Strona główna

Zawodnicy JSC na Łemkowynie

7
Napisany dnia: 18.10.2018, 09:13 , Tagi: Brak

12/13 października o północy  wystartowała piąta edycja Łemkowyna Ultra Trail. Klimat ŁUT wciąga tak bardzo, jak błotnista trasa tego biegu. W tym roku jednak biegaczy zaskoczyła piękna polska jesień i trasa biegu była nadzwyczaj sucha.

Łemkowyna Ultra Trail osiągnął miano biegu kultowego. Dla wielu biegaczy ten start jest obowiązkowym punktem każdego sezonu. Klimat tego biegu tworzy sama natura, przydrożne kapliczki, stare zabudowania i piękne dzikie krajobrazy Beskidu Niskiego. To miejsce jest mieszanką wielu skrajnych emocji od uśmiechu i radości po zmęczenie i zrezygnowanie.  Na trasie ŁUT nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś, podobnie jak w zeszłym roku wybrał najdłuższą, bo liczącą 150 km trasę z sumą przewyższeń sięgającą 5860 m. i limitem czasowym wynoszącym 35h. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy Zdroju, a meta w Komańczy. Trasa biegu wiodła głównym szlakiem beskidzkim przez takie wzniesienia jak: Huzary, Kozie Żebro, Rotunda, Magura, Świerzowa, Kolanin, Kamień, Grzywacka, Cergowa, Skibce, Tokarnia. Z tą trasą postanowiło się zmierzyć ponad 400 zawodników z kraju i ze świata. Mirek na pokonanie całej trasy potrzebował 20h 10min, co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca open. Mirkowi na wszystkich bufetach pomagali Ewelina Borowska – Pawluś i Marcin Wiącek „Wielebny”, za co Mirek jest bardzo wdzięczny. Zawody w limicie czasowym ukończyło 284 zawodników i zawodniczek.

Trasę 100 km, z sumą przewyższeń 4460 m i limitem czasowym 22h wybrało 112 zawodników. Była wśród nich  Elżbieta Marchewka, która na metę usytuowaną  w Iwoniczu Zdroju przybiegła w czasie 21h 02min, co pozwoliło na zajęcie 89 miejsca open, a 13 miejsce wśród kobiet.

Trasę 70 km, z sumą przewyższeń 2520 m, wybrali Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak. Na starcie  tego biegu  w Chyrowej stanęło ponad 400 biegaczy. Meta była zlokalizowana w Komańczy. Nasi zawodnicy ukończyli bieg z czasem 9h 26min, co pozwoliło Katarzynie na zajęcie 117 miejsca open (17 miejsce wśród kobiet), a Łukaszowi na 116 miejsce (100 wśród mężczyzn).

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy. 

JSC

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AC/DC
dnia 18.10.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
11
brawo. wielkie gratulacje. super wyniki.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 10:36. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje. Wielki wyczyn przebiec 150 km. Szacun.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 13:40. Identyfikator użytkownika: VHHU8w6QevL1
Ocena
komentarza:
10
i to w 20 godzin!
@ maro
dnia 18.10.2018, 12:30. Identyfikator użytkownika: vqHmSfxE5Sli
Ocena
komentarza:
11
Brawo-brawo-brawo Jesteście WIELCY :)
@ woli
dnia 18.10.2018, 12:37. Identyfikator użytkownika: a5hrlhVmMQps
Ocena
komentarza:
5
Mirek na prezesa JSC !!!
@ Stan
dnia 18.10.2018, 12:39. Identyfikator użytkownika: 7w8fQUvPATla
Ocena
komentarza:
17
Brawo JSC - to się nazywa promocja naszego kochanego Jasła, ale coś mi się wydaje, że Ci którzy mówią o promocji miasta, kończą ją jedynie na słowach. Jeszcze raz wielki szacun za cały tegoroczny sezon - pokazaliście klasę.
@ Slayer
dnia 24.10.2018, 14:14. Identyfikator użytkownika: bSiveJreyCZ7
Ocena
komentarza:
5
Gratulacje dla wszystkich napieraczy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Radni i burmistrz rozpoczęli swoją misję

   

  Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła, która zainaugurowała nową, pięcioletnią kadencję tego gremium. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady.

 • Dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej na żywo

  Dzisiaj o godzinie 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Mieszkańcy Jasła od teraz będą mogli oglądać przebieg obrad online.

 • Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!

  „Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

 • Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!

   

  Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105