Strona główna

XXIV Konkurs Kolęd i Pastorałek w JDK. Na nutę kantyczek

5
Napisany dnia: 17.12.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury już po raz 24. zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W czwartek, 13 grudnia, odbyły się przesłuchania konkursowe młodszych grup wiekowych. Jurorzy ocenili 36 prezentacji, przyznając 12 nagród i 9 wyróżnień.

Występy małych artystów oceniało jury w składzie: Elwira Szpak - pianistka, nauczycielka PSM I st. w Jaśle, Alicja Szulc - nauczycielka, muzyk i choreograf, Jolanta Jaracz - muzyk, nauczycielka SOSW w Jaśle.

W kategorii przedszkolaków jury przyznało nagrody równorzędne. Otrzymali je: duet Bartosz Gajda, Antoni Stec (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), trio K. Wiśniewski, K. Kosiba, J. Szopa (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), zespół „Plastusie” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz Tomasz Przetacznik (PM nr 10 w Jaśle). W kategorii dzieci w wieku 7-10 lat komisja przyznała pierwszą, drugą i trzecią nagrodę (każdą ex aequo kilku osobom) 1. miejsce zajęły Elena Jakubiec i Karolina Sanek; 2. Anna Betlej, Julia Bora i Patrycja Wachowska, 3. Marlena Gaweł, Hubert Michałowski i Paweł Madzia.

Wyróżnieni zostali: kat. przedszkola: Zespół wokalny (Przedszkole w Domaradzu), Lena Orzechowska, Wiktoria Lawera, Olga Głowacka, Zespół „Bajkowe nutki” (Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle); kat. 7-10 lat: Roksana Myśliwiec, Aleksandra Sieńkowska, Hanna Kusz, Emilia Starzec.

Lista zaproszonych do zaśpiewania w koncercie laureatów, zostanie opublikowana po przesłuchaniach starszych roczników, które odbędą się 18 grudnia br. Koncert laureatów odbędzie się 12 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 16.

JDK - st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dd
dnia 18.12.2018, 03:45. Identyfikator użytkownika: KVoE7HXjfkRS
Ocena
komentarza:
6
Brawo JDK. Jaslo jest potega w spiewaniu. Nawet Szpak wybiera sie w lutym do NYC. Merry Christmas. dla wszystkich muzykujacych i spiewajacych w Jasle.
@ ju
dnia 19.12.2018, 20:10. Identyfikator użytkownika: URaohGZ5s8qg
Ocena
komentarza:
-1
Jak co roku biorę udział w przesłuchaniach uczniów konkurs jest piękny i warto słuchać jak dzieci i młodzież pięknie śpiewają.Konkurs Na Nutę Kantyczek jak co roku przyciąga bardzo dużo osób.Dziś zobaczyłam protokół z konkursu i jestem bardzo zawiedziona ponieważ nagrody i miejsca otrzymały osoby które wygrały w ubiegłym roku.Jak to jest możliwe że udział biorą osoby które śpiewają na konkursach miedzynarodowych nie dajecie szans innym dzieciom.Bardzo mi się to nie podoba i tak być nie powinno?Aha jeszcze chciałam zaznaczyć ,że większość uczestników to dziewczynki a chłopców jest bardzo mało więc powinno zwracać się uwagę na to że nie każdy może zaśpiewać więc tym bardziej powinno jury brać pod uwagę.
@ krk
dnia 19.12.2018, 21:05. Identyfikator użytkownika: 3IPI3jKDAPTr
Ocena
komentarza:
5
To jest konkurs a nie przegląd ...ocena umiejętności a nie... chęci dziecka czy ambicji rodziców...a regulamin nie zabrania uczestnictwa zwycięzcom innych czy wcześniejszych konkursów..Niestety takie reguły obowiązują w każdym konkursie= wygrywa najlepszy
@ Zdzisek
dnia 20.12.2018, 13:09. Identyfikator użytkownika: aGEP0pa7OA08
Ocena
komentarza:
3
Chyba przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to, aby zmobilizować chłopców do śpiewania. Nikt nikogo na siłę nie będzie ciągnął w wzięcia udziału w konkursie! Ludzie, to nie polityka i parytetów nie można narzucać. Kto chce, ten występuje.
@ Kkkkk
dnia 27.12.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: ilj0PxLJMa4Y
Ocena
komentarza:
0
I gdzie ta lista do zaśpiewania w koncercie??
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105