Zwycięstwo kadetów na zakończenie rozgrywek w sezonie 2012/2013, i sromotna porażka seniorów

3

W minioną sobotę zespół kadetów MKS "MOSiR" Jasło podejmował drużynę rówieśników, reprezentujących barwy klubu "Feniks" Leżajsk". Jaślanie rozegrali dobre spotkanie, dominując w trzech setach. Pierwszego seta jaślanie wygrali zdecydowanie 25:16, drugiego 25: 20 . W trzecim secie rozkojarzeni chłopcy przegrali nieznacznie seta do 22. W czwartym zagrali na dobrym poziomie wygrywając gładko 25:18, a tym samym cały mecz 3:1.

Drużyna wystapiła w składzie: Dryja M, Procanin J, Wiliński O, Polar M, Łaba P, Bukry J, Stanek D, Mucha J, Hołodniak T, Owsiak G, Źrebiec D. Trener: Jerzy Łaba Warto zaznaczyć, że jasielska drużyna zajęła ostatecznie V lokatę w tabeli rozgrywek podkarpackiej ligii kadetów, przegrywając rywalizację jedynie z trzema drużynami Resovii Rzeszów, i Karpatami Krosno.

Znacznie gorzej powiodło się seniorom, wystepującym w III podkarpackiej lidze siatkówki męskiej. Jaślanie podejmowali bezspornego lidera "Mansard" Sanok. Pierwszy set rozpoczął się obiecująco dla drużyny miejscowych, która prowadziła nawet pięcioma punktami w tym secie. Przy stanie 18:17 nasz zespół zaczął popełniać błędy, i set zakończył się zwycięstwem sanoczn do 18. W drugim secie jaslanie w każdym elemencie popełniali szkolne błędy, doznając porażki do 15. Trzeci set rozpoczął się fatalnie. Chłopcy bez wiary wyszli na parkiet, i wydawało się, że wynik tego seta będzie katastrofalny. Sanoczanie prowadzili już 20:12, jednak do zespołu jasielskiego wstąpił nowy duch. Od tego momentu sanoczanie byli bezradni, a jaślanie punktowali mozolnie, doprowadzając do stanu 24:23 dla sanoczan. Piłka setowa, a zarazem meczowa należała do gości, którzy wygrali mecz 3:0. Przed MKS "MOSiR" Jasło jeszcze jeden mecz. W przypadku wygrania ostatniego meczu jaślanie ukończą rozgrywki na czwartym miejscu, co będzie wiązało się z dwoma turniejami pomiędzy pierwszą czwórką. Dwa pierwsze zespoły z tej czwórki uzyskają awans do turniejów półfinałowych w walce o awans do II państwowej ligi siatkówki meskiej.

Zespół jasielski wystąpił w składzie: Kumor M, Gliwa M, Nikiel P, Michalec M, Dedo Br, Waśko K, Zabawa K, Łaba J, Kmiecik D, Półchłopek M i Szydło K.

Trener: Bartosz Kilar