Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Droga w Ożennej najważniejszą inwestycją ostatnich lat

34

Przejście graniczne w Ożennej jest jedną z najważniejszych inwestycji Zarządu Powiatu w Jaśle w ostatnich latach. Budowa drogi pomiędzy Polską a Słowacją kosztowała ponad 4,5 mln euro i została sfinansowana ze środków unijnych.  - Dzięki skutecznemu aplikowaniu o środki unijne udało się zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji w powiecie jasielskim w ostatnich latach. Droga z Jasła do Bardejova stanowi najkrótsze połączenie pomiędzy tymi dwoma państwami – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.


Droga w Ożennej to jedyne przejście graniczne na terenie powiatu jasielskiego, która skróciła nie tylko czas dojazdu o ponad 20 km, ale poprawiła także komunikację z powiatem krośnieńskim.

Projekt został zrealizowany wspólnie przez trzy powiaty: jasielski, krośnieński oraz bardejovski. W ramach tej inwestycji wybudowano niespełna 2 kilometrowy odcinek drogi po stronie słowackiej oraz przebudowano drogę po stronie polskiej na trasie Krosno-Kobylany-Toki. Ta część inwestycji objęła modernizację drogi w powiecie krośnieńskim na odcinku o długości 7,8 km oraz 6-kilomterowy odcinek w powiecie jasielskim.
Projekt samorządowy sprawił również, że południowa i północna część Beskidu Niskiego uzyskała dogodne połączenie, a tym samym został wznowiony dawny szlak handlowy. - Jest to nawiązanie do historii. Tędy przebiegał jeden z głównych szlaków handlowych z Biecza przez Nowy Żmigród i Bardejova, handlowano bursztynem i węgierskim winem. Tak jak kiedyś sprzyjał rozwojowi tych terenów, mamy nadzieję, że tym razem otwarcie tego szlaku będzie stymulatorem rozwoju gospodarczego i turystycznego – mówi Starosta Jasielski.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pod nazwą „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem krośnieńskim, jasielskim i bardejovskim” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013. Uroczyste otwarcie nowej drogi w Ożennej odbyło się w październiku ubiegłego roku.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jaślan
dnia 14.09.2011, 22:32 · Zgłoś
jego twarz wzbudza u mnie nieufność. Mojego głosu Pan nie ma szanowny panie. Przykro mi...
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 14.09.2011, 18:22 · Zgłoś
tak [...] ''[...]'' tylko jak by nie on to nie wiadomo kiedy by w desznicy zrobili droge bo tu juz byla tragedia a nie droga [...] i ja pojde na niego glosowac
Odpowiedz
0
@ szeptal
dnia 14.09.2011, 20:54 · Zgłoś
[cytat=ktos]tak [...] ''[...]'' tylko jak by nie on to nie wiadomo kiedy by w desznicy zrobili droge bo tu juz byla tragedia a nie droga [...] i ja pojde na niego glosowac[/cytat]

Nie wyzywaj, nie wyzywaj, on naprawdę niewiele się do tej drogi przyczynił. To, że się nią chwali nie znaczy, że jest to jego zasługa. Zapytaj się sołtysa z Desznicy to powinien Ci powiedzieć ilu ta droga ma ojców i jak długo o tą drogę walczono. Teraz okazuje się, że tylko Kmiecik przyczynił się do wyremontowania tej drogi.
Tak przy okazji czytaj co naklikasz bo zgroza to czytać.

WYBORY CO ROKU
Odpowiedz
0
@ Praca
dnia 14.09.2011, 12:18 · Zgłoś
Ale kipicie złością, tan człowiek coś zrobił, od 5 lat buduje się drogi i mosty w powiecie jasielskim i to sa fakty. Uważam, że ma prawo o tym mówić bo stoi na czele powiatu.
Odpowiedz
0
@ Pszczelarz
dnia 14.09.2011, 12:16 · Zgłoś
drogi NIkki ta ksywa pochodzi poprostu z tąd, że pan starosta hoduje pszczoł. te pracowite, wspaniałe owady i to jest raczej powód do satysfakcji a nie wyśmiewania. Bardzo szanuje ludzi z tą pasją. trzymam kciuki za Pana Starostę
Odpowiedz
1
@ Nikki
dnia 14.09.2011, 08:36 · Zgłoś
Bardzo proszę, by redakcja opisała karierę zawodową pana starosty - czym się zajmował, zanim z namaszczenia PiS został starostą. I skąd ta ksywa "pszczelarz"?
Odpowiedz
0
@ kiki
dnia 13.09.2011, 21:43 · Zgłoś
tacy juz jestesmy my polacy teraz wlasnie widac jak rzadzi platworma ludzie obudzcie sie na wybory glosujcie uczciwie co jaslo i okolice chcecie od pisu gdyby nie swietej pamieci pan zajac iubiegajacy sie o mandat pan rzonca to nic by tu nie bylo zrobione . ludzie popatrzcie co robi platworma nie mamy czlowieka swojego w wojewodztwie a byl nim dlugo rzonca wiec przesuwal finanse blizej naszych stron ateraz co jest cale g bo kto sie postawi rzeszowiakom kmiecik smiechu warte popatrzcie jeszcze co nas czeka jak dalej bedzie rzadzic po po wyborach bedzie sie szukac kasy a u kogo ucholoty takiej jak najbardziej uczciwy czlowiek ktory [...] caly rok aby zarobic tyle co starosta na miesiac i to jeszcze po kiepskim wyksztalceniu ludzie jak my mamy zyc
Odpowiedz
1
@ szeptal
dnia 14.09.2011, 08:38 · Zgłoś
No nie przesadzaj nie tak dawno Pani wojewoda przywiozła trochę pieniążków na zasiłki dla opieki społecznej dla jednej z gmin powiatu jasielskiego ;).
No ale to by było chyba wszystko i nie zapomnijmy, że było to w ramach kampanii wyborczej to się chyba nie liczy.

WYBORY CO ROKU
Odpowiedz
2
@ mally
dnia 13.09.2011, 17:44 · Zgłoś
przecież drogę oficjalnie otwarto rok temu... Kmiecik chyba na siłę chce się pokazać
Odpowiedz
1
@ tw drewno
dnia 13.09.2011, 14:42 · Zgłoś
Niewinny tytuł a na fotce kto ..znowu [...] i zadowolony kmiecik ...
Odpowiedz
2
@ jack
dnia 13.09.2011, 10:59 · Zgłoś
Niedługo dowiemy sie może że basen w Jasle to też zasługa tego pana. Kampania kampanią ale może trochę skromności by się przydało. Nie przesadzjcie ludzie nie dadza sie nabrać na 3 razy otwierany most itp bo kazdy widzi jak jest.
Odpowiedz
1
@ ivon
dnia 13.09.2011, 09:34 · Zgłoś
Jak się każdy przypatrzy na zdjęcie,to widać.Jakby się p.Kmiecik zastanawił czy aby napewno ta droga granicząca PL ze Słowacją jest Jego zasługą czy nie?
Odpowiedz
0
@ kikos
dnia 13.09.2011, 09:30 · Zgłoś
Jedynie co trzeba było zrobić to drogę po stronie Słowackiej... nie raz tamtędy chodziłem i droga po stronie polskiej była zrobiona już pewnie z 7 lat temu, a Słowacka strona obudziła się tak niedawno ? ehh Polecam tamte regiony. MAMY PIĘKNE MIEJSCA W TYM BESKIDZIE NISKIM !! Nic tylko zwiedzać i żeby PKS Jasło i Gorlice nie zapominali o tym,ze jeżeli chcą propagować turystykę w tamtych regionach to podczas wakacji muszą być jakieś połączenia autobusowe. Na wakacjach ani do Grabia nie można dojechać z Jasła ani do koniecznej z Gorlic, a jedynie do Wysowej-Zdrój.
Odpowiedz
1
@ pinokio80
dnia 13.09.2011, 08:57 · Zgłoś
OJJJJJJJJJJJ!!!p.Kmiecik nieładnie nieładnie
Odpowiedz
0
@ Artemor
dnia 13.09.2011, 08:26 · Zgłoś
do autora artykułu w strefie Schengen na granicach wewnętrznych nie funkcjonuje pojęcie przejście graniczne
Odpowiedz
0
@ Jaslak
dnia 13.09.2011, 08:12 · Zgłoś
Pewnie, wszystko w imie Świętych Pamięci... jest też inny skrót SP ale może rzeczywiście aąż tak tragicznie to nie było :D
Odpowiedz
3
@ uto
dnia 13.09.2011, 05:52 · Zgłoś
Drogę tę załatwił Rzońca i Chudik marszałek Preszowa z programu Polska Słowacja. Wstyd Panie Kmiecik, Pan nawet nie wiedział że taki program jest. a pilotował wszystko Juszczak starosta krośnieńskijako lider projektu AFEEEEEE [...] ten artykuł brakiem skromności.
Odpowiedz
0
@ amivisage
dnia 13.09.2011, 02:37 · Zgłoś
He, he zobaczycie jak wybierzecie PiS to i tak benzyna nie będzie po 3 zł tylko bardziej bym się spodziewał po 9 zł.
Odpowiedz
1
@ julka z okna
dnia 14.09.2011, 13:49 · Zgłoś
[cytat=amivisage]He, he zobaczycie jak wybierzecie PiS to i tak benzyna nie będzie po 3 zł tylko bardziej bym się spodziewał po 9 zł.[/cytat]

A jak wybierzemy Platformę to będzie po 18 zł!
Odpowiedz
4
@ jezyk
dnia 12.09.2011, 20:32 · Zgłoś
o grozo! panie kmiecik to nie panskie dzieło wtedy jeszcze pszczoły pan dokarmiał.budynek straży granicznej,ktory pan przejął zarosł trawa po pas. drogę do ożennej wybudował pis św.pamięci marszałek szanowny pan stanisław zając bogusław rzonca.a teraz będziemy głosować na panią alićję zając i pana bogdana rzoncę,gdy jaślanie zagłosują inaczej jasło będzie nadal [...].
Odpowiedz
0
@ Artemor
dnia 13.09.2011, 00:28 · Zgłoś
było, jest i będzie [...] :)
Odpowiedz
-1
@ potencjalny wyborca
dnia 13.09.2011, 04:07 · Zgłoś
Głosować będziemy na PiS, ale ze wskazaniem na Panią Marię Kurowską, żeby tak odnowiła Podkarpacie, jak Jasło przez jedną kadencje burmistrzowania. Wszyscy głosujmy na Panią Marię, bo pozostałe osoby myślą tylko o sobie.
Odpowiedz
4
@ obserwator
dnia 12.09.2011, 20:00 · Zgłoś
Panie A. Kmiecik. To co Pan wyprawia przed tymi wyborami, że wszędzie nawet na drzewach wywieszone są Pana plakaty to z pewnością Panu sukcesu nie przyniesie.
Na to wszystko trzeba sobie zapracować a nie przypisywać sobie spraw, które nie Pan wykonywał np.drogi chociażby ta do Korzennej
Odpowiedz
1
@ Obserwator
dnia 12.09.2011, 19:40 · Zgłoś
Przecież to zasługa Ś.P. Pana Senatora Zająca i Adama Pawlusia.
Odpowiedz
2
@ Niegłowiczanin
dnia 12.09.2011, 18:32 · Zgłoś
Panie Kmiecik jeszcze zostało otwarcie placu do gry w klipe pod starostwem.
Ale ten mocny akcent kampani wyborczej , proszę sobie zostawić na finał
wyborów do Sejmu. Na publiczność prosze nie liczyć .
Bajerowć to my a nie nas.Już z [...]ostwem skończyć czas.!!!
Odpowiedz
4
@ obiektywny
dnia 12.09.2011, 17:28 · Zgłoś
Przecież na tę drogę środki załatwił Pan mgr Adam Pawluś, a w artykule ani słowa o Adamie?
Odpowiedz
4
@ on
dnia 12.09.2011, 16:14 · Zgłoś
nie rob sobie [...] kapani wyborczej!!!i tak cie nie wybiora:)
Odpowiedz
2
@ straszne
dnia 12.09.2011, 15:57 · Zgłoś
Trudno nie oprzeć się wrażeniu czemu służą te teksty pisane na zasadzie odgrzewania starego kotleta. Napiszcie jeszcze o basenie otwartym kilka lat temu, starosta będzie pasował do tego jak ulał. Jakby tak podkoloryzować artykuł, to i w drogę południową się wkomponuje, na zasadzie śpiącego policjanta.
Odpowiedz
0
@ hahahaha
dnia 12.09.2011, 15:50 · Zgłoś
"Uroczyste otwarcie nowej drogi w Ożennej odbyło się w październiku ubiegłego roku."

Więc po co teraz to piszecie ? -,-
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 12.09.2011, 15:40 · Zgłoś
brakuje mi jeszcze Kmiecika przy otwieraniu konserwy. dosc propagandy Pani Pacwy ze starostwa powiatowego. zmilujcie sie, wiadomo wybory, ale bez jaj
Odpowiedz
5
@ Jakoś
dnia 12.09.2011, 22:01 · Zgłoś
Jechałem niedawno tą drogą na Słowację: w niektórych miejscach już się sypie i dlatego kandydata na ołtarze , pardon, do Sejmu, należało by za tą jakość bez "ć" rozliczyć puszczając nie w skarpetkach tylko [...]filcokach.
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 13.09.2011, 02:33 · Zgłoś
Kasia nie przejmuj się. Dawaj więcej.
Odpowiedz
-2
@ Laura Diaz
dnia 13.09.2011, 12:01 · Zgłoś
A lepiej ci się nią jeździło wcześniej? :DDD
Odpowiedz
1
@ szeptal
dnia 13.09.2011, 21:02 · Zgłoś
Wyjaśnijcie mi proszę o którą drogę chodzi, bo napisane jest, że z Jasła do Bardejowa a remontowana z tych pieniążków była droga z Krosna przez Nowy Żmigród do Bardejowa. Na terenie powiatu jasielskiego remontowany był odcinek z Sośnin do Toków i to właśnie krośnianom poprawiło drogę a nie jaślanom.
Na odcinku z Kątów do przejścia granicznego remontowany był znacząco wcześniej i już w poprzednich wyborach starosta się nią chwalił. To jest mistrzostwo świata chwalić się jedną drogą na dwóch kampaniach, muszę sobie to zanotować.
Panie Starosto jakie fouks-pas "Droga z Jasła do Bardejova stanowi najkrótsze połączenie pomiędzy tymi dwoma państwami – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski".
Zapomniał też Pan Starosta przekazać wyborcom, że do tej drogi dołożyła się jeszcze gmina Nowy Żmigród - oj krótka pamięć Panie Starosto.

WYBORY CO ROKU
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.