Strona główna

XXIV Konkurs Kolęd i Pastorałek w JDK. Na nutę kantyczek

5
Napisany dnia: 17.12.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury już po raz 24. zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W czwartek, 13 grudnia, odbyły się przesłuchania konkursowe młodszych grup wiekowych. Jurorzy ocenili 36 prezentacji, przyznając 12 nagród i 9 wyróżnień.

Występy małych artystów oceniało jury w składzie: Elwira Szpak - pianistka, nauczycielka PSM I st. w Jaśle, Alicja Szulc - nauczycielka, muzyk i choreograf, Jolanta Jaracz - muzyk, nauczycielka SOSW w Jaśle.

W kategorii przedszkolaków jury przyznało nagrody równorzędne. Otrzymali je: duet Bartosz Gajda, Antoni Stec (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), trio K. Wiśniewski, K. Kosiba, J. Szopa (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), zespół „Plastusie” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz Tomasz Przetacznik (PM nr 10 w Jaśle). W kategorii dzieci w wieku 7-10 lat komisja przyznała pierwszą, drugą i trzecią nagrodę (każdą ex aequo kilku osobom) 1. miejsce zajęły Elena Jakubiec i Karolina Sanek; 2. Anna Betlej, Julia Bora i Patrycja Wachowska, 3. Marlena Gaweł, Hubert Michałowski i Paweł Madzia.

Wyróżnieni zostali: kat. przedszkola: Zespół wokalny (Przedszkole w Domaradzu), Lena Orzechowska, Wiktoria Lawera, Olga Głowacka, Zespół „Bajkowe nutki” (Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle); kat. 7-10 lat: Roksana Myśliwiec, Aleksandra Sieńkowska, Hanna Kusz, Emilia Starzec.

Lista zaproszonych do zaśpiewania w koncercie laureatów, zostanie opublikowana po przesłuchaniach starszych roczników, które odbędą się 18 grudnia br. Koncert laureatów odbędzie się 12 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 16.

JDK - st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dd
dnia 18.12.2018, 03:45. Identyfikator użytkownika: KVoE7HXjfkRS
Ocena
komentarza:
6
Brawo JDK. Jaslo jest potega w spiewaniu. Nawet Szpak wybiera sie w lutym do NYC. Merry Christmas. dla wszystkich muzykujacych i spiewajacych w Jasle.
@ ju
dnia 19.12.2018, 20:10. Identyfikator użytkownika: URaohGZ5s8qg
Ocena
komentarza:
-1
Jak co roku biorę udział w przesłuchaniach uczniów konkurs jest piękny i warto słuchać jak dzieci i młodzież pięknie śpiewają.Konkurs Na Nutę Kantyczek jak co roku przyciąga bardzo dużo osób.Dziś zobaczyłam protokół z konkursu i jestem bardzo zawiedziona ponieważ nagrody i miejsca otrzymały osoby które wygrały w ubiegłym roku.Jak to jest możliwe że udział biorą osoby które śpiewają na konkursach miedzynarodowych nie dajecie szans innym dzieciom.Bardzo mi się to nie podoba i tak być nie powinno?Aha jeszcze chciałam zaznaczyć ,że większość uczestników to dziewczynki a chłopców jest bardzo mało więc powinno zwracać się uwagę na to że nie każdy może zaśpiewać więc tym bardziej powinno jury brać pod uwagę.
@ krk
dnia 19.12.2018, 21:05. Identyfikator użytkownika: 3IPI3jKDAPTr
Ocena
komentarza:
5
To jest konkurs a nie przegląd ...ocena umiejętności a nie... chęci dziecka czy ambicji rodziców...a regulamin nie zabrania uczestnictwa zwycięzcom innych czy wcześniejszych konkursów..Niestety takie reguły obowiązują w każdym konkursie= wygrywa najlepszy
@ Zdzisek
dnia 20.12.2018, 13:09. Identyfikator użytkownika: aGEP0pa7OA08
Ocena
komentarza:
3
Chyba przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to, aby zmobilizować chłopców do śpiewania. Nikt nikogo na siłę nie będzie ciągnął w wzięcia udziału w konkursie! Ludzie, to nie polityka i parytetów nie można narzucać. Kto chce, ten występuje.
@ Kkkkk
dnia 27.12.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: ilj0PxLJMa4Y
Ocena
komentarza:
0
I gdzie ta lista do zaśpiewania w koncercie??
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

  Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

 • Nowoczesny bank spółdzielczy. NASZ, PODKARPACKI!

   

  Rozmowa z  RAFAELEM LELITO, wiceprezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

 • Zadbaj o wygląd i zdrowie z dietetykiem

   

  Efektywne odchudzanie, które niesie ze sobą poprawę zdrowia i samopoczucia to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?

 • Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

   

  Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

   

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

 • Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

   

  Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105