Strona główna

XX edycja Pucharu Smoka XC rozpoczęta

4
Napisany dnia: 10.04.2018, 07:54 , Tagi: Brak

W minioną niedzielę w Brzyskach odbyła się inauguracyjna edycja Pucharu Smoka 2018, czyli cyklu zawodów XC w kolarstwie górskim organizowanych w powiecie jasielskim. Jak co roku organizatorem edycji w Brzyskach była Gmina Brzyska.

Piękna pogoda i tradycyjnie wspaniała atmosfera przyciągnęła wielu amatorów kolarstwa górskiego. Zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 3200 m. Ilość pokonywanych okrążeń zależała od kategorii, w jakiej rywalizowali zawodnicy. Na trasie nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy reprezentowali Jasło w wielu kategoriach wiekowych.

Najmłodszym uczestnikiem JSC był Janek Czubik, który startował w kategorii chłopców 7-8 lat zajmując 4-te miejsce. W kategorii junior młodszy (15-16 lat) Dominik Szumiec zajął 3-cie miejsce, natomiast wśród juniorów (17-19 lat) 5-te miejsce zajął Piotr Gryzło. Seniorów (20-35 lat) reprezentował Sebastian Cyran, który zajął 11-te m-ce. Największy sukces osiągnął Jakub Gryzło, który w kategorii weteran (36-45 lat) stanął na najwyższym stopniu podium. Tą samą kategorię reprezentowali również  Rafał Cygan (7 m-ce) oraz Krzysztof Kosiek (12 m-ce).

Najstarszą kategorię mężczyzn powyżej 45 lat reprezentował Marek Gorczyca, który zajął bardzo dobre 3-cie miejsce.
Link do pełnych wyników zawodów: http://www.pucharsmoka.pl/Brzyska18.pdf
 
VIDEO:
 
Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AQQ
dnia 10.04.2018, 13:28. Identyfikator użytkownika: qs52K7fA8uMY
Ocena
komentarza:
7
Brawa dla wszystkich a zwłaszcza dla najmłodszych zawodników.
@ Ac/Dc
dnia 10.04.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: etIqwGGjavrx
Ocena
komentarza:
5
brawo
j s c.
@ .
dnia 10.04.2018, 22:01. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-8
Jak co roku organizatorem edycji w Brzyskach była Gmina Brzyska.
@ Rally
dnia 10.04.2018, 22:32. Identyfikator użytkownika: laj7psK3yh8k
Ocena
komentarza:
9
Brawo Gryszu !!! Brawo Młody Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle

   

  W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

 • „Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

   

  Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako pierwsza w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

 • Konrad Marek z Łask najmłodszym radnym

  Ma 24 lata. Do Rady Gminy Jasło dostał się dzięki poparciu mieszkańców z okręgu nr 8 z miejscowości Łaski-Sobniów. Jest najmłodszym radnym w całym powiecie jasielskim. Konrad Marek w wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego radnego Piotra Wanata startującego z KW PiS.

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105