Strona główna

Zakończyli sezon działkowy

2
Napisany dnia: 12.09.2014, 23:01 , Tagi: Brak

Kilkudziesięciu działkowców zrzeszonych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nasz Ogródek” w Jaśle świętowało w zeszłą sobotę Dzień Działkowca. W tegorocznych obchodach cyklicznego święta towarzyszyło im grono zaproszonych gości.

<<FOTORELACJA>>

Dzisiejszymi dożynkami kończymy sezon działkowy. Oczywiście jest to termin umowny. Dopóki jesteśmy na naszych działkach, a praktycznie jesteśmy tutaj okrągły rok, to i sezon – mimo, że w uśpieniu – trwa cały rok. Przychodzimy tutaj i w zimie, aby doglądnąć nasze niewidoczne spod śniegu cacuszka, dokarmić koty, chociaż tego robić nie wolno, ale też i podoglądać gospodarskim okiem nasz ogród, nasze wspólne dobro – powiedział na wstępie oficjalnego otwarcia wydarzenia Jan Paweł Łucki, prezes zarządu ROD „Nasz Ogródek” w Jaśle. Podziękował on również wszystkim osobom, którym problemy i potrzeby jasielskich działkowiczów nie są obojętne i którzy na różne sposoby okazują im życzliwość i udzielają cennego wsparcia.

Dożynki stanowiły dla działkowiczów sposobność do dyskusji na temat aktualnych problemów ogrodu, m.in. niszczących go regularnie podtopień. Podczas obchodów odbyła się również ceremonia wręczenia odznaczeń związkowych, przyznanych na wniosek zarządu „Naszego Ogródka” osobom szczególnie dla niego zasłużonym. Odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” otrzymał wiceburmistrz Jasła Antoni Pikul, z kolei srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec” uhonorowano Adama Jędrysika. Wyróżnienia wręczyli członek Prezydium Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD Jan Skóra oraz prezes zarządu „Naszego Ogródka” Jan Paweł Łucki.

Wśród przybyłych na wydarzenie gości znaleźli się – oprócz wspomnianego wyżej Jana Skóry  poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle Wiesław Latoszek. W ramach tradycyjnego obchodu ogrodu działkowicze zapoznali ich z jego bogactwami. Goście dokonali również wpisu do Kroniki Ogrodu. Na ręce Jana Pawła Łuckiego przekazane zostały listy gratulacyjne od wojewody podkarpackiego oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Imprezę zakończyła zabawa ogrodowa.

Jakub Hap
fot. Jan Paweł Łucki

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pikuś
dnia 13.09.2014, 15:24. Identyfikator użytkownika: RSJuSSr55QtW
Ocena
komentarza:
2
Życzę działkowiczom aby im powódż nie zalewała działek!
@ asia
dnia 15.09.2014, 08:28. Identyfikator użytkownika: wCunuybCzSim
Ocena
komentarza:
-1
czy to są działki za mostem na Gamrat ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105