Strona główna

Zabawa i bezpieczeństwo idą w parze

3
Napisany dnia: 05.06.2018, 15:43 , Tagi: Brak

Na stacji kolejowej w Jaśle odbył się dwudniowy piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Dzieci w wieku szkolnym przez zabawę uczą się właściwego zachowania w rejonie przejazdów kolejowych.

Organizatorem trzeciej edycji pikniku kolejowego w Jaśle jest Adam Filar z KochamKolej.pl. W przygotowanie wydarzenia zaangażowany był również Urząd Miasta w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle, samorządowcy oraz parlamentarzyści ziemi jasielskiej. Dzięki wsparciu firm: Gran-Pik Liwocz, piekarni Pyszotka, Wysowianki, dzieci otrzymały słodkie upominki oraz napoje.

Sam piknik, jest swoistego rodzaju finałem akcji „Bezpieczny przejazd”, polegającej na przeprowadzeniu prelekcji w szkołach, podczas których dzieci poznają wzory zachowań w rejonie przejazdów kolejowych. – Piknik kolejowy z okazji Dnia Dziecka jest podsumowaniem działań, które podejmowane były w czasie roku szkolnego. Szkolenia mają na celu przypomnienie nie tylko dzieciom, lecz również rodzicom o zasadach bezpiecznego zachowania na przejazdach. Dzieci z tylnego siedzenia podczas jazdy samochodem mogą skutecznie zwracać uwagę dorosłym, jak należy pokonywać przejazdy kolejowe. – mówił Adam Filar.

Adam Filar

W ciągu dwóch lat Adam Filar przeprowadził prelekcje dla ponad 500 uczniów szkół podstawowych. W tym roku szkolnym odwiedził on trzy szkoły, z których ponad 300 dzieci odwiedziło w ciągu dwóch dni stację kolejową w Jaśle. Gościnnie w pikniku wzięli udział również uczniowie szkół z Biecza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci masę atrakcji. Na jasielskiej stacji pojawił się dziś szynowo-drogowy pojazd ratownictwa technicznego typu UniRoller. Dzieci miały również okazję do zwiedzenia wnętrza lokomotywy oraz odbycia przejażdżki drezyną. Swoje wyposażenie prezentowali funkcjonariusze SOK. Przysłowiową wisienką na torcie był darmowy przejazd pociągiem z Jasła do Biecza i z powrotem.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Dociekliwy Stefan
dnia 05.06.2018, 16:08. Identyfikator użytkownika: HYTFFamk8Rtf
Ocena
komentarza:
2
Czy to prawda, że od października Jasło traci pociąg z Krakowa, który będzie jeździł do Gorlic? Może warto zapytać o to panią ze zdjęcia? Tylko koniecznie przed wyborami!
@ Adam Filar
dnia 05.06.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: DJMEfL6Ie4HI
Ocena
komentarza:
3
Jest to plotka .Mam zapewnienie ze strony UMWM iż zostanie utrzymane to połączenie. Zamysł jest takie aby połączyć w stacji Jasło pociąg z Komańczy i jechać razem do Krakowa
@ Feliks
dnia 05.06.2018, 20:54. Identyfikator użytkownika: bxS2N2Gygymj
Ocena
komentarza:
0
Jak dostac sie do pracy na kolei w Jasle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105