Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Wystawa dotycząca zniszczenia Jasła pojedzie do Brukseli. Radni pokłócili się o szczegóły jej finansowania
163

Muzeum Regionalne w Jaśle przy współpracy z samorządami oraz europosłem Bogdanem Rzońcą przygotowuje wystawę – „Wysiedlenie i zburzenie miasta Jasła w 1944 r.” . W kwietniu br. zostanie ona zaprezentowana w siedzibie Parlamentu Europejskiego. Rada Miejska Jasła zabezpieczyła na ten cel kwotę 6 tys. złotych. Zdaniem radnego Krzysztofa Czeluśniaka całość przedsięwzięcia powinien jednak sfinansować eurodeputowany, a pieniądze zostać przeznaczone na inny cel.

Napisany dnia: 07.03.2023, 13:12
Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale
2

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się
w Boguchwale oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00.

Napisany dnia: 07.03.2023, 09:52
Do trzech razy sztuka. Droga 5KDZ wreszcie doczeka się realizacji
58

Budowa drogi 5KDZ w warzyckiej strefie inwestycyjnej jest jednym z kluczowych zadań w ramach realizacji projektu "Jasło - moje miasto, mój dom". Jasielski magistrat dwukrotnie próbował rozstrzygnąć przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Za każdym razem na przeszkodzie stawały jednak kwestie finansowe. W trzecim przetargu ogłoszonym przez Miasto Jasło wpłynęły trzy oferty. Każda z nich również przekraczała kwotę , jaką jasielski samorząd zamierzał przeznaczyć realizację tej inwestycji. Postanowiono zatem zwiększyć pulę środków na ten cel. Droga ma powstać jeszcze w tym roku.

Napisany dnia: 06.03.2023, 14:53
Aby nadal mogli pomagać - 1,5% podatku na "Caritas Bliźni w Potrzebie"
0

Caritas Diecezji Rzeszowskiej jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą działalność pomocową, charytatywną, opiekuńczą, humanitarną i wychowawczo-formacyjną. Z pozyskanych środków od darczyńców, głównie z odpisu 1 proc. podatku oraz darowizn finansowych Caritas przeznacza je m.in. na pomoc poszkodowanym w zdarzeniach losowych, ludziom w trudnej sytuacji życiowej oraz rehabilitację osób niepełnosprawnych i po wypadkach.

Napisany dnia: 06.03.2023, 10:12
Dachowanie peugeota w Lublicy
41

Wczoraj po godzinie 23. w Lublicy miało miejsce zdarzenie z udziałem osobowego peugeota. Kierujący pojazdem wpadł w poślizg i wpadł do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

Napisany dnia: 06.03.2023, 09:26
Potrącenie mężczyzny na ul. 3 Maja w Jaśle. 36-latek wszedł pod nadjeżdżający pojazd
62

W niedzielę wieczorem (5 marca br.) na ulicy 3 Maja w Jaśle kierujący samochodem marki BMW potrącił mężczyznę. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala. Z ustaleń policji wynika, że 36-latek wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd [AKTUALIZACJA].

Napisany dnia: 05.03.2023, 23:13
Grad goli przy Śniadeckich. Czarni Jasło zremisowali z Tarnovią Tarnów w przedsezonowym sparingu
16

W minioną sobotę (4 marca br.) Czarni Jasło zmierzyli się z Tarnovią Tarnów w kolejnym przedsezonowym sparingu. Najwięcej pracy mieli bramkarze. W spotkaniu padło bowiem aż 10 goli.  

Napisany dnia: 05.03.2023, 10:52
Włamano się do sklepu T-Mobile w centrum miasta. Straty sięgają około 30 tys. zł
79

W środę 1 marca br. dyżurny jasielskiej komendy policji około godziny 5. otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Ze sklepu T-Mobile w Jaśle usytuowanego w centrum miasta skradziono telefony i karty SIM.

Napisany dnia: 04.03.2023, 10:53
Jak wybrać buty do biegania?
0

Bieganie w odpowiednio dobranych butach nie tylko zapewnia komfort i wygodę, ale przede wszystkim pozwala uniknąć bolesnych kontuzji. Właśnie dlatego ważne jest, aby już na samym początku mieć dedykowane obuwie. Dobrze dobrane buty, niekoniecznie te najdroższe, ochronią nasze kości, stawy, mięśnie, ścięgna oraz więzadła. Dodatkowo pozwolą cieszyć się komfortem, a także przyjemnością z biegania.

Napisany dnia: 04.03.2023, 09:40
Nabór kandydatów do Rady Seniorów Miasta Jasła
18

Burmistrz Miasta Jasła ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Jasła III kadencji. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach istotnych dla osób starszych. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca.

Napisany dnia: 04.03.2023, 09:35
Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Plan na miłość” w Kinie Helios Krosno

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji, wspólnie z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na film pt. „Plan na miłość”. Jeżeli chcecie uzyskać odpowiedź na pytanie, jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Koniecznie weźcie udział w naszym konkursie. Zapraszamy do zabawy!

Napisany dnia: 04.03.2023, 09:19
PINB stwierdził samowolę budowlaną. Trwa proces w sprawie Łukasza G. oskarżonego o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle
51

W miniony czwartek w Sądzie Rejonowym w Jaśle przesłuchani zostali kolejni świadkowie. Na sali rozpraw ponownie nie stawił się Łukasz G., oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia stwarzającego zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób oraz mienia. Pracownik Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego potwierdził w zeznaniach, że była to samowola budowlana. Oskarżony nie miał zezwolenia na te prace, zatwierdzonego projektu ani kierownika budowy.

Napisany dnia: 03.03.2023, 13:32
Akademicki Dzień Nauki, X Targi Pracy oraz Seminarium branżowe w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie
2

W dniu 17 marca 2023 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym PANS w Krośnie odbędą się X Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. (Nie)bezpieczni w sieci oraz Akademicki Dzień Nauki.

Napisany dnia: 03.03.2023, 12:00
Mieszkańcy osiedli Kaczorowy i Krajowice pytają o projektowaną obwodnicę
79

Według optymistycznych prognoz, budowa tak zwanej zachodniej obwodnicy Jasła ma zakończyć się w 2028 r. Według zapowiedzi GDDKiA koncepcja programowa nowej drogi będzie gotowa w pierwszym półroczu przyszłego roku. Dopiero wówczas mieszkańcy osiedli, przez które droga będzie przebiegać, poznają dokładne jej usytuowanie w terenie. Już teraz jednak, posiadając wiedzę o planowanym przebiegu trasy, postanowili podzielić się wątpliwościami na temat przyjętych przez inwestora rozwiązań z przedstawicielami władz samorządowych Miasta Jasła oraz pracownikami Urzędu Miasta w Jaśle. Podczas wtorkowego spotkania padały pytania o zasady stosowania ekranów akustycznych, dojazdu do nieruchomości oraz wysokości odszkodowań za wywłaszczenie nieruchomości.   

Napisany dnia: 03.03.2023, 09:41
Chopin jakiego (nie)znamy
0

Muzyka Fryderyka Chopina zabrzmi w marcu w Jasielskim Domu Kultury. A to za sprawą koncertowej lekcji muzyki na żywo pt.: „Fryderyk Chopin jakiego (nie)znacie”. Twórczość kompozytora przybliży Michał Babiarz, zarówno solo, jak i w duecie z Gabrielą Ross. Piątek, 10 marca, godz. 9.00 i 10.30. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło.

Napisany dnia: 03.03.2023, 07:29
PGZK Jasiel uruchamia regularne połączenie autobusowe z Jasła do Dębicy
67

Od 13 marca br. mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości będą mogli wygodnie podróżować autobusem do Dębicy. Połączenie zostanie uruchomione z myślą o pasażerach, którzy zamierzają skorzystać z oferty PKP Intercity, a w szczególności z połączenia Express Intercity Premium. Wygodnym i szybkim pociągiem będzie można zatem dotrzeć do dużych miast, jak choćby Kraków, Warszawa, Gdańsk i Gdynia.

Napisany dnia: 02.03.2023, 18:00
Pożar samochodu ciężarowego na placu przy ul. Granicznej. Interweniowali strażacy
25

W południe strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle otrzymali wezwanie do pożaru samochodu ciężarowego. Pojazd znajdował się na placu przy ul. Granicznej w Jaśle. Do akcji skierowano 3 zastępy straży pożarnej.

Napisany dnia: 02.03.2023, 13:52
Co powinno się zmieścić w damskim portfelu?
0

Każda kobieta nosi w swojej torebce portfel - pozwala on z jednej strony w bezpieczny sposób przechowywać pieniądze i dokumenty, a z drugiej pełni funkcję ozdobną. Damski portfel na przestrzeni lat zmienił nieco swój wygląd. Niegdyś modne były przede wszystkim duże, mogące pomieścić dużą liczbę rzeczy modele. A co jest na topie dziś?

Napisany dnia: 02.03.2023, 13:26
Zmarł Adam Pasterz. Nauczyciel i trener siatkówki miał 59-lat
16

Wczoraj (1 marca br.) w szpitalu w Krośnie zmarł Adam Pasterz. Wieloletni trener żeńskich zespołów siatkówki w Uczniowskim Klubie Sportowym „MOSiR” Jasło oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle miał 59 lat.

Napisany dnia: 02.03.2023, 10:31
Pobiegli „Tropem Wilczym”, aby upamiętnić „Żołnierzy Niezłomnych”
4

Każda forma popularyzacji historii jest dobra, nawet, gdy skupia wokół danego projektu zaledwie kilkadziesiąt osób. Doskonałym przykładem jest Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, w którego pierwszej edycji wzięło udział pięćdziesięciu biegaczy amatorów, a zarazem pasjonatów historii. Dzisiaj bieg organizowany jest w kilkuset polskich miejscowościach. W tym roku, na mapie biegu pojawiło się również Jasło. Hołd „Żołnierzom Niezłomnym” oddało w ten sposób 67 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Napisany dnia: 01.03.2023, 22:27
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657