Strona główna

Zakończyli sezon działkowy

2
Napisany dnia: 12.09.2014, 23:01 , Tagi: Brak

Kilkudziesięciu działkowców zrzeszonych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nasz Ogródek” w Jaśle świętowało w zeszłą sobotę Dzień Działkowca. W tegorocznych obchodach cyklicznego święta towarzyszyło im grono zaproszonych gości.

<<FOTORELACJA>>

Dzisiejszymi dożynkami kończymy sezon działkowy. Oczywiście jest to termin umowny. Dopóki jesteśmy na naszych działkach, a praktycznie jesteśmy tutaj okrągły rok, to i sezon – mimo, że w uśpieniu – trwa cały rok. Przychodzimy tutaj i w zimie, aby doglądnąć nasze niewidoczne spod śniegu cacuszka, dokarmić koty, chociaż tego robić nie wolno, ale też i podoglądać gospodarskim okiem nasz ogród, nasze wspólne dobro – powiedział na wstępie oficjalnego otwarcia wydarzenia Jan Paweł Łucki, prezes zarządu ROD „Nasz Ogródek” w Jaśle. Podziękował on również wszystkim osobom, którym problemy i potrzeby jasielskich działkowiczów nie są obojętne i którzy na różne sposoby okazują im życzliwość i udzielają cennego wsparcia.

Dożynki stanowiły dla działkowiczów sposobność do dyskusji na temat aktualnych problemów ogrodu, m.in. niszczących go regularnie podtopień. Podczas obchodów odbyła się również ceremonia wręczenia odznaczeń związkowych, przyznanych na wniosek zarządu „Naszego Ogródka” osobom szczególnie dla niego zasłużonym. Odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” otrzymał wiceburmistrz Jasła Antoni Pikul, z kolei srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec” uhonorowano Adama Jędrysika. Wyróżnienia wręczyli członek Prezydium Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD Jan Skóra oraz prezes zarządu „Naszego Ogródka” Jan Paweł Łucki.

Wśród przybyłych na wydarzenie gości znaleźli się – oprócz wspomnianego wyżej Jana Skóry  poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle Wiesław Latoszek. W ramach tradycyjnego obchodu ogrodu działkowicze zapoznali ich z jego bogactwami. Goście dokonali również wpisu do Kroniki Ogrodu. Na ręce Jana Pawła Łuckiego przekazane zostały listy gratulacyjne od wojewody podkarpackiego oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Imprezę zakończyła zabawa ogrodowa.

Jakub Hap
fot. Jan Paweł Łucki

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pikuś
dnia 13.09.2014, 15:24. Identyfikator użytkownika: RSJuSSr55QtW
Ocena
komentarza:
2
Życzę działkowiczom aby im powódż nie zalewała działek!
@ asia
dnia 15.09.2014, 08:28. Identyfikator użytkownika: wCunuybCzSim
Ocena
komentarza:
-1
czy to są działki za mostem na Gamrat ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle

   

  W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

 • „Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

   

  Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako pierwsza w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

 • Konrad Marek z Łask najmłodszym radnym

  Ma 24 lata. Do Rady Gminy Jasło dostał się dzięki poparciu mieszkańców z okręgu nr 8 z miejscowości Łaski-Sobniów. Jest najmłodszym radnym w całym powiecie jasielskim. Konrad Marek w wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego radnego Piotra Wanata startującego z KW PiS.

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105