Strona główna

Wystawa jasielskich numizmatyków

4
Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Kolejną wystawę otwierają w Banku Spółdzielczym  w Bieczu Oddział w Jaśle ul. Stroma 2. W dniu 6.07 2018 r. Zbigniew Pięta Prezes  Oddziału    PTN w Jaśle im. dr Stanisława  Kadyiego dokonał uroczystego otwarcia wystawy, witając  serdecznie Prezesa Banku  Spółdzielczego Pana Tomasza Urbańskiego oraz przybyłych na otwarcie kolegów  numizmatyków.

Na zdjęciu od lewej: Prezes  Oddział  PTN w  Jaśle Zbigniew Pięta, Stanisław Banaś, Zbigniew Hawliczek, Janusz Burbelka, Prezes  Banku Spółdzielczego w Jaśle  Tomasz Urbański, Michał Wojdyła, Sworowski Andrzej.

W gablotach pokazano:

W pierwszej gablocie wystawiono medale i żetony  które zostały zaprojektowane i wydane przez jasielskich numizmatyków. Medale były wybijane na rocznice  co 5 lat począwszy od 20-lecia. W drugiej części gabloty wystawiono   Odznaki i medale którymi byli   odznaczani koledzy numizmatycy przez Zarząd Główny  PTN w Warszawie.

W drugiej gablocie wystawiono  monety wydanie przez NBP w Warszawie poświęcone żołnierzom wyklętym oraz monety dotyczące 100.rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.

W  trzeciej gablocie wystawiono medale i odznaczenia poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają postacie i wydarzenia z tamtego okresu.

Wystawa będzie czynna do 15.11.2018 r.

Jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:39. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
4
Jednemu niedługo guzik od marynarki strzeli :-)
@ o!!
dnia 13.09.2018, 23:40. Identyfikator użytkownika: 43zNTTFr6DLZ
Ocena
komentarza:
2
A na nordic walking i fitness się nie zapisał
@ łodyniec
dnia 15.09.2018, 19:33. Identyfikator użytkownika: PGL9cwBbMonu
Ocena
komentarza:
-2
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Sami se medale wybijają i ciesza gęby.

łohohohohohohohoho
@ jasiu
dnia 17.09.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: vZK0JzQECa2T
Ocena
komentarza:
-1
A krzyża Niepodległości z mieczami nie widzę
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105