Strona główna

Zawodnicy JSC na Dukla Wolf Race i innych

8
Napisany dnia: 07.05.2018, 07:00 , Tagi: Brak

W długi weekend majowy odbyło się w naszym regionie mnóstwo imprez sportowych. Nie mogło na nich zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Bezsprzecznie najtrudniejsze zawody odbyły się w Dukli w dniach 4-6 maja. Był to etapowy wyścig rowerów górskich Dukla Wolf Race, który przebiegał przez łemkowskie zakątki Beskidu Niskiego. Trasa zawodów była bardzo malownicza, ale przede wszystkim wymagająca. W sumie zawodnicy mieli do pokonania w trzy dni 221 km pokonując 5969 m przewyższenia(!).

Organizatorzy podzielili wyścig na następujące etapy:

Etap I - 4 maja – Grodzisko-Dzwonnicka - 50,5 km – 1328 m przewyższenia

Etap II – 5 maja - Berdo – Kamień – 88,7 km – 2397 m przewyższenia

Etap III – 6 maja -  Mazgalica – Pustelnia – 88,1 km – 2244 m przewyższenia

Z tym morderczym wyścigiem postanowiło się zmierzyć pięcioro zawodników JSC. Wszyscy oni ukończyli zawody na bardzo dobrych pozycjach. Najlepiej wypadł Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce. W tej samej kategorii wiekowej Jakub Siemiączko zajął 8 m-ce, natomiast Paweł Lusiński 13 m-ce. W kategorii M4 Łukasz Rak zajął 12 m-ce. Szczególne gratulacje należą się jedynej pani w tym gronie – Katarzynie Czepiel-Rak, która w kategorii K4 zajęła 1 m-ce.

Organizatorzy zawodów utworzyli również dodatkowe kategorie grupowe. W kategorii Team Men Tomasz Leśniak wraz Mateuszem Reichem (T-Bike Racing Team) zajęli 2 m-ce, natomiast Jakub Siemiączko z Pawłem Lusińskim – 5 m-ce. W kategorii Team MIX Katarzyna z Łukaszem zajęli 3 m-ce. BRAWO!

Organizatorzy Dukla Wolf Race pierwszy etap wyścigu połączyli z zawodami MTB Wietrzno – Puchar Dworu Kombornia. W nich Jakub Gryzło zajął 2 m-ce w kategorii M3, natomiast Piotr Gryzło, po defekcie 4 m-ce w kategorii M2.

2 maja w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się Podkarpacka Liga MTB. Piotr Gryzło zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej a Paweł Lusiński uplasował sie na 3 pozycji.

6 maja odbyła się w Łańcucie I edycja cyklu „Szprycha” – Podkarpacich Maratonów Rowerowych. Trasa zawodów przebiegała w północnej części Pogórza Dynowskiego. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse:

25 km – Mini Tour – 305 m przewyższenia

56 km – Maxi Tour – 987 m przewyższenia

W zawodach wzięło udział pięciu zawodników JSC.

Trasę Mini Tour wybrało trzech zawodników. Najlepiej wypadł Rafał Cygan, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 5 m-ce. W kategorii M2 Kamil Zaleśny zajął 9 m-ce.

Na dłuższym dystansie Artur Gorczyca zajął 10 m-ce w kategorii M3, natomiast Witold Cisło 24 m-ce w kategorii M4.

Również 6 maja swoja inaugurację miał I Maraton Rowerowy MTB ,,JEŻOWE MTB MARATON" W tym wyścigu wystartował Jakub Gryzło, który zdeklasował rywali i wygrał swoja kategorię wiekową.

Zawodnicy JSC odnieśli również sukcesy w zawodach biegowych.

5 maja odbył się w Dusztynie Półmaraton Górski Tropem Żbika. W zawodach tych brało udział dwóch zawodników JSC: Dominik Szumiec, który na trasie 6 km zajął 2 m-ce oraz Łukasz Szumiec, który w półmaratonie również stanął na drugim stopniu podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Rally
dnia 07.05.2018, 11:12. Identyfikator użytkownika: 2CA15uai5vy5
Ocena
komentarza:
6
Brawo Gryszu !!! Brawo Młody Gryszu !!!
@ Qaz
dnia 07.05.2018, 11:26. Identyfikator użytkownika: wpudtvJKWAHI
Ocena
komentarza:
8
Bardzo pracowity długi weekend. Gratulacje dla wszystkich.
@ Same
dnia 07.05.2018, 20:02. Identyfikator użytkownika: kzQr2DNC7f3l
Ocena
komentarza:
6
Same dobre chłopaki i dziewczęta
@ zzz...
dnia 08.05.2018, 13:44. Identyfikator użytkownika: kEnWyhDjNajf
Ocena
komentarza:
4
wielkie g r a t y !
@ Diver
dnia 10.05.2018, 17:04. Identyfikator użytkownika: WAGRw96nCD96
Ocena
komentarza:
2
Graty?

Dobry sprzęt mają
@ Diver
dnia 10.05.2018, 15:15. Identyfikator użytkownika: WAGRw96nCD96
Ocena
komentarza:
2
Chylę się w pas
@ TKM
dnia 12.05.2018, 18:07. Identyfikator użytkownika: duXBKCLX4sre
Ocena
komentarza:
-10
Komu to potrzebne !
@ MKT
dnia 14.05.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: lWRe8Y5HdDpe
Ocena
komentarza:
1
Takiemu kanapowcowi jak TY!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105