Strona główna

Zawodnicy JSC na Dukla Wolf Race i innych

8
Napisany dnia: 07.05.2018, 07:00 , Tagi: Brak

W długi weekend majowy odbyło się w naszym regionie mnóstwo imprez sportowych. Nie mogło na nich zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Bezsprzecznie najtrudniejsze zawody odbyły się w Dukli w dniach 4-6 maja. Był to etapowy wyścig rowerów górskich Dukla Wolf Race, który przebiegał przez łemkowskie zakątki Beskidu Niskiego. Trasa zawodów była bardzo malownicza, ale przede wszystkim wymagająca. W sumie zawodnicy mieli do pokonania w trzy dni 221 km pokonując 5969 m przewyższenia(!).

Organizatorzy podzielili wyścig na następujące etapy:

Etap I - 4 maja – Grodzisko-Dzwonnicka - 50,5 km – 1328 m przewyższenia

Etap II – 5 maja - Berdo – Kamień – 88,7 km – 2397 m przewyższenia

Etap III – 6 maja -  Mazgalica – Pustelnia – 88,1 km – 2244 m przewyższenia

Z tym morderczym wyścigiem postanowiło się zmierzyć pięcioro zawodników JSC. Wszyscy oni ukończyli zawody na bardzo dobrych pozycjach. Najlepiej wypadł Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce. W tej samej kategorii wiekowej Jakub Siemiączko zajął 8 m-ce, natomiast Paweł Lusiński 13 m-ce. W kategorii M4 Łukasz Rak zajął 12 m-ce. Szczególne gratulacje należą się jedynej pani w tym gronie – Katarzynie Czepiel-Rak, która w kategorii K4 zajęła 1 m-ce.

Organizatorzy zawodów utworzyli również dodatkowe kategorie grupowe. W kategorii Team Men Tomasz Leśniak wraz Mateuszem Reichem (T-Bike Racing Team) zajęli 2 m-ce, natomiast Jakub Siemiączko z Pawłem Lusińskim – 5 m-ce. W kategorii Team MIX Katarzyna z Łukaszem zajęli 3 m-ce. BRAWO!

Organizatorzy Dukla Wolf Race pierwszy etap wyścigu połączyli z zawodami MTB Wietrzno – Puchar Dworu Kombornia. W nich Jakub Gryzło zajął 2 m-ce w kategorii M3, natomiast Piotr Gryzło, po defekcie 4 m-ce w kategorii M2.

2 maja w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się Podkarpacka Liga MTB. Piotr Gryzło zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej a Paweł Lusiński uplasował sie na 3 pozycji.

6 maja odbyła się w Łańcucie I edycja cyklu „Szprycha” – Podkarpacich Maratonów Rowerowych. Trasa zawodów przebiegała w północnej części Pogórza Dynowskiego. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse:

25 km – Mini Tour – 305 m przewyższenia

56 km – Maxi Tour – 987 m przewyższenia

W zawodach wzięło udział pięciu zawodników JSC.

Trasę Mini Tour wybrało trzech zawodników. Najlepiej wypadł Rafał Cygan, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 5 m-ce. W kategorii M2 Kamil Zaleśny zajął 9 m-ce.

Na dłuższym dystansie Artur Gorczyca zajął 10 m-ce w kategorii M3, natomiast Witold Cisło 24 m-ce w kategorii M4.

Również 6 maja swoja inaugurację miał I Maraton Rowerowy MTB ,,JEŻOWE MTB MARATON" W tym wyścigu wystartował Jakub Gryzło, który zdeklasował rywali i wygrał swoja kategorię wiekową.

Zawodnicy JSC odnieśli również sukcesy w zawodach biegowych.

5 maja odbył się w Dusztynie Półmaraton Górski Tropem Żbika. W zawodach tych brało udział dwóch zawodników JSC: Dominik Szumiec, który na trasie 6 km zajął 2 m-ce oraz Łukasz Szumiec, który w półmaratonie również stanął na drugim stopniu podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Rally
dnia 07.05.2018, 11:12. Identyfikator użytkownika: 2CA15uai5vy5
Ocena
komentarza:
6
Brawo Gryszu !!! Brawo Młody Gryszu !!!
@ Qaz
dnia 07.05.2018, 11:26. Identyfikator użytkownika: wpudtvJKWAHI
Ocena
komentarza:
8
Bardzo pracowity długi weekend. Gratulacje dla wszystkich.
@ Same
dnia 07.05.2018, 20:02. Identyfikator użytkownika: kzQr2DNC7f3l
Ocena
komentarza:
6
Same dobre chłopaki i dziewczęta
@ zzz...
dnia 08.05.2018, 13:44. Identyfikator użytkownika: kEnWyhDjNajf
Ocena
komentarza:
4
wielkie g r a t y !
@ Diver
dnia 10.05.2018, 17:04. Identyfikator użytkownika: WAGRw96nCD96
Ocena
komentarza:
2
Graty?

Dobry sprzęt mają
@ Diver
dnia 10.05.2018, 15:15. Identyfikator użytkownika: WAGRw96nCD96
Ocena
komentarza:
2
Chylę się w pas
@ TKM
dnia 12.05.2018, 18:07. Identyfikator użytkownika: duXBKCLX4sre
Ocena
komentarza:
-10
Komu to potrzebne !
@ MKT
dnia 14.05.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: lWRe8Y5HdDpe
Ocena
komentarza:
1
Takiemu kanapowcowi jak TY!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105