Strona główna

„Zielone wzgórza nad Soliną” Wyjazd autokarowy 5 sierpnia 2017

20
Napisany dnia: 08.08.2017, 13:25 , Tagi: Brak

Urok bieszczadzkiej ziemi to nie tylko cudne połoniny. To wiele miejsc niezwykłych. Pełno tu głębokich, niedostępnych dolin, lasów, łąk z widokami na tarasy dawnych pól, ciekawych wąwozów, wodospadów na potoku, starych dróg z przydrożnymi kapliczkami - słowem niepodzielne królestwo natury, w którym człowiek jest jedynie gościem.

Tym razem Klub Kulturalno Turystyczny JDK wspólnie z jasielskim oddziałem PTTK przygotował letni wyjazd w ciekawe zakątki bieszczadzkich wzgórz wznoszących się nad Soliną.

W sobotni upalny dzień, 5 sierpnia br. 44 - osobowa grupa entuzjastów górskich wędrówek, pod przewodnictwem Józefa Kaczora rozpoczęła wakacyjną przygodę. Początkowa trasa wycieczki prowadziła leśną ścieżką spacerową z letniskowej miejscowości Bukowiec na Korbanię, która dawniej była jedną z bardziej niedostępnych bieszczadzkich gór. Po pokonaniu sporego wzniesienia, trud drogi został wynagrodzony imponującymi widokami ze szczytu. Z drewnianej wieży widokowej można było podziwiać doskonale widoczny zalew soliński oraz bieszczadzkie połoniny.

Dalszy etap wędrówki prowadził leśnym traktem, poprzez malowniczą Przełęcz Hyrczę do Łopienki.

Dolina po dawnej wsi Łopienka, to jedno z najpiękniejszych bieszczadzkich miejsc – piękna kraina, mająca swój klimat i urok. Wędrowców zachwyciło wnętrze murowanej cerkwi z kopią cudownej ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem i drewniana figura „Chrystusa Bieszczadzkiego”.

Atrakcja, która czekała na podróżników w pobliżu świątyni, to sielski wypoczynek w cieniu rozłożystej jabłoni i tradycyjne pieczenie kiełbasek.

Końcowym akcentem upalnego dnia i udanej wycieczki było rozkoszowanie się słodkimi rarytasami rozsławionego „Słodkiego Domku” u Szelców w Lesku.

er (JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Cfgty
dnia 08.08.2017, 22:06. Identyfikator użytkownika: 2HMb7Aa7jIO7
Ocena
komentarza:
-48
W d.. byli i g.. widzieli a nie bieszczady . zal.pl
@ zozol
dnia 09.08.2017, 09:05. Identyfikator użytkownika: ktlR4czpo6GA
Ocena
komentarza:
41
A ty w tym czasie, gdzie byłeś? Chlałeś VIPa z Biedry i ogladaleś pornole?
@ xx
dnia 09.08.2017, 16:30. Identyfikator użytkownika: U7gYGE7kHCbx
Ocena
komentarza:
-23
a co ty chcesz od vipa z biedry?ten vip to lepsze piwo niz ta syfska tatra i wiele innych piw
@ ck
dnia 09.08.2017, 12:50. Identyfikator użytkownika: EInNZljoRWQ9
Ocena
komentarza:
39
wspaniałe widoki, cieszące oko oraz dusze, klimat ,jak zwykle, niepowtarzalny. Było wszystko i dla zdrowia i dla pogody ducha. Prosimy o zdecydowanie więcej!
@ mała
dnia 09.08.2017, 14:17. Identyfikator użytkownika: 1ql8wwxyEoSn
Ocena
komentarza:
34
podpisuję się pod wypowiedzią powyżej ... było cudownie :)
@ ck
dnia 09.08.2017, 14:43. Identyfikator użytkownika: nblNPvmjAJh1
Ocena
komentarza:
31
czekamy na kolejne :) Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i do zobaczenia :)
@ kaj
dnia 09.08.2017, 14:40. Identyfikator użytkownika: ZuqtOj6j9YoX
Ocena
komentarza:
26
Było super-więcej zdjęć na stronie JDK
@ kaj
dnia 09.08.2017, 14:41. Identyfikator użytkownika: ZuqtOj6j9YoX
Ocena
komentarza:
24
było super-więcej zdjęć na stronie JDK
@ Jak 166
dnia 09.08.2017, 14:52. Identyfikator użytkownika: XvQDP68yhvRi
Ocena
komentarza:
-7
Fajnie, że dziadki nie kiszą się w domu.
Propsuje.
@ niedzielna turystka
dnia 09.08.2017, 21:41. Identyfikator użytkownika: nG5ZthiP44fr
Ocena
komentarza:
22
Gdybyś przyjrzał się uważniej fotografii zbiorczej, to pewnie byś zauważył wielu młodych ludzi i 7-10-letnie dzieciaki. A co do ,,dziadków", to zapewniam cię,że chciałbyś mieć taką kondycję, jak oni.
@ Jak 166
dnia 10.08.2017, 09:43. Identyfikator użytkownika: QTRJicHXGjYg
Ocena
komentarza:
-15
Jedno zdanie a nie potrafisz go przeczytać ze zrozumieniem. Potem się dziwić, że 40% społeczeństwa to wtórni analfabeci. Tak widzę na zdjęciach młodzież ale ja się wypowiadałem, że fajnie że dziadki nie siedzą w chałupie. Nic nie mówiłem o ich kondycji.
Miałbyś problemy już na testach gimnazjalnych.
@ niedzielna turystka
dnia 10.08.2017, 11:08. Identyfikator użytkownika: yobB6KyXJ7WH
Ocena
komentarza:
17
No cóż, wydźwięk słów ,,dziadki się nie kiszą" jest pejoratywny.Jeśli chciałeś wyrazić swoją aprobatę, należało użyć innego zwrotu. Pozdrawiam.
@ do Jak 166
dnia 10.08.2017, 12:11. Identyfikator użytkownika: nO4xapUxk5Wc
Ocena
komentarza:
-11
no cóż, idąc Twym tokiem ,,rozumowania" , ja mogę do Ciebie jak rzep do psiego ogona zwrócić się z retorycznym pytaniem-,,Czy dzieci na zdjęciu dla Ciebie to tez dziadki? Nie byłeś, komentujesz, wyrażasz sie bez namysłu dłuższego , a tam sa mieszanki wiekowe, obyś dożył bycia dziadkiem i był w tak świetnej kondycji jak najstarsi uczestnicy wędrówek ( wspaniałych ) , oby nogi służyły i zdrowie. Obyś kiedyś z wnukami wędrował a te były szczęśliwe. Pozdrawiam bez odzewu."
@ Taternik
dnia 09.08.2017, 18:08. Identyfikator użytkownika: FsrRSWU8cIhw
Ocena
komentarza:
-29
Gołym okiem widać, że "niedzielni turyści" troszkę nie przygotowali się to wycieczki- bawełniane koszulki, adidaski itp.
Popracujcie nad tym.
@ Gad
dnia 09.08.2017, 21:34. Identyfikator użytkownika: LIjd42keetIs
Ocena
komentarza:
28
Lepiej być niedzielnym turystą niż niedzielnym krytykantem wszystkich szczęśliwych i wszystkiego na tym oto portalu. Wyrazy współczucia
@ niedzielna turystka
dnia 09.08.2017, 21:34. Identyfikator użytkownika: nG5ZthiP44fr
Ocena
komentarza:
28
Hej, Taternik,nie każdy musi się lansować w firmowych ciuszkach.Najważniejsza jest właściwa atmosfera, pogoda ducha i wzajemny szacunek ludzi do siebie, a tego na wycieczce nie zabrakło. Pozdrawiam uczestników, było fantastycznie!
@ do taternika
dnia 10.08.2017, 08:20. Identyfikator użytkownika: 6yjoKUBFBg2m
Ocena
komentarza:
23
jesteś szczęśliwy? Jedz z Nami-może trochę zaczerpniesz życia i radości. Zapraszamy-niedzielni (i nie tylko ) turyśc- którzy wiedzą, że prawdziwe bawełniane jest najlepsze a nie ,, lycra i polyester"/ napisy na ubraniach. Otwórz się trochę na radość ducha , nie musisz ciągle ,,w masce sztuczności i zawiści" siedzieć i trzymać siebie w klatce. Pozdrawiamy ciepło!
@ Mała Czarna
dnia 10.08.2017, 17:47. Identyfikator użytkownika: oAjuCfOZDOxB
Ocena
komentarza:
20
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników i mocno kibicuję tym,którzy wyruszają z domu !!!
@ Optymista
dnia 14.08.2017, 11:57. Identyfikator użytkownika: 1tzPd2FOOc6e
Ocena
komentarza:
9
Na wycieczce było wspaniale i prosimy organizatorów o więcej takich ciekawych inicjatyw.
@ było cudownie
dnia 14.08.2017, 12:52. Identyfikator użytkownika: 53omSHX8QAXK
Ocena
komentarza:
8
podpisuje sie całą sobą pod tym komentarzem. Prosimy o więcej i częściej!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Na tę halę czekano 210 lat!

  Mieszkańcy Nowego Żmigrodu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej cieszą się z otwarcia nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Z obiektu będą korzystać licealiści, przedszkolaki, a w godzinach popołudniowych dorośli mieszkańcy gminy. Budowa hali trwała dwa lata i kosztowała ponad 4 mln zł.<FOTOGALERIA>

 • W nogach mają już 1000 kilometrów!

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki mają za sobą już ponad połowę dystansu wyprawy. Zimowa ekspedycja przez "Łuk Karpat Zima 2017/2018” wciąż trwa. Śmiałkowie początkiem lutego przekroczyli granicę i kontynuują przejście Karpat rumuńskich.

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Czarni postawieni pod ścianą

  Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby mogli dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105