Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W Kłodawie zmodernizowano drogę
33

Mieszkańcy gminy Brzyska wreszcie doczekali się remontu drogi powiatowej przez Kłodawę w kierunku Kołaczyc. W ramach modernizacji powstało 885 m nowej nawierzchni oraz chodnik. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 1 658 638,48 zł.

Napisany dnia: 15.12.2019, 09:24
W życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów
37

Od 15 grudnia obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Układanka połączeń kolejowych zmieni się także dla Jasła. Niektóre z połączeń znikną z rozkładu. W ich miejsce pojawią się nowe. Choć na linii 106 łączącej Jasło z Rzeszowem notuje się wysoką frekwencję, to wydaje się, że rozkład jazdy wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jego dostosowanie do potrzeb pasażerów stanowiło jeden z punktów czwartkowego spotkania pomiędzy przedstawicielami władz samorządowych województwa w ramach Zespołu ds. Optymalizacji Rozkładów Jazdy w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Adam Filar.

Napisany dnia: 14.12.2019, 08:00
„Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”
114

Każda kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego zmusza do refleksji nad przeszłością. To również czas, w którym głos ofiar komunistycznego reżimu wydaje się szczególnie słyszalny. Wydarzenia z 13 grudnia 1981 r. stanowią jedną najczarniejszych kart dziejów narodu polskiego. W ramach obchodów 38. ich rocznicy pamięć, o tym, co wydarzyło się niemal cztery dekady temu przywrócili dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 19:00
WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości
70

W związku z pożarem odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy, do którego doszło w październiku br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami.

Napisany dnia: 13.12.2019, 15:00
Zakupy ze stylistką w VIVO! Krosno
0

Już 14 grudnia klienci VIVO! Krosno po raz kolejny będą mogli skorzystać z zakupów
w towarzystwie stylistki modowej - Karoliny Szczepanik. Osobisty ekspert będzie doradzał klientom w doborze odpowiednich stylizacji i rozwiązań modowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna, jednak w związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną ilością miejsc wymagana jest wcześniejsza rezerwacja online.              

Napisany dnia: 13.12.2019, 12:00
Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

Napisany dnia: 13.12.2019, 11:54
Kolejne zdarzenie z udziałem rowerzystki
15

Dzisiaj o godzinie 6.00 w rejonie zakładów rafineryjnych w Jaśle doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki. Z uwagi na poważne obrażenia ciała kobieta trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 13.12.2019, 11:17
Poszukujemy świadka uszkodzenia samochodu
9

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego, do którego doszło w miniony piątek w Jaśle przy ul. Szkolnej na parkingu sklepu Biedronka. Wszystkie osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Scena Młodych
0

4 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Teatralnego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. 

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

Na kilka dni przed najpiękniejszymi świętami nie może zabraknąć bożonarodzeniowego nastroju w Galerii Jasło! W sobotę, 21 grudnia będzie u nas wyjątkowo świątecznie, a to za sprawą kilku atrakcji! Będzie twórczo i kreatywnie, słodko no i oczywiście nie zapomnieliśmy o… prezentach! Wszystkie atrakcje zaplanowaliśmy w godzinach: 10:00-18:00

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:50
Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu
35

Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

Napisany dnia: 12.12.2019, 19:44
Potrącenie pieszej na ul. Szkolnej w Jaśle
43

Dzisiaj około godziny 13.30 na ul. Szkolnej w Jaśle na przejściu dla pieszych została potrącona 65-letnia kobieta. Jaślanka z obrażeniami nogi trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 12.12.2019, 14:13
W JDK. Wieczór pachnący piernikiem
6

„Cudowny świat pierników”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją, które odbyło się 10 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Klubowicze spotkali się po raz trzeci, a swoimi piernikowymi fascynacjami podzieliła się z zebranymi Małgorzata Urban.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:29
Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci
0

Po raz piętnasty nasz klub UKS MOSiR Jasło, był organizatorem Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Judo Dzieci, które odbyły się 7 grudnia 2019 roku.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:19
Figura Chrystusa góruje nad miastem
195

Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:14
Weekend Cudów Szlachetnej Paczki na Podkarpaciu
1

Szlachetna Paczka pomogła w tym roku na Podkarpaciu ponad 694 rodzinom. Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:00
Dachowanie w Czeluśnicy
41

W miejscowości Czeluśnica przed godziną 8. doszło do dachowania samochodu osobowego. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. 

Napisany dnia: 12.12.2019, 09:04
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w sieci
3

W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat cyberprzestępczości, cyberprzemocy oraz cyberuzależnień, a następnie zabrać głos w dyskusji. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Napisany dnia: 12.12.2019, 08:48
Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

Jasło długo czekało na miejsce, w którym spędzając wolny czas, każdy będzie mógł doskonale bawić się z przyjaciółmi, czy też w rodzinnym gronie. Miejscem tym jest kręgielnia INDYGO. Już jutro odbędzie się jej otwarcie.  

Napisany dnia: 12.12.2019, 07:00
Projekty szkoleniowe ze stażami!

Nie pracujesz i mieszkasz na Podkarpaciu? Chcesz zdobyć nowe doświadczenie zawodowe? Zgłoś się do nas! Firma INNOVO Innowacje w biznesie Sp. z o.o. prowadzi nabór do projektów własnych oraz do projektów partnerskich.

Napisany dnia: 11.12.2019, 20:13
 • W życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów

   

  Od 15 grudnia obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Układanka połączeń kolejowych zmieni się także dla Jasła. Niektóre z połączeń znikną z rozkładu. W ich miejsce pojawią się nowe. 

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105