Zawodnicy jasielskiego Klubu Karate Kyokushin najlepsi w makroregionie

10

Zawodnicy województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego 12 marca 2017 rywalizowali w Przeworsku w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin.

Jasielscy karatecy zdobywając 7 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw.

W kategorii seniorów I miejsce w kumite do 65 kg i II miejsce w kata zajął Dawid Nguyen Quang. W kumite powyżej 80 kg najlepszym okazał się Kamil Mastaj, a w kategorii do 80 kg II miejsce zajął Konrad Adamiak.

W kategorii juniorów I miejsce w kumite do 65 kg zdobył Kamil Berkowicz , a drugie Dawid Drążewski. Pierwsze miejsca zdobyli również Michał Buś do 50 kg, Grzegorz Bochnia do 55 kg.

Drugie miejsce do 55 kg zajęła Ewa Trybus, a trzecie w kumite do 50 kg Oliwia Dutka. Julia Wołtosz zajęła trzecie miejsce w kumite i kata.

Dobrze spisali się również młodzicy zdobywając 2 złote i 4 brązowe medale. Złoto do 50 kg zdobył Hubert Sokołowski i Wiktor Kotulak powyżej60 kg. Brązowe medale zdobyli: Faustyna Wojciechowska, Zuzanna Marek, Julia Wójcikiewicz i Konstanty Galant.

Klub reprezentowało również 3 sędziów: Tadeusz Krygowski, Leszek Ptak i Krzysztof Lech. W zawodach uczestniczyło 276 zawodników z 32 klubów. Udział w Mistrzostwach finansowany był z dotacji Miasta Jasła.