Strona główna

Zawodnicy JSC na Łemkowynie

7
Napisany dnia: 18.10.2018, 09:13 , Tagi: Brak

12/13 października o północy  wystartowała piąta edycja Łemkowyna Ultra Trail. Klimat ŁUT wciąga tak bardzo, jak błotnista trasa tego biegu. W tym roku jednak biegaczy zaskoczyła piękna polska jesień i trasa biegu była nadzwyczaj sucha.

Łemkowyna Ultra Trail osiągnął miano biegu kultowego. Dla wielu biegaczy ten start jest obowiązkowym punktem każdego sezonu. Klimat tego biegu tworzy sama natura, przydrożne kapliczki, stare zabudowania i piękne dzikie krajobrazy Beskidu Niskiego. To miejsce jest mieszanką wielu skrajnych emocji od uśmiechu i radości po zmęczenie i zrezygnowanie.  Na trasie ŁUT nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś, podobnie jak w zeszłym roku wybrał najdłuższą, bo liczącą 150 km trasę z sumą przewyższeń sięgającą 5860 m. i limitem czasowym wynoszącym 35h. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy Zdroju, a meta w Komańczy. Trasa biegu wiodła głównym szlakiem beskidzkim przez takie wzniesienia jak: Huzary, Kozie Żebro, Rotunda, Magura, Świerzowa, Kolanin, Kamień, Grzywacka, Cergowa, Skibce, Tokarnia. Z tą trasą postanowiło się zmierzyć ponad 400 zawodników z kraju i ze świata. Mirek na pokonanie całej trasy potrzebował 20h 10min, co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca open. Mirkowi na wszystkich bufetach pomagali Ewelina Borowska – Pawluś i Marcin Wiącek „Wielebny”, za co Mirek jest bardzo wdzięczny. Zawody w limicie czasowym ukończyło 284 zawodników i zawodniczek.

Trasę 100 km, z sumą przewyższeń 4460 m i limitem czasowym 22h wybrało 112 zawodników. Była wśród nich  Elżbieta Marchewka, która na metę usytuowaną  w Iwoniczu Zdroju przybiegła w czasie 21h 02min, co pozwoliło na zajęcie 89 miejsca open, a 13 miejsce wśród kobiet.

Trasę 70 km, z sumą przewyższeń 2520 m, wybrali Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak. Na starcie  tego biegu  w Chyrowej stanęło ponad 400 biegaczy. Meta była zlokalizowana w Komańczy. Nasi zawodnicy ukończyli bieg z czasem 9h 26min, co pozwoliło Katarzynie na zajęcie 117 miejsca open (17 miejsce wśród kobiet), a Łukaszowi na 116 miejsce (100 wśród mężczyzn).

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy. 

JSC

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AC/DC
dnia 18.10.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
11
brawo. wielkie gratulacje. super wyniki.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 10:36. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje. Wielki wyczyn przebiec 150 km. Szacun.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 13:40. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
10
i to w 20 godzin!
@ maro
dnia 18.10.2018, 12:30. Identyfikator użytkownika: vqHmSfxE5Sli
Ocena
komentarza:
11
Brawo-brawo-brawo Jesteście WIELCY :)
@ woli
dnia 18.10.2018, 12:37. Identyfikator użytkownika: a5hrlhVmMQps
Ocena
komentarza:
5
Mirek na prezesa JSC !!!
@ Stan
dnia 18.10.2018, 12:39. Identyfikator użytkownika: 7w8fQUvPATla
Ocena
komentarza:
17
Brawo JSC - to się nazywa promocja naszego kochanego Jasła, ale coś mi się wydaje, że Ci którzy mówią o promocji miasta, kończą ją jedynie na słowach. Jeszcze raz wielki szacun za cały tegoroczny sezon - pokazaliście klasę.
@ Slayer
dnia 24.10.2018, 14:14. Identyfikator użytkownika: bSiveJreyCZ7
Ocena
komentarza:
5
Gratulacje dla wszystkich napieraczy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105