Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Uwaga na #FakeNews!
77

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews! Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Napisany dnia: 14.03.2020, 11:12
Miasto Jasło przyłącza się do akcji zostań w domu i dwa telefony do babci i dziadka
40

W obliczu rozprzestrzeniania się na terenie Polski wirusa SARS-CoV2 w akcję informacyjną na temat zagrożeń związanych z tym faktem angażują się poszczególne samorządy. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców Miasto Jasło przyłączyło się do akcji zostań w domu i dwa telefony do babci i dziadka.  

Napisany dnia: 14.03.2020, 08:48
Nauczyciele w gotowości do pracy w domach i w.. szkołach
39

Od najbliższego poniedziałku, do 25 marca 2020 r. decyzją szefa resortu edukacji zawieszone będa zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na obszarze całego kraju. Decyzja dotyczy zarówno placówek publicznych jak też niepublicznych. Szkoły zostaną zamknięte dla uczniów. W przypadku nauczycieli nie jest to oczywiste. W niektórych z placówek nauczyciele mają w poniedziałek przyjść do pracy.

Napisany dnia: 13.03.2020, 20:00
Kolejny pacjent uciekł z oddziału zakaźnego. W eskorcie policji wrócił do szpitala
113

Dzisiaj około godziny 16. jasielska policja została powiadomiona o pacjencie, który oddalił się z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala. Istniało podejrzenie, że mógł zostać zarażony koronawirusem. Funkcjonariusze przed 18. zauważyli go w rejonie ulicy Staszica w Jaśle. Ubrani w pomarańczowe kombinezony doprowadzili go z powrotem na oddział zakaźny.

Napisany dnia: 13.03.2020, 18:31
Szósty przypadek zakażenia koronawirusem
16

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

 

Napisany dnia: 13.03.2020, 18:13
Nie zamykają kościołów. Nie odwołują mszy świętych
98

Rada Stała Episkopatu wprowadziła w kościołach środki ostrożności dotyczące koronawirusa w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa, dlatego rekomendują, aby biskupi diecezjalni udzielili dyspensy wiernym od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zachęca, aby osoby o obniżonej odporności pozostały w domach i śledziły transmisje mszy świętych w środkach społecznego przekazu.

Napisany dnia: 13.03.2020, 16:16
Zasiłek opiekuńczy – dyżur telefoniczny eksperta ZUS
3

W związku z koronawirusem zamknięto żłobek, przedszkole lub szkołę, do której uczęszcza twoje dziecko? W takiej sytuacji rodzic może liczyć na dodatkowe 14 dni na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać podczas dyżuru telefonicznego ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle.

Napisany dnia: 12.03.2020, 21:00
Pasjonujący świat motyli
4

Jedne żyją od świtu do zmierzchu, a inne nawet klika miesięcy. Potrafią zachwycać swoimi kolorami lub mieć jednolitą barwę. Motyle, były głównymi bohaterami 6. spotkania Klubu Ludzi z Pasją, które odbyło się we wtorek, 10 marca br. w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. O swojej pasji ciekawie opowiadał Krzysztof Mazur, posiadający liczną kolekcję zarówno rodzimych, jak i egzotycznych okazów.

Napisany dnia: 12.03.2020, 21:00
Wystawa malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów
4

Obrazy Marka Wiatra i rysunki jego syna Tomasza można obejrzeć w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż, który odbył się w piątek, 6 marca br., zgromadził liczne grono sympatyków twórczości obu panów. Wydarzenie rozpoczął występ Krzysztofa Sebastiańskiego i Wojciecha Kozdrója, przy akompaniamencie Macieja Janasa.

Napisany dnia: 12.03.2020, 18:28
Ważny komunikat! - Powiadamiając o zdarzeniu nie zawsze musisz robić to osobiście w jednostce policji
1

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu.

Napisany dnia: 12.03.2020, 18:22
Śmierdzący prezent dla UM w Jaśle
173

Ostatniej nocy nieznany mężczyzna wykazał się nietypowym poczuciem humoru. Włodarze miasta i urzędnicy zapewne mieli nietęgie miny, kiedy idąc do pracy i przed jasielskim magistratem zobaczyli obornik.

Napisany dnia: 12.03.2020, 18:18
Jasielskie urzędy i instytucje ograniczają działalność
62

W obliczu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV2 jasielskie urzędy oraz instytucje całkowicie lub częściowo zamykają się dla interesantów i klientów. Ograniczenia wprowadzają zarówno Urząd Miasta w Jaśle jak również Starostwo Powiatowe w Jaśle. Od jutra mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości czekać będą utrudnienia w korzystaniu z usług np. Jasielskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, czy też Kina „Syrena”.

Napisany dnia: 12.03.2020, 15:27
Zabytkowy parowóz wrócił do Jasła
38

Lokomotywa TKt48-102 wróciła wczoraj na swoje miejsce. Po blisko trzymiesięcznym pobycie w Chabówce znów stanęła na bocznym torze naprzeciw dawnego spichlerza. Jako pomnik w ciągu kilku lat zdążyła na trwałe wpisać się w miejski krajobraz. Wkrótce, dzięki renowacji może odzyskać swój dawny blask.

Napisany dnia: 12.03.2020, 12:17
W Starostwie wprowadzono pomiar temperatury petentów
83

Urzędy gmin i miast apelują do mieszkańców o ograniczenie w nich wizyt. Zapewniają, że przez cały czas są do dyspozycji petentów drogą elektroniczną, telefoniczną oraz pocztową. Działania te mają na celu zminimalizowanie ryzyka zarażeniem się koronawirusem. Od dzisiaj W Starostwie Powiatowym w Jaśle każdemu petentowi wchodzącemu do urzędu będzie mierzona temperatura.

Napisany dnia: 12.03.2020, 10:35
Lekarka opuściła dyżur. Dyrekcja szpitala rozwiązała z nią umowę
73

Wracamy do tematu lekarki, która w lutym podczas pełnionego dyżur w szpitalu w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ opuściła gabinet, tłumacząc się złym samopoczuciem i chorobą. Dyrekcja podkreślała, że wyciągnie wobec kobiety konsekwencje. Tak też się stało. Lekarka nie pełni już dyżurów w jasielskim szpitalu.

Napisany dnia: 11.03.2020, 18:13
Gorliczanin opuścił oddział zakaźny. Podejrzewano, że mógł być zarażony koronawirusem
47

Wczoraj wieczorem gorlicka policja interweniowała w związku z opuszczeniem przez mężczyznę oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala. Jak poinformował portal Gorlice24.pl gorliczanin przebywał na nim na obserwacji pod kątem zarażenia się koronawirusem.

Napisany dnia: 11.03.2020, 14:35
ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby
6

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje na ogólnych zasadach wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, wypłacany przez płatnika składek (np. pracodawcę) lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 11.03.2020, 13:00
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu
45

W Polsce potwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród trzech nowych jest jedna osoba z województwa podkarpackiego. Jak podała na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zakażoną osobą jest kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Obecnie przebywa w szpitalu w Łańcucie. - Jest to informacja z wczoraj – kobieta jest w stanie dobrym – poinformował Adam Sidor, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od poniedziałku wszystkie szkoły w kraju zostaną zamknięte na okres dwóch tygodni.

Napisany dnia: 11.03.2020, 12:31
Sparing Czarnych z juniorami Resovii Rzeszów odwołany!
6

Mecz sparingowy, który Czarni Jasło mieli rozegrać dzisiaj z drużyną juniorów starszych Resovii Rezszów został odwołany.

Napisany dnia: 11.03.2020, 12:25
Uwaga na oszustów. Chcą zarobić na koronawirusie
24

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Napisany dnia: 11.03.2020, 09:39
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105