Strona główna

Wystawa jasielskich numizmatyków

4
Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Kolejną wystawę otwierają w Banku Spółdzielczym  w Bieczu Oddział w Jaśle ul. Stroma 2. W dniu 6.07 2018 r. Zbigniew Pięta Prezes  Oddziału    PTN w Jaśle im. dr Stanisława  Kadyiego dokonał uroczystego otwarcia wystawy, witając  serdecznie Prezesa Banku  Spółdzielczego Pana Tomasza Urbańskiego oraz przybyłych na otwarcie kolegów  numizmatyków.

Na zdjęciu od lewej: Prezes  Oddział  PTN w  Jaśle Zbigniew Pięta, Stanisław Banaś, Zbigniew Hawliczek, Janusz Burbelka, Prezes  Banku Spółdzielczego w Jaśle  Tomasz Urbański, Michał Wojdyła, Sworowski Andrzej.

W gablotach pokazano:

W pierwszej gablocie wystawiono medale i żetony  które zostały zaprojektowane i wydane przez jasielskich numizmatyków. Medale były wybijane na rocznice  co 5 lat począwszy od 20-lecia. W drugiej części gabloty wystawiono   Odznaki i medale którymi byli   odznaczani koledzy numizmatycy przez Zarząd Główny  PTN w Warszawie.

W drugiej gablocie wystawiono  monety wydanie przez NBP w Warszawie poświęcone żołnierzom wyklętym oraz monety dotyczące 100.rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.

W  trzeciej gablocie wystawiono medale i odznaczenia poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają postacie i wydarzenia z tamtego okresu.

Wystawa będzie czynna do 15.11.2018 r.

Jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:39. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
4
Jednemu niedługo guzik od marynarki strzeli :-)
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:40. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
2
A na nordic walking i fitness się nie zapisał
@ łodyniec
dnia 15.09.2018, 19:33. Identyfikator użytkownika: PGL9cwBbMonu
Ocena
komentarza:
-2
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Sami se medale wybijają i ciesza gęby.

łohohohohohohohoho
@ jasiu
dnia 17.09.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: vZK0JzQECa2T
Ocena
komentarza:
-1
A krzyża Niepodległości z mieczami nie widzę
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105