Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zawodnicy JSC na Dukla Wolf Race i innych

8

W długi weekend majowy odbyło się w naszym regionie mnóstwo imprez sportowych. Nie mogło na nich zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Bezsprzecznie najtrudniejsze zawody odbyły się w Dukli w dniach 4-6 maja. Był to etapowy wyścig rowerów górskich Dukla Wolf Race, który przebiegał przez łemkowskie zakątki Beskidu Niskiego. Trasa zawodów była bardzo malownicza, ale przede wszystkim wymagająca. W sumie zawodnicy mieli do pokonania w trzy dni 221 km pokonując 5969 m przewyższenia(!).

Organizatorzy podzielili wyścig na następujące etapy:

Etap I - 4 maja – Grodzisko-Dzwonnicka - 50,5 km – 1328 m przewyższenia

Etap II – 5 maja - Berdo – Kamień – 88,7 km – 2397 m przewyższenia

Etap III – 6 maja -  Mazgalica – Pustelnia – 88,1 km – 2244 m przewyższenia

Z tym morderczym wyścigiem postanowiło się zmierzyć pięcioro zawodników JSC. Wszyscy oni ukończyli zawody na bardzo dobrych pozycjach. Najlepiej wypadł Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce. W tej samej kategorii wiekowej Jakub Siemiączko zajął 8 m-ce, natomiast Paweł Lusiński 13 m-ce. W kategorii M4 Łukasz Rak zajął 12 m-ce. Szczególne gratulacje należą się jedynej pani w tym gronie – Katarzynie Czepiel-Rak, która w kategorii K4 zajęła 1 m-ce.

Organizatorzy zawodów utworzyli również dodatkowe kategorie grupowe. W kategorii Team Men Tomasz Leśniak wraz Mateuszem Reichem (T-Bike Racing Team) zajęli 2 m-ce, natomiast Jakub Siemiączko z Pawłem Lusińskim – 5 m-ce. W kategorii Team MIX Katarzyna z Łukaszem zajęli 3 m-ce. BRAWO!

Organizatorzy Dukla Wolf Race pierwszy etap wyścigu połączyli z zawodami MTB Wietrzno – Puchar Dworu Kombornia. W nich Jakub Gryzło zajął 2 m-ce w kategorii M3, natomiast Piotr Gryzło, po defekcie 4 m-ce w kategorii M2.

2 maja w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się Podkarpacka Liga MTB. Piotr Gryzło zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej a Paweł Lusiński uplasował sie na 3 pozycji.

6 maja odbyła się w Łańcucie I edycja cyklu „Szprycha” – Podkarpacich Maratonów Rowerowych. Trasa zawodów przebiegała w północnej części Pogórza Dynowskiego. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse:

25 km – Mini Tour – 305 m przewyższenia

56 km – Maxi Tour – 987 m przewyższenia

W zawodach wzięło udział pięciu zawodników JSC.

Trasę Mini Tour wybrało trzech zawodników. Najlepiej wypadł Rafał Cygan, który w kategorii M3 zajął 3 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 5 m-ce. W kategorii M2 Kamil Zaleśny zajął 9 m-ce.

Na dłuższym dystansie Artur Gorczyca zajął 10 m-ce w kategorii M3, natomiast Witold Cisło 24 m-ce w kategorii M4.

Również 6 maja swoja inaugurację miał I Maraton Rowerowy MTB ,,JEŻOWE MTB MARATON" W tym wyścigu wystartował Jakub Gryzło, który zdeklasował rywali i wygrał swoja kategorię wiekową.

Zawodnicy JSC odnieśli również sukcesy w zawodach biegowych.

5 maja odbył się w Dusztynie Półmaraton Górski Tropem Żbika. W zawodach tych brało udział dwóch zawodników JSC: Dominik Szumiec, który na trasie 6 km zajął 2 m-ce oraz Łukasz Szumiec, który w półmaratonie również stanął na drugim stopniu podium.