Strona główna

Wystawa jasielskich numizmatyków

4
Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Kolejną wystawę otwierają w Banku Spółdzielczym  w Bieczu Oddział w Jaśle ul. Stroma 2. W dniu 6.07 2018 r. Zbigniew Pięta Prezes  Oddziału    PTN w Jaśle im. dr Stanisława  Kadyiego dokonał uroczystego otwarcia wystawy, witając  serdecznie Prezesa Banku  Spółdzielczego Pana Tomasza Urbańskiego oraz przybyłych na otwarcie kolegów  numizmatyków.

Na zdjęciu od lewej: Prezes  Oddział  PTN w  Jaśle Zbigniew Pięta, Stanisław Banaś, Zbigniew Hawliczek, Janusz Burbelka, Prezes  Banku Spółdzielczego w Jaśle  Tomasz Urbański, Michał Wojdyła, Sworowski Andrzej.

W gablotach pokazano:

W pierwszej gablocie wystawiono medale i żetony  które zostały zaprojektowane i wydane przez jasielskich numizmatyków. Medale były wybijane na rocznice  co 5 lat począwszy od 20-lecia. W drugiej części gabloty wystawiono   Odznaki i medale którymi byli   odznaczani koledzy numizmatycy przez Zarząd Główny  PTN w Warszawie.

W drugiej gablocie wystawiono  monety wydanie przez NBP w Warszawie poświęcone żołnierzom wyklętym oraz monety dotyczące 100.rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.

W  trzeciej gablocie wystawiono medale i odznaczenia poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają postacie i wydarzenia z tamtego okresu.

Wystawa będzie czynna do 15.11.2018 r.

Jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:39. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
4
Jednemu niedługo guzik od marynarki strzeli :-)
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:40. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
2
A na nordic walking i fitness się nie zapisał
@ łodyniec
dnia 15.09.2018, 19:33. Identyfikator użytkownika: PGL9cwBbMonu
Ocena
komentarza:
-2
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Sami se medale wybijają i ciesza gęby.

łohohohohohohohoho
@ jasiu
dnia 17.09.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: vZK0JzQECa2T
Ocena
komentarza:
-1
A krzyża Niepodległości z mieczami nie widzę
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jedna z najlepszych polskich uczelni kształci w Jaśle!

   

  "Uczelnia Wyższa Roku 2018", "Studia z Przyszłością 2018", "Uczelnia Liderów 2018"...  Przyznane wyróżnienia potwierdzają, że łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna to obecnie jedna z najlepszych polskich uczelni. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ na AHE można studiować również w Jaśle - dzięki funkcjonującemu w naszym mieście Wydziałowi Zamiejscowemu!

 • Zbliża się finał procesu w sprawie zabójstwa Haliny G.

  W miniony poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie oskarżonego Janusza G. o zabójstwo swojej byłej żony. Zeznania złożył policjant, który w areszcie śledczym w Sanoku przesłuchiwał więźniów osadzonych w jednej celi z oskarżonym.

 • Znamy listy kandydatów do Rady Powiatu Jasielskiego

   

  Za miesiąc mieszkańcy powiatu jasielskiego zdecydują w głosowaniu o tym, kto zasiądzie w radzie powiatu przyszłej kadencji. Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się już informacje o listach kandydatów. Widnieją na nich głównie sprawdzone nazwiska.

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105