Strona główna

Zabawa i bezpieczeństwo idą w parze

3
Napisany dnia: 05.06.2018, 15:43 , Tagi: Brak

Na stacji kolejowej w Jaśle odbył się dwudniowy piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Dzieci w wieku szkolnym przez zabawę uczą się właściwego zachowania w rejonie przejazdów kolejowych.

Organizatorem trzeciej edycji pikniku kolejowego w Jaśle jest Adam Filar z KochamKolej.pl. W przygotowanie wydarzenia zaangażowany był również Urząd Miasta w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle, samorządowcy oraz parlamentarzyści ziemi jasielskiej. Dzięki wsparciu firm: Gran-Pik Liwocz, piekarni Pyszotka, Wysowianki, dzieci otrzymały słodkie upominki oraz napoje.

Sam piknik, jest swoistego rodzaju finałem akcji „Bezpieczny przejazd”, polegającej na przeprowadzeniu prelekcji w szkołach, podczas których dzieci poznają wzory zachowań w rejonie przejazdów kolejowych. – Piknik kolejowy z okazji Dnia Dziecka jest podsumowaniem działań, które podejmowane były w czasie roku szkolnego. Szkolenia mają na celu przypomnienie nie tylko dzieciom, lecz również rodzicom o zasadach bezpiecznego zachowania na przejazdach. Dzieci z tylnego siedzenia podczas jazdy samochodem mogą skutecznie zwracać uwagę dorosłym, jak należy pokonywać przejazdy kolejowe. – mówił Adam Filar.

Adam Filar

W ciągu dwóch lat Adam Filar przeprowadził prelekcje dla ponad 500 uczniów szkół podstawowych. W tym roku szkolnym odwiedził on trzy szkoły, z których ponad 300 dzieci odwiedziło w ciągu dwóch dni stację kolejową w Jaśle. Gościnnie w pikniku wzięli udział również uczniowie szkół z Biecza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci masę atrakcji. Na jasielskiej stacji pojawił się dziś szynowo-drogowy pojazd ratownictwa technicznego typu UniRoller. Dzieci miały również okazję do zwiedzenia wnętrza lokomotywy oraz odbycia przejażdżki drezyną. Swoje wyposażenie prezentowali funkcjonariusze SOK. Przysłowiową wisienką na torcie był darmowy przejazd pociągiem z Jasła do Biecza i z powrotem.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Dociekliwy Stefan
dnia 05.06.2018, 16:08. Identyfikator użytkownika: HYTFFamk8Rtf
Ocena
komentarza:
2
Czy to prawda, że od października Jasło traci pociąg z Krakowa, który będzie jeździł do Gorlic? Może warto zapytać o to panią ze zdjęcia? Tylko koniecznie przed wyborami!
@ Adam Filar
dnia 05.06.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: DJMEfL6Ie4HI
Ocena
komentarza:
3
Jest to plotka .Mam zapewnienie ze strony UMWM iż zostanie utrzymane to połączenie. Zamysł jest takie aby połączyć w stacji Jasło pociąg z Komańczy i jechać razem do Krakowa
@ Feliks
dnia 05.06.2018, 20:54. Identyfikator użytkownika: bxS2N2Gygymj
Ocena
komentarza:
0
Jak dostac sie do pracy na kolei w Jasle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105