Strona główna

Zabawa i bezpieczeństwo idą w parze

3
Napisany dnia: 05.06.2018, 15:43 , Tagi: Brak

Na stacji kolejowej w Jaśle odbył się dwudniowy piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Dzieci w wieku szkolnym przez zabawę uczą się właściwego zachowania w rejonie przejazdów kolejowych.

Organizatorem trzeciej edycji pikniku kolejowego w Jaśle jest Adam Filar z KochamKolej.pl. W przygotowanie wydarzenia zaangażowany był również Urząd Miasta w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle, samorządowcy oraz parlamentarzyści ziemi jasielskiej. Dzięki wsparciu firm: Gran-Pik Liwocz, piekarni Pyszotka, Wysowianki, dzieci otrzymały słodkie upominki oraz napoje.

Sam piknik, jest swoistego rodzaju finałem akcji „Bezpieczny przejazd”, polegającej na przeprowadzeniu prelekcji w szkołach, podczas których dzieci poznają wzory zachowań w rejonie przejazdów kolejowych. – Piknik kolejowy z okazji Dnia Dziecka jest podsumowaniem działań, które podejmowane były w czasie roku szkolnego. Szkolenia mają na celu przypomnienie nie tylko dzieciom, lecz również rodzicom o zasadach bezpiecznego zachowania na przejazdach. Dzieci z tylnego siedzenia podczas jazdy samochodem mogą skutecznie zwracać uwagę dorosłym, jak należy pokonywać przejazdy kolejowe. – mówił Adam Filar.

Adam Filar

W ciągu dwóch lat Adam Filar przeprowadził prelekcje dla ponad 500 uczniów szkół podstawowych. W tym roku szkolnym odwiedził on trzy szkoły, z których ponad 300 dzieci odwiedziło w ciągu dwóch dni stację kolejową w Jaśle. Gościnnie w pikniku wzięli udział również uczniowie szkół z Biecza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci masę atrakcji. Na jasielskiej stacji pojawił się dziś szynowo-drogowy pojazd ratownictwa technicznego typu UniRoller. Dzieci miały również okazję do zwiedzenia wnętrza lokomotywy oraz odbycia przejażdżki drezyną. Swoje wyposażenie prezentowali funkcjonariusze SOK. Przysłowiową wisienką na torcie był darmowy przejazd pociągiem z Jasła do Biecza i z powrotem.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Dociekliwy Stefan
dnia 05.06.2018, 16:08. Identyfikator użytkownika: HYTFFamk8Rtf
Ocena
komentarza:
2
Czy to prawda, że od października Jasło traci pociąg z Krakowa, który będzie jeździł do Gorlic? Może warto zapytać o to panią ze zdjęcia? Tylko koniecznie przed wyborami!
@ Adam Filar
dnia 05.06.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: DJMEfL6Ie4HI
Ocena
komentarza:
3
Jest to plotka .Mam zapewnienie ze strony UMWM iż zostanie utrzymane to połączenie. Zamysł jest takie aby połączyć w stacji Jasło pociąg z Komańczy i jechać razem do Krakowa
@ Feliks
dnia 05.06.2018, 20:54. Identyfikator użytkownika: bxS2N2Gygymj
Ocena
komentarza:
0
Jak dostac sie do pracy na kolei w Jasle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • „U mnie nie będzie politykierstwa”

   

  Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105