Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sukces kołaczyckich licealistów!

9

Można stwierdzić, że tradycji stało się zadość!  Kolejna - XI już - edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie zakończyła się wspaniałym sukcesem uczniów Kołaczyckiego Liceum. Laureatem I miejsca został Kamil Bodek, II miejsce zajął Jakub Barzyk, VI- Dawid Biały,  a IX- Adam Piątkowski.

Tym samym wszyscy zdobyli indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i mogą aplikować na dowolny kierunek studiów tej uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym na czteroletnie studia I stopnia o profilu praktycznym "Nauka o Policji" (warunek- wcześniejsza pozytywna kwalifikacja do służby w Policji), umożliwiające absolwentowi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie stanowił podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych w Policji. Należy wspomnieć, że w zeszłym roku na ten kierunek zostało przyjętych pięciu absolwentów Liceum w Kołaczycach.

Być może sukces byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie pandemia koronawirusa.  Do tej  edycji Olimpiady zgłosiło się pięciu uczniów z klasy o profilu mundurowym Kołaczyckiego Liceum, którzy pomyślnie przeszli I i II etap (międzyszkolny i międzywojewódzki) i od października przygotowywali się do III etapu - finałowego w Szczytnie, który zawsze był najmocniejszą stroną kołaczyckich olimpijczyków. Niestety z wiadomych przyczyn, trzeci etap, w którym miało rywalizować 30 najlepszych uczniów z całej Polski,  został odwołany i Komitet Główny Olimpiady Policyjnej dokonał klasyfikacji na podstawie wyników z I i II etapu , tj. z prac pisemnych i testu wiedzy. Tym samym nasz piąty uczestnik stracił szansę na znalezienie się w piętnastce finalistów premiowanych indeksem. 

Należy nadmienić, że uczniowie Kołaczyckiego Liceum, jako jedyni z województwa podkarpackiego, uzyskali tytuły finalistów wspomnianej Olimpiady. Olimpijczykom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

LO w Kołaczycach

Napisany dnia: 12.05.2020, 08:13
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ edi
dnia 12.05.2020, 13:18
Ocena
komentarza:
10
Gratulacje
@ Life
dnia 13.05.2020, 08:11
Ocena
komentarza:
10
Uczniom i ich opiekunom gratuluje. Życzę dalszych sukcesów w tak trudnej służbie.
@ rennie
dnia 13.05.2020, 09:17
Ocena
komentarza:
5
Oby wiedzieli, komu służą.
@ łodyniec
dnia 14.05.2020, 08:54
Ocena
komentarza:
0
Spokojnie , 1.60 metra to za mało by chłopców puścić do interwencji ;-)))
@ Do prosiaka
dnia 16.05.2020, 09:45
Ocena
komentarza:
3
Oficerów raczej nie puszczają na interwencję...
@ brawo
dnia 13.05.2020, 11:42
Ocena
komentarza:
7
gratulacje dla uczniów ale gorące gratulacje dla wychowawców bez nich nie byłoby takiego sukcesu Panie Macieju GRATULUJĘ .
@ Bogdan T
dnia 14.05.2020, 05:56
Ocena
komentarza:
5
Oby tylko myśleli samodzielnie w dalszych poczynaniach.
@ stary mylycjant
dnia 14.05.2020, 09:56
Ocena
komentarza:
0
nie marnujcie życia w policji, tam można tylko stać się młodocianym alkoholikiem
@ Life
dnia 15.05.2020, 11:26
Ocena
komentarza:
0
Młody wąs uzupełni szeregi Policji.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105