Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: tarnowieckie kapliczki
0

„Bramy Duszy. Kapliczki, krzyże i figury przydrożne gminy Tarnowiec” to temat spotkania z Żanetą Groborz-Mazanek w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na 28 września br. o godz. 17. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

 

Napisany dnia: 23.09.2021, 13:08
W Nienaszowie bez niespodzianki. Tempo pożegnało się z pucharem
0

Karpaty Krosno nie pozostawiły złudzeń drużynie Tempa Nienaszów. W meczu trzeciej rundy Okręgowego Pucharu Polski krośnianie pokonali wysoko gospodarzy środowego starcia, strzelając rywalom pięć goli. Choć spotkanie nie obfitowało w brutalne zagrania sędzia pokazał aż osiem żółtych i dwie czerwone kartki.

Napisany dnia: 23.09.2021, 11:28
Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4
45

Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

 

Napisany dnia: 23.09.2021, 11:16
Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

Napisany dnia: 23.09.2021, 09:00
Jesienne porządki – Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów roślinnych
2

Odpadów z ogrodu, takich jak suche liście, siano, trawa, łodygi, ścięte gałęzie, nie wolno nam spalać. Zakaz ten obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to nasza działka prywatna, ogród przydomowy, czy też teren rolny lub leśny. Straż Miejska w Jaśle już od wielu lat informuje o obowiązującym zakazie, jednak mieszkańcy wciąż spalają odpady zielone na swoich posesjach oraz ogródkach działkowych, o czym świadczą liczne interwencje. Takie odpady nie powinny również trafiać do zwykłych pojemników na śmieci (na odpady mieszane).

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:31
7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie
92

Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:18
Branżowa Tarcza Antykryzysowa zakończona
0

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle zakończył realizację Branżowej Tarczy Antykryzysowej. Dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w kwocie do 5 000 zł otrzymali przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki gospodarcze wywołane pandemią COVID-19.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:51
IV Urodziny VIVO! Krosno, czyli jak wygrać 5 000 zł!
4

2 października, w sobotę, odbędzie się finał IV Urodzin VIVO! Krosno. Na ten dzień Centrum przygotowało dla swoich klientów moc urodzinowych atrakcji. III Urodzinowy Bieg na Orientację, prezentacja nowych Ambasadorów VIVO!, liczne konkursy z nagrodami, pokazy i spotkania z ciekawymi gośćmi to tylko nieliczne z zaplanowanych tego dnia wydarzeniami.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:42
Nowe oferty pracy w Herbstreith & Fox

Herbstreith & Fox spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będąca czołowym producentem pektyny, poszukuje pracowników do swojego zakładu w Jaśle. Firma oferuje pracę dla Elektromechanika w Wydziale Utrzymania Ruchu. Zgłoszenia w formie pisemnej będą przyjmowane do 22 października 2021 r.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:20
Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły
113

Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

Napisany dnia: 22.09.2021, 10:27
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
2

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym, już XXVII, Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 22.09.2021, 09:16
Premiera najnowszego utworu zespołu That's O&K już dzisiaj!
11

Dzisiaj o godzinie 19. w serwisie YouTube odbędzie się premiera najnowszego kawałka pt. „FAITH, HOPE and LOVE” wraz z klipem. Jest to letnia ballada, której słowa zwracają uwagę na ważne wartości. - Piosenka zachęca do modlitwy, aby wiara nadzieje i miłość zawsze gościły w naszych sercach – mówią siostry Aleksandra i Kornelia Mistachowicz z zespołu That's O&K.

 

Napisany dnia: 21.09.2021, 16:03
Nowoczesne sauny do różnych zastosowań – co warto wiedzieć o współczesnych rozwiązaniach?
0

Staromodnie wyglądające sauny są najczęściej reliktem przyszłości. Dziś idący za trendami właściciele centrów odnowy biologicznej, hoteli czy basenów chcą posiadać rozwiązania zaawansowane technologicznie, modne i eleganckie. W tym tekście przedstawimy kilka projektów saun, których instalację warto rozważyć w swoich przedsiębiorstwach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Czym jest biuro wirtualne oraz jakie są korzyści?
0

O biurach wirtualnych napisano już wiele. Praktycznie takie biura istnieją od ponad dwudziestu lat i zyskują z każdym rokiem na popularności. Szczególnie małe firmy chętnie korzystają z biur wirtualnych, gdyż jest to po prostu często korzystne rozwiązanie z wielu względów.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Jak zmienić firmę sprzątającą?
1

Zmiana siedziby firmy, wzrost cen, niska jakość usługi – powodów, dla których przedsiębiorcy zmieniają firmy sprzątające, jest wiele. Jesteś niezadowolony z tego, jak wygląda lub ile kosztuje sprzątanie biur w Twojej firmie? Zmień firmę sprzątającą! Na rynku jest wielu dostawców tego typu usług i z pewnością znajdziesz tego, który spełni Twoje oczekiwania. Krok po kroku wyjaśniamy, jak podejść do tematu zmiany.

Napisany dnia: 21.09.2021, 14:00
Serum do twarzy
0

Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk do twarzy, który każda kobieta powinna włączyć do swojej pielęgnacji. Nakładanie serum to jeden z elementów wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Kobiety z Dalekiego Wschodu od wieków słyną z wiecznie młodej, jędrnej, doskonale nawilżonej skóry, a zawdzięczają to odpowiedniej pielęgnacji, w której jest też miejsce dla serum. Nie musisz stosować go codziennie, ale od czasu do czasu warto zafundować swojej skórze taką skoncentrowaną pielęgnację.

Napisany dnia: 21.09.2021, 13:00
Czy warto postawić panele fotowoltaiczne?
0

Fotowoltaika w ostatnich latach przeżyła ogromny rozkwit. Coraz więcej domów pokrytych jest panelami słonecznymi, a podróżując po kraju natknąć się możemy na farmy fotowoltaiczne. Wielu z nas też się pewnie zastanawiało, czy zainstalowanie takiej mini-elektrowni będzie miało sens na własnym podwórku. Dlatego też w tym artykule przyjrzymy się nie zaletom, a czynnikom, które wpływają na opłacalność montażu fotowoltaiki.

Napisany dnia: 21.09.2021, 12:09
W Warzycach odnowiono ponad 100-letni krzyż
1

Mieszkańcy Warzyc zainteresowali się porzuconym krzyżem, znajdującym się na skraju wsi w miejscu zwanym Koryciskiem pod Jaworem. Krzyż ustawiony pierwotnie w 1914 roku jest świadkiem zdarzeń okresu I oraz II wojny światowej. Świadczą o tym ślady po pociskach, których jest 4 w tym 2 na wylot.

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:55
Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie
79

Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. - Będziemy protestować przeciw planowanemu przedsięwzięciu, które mieści się w katalogu przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Jest niezgodne z obowiązującym MPZP gminy Nowy Żmigród, planowane jest przez środek terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących budynków mieszkalnych i korytarza ekologicznego potoku Niegłoszcz – czytamy w liście nadesłanym do naszej redakcji.

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:05
Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 08:33
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105