Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Szykujcie się na naukową ucztę! Festiwal Nauki sciFestGEN#1 zbliża się wielkimi krokami
19

Już za tydzień w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbędzie się dwudniowy Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Na wszystkich fanów naukowych ciekawostek, fascynujących eksperymentów i nowych technologii czekać będzie mnóstwo atrakcji. W bogatym programie imprezy znalazły się propozycje dla osób w każdym wieku. Jeśli więc nie macie pomysłu na to jak ciekawie spędzić dwa długie zimowe dni, koniecznie odwiedźcie GEN. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Napisany dnia: 02.12.2023, 08:17
Pożar w DPS-ie. Ewakuowano pensjonariuszy
36

Dzisiaj po godzinie 19. dyżurny KP PSP w Jaśle został powiadomiony o pożarze, który wybuchł w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Obsługa wstępnie ugasiła pożar za pomocą gaśnicy. 21 pensjonariuszy został ewakuowanych do innego skrzydła domu. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Napisany dnia: 01.12.2023, 21:05
Menopauza bez tabu
33

W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 01.12.2023, 17:30
Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu
13

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że do 03.12.2023 r. do godz. 03. 00 prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm.

Napisany dnia: 01.12.2023, 10:50
Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii
19

9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

Napisany dnia: 30.11.2023, 20:56
Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia
61

W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

Napisany dnia: 30.11.2023, 17:34
MKS w Jaśle wymienia tabor
53

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW. - Jest to przedostatnia wymiana taboru. Mam nadzieję, że doczekamy się jeszcze jednej, która spowoduje, że autobusy będą dopasowane w stu procentach do potrzeb – mówił Robert Dobosz, prezes MKS w Jaśle.

Napisany dnia: 30.11.2023, 14:30
Kierował bez uprawnień i pod działaniem amfetaminy
19

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem amfetaminy. Z pewnością czekają go surowe konsekwencje.

 

Napisany dnia: 30.11.2023, 09:54
Maciej Maleńczuk porwał publiczność w Szklane Lniane
40

W piątek (24 listopada) w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Szklane Lniane wystąpił wspaniały artysta - Maciej Maleńczuk.

Napisany dnia: 29.11.2023, 16:56
Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków
31

W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie (gmina Skołyszyn) doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, choć nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków. Śledczy postawili mu zarzut zabójstwa matki oraz usiłowania zabójstwa ojca. Jakub W. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

Napisany dnia: 29.11.2023, 12:56
W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem
150

Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. Rodziny ukraińskich uchodźców szukały dla siebie schronienia przede wszystkim w Polsce, w tym także w Jaśle. Dla wielu z nich Jasło stało się drugim domem. Doświadczeni tragedią wojny, starają się wieść tutaj normalne życie. Pomaga im w tym Fundacja Slow Beskid.

Napisany dnia: 29.11.2023, 07:00
Jasielski ŚDS w końcu ma swój samochód
16

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle ma w końcu własny samochód by przewozić swoich podopiecznych. Specjalnie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych bus został oficjalnie przekazany na potrzeby ośrodka przez Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.

 

Napisany dnia: 28.11.2023, 19:00
Trudne warunki na drogach przyczyną zdarzeń drogowych
27

Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach pojawia się błoto pośniegowe i lód. Pamiętajmy, aby o tej porze roku zachować wzmożoną ostrożność, podczas poruszania się w ruchu drogowym. Niesprzyjające warunki przyczyniły się dziś do dwóch zdarzeń drogowych, które miały miejsce na ulicach Jasła.

Napisany dnia: 28.11.2023, 17:00
Trudne warunki na drogach - apelujemy o rozwagę
4

Panująca obecnie aura powoduje, że warunki na drogach są trudne. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być nawet przyczyną tragedii. Pamiętajmy, że padający śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Napisany dnia: 28.11.2023, 16:00
W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok 36-letniego mieszkańca Gogołowa
11

W ubiegłym tygodniu w środę w Tarnawie Górnej w samochodzie odnaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny, mieszkańca Gogołowa. Marcin P. był poszukiwany przez kilka dni przez policję po tym, jak rodzina zawiadomiła o jego zaginięciu. Prokuratura w Sanoku wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. W miniony poniedziałek przeprowadzono badanie sekcyjne.

Napisany dnia: 28.11.2023, 14:47
Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana
14

Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

Napisany dnia: 28.11.2023, 12:49
Weź udział w konkursie i wygraj bilety na koncert – „Hity polskiej muzyki filmowej”

JasMaty to prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich melomanów. W tym roku Jasielskie Jazzowe Klimaty Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza odbywają się już po raz dziesiąty w historii. Z tej okazji, wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na koncert – „Hity polskiej muzyki filmowej”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Aby sięgnąć po nagrodę wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe, wykazując się przy tym najlepszym refleksem.

Napisany dnia: 28.11.2023, 10:00
Młodzi pasjonaci robotyki z jasielskiego „Chemika” znów triumfują
4

W minioną sobotę (25 listopada br.) w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskich Zawodów Robotycznych RobON. Do Krosna ściągnęło kilkudziesięciu pasjonatów robotyki i nowych technologii. Do udziału w zawodach przystąpiło ponad trzydzieści ekip. Wśród nich znalazły się drużyny reprezentujące jasielskie szkoły ponadpodstawowe. Najlepiej spisali się uczniowie „Chemika”. Młodzi pasjonaci robotyki triumfowali w trzech z czterech kategorii.

Napisany dnia: 28.11.2023, 09:00
To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. Elementów, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo każdego użytkownika aut i uczestnika ruchu jest bardzo dużo. Jednym z nich jest właściwe ogumienie. Opony w swoim samochodzie z łatwością, szybko i w rozsądnej cennie wymienisz w Centrum Serwisowym Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle.  

Napisany dnia: 28.11.2023, 07:00
Szykują się podwyżki za śmieci
97

Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

Napisany dnia: 27.11.2023, 20:32
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657