Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Tragiczny maj na podkarpackich drogach
0
Od początku maja w wypadkach komunikacyjnych na Podkarpaciu zginęły już 24 osoby. W porównaniu z zeszłorocznym majem liczba ofiar śmiertelnych wzrosła aż o 8. Niewielkim pocieszeniem...
Napisany dnia: 30.05.2006, 06:11
Wymień prawo jazdy
1
Od 1 lipca nie będzie wolno jeździć ze starymi, różowymi prawami jazdy. Stracą one ważność. Na wydanie nowego dokumentu czeka się 30 dni. Kto nie chce mieć przerwy w jeżdżeniu samochodem musi pójść do wydziału komunikacji dziś, jutro lub najpóźniej w czwartek.
W wydziałach komunikacji jest wielu kierowców składających wnioski o wymianę prawa jazdy.
Napisany dnia: 30.05.2006, 06:10
2246 km na rowerach
0
Dariusz i Marcin Szworakowie wyruszyli wczoraj z Przemyśla do chorwackiego miasta Krk. Tam i z powrotem pokonają 2246 kilometrów. Chcą pomóc w zbiórce pieniędzy na protezę nogi dla 17-letniej Karoliny Wajdy z Kniażyc.
Napisany dnia: 30.05.2006, 05:52
Proces zabójców Beksińskiego
2
W czwartek ma ruszyć proces morderców Zdzisława Beksińskiego. Oskarżeni to 20-letni Robert K., bezpośredni zabójca, któremu grozi dożywocie i jego pomocnik 17-letni Łukasz K. który może w więzieniu spędzić 25 lat.
Napisany dnia: 29.05.2006, 05:27
Ponad 4600 ofiar trzęsienia ziemi
0
Dżakarta. W trzęsieniu ziemi, które w sobotę nawiedziło indonezyjską wyspę Jawa, zginęło ponad 4620 osób. Brak doniesień, by ucierpieli cudzoziemcy, w tym Polacy. Władze zastrzegają, że w miarę postępu prac ratowniczych liczba zabitych może znacznie wzrosnąć.
Napisany dnia: 29.05.2006, 05:26
Awantura o Kod Leonarda
1
Sandomierskie Wydawnictwo Diecezjalne pełną parą drukuje książkę - odtrutkę. Teolodzy ostrzegają, a biskupi nawołują do bojkotu bestselleru Dana Browna. A to dopiero początek walki - w ten weekend wchodzi do kin ekranizacja "Kodu Leonarda da Vinci”.
Napisany dnia: 27.05.2006, 10:40
Jest szansa na zalew
2
O budowie zbiornika wodnego Kąty - Myscowa mówi się od lat.
Jest szansa, że wreszcie uda się go zapisać na liście inwestycji finansowanych z budżetu centralnego.
Koszt inwestycji, to ok. 750 mln zł.
Napisany dnia: 26.05.2006, 17:18
Energetycy szykują protest
1

Energetycy ze wschodniej Polski przygotowują się do protestu. Sprzeciwiają się połączeniu zakładów energetycznych, które będzie skutkować utratą osobowości prawnej pojedynczych firm....
Napisany dnia: 26.05.2006, 05:29
Gazownie nas ograbiają
1
To ma być już trzecia podwyżka w tym roku. Gaz drożał pierwszego stycznia i pierwszego kwietnia. Po raz kolejny PGNiG chce podnieść ceny w lipcu. Czy zgodzi się na to Urząd Regulacji Energetyki?

Uzasadnienie podwyżki jest takie samo jak zawsze. Wzrost cen gazu na światowych rynkach i wyższy od zakładanego kurs dolara. Co by się stało, gdyby URE nie zaakceptowało wyższych taryf? Otóż tylko tyle, że zyski PGNiG byłyby nieco mniejsze.
Napisany dnia: 25.05.2006, 08:14
Jeden wspaniały na mundial
0
To będą gorące tygodnie dla polskich policjantów, także tych z Podkarpacia. Najpierw papieska pielgrzymka, później zaś piłkarski mundial w Niemczech. Na Mistrzostwa Świata wytypowano już grupę ok. 100 policjantów z całej Polski.
Napisany dnia: 24.05.2006, 05:25
88 samobójstw na Podkarpaciu!
3
W ciągu niecałych pięciu miesięcy tego roku w naszym województwie aż 88 osób skutecznie odebrało sobie życie. W tej liczbie znalazło się 8 osób w wieku 15 - 19 lat. i 8 w wieku 20-24 lata. Dlaczego? Co skłoniło ich do tak drastycznej decyzji? Czy można było im pomóc? Czy osoba nosząca się z myślą o śmierci wysyła jakieś sygnały możliwe do odczytania przez najbliższych?
Napisany dnia: 24.05.2006, 05:23
Kropla w morzu potrzeb
0
Nieco więcej osób niż w roku ubiegłym przekazało 1 proc. swoich podatków na organizacje pożytku publicznego. Mimo szeroko zakrojonej akcji promocyjnej, to wciąż niewiele.
Od dwóch lat podatnicy mają możliwość wsparcia finansowego w swoich zeznaniach podatkowych PIT-36 i PIT-37 jednej z organizacji pożytku publicznego. Niektórzy, jak Tomasz Miśkiewicz z Jasła, robią to chętnie.
Napisany dnia: 23.05.2006, 05:41
Studenci pany
1
W strugach deszczu odbyła się Żakinada uczniów, poprzedzająca Juwenalia. Na trzy dni władzę w mieście przejęli żacy. Jednogłośnie zapowiedzieli zainicjowanie życia studenckiego w mieście.
Tradycja studenckiego święta w Jaśle jest jeszcze młoda, bo dopiero dwuletnia, tworzona obecnie przez 1200 słuchaczy Wyższej szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Jaśle, filii Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Akademii Ekonomicznej w Krakowie....
Napisany dnia: 23.05.2006, 05:40
Pazerni przemytnicy biją rekordy
0
Przemyt towarów objętych akcyzą to nadal bardzo popularny na terenach przygranicznych sposób na dorobienie, nie gardzą nim także \'\'turyści\'' z innych części kraju. O skali zjawiska mówią liczby, tylko w zeszłym tygodniu w urzędach celnych podległych przemyskiej Izbie Celnej wszczęto 164 sprawy o przestępstwa i wykroczenia skarbowe , zajęto 63 tysiące paczek...
Napisany dnia: 23.05.2006, 05:38
Krew dla życia
0
Człowiek jest tyle wart, ile może uczynić dla innych. Pod tym hasłem, 45 członków z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy WSK w Rzeszowie oddało w piątek ponad 20 litrów bezcennego daru jakim jest krew.
Klub działa od 1974 roku, czyli 32 lata. Zrzesza 250 osób w tym 15 kobiet. - Wielu z nich oddaje krew całymi rodzinami, to takie swoiste klany rodzinne...
Napisany dnia: 23.05.2006, 05:37
Dodatkowe pociągi do papieża
0
By wszyscy chętni mogli się spotkać z papieżem Benedyktem XVI, PKP przygotowała dodatkowe pociągi regionalne, wydłużyła też niektóre połączenia.

27 maja uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg
Napisany dnia: 22.05.2006, 05:12
Podkarpacie straci
4

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaproponowało nowy sposób podziału pieniędzy z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego. Jest on niekorzystny dla naszego regionu...
Napisany dnia: 20.05.2006, 09:57
Dar krwi
0
PODKARPACIE. Wizyta w Polsce Ojca Świętego Benedykta XVI oraz zbliżające się wakacje to okres większego zapotrzebowania służb medycznych na krew. Polski Czerwony Krzyż Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa...
Napisany dnia: 19.05.2006, 12:22
 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105