Strona główna

Zawodnicy JSC na Łemkowynie

7
Napisany dnia: 18.10.2018, 09:13 , Tagi: Brak

12/13 października o północy  wystartowała piąta edycja Łemkowyna Ultra Trail. Klimat ŁUT wciąga tak bardzo, jak błotnista trasa tego biegu. W tym roku jednak biegaczy zaskoczyła piękna polska jesień i trasa biegu była nadzwyczaj sucha.

Łemkowyna Ultra Trail osiągnął miano biegu kultowego. Dla wielu biegaczy ten start jest obowiązkowym punktem każdego sezonu. Klimat tego biegu tworzy sama natura, przydrożne kapliczki, stare zabudowania i piękne dzikie krajobrazy Beskidu Niskiego. To miejsce jest mieszanką wielu skrajnych emocji od uśmiechu i radości po zmęczenie i zrezygnowanie.  Na trasie ŁUT nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś, podobnie jak w zeszłym roku wybrał najdłuższą, bo liczącą 150 km trasę z sumą przewyższeń sięgającą 5860 m. i limitem czasowym wynoszącym 35h. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy Zdroju, a meta w Komańczy. Trasa biegu wiodła głównym szlakiem beskidzkim przez takie wzniesienia jak: Huzary, Kozie Żebro, Rotunda, Magura, Świerzowa, Kolanin, Kamień, Grzywacka, Cergowa, Skibce, Tokarnia. Z tą trasą postanowiło się zmierzyć ponad 400 zawodników z kraju i ze świata. Mirek na pokonanie całej trasy potrzebował 20h 10min, co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca open. Mirkowi na wszystkich bufetach pomagali Ewelina Borowska – Pawluś i Marcin Wiącek „Wielebny”, za co Mirek jest bardzo wdzięczny. Zawody w limicie czasowym ukończyło 284 zawodników i zawodniczek.

Trasę 100 km, z sumą przewyższeń 4460 m i limitem czasowym 22h wybrało 112 zawodników. Była wśród nich  Elżbieta Marchewka, która na metę usytuowaną  w Iwoniczu Zdroju przybiegła w czasie 21h 02min, co pozwoliło na zajęcie 89 miejsca open, a 13 miejsce wśród kobiet.

Trasę 70 km, z sumą przewyższeń 2520 m, wybrali Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak. Na starcie  tego biegu  w Chyrowej stanęło ponad 400 biegaczy. Meta była zlokalizowana w Komańczy. Nasi zawodnicy ukończyli bieg z czasem 9h 26min, co pozwoliło Katarzynie na zajęcie 117 miejsca open (17 miejsce wśród kobiet), a Łukaszowi na 116 miejsce (100 wśród mężczyzn).

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy. 

JSC

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AC/DC
dnia 18.10.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
11
brawo. wielkie gratulacje. super wyniki.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 10:36. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje. Wielki wyczyn przebiec 150 km. Szacun.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 13:40. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
10
i to w 20 godzin!
@ maro
dnia 18.10.2018, 12:30. Identyfikator użytkownika: vqHmSfxE5Sli
Ocena
komentarza:
11
Brawo-brawo-brawo Jesteście WIELCY :)
@ woli
dnia 18.10.2018, 12:37. Identyfikator użytkownika: a5hrlhVmMQps
Ocena
komentarza:
5
Mirek na prezesa JSC !!!
@ Stan
dnia 18.10.2018, 12:39. Identyfikator użytkownika: 7w8fQUvPATla
Ocena
komentarza:
17
Brawo JSC - to się nazywa promocja naszego kochanego Jasła, ale coś mi się wydaje, że Ci którzy mówią o promocji miasta, kończą ją jedynie na słowach. Jeszcze raz wielki szacun za cały tegoroczny sezon - pokazaliście klasę.
@ Slayer
dnia 24.10.2018, 14:14. Identyfikator użytkownika: bSiveJreyCZ7
Ocena
komentarza:
5
Gratulacje dla wszystkich napieraczy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wiosenna promocje w punktach nc+ w Jaśle

   

  WIOSENNE PROMOCJE w punktach nc+ w Jaśle - odbierz DEKODER 4K ZA 1 ZŁ MIESIĘCZNIE i ciesz się telewizją w najwyższej jakości!

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105