Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sukces kołaczyckich licealistów!

9

Można stwierdzić, że tradycji stało się zadość!  Kolejna - XI już - edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie zakończyła się wspaniałym sukcesem uczniów Kołaczyckiego Liceum. Laureatem I miejsca został Kamil Bodek, II miejsce zajął Jakub Barzyk, VI- Dawid Biały,  a IX- Adam Piątkowski.

Tym samym wszyscy zdobyli indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i mogą aplikować na dowolny kierunek studiów tej uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym na czteroletnie studia I stopnia o profilu praktycznym "Nauka o Policji" (warunek- wcześniejsza pozytywna kwalifikacja do służby w Policji), umożliwiające absolwentowi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie stanowił podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych w Policji. Należy wspomnieć, że w zeszłym roku na ten kierunek zostało przyjętych pięciu absolwentów Liceum w Kołaczycach.

Być może sukces byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie pandemia koronawirusa.  Do tej  edycji Olimpiady zgłosiło się pięciu uczniów z klasy o profilu mundurowym Kołaczyckiego Liceum, którzy pomyślnie przeszli I i II etap (międzyszkolny i międzywojewódzki) i od października przygotowywali się do III etapu - finałowego w Szczytnie, który zawsze był najmocniejszą stroną kołaczyckich olimpijczyków. Niestety z wiadomych przyczyn, trzeci etap, w którym miało rywalizować 30 najlepszych uczniów z całej Polski,  został odwołany i Komitet Główny Olimpiady Policyjnej dokonał klasyfikacji na podstawie wyników z I i II etapu , tj. z prac pisemnych i testu wiedzy. Tym samym nasz piąty uczestnik stracił szansę na znalezienie się w piętnastce finalistów premiowanych indeksem. 

Należy nadmienić, że uczniowie Kołaczyckiego Liceum, jako jedyni z województwa podkarpackiego, uzyskali tytuły finalistów wspomnianej Olimpiady. Olimpijczykom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

LO w Kołaczycach

Napisany dnia: 12.05.2020, 08:13
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ edi
dnia 12.05.2020, 13:18
Ocena
komentarza:
10
Gratulacje
@ Life
dnia 13.05.2020, 08:11
Ocena
komentarza:
10
Uczniom i ich opiekunom gratuluje. Życzę dalszych sukcesów w tak trudnej służbie.
@ rennie
dnia 13.05.2020, 09:17
Ocena
komentarza:
5
Oby wiedzieli, komu służą.
@ łodyniec
dnia 14.05.2020, 08:54
Ocena
komentarza:
0
Spokojnie , 1.60 metra to za mało by chłopców puścić do interwencji ;-)))
@ Do prosiaka
dnia 16.05.2020, 09:45
Ocena
komentarza:
2
Oficerów raczej nie puszczają na interwencję...
@ brawo
dnia 13.05.2020, 11:42
Ocena
komentarza:
7
gratulacje dla uczniów ale gorące gratulacje dla wychowawców bez nich nie byłoby takiego sukcesu Panie Macieju GRATULUJĘ .
@ Bogdan T
dnia 14.05.2020, 05:56
Ocena
komentarza:
5
Oby tylko myśleli samodzielnie w dalszych poczynaniach.
@ stary mylycjant
dnia 14.05.2020, 09:56
Ocena
komentarza:
0
nie marnujcie życia w policji, tam można tylko stać się młodocianym alkoholikiem
@ Life
dnia 15.05.2020, 11:26
Ocena
komentarza:
0
Młody wąs uzupełni szeregi Policji.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105