Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Święta majowe – wywieś flagę, bądź dumny
0

W tym roku jasielskie obchody Konstytucji 3 maja niestety znów zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie w domu, wśród najbliższych.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:13
Zmarła kobieta potrącona na osiedlu Kopernika w Jaśle
1

W minioną sobotę na ul. Baczyńskiego w Jaśle na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 81-letniej mieszkanki Jasła, która doznała poważnych obrażeń ciała. Niestety, po kilku dniach od wypadku kobieta zmarła. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:00
Coraz bliżej rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz
6

PKP PLK S.A. sukcesywnie realizuje kolejne etapy przygotowań do rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w kolejnej perspektywie finansowej 2021-2027. W ramach zadania ma zostać przebudowana między innymi stacja Jasło.

Napisany dnia: 23.04.2021, 11:00
Wiosenny zlot food trucków w Jaśle. Jedz na wynos i wesprzyj gastronomię
5

Food trucki ruszyły w trasę i dzisiaj przyjadą do Jasła! Przez trzy dni będziemy przeżywać prawdziwy Rynek Smaków. Serwowane będą dania z całego świata od kuchni polskiej, po meksykańską, belgijską, amerykańską i wiele innych.

 

Napisany dnia: 23.04.2021, 10:08
Zwolniony ze służby policjant przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł
40

Były policjant jasielskiej komendy przyznał się do spowodowania kolizji i dobrowolnie poddał się karze. Sprawa dotyczy zdarzeń, które miały miejsce końcem czerwca ubiegłego roku w Jareniówce i Opaciu. Wobec mężczyzny prowadzone jest również śledztwo prokuratorskie w Krośnie pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Śledczy czekają na opinię biegłego, która będzie kluczową w tej sprawie.

Napisany dnia: 23.04.2021, 08:00
Rząd przyznał środki na budowę obwodnic Jasła, Pilzna, Brzostku i Kołaczyc
88

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał programy inwestycji dla trzech obwodnic na Podkarpaciu. Jak podkreślił, rząd przyznał środki finansowe na ich realizację. - Od dzisiaj te inwestycje będą posiadały zabezpieczenie finansowe. Gdy będzie gotowa dokumentacja koncepcyjna zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie tych trzech obwodnic Jasła, Brzostku i Kołaczyc oraz Pilzna.

Napisany dnia: 22.04.2021, 18:51
Stłuczka na drodze wojewódzkiej w Zarzeczu. Zapalił się osobowy nissan
17

Dzisiaj około godziny 12.30 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia Nissan Almera stanął w płomieniach. Kierujący volkswagenem trafił do szpitala.

Napisany dnia: 22.04.2021, 13:32
Uwaga! Możliwe burze z gradem
13

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 22.04.2021 r. od godz. 14.00 do godz. 20.00 prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze).

Napisany dnia: 22.04.2021, 13:00
Nowy radiowóz dla jasielskich policjantów
27

Policjanci z jasielskiej komendy otrzymali nowy samochód. Oznakowana kia ceed od dzisiaj patroluje ulice Jasła i okolicznych miejscowości. Zakup pojazdu został sfinansowany z budżetu Policji. Radiowóz będzie wykorzystywany w działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Napisany dnia: 22.04.2021, 12:00
Podręczniki szkolne - kiedy i gdzie kupić najtaniej?
2

Kupno podręczników szkolnych to temat, który rodzice zostawiają zazwyczaj na ostatnią chwilę, nawet jeżeli ich wykaz otrzymują kilka miesięcy przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wakacje to czas wolny od szkoły zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy o szkolnych obowiązkach swoich pociech zaczynają myśleć dopiero pod koniec sierpnia. Pokażemy, jak w prosty sposób zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt złotych przy zakupie podręczników i dlaczego warto pomyśleć o ich kupnie nieco wcześniej niż inni.

Napisany dnia: 22.04.2021, 11:00
Dyżur telefoniczny ZUS
0

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 23 kwietnia br. w godz. 10.00-12.00.

Napisany dnia: 22.04.2021, 10:43
Pożar pustostanu w Błażkowej
4

Wczoraj przed godziną 5. rano w miejscowości Błażkowa wybuchł pożar pustostanu. Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnych. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Napisany dnia: 22.04.2021, 10:30
Narożnik z funkcją spania - na co zwrócić uwagę?
0

Narożniki czy kanapy narożne to chętnie wybierane meble do salonu czy pokoju, w którym zwykle się wypoczywa. Często decyduje się na narożnik z funkcją spania, które będzie dodatkowym miejscem snu dla gości, albo też codziennym dla właścicieli w mniejszych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach. Na co warto zwrócić uwagę w procesie wyboru tego typu mebla? Które cechy są kluczowe w wybranych sytuacjach?

Napisany dnia: 22.04.2021, 09:20
Luzowanie obostrzeń. Od poniedziałku wraca nauczanie hybrydowe w klasach 1-3
79

Dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia podał nowe informacje w sprawie łagodzenia obostrzeń. Pierwsze decyzje podjęto w sprawie przywrócenia nauczania hybrydowego dla uczniów klas 1-3 oraz otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Co z pozostałymi branżami? W przyszłym tygodniu mają zapaść konkretne decyzje w tej sprawie.

Napisany dnia: 21.04.2021, 16:36
Początkiem maja ruszy długo oczekiwany remont drogi powiatowej w Tarnowcu
42

Za kilka dni rozpocznie się pierwszy etap remontu drogi powiatowej relacji Czeluśnica-Tarnowiec na długości 536 metrów. Inwestycja opiewa na blisko 640 tys. zł

Napisany dnia: 21.04.2021, 13:40
Będą zmiany w Jasielskim Budżecie Obywatelskim. Władze miasta liczą na większe zaangażowanie mieszkańców
24

Dotychczasowe edycje Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego tylko w ograniczonym stopniu spełniły oczekiwania zarówno jasielskiego magistratu jak też mieszkańców miasta. Największe wątpliwości budzi rzecz jasna stosunkowo słabe zaangażowanie jaślan nie tylko na etapie zgłaszania projektów, lecz także głosowania na poszczególne propozycje. Władze samorządowe chcą to zmienić poprzez zmianę regulaminu JBO. W tym celu urzędnicy postanowili zasięgnąć rady samych mieszkańców miasta.

Napisany dnia: 21.04.2021, 11:38
Reprezentacyjna koszulka Kamila Piątkowskiego zlicytowana za kwotę 4 155 zł! Dochód trafi na konto Kuby Bary z Jasła
12

Takiego finału licytacji koszulki reprezentacyjnej Kamila Piątkowskiego chyba nikt się nie spodziewał. Trykot padł łupem pana Grzegorza, wielkiego fana piłki nożnej i kolekcjonera. Dzięki inicjatywie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” Jasło i piłkarza kadry Biało-Czerwonych, który naukę piłkarskiego rzemiosła rozpoczynał właśnie w tym jasielskim klubie, na konto Kuby Bary trafi aż 4 155 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup bieżni rehabilitacyjnej, z której chłopiec będzie mógł korzystać w warunkach domowych.

Napisany dnia: 20.04.2021, 21:45
Do 9 maja każdy kto skończył 18 lat otrzyma e-skierowanie na szczepienia
85

Dzisiaj podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk przedstawił harmonogram zapisów na szczepienia przeciw Covid-19 dla wszystkich osób od 18 roku życia. - Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień w Polsce i system cały czas przyśpiesza – podkreślił. Do 9 maja każda dorosła osoba otrzyma e-skierowanie.

Napisany dnia: 20.04.2021, 18:22
Wkrótce ruszy budowa nowego przedszkola w Kołaczycach
28

Władze gminy Kołaczyce podpisały umowę z firmą wyłonioną w drodze przetargu na realizację zadania dotyczącego budowy nowego, gminnego przedszkola. Inwestycja ma być zrealizowana do jesieni przyszłego roku. Wykonawca jednak zapewnia, że przedszkole powstanie kilka miesięcy wcześniej.

Napisany dnia: 20.04.2021, 13:47
Pamiętamy o Katyniu
39

Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące polskich obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy.

Napisany dnia: 20.04.2021, 10:24
 • Coraz bliżej rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz

   

  PKP PLK S.A. sukcesywnie realizuje kolejne etapy przygotowań do rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w kolejnej perspektywie finansowej 2021-2027. W ramach zadania ma zostać przebudowana między innymi stacja Jasło.

 • Zwolniony ze służby policjant przyznał się do spowodowania kolizji. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł

  Były policjant jasielskiej komendy przyznał się do spowodowania kolizji i dobrowolnie poddał się karze. Sprawa dotyczy zdarzeń, które miały miejsce końcem czerwca ubiegłego roku w Jareniówce i Opaciu. Wobec mężczyzny prowadzone jest również śledztwo prokuratorskie w Krośnie pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Śledczy czekają na opinię biegłego, która będzie kluczową w tej sprawie.

 • Rząd przyznał środki na budowę obwodnic Jasła, Pilzna, Brzostku i Kołaczyc

  Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał programy inwestycji dla trzech obwodnic na Podkarpaciu. Jak podkreślił, rząd przyznał środki finansowe na ich realizację...

 • Stłuczka na drodze wojewódzkiej w Zarzeczu. Zapalił się osobowy nissan

  Dzisiaj około godziny 12.30 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia Nissan Almera stanął w płomieniach. Kierujący volkswagenem trafił do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo..

 • Luzowanie obostrzeń. Od poniedziałku wraca nauczanie hybrydowe w klasach 1-3

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia podał nowe informacje w sprawie łagodzenia obostrzeń. Pierwsze decyzje podjęto w sprawie przywrócenia nauczania hybrydowego dla uczniów klas 1-3 oraz otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Co z pozostałymi branżami? W przyszłym tygodniu mają zapaść konkretne decyzje w tej sprawie.

 • Będą zmiany w Jasielskim Budżecie Obywatelskim. Władze miasta liczą na większe zaangażowanie mieszkańców

   

  Dotychczasowe edycje Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego tylko w ograniczonym stopniu spełniły oczekiwania zarówno jasielskiego magistratu jak też mieszkańców miasta. Największe wątpliwości budzi rzecz jasna stosunkowo słabe zaangażowanie jaślan nie tylko na etapie zgłaszania projektów, lecz także głosowania na poszczególne propozycje. Władze samorządowe chcą to zmienić poprzez zmianę regulaminu JBO. W tym celu urzędnicy postanowili zasięgnąć rady samych mieszkańców miasta.

 • Reprezentacyjna koszulka Kamila Piątkowskiego zlicytowana za kwotę 4 155 zł! Dochód trafi na konto Kuby Bary z Jasła

   

  Takiego finału licytacji koszulki reprezentacyjnej Kamila Piątkowskiego chyba nikt się nie spodziewał. Trykot padł łupem pana Grzegorza, wielkiego fana piłki nożnej i kolekcjonera. Dzięki inicjatywie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” Jasło i piłkarza kadry Biało-Czerwonych, który naukę piłkarskiego rzemiosła rozpoczynał właśnie w tym jasielskim klubie, na konto Kuby Bary trafi aż 4 155 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup bieżni rehabilitacyjnej, z której chłopiec będzie mógł korzystać w warunkach domowych.

 • Wkrótce ruszy budowa nowego przedszkola w Kołaczycach

  Władze gminy Kołaczyce podpisały umowę z firmą wyłonioną w drodze przetargu na realizację zadania dotyczącego budowy nowego, gminnego przedszkola. Inwestycja ma być zrealizowana do jesieni przyszłego roku. Wykonawca jednak zapewnia, że przedszkole powstanie kilka miesięcy wcześniej.

 • Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Zamierzają uprzątnąć ze śmieci swoją miejscowość

  Już po raz drugi warzycanie przystąpią do akcji sprzątania swojej miejscowości. W najbliższą sobotę odbędzie się wspólne oczyszczanie ulic i przydrożnych rowów. Sołtys wsi Warzyce zachęca wszystkich do włączenia się w przedsięwzięcie. - Zapraszamy do licznego udziału w akcji, bo nie jest wstydem po kimś sprzątać, lecz niech się wstydzą ci, co brudzą i śmiecą – zaznacza sołtys Edward Owsiak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105