Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Metalowy kubek reklamowy to uniwersalny gadżet. Zobacz, dlaczego
1

Ponadczasowy, bardzo funkcjonalny i niezwykle trwały. O czym mowa? Oczywiście o kubku metalowym, którego zalety dostrzegli już dawno harcerze i osoby lubiące survivalowy tryb życia. Takie naczynie to także niezbędny element wyposażenia podróżników, a zwłaszcza wędrowców. Uwielbiają go wszyscy, a Ty możesz go wykorzystać do promocji swojego biznesu. Jak? Dowiedz się więcej!

Napisany dnia: 21.07.2020, 23:21
#liczysięrolnictwo
0

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Napisany dnia: 21.07.2020, 19:49
Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza za 2019 rok
32

Burmistrz Miasta Jasła otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok oraz wotum zaufania Rady Miejskiej Jasła po debacie nad Raportem o stanie miasta.

Napisany dnia: 21.07.2020, 19:29
ul. Przemysłowa i Towarowa tonie w śmieciach
68

Czerwcowe nawałnice spowodowały lokalne powodzie i podtopienia. Problem dotknął również przedsiębiorców, których lokale zostały zalane. Od tamtej pory minęły już ponad trzy tygodnie a hałdy popowodziowych śmieci wciąż zalegają przy ulicach Towarowej i Przemysłowej. - W śmieciach znajdują się kapusty i inne kasze, w których żerują myszy, szczury. Po nawałnicach miało to zostać wysprzątane, ale niestety nic nie zostało zrobione – żali się rozgoryczony przedstawiciel firmy z ul. Towarowej w Jaśle.

Napisany dnia: 21.07.2020, 15:16
Miejskie pszczoły dają radę! Ponad 40 kilogramów słodkiego smakołyku z pasieki na dachu VIVO! Krosno
59

Dach Centrum Handlowego VIVO! Krosno od ponad roku zamieszkują wyjątkowi lokatorzy. W czterech ulach znajdziemy tam blisko 200 tys. pszczół. Już po raz trzeci, w historii pasieki, odbyło się miodobranie. Choć ten rok, nie należy do najlepszych dla pszczelarzy, to dzięki niestrudzonej pracy czterech pszczelich rodzin udało się zebrać ponad 40 kilogramów miodu.

Napisany dnia: 21.07.2020, 08:18
Pierwsze tegoroczne starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów
5

Zawodnicy JSC z utęsknieniem czekali na możliwość wystartowania w zawodach sportowych i podjęcia sportowej rywalizacji. Pierwsze zawody w reżimie sanitarnym i ograniczoną ilością uczestników do 150 odbyły się w Wietrznie, 27 czerwca. Wtedy to inaugurację miała Podkarpacka Liga Rowerowa w Formule XC. 

Napisany dnia: 21.07.2020, 07:04
Mieszkańcy Nawsia Kołaczyckiego w końcu doczekają się w pełni wyremontowanej drogi powiatowej?
16

Mieszkańcy Nawsia Kołaczyckiego od dawna oczekują na kompleksowy remont drogi powiatowej. Po upływie roku od wykonania kanalizacji deszczowej doczekali się nowej nawierzchni na długości ponad czterystu metrów. Obecnie PZD w Jaśle przymierza się do dokończenia modernizacji kolejnego odcinka tej drogi.

Napisany dnia: 20.07.2020, 09:00
Dlaczego warto uczyć się zawodów budowlanych

Budowlańcy potrzebni od zaraz - takie hasła bardzo często spotkać można w gazetach lub na stronach internetowych z ofertami pracy. Również prognozy krajowego rynku pracy przedstawione w obwieszczeniu Ministra Edukacji Narodowej nie pozostawiają wątpliwości, iż pojawił się ogromny wzrost inwestycji budowlanych w Polsce i Europie, a co za tym idzie, wzrasta zapotrzebowanie na pracowników tej branży.

Napisany dnia: 20.07.2020, 07:32
Pokochał rugby z wzajemnością. Teraz spełnia się w tej dyscyplinie jako trener i arbiter
13

Choć rugby nie należy do najpopularniejszych w Polsce dyscyplin sportu, stało się ono wielką pasją i sposobem na życie Przemysława Filara. Jaślanin, najpierw jako zawodnik, teraz trener i sędzia w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, kontynuuje przygodę ze sportem, który od kilkunastu już lat towarzyszy mu niemal każdego dnia. W przyszłości zamierza dotknąć sędziowania na najwyższym światowym poziomie.

Napisany dnia: 19.07.2020, 13:30
Gmina Jasło zapłaci ponad 86 tys. zł za szacowanie strat poniesionych przez mieszkańców
60

W minioną środę radni gminy Jasło podczas sesji nadzwyczajnej podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu na 2020 r. Jedną z nich było zabezpieczenie ponad 86 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z szacowaniem strat poniesionych przez mieszkańców gminy Jasło spowodowanych zalaniem ich domów. Zdaniem radnego Macieja Jagielskiego wysokość szacunków jest za wysoka.

Napisany dnia: 18.07.2020, 14:22
Potwierdzono 28 przypadek zachorowania na COVID-19 w powiecie jasielskim
44

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie województwa podkarpackiego. Potwierdzono 25 nowych przypadków, z czego jedna osoba to mężczyzna z powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 18.07.2020, 11:36
Pektyny – żelujący błonnik z owoców. Właściwości i zastosowanie pektyny do dżemów
6

Pektyny to naturalne związki występujące głównie w owocach, które zaliczają się do węglowodanów. Stanowią rozpuszczalny w wodzie błonnik o właściwościach żelujących i zagęszczających, dzięki czemu są one używane jako składnik spożywczy w galaretkach, dżemach, powidłach i innych produktach spożywczych. Dodatkowo, pektyny posiadają także pozytywne działanie na organizm człowieka – pomagają również w odchudzaniu.

Napisany dnia: 17.07.2020, 17:45
Kolejny przypadek zakażenia na COVID-19. Sanepid szuka osób z kontaktu
110

Dzisiaj stwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu jasielskiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle prosi o kontakt osoby, które od 6 do 14 lipca br. korzystały z usług Mini Baru w Skołyszynie.

Napisany dnia: 17.07.2020, 14:59
#ResortSprawiedliwościPomaga- kolejne maseczki przekazane
20

Urząd Gminy w Jaśle otrzymał 3000 maseczek ochronnych uszytych przez skazanych odbywających karę w Zakładzie Karnym w Jaśle w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Napisany dnia: 17.07.2020, 12:14
Czytaj mobilnie z jasielską biblioteką!
6

Z przyjemnością informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle jest dostępna nowa usługa dla czytelników – bezpłatny dostęp do Legimi, platformy zawierającej  ok. 60.000 nowości wydawniczych i bestsellerowych e-booków i audiobooków. W mobilnej wypożyczalni czytelnicy odnajdą m.in. powieści sensacyjne, obyczajowe, kryminały, biografie, reportaże, bajki i lektury.

Napisany dnia: 17.07.2020, 12:00
Pippi ma już 75 lat!
1

Bohaterką spotkania 15 lipca 2020 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Pippi Pończoszanka, której przygody wymyśliła Astrid Lindgren, znana szwedzka pisarka.

Napisany dnia: 17.07.2020, 10:03
Prezes ZUS: Przygotowujemy się do wdrożenia Bonu turystycznego
31

Aby skorzystać z bonu, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Napisany dnia: 17.07.2020, 09:54
Zderzenie samochodu dostawczego z cysterną
24

Dzisiaj około godziny 12. na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło do zderzenia się cysterny z samochodem dostawczym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Okazało się, że kobieta nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Napisany dnia: 16.07.2020, 14:45
Wkrótce ruszy przebudowa ul. 3 Maja i Kołłątaja
73

Miasto Jasło otrzyma środki z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ul. 3 Maja i Kołłątaja. Pierwotnie, zadanie to, znalazło się na liście rezerwowej inwestycji, które oczekują na dofinansowanie. Przed kilkoma dniami trafiło jednak na listę podstawową i będzie realizowane jeszcze w tym roku. Projekt przebudowy niemal kilometrowego odcinka dróg w ścisłym centrum miasta jest już gotowy. Jasielski magistrat wkrótce ogłosi przetarg na realizację tego zadania.

Napisany dnia: 16.07.2020, 12:07
Ostrzeżenie o burzach z gradem
4

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 16.07.2020 r. od godz. 09.30 do godz. 22.30 , prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 16.07.2020, 12:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105