
Czy nie lepiej zorganizować zbiórkę pieniędzy bezpośrednio na szpital w Jaśle, będzie wiadomo ile jest pieniędzy i no co zostały przeznaczone i wszyscy z tego skrzystamy.
Nie będziemy uzależnieni czy Owsiak da na Jasło czy też nie. Wszystko będzie jasne.
Co o tym myślicie?
@ Rock 'n' roll
dnia 09.01.2018, 19:55. Identyfikator użytkownika: 8Mrd1X0DFRVz
Ocena
komentarza:
-2
Jak zwykle o tej porze roku z nory wyleźli różni katolicko-narodowi faszyści i wyją, żeby Owsiakowi nie dawać.
A rock 'n' roll i tak jest wieczny.
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 20:10. Identyfikator użytkownika: nwRiJFA2SoGN
Ocena
komentarza:
3
Chcześcijaństwo ma ponad 2000 lat. A rock and roll?
@ Rock 'n' roll
dnia 09.01.2018, 20:14. Identyfikator użytkownika: 8Mrd1X0DFRVz
Ocena
komentarza:
-11
I co z tego?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
0
Może rozwiniesz temat faszyzmu katolicko-narodowego i oświecisz nas, prostych katolików, bo o faszyźmie katolicko-narodowym tyle co roku się słyszy od zwolenników Pana Owsiaka, a w historii jakoś cisza na temat genezy tego ruchu.
@ Rock 'n' roll
dnia 09.01.2018, 20:43. Identyfikator użytkownika: 8Mrd1X0DFRVz
Ocena
komentarza:
-10
To nie jest żaden "ruch". To jest coś, co ma wpajane od dziecka każde dziecko na lekcjach religii. To jest taka wewnętrzna polska narodowo-faszystowska międzynarodówka.

"Na kolanach i do ust"
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 20:46. Identyfikator użytkownika: WhV6o0YxDZv2
Ocena
komentarza:
3
Czyli to nie istnieje, ale Wy to widzicie?
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 21:08. Identyfikator użytkownika: 4JVnNIHf77Ur
Ocena
komentarza:
-1
Zdaje się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej

Już W. Szekspir przewidywał takiego rock and rolla!
@ do człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 22:53. Identyfikator użytkownika: menTavFOel2D
Ocena
komentarza:
-7
Trzeba było uczyć się historii a nie banialuk o żołnierzach wyklętych
@ Człowiek z lasu
dnia 09.01.2018, 23:23. Identyfikator użytkownika: 4lcOtIMzpa6g
Ocena
komentarza:
-1
Właśnie pytam profesora rockandrolla o źródła, bo nauka historii opiera się na źródłach.
@ Aga
dnia 09.01.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: AzRDGaVrDL9d
Ocena
komentarza:
6
Wszyscy jad wylali???!!! Hehehe lejcie lejcie-a my gramy !!! do końca świata...Rock"n roll forever (znaczy na zawsze ;)
@ czarna
dnia 09.01.2018, 21:09. Identyfikator użytkownika: kry7KbVbo1Pl
Ocena
komentarza:
3
dokładnie :) gramy :) i zbierzemy jeszcze więcej niż rok temu :)
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 21:13. Identyfikator użytkownika: 4JVnNIHf77Ur
Ocena
komentarza:
6
A my sprawdzimy, ile lokalne samorządy wydały a potem porównamy :)
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 22:37. Identyfikator użytkownika: zMS0gKQOE4sB
Ocena
komentarza:
5
Już strach obleciał? Spoko. Organizatora też poproszę o rozliczenie kosztów. Pobawię się w dziennikarstwo śledcze :)
@ dragoness
dnia 10.01.2018, 08:05. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
10
Obawiam się, że nic Pan nie wskóra, tylko narazi się pan na niekulturalne uwagi. Chociaż pani Koba jest miła i konkretna, więc może...
@ AntyPis
dnia 10.01.2018, 20:37. Identyfikator użytkownika: KFseBOPhZAQm
Ocena
komentarza:
3
Ale kogo strach odleciał sygnalisto?
Patrz jaki fajny krypto wymyśliła ci partia. Dziś jesteś sygnalistą w przeszłości i przyszłości bedziesz zwykłym sprzedawxzykiem i kapusie
@ Ty lucjusz
dnia 10.01.2018, 21:04. Identyfikator użytkownika: LX7M7rqJoMM9
Ocena
komentarza:
3
To podłubać w nosie mozesz, tylko uważaj bo loze wyciagniesz...sygnalizatorku...
@ do czarnej
dnia 12.01.2018, 13:08. Identyfikator użytkownika: Y3gJbEuU2e3o
Ocena
komentarza:
-2
zbierajcie zbierajcie. A rozliczycie kiedy? Za dwa latka, jak już tłuściutki procent na koncie urośnie?
@ Xxx
dnia 09.01.2018, 20:37. Identyfikator użytkownika: U9urZQcgUj2k
Ocena
komentarza:
9
Ja sie pytam dlaczego przed zbieraniem jest wszędzie głośno a po zbiorce cisza do nowego roku. Ile Jasło dostało z ostatniej wosp???
@ mm
dnia 09.01.2018, 22:26. Identyfikator użytkownika: Ju6eMDXTlWha
Ocena
komentarza:
13
Z ostatniej to jeszcze nikt nic nie dostał, bo Owsik przetrzymuje kasę przez półtora roku na lokatach żeby uzbierać z odsetek na organizację Woodstok.
Na organizacji Woodstoku z kolei najwięcej zarabiają spółki rodzinne typu Mrówka Cała, Złoty Melon itp.
To jest wspaniały biznes. A niech ktoś spróbuje skrytykować tylko, to od razu hejt że nie chce pomóc chorym dzieciom.
@ Ona...
dnia 09.01.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: lF7TLXnvf8Pa
Ocena
komentarza:
3
Będąc na oddziale noworodków każdy sprzęt jest oznaczony znaczkiem wielkiej orkiestry świątecznej pomocy, gdyby nie te nowoczesne inkubatory wcześniaki nie mialy by szansy na życie... tak najezdzacie na wielką orkiestrę świątecznej pomocy a zapewne co drugi z was zycie dzięki tym sprzętom... Nie chcesz to nie dawaj pieniędzy i skończ z bólem [...] ale wcześniej zastanow sie czy kiedys ten sprzet nie uratuje tb zycie lub twojemu dziecku...
@ ak
dnia 09.01.2018, 22:55. Identyfikator użytkownika: menTavFOel2D
Ocena
komentarza:
-9
A to wrażenie to po czym?
@ lucjusz
dnia 09.01.2018, 23:16. Identyfikator użytkownika: zMS0gKQOE4sB
Ocena
komentarza:
-1
Gdy czytam, że inkubatory pojawiły się w szpitalach, bo je zakupiła WOŚP to pozwalam sobie domniemywać, że autorka postu ma niewielki kontakt z naszą planetą.
@ Lenin Włodzimierz
dnia 10.01.2018, 09:30. Identyfikator użytkownika: 0UMOWcrc1ctk
Ocena
komentarza:
-8
To czy noworodek przeżyje to Wola Boża i dobra wola Partii a nie zasługa sprzętu!
@ Polak
dnia 10.01.2018, 06:46. Identyfikator użytkownika: b6Y3tbFmnNgk
Ocena
komentarza:
8
Owsiak żyje jak lord bez pracy całe życie
Wosp to złodziejstwo a sprzet ma państwo
Kupić precz z żebractwem
@ Lenin Włodzimierz
dnia 10.01.2018, 09:32. Identyfikator użytkownika: 0UMOWcrc1ctk
Ocena
komentarza:
7
Towarzyszu Polak macie 100% racji sprzęt ma kupić państwo! Ale jakie państwo ? Państwo Kowalscy czy Państwo Nowakowie z dziećmi?
@ roho
dnia 10.01.2018, 07:02. Identyfikator użytkownika: y0vSKnpiOb0m
Ocena
komentarza:
5
Ludzi można podzielić na trzy kategorie. Jedni mówią o problemach, drudzy o innych, a ostatnia grupa jak papugi wypowiada "mądrości" usłyszane.
@ Tojo
dnia 10.01.2018, 11:45. Identyfikator użytkownika: Jdb1cJAc6YI1
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ Miecio
dnia 10.01.2018, 11:57. Identyfikator użytkownika: Jdb1cJAc6YI1
Ocena
komentarza:
2
Wielka burza kto za to zaplaci... Katolickie procesje typu Boze Cialo tez sa obstawiane przez policje, miasto jest zasmiecane wiec tez trzeba posprzatac... Jak tak to nie patrzmy tylko w jednym kierunku. 70 milionow idzie na biznesmena z Torunia, kilka miliardow rocznie jest wyprowadzonych z kraju do Watykanu i o to jakos nikt nie szczeka. Co robia dla ludzi organizacjr typu Caritas i inne podobne? Stary makaron rozdaja i troche ryzu? Kazdy ma we wszystkim jakis interes Owsiak moze tez cos sobie wezmie za to ale robi dobra robote i sa efekty jego pracy. A jakie sa efekty pracy srodowisk katolickich ? Ludzie nienawisc sie w was poteguje, uwazacie sie za katolikow i patriotow ale tak naprawde nie macie pojecia o tych wartosciach i w krotkim czasie brat bedzie mordowal brata na ulicy jesli tak dalej pojdzie. Prosze redakcje o nie usuwanie niewygodnych komentarzy bo nikogo nie obrazam...
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 12:23. Identyfikator użytkownika: mjYUiKrfTzes
Ocena
komentarza:
2
Mroczne sekrety Owsiaka wyszły na jaw! Tego nie wiedzieli fani WOŚP.

https://wrealu24.pl/mroczne-sekrety-owsiaka-wyszly-na-jaw-tego-nie-wiedzieli-fani-wosp/

Cytat:
23 Finał WOŚP, ostatni zgodnie z prawem rozliczony Finał WOŚP. Kwota rozliczenia potwierdzona DOKUMENTEM to 36 258 573,58. Rekord 23 Finału to 53 109 702,83. Pytania o resztę kasy w ramach dostępu do inf. publicznej rozpatrzone odmownie, 13 wyroków WSA i NSA.
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 13:55. Identyfikator użytkownika: mjYUiKrfTzes
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem minusującego - "... tym gorzej dla faktów".
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 12:48. Identyfikator użytkownika: mjYUiKrfTzes
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz nie na temat]
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 13:51. Identyfikator użytkownika: mjYUiKrfTzes
Ocena
komentarza:
2
Komentarz był na temat, jeżeli za taki uznamy WOŚP. Nigdy jednak nie wiadomo, jaki jest stosunek Redakcji do tematu opisanego w danym artykule. Dlatego uważam, że przedstawienie w kilku zdaniach stanowiska Redakcji jako komentarza wstępnego, przynajmniej w odniesieniu do tematów kontrowersyjnych - pozwoliłoby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Wolałbym takie otwarte rozwiązanie, niż iluzję obiektywizmu.
@ tricycle
dnia 10.01.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: UuVLZaPPlKk3
Ocena
komentarza:
2
W historii WOŚP jeszcze żadnemu portalowi z Jasła nie udało się nigdy zapytać o koszty, które poniosły instytucje samorządowe typu: miasto Jasło, powiat Jasło, PSP, Policja. To chyba jest najlepszym stanowiskiem.
@ benek
dnia 10.01.2018, 14:47. Identyfikator użytkownika: EsA0uuC56xHP
Ocena
komentarza:
6
Może portal boi się zapytać?
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 16:10. Identyfikator użytkownika: es9ciuhNituj
Ocena
komentarza:
7
Po prostu, działa terror poprawności politycznej, w którą wpisał się grandziarz "ratujący noworodków".
@ sss
dnia 10.01.2018, 13:14. Identyfikator użytkownika: dDYGuPohLAaf
Ocena
komentarza:
0
Dzieci na żebry ruszają
@ Kierowca
dnia 10.01.2018, 13:47. Identyfikator użytkownika: 5pDYUrffdeA9
Ocena
komentarza:
5
popieram wosp
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 16:46. Identyfikator użytkownika: es9ciuhNituj
Ocena
komentarza:
5
Trafna wypowiedź z pewnego forum:

Puszki powinny być dwie: Na chore dzieci i Na Owsiaka. Wtedy będzie uczciwie.
@ Faraon
dnia 10.01.2018, 18:33. Identyfikator użytkownika: 2ZEcZS1o65Nd
Ocena
komentarza:
0
Jak wy ty one mają urok osobisty to jestem prezydentem tego kraju hihi wymień te bzdziagwy na wampy !!!
To to ciebie panno dziedzic
@ Faraon
dnia 10.01.2018, 18:36. Identyfikator użytkownika: 2ZEcZS1o65Nd
Ocena
komentarza:
-4
A ty z tarnowca spytaj ile lat miałaś siebie jak cię odwiedził kominiarz nero !!! Mniej niż 15 !!!
@ Offtop
dnia 10.01.2018, 18:48. Identyfikator użytkownika: eLWfzLUl7l3e
Ocena
komentarza:
1
Pomagajcie z głową nie ufajcie żadnej fundacji.
@ AntyPis
dnia 10.01.2018, 20:32. Identyfikator użytkownika: KFseBOPhZAQm
Ocena
komentarza:
5
Widzę podkarpacką ciemnotę i nawet nie chce mi się komentować
@ Fan Jurka
dnia 10.01.2018, 21:50. Identyfikator użytkownika: 5RP917rMwinJ
Ocena
komentarza:
8
Ojciec Dyrektor dostaje ponad 70milionow z budżetu żadnej pomocy dla ludzi i biednych
Owsiak dostaje zero od Państwa a cały czas pomaga
Owsiak miał kontrolę NIK, Urzędu Skarbowego i nigdy nie znaleziono nic podejrzanego. Ojciec Rydzyk nie miał żadnej kontroli...

Jurek powinien dostać nagrodę nobla
pozdrawiam
@ Abnegat
dnia 10.01.2018, 22:04. Identyfikator użytkownika: jrvwwB2bjPKH
Ocena
komentarza:
0
Za PO w Amber Gold też nie znaleziono nic podejrzanego. Czy trzeba specjalnych kontroli, żeby zauważyć różnicę 17 mln zł między wpływami i udokumentowanymi wydatkami? Jeżeli Siemak jest taki czysty, to dlaczego nie ujawni, na co poszło te 17 baniek?
@ xgz-abnegat
dnia 11.01.2018, 18:30. Identyfikator użytkownika: AeaMVCzclOrk
Ocena
komentarza:
9
przyjdzie czas wcześniej czy później ze będziesz musiał,musiała korzystać z urządzeń zakupionych przez Owsiaka życzę Ci oby nie i wtedy będzie Ci bez różnicy czy brał czy nie brał
a jak by brał to Pis by go dawno posadził miał wiele kontroli a jeżeli jesteś pewien ze woził podaj go do sądu a na pewno ty zyskasz Pozdrawiam
@ dragoness
dnia 11.01.2018, 20:20. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
3
To są urządzenia zakupione przez ludzi wrzucających do puszek, nie przez Owsiaka. On, jak rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy.
@ Abnegat
dnia 12.01.2018, 01:04. Identyfikator użytkownika: EjnIDvK942J9
Ocena
komentarza:
0
@xgz ...

Wpływy z WOŚP do zaledwie 0,1% (jedna dziesiąta procenta) wpływów do NFZ, co świadczy o skali prawdopodobieństwa, że będę musiał korzystać z urządzeń zakupionych przez WOŚP.
Ponadto, idąc tropem rozumowania, wyrażonego w twoim szantażu moralnym - Siemak powinien zastrzec, że z jego urządzeń mogą korzystać tylko ci, którzy uiścili datek na WOŚP, co wymagałoby jednak potwierdzania na piśmie tego faktu przez wolontariuszy oraz okazywania dowodów tożsamości przez darczyńców. Czy o to chodzi?
Nie pozdrawiam.
@ nie pis
dnia 14.01.2018, 20:57. Identyfikator użytkownika: v81kOZFN721y
Ocena
komentarza:
3
chyba jesteś z gorszego sortu
@ dragoness
dnia 11.01.2018, 06:24. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ norek
dnia 11.01.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: 9NOC6r0GbVX1
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ nokoo
dnia 11.01.2018, 20:25. Identyfikator użytkownika: GK13EnLDpC79
Ocena
komentarza:
-1
to nie owsiak zbiera na dzieci to dzieci zbierają na owsiaka!!!
@ czlowiek
dnia 14.01.2018, 09:21. Identyfikator użytkownika: ipO3jejZMEKD
Ocena
komentarza:
1
Podpiszcie oświadczenie że w wypadku gdy wasze dziecko
Będzie potrzebowalo. Pomocy nieżyczycie sobie aby jego
Życie ratował sprzęt z sercem Wośp AMEN. Pajace pisowskie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105