Strona główna

Zawodnicy JSC w „Piekle Południa” oraz na maratonach MTB

3
Napisany dnia: 01.10.2018, 10:43 , Tagi: Brak

W niedzielę 23 września odbyła się II edycja „Piekła Południa” – wyścigu kolarskiego śladami I wojny światowej. Zawody zostały zorganizowane przez dwie gminy powiatu gorlickiego – Łużna i Moszczenica.

50 kilometrowa trasa zawodów przebiegała po terenach Pogórza Ciężkowickiego i nie należała do łatwych pod względem technicznym. Zawodnicy musieli podczas rywalizacji pokonać wiele stromych podjazdów i zmagać się z krętymi, wąskimi zjazdami. Suma przewyższeń trasy wynosiła 900 m. Zawody cieszą się coraz większą popularnością i z roku na rok ilość uczestników tych zawodów zwiększa się. W tym roku wzięło w nich udział ponad 240 zawodników z całej Polski.

W zawodach wzięła udział liczna grupa zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Najlepszy start zaliczył Łukasz Szumiec, który w kategorii wiekowej M3 zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 26 m-ce. Pozostali zawodnicy JSC rywalizowali w kategorii M2. Najlepszy start zaliczył w niej Tomasz Leśniak zajmując 10 m-ce, Mateusz Dachowski 13 m-ce, Jakub Siemiączko 20 m-ce, Damian Faryj 54 m-ce, a Jerzy Reczek zajął 56 m-ce.

Również w niedzielę odbyła się druga edycja Maratonu MTB w Jeżowem. Do wyboru były dwa dystanse 38 oraz 20 km. Trasa była płaska, bez wzniesień i zjazdów, więc również zawodnicy byli ją w stanie szybko pokonać. Dystans 38 km wybrał Jakub Gryzło, który jadąc w sześcioosobowej grupie, pomylił trasę i przejechali 50km, - kończąc na 57 miejscu open i 26 w kategorii. Krótszy dystans 20 km wybrało dwóch zawodników JSC, Rafał Cygan, zajmując 5 miejsce w kategorii, oraz Sebastian Cyran, który ukończył na 8 miejscu.

Pragniemy również nadmienić, iż już wspominany kiedyś przez nas Tomasz Florczyk, jaślanin jeźdzący w barwach JSC i mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, wystartował pierwszy raz w życiu w maratonie MTB. Wyścig „Bearscat 50” , który odbył się w Hewitt w Stanie New Jersey, Tomasz kończy na wysokim trzecim miejscu!

Serdecznie gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miki
dnia 01.10.2018, 13:01. Identyfikator użytkownika: EXMz5vIfylgr
Ocena
komentarza:
0
To było tydzień temu. Doprawdy świeżutkie te informacje od JSC
@ D.W.
dnia 01.10.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: FblLHuELpozI
Ocena
komentarza:
5
Brawo. Gratulacje i tak trzymać.
@ Rally
dnia 02.10.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: dhHeGujkfsSK
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105