Strona główna

Zawodnicy JSC w „Piekle Południa” oraz na maratonach MTB

3
Napisany dnia: 01.10.2018, 10:43 , Tagi: Brak

W niedzielę 23 września odbyła się II edycja „Piekła Południa” – wyścigu kolarskiego śladami I wojny światowej. Zawody zostały zorganizowane przez dwie gminy powiatu gorlickiego – Łużna i Moszczenica.

50 kilometrowa trasa zawodów przebiegała po terenach Pogórza Ciężkowickiego i nie należała do łatwych pod względem technicznym. Zawodnicy musieli podczas rywalizacji pokonać wiele stromych podjazdów i zmagać się z krętymi, wąskimi zjazdami. Suma przewyższeń trasy wynosiła 900 m. Zawody cieszą się coraz większą popularnością i z roku na rok ilość uczestników tych zawodów zwiększa się. W tym roku wzięło w nich udział ponad 240 zawodników z całej Polski.

W zawodach wzięła udział liczna grupa zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Najlepszy start zaliczył Łukasz Szumiec, który w kategorii wiekowej M3 zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 26 m-ce. Pozostali zawodnicy JSC rywalizowali w kategorii M2. Najlepszy start zaliczył w niej Tomasz Leśniak zajmując 10 m-ce, Mateusz Dachowski 13 m-ce, Jakub Siemiączko 20 m-ce, Damian Faryj 54 m-ce, a Jerzy Reczek zajął 56 m-ce.

Również w niedzielę odbyła się druga edycja Maratonu MTB w Jeżowem. Do wyboru były dwa dystanse 38 oraz 20 km. Trasa była płaska, bez wzniesień i zjazdów, więc również zawodnicy byli ją w stanie szybko pokonać. Dystans 38 km wybrał Jakub Gryzło, który jadąc w sześcioosobowej grupie, pomylił trasę i przejechali 50km, - kończąc na 57 miejscu open i 26 w kategorii. Krótszy dystans 20 km wybrało dwóch zawodników JSC, Rafał Cygan, zajmując 5 miejsce w kategorii, oraz Sebastian Cyran, który ukończył na 8 miejscu.

Pragniemy również nadmienić, iż już wspominany kiedyś przez nas Tomasz Florczyk, jaślanin jeźdzący w barwach JSC i mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, wystartował pierwszy raz w życiu w maratonie MTB. Wyścig „Bearscat 50” , który odbył się w Hewitt w Stanie New Jersey, Tomasz kończy na wysokim trzecim miejscu!

Serdecznie gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miki
dnia 01.10.2018, 13:01. Identyfikator użytkownika: EXMz5vIfylgr
Ocena
komentarza:
0
To było tydzień temu. Doprawdy świeżutkie te informacje od JSC
@ D.W.
dnia 01.10.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: FblLHuELpozI
Ocena
komentarza:
5
Brawo. Gratulacje i tak trzymać.
@ Rally
dnia 02.10.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: dhHeGujkfsSK
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105