Strona główna
Mówią "NIE" wycince drzew w mieście
137

W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych. - Betonowe place, szerokie ulice, chodniki bez drzew i rośliny w donicach? Nie zgadzamy się na to! Mówimy stanowcze "NIE" urzędnikom, którzy zgadzają się na takie „rewitalizacje”. To nie są tylko wasze drzewa – grzmi Aleksandra Marszałek.

Napisany dnia: 18.07.2019, 14:19
Obchody Święta Policji w Jaśle
31

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

Napisany dnia: 18.07.2019, 11:36
Osiedle Sobniów: Zrobią rondo "naleśnikowe"
32

Zarząd Powiatu w Jaśle podjął decyzję o opracowaniu dokumentacji projektowej dla rozbudowy skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1850 Jasło – ul. Floriańska i Nr 1851 Jasło – ul. Sobniowska w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg i mostów powiatowych”.

Napisany dnia: 17.07.2019, 22:18
Nowe świetliki na CKP-ie rozwiążą problem?
42

Blisko 400 tysięcy złotych będzie kosztować wymiana ośmiu świetlików na budynku Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Inwestycja ma zapobiec pojawianiu się kolejnych przecieków i niszczeniu budynku.

Napisany dnia: 17.07.2019, 14:29
Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

Napisany dnia: 17.07.2019, 10:09
Dlaczego trzeba zadbać o ochronę danych w sklepie?
1

Wielkie marki przykładają ogromną wagę do tego, aby dane ich klientów zbierane na serwerach były bezpieczne. Szczególnie że są to dane bardzo wrażliwe, zawierające nie tylko imię i nazwisko wraz z adresem, ale często również numery PESEL, numery kont bankowych czy pełne dane z dowodu osobistego (pobierane przy zakupach ratalnych). Jeden z polskich dużych sklepów ze sprzętem elektronicznym jednak chyba zapomniał o tym obowiązku i padł ofiarą wycieku danych swoich klientów.

Napisany dnia: 17.07.2019, 08:30
Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia
74

We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

Napisany dnia: 16.07.2019, 14:11
MRJ zaprasza na wystawę "Podkarpacki wrzesień 1939"
10

Muzeum Regionalne w Jaśle i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają na wystawę „Podkarpacki wrzesień 1939”. Jej autorami są Piotr Chmielowiec i dr Marcin Krzanicki.

Napisany dnia: 16.07.2019, 14:00
Wakacyjna Podróż Dookoła Świata na Kopernika i w Żółkowie
0

Wakacyjną Podróż Dookoła Świata odbyły dzieci z osiedli Kopernika i Żółków, podczas pierwszych w tym roku Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, które miały miejsce w ubiegłą środę i czwartek. Dzieci bawili animatorzy z krakowskiego Teatru Aplauz wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 16.07.2019, 12:00
Kamień, metal, drewno, flesz
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Kamień, metal, drewno, flesz”.

Napisany dnia: 16.07.2019, 09:23
Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019. Niedziela z Pepą, Melą i Kwi
0

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w kolejnym, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury, popołudniu z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019”. Tym razem - w niedzielę 14 lipca br. - najmłodsi jaślanie z opiekunami zostali zaproszeni na Osiedle Śródmieście, gdzie trzy wesołe świnki: Pepa, Mela i Kwi, które przyjechały z Dąbrowy Górniczej, poprowadziły zabawę.

 

Napisany dnia: 16.07.2019, 09:20
Urywali na nim felgi. Zostanie przebudowany
49

Chodnik, który powstał w Łaskach kilkanaście lat temu przy drodze powiatowej miał zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Okazuje się jednak, że na kilku metrach jest bardziej wysunięty, przez co kierowcy niejednokrotnie zahaczali o krawężnik i niszczyli swoje pojazdy. Do końca sierpnia problem ten ma zniknąć.

Napisany dnia: 15.07.2019, 18:00
"To cud, że żyje"
86

Jasielscy chirurdzy uratowali 40-letniemu jaślaninowi życie, po tym, jak przeciął na szybie tętnice szyjną. Lekarze mówią o ogromnym szczęściu mężczyzny. Takie przypadki rzadko kończą się sukcesem.

Napisany dnia: 15.07.2019, 09:45
Dobrynia. Dwie osoby zginęły w pożarze
7

Minionej nocy dwóch mężczyzn zginęło w pożarze jednorodzinnego domu w Dobryni. Przyczyny tej tragedii nie są znane.

 

Napisany dnia: 14.07.2019, 12:10
Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!
1

Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

Napisany dnia: 12.07.2019, 13:55
Potrzebny, czy też nie? Na ul. Bieckiej zamontowano kolejny próg zwalniający
71

Dla jednych są gwarancją bezpieczeństwa. Inni w progach zwalniających, bo o nich tutaj mowa, widzą jedynie utrapienie. Dyskusjom na temat zasadności i wyboru miejsc ich zamontowania często towarzyszą duże emocje. Nie inaczej jest w przypadku zainstalowanego w maju tego roku progu zwalniającego na osiedlu Gądki.

Napisany dnia: 12.07.2019, 13:17
FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Weekend jest za krótki?
Wszystko co dobre szybko się kończy?
Nic z tych rzeczy - KB Bistro przedłuża rozkosz dla podniebienia organizując „Food Festiwal -
After Week”.

Napisany dnia: 12.07.2019, 10:49
Przysieki: Zebrali 25 tysięcy złotych na kościół
23

W minioną niedzielę odbył się jubileuszowy XV Charytatywny Festyn Parafialny w Przysiekach, podczas którego zebrano 25 tysięcy złotych na dokończenie budowy Kościoła im. Jana Pawła II. Imprezie towarzyszyły koncerty, na których wystąpiły zespoły Disco-Polo. Gwiazdą wieczoru był Bayera.

Napisany dnia: 11.07.2019, 14:37
Samorządowcy chcą dbać o ekologię. Programy dotacyjne w zasięgu ich ręki
70

W Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyła się konferencja informacyjna dotycząca możliwości skorzystania z wielu programów środowiskowych realizowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Samorządowcy, którzy wzięli udział w spotkaniu są zainteresowani skorzystaniem z dostępnych dotacji na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, a także na poprawę jakości powietrza.

Napisany dnia: 11.07.2019, 12:08
Ukraińskie zmagania zawodników JSC
5

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail. 

Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14
VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105