Strona główna

Wybierz najlepszego sportowca i trenera

41
Napisany dnia: 11.01.2018, 09:13 , Tagi: Brak

Rusza dziewiąty plebiscyt na najpopularniejszych sportowców podkarpackiego trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka, trzech największych miast rdzennego Podkarpacia. Czytelnicy „Nowego Podkarpacia”, „Tygodnika Sanockiego” i „Obiektywu Jasielskiego” oraz sympatycy sportu wybiorą 10 najpopularniejszych sportowców i 3 trenerów Jasła, Krosna i Sanoka w 2017 roku. Głosowanie, które potrwa do 9 lutego - podobnie jak w latach poprzednich - za pomocą kuponów drukowanych w gazetach oraz sms-ów.

fot. Andrzej Józefczyk. Laureaci plebiscytu z organizatorami i gośćmi finałowej gali w Sanoku. Stoją od lewej: sekretarz miasta Jasła Paweł Rzońca, burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran, prezes KSS Karpaty Krosno Andrzej Hojnor (w zastępstwie Michała Witkosia), Tomasz Dziobek, sekretarz UKS MOSiR Jasło Marek Bajorek (w zastępstwie córki Katarzyny Marcisz), Paweł Rusin, Tomasz Kusior, Dariusz Oczkowicz, Michał Baran, Piotr Michalski, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Mikołajewska, Jakub Heimroth, Tadeusz Kuliga (w zastępstwie syna Marcina Kuligi), wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, Krzysztof Frączek, prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek i twórca statuetek, artysta rzeźbiarz Andrzej Samborowski-Zajdel

Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Ryszard Pabian, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego-Zajdla

O laury najpopularniejszych ubiega się 42 sportowców i 15 trenerów z 19 klubów, reprezentujących 17 dyscyplin sportowych. Wśród sportowców najwięcej jest przedstawicieli piłki siatkowej - 12 (9 siatkarzy i 3 siatkarki), karate (7), piłki nożnej (4) oraz szachów i judo (po 3). Ponadto wśród nominowanych jest 2 żużlowców, dwóch biegaczy, dwoje pingpongistów oraz narciarz i rolkowiec, hokeista, uprawiający nordic walking, łyżwiarz szybki, koszykarz, kickbokser i ciężarowiec. W gronie szkoleniowców jest 4 trenerów siatkówki, po dwóch karate i piłki nożnej oraz po jednym - narciarstwa i pływania, judo, hokeja, lekkoatletyki, szachów, tenisa stołowego i kickboxingu.

Głosować można do 9 lutego br. (decyduje data stempla pocztowego) tylko na oryginalnych kuponach drukowanych w „Nowym Podkarpaciu”, „Tygodniku Sanockim” i „Obiektywie Jasielskim” oraz poprzez sms-y (także do 9 lutego br., do godziny 24.00) i tylko na zawodników i trenerów, których sylwetki wraz ze zdjęciami publikujemy poniżej. Kupon prawidłowo wypełniony winien zawierać nazwiska 10 różnych zawodników i 3 różnych trenerów. Kupony można wysyłać pocztą lub przynosić do redakcji patronów prasowych w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

Finałowa gala odbędzie się w marcu (dokładna data nie jest jeszcze znana) w Krośnie. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP.

Z nich wybieramy SPORTOWCY (SPT)

1. David Bellego (KSM Krosno, żużel) - Francuz doskonale spisywał się w barwach krośnieńskiej drużyny na torach II ligi. Uzyskał najlepszą średnią (2,203) w drużynie. Razem ze Swindon Robins został mistrzem Wielkiej Brytanii, a także zdobył we włoskim Lonigo, brązowy medal mistrzostw Europy par.

2. Gabriel Bożek (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - trenuje 5 lat w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate w sekcji Jedlicze u sensei Ireneusza Kaszy. Studiuje wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Jego największym sukcesem w 2017 roku było zdobycie złotego medalu w kumite do 80 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w Koszalinie. Był to zarazem jego debiut w zawodach tej rangi.

3. Adrian Chodorowski (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - uczy się w ZSP nr 5 w Krośnie - junior, czołowy zawodnik i reprezentant KKSz Urania MOSiR Krosno. Posiada II kategorię szachową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski juniorów w szachach. zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Rymanowie-Zdroju. Z reprezentacją ZSP nr 5 w Krośnie zdobył srebrny medal w finale wojewódzkim Licealiady w szachach drużynowych. Wraz z Uranią Krosno zdobył Puchar Podkarpacia w szachach klasycznych. Reprezentuje efektowny, atakujący styl gry.

4. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i rolkarstwo) - trenuje od 12 lat, a ma zaledwie 17. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski juniorów w narciarstwie biegowym i czterokrotnym w rolkarstwie szybkim. W zawodach Pucharu Polski w Jakuszycach, Wiśle, Dusznikach, Ustrzykach Dolnych, Tomaszowie Lubelskim i Zakopanem zdobył 7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Po ciężkim wypadku, który przerwał mu na kilka miesięcy karierę, wrócił i zdobył złoty medal w Pucharze Polski i został zakwalifikowany do reprezentacji Polski na Puchar Europy FIS, gdzie 16 grudnia 2017 r. w Strbskim Plesie zajął wysokie 5. miejsce. Sport to jego pasja i z tą dziedziną życia chciałby łączyć swoją przyszłość.

5. Przemysław Czado (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - podstawowy zawodnik II-ligowej drużyny, mocny jej punkt, występujący na pozycji przyjmującego. Dobry duch drużyny, waleczny z dużym potencjałem sportowym, który przekłada się na efektowną i skuteczną grę. W minionym sezonie 2016/17 dotarł z drużyną do turnieju finałowego o awans do I ligi.

6. Aleksander Czerwiński (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - jeden z najbardziej zasłużonych dla jasielskiej siatkówki, obecnie prezes klubu, nadal czyny zawodnik, reprezentant Polski oldbojów. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w barwach zespołu Professional Warszawa oraz mistrzem świata. W 2017 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, srebrny medal międzynarodowych mistrzostw Niemiec i złoty medal z reprezentacją Polski podczas Światowych Igrzysk Mistrzów w Aucland (Nowa Zelandia), pokonując w finale drużynę USA. Tam też sięgnął po złoty medal w plażowej piłce siatkowej.

7. Hubert Demkowicz (Ciarko KH 58 Sanok, hokej) - wychowanek sanockiego hokeja, absolwent SMS Sosnowiec, od 2013 roku w barwach klubów z Sanoka. W 2014 roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski w hokeju na lodzie z Ciarko PBS Bank KH Sanok. W sezonie 2017/2018 roku reprezentuje Ciarko Klub Hokejowy 58 Sanok, grający w II lidze słowackiej.

8. Seweryn Dubis (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - bardzo utalentowany zawodnik młodego pokolenia, brązowy medalista halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu, brązowy medalista międzynarodowego mityngu Beskidian Cup w Bielsku Białej na dystansie 400 metrów. Zawodnik przymierzany do sztafety 4 x 400 metrów na mistrzostwa Europy. Student I roku Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

9. Mariusz Fierlej (KSM Krosno, żużel) - krajowy lider II-ligowej drużyny. Doskonale radził sobie przede wszystkim na własnym torze. Jego jazdę uwielbiają kibice Wilków. W meczach ligowych uzyskał średnią biegową 1,738. Niestety sezon zakończył pechowo. W wyniku upadku doznał złamania kości udowej.

10. Dominik Gazda (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - uczy się w Gimnazjum nr 4 w Krośnie - junior, czołowy zawodnik i reprezentant KKSz Urania MOSiR Krosno. Posiada I kategorię szachową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski juniorów, zwycięzca wielu turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich. Reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Rymanowie-Zdroju. Z reprezentacją Gimnazjum nr 4 w Krośnie zdobył brązowy medal w finale wojewódzkim w szachach drużynowych. Wraz z Uranią Krosno zdobył Puchar Podkarpacia w szachach klasycznych. Reprezentuje pozycyjny styl gry, potrafi pokonać mistrzów szachowych.

11. Tomasz Głód (TSV Sanok, siatkówka) - 26-letni libero drużyny I-ligowej, a już ze sporym doświadczeniem gry w PlusLidze w barwach Asseco Resovii. To czołowy zawodnik I ligi na pozycji libero. Z Resovią zagrał także w Lidze Mistrzów. W 2010 r. był powołany do kadry B reprezentacji Polski, a rok później do kadry Polski juniorów na turniej eliminacyjny do mistrzostw świata w Sofii. Grał w I-ligowych drużynach MKS Będzin (2012/13), Avii Świdnik (2013/14) oraz w II-ligowym SMS Neobus Raf-Mar Niebylec (2015/16). Od sezonu 2016/17 jest zawodnikiem TSV. W debiutanckim sezonie w I lidze sanocka drużyna zajęła wysokie 5. miejsce. Jego dotychczasowe osiągnięcia to: mistrzostwo Polski kadetów (2009), mistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z reprezentacją Podkarpacia (2009), wicemistrzostwo Polski juniorów (2010), mistrzostwo Młodej Ligi (2010), akademickie mistrzostwo Polski (2012) oraz 5. miejsce w akademickich mistrzostwach Europy (2013).

12. Eva Jurkova (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - reprezentantka Słowacji seniorek, czołowa zawodniczka I ligi kobiet, grająca na pierwszym stole. Jej bilans gier to 18 wygranych i 0 porażek. Aktualnie drużyna krośnieńska zajmuje 3. miejsce w I lidze ze stratą 1 punktu do lidera. W mistrzostwach Słowacji w 2017 roku w Bratysławie zdobyła trzy złote medale w grze pojedynczej, deblowej i mieszanej. Grała w mistrzostwach świata i Europy. Trzeci sezon reprezentuje barwy KSTS MOSIR Karpaty Krosno. Najskuteczniejsza zawodniczka I ligi kobiet w sezonie 2016/2017.

13. Konrad Kaczmarski (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 20-letni wychowanek klubu Ekoball, boczny obrońca, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia w klubie. Obecnie podstawowy zawodnik linii obrony drużyny seniorów Geo-Eko Ekoball-Stal Sanok. Na boisku nieustępliwy, dynamiczny i przebojowy. Oprócz doskonałej gry obronnej świetnie spisuje się w akcjach ofensywnych, często wpisując się na listę strzelców. Awsansował sezon po sezonie z drużyną z klasy A do okręgowej (2015/16), a następnie do IV ligi (2016/17). Beniaminek spisuje się dobrze na czwartoligowych boiskach i w obecnym sezonie 2017/18 zajmuje po rundzie jesiennej 8. miejsce z dorobkiem 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek, bramki 23-17). Wystąpił we wszystkich 17 meczach w pełnym wymiarze czasowym 90 minut. W sumie na boiskach IV ligi spędził 1530 minut i zdobył 3 bramki.

14. Michał Kamiński (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - mistrz Polski juniorów karate kyokushin w Koszalinie (2017), brązowy medalista Mistrzostw Europy w Roskilde (Dania) w 2017 roku. Interesuje się muzyką, filmem i sportem.

15. Dominika Kieraś (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - mistrzyni Europy w kata juniorek w Roskilde (Dania) w 2017 roku, brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek karate kyokushin w Koszalinie (2017). Interesuje się wizażem, stylizacją, literaturą science - fiction oraz fantasy.

16. Jakub Kosiek (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - wychowanek klubu i kapitan II-ligowej drużyny, występujący na pozycji rozgrywającego. Powrócił do macierzystego klubu po kilku latach gry w AZS AGH Kraków (2012-15) i TSV Sanok (2015/16). Waleczny, ambitny, grający w każdym meczu do końca. To dzięki jego dobrej grze i kierowaniu zespołem drużyna w poprzednim sezonie 2016/17 dotarła do finałowego turnieju o awans do I ligi, a w obecnym sezonie 2017/18 jest liderem rozgrywek.

17. Iwona Krochmal (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - najskuteczniejsza zawodniczka w I-ligowej drużynie, do której wróciła po jednym sezonie gry w Proximie Krakowie. Ma najdłuższy staż w zespole, z którym świętowała przed pięcioma laty awans do I ligi, wtedy pod panieńskim nazwiskiem Grzegorczyk. Gra na pozycji atakującej. Od jej skuteczności w dużym stopniu zależy wynik meczu.

18. Piotr Krzanowski (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - doświadczony bramkarz, przez długie lata związany ze Stalą Sanok. Po zawirowaniach w klubie i wycofaniem drużyny seniorów z rozgrywek ligowych bronił bramki przemyskiej Polonii, z którą to wywalczył awans do III ligi. Jako jeden z nielicznych zawodników występujących w III-ligowej Stali zdecydował się na powrót do Sanoka i włączenie się w odbudowę sanockiej piłki seniorskiej. W sezonie 2016/17 awansował z drużyną z klasy okręgowej do IV ligi. Bardzo mocny punkt zespołu trenera Roberta Ząbkiewicza. Ma wielki wkład w wspomniany awans. Zasłynął z serii 17 meczów bez straty gola (15 w klasie okręgowej i dwa w IV lidze). Był niepokonany przez 1548 minut w meczach ligowych. Serię przerwał dopiero Marcin Tur z Sokoła Nisko w 83. minucie meczu (3-1 dla Ekoballu), rozegranego 23 sierpnia 2017 r. Przed Marcinem Turem pokonał bramkarza Ekoballu 26 marca 2017 r. Bartosz Łuczka z Górnika Strachocina. W obecnym sezonie 2017/18 na boiskach IV ligi wystąpił w 13 meczach (1170 minut). Drużyna zajmuje po rundzie jesiennej 8. miejsce z dorobkiem 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek, bramki 23-17).

19. Damian Kulig (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - najskuteczniejszy zawodnik drużyny w rundzie jesiennej obecnego sezonu 2017/18. Na boiskach V ligi zdobył 11 bramek, co daje mu miejsce w ścisłej czołówce najlepszych strzelców klasy okręgowej na półmetku rozgrywek. Od wielu lat związany z jasielskim klubem. Był w drużynie, która w sezonie 2011/12 awansowała do III ligi. Jako bardzo młody zawodnik na tym szczeblu grał niewiele. Po spadku do IV ligi, w sezonie 2013/14 strzelił 9 goli, w następnym 2014/15 tylko jednego, a po kolejnym spadku do V ligi w sezonie 2015/16 miał na swoim koncie 15 trafień. Po awansie do IV ligi, w sezonie 2016/17 zdobył 5 goli. W obecnym sezonie od jego skuteczności w dużym stopniu zależeć będzie czy Czarni po jednym sezonie wrócą do IV ligi.

20. Marcin Kuliga (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - członek kadry narodowej seniorów w biegu na dystansie 800 metrów, kandydat na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (2020 r.), wielokrotny medalista mistrzostw Polski w hali i na otwartym stadionie. W tym sezonie już w kategorii młodzieżowców czwarty zawodnik mistrzostw Polski w Suwałkach w biegu na 800 metrów. Medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Członek Teamu New Balance dla najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia. Student drugiego roku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

21. Tomasz Kusior (TSV Sanok, siatkówka) - gra na pozycji środkowego w I -ligowej drużynie, mierzy 207 cm wzrostu, waży 100 kg, jego zasięg w ataku wynosi 355 cm, a zasięg w bloku 335 cm. Jest wychowankiem TSV, do którego powrócił po kilku sezonach gry w Resovii Rzeszów (2006-2010), Wisłoku Strzyżów (2010-2013) i Błękitnych Ropczyce (2013-2014). Od 2014 roku jest zawodnikiem TSV, z którym w sezonie 2015/16 awansował do I ligi. W minionym sezonie 2016/17 sanocka drużyna, prowadzona przez trenera Krzysztofa Frączka, jako beniaminek zajęła wysokie 5. miejsce w I lidze. W obecnym sezonie 2017/18 sanoczanie walczą o awans do play-offów. W latach 2008-2009 grał w reprezentacji Polski B. W sezonie 2008/2009 zdobył srebrny, a w 2009/2010 - brązowy medal mistrzostw Polski z drużyną Resovii. W 2008 roku w barwach Asseco Resovii zajął 4. miejsce w turnieju Final Four Challenge Cup rozgrywanym w Rzeszowie. Natomiast w 2012 roku został złotym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w barwach Uniwersytetu Rzeszowskiego.

22. Kamil Mastaj (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - to był udany 2017 rok dla podopiecznego shihana Tadeusza Krygowskiego. Podczas 44. Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w Sosnowcu wywalczył srebrny medal w kategorii do 90 kg. Także z srebrnym medalem wrócił z mistrzostw Europy seniorów w niemieckim Ahlbec (w pobliżu Świnoujścia). To już trzeci medal w mistrzostwach naszego kontynentu, ale ciągle do kolekcji brakuje mu złota. W 2015 roku został wicemistrzem Europy, a w 2016 r. zdobył brązowy medal w ME w Papendal (Holandia). Dwukrotny (2016, 2017) akademicki mistrz Polski. W 2015 roku był mistrzem Polski młodzieżowców do 21 lat.

23. Marcin Michalec (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, nordic walking) - czołowy zawodnik Polski w nordic walking, wielokrotny mistrz Polski i rekordzista świata na dystansie maratońskim. Jego największe sukcesy w 2017 roku to: mistrzostwo Polski w maratonie nordic walking (rekord świata i Polski - 4 godziny, 34 minuty i 23sekundy- mistrzostwo i pobity rekord trzeci raz z rzędu 8 kwietnia 2017 w Jastrowie); mistrzostwo Polski w górskim maratonie nordic walking (rekord trasy 4 godziny, 49 minut i 11 sekund - własny rekord poprawiony o 5 sekund z 2016 roku - 4 listopada 2017 w miejscowości Radziechowy); mistrzostwo Polski (w kategorii) i wicemistrzostwo Polski (open) w biathlonowym nordic walking (16 lipca 2017 w Kościelisku); 1. miejsce w Pucharze Polski NW- nieoficjalnie najlepszy czas na 10 km nw w Polsce (rekord Polski - 57 minut i 56 sekund, 3 czerwca 2017 w Kolbuszowej), 1. miejsce w cyklu „Perły Małopolski 2017” na średnim dystansie nordic walking.

24. Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - reprezentant Polski, uzyskał prawo startu w biegach na 500 i 1000 metrów w tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang (Korea Południowa), wychowanek sanockiego klubu, w którego w barwach startuje od 10 roku życia. Zdobył medale i tytuły mistrza Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Największe sukcesy odniósł w 2017 roku. W dniach 8-10 grudniach w Salt Lake City wygrał grupę B i zakwalifikował się do startu w Pucharze Świata na 500 m w grupie A, gdzie występuje 20 najlepszych zawodników globu. Tam też uzyskał czas o 0,06 sekundy gorszy od rekordu Polski Artura Wasia na 500 m. Ukoronowaniem ubiegłorocznych występów 23-letniego panczenisty był start w hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim 16 - 17 grudnia, gdzie zdobył mistrzostwo Polski w wieloboju sprinterskim. Wwygrał wszystkie biegi i pokonał Sebastiana Kłosińskiego z Orła Elbląg i mistrza Polski z poprzedniego roku Artura Nogala z warszawskiej Legii. Jest również rekordzistą Polski wieloboju sprinterskim. Wynik 138.245 pkt. uzyskał w mistrzostwach świata w Calgary w lutym 2017 r.

25. Aleksandra Mikołajewska (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - kapitan I-ligowej drużyny i jej podstawowa zawodniczka, występuje na pozycji rozgrywającej, mocny punkt zespołu w poprzednim sezonie, jedna z filarów „karpatek”. Obecny sezon 2017/18 jest jej trzecim w barwach Karpat. Wcześniej grała w UKS Orzeł Malbork, SMS PZPS Sosnowiec i PKCh PWSZ Tarnów.

26. Alicja Muszańska (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - trenuje od 4 lat, dwukrotna wicemistrzyni Polski (2014, 2015) w kategorii master, mistrzyni Polski (2016, 2017) masters, zajęła 2. miejsce w Pucharze Polski. Judo jest jej pasją i sposobem na życie.

27. Joanna Nocula (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - trenuje od 10 lat w jasielskim klubie, jej największe osiągnięcia to: 1. miejsce w mistrzostwach Polski młodziczek w Bochni, 1. miejsce w Pucharze Europy juniorek w Gyor i 1. miejsce w akademickich mistrzostwach Polski juniorek w Gliwicach.

28. Natalia Nocula (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - trenuje od 10 lat w jasielskim klubie pod okiem trenera Przemysława Czarneckiego. Jej największe osiągnięcie to 3. miejsce w Pucharze Europy młodziczek w Gyor, 2. miejsce w mistrzostwach Polski kadetek i 1. miejsce w akademickich mistrzostwach Polski juniorek w Gliwicach. Interesuje się również akrobatyką sportową.

29. Dariusz Oczkowicz (KKK MOSiR Miasto Szkła Krosno, koszykówka) - kapitan drużyny, 36-letni wychowanek Glimaru Gorlice. W krośnieńskim klubie występuje nieprzerwanie od 2004 roku. Gra na pozycji rzucającego obrońcy. W sezonie 2014/15 został wybrany przez trenerów MVP pierwszoligowych rozgrywek, a także zawodnikiem pierwszej piątki I ligi. Ikona krośnieńskiej koszykówki. Miał bardzo duży wkład w historyczny awans w sezonie 2015/16 do ekstraklasy. Beniaminek z Krosna zajął w debiutanckim sezonie w PLK 12. miejsce z bilansem 15 zwycięstw i 17 porażek. W inauguracyjnym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywek rozegrał 32 mecze zdobywając średnio 5,9 punktów. Drużyna pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie i była o krok od awansu do fazy play-off. Miasto Szkła wystąpiło również w turnieju finałowym Pucharu Polski. Czterokrotny zwycięzca plebiscytu Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w latach w 2009, 2012, 2013 i 2016 roku. W obecnym sezonie 2017/18 kapitan dzielnie wspiera w trudnych chwilach zespół. Kibice nie wyobrażają sobie „Szklanego Teamu” bez popularnego „Orki”.

30. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - w krośnieńskim klubie trenuje 12 lat u shihana Romana Woźniaka, studiuje ekonomię w Krakowie. Największe sukcesy 19-letnigo zawodnika w 2017 roku to: 1. miejsce w kata seniorów na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Przeworsku, 1. miejsce w kumite do 65 kg i 3. miejsce w kata na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w Koszalinie. W 2016 roku był w kadrze narodowej karate kyokushin. Rok 2016 był także udany dla niego. Zajął 2. miejsce w kumite i 5. miejsce w kata w XXVII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Szczecinek), 1. miejsce w kata w VI Międzynarodowym Turnieju Galizia Cup (Leżajsk), 1. miejsce w kata w IV Międzynarodowym Turnieju Tataria Cup (Nowa Sarzyna), 5. miejsce w kata i 6. miejsce w kumite w Mistrzostwach Europy Juniorów (Warna, Bułgaria), 1. miejsce w kumite i 1. miejsce w kata w XVIII Mistrzostwach Podkarpacia (Jasło), 2. miejsce w kata w V Piaseczyńskim Turnieju IKO Mazovia Cup (Piaseczno).

31. Hubert Piwowarczyk (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - podstawowy zawodnik II-ligowej drużyny, jej mocny punkt. Bardzo skuteczny w grze na siatce, w bloku i ataku. Występował w drużynie, która w poprzednim sezonie 2016/17 dotarła do turnieju finałowego o awans do I ligi. Gra na pozycji środkowego.

32. Jakub Procanin (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - wychowanek jasielskiego klubu, mimo młodego wieku (21 lat) ma już bardzo duże doświadczenie jako zawodnik. Grał w II-ligowym Neobusie Niebylec i był zawodnikiem I-ligowego TSV Sanok. Karierę sportową musiał przerwać na chwilę z powodu bardzo poważnej choroby, jednak nie poddał się i jak tylko mógł najszybciej wrócił do sportu i macierzystego klubu. W obecnym sezonie 2017/18 jest kapitanem drużyny liderującej po pierwszej części sezonu w IV lidze podkarpackiej. Jej celem jest awans do III, a w następnym etapie do II ligi.

33. Dawid Nguyen Quang (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - wicemistrz Polski młodzieżowców w kumite do 65 kilogramów. Srebrny medal wywalczył w grudniowych zawodach w Koszalinie. W 2017 roku zdobył także dwa brązowe medale - w kata i kumite do 65 kg - w Akademickich Mistrzostwach Polski Kyokushin w Krakowie. Jest dwukrotnym (2015 i 2016 r. w Szczecinku) brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzieżowców w kumite do 65 kg. Uczestniczył w mistrzostwach świata. Jego trenerem jest shihan Tadeusz Krygowski.

34. Kamil Rościński (Samuraj Sanok, kicboxing) - to był bardzo udany 2017 rok dla zawodnika sanockiego klubu. Jego największe osiągnięcia w kicboxing K1 low kick to: brązowy medal mistrzostw świata w Budapeszcie, mistrzostwo Polski w Nowym Targu i zdobycie Pucharu Polski w Kobyłce. W minionych latach także odnosił wiele sukcesów. Był mistrzem Polski low kick (2013 r.), mistrzem Polski K1 (2013), zdobywcą Pucharu Polski K1 (2013), wicemistrzem Europy (2013), mistrzem Polski low kick (2014), mistrzem Polski low kick (2015), wicemistrzem Europy (2015) i brązowym medalistą mistrzostw Polski K1 (2016).

35. Paweł Rusin (TSV Sanok, siatkówka) - gra na pozycji przyjmującego w I-ligowej drużynie. Miał duży wkład w historyczny awans zespołu w sezonie 2015/16 do I ligi. W debiutanckim sezonie na parkietach I ligi sanocka drużyna zajęła wysokie 5. miejsce. Zawodnik - jak na siatkarza - niewysokiego wzrostu, ale za to wielkiego serca. Słynie z bardzo wysokiego wyskoku. Obecny sezon 2017/18 jest piątym tego zawodnika w sanockim klubie. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Sędziszowie Małopolskim, grał później także w Błękitnych Ropczyce.

36. Patryk Sawulski (Miejskie Stowarzyszenie Sportowe Gryf Sanok, podnoszenie ciężarów) - najlepszy zawodnik klubu, w 2017 roku wygrał wszystkie zawody o mistrzostwo okręgu w każdej kategorii wiekowej, a w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uplasował się na 6. miejscu. Wśród zawodników, którzy go wyprzedzili, był tylko jeden z tego samego rocznika, co rokuje bardzo dobry start w tegorocznych finałach OOM. W ostatnich zawodach, które odbyły się 17 grudnia 2017 roku, uzyskał bardzo dobry rezultat - 239 kg w dwuboju. Jest to jego rekord życiowy, a jednocześnie wypełnia minimum na II klasę sportową, co w wieku 16 lat jest wysokim osiągnięciem. Ponadto zawodnik ten jest zdyscyplinowanym, sumiennie wykonującym plany treningowe, a także nie stwarza kłopotów wychowawczych w szkole.

37. Bartosz Sieradzki (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - kapitan beniaminka IV ligi, wychowanek Stali Sanok. Podczas studiów w Krakowie grał w Orle Piaski Wielkie. Wrócił do Sanoka i w sezonie 2016/17 z Ekoballem awansował z klasy okręgowej do IV ligi. Drużyna w V lidze odniosła 26 zwycięstw, 2 mecze zremisowała i tylko 2 przegrała. W rundzie wiosennej 2017 nie przegrali żadnego meczu (14 zwycięstw i remis) i nie stracili gola. Zasłynęli z serii 21 meczów z rzędu bez porażki. Na boiskach klasy okręgowej strzelił 8 bramek. Runda jesienna obecnego sezonu 2017/18 była udana dla 24-letniego ofensywnego pomocnika (grającego także na pozycji napastnika). Wystąpił w 17 meczach, z czego 11 rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. W sumie na boisku przebywał 1492 minuty i zdobył 6 goli (najskuteczniejszy w drużynie). Zespół sanockiego beniaminka zajmuje po rundzie jesiennej 8. miejsce z dorobkiem 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek, bramki 23-17). Ofensywnie grający zawodnik, nękający obrońców, waleczny, imponujący mocnym strzałem. Jest synem Janusza Sieradzkiego, jednego z legendarnych piłkarzy Stali Sanok.

38. Kinga Stronias (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - podstawowa zawodniczka I-ligowej drużyny, występująca na pozycji przyjmującej. Znana jest ze skuteczności w ataku. Mocny punkt drużyny, jedna z najlepszych siatkarek, waleczna w każdym meczu. Dobry duch drużyny.

39. Filip Szeller (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - wicemistrz Europy w kata seniorów w Roskilde (Dania) w 2017 roku, srebrny medalista Pucharu Polski we Wrocławiu (2017). Był także mistrzem Polski i młodzieżowym mistrzem Europy (2016). Interesuje się muzyką, motoryzacją i sportem.

40. Kacper Waśko (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - wychowanek klubu, od lat występuje na pozycji atakującego. Potrafi pogodzić studia na Politechnice Krakowskiej ze sportem i rozgrywkami ligowymi. W obecnym sezonie wykazuje ogromną skuteczność jako atakujący i blokujący. Jego atutem jest także mocna zagrywka. Drużyna jasielska po pierwszej rundzie obecnego sezonu 2017/18 jest liderem w IV lidze podkarpackiej.

41. Anna Winter (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - uczy się w ZSP nr 5 w Krośnie - utalentowana szachistka młodego pokolenia, finalistka mistrzostw Polski juniorów do lat 18, członek składu podstawowego drużyny KKSz Urania MOSiR Krosno. Reprezentowała Polskę na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Rymanowie-Zdroju. W finale wojewódzkim Licealiady wraz z ZSP nr 5 w Krośnie zdobyła srebrny medal. Posiada I kategorię szachową i tytuł mistrzyni Krosna w szachach klasycznych na 2017 r. Wraz z Uranią Krosno zdobyła Puchar Podkarpacia w szachach klasycznych.

42. Karol Wiśniewski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - wychowanek krośnieńskiego klubu, reprezentant Polski juniorów, czołowy zawodnik II ligi mężczyzn. Aktualny bilans gier: 10 wygranych i 0 porażek. Zespół KSTS MOSIR Karpaty Krosno zajmuje aktualne 2. miejce w II-ligowych rozgrywkach (6 wygranych, 0 porażek). W 2016 w mistrzostwach Polski juniorów zdobył brązowy medal w grze deblowej. Aktualnie jest w ścisłej czołówce Polski w kategorii juniorów. Czołowy zawodnik województwa w kategorii seniorów.

TRENERZY (T)

1. Damian Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i pływanie) - w latach 1991-1998 wielokrotny reprezentant Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz Akademickiego Pucharu Świata, uczestnik trzech Uniwersjad. Od 1999 do 2002 roku trener akademickiej reprezentacji Polski. Doprowadził swoich zawodników do medali podczas Uniwersjady i mistrzostw Polski seniorów i juniorów. Od 15 lat jest trenerem w Klubie Sportowym Speed Jasło. W 2017 roku aż ośmiu zawodników zdobyło medale mistrzostw Polski, a drużyna - złoty medal w sztafecie 4 x 2 km. Łącznie jego podopieczni wywalczyli 13 złotych medali mistrzostw Polski juniorów i 10 złotych medali Pucharu Polski. Jest również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Jego uczniowie zdobyli złoty medal indywidualnie i drużynowo podczas mistrzostw Polski SZS.

2. Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo) - od ponad 20 lat związany z jasielskim judo, najpierw jako zawodnik, a teraz trener aktywnie uczestniczy w rozwoju tej dyscypliny sportu. Wychował wielu zawodników, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Europy. Jego wychowankowie od wielu lat są powoływani do reprezentacji Polski.

3. Tomasz Demkowicz (Ciarko KH 58 Sanok, hokej) - wychowanek sanockiego hokeja, wieloletni zawodnik klubów pierwszo- i ekstraligowych w Polsce, reprezentant Polski w hokeju na lodzie, trener (m.in. złoty medal mistrzostw Polski z Ciarko PBS Bank KH Sanok oraz brązowy medal z Polonią Bytom). W sezonie 2017/2018 w sztabie trenerskim Ciarko Klub Hokejowy 58 Sanok.

4. Krzysztof Frączek (TSV Sanok, siatkówka) - absolwent AWF w Krakowie, dr nauk o kulturze fizycznej, trener I klasy w piłce siatkowej, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Długoletni siatkarz Karpat Krosno, AZS AWF Kraków i MKS Gamrat MOSiR Jasło. Z Karpatami Krosno walczył o awans do I ligi. W roli trenera (od 2003 roku) wprowadził siatkarzy Karpat do II ligi (w 2005 roku). Z krośnieńską drużyną w sezonie 2013/14 zagrał w turnieju finałowym o awans do I ligi. W tym też roku rozstał się z Karpatami, gdy klub nie skorzystał z zaproszenia przez PZPS drużyny do gry w I lidze (została powiększona do 14 zespołów) ze względów finansowych. Z krośnieńskim klubem jako zawodnik i trener Krzysztof Frączek związany był od ponad 20 lat. Po rozstaniu z Karpatami odniósł kolejne sukcesy w roli szkoleniowca. W sezonie 2014/15 awansował z Neobusem Niebylec do II ligi, a w 2015/16 z tą drużyną w debiutanckim sezonie zagrał w finale o awans do I ligi. W kolejnym sezonie 2016/17 objął drużynę beniaminka I ligi TSV Sanok, z którą zajął wysokie 5. miejsce w debiucie na zapleczu ekstraklasy. W obecnym 2017/18, bardzo wyrównanym, jego drużyna walczy o udział w play-offach.

5. Jakub Heimroth (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - w Karpatach jako zawodnik grał od młodzika, był jednym z najlepszych zawodników w drużynie seniorów występującej w II lidze. Przez pięć lat był asystentem trenera Krzysztofa Frączka. Po rezygnacji tego ostatniego po zakończeniu sezonu 2013/14, został pierwszym trenerem II-ligowej drużyny seniorów. Prowadzi drużynę czwarty sezon. W rozgrywkach 2015/16 zespół zajął 5. miejsce w VI grupie II ligi. W sezonie 2016/17 doprowadził drużynę do turnieju finałowego o awans do I ligi. Był to duży sukces trenera i młodego zespołu. W obecnym sezonie niemal całkowicie zmienione personalnie Karpaty liderują w szóstej grupie II ligi.

6. Paweł Kafel (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - trener sekcji karate, organizuje i prowadzi szkolenie zawodników. Interesuje się motoryzacją.

7. Wacław Katan (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych na średnich i długich dystansach, od ponad 40 lat propagujący bieganie, bezgranicznie oddany tej dyscyplinie sportu.

8. Bartosz Kilar (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - od kilku lat prowadzi klubowe drużyny w kategorii kadetów, juniorów i seniorów. Z drużynami młodzieżowymi uzyskał dobre wyniki, premiowane udziałem w rozgrywkach centralnych w półfinale mistrzostw Polski w hali oraz w siatkówce plażowej. Po pierwszej rundzie sezonu 2017/18 drużyna seniorów lideruje w IV lidze podkarpackiej z realną szansą na awans do III ligi.

9. Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - prezes Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate, prezes Polskiej Organizacji Karate Kyokushin IKOK SOSAI, prezydent Kyokushin organizacji WKU/GCO w Polsce. Były zawodnik, a obecnie długoletni trener w jasielskim klubie, wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy. Od 2013 roku - po zdaniu egzaminów na 5 dan - może używać tytułu shihana.

10. Marian Lorenc (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - w 2017 r. jego podopieczni: Anna Winter, Adrian Chodorowski, Mateusz Kosztyła, Dominik Gazda, Kacper Guzik, Bartosz Rudecki, Mateusz Jaszczuk reprezentowali Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy juniorów w Rymanowie-Zdroju. Wychowawca wielu młodych utytułowanych szachistów. Prowadzi Krośnieńską Akademię Szachową, były reprezentant I-ligowych Karpat Krosno. Zwycięzca wielu turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich. Posiada tytuł kandydata na mistrza szachowego, były mistrz Podkarpacia w szachach szybkich.

11. Janusz Maculski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - trener I-ligowej drużyny kobiet, aktualnie zajmującej trzecie miejsce w tabeli. W sezonie 2016/2017 drużyna zajęła 1. miejsce w rozgrywkach I ligi i przegrała baraże o wejście do ekstraklasy z Hals Warszawa. W obecnym sezonie zespół został wzmocniony kadrowo i jego celem jest awans do najwyższej klasy rozrywkowej. Aktualnie zespół rozegrał 8 meczów. Bilans: 6 wygranych, 1 remis i 1 porażka. Organizator wielu imprez ogólnopolskich m.in. grand prix i mistrzostw Polski.

12. Marcin Maculski (AP Beniaminek Krosno, piłka nożna) - absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, trener w Akademii Piłkarskiej Beniaminek. Prowadzona przez niego drużyna dziewcząt z Krosna w ubiegłym roku zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii U-10 oraz zajęła 4. miejsce w kategorii U-12 w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w Warszawie.

13. Tomasz Płaski (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - w Karpatach przeszedł drogę od młodzika do drużyny seniorów grającej w II lidze. Prowadził drużyny młodzieżowe krośnieńskiego klubu. W poprzednich dwóch sezonach był drugim trenerem I-ligowej drużyny kobiet, asystentem Dominika Stanisławczyka. Od tego sezonu 2017/18 jest pierwszym szkoleniowcem „karpatek” na parkietach I ligi.

14. Bernard Sołtysik (Ekoball Sanok, piłka nożna) - 46-letni trener II klasy (licencja PZPN A) w sanockim klubie zajmuje się najmłodszymi grupami szkoleniowymi (rocznik 2008 i młodsi). Wykonuje kawał dobrej roboty z najmłodszymi piłkarzami w całej piramidzie szkoleniowej Ekoballu. Drużyny z najmłodszych roczników z powodzeniem uczestniczą w turniejach halowych i na trawiastych boiskach, odnosząc swoje pierwsze sukcesy w lokalnym sporcie. To były bramkarz Stali Sanok i wychowanek tego klubu. Był zawodnikiem Stali Sanok przez 12 sezonów (1989/90 oraz od 1992/93 do 2003/04). Grał także w AZS AWF Warszawa (1990.91, 1991/92), Brzozovii Brzozów (2003/04, 2004/05 j) oraz Galicji Cisna (2004/05 w, 2005/06 j).

15. Artur Szychowski (Samuraj Sanok, kicboxing) - to były karateka i kickboxer w formule K-1, reprezentant Polski, a obecnie trener sportów walki. Prowadzi zajęcia w sanockim klubie i w roli szkoleniowca odnosi sukcesy. Największe osiągnięcia jego podopiecznych to: brązowe medale mistrzostw Polski K1 rules 2016 Kamila Rościńskiego i Anety Kopeć, brązowy medal mistrzostw Polski K1 rules juniorów 2016 Wiktora Olszowego, złoty medal mistrzostw Polski low kick 2017 Kamila Rościńskiego, złoty medal Pucharu Polski low kick 2017 Kamila Rościńskiego, srebrny medal Pucharu Polski low kick 2017 Anety Kopeć, brązowy medal Pucharu Polski low kick 2017 Tomasza Kozłowskiego i brązowy medal mistrzostw swiata low kick 2017 Kamila Rościńskiego. Brał udział w galach zawodowych w tym dla federacji DSF Kickboxing Challenge najbardziej prestiżowej i największej w Polsce (promującej kickboxing, dla niej walczy miedzy innymi Marcin Różalski). Od 2018 roku został jednym z trenerów kadry narodowej kickboxingu.

Był zawodnikiem (od 1996 roku) Sanockiego Klubu Karate, trenującym pod okiem Henryka Orzechowskiego. Został reprezentantem Polski i był członkiem kadry narodowej w latach 2000-2004. Stoczył jako zawodnik karate 76 walk, odniósł 57 zwycięstw, w tym 19 przed czasem. Reprezentował także barwy Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki. Od 2007 roku zaczął uprawiać kickboxing w formule K1 rules. Jak kickboxer stoczył 33 walki, z których 25 wygrał, w tym 7 przez nokaut.

Zasady głosowania sms-ami (do 9 lutego 2018 roku do godz. 24.00)

Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPT (Sportowiec Podkarpackiego Trójmiasta), T (Trener Podkarpackiego Trójmiasta). Wpisujemy więc litery SPT i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności, następnie wpisujemy literę T i trzy cyfry podporządkowane trenerom. Wielkość liter nie ma znaczenia.

Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Przykładowy sms: SPT7,30,21,11,6,9,13,18,17,8,T6,8,2

W przypadku nie zagłosowania na 10 różnych sportowców oraz 3 trenerów głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.

SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).

W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: redakcja@podkarpacie.media.pl

Uwaga Czytelnicy! Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

W przypadku tych samych nazwisk prosimy na kuponach wpisywać pełne imiona lub pierwszą literę, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny. Dotyczy to sióstr Joanny i Natalii Nocula wśród sportowców oraz Janusza i Marcina Maculskich w kategorii trenerów.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Fan
dnia 11.01.2018, 12:27. Identyfikator użytkownika: WejV30u5ekJW
Ocena
komentarza:
41
Jaja sobie robicie?Przecież dzisiaj nie prima aprilis.W Jaśle nie ma sportu,jest tylko towarzystwo wzajemnej adoracji zrzeszone wokół judo i karate no i ewentualnie pływania.Tyle,sporty zespołowe te ktòre są najpopularniejsze do oglądania są w tym mieście wyrzucone poza nawiasem i najlepiej by było dla wielu aby zupełnie zniknęły z tego miasta.Taki mamy klimat winny że gdy w Sanoku świętowało na każdym meczu 5 tys. kibicòw a w Krośnie hala na 3 tys.pęka w szwach na meczach koszykòwki w naszym Jaśle cieszymy się że dzieciaki zdobywają medale na matach czy pływalni.Dno i kilometry mułu a nie Sport mamy w Jaśle a burmistrz znowu będzie się wstydził jak laury odbierać będą zawodnicy i trenerzy gier zespołowych z Krosna i Sanoka.
@ do fan
dnia 11.01.2018, 13:27. Identyfikator użytkownika: sycyivtHeDpU
Ocena
komentarza:
-15
a więc takich ludzi jak ty nam trzeba, wizjonerów. Czemu tylko zza klawiatury???masz pomysły to zrób wszystko żeby sporty drużynowe drgnęły a nie czepiaj się sportów indywidualnych, w których trenerzy i działacze coś robią i nie narzekają przez net na wszystko i wszystkich!
@ Fan
dnia 11.01.2018, 16:56. Identyfikator użytkownika: hU5gmmFPY0do
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Nik
dnia 12.01.2018, 09:13. Identyfikator użytkownika: QeLlhpg2N0Ej
Ocena
komentarza:
9
A co to burmistrza obchodzi. Nic bo jakby obchodziło to w Jaśle już dawno był by sport na zdecydowanie wyższym poziomie
@ bokser
dnia 12.01.2018, 11:56. Identyfikator użytkownika: lqckgQ5bc6t1
Ocena
komentarza:
10
Jaki Burmistrz takie miasto. Jakie miasto taki w nim sport.
@ kiero
dnia 11.01.2018, 13:32. Identyfikator użytkownika: cPrpX8CmwfVy
Ocena
komentarza:
39
buahahahahahaha Jasło i sport ? Sponsorów brak,kibiców brak,wsparcia w władzach miasta i powiatu nie ma,obiektów sportowych nie ma poza torem bmx i hala do sportów walki bo ślizgawkę trudno nazwać lodowiskiem , ruinę przy Śniadeckich stadionem czy śmierdząca sale na Mosirze halą sportowo widowiskową. Siatkarze trenują na Budowlance a Siatkarki na Liceum bo taka hala jest super hahaha, jest za to baner JASŁO MIASTEM SPORTU HAHAHAHAHA
@ sport
dnia 11.01.2018, 14:09. Identyfikator użytkownika: fW1NlVfjwB0b
Ocena
komentarza:
26
Hala sportów walki też pozostawia wiele do życzenia. Co prócz mat tam jest ? NIC. Trybuny małe, poza tym maty, maty i maty. Gdzie jakiś sprzęt inny? Worki bokserskie,tarcze, ring przenośny? To pomieszczenie powinno być nazwane Hala Judo Jasło, bo tylko dla nich zostało zbudowane. I nie mam nic do zawodników judo, wręcz przeciwnie ciesze się z ich osiągnięć i życzę jak najlepiej, tylko szkoda że inne dyscypliny są zaniedbywane.
@ zwolennik
dnia 12.01.2018, 08:33. Identyfikator użytkownika: a8m2zneNItu9
Ocena
komentarza:
1
Jak dobrze pamiętam, PCSW to pomysł Krygowskiego i był uzgadniany z klubami judo oraz zainteresowanymi. Budynek jak widać nawiązuje do wschodniej architektury. Jest prostota, minimalizm. Trudno zatem wyobrazić sobie w tym budynku ringi , klatki mma. To wszystko przeczy idei budowy PCSW. To, że wybudowano to PCSW było odpowiedzią na bardzo duże zapotrzebowanie dla trenujących te sporty walki co widać na tej sali od godziny 15 do 22. Kluby judo, karate i kick boxing wypracowały to sobie pracą, wynikami itd. Pozostałe dyscypliny zespołowe posiadają stadiony i hale wg. mnie odpowiednie do swoich działań i rezultatów. Niestety tak się stało.
@ xx
dnia 12.01.2018, 16:23. Identyfikator użytkownika: 9h1apebIUrf6
Ocena
komentarza:
-5
A jakie kick boxin w jasle ma wyniki???
@ analityk
dnia 13.01.2018, 18:08. Identyfikator użytkownika: 9jS5x5CVvoC7
Ocena
komentarza:
31
Śledząc na łamach portalu artykuły o jasielskim judo, pomyślałem że jesteśmy potęgą w młodzieżowym polskim judo (czytam ciągle medale, mistrzostwo, medale, mistrzostwo, itd. itp.).
Mając chwilę czasu odszukałem stronę Polskiego Związku Judo > rankingi ( http://web.pzjudo.pl/rankingi-na-dzien-31122016 )

Po pierwsze przeczytałem regulamin rankingu:

IV. Zasady i warunki zdobycia punktów
1.Podczas zawodów krajowych i międzynarodowych zawodnik/czka musi wygrać na macie minimum 1 walkę (za wyjątkiem zawodów wskazanych w tabeli klasyfikacyjnej).
2. Za zajęte podczas zawodów miejsce zawodnik/czka otrzymują punkty według tabeli klasyfikacyjnej.
3. Rankingowanie zawodników następuje na podstawie osiągniętych wyników rywalizacji, wyłącznie w danej grupie wiekowej (wyjątki opisane w punkcie II podpunkt 2)
4. Klasyfikacja zawodniczek i zawodników następuje na podstawie sumy punktów rankingowych uzyskanych w zawodach z kalendarza PZ Judo oraz kalendarzy IJF i EJU

Rozpocząłem przeglądanie tabeli poszczególnych kategorii wiekowych i co z zdumieniem odkryłem !!!

MŁODZICZKI – brak zawodniczek z Jasła (126 sklasyfikowanych zawodniczek)

MŁODZICY – 162 pozycja Zawadzki Patryk > 55 pkt. (247 sklasyfikowanych zawodników)

JUNIORKI MŁODSZE – waga 44 kg > 17 pozycja Nocula Natalia > 1 pkt. (17 sklasyfikowanych zawodniczek), w pozostałych kategoriach wagowych (7 kategorii) > brak zawodniczek z Jasła

JUNIORZY MŁODSI – w 9 kategoriach wagowych > brak zawodników z Jasła

JUNIORKI – waga 44 kg > 9 pozycja Nocula Natalia > 33 pkt. (11 sklasyfikowanych zawodniczek), w pozostałych kategoriach wagowych (7 kategorii) > brak zawodniczek z Jasła

JUNIORZY - w 9 kategoriach wagowych > brak zawodników z Jasła

MŁODZIEŻ KOBIETY - w 7 kategoriach wagowych > brak zawodniczek Jasła

MŁODZIEŻ MĘŻCZYŹNI - w 7 kategoriach wagowych > brak zawodników z Jasła

SENIORKI - w 7 kategoriach wagowych > brak zawodniczek Jasła

SENIORZY - w 7 kategoriach wagowych > brak zawodników z Jasła

Jeden młodzik i jedna juniorka to trochę mało biorąc pod uwagę częstotliwość osiągnięć w artykułach jasielskich portali. W przeglądanych tabelach znalazłem dużo więcej zawodniczek i zawodników z Rzeszowa, Tarnowa i Krosna, którzy regularnie przegrywają z naszymi „asami” w portalowych relacjach. Mając tak dobre warunki treningowe i sprzyjającą atmosferę w Jaśle myślę, że za rok w w/w OFICJALNYM rankingu Polskiego Związku Judo znajdzie się dużo więcej jasielskich zawodniczek i zawodników.
@ Do analityk
dnia 14.01.2018, 10:57. Identyfikator użytkownika: Mf0JSVGyGo9j
Ocena
komentarza:
12
Tylko opinia publiczna i władze miasta są głuche na fakty udając że jesteśmy w czymś potęgą.Jeśli analityku miałeś czas by poszperać w wynikach to sprawdź jak z publicznych pieniędzy dofinansowywane są kluby z krosna,Sanoka,Rzeszowa czy wspomnianego Tarnowa a jaką pomoc otrzymują nasi mistrzowie z 2 klubów judo i jednego karate.
@ do analityk
dnia 14.01.2018, 15:07. Identyfikator użytkownika: Jw5RMGKfRSyM
Ocena
komentarza:
-11
Trochę te twoje analizy nie bardzo sprawdzone, ale szkoda się z takimi jak ty boksować przez internet. Proszę o to jeden z dowodów, że judo w Jaśle się liczy:
http://web.pzjudo.pl/sites/default/files/zalaczniki/2018/kn_juniorek_i_polrocze_2018_12.01.2018.pdf

Oliwia Brągiel i Joanna Nocula w kadrze narodowej.
@ do analityk
dnia 14.01.2018, 15:08. Identyfikator użytkownika: Jw5RMGKfRSyM
Ocena
komentarza:
-1
a jakbyś jeszcze poszukał to masz innych wychowanków jasielskiego judo w kadrze narodowej ale obecnie trenujących w SMS. Bartłomiej Garbacik i Katarzyna Kolbusz.
@ ...
dnia 14.01.2018, 15:21. Identyfikator użytkownika: fBN3P9LAJFBI
Ocena
komentarza:
12
Może czas się pogodzić trenerzy-lanserzy. Do roboty, albo wara od publicznych pieniędzy. Miejsce w kadrze to nie wynik sportowy, to szansa na wynik.
@ Kier
dnia 14.01.2018, 17:21. Identyfikator użytkownika: UDTl8dghqMLZ
Ocena
komentarza:
9
Czyli nie trenują w Jaśle i sukcesy odnoszą w klubie nie z Jasła. No to jeśli tak to skoro tak wspaniałe są kluby judo w Jaśle ,buduje się im nowoczesną hale to uciekają z Jasła i sukcesy osiągają gdzie indziej. Zobacz ilu siatkarzy czy młodych piłkarzy z Jasła reprezentuje ekstraklasie kluby a w Jaśle nie mieli warunków do trenowania i wsparcia takiego jak judo. Stawiać trzeba na siatkówkę,piłkę nożną i koszykòwkę najpopularniejsze dyscypliny
@ Ciekawy
dnia 14.01.2018, 18:43. Identyfikator użytkownika: 59PSSx2JmYMj
Ocena
komentarza:
2
A piłkarze czy, siatkarze nie, uciekają z Jasla?? Z, tego co mi wiadomo chłopaki w Karpatach grają. Każdy u orka bo nie ma perspektyw a takie internetowe nakręcanie nie ma, najmniejszego sensu bo to napewno nie przyspieszy rozwoju sportu w Jaśle.
@ analityk
dnia 14.01.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: optp5xIii3zi
Ocena
komentarza:
23
To nie są analizy tylko FAKTY !!!
Jak nie sprawdzone ? Czy oficjalna strona Polskiego Związku Judo kłamie ?
Jeszcze raz podaję jej adres !!! (http://web.pzjudo.pl/rankingi-na-dzien-31122016 )
Może i jasielskie judo się liczy, ale w nie rankingowych turniejach które decydują o miejscu rankingowym w Polsce. Tak jak wcześniej napisałem, macie BARDZO DOBRE warunki, macie ATMOSFERĘ I DUŻĄ kasę, czekam na wyniki i życzę powodzenia.
Nie jestem przeciwnikiem Judo, tylko trochę więcej skromności ! Nie zdobędziecie popularności NA SIŁĘ i BOCZNYMI DRZWIAMI. A co do popularności, to choćbyście mieli mistrza Europy to i tak przegracie z lekką atletyką, skokami narciarskimi i grami zespołowymi (patrz tegoroczny i poprzednie plebiscyty na najpopularniejszych sportowców w Polsce). A Jasło jest w Polsce !!!
@ analityk
dnia 14.01.2018, 20:33. Identyfikator użytkownika: optp5xIii3zi
Ocena
komentarza:
25
DOTACJE 2017 rok
Uczniowski Klub Judo Millenium Rzeszów > 5.000,00 zł (http://bip.erzeszow.pl/urzad-i-jednostki-miasta/wydzialyurzedumiasta/wydzial-kultury-sportu-i-turystyki/sport/dotacje/otwarty-konkurs-na-realizacje-zadan-z-zakresu-sportu-w-2017-r-30-08-2017-r )

MKS Pałac Młodzieży Tarnów > 80.000,00 zł (piłka ręczna, koszykówka, judo, szermierka i wspinaczki sportowej) (http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Pieniadze-na-sport-podzielone4 )

Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Jasło > 23.000,00 zł
Uczniowski Klub Sportowy ASW Jasło > 23.000,00 zł
Razem judo Jasło: 46.000,00 zł.
@ specjalista analityk
dnia 14.01.2018, 20:58. Identyfikator użytkownika: aWpgXrymWuFj
Ocena
komentarza:
-12
Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Jasło(siatkowka żeńska) 136.000 zł (sześć drużyn na podkarpaciu w seniorkach) brak juniorek, kiepsko z kadetkami i młodziczki. Dla porównania chłopaki mają tylko 79.000 zł i (seniorów, juniorów kadetów, mlodzików i do rozegrania prawie dwa razy więcej meczów).
@ Do analityk
dnia 14.01.2018, 21:31. Identyfikator użytkownika: MPf1f8He2EEt
Ocena
komentarza:
8
Czyli jeśli dobrze rozumiem,kluby wyżej sklasyfikowane oraz z wiele większych miast mają proporcjonalnie niskie nakłady publicznych pieniędzy w stosunku do Jasła. To jeszcze jeśli weźmie się pod uwagę zbieranie od rodzicòw sporych pieniędzy co miesiąc plus dotacje z miasta to na co idą te wszystkie pieniądze skoro w Rzeszowie czy Tarnowie za dużo mniejsze lub wręcz symboliczne poziom jest wyższy?
@ Fan
dnia 14.01.2018, 21:34. Identyfikator użytkownika: MPf1f8He2EEt
Ocena
komentarza:
2
Bo piłkarze czy siatkarze nie mają takich warunków do treningòw na nowoczesnych obiektach jak judo?
@ Raku
dnia 14.01.2018, 22:01. Identyfikator użytkownika: MPf1f8He2EEt
Ocena
komentarza:
7
Dotacja była na 2017 gdy siatkarki grały w 2 lidze a panowie spadli do najniższej z możliwych czyli 4 ligii.Ròżnica 2 klas jest ogromna a koszty meczów też nieporównywalne.
@ advocem
dnia 15.01.2018, 08:47. Identyfikator użytkownika: qvI7hiTaAK0v
Ocena
komentarza:
-2
Chłopaki grają juz teraz na poziomie II ligi, ale nie kupuja miejsca tak jak UKS MOSIR. Siatkówka męska jest nieporównywalna z żeńską. W III i IV lidze chłopaków jest aż 23 zespoły, a w żeńskiej na siłe zgłoszone 6 drużyn do III ligi w której graja dzieci
@ mało wiesz
dnia 15.01.2018, 10:35. Identyfikator użytkownika: i7ZLrQutVU9W
Ocena
komentarza:
-9
sprawdź jakie są składki w klubach o których piszesz a jakie w Jaśle, sprawdź ile wyjazdów mają zawodnicy z Jasła w ciągu roku a ile inni. I przeanalizuj dotację ze wszystkich źródeł a nie podpieraj się tylko jednym gdzie zawodnicy z Rzeszowa dostali taką kwotę. Ciesz się z tego co mamy i co robią trenerzy z Jasła w tych sportach a nie ciągle krytyka. Inne dyscypliny też otrzymują spore środki i czy judocy lub karatecy ich krytykują? po co ta nagonka, wspieraj dyscyplinę, której kibicujesz i pomagaj im w każdy sposób a nie tylko na necie.
@ jerry
dnia 15.01.2018, 12:53. Identyfikator użytkownika: ow0DVBGiJgFc
Ocena
komentarza:
11
Od wycieczek dzieciaków po Polsce i świecie są biura podroży a nie kluby sportowe. Widocznie w Tarnowie i Rzeszowie wiedzą ze trzeba żyć oszczędnie i jeżdżą tam gdzie są ważne imprezy stąd ich dorobek. To tyle w kwestii ilości wyjazdów. Zamiast obozów w Chorwacji,Grecji czy Bułgarii można formę w Jaśle na obiektach Mosir zrobić jak choćby dzieciaki z AP Jasło czy UKS 6 za nieporównywalnie mniejsze pieniądze. Co do składek to mam nadzieję ze rodzice wpłacający co miesiąc pieniądze za treningi otrzymują paragony fiskalne bądź tez zaświadczenie KP ?
@ do sport
dnia 11.01.2018, 22:09. Identyfikator użytkownika: m4LZEVVAtFzW
Ocena
komentarza:
8
Na hali sportów walki trenują judo, karate, kick boxing, mieszane sztuki walki. Mają tarcze, worki. itd. Poza tym trenują gimnastykę i akrobatykę mając profesjonalną scieżkę i sprzęt. Przyjdź na halę to może przydasz się za manekina do rzucania i okładania!!!
@ sport
dnia 12.01.2018, 15:04. Identyfikator użytkownika: 9tdrYlfeEhHE
Ocena
komentarza:
-5
Wiem co trenują i jak trenują, nie wiem po co ta złośliwość, ale akurat worki czy tarcze to prywatny sprzęt klubów, a nie ogólnodostępny. Poza tym na drabinkach średnio się trzymają i wyginają. Akrobatyka faktycznie spoko, ścieżka bardzo fajna. Pozdrawiam.
@ do sport
dnia 12.01.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: f1BrRto7AiwF
Ocena
komentarza:
-3
Zapisujesz się do klubu i masz worki i tarcze. Jednak lepiej ciebie zawiesić na wieszaku, będziesz się wyginał lepiej niż srednio.
@ do sport
dnia 12.01.2018, 17:11. Identyfikator użytkownika: f1BrRto7AiwF
Ocena
komentarza:
1
A ty co trenujesz? Boi wydaje się, że trenujesz pisząc bzdury.
@ Dodaj komentarz
dnia 12.01.2018, 10:03. Identyfikator użytkownika: 413lxBfyLxC3
Ocena
komentarza:
8
Niestety a Jaśle tylko judo i pływanie - czyli kto jest blisko góry ma szanse dostać się na listę. Gdzie inne dyscypliny? Trenerzy i zawodnicy? Jakie było kryterium wyboru zawodników? Kto się zgłosił czy tylko ten kto miał plecy ?
@ Father
dnia 12.01.2018, 11:45. Identyfikator użytkownika: eBSeKfPjMVcB
Ocena
komentarza:
18
Jakie pływanie, o czym Ty piszesz, podaj przynajmniej jednego zawodnika pływania który wychował się w Jaśle przez te 15 lat działalności " klubu". Na treningu który trawa 45 minut z zegarkiem w ręku trudno jest się nauczyć pływać a co dopiero wyćwiczyć jakieś cechy fizyczne. Skok na dechę i pomiar czasu to niewiele ma wspólnego ze sportem. Zawody z cyklu Amatorskie Mistrzostwa Polski Family Cup, to rodzinna zabawa która ma na celu tylko podkręcić frekwencję naiwnych rodziców , a Mistrzostwo ma tylko nazwie.
Wystarczy popatrzeć na wyniki judo!!!
@ Dodaj komentarz
dnia 18.01.2018, 08:22. Identyfikator użytkownika: g7oc2bmBEyXH
Ocena
komentarza:
0
A czy ja pisałem o wynikach? Nie. Father - troszkę mnie nie zrozumiałeś.
@ maja
dnia 12.01.2018, 12:10. Identyfikator użytkownika: gD55npjZHDvq
Ocena
komentarza:
3
Ciborowski i rodzina to jest całe pływanie w jaśle reszta to gonienie kasy przez wszyscy wiemy kogo
@ Odyr
dnia 12.01.2018, 13:11. Identyfikator użytkownika: OEiRxLZAWul4
Ocena
komentarza:
2
Jaki sport ...w Jasle...przeciez d... jest..
@ libertyn
dnia 18.01.2018, 11:21. Identyfikator użytkownika: RLoGsps10GG7
Ocena
komentarza:
0
Zabrać kasę i nie dawać. Dlaczego podatnik , który nie jest zainteresowany sportem ma do jasnej ch... bulić. Jak będę chciał to będę biegał, skakał, pływał na prywatnych halach, boiskach i basenach i rzucał bliźnich po matach i nie będę potrzebował żadnych dotacji i konkursów na najnaj... też idzie kasa za sms. Powiem Wam po co. Po to aby urzędnicy w blasku fleszy wręczali nagrody za to, że wydali naszą kasę na akcję bez sensu. I my patrząc na nich jak to robią mamy nabrać przekonania, że to co robią jest wielkie i nieodzowne i w ogóle ,że ta akcja co roku musi istnieć do końca świata i o jeden dzień dłużej. Nie ma akcji = nie ma kłótni j/w.
@ Wafel
dnia 18.01.2018, 12:30. Identyfikator użytkownika: HCUvpLEy4t8W
Ocena
komentarza:
1
Kolejny rok i znowu to samo,zabrane pieniądze z dotacji piłkarzom i siatkarkom a dodane sportom walki. Dramat co się w tym mieście dzieje.
@ Torcik
dnia 19.01.2018, 08:49. Identyfikator użytkownika: sj79anmBE64b
Ocena
komentarza:
4
I tak darmozjady dostały za duzo.
@ Mat
dnia 27.01.2018, 15:34. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
1
Kiedyś był puchar Burmistrza w szachach,
dziś nawet żadnego turnieju.
@ bokser
dnia 31.01.2018, 06:52. Identyfikator użytkownika: Zp8scZbiHN1O
Ocena
komentarza:
0
tzw sporty walki to zwykłe mordobicie fikszów na zawadcze, za to powinni siedzieć w ciupie a nie o nagrody się ubiegać.
@ Krzycho
dnia 10.02.2018, 12:04. Identyfikator użytkownika: fn7zD0dRKWqZ
Ocena
komentarza:
-2
Brawo analityk wreszcie tylko fakty i mity o naszych judo ... dno tragedia i klęską trenerów judo...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105