Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Odpowiedzą za podpalenie kilkunastu bali siana
24

Policjanci z jasielskiej komendy wyjaśnili sprawę podpalenia kilkunastu bali siana w Woli Cieklińskiej. Sprawcami okazali się trzej nastoletni mieszkańcy gminy Dębowiec. Zostali przesłuchani, dwóch z nich przyznało się do winy. Będą odpowiadać za zniszczenie mienia o wartości kilku tysięcy złotych.

Napisany dnia: 16.04.2021, 15:00
Nowoczesne pracownie informatyczne już czekają na uczniów
20

W trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jasło utworzono nowoczesne pracownie informatyczne. Na każdą z nich przeznaczono z budżetu miejskiego po 80 tysięcy złotych. Uczniowie po powrocie do nauki stacjonarnej, będą mogli w ramach zajęć korzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego.

Napisany dnia: 16.04.2021, 13:00
Znamy rozkład jazdy wakacyjnego pociągu z Jasła do Krynicy
27

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego podjął decyzję o uruchomieniu wakacyjnego połączenia kolejowego Jasło – Krynica – Jasło. Dzisiaj znany jest już rozkład jazdy pociągu, którym będzie można dotrzeć z Jasła do popularnej miejscowości uzdrowiskowej i nie tylko. Pociąg kursował będzie zarówno w sobotę i niedzielę.

Napisany dnia: 16.04.2021, 10:48
Choroby autoimunologiczne - jakie żywienie wprowadzić?
8

Podejście holistyczne do terapii pacjenta powoli staje się normą na świecie - nie obstaje się już tylko przy farmakoterapii, ale stosuje również inne metody. Dieta jest bardzo ważnym aspektem życia człowieka, a ma ona szczególne znaczenie, gdy nasz organizm sam się atakuje, jak to jest w wypadku chorób autoimmunologicznych. Choć są to dolegliwości przewlekłe i nieuleczalne, warto sprawić, aby pacjentom żyło się lepiej - dieta może w tym wiele pomóc.

Napisany dnia: 16.04.2021, 10:01
„Pustka” pisarskim debiutem Dominiki Wieszczak
6

Urodziła się i wychowała w Jaśle. W dorosłym życiu los rzucił ją jednak w urokliwe Bieszczady. To właśnie tutaj Dominika Wieszczak obudziła w sobie pasję do pisania. W listopadzie ubiegłego roku zadebiutowała pierwszą powieścią. „Pustka” to pełna emocji inspirowana życiem opowieść o konsekwencjach życiowych wyborów i skomplikowanych relacjach, jakie łączą bliskich sobie ludzi.

Napisany dnia: 15.04.2021, 20:02
Prokuratura zmieniła zarzut wobec 84-latka, który znęcał się nad znajomym
28

Śledczy zmienili zarzut usiłowania zabójstwa na znęcanie się wobec 84-letniego jaślanina, który w lutym br. miał zadać wiele ran ciętych na ciele znajomego. Wpływ na tę decyzję miała opinia biegłego lekarza oraz przesłuchanych w tej sprawie medyków. Ich zdaniem zadane rany nie zagrażały życiu pokrzywdzonego.

Napisany dnia: 15.04.2021, 18:00
Sukces młodych konstruktorów z jasielskiego "Ekonomika"
43

Jakub Frączek i Kamil Kras, uczniowie jasielskiego "Ekonomika" zaprojektowali a następnie zbudowali symulator samochodu Ekonomik Roadster. Projekt zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Od pomysłu do przemysłu”.

Napisany dnia: 15.04.2021, 14:55
Uwaga! Konkurs: Rodzinna Majówka
3

Majówka to spędzanie wolnego czasu, wycieczki, pikniki, spotkania w gronie rodzinnym. To czas na dobrą zabawę, o której możecie „opowiedzieć" uczestnicząc w konkursie plastycznym „Rodzinna majówka”.

Napisany dnia: 15.04.2021, 09:50
Nielegalna jazda po lesie. Motocyklista ukarany mandatem
42

500 zł mandatu karnego otrzymał motocyklista, który w minioną niedzielę nielegalnie wjechał do lasu. Wspólne działania strażników leśnych z Nadleśnictwa Kołaczyce oraz Nadleśnictwa Strzyżów przyniosły zamierzony efekt i doprowadziły do ukarania crossowca.

Napisany dnia: 14.04.2021, 20:00
Strażacy z Jasła pomagają chorym na Covid-19 w Warszawie
66

Dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zostało oddelegowanych do pomocy przy osobach zakażonych koronawirusem do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. - Zadeklarowaliśmy się, że w przypadku, gdy konieczna będzie nasza pomoc, wesprzemy medyków. Personelu medycznego jest coraz mniej, a potrzeby są coraz większe. Zostaliśmy wezwani i nie było mowy, o tym, żeby się wycofać – podkreśla asp. Grzegorz Garbacik i ogn. Paweł Roszkowicz, strażacy z KP PSP w Jaśle.

Napisany dnia: 14.04.2021, 18:00
Jak zacząć biznes w świecie IT

Już 21 kwietnia odbędzie się bezpłatne Webinarium dla osób, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej  i chcą przekonać się, czy branża IT jest dla nich.

Napisany dnia: 14.04.2021, 14:53
Zmiany w obowiązywaniu obostrzeń. Dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli
99

Rząd o kolejny tydzień przedłuża z wyjątkami obowiązywanie obostrzeń. Od najbliższego poniedziałku ponownie otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Możliwe będzie również uprawianie sportu zarówno w obiektach zamkniętych, jak też na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

Napisany dnia: 14.04.2021, 11:17
Wegańskie w Jaśle tylko w najbliższy weekend

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 kwietnia) restauracja Wegańskie organizuje specjalną akcję dla mieszkańców Jasła z super promocjami i darmową dostawą.

Napisany dnia: 14.04.2021, 08:58
Rzeszowski Caritas dotarł z pomocą do 50 rodzin z gminy Nowy Żmigród
8

Caritas Diecezji Rzeszowskiej po raz kolejny przyszło z pomocą osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Tym razem z okazji Niedzieli Miłosierdzia dary żywności i środków czystości otrzymało 50 rodzin z gminy Nowy Żmigród.

Napisany dnia: 13.04.2021, 19:17
Bez głosowania nad odwołaniem Jarosława Pękali z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec
115

W porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Gminy Tarnowiec znalazło się rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie odwołania jej przewodniczącego. Do głosowania jednak nie doszło. Wniosek o ściągnięcie projektu z porządku obrad złożyli sami wnioskodawcy. Powodem takiej decyzji miało być stanowisko samego Jarosława Pękali, który nie zwołał sesji w trybie nadzwyczajnym, zgodnie z wnioskiem złożonym przez radnych jeszcze 19 marca bieżącego roku.

Napisany dnia: 13.04.2021, 14:43
Przedstawienie muzyczne w JDK: „Akademia Pana Kleksa”
4

Masz od 8 do 11 lat??? Chcesz zostać artystą i wystąpić w musicalu??? Zgłoś się do nas. Organizujemy casting do „Akademii Pana Kleksa”. Premiera planowana jest już na czerwiec br., a zgłoszenia w formie filmów video należy przesyłać do 23 kwietnia br. Szczegóły w regulaminie, dostępnym na www.jdkjaslo.pl.

Napisany dnia: 13.04.2021, 13:12
Mija 81 lat od bolesnej zbrodni
45

Słowo „Katyń” w zbiorowej pamięci Polaków zajmuje niezwykle istotne miejsce. Nie jest ono jedynie symbolem zbrodniczej polityki sowieckiego totalitaryzmu wymierzonej przeciwko narodowi polskiemu. Przez dziesięciolecia okryte kłamstwem, dziś funkcjonuje w przestrzeni publicznej jako dowód najwyższego poświęcenia w służbie ojczyźnie, patriotyzmu oraz prawdy, która ma szczególne znaczenie dla kolejnych pokoleń ofiar mordu dokonanego wiosną 1940 roku przez sowieckich oprawców na polskich jeńcach.

Napisany dnia: 13.04.2021, 10:24
Wielkie otwarcie Delikatesów Centrum Kołaczyce już 17 kwietnia!

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) nowy właściciel sklepu Delikatesy Centrum zaprasza na jego wielkie otwarcie. Na klientów sklepu czekać będą liczne prezenty, nagrody i degustacje. Zmieniamy się dla Was!

Napisany dnia: 13.04.2021, 08:48
32-latek przewoził 2,5 kilograma marihuany. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty
104

Wspólnie działania jasielskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa, doprowadziły do zatrzymania 32-latka. Podczas kontroli celno - skarbowej, funkcjonariusze ujawnili w samochodzie mężczyzny 2,5 kilograma marihuany. Podejrzany usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Napisany dnia: 12.04.2021, 18:00
Gmina Tarnowiec wesprze finansowo powiat w modernizacji dróg
42

Rada Gminy Tarnowiec podjęła decyzje o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Jasielskiemu na remont dwóch dróg powiatowych. Kwota wsparcia wyniesie 500 tys. zł. Źródłem dotacji celowej będzie budżet gminy.

Napisany dnia: 12.04.2021, 15:48
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105