Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Radna Kluz pyta o McDonalds'a

221

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie” dwukrotnie podczas ostatnich sesji pytała władze miasta, a także pozostałe gremium rady o możliwość ściągnięcia do miasta inwestora, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom.

Budowa restauracji McDonald's na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Konopnickiej była poruszana blisko cztery lata temu, kiedy pojawił się inwestor zainteresowany terenem w pobliżu jasielskiego szpitala. Jego zamiarem było przystąpienie do inwestycji. Pomysł został jednak oprotestowany przez okolicznych mieszkańców, którzy nie wyobrażali sobie życia w sąsiedztwie takiego punktu gastronomicznego. Co prawda jaślanie nie mieli nic przeciwko powstaniu restauracji jako takiej, ale w innej lokalizacji, najlepiej na obrzeżach miasta. Wśród wielu argumentów stanowiących sprzeciw wobec realizacji tego przedsięwzięcia, była obawa powstania jeszcze większego bałaganu, niebezpieczeństwa dla mieszkańców, zwiększenia poziomu hałasu, tym samym stworzenia im piekła na ziemi. Burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian stał wówczas przed obliczem wydania decyzji o warunkach zabudowy. Nie było jednak żadnych zastrzeżeń, aby blokować inwestorowi drogę do działania. Władze miasta ostatecznie wydały taką decyzję, niemniej przedsiębiorca wycofał się z budowy McDonalds'a w Jaśle.

Okazuje się, jak twierdzi radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie”, że jest to bardzo oczekiwana inwestycja, szczególnie wśród młodych ludzi. Propozycję ściągnięcia inwestora do Jasła, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a po raz pierwszy wysunęła 4 lutego br. na sesji Rady Miejskiej Jasła. - Bardzo dużo mam pyta mi się, czy nie można ściągnąć przedsiębiorcy do Jasła, żeby zrobił McDonalds'a? Ja wiem, że to jest śmieszne. Ja też jestem pielęgniarką, wiem jakie to jedzenie jest, ale muszę coś tym ludziom, którzy mnie o to pytają odpowiedzieć. Mamy jadą aż do Krosna i pytają, czy nie może to być w Jaśle? - pytała radna Kluz.

Burmistrz Ryszard Pabian wyjaśnił, że miasto nie stawało na przeszkodzie realizacji tej inwestycji przez inwestora, jednak z pewnych przyczyn odstąpił on od tego zadania. Przypomniał również, że był mocny sprzeciw mieszkańców, szczególnie z rejonu, w którym miała powstać restauracja. - Miasto wydawało warunki zabudowy dla takiego przedsięwzięcia przy ul. Lwowskiej, gdzie było to mocno oprotestowane i to z różnych stron, również wśród radnych takie głosy sprzeciwu się pojawiały, że rodzice mają zastrzeżenia do tego sposobu żywienia. Podobnie było przy centrum handlowym, które miało być zlokalizowane u zbiegu ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej. Tutaj także pewnymi działaniami powstrzymano tę inwestycję, kiedy mogła być realizowana – skomentował burmistrz R. Pabian.

Minął miesiąc a temat budowy McDonalds'a w Jaśle wciąż jest aktualny.Radna Maria Kluz nie odpuszcza i wciąż stoi na stanowisku, że w mieście powinno znaleźć się miejsce dla tego lokalu gastronomicznego. - Powracam do pytania, czy będziemy w tej kadencji rady budować McDonalds'a, z tego względu, że 4 lutego podjęliśmy uchwałę w sprawie zmiany studium uwarunkowania i zagospodarowania miasta Jasła i tam koło oczyszczalni jasielskiej są miejsca, które moglibyśmy udostępnić inwestorowi. Były ostatnio ferie i rodzice byli oburzeni, że ze swoimi dziećmi musieli jechać do Krosna. Stali w korkach od szpitala, żeby przebić się przez Jasło i w Krośnie. Czy nie można to zrobić w Jaśle, na miejscu? Teraz jest moda na robienie od przedszkola urodzin. Nie każdy ma warunki w domach. Biorą te dzieci, wiozą tam. Może to jest śmieszne dla niektórych radnych, ale dla młodych rodziców, którzy mają małe dzieci jest to problem i chcą, abyśmy się nad nim pochylili. Co wysoka rada myśli o tym projekcie? Są miejsca w Jaśle, tylko trzeba sprowadzić inwestora. Dzięki temu powstaną miejsca pracy i coś się w Jaśle będzie działo – mówiła radna M. Kluz.

Władze miasta po raz kolejny wyjaśniły, że warunki zabudowy zostały wydane. Inwestor zdecydował jednak inaczej i odstąpił od tego zadania. Na ostatniej sesji burmistrz Pabian dał zielone światło, że znalazł się inwestor, z którym trwają obecnie rozmowy. Nie wyjaśniona została kwestia ewentualnej lokalizacji tego przedsięwzięcia. - Są to tak naprawdę decyzje biznesowe McDonalds'a i oni po analizach takie decyzje podejmują. Czy one będą pozytywne, nie jestem w stanie na tę chwilę odpowiedzieć. Takie rozmowy trwają – skwitował włodarz miasta.

id

Napisany dnia: 06.03.2019, 12:17
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ klaun
dnia 06.03.2019, 12:34
Ocena
komentarza:
35
ahhahahahahahahaha o bo sie posikammmmmm
@ olo
dnia 06.03.2019, 14:18
Ocena
komentarza:
37
Obżerają się całe rodziny w mc donaldzie a potem ciężko im buty założyć .
I chodzą takie spocone wieprze
@ glen
dnia 06.03.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
42
To jakaś totalna masakra. Pomyliła role pani radna.
@ Uj
dnia 06.03.2019, 15:49
Ocena
komentarza:
40
To żeście rajców wybrali!!!
Młodzi rodzice chcą makdonka!
Wejdźcie na ulice! Strajk!Protest!
@ Strong
dnia 06.03.2019, 17:36
Ocena
komentarza:
5
Mac to obciach...teraz sama wioska tam się zbiera i żre te śmieci...
@ Żarło
dnia 06.03.2019, 18:52
Ocena
komentarza:
73
Jedzenie śmieci skutkuje katastrofalnym wzrostem liczby zachorowań na nowotwory układu pokarmowego, głownie jelita grubego, wśród coraz młodszych osób. Kto jak kto ale pielęgniarka powinna wiedzieć , że człowiek jest tym co zjada, że bez zdrowego układu pokarmowego człowiek nie ma szans na zdrowe życie. Jeżeli ten obiekt będzie blisko szpitala to pocieszające, że jego klienci będą mieli niedaleko do leczenia, w trakcie którego dostaną taką dawkę farmakologii, w tym antybiotyków, że wszelkie szanse na normalne życie zostaną pogrzebane. Tak hoduje się pacjentów: od jedzenia, poprzez aptekę , do szpitala.
Jeżeli ktoś uważa, że taki obiekt to symbol postępu czy nowoczesności to gratuluję - poczucia humoru i podziwiam niski poziom wiedzy o profilaktyce żywienia i diety w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, głównie nowotworowym.
@ kapral
dnia 06.03.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
38
100% racji,tak się promuje zdrową żywność.Gratuluję wyobraźni
oraz promowanie karmienia raka.W pale się nie mieści co za pomysły.
@ Xyz
dnia 06.03.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
36
Taki obiekt jest bardziej symbolem zbijania kasy przez zagranicznych inwestorów, kosztem zdrowia lokalnej społeczności, która nie zdaje sobie sprawy ,że żarcie tego świństwa bardziej wyniszcza organizm niż 30 lat picia wódki. Smacznego!!!
@ prosta odpowiedź
dnia 07.03.2019, 09:19
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Anka
dnia 07.03.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
15
Jest Pani pielegniarka powinna pani dbac o zdriowie innych a chce pani sprowadzic giganta z niezdriwa zywnoscia? By dzieci sie obzeraly takim czyms?
@ Dax
dnia 07.03.2019, 10:38
Ocena
komentarza:
17
Zajmijcie sie poważnymi rzeczami a nie takimi pierdołami
@ wrr
dnia 07.03.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
10
równie dobrze mogłaby burmistrza zapytać o termin zniesienia wiz do USA, Pabian jeżeli w ogóle odpowiadał na takie pytania też popisał się skrajną nieznajomością tematu sieciowych fast foodów. Jakie miasto taki gospodarz /czytaj/ Burmistrz. Jasielskie "orły" samorządowe Nikt nie zadał sobie najmniejszego trudu aby przeczytać wstępne warunki McDonalda.
Poniżej wklejka która wszystko wam - marzyciele - wyjaśni, zaznaczam właścicielem lokalu i działki jest MCD ! on jest wyłącznym decydentem inwestycji...a warunki dla franczyzobiorcy ...zachęcające.
WYDATKI, KTÓRE FRANCZYZOBIORCA MUSI PONIEŚĆ W ZWIĄZKU Z FRANCZYZĄ RESTAURACJI McDONALD'S TO:

Wstępna Opłata Licencyjna w wysokości 45 000 USD (równowartość w złotych po kursie średnim NBP obowiązującym w dniu płatności).
Kaucja Gwarancyjna w wysokości 15 000 USD (równowartość w złotych po kursie średnim NBP obowiązującym w dniu płatności) na zabezpieczenie przyszłych należności McDonald’s. Kaucja Gwarancyjna nie jest oprocentowana i podlega zwrotowi po zakończeniu umowy franczyzy.
Zakup wyposażenia restauracji w wysokości od 3.000.000 do 4.800.000 zł. Cena wyposażenia restauracji, nie jest wielkością stałą albowiem zależy od wielkości sprzedaży uzyskiwanej dotąd w restauracji - im większa jest sprzedaż, tym wyższa cena wyposażenia. W przypadku uruchamiania nowej restauracji franczyzobiorca nabywa wyposażenie bezpośrednio od zatwierdzonych dostawców McDonald’s.
Zaopatrzenie restauracji w produkty, opakowania, środki czystości itp. ok. 50.000,- zł.
Koszty związane z uruchomieniem działalności gospodarczej.
Koszty związane z uruchomieniem restauracji.
Wydatki te mogą być finansowane wyłącznie z dwóch źródeł, tj. środków własnych (40%) i kredytu bankowego (60%).

KOSZTY POCZĄTKOWE – OPŁATY JEDNORAZOWE
Zakup licencji McDonald’s to poważna inwestycja. Wymagamy od kandydata posiadania środków własnych w kwocie minimum 1 500 000 złotych. Środki te muszą być w całości przeznaczone na franczyzę restauracji McDonald’s, przy czym część przeznaczana jest na niżej opisane opłaty i zakup wyposażenia restauracji McDonald’s, a część stanowi wymaganą rezerwę. Środki własne są to własne pieniądze franczyzobiorcy, nieobciążone żadnymi roszczeniami; nie mogą to być pieniądze pożyczone (nawet pod zastaw nieruchomości), nieoficjalne darowizny, udziały "cichego wspólnika". Środki własne mogą stanowić składniki majątku franczyzobiorcy (np. przedsiębiorstwo, rzeczy ruchome lub nieruchomość) przeznaczone na sprzedaż.
@ wrr
dnia 07.03.2019, 11:03
Ocena
komentarza:
10
no a teraz proszę wioooo, inwestorzy chętni do wyłożenia na ten przykład 4 milionów złotych w nie swój lokal i do tego w JASLE ! !...ha ha ha turlam się ze śmiechu.
Może któryś z radnych ? hmm...
@ za McDonald
dnia 07.03.2019, 15:02
Ocena
komentarza:
8
Jak się czyta te komentarze to od razu widać jakim Jasło jest zaściankiem i nie dziwota że inwestorzy omijają go szerokim łukiem. Ta kołtuńska mentalność i wiara w jakieś teorie spiskowe, że to niby zjedzenie raz na miesiąc czegoś w Mc Donaldzie prowadzi do nowotworów etc. A to że większość z tych piszących codziennie zaopatruje się w Biedronce i innych sieciach wysoko przetworzonej i konserwowanej żywności to nie przeszkadza. Że kominy z domów dymią od spalania śmieci i miałów węglowych to ok, bo to jest nasza tradycja i wara ekologom od tego. Pewnie większość z przeciwników Mc Donalda to antyszczepionkowcy, wyznawcy teorii że samoloty rozpylają truciznę, itp. Jak się komuś Mc Donald nie podoba to wcale nie musi tam chodzić, a nawet patrzeć w tą stronę. Ale skoro w innych miastach są tego typu lokale to widocznie są klienci którzy z nich korzystają. Myślę, że i tak się nikt nie znajdzie żeby tu wybudować MC Dolald czy coś podobnego, bo jak się naczytają opinii większości Jaślan, to ich chęć odchodzi. A ci którzy są za i tak pojadą do Krosna czy innych miast i tam podnoszą obroty. Jak mawiał klasyk Jasło było, jest i będzie PiSowskie, a ta mentalność nie toleruje nowinek przychodzących z zachodu.
@ robert
dnia 08.03.2019, 07:17
Ocena
komentarza:
6
Pani Maria w tej sprawie powinna udać się do osób prawdziwe decyzyjnych np. do pana posła Rzoncy. Pan poseł zna różne wpływowe osoby w rządzie, i mógłby np. spowodować, aby w ramach offsetu przy zakupie systemu rakietowego patriot, władze USA zobowiązały się do wybudowania w Jaśle restauracji McDonald's. Najlepiej w gamracie lesie, tak aby młode matki i młodzi ojcowie nie musieli daleko dymać.Pani Mario nich pani działa!
@ Hitor
dnia 11.03.2019, 09:09
Ocena
komentarza:
0
Nie pasuje Wam MC to poprostu nie będziecie do niego chodzić! Po co to wielkie HALO? Biedne Wasze dzieci jeśli noe pozwolicie im nawet raz na pół roku pójść zjeść coś niezdrowego ale smacznego w MCu. Naprawdę żal mi Was!!! Jak to jedna z drugą zdrowo i beztłuszczowo się żywi, herbaty, kawy nie słodzi i żywność bio i eko zakupuje (choć i w tej chemii co nie miara). Jak nie ma - źle, jak coś robią -źle! Weźcie się ludzie obudźcie!!! Nie spedzaj tyle czasu przed ekranem - bo niezdrowo!!!
@ werka
dnia 09.06.2019, 18:19
Ocena
komentarza:
-1
pffff to pojadą do Krosna a tak by Jasło zarobiło, w końcu by sie cos działo w tym Jaśle.
@ liki
dnia 06.03.2019, 12:34
Ocena
komentarza:
51
a ludzie dalej jeżdżą do Krosna (masowo)
@ 29 latka
dnia 06.03.2019, 13:23
Ocena
komentarza:
76
Mi jako tako mc donald nie jest potrzebny. Jakby był to oczywiscie nie miałabym nic przeciwko. Ludzie do krosną nie jeżdżą tylko dla MCDonalda. Jeżdżą bo jest dużo lepsza galeria, kino , rozrywki oferowane (np . Balony podczas weekendu majowego). Szczerze mówiąc to wjeżdżając do krosna czuć powiew świeżości , czegoś nowego , większego miasta (choć nie jest nie wiadomo jak większe od jasla ) . A Tu ? Miała być super galeria ... kto ją wstrzymał? ?
@ marEK
dnia 06.03.2019, 13:54
Ocena
komentarza:
-24
Młodzi mieszkańcy Jasła jeżdżą do Krosna i niestety ale tracą tam w trakcie wizyt i po nich MC Donalda zdrowie w wyniku pobić przez kiboli karpat i zmuszani sa do poniżania sie co kibole z krosna nagrywają a filmiki krążą w sieci. Dostało się nawet sędziemu piłkarskiemu, który musiał mówić jak bardzo nielubi Czarnych Jasło.
@ Pupka
dnia 11.03.2019, 09:36
Ocena
komentarza:
3
Mareczku coś Ty nawymyślał? Jak jedziesz do Krosna na bójkę z pseudokibicami to normalne, że dostaniesz u nich baty. Ja, jadąc z kulturką osobistą to zawsze jestem traktowany na poziomie - wszedzie w Krośnie!!!
McDonald w Jaśle to dobry pomysł. A i sędzia coś chrupnie jak mu zębów nie wybili ha ha ha
@ Kama
dnia 12.04.2020, 23:04
Ocena
komentarza:
0
Ludzie jeżdżą do Krosna nie po to że jest tam McDonald!! Jest wiele innych sieci w Krośnie które nigdy w Jaśle nie powstaną. OBI, LEROY MERLIN, KFC, KINO HELIOS, GALERIA Vivo. A przede wszystkim ludzie jeżdżą do Krosna do PRACY i do dobrej szkoły !!!
@ Jsiek
dnia 12.04.2020, 23:09
Ocena
komentarza:
0
Lubię jeździć do Krosna do Vivo i na rynek który jest klimatycznym miejscem dożo młodzieży i młodych ludzi. Fajne knajpki i restauracje. Inny klimat. Jasło ma brzydki śmierdzący rynek przez który przejeżdżają samochody w każdą stronę. Wiekszość knajp to speluny dla żuli. Przykre ale taka prawda.
@ Majka
dnia 12.04.2020, 23:19
Ocena
komentarza:
0
Dokładnie w Krośnie jest dożo lepsza rozrywka na każdej płaszczyźnie. Miasto się rozwija i ma pomysł na rozwój. To widać. Rynek pracy i mieszkań dużo lepszy. Po rozwoju dróg dużo można powiedzieć o mieście. To widać jak się wjeżdża do miasta. Jasło to takie zapyziałe miasteczko przy Krośnie.
@ qwerty
dnia 06.03.2019, 12:40
Ocena
komentarza:
42
...w Jaśle to nigdy nic porządnego nie będzie... szkoda się nawet łudzić...
@ <:>
dnia 06.03.2019, 12:44
Ocena
komentarza:
51
A od kiedy McDonald`s to porządna restauracja? W życiu jeszcze z ust człowieka stąpającego po Ziemi takiego wyrażenia nie słyszałam...
@ ss
dnia 06.03.2019, 12:58
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ do gwerty
dnia 06.03.2019, 14:30
Ocena
komentarza:
4
W Jaśle należy się dobrze ,a nie pobieżnie rozejrzeć i zauważyć porządną władzę miasta i powiatu,porządnych i trzeźwo myślących o swoich kieszeniach radnych obu instytucji.wyludnienia miasta.Mozna mnozyc w nieskonczonosc same plusy.
@ alt
dnia 06.03.2019, 12:41
Ocena
komentarza:
5
Jak ktoś chce, to niech sobie buduje. Ja tam, w każdym razie, stołował się nie będę. Jak ktoś się nudzi, to może jechać nawet do Rzeszowa najeść się fast foodów zamiast w Jaśle czy okolicach zjeść dobry posiłek albo do kina sieciowego, gdzie wyda na sam bilet 2 razy tyle co Jaśle a ma te same warunki do oglądania:)
@ @heheh
dnia 06.03.2019, 13:06
Ocena
komentarza:
26
no co do stołowania się w McD to się zgodzę, ale z kinem to równo pojechałeś. Od kiedy otwarto kino w Krośnie ani razu nie byłem w kinie w Jaśle - mówiąc o tych samych warunkach w obu miejscach trzeba być ignorantem zarówno wizualnym, słuchowym, ale też i zapachowym, o dostępności niektórych filmów już nawet wspominać nie będę. Ale może są ludzie, którym pasuje oglądanie polskiego niszowego kina albo głupich animowanych filmów dla najmłodszych. Nie mnie oceniać.
@ Byku
dnia 06.03.2019, 13:06
Ocena
komentarza:
22
Zjeść dobry posiłek w Jaśle...hahahaha
Dobre.
Może w Keksie?
@ @heheh
dnia 06.03.2019, 13:10
Ocena
komentarza:
58
W sumie z McDonalds też się nie zgadzam. Sam tam nie zamierzam jadać, ale nie mam prawa zabraniać tego innym. Zresztą, kolejki jasielskich samochodów w krośnieńskich fast foodach mówią same za siebie. I nie oszukujmy się, w Jaśle też jest pełno kebabowni z mięsem niewiadomego pochodzenia, to chociaż w Macu w przyjemnych warunkach mógłbyś zjeść mięso w miarę wiadomego pochodzenia. I mówiąc o Rzeszowie i najedzeniu się tam - pojedzie, naje się tam, zostawi pieniądze tam. A tak, pieniądze mogłyby zostać tutaj. Ale w sumie typowe jasielskie myślenie
@ ?
dnia 06.03.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
2
Ale podatki sieciówki płacą gdzie mają siedzibę
@ @heheh
dnia 06.03.2019, 13:17
Ocena
komentarza:
23
ale osoby tam zatrudnione zarabiają pieniądze, które potem wydają w Jaśle, i podatki też płacą w Jaśle
@ Olo
dnia 06.03.2019, 13:18
Ocena
komentarza:
6
Bar 13 jest ok
@ do @ @heheh
dnia 06.03.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
7
Takie same głupie filmy animowane dla najmłodszych lecą w tej wychwalanej przez Ciebie sieciówce. Ja osobiście wolę iść do Kina Studyjnego w Jaśle, zapłacić mniej za bilet, za to nie mieć serwowanego siorbania, smrodu nuggetsów i oglądania śmieci po popcornie. Stwierdzam, że ludzie w takich sieciówkach idą nie tylko oglądać film, ale przede wszystkim się najeść, a sądząc po tym jakie ilości jedzenia kupują i je marnują - NAŻREĆ SIĘ! Dziękuję za takie warunki, wizualne, słuchowe i zapachowe. Poza tym w Jaśle też trafiają się dobre filmy w jakości 3D. Lecz jak ktoś lubi stołować się w sieciówkach i oglądać kinowe masówki, to jego sprawa. Lecz niech nie próbuje kogoś przekonywać, ze to jest dobre, bo nie jest.
@ @heheh
dnia 07.03.2019, 08:14
Ocena
komentarza:
5
i swoją wypowiedzią potwierdzasz moją tezę:
1. oczywiście, że lecą filmy animowane. Ale oprócz tego lecą też wszystkie premiery przez więcej niż 2 dni w tygodniu.
2. mniej za bilet płacisz właśnie dlatego, że masz podobne doznania audio i wizualne jak w na domowym komputerze.
3. w kinie jestem jakoś raz w miesiącu. Nie zauważyłem jakoś tego siorbania, chlipania, a na pewno nie było większe niż w kinie jasielskim, kiedy ktoś otwiera paczkę czipsów i popija pepsi z puszki.
4. Zapachowych warunków OBSZCZANEGO kina jasielskiego jednak nic nie przebije (maj 2017, miałem "przyjemność" dostać miejsce koło mokrej plamy)
5. "w Jaśle też trafiają się dobre filmy w jakości 3D" - trafiają się, jak dobry Pan łaskawca pozwoli. Jasielskie niewolnicze myślenie. Pomijając fakt, że filmu 3D w Jaśle nie można odtworzyć (zresztą tutaj w Krośnie znacznie lepiej nie jest), jedynie marną imitację - chcę oglądnąć film w wersji 2D z dubbingiem, to oglądam, chcę oglądnąć wersję 3D z napisami - to oglądam. To jest wybór, nie to, co akurat się "trafi".
5. I oczywiście, jeżeli skrytykowałem "jasielskie" myślenie o kinach sieciowych i wychwalanie studyjnego jasielskiego, skrytykowałem niechęć do budowy McDonalds - popieram i namawiam do takiego stylu życia. To jest niesamowity problem jasielskiej mentalności.
Ktoś chce wybudować fast-food - ludzie tam będą żreć, chorować na raka, tyć. Ktoś chce wybudować galerię - ludzie będą wydawać pieniądze, tracić czas, będzie tłok i hałas. Nowa droga - duże prędkości, niebezpiecznie, śmierć pod kołami. Koncert? - hałas, niebezpieczne zachowania, promowanie alkoholizmu. Ale wdychanie syfu z pieców to jest ok i od tego się nie umiera. McDonalds jest zły, ale na wpół spalona rudera, w której siedzą żuliki już jest ok.
Zaraz mi napiszesz "Nie pasuje, to wyjedź":
Proponuje zapoznać się zestawieniem. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/176437/122-miast-srednich-tracacych-funkcje-spoleczno-gospodarcze
Ale powinniśmy się cieszyć. Zaraz nie będzie kto miał chcieć nowej galerii, nowej drogi, nowego kina. Młodych nie ma (z mojej klasy w liceum z 30 osób zostało w Jaśle może 3). Wystarczy to, co jest, co niedzielę do Kościoła, potem rosół ze schabowym, kabaret na Polsacie i spać, budzić się i tyrać na najniższej. I tyle, bo na rozrywki nie będzie kto miał chodzić, ani nie będzie miał gdzie, ani nie będzie miał za co.
Sam jestem młody, na prawdę chcę związać moją przyszłość z Jasłem, ale każdy miesiąc dostarcza mi kolejny argument, żebym się stąd zbierał.
@ Budować !
dnia 06.03.2019, 12:43
Ocena
komentarza:
15
Budować !!
@ piotr
dnia 06.03.2019, 12:45
Ocena
komentarza:
19
Bardzo dobrze popieram!!! Do tych którzy będą krytykować napisze ze nie chcesz to nie chodzisz.
@ t.ś
dnia 06.03.2019, 12:47
Ocena
komentarza:
-10
Brawo Pani Kluz
@ Dudek
dnia 06.03.2019, 12:47
Ocena
komentarza:
-1
Brawa dla Pani Marii, dużo młodych osób stoluje się w tej restauracji i pomysł budowy tej sieci gastronomicznej w Jaśle jest bardzo ale to bardzo dobrym pomysłem, zresztą nie każdy musi tam się stolowac, Przede wszystkim chodzi o młodych ludzi którzy masowo wyjeżdżają do Krosna do tej właśnie restauracji.
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
-3
I może niech tam zostaną. Chorych na cukrzycę i nadciśnienie grubasów nam nie potrzeba.
@ lidia
dnia 06.03.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
4
odezwala sie szczupla
@ AQQ
dnia 06.03.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
-1
Pewnie zdrowiej byłoby zjeść to kolorowe pudełeczko, w który to ,,jedzenie" podają niż zawartość...
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do Lidia
dnia 06.03.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
8
Pani pewno jest szczęśliwa gdy może zabrać dzieciaki w niedzielę do maca , i patrzeć jak wsuwają kolorowe śmieci , oczywiście utrwalając tą zaszczytną chwilę fotką na fb... ręce opadają... wieś tańczy i śpiewa.
@ Do dragoness
dnia 06.03.2019, 18:30
Ocena
komentarza:
0
Widzę jedno chamstwo w wypowiedzi ;chorych na cukrzycę i nadciśnienie grubasów nam nie potrzeba ; .Jaką bestią trzeba być by tak się wypowiadać o chorych (nieważne czy ze swego wyboru są chorzy}.NAM czyli komu .za kogo nadzwyczajnego się uważasz marna istoto.Tydzień litości dla zwierząt bo napisałbym coś więcej o bydlętach.
@ lidia
dnia 06.03.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
0
w wypowiedzi Pani przebija niechec do ludzi z nadwaga bo jak inaczej nazwac okreslenie ich "grubasami". pani jest nauczycielka. od tego zawodu oczekujemy czegos wiecej niz tylko zadan podwyzek i grozenia strajkiem
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 19:37
Ocena
komentarza:
9
Pyskatymi anonimami dawno przestałam się przejmować. Cukrzyca i nadciśnienie to choroby cywilizacyjne, bardzo często spowodowane niezdrową dietą i brakiem ruchu, czyli tym co "madki"-idiotki chcą zagwarantować dzieciom z pomocą pani radnej. Sądząc z komentarzy, dotknęłam czyjegoś czułego punktu, proszę więc raczej optować za ścieżką rowerową, nie paśnikiem dla mało wyrafinowanych.
@ dragoness
dnia 07.03.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
3
A pani lidia się poczuła obrażona faktem, że ja mogę schudnąć, a ona nie może zmądrzeć?
@ dominika
dnia 07.03.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
7
Nazywać McDonalda restauracją to jak wołać na kupę ciasteczko.
@ ka
dnia 15.03.2019, 23:40
Ocena
komentarza:
0
"Były ostatnio ferie i rodzice byli oburzeni, że ze swoimi dziećmi musieli jechać do Krosna. Stali w korkach od szpitala, żeby przebić się przez Jasło i w Krośnie. Czy nie można to zrobić w Jaśle, na miejscu? Teraz jest moda na robienie od przedszkola urodzin. Nie każdy ma warunki w domach. Biorą te dzieci, wiozą tam. "
omg... bożesz ty mój... tak by mogła powiedzieć 27-letnia, niewykształcona dziunia i bym się zasmuciła kondycją młodego społeczeństwa... ale pani w swoim wieku... wstyd
@ ha ha
dnia 06.03.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
28
teren obok oczyszczalni jak najbardziej wskazany do tego typu gastronomii :)))
@ ?
dnia 06.03.2019, 12:51
Ocena
komentarza:
16
Głupota dla dzieci większą frajdą jest wycieczka niz jadło
@ BUDOWAĆ MAKA!
dnia 27.03.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Wycieczki nie są takie ciekawe jak Mcdonalds. Wiem bo jeżdżę i zawsze każdy czeka na maka. Proszę się nie pluc, bo jestem uczniem i wiem co dzieci na wycieczkach wolą :)
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 06.03.2019, 12:51
Ocena
komentarza:
4
Radna niech lepiej widzi potrzeby innych mieszkańców, będących w większości, bo wcale jej nie "słychać", aby wypowiadała się na temat nieuzasadnionego ściągania haraczy jak np za odpady...
@ Woytazzz
dnia 06.03.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
29
"Wśród wielu argumentów stanowiących sprzeciw wobec realizacji tego przedsięwzięcia, była obawa powstania jeszcze większego bałaganu, niebezpieczeństwa dla mieszkańców, zwiększenia poziomu hałasu"

To znamienne - niebezpieczeństwa i bałaganu nie stanowi stojąca tam rozlatująca się, na wpół spalona rudera, smrodzące masarnia i stadnina koni ani krzaki po głowę, w których można po mordzie dostać - ale knajpa już tak. Kto miał do czynienia z mieszkańcami Konopnickiej, ten się w cyrku nie śmieje.
@ Janusz
dnia 06.03.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
3
Pył z klocków i sprzegiel made in china asbestos free jedzą codziennie na śniadanie obiad i kolacje i jest ok. To im nie przeszkadza.
@ tomi
dnia 06.03.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
14
... no oczywiście zjeść można w domu film można obejrzeć też w domu, a z tego miasta robi się dziura zabita dechami,
bo wszystkie miasta do okola się rozwijają coś budują coś tworzą żeby iść do przodu tylko w Jaśle ludziom wszystko przeszkadza ...masakra...
@ ?
dnia 06.03.2019, 13:01
Ocena
komentarza:
4
Przecież i tak jaślanie pojadą do Krosna,Rzeszowa ,Krakowa a tu chyba z okolicznych wiosek będą bywalcy
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 14:22
Ocena
komentarza:
-7
Jeszcze proszę napisać, że to obiekt kultury wyższej, to już całkiem padnę ze śmiechu.
@ Janusz
dnia 06.03.2019, 15:15
Ocena
komentarza:
4
Miała by pani blisko, tak na jakiego szejka wyskoczyć
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 16:26
Ocena
komentarza:
0
Nie mam wizy do Stanów.
@ Okolica
dnia 06.03.2019, 13:00
Ocena
komentarza:
45
W tamtej okolicy co by nie chcieli robić to protesty!
McDonald - protest,
droga KG2 - protest,
msza pod kapliczką - prot... oj chyba się zagalopowałem
@ Sq
dnia 06.03.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
15
A pomnik Jezusa były jakieś protesty ?
@ YOZEF
dnia 06.03.2019, 15:56
Ocena
komentarza:
-11
odwal sie od jezusa to sa prywatne pieniadze ze zbiorek dawal kto chcial ,brawo panie koziol bedzie cos widocznego nad jaslem zas spojrzenie jezusa na miasto moze pozwoli na rzady madrych ludzi ,ale wyborcy od 28 lat wybieraja te sama nazwiska ,moze dla jasla przyjdzie jakies wielkie serce i samo DOKONA CUDU
@ ksiądz
dnia 06.03.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
8
YOZEF postaw sobie pomnik przed domem i licz na cud że zmądrzejesz .
@ Emigrant
dnia 06.03.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
12
Biedne to Jasło, coraz biedniejsze, a nadal dba o to, by tuczyc swo
ich upasionych polityków.
@ Leśniak
dnia 06.03.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
20
schabiński padnie !
@ ?
dnia 06.03.2019, 13:12
Ocena
komentarza:
9
Spalarnie śmieci już wybudowali teraz pora na McDona
@ Klops
dnia 06.03.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
4
On też jada w Mac Donaldzie , samwidzialem
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 06.03.2019, 13:15
Ocena
komentarza:
24
Niech inwestor kupi działkę, wybuduje McD i po problemie. Aż Rada Miasta z Burmistrzem musi się tym zajmować?
@ X
dnia 06.03.2019, 13:35
Ocena
komentarza:
23
McD to już przeżytek wszyscy walczą z tym jadłem a młodzi z Jasła marzą o McDonalds buhaha.Na topie siłownie,fabryki mocy baseny szkoda że znajomi pani radnej o to nie proszą.
@ Okolica
dnia 07.03.2019, 15:55
Ocena
komentarza:
0
Bo tego jest już na tyle w mieście. Do wyboru, do koloru.
@ aaa
dnia 06.03.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
17
Miasto Jasło zakupiło działki pod budowę marketów i nic się nie dzieje. Krosno widać że żyje !
@ copy
dnia 06.03.2019, 13:29
Ocena
komentarza:
24
Z Jasła uciekać bo dziura - to dobrze.
W Jaśle nic nie budować - bo źle.
Nowe drogi źle, nowe budowy źle, nowe maszty źle.
Ale co się dziwić jak tu są już tylko stare pierdy i oni na nic się nie zgadzają.
@ 123
dnia 06.03.2019, 13:35
Ocena
komentarza:
10
Jak Pani Kluz chce budować McDonalds jest duży plac na Gamracie to niech się mieszkańcy osiedla złożą i sobie wybudują i będą mieć na miejscu i nie będą do Krosna jeździć ci co tak Panią proszą
@ SmarDoTaczek
dnia 06.03.2019, 13:35
Ocena
komentarza:
14
Jestem jak najbardziej za tym, aby "restauracja" McDonald's powstała w Jaśle. Osobiście nie przepadam za jedzeniem z tego lokalu, odwiedzam go sporadycznie, ale prócz fast foodów, miejsce to zapewniłoby pracę ludziom, którzy niekoniecznie mają wysokie kwalifikacje, czy to starszym czy młodszym. Jeżeli nie lubicie jedzenia stamtąd, to nikt Wam nie każe tam chodzić! Ludzie narzekają na to, że w Jaśle się nic nie dzieje.. nic dziwnego, bo gdy jest pomysł stworzenia czegoś, co służyłoby innym, to od razu mamy wiele argumentów przeciw.
Najbardziej jednak dziwi mnie ten o niezdrowym jedzeniu w tym miejscu, bo przecież tak samo niezdrową żywność Wasze dzieci mogą kupić w większości sklepów czy to w budkach z jedzeniem czy innych lokalach fastfoodowych bez wiedzy rodziców.
Pozdrawiam
@ Ewa
dnia 06.03.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
0
Tylko ,że tam zatrudniają studentów więc trzeba jeszcze Uniwersytet otworzyć
@ kiero
dnia 06.03.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
8
mamy w jaśle przecież uniwersytet 3 wieku
@ ksiądz Mateusz
dnia 06.03.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
5
Już widzę jak dziadki masowo walą do mc donalda do pracy:) haha
@ ksiądz Mateusz
dnia 06.03.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
-10
Taki dziadek pracujący w mc donaldzie do klienta niech pan uważa bo mi gdzieś sztuczna szczęka wypadła, możliwe że jest w pańskim jedzeniu ha ha
@ elf
dnia 06.03.2019, 13:47
Ocena
komentarza:
12
Czy pani radna ma świadomość jakie są konsekwencje żywienia się fast foodami czy tylko chce zaistnieć. Pani radna powinna pozyskać choćby minimum wiedzy na temat zdrowego i niezdrowego odżywiania a nie przykładać rękę do trucia ludzi. Proszę zobaczyć jak wiele jest otyłych dzieci czy młodzieży, to już epidemia.. Może burmistrz zrobiłby obowiązkowe spotkanie radnych z dobrym dietetykiem aby mieli świadomość na ten temat bo jak widać żądza pieniądz straszliwie zaślepia.
@ AnalFaBeta
dnia 06.03.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
6
To są działania depopulacyjne. Motłoch i tak kupi i zje wszystko co mu ołtarz HD pokaże.
@ hmm
dnia 06.03.2019, 14:01
Ocena
komentarza:
5
dietetyk? zauwaz ,że mamy własnie okres spotkań z dietetykami, odchudzanie z pomoca dietetyków, natomiast społeczeństwo juz jest tak otumanione mentalnie, że nie dotrze do ludzi fakt iż to styl zycia decyduje o tym a nie dietetyk. Ruch, pilnowanie tego co ,,wrzucamy" w siebie, ruch i jeszcze raz ruch.
@ elf
dnia 06.03.2019, 15:03
Ocena
komentarza:
5
Chodzi mi o świadomego i uczciwego dietetyka a nie o dorobkiewicza.
@ mniam
dnia 06.03.2019, 15:56
Ocena
komentarza:
4
pani radna też jest pielęgniarką i wie jakie to jedzenie jest ale ludzie pytają czego tak daleko do krosna jechać przecież jak wróci to znowu głodny
@ do ixi
dnia 06.03.2019, 21:50
Ocena
komentarza:
2
kotuś, czy Ty wiesz ile ludzie w swej naiwności pakuja kase na ,,szybkie i skuteczne" chudniecie? Zamiast wziąść się za siebie i swe tłuste d...ka .
@ Nika
dnia 06.03.2019, 22:59
Ocena
komentarza:
6
Tym bardziej powinna wiedzieć czym grozi takie gówniane żarcie bo jest pielęgniarką.
@ pielęgniarka
dnia 07.03.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
3
A niby skąd pielęgniarka ma wiedzieć. To tylko pielęgniarka.
@ ixi
dnia 07.03.2019, 13:51
Ocena
komentarza:
2
Nie interesuje mnie odchudzanie bo mam rozum i dziadostwo nie jem..
@ Pycha i Szmal
dnia 06.03.2019, 13:53
Ocena
komentarza:
11
Niech się zwróci do dr Bogdana to on jej szybko wybuduje!
@ Jomasz Korułan-Myszke
dnia 06.03.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
3
Wybuduje bo ma doświadczenie przy zalewie Kąty-Myscowa.
@ hmm
dnia 06.03.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
4
jest to bardzo oczekiwana inwestycja, szczególnie wśród młodych ludzi...gdyż potem beda mieli na co kase wydawac jeżeli chodzi o dietetyków bo samemu już będzie cięzko zrzucać nadwagę, tkanka tłuszczowa nie pozwoli.
@ Bez nazwy
dnia 06.03.2019, 14:12
Ocena
komentarza:
4
Owszem ludzie jeżdżą do Krosna, ale niestety nie tylko do McDonald. Mimo wszystko jakby nie patrzeć w Jaśle powinien powstać taki fast food.
@ Grazynka48
dnia 06.03.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
13
bron cie panie Boze przed fast foodami, dzieci potem beda z nadwaga chodzic same kaleki od tego jedzenia niezdrowego
@ Stadion dla jasła
dnia 06.03.2019, 20:38
Ocena
komentarza:
5
Najlepiej być przeciwnym wszystkiemu a potem narzekać jak rozwija się Krosno a u nas nie ma nic
@ Jomasz Korułan-Myszke
dnia 06.03.2019, 22:56
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli rozwojem nazywasz postawienie w środku miasta tej amerykańskiej budy to znaczy że brak ci 5 klepki.
@ Ja
dnia 06.03.2019, 15:08
Ocena
komentarza:
4
Jest ktoś w Jaśle kto nigdy nie jadł w McDonald? A ilu jest ludzi którzy chociaż raz
Nie byli w McDonald w Krośnie?
@ Odp
dnia 06.03.2019, 15:38
Ocena
komentarza:
1
I dlatego wiedzą co to za jedzenie i protestują
@ j
dnia 06.03.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
5
ja nigdy tego nie jadłem, nie lubię śmieci
@ dragoness
dnia 06.03.2019, 16:24
Ocena
komentarza:
1
Nie jadam ani tam, ani w KFC, bo nie mam wizy do USA.
@ AQQ
dnia 06.03.2019, 16:57
Ocena
komentarza:
5
Byłem, jadłem i więcej nie będę i nie zjem tych śmieci ładnie zapakowanych, to bardziej niszczy organizm niż 30 lat picia wódki. Jak ktoś chce niech je, tylko niech się później nie pyta skąd te choroby się biorą?
@ Wolę Jasia
dnia 06.03.2019, 18:25
Ocena
komentarza:
0
U Jasia Wędrowniczka micha pierogów i chyba tylko tam można wypić Wasergold,którego w sklepach brakuje,a za komuny był.To pyszny likier z płatkami 24 karatowego złota.
@ Jomasz Korułan-Myszke
dnia 06.03.2019, 22:58
Ocena
komentarza:
-2
U Jaśia Wendrowcznika talesz pieroguf 77 zł a tu MakPierd za 19.99 PLNów zakupisz
@ Kierowca 8I0
dnia 06.03.2019, 15:13
Ocena
komentarza:
12
Pani radna Kluz zapomniała lub żyje w nieświadomości i nie pamięta
jak mieszkańcy protestowali przeciwko budowy Mac Donaldsa.
Wtedy nie zabierała głosu poparcie tylko milczała dając tym samym
do zrozumienia, że jest po stronie protestujących. Teraz jak jest taka chętna
tej budowie to niech nie zadaje przewrotnych pytań tylko niech uzyska
głosy poparcia społeczności i wskaże teren dobrej lokalizacji budowy Mac Donaldsa,
gdzie nie będzie protestów.
@ YOZEF
dnia 06.03.2019, 16:01
Ocena
komentarza:
0
jest piekne miejsce w centrum jasla obok licy ducala wis a wis pana gadzaly ,,,wszyscy znaja ten zaklad samochodowy tylko kwestia parkingu albo na przeciwko reno na krakowskiej
@ greg
dnia 06.03.2019, 16:19
Ocena
komentarza:
7
HEHEHE to stacje benzynowe splajtują będą mniej sprzedawali hot-dogów i bułeczek, bo właściciele uważają że sprzedaż hot-dogów to wielki biznes, a nie sprzedaż paliwa
@ cinek
dnia 06.03.2019, 22:56
Ocena
komentarza:
5
Przecież jak się zapytasz właściciela stacji ile ma zysku na litrze paliwa to każdy powie ze 5 groszy. A czasem jak sa ogłoszone rabaty 10 groszy od koncernu to właściciel musiałby doplacac jeszcze 5 groszy. Tylko ze sam miałem styczność z tym tematem i wiem ze doja z was co najmniej 70-90 groszy na litrze. Jak się pojedzie na Krakow Katowice to tam paliwo tansze o 30 groszy na stacjach tego samego koncernu. Złodzieje w Jasle doja z nas ile wlezie bo jest za mało konkurencji. Najlepszy byby bojkot kupowania w Jasle.
@ Cziken
dnia 06.03.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
2
mam smaka na maka
@ Edi
dnia 06.03.2019, 16:40
Ocena
komentarza:
-2
Jak chcesz zjeść dobrego burgera nie z tektury,
spróbuj w Kochanym Burgerze na Energo.
@ Load58
dnia 06.03.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
6
Nie rozumiem... Najlepiej to nie budujmy tu NIC...bo po co? A później każdy narzeka że w Jasle nic się nie dzieje. Powinniśmy pozwolić temu miastu zacząć się "rozwijać" a nie tylko narzekać i utrudniać! Na parkingu w Krośnie co drugi samochód na RJS
@ X
dnia 06.03.2019, 17:33
Ocena
komentarza:
6
Bo to chyba inwestor ma być tym zainteresowany a nie pani radna bo nic wybudowac ponieść koszty a co gdy to splajtuje
@ Janusz
dnia 06.03.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
4
Radna jest bezradna, dajcie jej spokój.
@ Majka
dnia 12.04.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
0
Na parkingach w Krośnie są rejestracje z całego południowego województwa nie tylko Jasła.
@ Rakieta
dnia 06.03.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
1
Wybudowac koło Nowego Stylu.
@ do Rakirta
dnia 06.03.2019, 18:28
Ocena
komentarza:
7
Wybudować koło Nowego Sącza.
@ Zaniepokojony
dnia 06.03.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
3
Dziwne te zainteresowania radnych, w MPGK nie ma prezesa (jest po ale nie bardzo wiadomo do kiedy), odchodzi księgowa. Konkurs który się odbył w grudniu został unieważniony, może by radni tym się zajęli, chyba że czekają aż braknie wody i ciepła bo pracownicy zastrajkują, bo nie będzie komu podpisać przelewów na wypłaty. Może by tak tym się zająć, ale z drugiej strony zawsze można iść do McDonalds'a tam się ogrzać i załatwić potrzeby fizjologiczne.
@ jurciu
dnia 06.03.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
5
Morze by jeszcze jeden kośćiół wybudować to przeciwnicy MaDonalda mieli by gdzie chodzić na spotkania
@ Jasiek
dnia 06.03.2019, 19:02
Ocena
komentarza:
4
Jeden z najglupszych pomysłów. Niby że będziemy "światowi" ? Napaść dzieciaki śmieciowym żarciem i jeszcze gości urodzinowych . Brawo wy.
@ Głodny.
dnia 06.03.2019, 19:17
Ocena
komentarza:
3
Po to są rodzice żeby dzieci edukować, uczyć jak zachować proporcje we wszystkim. Uważam, że nic złego w Macku w Jaśle - kilka nowych miejsc pracy zawsze się przyda - tak również trzeba się patrzeć. Tak samo można powiedzieć, że wszystko co w hiper marketach to sama chemia no to nic tam nie kupujmy - trzeba umieć zachować proporcje w życiu.
@ Głodny.
dnia 06.03.2019, 19:29
Ocena
komentarza:
5
Powiedzmy jeszcze, że w marketach króluje GMO i jeszcze nie wiadomo co i pozamykajmy w Jaśle Biedronki, Kaufland, itd, itp i se wszystko we swoich ogródkach hodujmy i bedzie gitara - te ciągłe negaty irytują mnie.
@ Eureka.
dnia 06.03.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
1
Jej, a to ja już wiem dlaczego w Jaśle nie ma ani jednego salonu samochodowego - bo to propagowanie dwutlenku węgla w powietrzu - no to z McDonalds Pewnie będzie tak samo - uwaga na cholesterol i tłuszcz - ż...ć się chce.
@ Eureka.
dnia 06.03.2019, 20:18
Ocena
komentarza:
7
A kiedyś w Jaśle był salon Fiata - Karel to se ne wrati.
@ Eureka.
dnia 06.03.2019, 20:43
Ocena
komentarza:
-1
Nie wiem jak się szuka inwestorów, jak się ich zachęca. Ale jako mieszkańcowi Jasła przykro mi, że się nie rozwijamy. Koniec z pisaniem. Cześć.
@ 1975
dnia 06.03.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
3
Przechodzi wszelkie pojęcie jaki poziom do debaty wnosi ta "zatroskana o zdrowie naszych dzieci" Pani. Żal d..e Ściska!!!
@ Load58
dnia 06.03.2019, 19:21
Ocena
komentarza:
5
Proszę Was...lepiej niech zjedzą super lekkiego kebaba lub mega zdrową pizzę... Tu nawet nie chodzi o McDonalda. Dziecię się dlaczego Wasze dorastające dzieci opuszczają to "miasto widmo"?Prawda jest taka że bojkotujcie każdy nawet najmniejszy pomysł"rozbudowy" tego miasteczka. McDonalds w Krośnie ostatniej już kilka dobrych lat i jakoś nie zauważyłem więcej "grubasów" a niżeli w Jaśle. Jesteście śmieszni...
@ olga
dnia 06.03.2019, 19:39
Ocena
komentarza:
4
No mi jako matce nie doskwiera jako specjalny ten jakże dokuczliwy brak.
@ czarny
dnia 06.03.2019, 19:50
Ocena
komentarza:
7
niech buduja stadiony i McDonalda . Będzie widać ,ze Miasto się pomalu rozwija . Kto będzie chciał kupować to będzie kupowal i jadl .Ci co nie przepadają za takim jedzeniem to nie będą kupować. Proste . Nie trzeba jesć tego typu jedzenia codziennie . Można raz czy dwa w tygodniu. Jak inwestor chce budowac niech buduje. Jego pieniądze. Żal czytac użytkowników którzy są przeciwnikami powstawania czegokolwiek nowego w Miescie.
@ Load58
dnia 06.03.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
-2
Dokładnie...żal
@ X
dnia 06.03.2019, 20:09
Ocena
komentarza:
0
A jest ten zainteresowany inwestor?
@ ixi
dnia 06.03.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
9
Ale sobie wybraliscie propagatorke cholesterolu, śmieci, obciachu i otyłości, o kiczu i mentalnej komunie nie wspomne... Żal mi Jasła.
@ Emigrant
dnia 07.03.2019, 06:54
Ocena
komentarza:
-1
A co to jest "mentalna komuna" ?
@ ixi
dnia 07.03.2019, 13:55
Ocena
komentarza:
2
To jest nireformowalni stan umysłu gdzie osoba która nie ma klasy, oglady, odbycia i pojęciu o świecie dalej niż powiat forsuje nielogiczne i niezdrowe idee.. To jest mentalna komuna.
@ ixi
dnia 07.03.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
2
*obycia
Dodatkowo to malostkowosc oraz pozostałości po poprzednim systemie:sluzalczosc i taka nagldgorliwosc/sluzalczosc wobec systemu oraz kompletny brak samoswiadomosci i dumy z bycia Polką / Polakiem wg zasad "cudze chwalicie swojego nie znacie"
@ Emigrant
dnia 07.03.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
1
Czy taki np. Profesor Stefan Hrabia Niesiołowski należy do mentalnej komuny czy nie należy .
@ ixi
dnia 10.03.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
2
On jak najbardziej należy, wraz z 98% polskiej "klasy polityczne," nadzwyczajnej kasty" itd.
@ xyz
dnia 06.03.2019, 20:39
Ocena
komentarza:
-3
Niech się "kluska" zajmie szukaniem inwestorów którzy stworzą miejsca pracy a nie McDonalds!!! Jedno z ostatnich miejsc gastronomicznych do jakich się wybieram w trasie...
@ Za
dnia 06.03.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
9
Mieszkańcom Jasła wszystko przeszkadza droga, mcdonalds, centrum handlowe, więc budują w Krośnie i tam Jaślanie wydają pieniądze
@ EKONIMISTA
dnia 12.04.2020, 23:38
Ocena
komentarza:
0
ekonomiczne jasło nie ma potencjału takiego jak krosno. wiec nie dziwmy się! nie będzie wszystkiego w jaśle co jest w krośnie. np: obi, leroy merlin, wielki merkury market, kfc, kino helios, galeria vivo, salony samochodowe, hotele 4*** , lotnisko, kompleks basenów, żużel, pięknego rynku, porządnej szerokiej drogi przez całe miasto!!!
@ Bestia z Wadowic
dnia 06.03.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
-3
Ale kebaby potanieją
@ jas
dnia 06.03.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
-1
"... i tam koło oczyszczalni jasielskiej są miejsca, które moglibyśmy udostępnić inwestorowi. ..." zajebiście atrakcyjne miejsce na Mc Donalda dla inwestorów jak i mieszkańców. Gratuluje !!!
@ jas
dnia 06.03.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
3
Dyskusja na forum jak w knajpie. Szkoda tylko , że "najmądrzejsi ludzie Jasła" zasiadaja przed kompami anie w radzie .
@ EMERYT
dnia 06.03.2019, 21:44
Ocena
komentarza:
16
A ja zapraszam do Baru ELITTE przy ul. Towarowej 2. Żaden McDonald się do niego nie umywa.Jest to najlepsza restauracja w Jaśle. Super smaczne jedzenie,bardzo miła i uprzejma obsługa.Zanim jeden z drugim,zminusujesz jedź i zobacz.Życzę smacznego.
@ @asd
dnia 06.03.2019, 21:57
Ocena
komentarza:
0
Jedzcie nadal WY WEGETARIANINIE te bezglutenowe gów** bo bedziecie żyć wiecznie haha, tak się zachowujecie jakbyśmy mieli żyć wiecznie bo żywność, bo auta spalinowe, bo to, bo tamto, nic POLAKOM nie dogodzi NIC
@ Jasło
dnia 07.03.2019, 00:17
Ocena
komentarza:
9
Pogratulować radnych z takimi pomysłami.
@ RenkaSyrenka
dnia 07.03.2019, 00:22
Ocena
komentarza:
8
Młodym rodzicom zależy na łatwym dostępie do żłobków i przedszkoli, wygodnych parkingach, by wszędzie dojechać z dzieckiem, ciekawych zajęciach dla maluszków, czystym powietrzu, zielonej przestrzeni do spacerów, a nie na McD's.
Aż ciężko uwierzyć, że brak McD's spędza sen z powiek Pani Radnej... nie tędy droga
@ ixi
dnia 10.03.2019, 07:47
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ziomek
dnia 07.03.2019, 01:35
Ocena
komentarza:
-9
Jasło niby duże i piękne miasto ale to, że nie ma McDonaldu czy KFC to naprawdę porażka...
@ walter@
dnia 07.03.2019, 03:53
Ocena
komentarza:
9
Kto wybral ta pania na radna???Do konca chca wyniszczyc polska mlodziez,Ta pani nie ma pojecia co to jest McDonald.Juz teraz wszyscu mowia ze trzeba walczyc z otyloscia mlodziezy ,a pani proponuje maca.Boze ,dzie ci ludzie maja mozgi.Pani radna niech zaproponuje pijalnie swiezych sokow I duzy wybor salatek.W USA ludzie madrzeja I coraz rzadziej chodza do McDonalda ,najczesciej bidota,Stary tluszcz brrrrr
@ Owoce i warzywa
dnia 07.03.2019, 11:21
Ocena
komentarza:
8
Pamiętam,dawniej w Okrąglaku,z widokiem na armatę,można było wypić świeży sok marchewkowy z pianką,oraz inne.Należy jeść dużo zielonego:sałaty,seler naciowy,roszponkę,trybulkę...Wiosna,pora siać i zdrowo żyć.
@ Iza
dnia 07.03.2019, 06:14
Ocena
komentarza:
7
Należy powiedzieć tym mamom że nie powinny karmić swoich dzieci takim syfem. Niedobrze się robi patrząc na otłuszczone małe dzieci. Będą z pewnością bardzo chorymi dorosłymi ludźmi.
@ Emigrant
dnia 07.03.2019, 07:00
Ocena
komentarza:
-1
Nie chodzi o pasienie dzieci hamburgerami, a raczej o to, by w mieście
był bar, który na pewno będzie otwarty w określonych godzinwch i w
którym dostanę zawsze to co jest w ofercie.
TYLKO TYLE !
A i tak inne lokale w Jaśle tegp nie gwarantują, bo nagle przerwa, a to
braki w menu, a w restauracji sala zarezerwowana.
@ Oby wybudowali !
dnia 07.03.2019, 08:15
Ocena
komentarza:
5
W związku z budową drogi KG2, idealne miejsce to miejsce, gdzie niedawno powstał wybieg dla psów, czyli skrzyżowanie nowej drogi z obwodnicą. Tam się będą łączyły dwie drogi krajowe, bardzo duży ruch i jest miejsce na budowę, a jednocześnie to blisko miasta, ludzie przyjdą też na nogach. Wybieg dla psów można przenieść w mniej eksponowane miejsce.
@ Korekta.
dnia 07.03.2019, 08:59
Ocena
komentarza:
-4
Wybieg dla psów niech zostanie - zrobi się w Maku specjalną ofertę dla Chińczyków - burgery z psiny. Zaleją nas Chińczycy - sukces gospodarczy murowany i Jasło staje z kolan - jestem geniuszem gospodarczym.
@ Korekta.
dnia 07.03.2019, 13:46
Ocena
komentarza:
2
A i problem wałęsających się bezpańskich psów zniknie.
@ gość
dnia 07.03.2019, 08:57
Ocena
komentarza:
5
szczyt możliwości naszych radnych z Pabianem na czele to remont 100-u metrowego odcinka drogi przed wyborami i tak od lat
@ muk
dnia 07.03.2019, 10:59
Ocena
komentarza:
3
Jedno stwierdzam! Władza tego miasta w osobie obecnego burmistrza jest nieudolna!!! Wystarczy pojechać do krosna i zobaczyć jak te miasto poszło do przodu. A tu jak było dziadostwo to takie zostanie.Jaki był program tego goŝcia? Kto go wybrał? Tyle terenòw wokół miasta na potencjalne inwestycje,a tu: biedronki,lidle,galerie itp. wszystko w centrum. Przecież dawniej on był zastęp ą i miał wpływ na lokalizację ww. Wieczorem jak przejeżdża się przez Krosno wszystko pięknie oświetlone piękne parkingi centra handlowe itp. A do Jasła? Wjazd jak do zapadlej dziury. Brak porządnego gospodarza widać gołym okiem.A co najgorsze stagnacja tego miasta bedzie jeszcze trwała dopòki obecny burmistrz bedzie zasiadał na obecnym stołku.ip
@ Pilna potrzeba
dnia 07.03.2019, 11:25
Ocena
komentarza:
-2
Należy zakupić więc fotel obrotowy.
@ mia
dnia 08.03.2019, 13:18
Ocena
komentarza:
2
zgadzam się . Dziadostwo dziadostwem pogania.
Kilka lat temu Krosno też było słabe, ale na przestrzeni kilku lat widac jak poszło do przodu. Widać jak się rozwija. A Jasło stoi w miejscu jak zapadła dziura. szkoda to nawet komentować.
@ Maciek
dnia 09.03.2019, 11:02
Ocena
komentarza:
1
Jasło do Krosna nie ma nawet co porównywać to całkiem inne miasta na innym etapie rozwoju gospodarczego, kulturowego, inwestycyjnego itp itd...
Jedno się rozwija i jest 15 lat do przodu drugie miasto (Jasło) stoi w miejscu, jest stagnacja tak jak pokazują to badania GUS wyludniamy się w zastraszającym tempie i grozi nam zapaść gospodarcza.
@ mn
dnia 07.03.2019, 11:29
Ocena
komentarza:
5
Różnorodność oferty ...nie każdy musi bywać w MC Donalds ,nie każdy musi być weganem ale dajmy szansę WYBORU!!! Nie bawmy się w pana Boga co to WIE co ludziom do życia potrzeba. Drwić ,pouczać ,zmuszać ..to umiemy .Mądrze edukować to już NIE ..
Traktowanie jaślan jak bezrozumny motłoch co trzeba prowadzić za rączkę jest cechą STETRYCZAŁYCH I PRZEMĄDRZAŁYCH nauczycielek co to widzą "madki" a nie zauważają ile młodych osób ćwiczy na siłowniach ile biega jak bardzo zmieniła się mentalność nawet przy wyborze produktów w sklepach..ale poza końcem własnego nosa trzeba dojrzeć i pozytywne zmiany wokół nas. Budujmy MC D. inwestujmy w siłownie .niech powstają wegańskie restauracje KAŻDEMU wg. jego upodobań.
@ dragoness
dnia 07.03.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
0
Ci co ćwiczą na siłowniach i biegają, na pewno nie będą jeść świństw. Proszę uważnie przeczytać artykuł, kto i w czyim imieniu optuje za budową tego paśnika.
@ Robert
dnia 07.03.2019, 11:47
Ocena
komentarza:
4
Zgadzam się w 100% Lepiej żeby był wybór niż go nie było, nikt nikogo nie zmusza do jedzenia tam, czemu chcecie ograniczać innych i NARZUCAĆ swoje ideologie?
@ dragoness
dnia 07.03.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
-1
Wyrażamy swoją opinię. Proszę bardzo, niech pan buduje.
@ Robert
dnia 07.03.2019, 12:17
Ocena
komentarza:
4
Ludzie nie tyją od istnienia budynku a od jedzenia, mi nie przeszkadza, że będzie wybudowany fast food, w końcu nie muszę tam iść ALE gdy już będę miał ochotę to będę miał możliwość pójść lokalnie.

Jestem zwolennikiem wolności a nie zakazów i ograniczania możliwości

Gdy powstaje siłownia, czy stadion to ludzie od razu są wysportowani? Nie
Tak samo gdy powstanie fast food to ludzie od tego nie tyją.

I wiem, że myślenie ludzi boli, najbardziej mnie ubolewa to, że ludzie wykształceni bardzo często nie potrafią szerszej perspektywy zauważyć a tylko powierzchownie. Dlatego ludzi oceniam po tym co sobą reprezentują a nie jaki papierek mają po studiach.
dragoness nie piszę o Tobie a o ogóle (niestety trzeba takie oczywiste rzeczy w dzisiejszych czasach tłumaczyć :( )
@ dragoness
dnia 07.03.2019, 12:51
Ocena
komentarza:
3
Oczywiście, że nie biorę tego do siebie, bo nie mam podstaw. Dziwi mnie jedynie, że angażuje się w tę głupotę (moja opinia) osoba ze służby zdrowia, której szczególnie powinno zależeć na zdrowym społeczeństwie.
@ Robert
dnia 07.03.2019, 19:49
Ocena
komentarza:
1
Polityk jest reprezentantem ludzini dobrze że w tym przypadku liczy się z głosem wyborców (swoim pracodawcom, w końcu z naszych podatków pieniądze mają)

Widać jak PO i PIS ludziom w głowach przez te lata pomieszali, skoro jest przekonanie, że polityk przede wszystkim miał patrzeć na siebie a nie opinie ludzi

Logicznie myśląc to budując fast fooda to zwolennicy zyskają, przeciwnicy nic nie stracą. Nie budując nikt nic nie zyskuje a nawet nie którzy tracą bo muszą jechać do np. Krosna

Chyba odpowiedź jest oczywista co lepsze dla społeczeństwa
@ tralala
dnia 07.03.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
7
"byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom."

A potem pociecha ma 10 lat i 55 kg. Ludzie, won z tym syfem! Bo inaczej czeka nas plaga otyłości (zresztą już jest), chorób serca i nowotworów.
@ Robert
dnia 07.03.2019, 12:19
Ocena
komentarza:
1
Zamiast troche wysiłku dać w wychowanie pociech to lepiej jest zwalić odpowiedzialność na innych.

Jak ktoś nie chce by pociecha tyła niech nauczy zdrowego odżywiania a nie ogranicza resztę społeczeństwa przez swoje lenistwo
@ kaszka gryczana
dnia 07.03.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
-6
Radna Kluz ma całkowitą rację. Tym, którym McDonalds nie smakuje, niech robią dzieciom kanapki z cukrem polewane wodą, lub z mortadelą, gotowane kartofle a do popicia świeże mleko prosto od krowy i będzie zdrowo!!! Na deser groch z kapustą i kremówkę wadowicką zakrapianą alkoholem. W Jaśle nic nie potrzeba. Głównym zamierzeniem tych anonimowych "pisarzy" internetowych jest powrót do średniowiecza.
@ dragoness
dnia 07.03.2019, 14:04
Ocena
komentarza:
2
W średniowieczu nie umiał(a)byś pisać. Byłoby z korzyścią.
@ Iza
dnia 07.03.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
4
Po co budować coś bezwartościowego. Lepiej stworzyć miejsce które będzie przeciwieństwem fast-food u
@ ab
dnia 07.03.2019, 14:10
Ocena
komentarza:
-3
Popieram w pełni pomysł Pani radnej. Tak trzymać bo inaczej wszyscy wszystlie
U będą przeciwni. Trzymam za panią kciuki.powodzenia w realizacji.
@ ja
dnia 07.03.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
2
Tak, to jest najbardziej potrzebna inwestycja w Jaśle, chyba tylko po to żeby grubasy miały kolejne miejsce do obżerania się śmieciowym jedzeniem a potem łazili po lekarzach bo nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie i szereg innych chorób a diety przecież nie zmienią i efekt mamy taki ,że z lenistwa go gotowania i nadmiaru kasy z 500+ dzieci i rodzice wyglądają jak wieloryby
@ Load58
dnia 07.03.2019, 15:18
Ocena
komentarza:
7
Wolałabym wyglądać jak wieloryb niż pisać tak denne komentarze na publicznym forum. Żenua. Pozdrawiam wszystkich leni korzystających z 500+, biedaków stołujących się w McDonald's, oraz wszystkich lekarzy zacierających ręce na nowych pacjentów po wybudowaniu McDonalda!
@ Znający temat
dnia 07.03.2019, 14:42
Ocena
komentarza:
3
Ach te kobiety, mamuśki i ich córki wbite w leginsy, których szwy ledwo wytrzymują parcie grubych ud !!! po efekcie nadmiernego nie jedzenia, lecz zapewne chyba obżarcia, co jest grzechem
@ cudo gamracik
dnia 07.03.2019, 14:45
Ocena
komentarza:
3
Mario kończ i wstydu oszczędź Gamratowi-dość robienia z osiedla totalnej wiochy
@ Obserwator
dnia 07.03.2019, 15:22
Ocena
komentarza:
-3
Stanowcze nie dla Maka w Jaśle! Nie dość, że śmieciowe jedzneie to jeszcze obcy kapitał. Już lepiej postawić normalną jakąś polską knajpe.
@ Kierowca 8I0
dnia 07.03.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
6
Jedzenie jest do wyboru przez zamawiającego.
Ale co najważniejsze, że są nowe miejsca pracy.
Nie tylko dla zatrudnionych w Mac Donaldsie ale i wielu innych nowych
stanowisk w zakładach kooperujących z tą firmą.
A to jest bardzo ważne dla mieszkańców Jasła.
@ wreszcie
dnia 07.03.2019, 17:49
Ocena
komentarza:
4
zdecydowane tak tak tak dla MAC DONALDA
@ Budować !
dnia 07.03.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
3
Im szybciej, tym lepiej !
@ Ja
dnia 07.03.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
0
No masakra! Sprawa najważniejsza na świecie. Być albo nie być. Straszne, że ważniejszych tematów już rada nie ma. No tak , z braku laku trzeba udawać, że coś sie w tej radzie robi. Osobiście jestem na nie, ale jak w Jaśle poważniejszych problemów nie ma to niech zajmują się takimi a my im płaćmy wypłary z podatków.
@ Robert
dnia 07.03.2019, 19:59
Ocena
komentarza:
-1
Proponuje przeczytać jeszczecraz wypowiedzi, pisze wyraźnie, że to ludzie o to proszą, to nie jest pomysł polityka
@ ixi
dnia 10.03.2019, 07:52
Ocena
komentarza:
3
Kto prosi? Tłusta Mariola, i tłusty Janusz, żeby ich dzieci tyły i obciążaly służbę zdrowia??? Rzeczywiście same plusy.. Sarkazm.
@ Greg
dnia 11.03.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
0
100% racji. Generalnie to jest paranoja, żeby się politycy się takimi rzeczami zajmowali
@ Mama
dnia 07.03.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
-2
A może ta sprytna pani podpisała już umowę z McDonalds i teraz pod pretekstem wycierania się mamami chce dopiąć interes. Chce dorobić się niczym pis szybkiego majątku w końcu już nie taka młoda.
@ dominika
dnia 07.03.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
1
Akurat koło oczyszczalni jest bardzo dobre miejsce - podłączyliby rurę bezpośrednio i zredukowali koszty dostawy półproduktów do tego żarcia :) Jak można agitować za powstaniem Fastfoodu? - Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie - oczywiście każdy ma wolną wolę - nie trzeba tego żreć przecież. Będę za budową jeśli wstęp będzie tylko dla osób pełnoletnich i przestaną wabić dzieci zabawkami. Zjesz to świństwo ale dostaniesz zabawkę. Jestem w stanie zrozumieć rodziców, że w końcu ulegają i wchodzą do tego budynku a później popada się w spiralę śmieciowego jedzenia... A zaczęło się od zabawki.
@ Ja
dnia 07.03.2019, 19:33
Ocena
komentarza:
0
To prawdziwy dramat! młodych matek w Jaśle. Nie ma fastfoodu. To okropne. Nie wiem jak tak można żyć. No dramat! Zaraz się rozpłaczę. Ludzie puknijcie sie w ...
@ Robert
dnia 07.03.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
0
Skoro ludzie chcą to w czym Wy problem widzicie?
Jeśli mi się np. biedronka nie podoba to nie wolno stawiać biedronek? Ludzie nie jesteście pępkami świata, jeśli wam jakaś zmiana osobiście nie szkodzi to w czym Wy problem widzicie? W tym że komuś będzie lepiej?
@ ixi
dnia 10.03.2019, 07:54
Ocena
komentarza:
2
Komu będzie lepiej? Tłusty rodzicom, tłusty dzieciom, kasie w tym McDonald's, czy nam podatnikom obciążony opieka służby zdrowia nat chorobami tych spaslaczkow???
@ werka
dnia 09.06.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
0
jak bedą chcieli to i bez Mc będą otyli
@ Jaślanin
dnia 07.03.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
-3
Ludzie czy wam się już w tyłkach nie poprzewracało od tego PISowskiego dobrobytu. Moim skromnym zdaniem Pani radna Kluz ma sporo racji. Ściągnięcie do Jasła inwestora i otworzenie Maka to zawsze dodatkowe miejsca pracy. Nie zasłaniajcie się zdrowa żywnością ile w Jaśle jest pizzerii, kebabowni czy bud z hot-dogami do których ludzie chętnie chodzą. Kto z was nigdy nie był w Maku niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja wraz z dziećmi jeździmy do Krosny i szczerze mówiąc wolałbym nie musieć pokonywać takiego dystansu.
@ Grześ
dnia 07.03.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
3
Ty się weź radna d...o za poważne cele a nie takie [...]. Weź się za promowanie ZDROWEJ ŻYWNOŚCI!
@ Janusz
dnia 07.03.2019, 21:43
Ocena
komentarza:
4
Radna już na wykopie, ciekawe czy udźwignie sławę.
@ Ogłupiony lud
dnia 07.03.2019, 21:57
Ocena
komentarza:
2
Myślałem że w Jaslem rządzi troszkę madrzejsze grono ludzi które wie jakie są skutki jedzenia takiego syfu ale widzę jednak że przede wszystkim nazrec się pospacerować po galeria a później zostawić to wszystko w ładnej toalecie takie durne społeczeństwo i ten tekst mamy pytają kiedy w Jaśle powstanie restauracja do zabijania swoich pociech chorobami typu rak
@ Jerry
dnia 08.03.2019, 05:07
Ocena
komentarza:
1
Co się dziwicie dostała może kasę od Maka? do lobbuje. A zdrowie mieszkańców? A co ją obchodzi. Gratulacje dla jaj wyborców.
@ Robert
dnia 08.03.2019, 08:55
Ocena
komentarza:
-2
Jeśli by chodziło o jakąś fabrykę co emituje toksyny to bym się zgodził ze stwierdzeniem "A zdrowie mieszkańców?", ale wybudowanie Mac'a nie ma wpływu na zdrowie mieszkańców. To ludzie decydują o swoim zdrowiu, nie rządzący, nie Mac. Samo istnienie lokalu nikomu nie zaszkodzi
@ luc
dnia 08.03.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
2
Drodzy jaślanie, przyjedźcie do Krosna i zabierzcie nam to Mc[...]. Nie rozumiem co to za atrakcja napychać się tłuszczem i solą.
Ale dzięki takim akcjom cała Polska o Jaśle gada https://www.wykop.pl/link/4832487/jaslo-walczy-o-mcdonalda/
@ kejmillo87
dnia 08.03.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
2
Pani radna - powinna sie zastanowic nad innymi sprawami a nie bude z syfem w Jasle stawiac . Kobieto i jeszcze mlody rodzic . Smiech na sali . ŻAL dla radnej. :-)
@ mka
dnia 08.03.2019, 12:36
Ocena
komentarza:
6
Matko, jak czytam te komentarze, to stwierdzam, ze zwierzęta ,mają więcej szacunku do innych istot niż człowiek do drugiego człowieka. Nie jesteś za mcdonaldem to nie jedz, dziwne, że takich protestów nie było jak powstawał kolejny TUREK, KEBAB I PIZZERIE. Po drugie duzo maja do powiedzenia osoby takie co to na portalach wypowiadają się tak o zdrowym żywieniu, o nadwadze itd a same w pierwszym lepszym sklepie sięgają po co? po hamburgery i mrożoną pizze. Nie jesteś zwolennikiem to nie obrażaj innych, bo niby co gorsze dzieci te co raz na miesiąc zjedzą hamburgera? Bo gorszy człowiek jak raz na tydzień zje NIEZDROWE JEDZENIE? A mój żołądek i mój rak i h... komu do tego czy ja będę jadła sałatę czy hamburgera. Jest ktoś przeciwny to niech nie obraża innych i pilnuje swojego żołądka. Nie jeden jadł zrowo a rak i tak go zjadł... pzdr
@ Błąd
dnia 26.03.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
1
Jeżeli w pewnym zakresie można by się jeszcze zgodzić z Twoimi argumentami, to w jednym na pewno nie, tj. " A mój żołądek i mój rak i h... komu do tego..." Otóż jest to sprawa ogólnospołeczna i żal że tego nie ogarniasz. Nie masz chyba pojęcia ilu ludzi czeka w kolejkach na leczenie i jakie z tym problemem wiążą się wydatki. Leczenie w sporej części obciąża budżet państwa, a tym samym każdego pracującego legalnie mieszkańca Polski. Tak więc, nie obraź się ale przemawia przez Ciebie egoizm. Może dla edukacji wybierz się do szpitala, najbliżej w Brzozowie i rozejrzyj się jak ludzie cierpią. Teraz jesteś taki kozak lub kozaczka, ale jak przyjdzie co do czego to Boziu ratuj i wszyscy święci. Trochę refleksji proponuję zanim wyleje się swoje przemyślenia. Życzę zdrowia i więcej rozsądku.
@ arkanonim
dnia 08.03.2019, 22:58
Ocena
komentarza:
-2
ja tam się cieszę.ale nie dlatego że niezdrowo i w ogóle tylko dlatego że jasło zbliża się do poziomu Rzeszowa i małymi kroczkami jest coraz nowocześniejsze (:
@ arkanonim
dnia 08.03.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
0
a tak poza tym to po co się ludzie ciskacie? skoro nie lubicie takiego jedzenia to nie jedzcie.jak mozna odmawiać czegoś za darmo
@ Maciek
dnia 09.03.2019, 10:53
Ocena
komentarza:
4
Bahahahhah nie od tego są radni !!! PARODIA... a może salon SAMOCHODOWY Porsche można wybudować w Jaśle? Tylko czy inwestorowi się to zwróci i opłaci? Tak samo jest z McDonald. Jeżeli miasto się wyludnia prawie 0 turystów, marginalna ilość studentów, a miasto Krosno jest bardzo blisko gdzie jest wszystko to jest ryzykowna inwestycja. Tak to działa pani radna i niech pani zrozumie Jasło nie jest dobre do inwestycji. Nawet po salonach samochodowych to widać w Krośnie jest z 10 autoryzowanych salonów a w Jaśle ?? 0 = ZERO
@ Kierowca 8I0
dnia 09.03.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
0
Chcąc wybudować coś większego należy najpierw wybudować
infrastrukturę i zaplecze.
Jak są możliwości i znajdzie się inwestor wtedy w mieszkańcach Jasła
wstępuje waleczny duch solidarności, że ktoś inny chce naruszyć ustalony
od wieków porządek i śmie naruszyć święte prawa prywatnej własności
na co nie ma zgody na jakieś tam dziwne dobro społeczne.
Taki był już pamiętny protest na rondzie o przewrotnej nazwie Solidarność
gdzie w proteście brali przede wszystkim w większości starsi ludzie
pochodzący z obrzeża okolic Jasła i nawet dalszych wiosek, takie są zdjęcia.
Tak jest u nas w Jaśle, że na wszystkie bez wyjątku nowe inwestycje
jest sprzeciw mieszkańców Jasła.
Więc na co w końcu jest zgoda i co można bez sprzeciwu w Jaśle wybudować.
@ Theodore K.
dnia 09.03.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ MGR. ŻYWNOŚCI PRACOWNIK SANEPIDU.
dnia 10.03.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ oth
dnia 10.03.2019, 23:57
Ocena
komentarza:
3
To jakieś zdebilenie społeczeństwa,,, żal komentować
@ Żenada
dnia 26.03.2019, 19:47
Ocena
komentarza:
0
Młodzi rodzice nie mają jak zając dzieci, nie chce się gotować pysznie więc do klubu śmieciowego jedzenia zaprowadzić. Dzisiaj spokój na parę chwil, a za kilka lat problem z leczeniem otyłości, frustracje młodych dziewczyn i stwarzanie nowych klientek na "cudowne środki" szybkiego odchudzania. To doprawdy żenujący argument. A może Droga Pani tak by pomyśleć już o własnym produkcie kulinarnym lub zastanowić się nad budową obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. To wstyd, że Jasło nie doczekało się budowy stadionu, na którym młodzież i mieszkańcy mogliby uprawiać sport. No ale jak wychodzi się z założenia, że syty to zadowolony...
@ werka
dnia 09.06.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
0
co do odchudzania to jest wola ludzka i czy dbaja o siebie czy nie tez tyczy sie chorób pytanie
co ma do tego Mc
@ werka
dnia 09.06.2019, 18:33
Ocena
komentarza:
1
Młodsze pokolenie tego potrzebuje popieram pomysł, starsze pokolenie bronicie sie przed tym jakby nie wiadomo co to było a cała jasielska mlodziesz jedzie do MCD do krosna, a krosno przy tym zarabia, a Jasło bidnieje. Wcale ich tym sprzeciwem nie uszczesliwicie, tylko wręcz przeciwnie, na wszystkie inwestycje przeciw, powód brak spokoju, jak wam tak przeszkadza wszystko to zapraszam w Bieszczady tam będziecie miec spokój, dotlenicie przy tym swoje mózgi, to dobrze robi. Pozdrawiam nudziarzy
@ kama
dnia 09.06.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
1
oczywiscie popieram, wkoncu cos normalnego.
@ xD
dnia 09.02.2020, 13:31
Ocena
komentarza:
1
czemu narzucacie innym co mają jeść? chcę zjeść maka to sobie zjem czy to w Jaśle czy to w Krośnie, a jak sami nie lubicie to nie utrudniajcie budowy, bo chu. wam do tego kto co lubi xD
@ maniek
dnia 12.04.2020, 22:56
Ocena
komentarza:
0
Ja się teraz nie dziwuje że Jasło to zadupie które się nie rozwija jak wy się zajmujecie takimi głupotami !!! Zajmijcie się ważnymi sprawami dla miasta. A Ci co chcą porządnej restauracji, sklepu, galerii mają Krosno, Rzeszów. A może w Jaśle chcecie SIEC IKEA ?? PRÓBUJCIE POWODZENIA WAM ŻYCZĘ. ZROZUMCIE CO TO JEST EKONOMIA.
@ Gość 1
dnia 19.07.2020, 23:58
Ocena
komentarza:
1
A moze zamiast MCD zrobic wJasle KFC? Kto jest za?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105