Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Na Wyspach rośnie polski talent kartingowy
48

Sporty motorowe są wielką pasją ośmioletniego Kuby Trzeciaka. Chłopiec wraz z rodziną mieszka w Anglii. Tam też ściga się i odnosi pierwsze sukcesy w kartingu. Do ścigania wszedł z przytupem. Niemal natychmiast uznano go za odkrycie sezonu. Rodzice Kuby, którzy na Wyspy wyemigrowali z Jasła przed czternastoma laty wierzą, że to dopiero początek jego wielkiej przygody ze sportami motorowymi.

Napisany dnia: 21.12.2019, 08:00
Kolejne przymiarki do lądowiska
101

Władze powiatu chcą przejąć działki należące do Skarbu Państwa przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle będące w sąsiedztwie nowo budowanej komendy policji. Nieruchomości zostaną przeznaczone pod budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Napisany dnia: 20.12.2019, 14:00
Nowa droga nosić będzie imię Eugeniusza Kwiatkowskiego
41

Droga, biegnąca od ul. Mickiewicza w głąb gamrackiej strefy przemysłowej nosić będzie imię Eugeniusza Kwiatkowskiego. Decyzję w tej sprawie podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Jasła podjęli miejscy radni.

Napisany dnia: 20.12.2019, 09:46
Wiele sklepów – jedna Karta Podarunkowa
0

VIVO! Krosno jako pierwsze Centrum Handlowe w regionie wprowadziło 19 grudnia swoją Kartę Podarunkową. Jest to idealny pomysł na prezent, który pozwoli obdarowanej osobie na zakup pożytecznych i trafionych artykułów. Możemy ją podarować najbliższym z okazji świąt, urodzin bądź innych niecodziennych okazji. Znakomicie sprawdzi się ona również w roli upominku dla współpracowników lub partnerów biznesowych.          

Napisany dnia: 20.12.2019, 09:08
„Cała Polska czyta dzieciom”- kolejny sukces Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło Nagrodę w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2018/2019. 

Napisany dnia: 20.12.2019, 08:51
Kamery pilnują porządku w przejściu podziemnym
38

W przejściu pod DK 28 (ul. Metzgera) łączącym ul. Staszica z dworcem kolejowym zainstalowano dwie kamery, które stanowią nowy element systemu miejskiego monitoringu. Mają one poprawić bezpieczeństwo korzystających z niego osób oraz wyeliminować problem notorycznego zanieczyszczania przejścia.

Napisany dnia: 19.12.2019, 14:08
Idealny telefon stacjonarny. Co powinien mieć?
3

Obecnie coraz trudniej znaleźć osobę, która nie miałaby własnego smartfona czy chociażby telefonu komórkowego. Może się nam wydawać, że aparaty stacjonarne dawno przeszły już do lamusa, ale to nie do końca prawda. Wciąż mają swoich zwolenników, a ich wybór wcale nie maleje. Zastanawiasz się nad zakupem telefonu stacjonarnego? Może chcesz wręczyć go w prezencie? Sprawdzamy, co wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Napisany dnia: 19.12.2019, 12:57
Oszuści znów dzwonią do seniorów!
22

Przed kilkunastoma minutami do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle wpłynęły zawiadomienia o próbach oszustwa tak zwaną metodą „na wnuczka”. Oszuści telefonowali do kilku mieszkańców powiatu jasielskiego. Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami.  

Napisany dnia: 19.12.2019, 10:27
Sylwester na Górze Liwocz!
24

Starosta Jasielski, Wójt Gminy Brzyska i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz zapraszają mieszkańców Powiatu Jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem Roku 2019.

Napisany dnia: 19.12.2019, 09:58
W Jaśle także bronią niezależności sądów!
422

W całej Polsce odbywają się demonstracje w obronie niezależności sądów. Jasło również znalazło się na mapie protestu. Dzisiaj w godzinach wieczornych pod Sądem Rejonowym w Jaśle zebrało się blisko 70 osób. Protestujący przynieśli z sobą transparenty, flagi narodowe i Unii Europejskiej, a także znicze symbolizujące destrukcyjną ich zdaniem dla sądownictwa w kraju politykę rządów PiS.

Napisany dnia: 18.12.2019, 21:53
Poświęcono nowe ujecie wody
79

Dzisiaj w Foluszu odbyło się uroczyste poświęcenie nowego ujęcia wody dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz oddanie do użytku nowego kotła centralnego ogrzewania. - Mamy nadzieję, że dzięki nowej inwestycji problemy z wodą się skończą. Wszyscy czekaliśmy na nowe ujęcie wody z utęsknieniem – mówi Teresa Wieteska, przewodnicząca rady mieszkańców DPS w Foluszu.

Napisany dnia: 18.12.2019, 15:05
Nowoczesne a zarazem proste narzędzie dla biznesu. Program polecany przez Księgowych i użytkowników

sBiznes to innowacyjny oraz intuicyjny program, który zawiera elementy pomocne w  pracy, zarządzaniu, nadzorze i kontroli mikro, małych i średnich firm oraz osób prowadzących Jednoosobową Działalność Gospodarczą (m.in. dzięki obsłudze JPK, Biała lista, weryfikacja VAT). 

Napisany dnia: 18.12.2019, 14:00
Seatem staranowała przystanek autobusowy
39

Dzisiaj przed godziną 10. na ul. Sobniowskiej w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca seatem leonem wjechała wprost w przystanek autobusowy doszczętnie go niszcząc. Kobieta trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 18.12.2019, 10:47
Przedszkolaki nagrodzone za świąteczne stroiki
0

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, które wzięły udział wraz ze swoimi rodzicami w konkursie na "Rodzinny stroik świąteczny" zostały nagrodzone. Emocji i radości nie brakowało. Każdy czekał z niecierpliwością na ostateczne rozstrzygnięcie.<FOTO>

Napisany dnia: 18.12.2019, 09:09
Dyżur telefoniczny eksperta ZUS

Oddział ZUS w Jaśle zaprasza do skorzystania z dyżuru telefonicznego ekspertów ZUS, który odbędzie się 19 grudnia br.

Napisany dnia: 18.12.2019, 07:00
Pożyczki ratalne – kiedy to najlepszy wybór
2

Współczesne instytucje bankowe i poza bankowe oferują szeroki wachlarz usług finansowych, z pozoru bardzo podobnych. W rzeczywistości jednak każda z oferowanych usług spełnia określone potrzeby konsumentów i przed wyborem należy zapoznać się z warunkami i korzyściami, które się z nimi wiążą.

Napisany dnia: 17.12.2019, 20:52
Wyższe koszty, droższe śmieci
180

Od 1 lutego 2020 r. jaślanie dwukrotnie więcej zapłacą za wywóz śmieci. Koszty funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi znacząco wzrosły, dlatego ceny za odbiór odpadów także poszły drastycznie w górę. Z tym problemem borykają się wszystkie gminy w Polsce. W niektórych miastach za śmieci Polacy zapłacą jeszcze drożej.

Napisany dnia: 17.12.2019, 16:08
Modna i nowoczesna pamiątka na całe życie

Szukacie sprawdzonego, a jednocześnie kreatywnego kamerzysty na wesele? Nowoczesne filmy ślubne powstają na terenie naszego powiatu. Do takich filmów się często wraca, ogląda ze łzami wzruszenia i wśród salw śmiechu.

Napisany dnia: 17.12.2019, 08:00
Wynajmę gabinety/lokale

Do wynajęcia lokale w budynku przy ul. Baczyńskiego w Jaśle. Doskonałe rozwiązanie pod gabinety lekarskie lub przychodnię. Budynek po kapitalnym remoncie. Atrakcyjne warunki wynajmu.

Napisany dnia: 16.12.2019, 07:00
W Kłodawie zmodernizowano drogę
48

Mieszkańcy gminy Brzyska wreszcie doczekali się remontu drogi powiatowej przez Kłodawę w kierunku Kołaczyc. W ramach modernizacji powstało 885 m nowej nawierzchni oraz chodnik. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 1 658 638,48 zł.

Napisany dnia: 15.12.2019, 09:24
 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105