Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Czy to koniec marzeń o linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło?
45

Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką  raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.  

Napisany dnia: 24.07.2021, 07:00
Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów
66

Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

Napisany dnia: 23.07.2021, 16:00
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Towarowej. W zdarzeniu ucierpiał motocyklista
34

Dzisiaj przed godziną 14. na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Towarowej w Jaśle doszło do zderzenia się osobowej skody z motocyklistą. Poszkodowany kierowca jednośladu został przewieziony karetką do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia będzie zablokowana do godziny 16.

Napisany dnia: 23.07.2021, 14:11
Caritas organizuje zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w powodziach
24

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – abp Stanisław Gądecki ogłosił 25 lipca Dniem Solidarności. W najbliższą niedzielę przy kościołach pojawią się wolontariusze Caritasu, którzy do puszek będą zbierać pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w powodziach. Środki trafią m.in. do mieszkańców z Podkarpacia, którzy w wyniku ulewnych deszczy oraz gwałtownych burz ponieśli ogromne straty.

Napisany dnia: 23.07.2021, 13:35
Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

Napisany dnia: 23.07.2021, 10:30
Tężnia solankowa powstanie na kompleksie rekreacyjno-sportowym "Przystanek Kwiatowa"
58

Po rozstrzygnięciu 15 czerwca br. przetargu nieograniczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację zadania pn. „Budowa tężni solankowej w parku linowym w Jaśle” ustalono, że kwoty zaoferowane przez podmioty, które wzięły udział w przetargu znacznie przekraczają zabezpieczone na ten cel środki w budżecie miasta.

Napisany dnia: 23.07.2021, 09:16
Miasto przekaże blisko 250 tys. zł na budowę prawoskrętów
44

Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się wesprzeć inwestycję realizowaną przez powiat jasielski przy budowie prawoskrętów na ul. Kasprowicza w Jaśle. Miasto udzieli pomocy finansowej w kwocie 247 tys. zł.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:34
Kierowca Audi uderzył w tył szynobusu
44

Dzisiaj około godziny 17.30 w Szebniach na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia się samochodu osobowego z szynobusem.

Napisany dnia: 21.07.2021, 18:26
Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?
13

Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady. Wiedza ta pozwoli radnym wybrać najlepsze rozwiązanie. Na tę chwilę głosy są podzielone. Część z nich chce adaptacji budynku "małej Czwórki", inni budowy nowego żłobka.

Napisany dnia: 21.07.2021, 17:00
Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić
286

W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

Napisany dnia: 21.07.2021, 10:35
Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej
79

Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

Napisany dnia: 20.07.2021, 18:00
Pijani rodzice przewozili dwójkę dzieci
47

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem corsa. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Nietrzeźwa była także pasażerka - żona mężczyzny. Pijani rodzice przewozili samochodem dwójkę dzieci. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Napisany dnia: 20.07.2021, 13:00
Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły
49

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

Napisany dnia: 20.07.2021, 11:02
Na pierogi u "Wojtka" zawsze jest dobry moment

Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Oprócz klasycznych pierogów ruskich i z kapustą można spróbować dzisiaj na przykład wyśmienitych pierogów z kurczakiem, które codziennie serwuje Bar Mleczny u „Wojtka”. Wszystko w niskiej cenie.

Napisany dnia: 20.07.2021, 06:45
Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle
107

W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

 

Napisany dnia: 19.07.2021, 11:49
Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym
37

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zarządził poszukiwanie listem gończym Jacka Jaworka. Wobec mężczyzny 13.07.2021 r. wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. 52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

Napisany dnia: 17.07.2021, 13:22
Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

Napisany dnia: 17.07.2021, 08:00
Mieszkańcom osiedli Gądki i Rafineria w Jaśle przywrócono dostawy wody
14

Pracownicy MPGK w Jaśle nadal wykonują prace naprawcze przy wodociągu zasilającym w wodę pitną mieszkańców osiedla Gądki, Rafineria i częściowo ul. Szopena. Mimo to, mieszkańcom tej części miasta przywrócono wczoraj wieczorem dostawy wody z innego wodociągu.

Napisany dnia: 16.07.2021, 12:00
Dyrekcja szpitala zabiega o zwiększenie liczby łóżek niecovidowych
38

Na oddziale zakaźnym jasielskiego szpitala obecnie przebywa jedna osoba zakażona koronawirusem. Dyrekcja zabiega u wojewody podkarpackiego o możliwość zwiększenia miejsc dla osób z chorobami zakaźnymi kosztem łóżek covidowych. - Szpital Specjalistyczny w Jaśle wraca do normalności. Obecnie oddział zakaźny jest oddziałem hybrydowym. Zależy nam na tym, aby stworzyć możliwość przyjmowania większej liczby osób z chorobami zakaźnymi – wyjaśnia lek. med. Dariusz Kowalski, zastępca dyrektora jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:26
Awaria wodociągu. Mieszkańcy osiedla Gądki bez wody
38

Dziś rano doszło w Jaśle do awarii wodociągu, w wyniku której mieszkańcy osiedla Gądki zostali pozbawienia dostaw wody. Obecnie trwa naprawa usterki. AKTUALIZACJA

Napisany dnia: 15.07.2021, 14:01
 • Czy to koniec marzeń o linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło?

   

  Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką  raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.  

 • Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów

  Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

 • Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

   

  Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

 • Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?

  Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady..

 • Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić

  W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

 • Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej

   

  Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

 • Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły

  W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

 • Na pierogi u "Wojtka" zawsze jest dobry moment

   

  Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Oprócz klasycznych pierogów ruskich i z kapustą można spróbować dzisiaj na przykład wyśmienitych pierogów z kurczakiem, które codziennie serwuje Bar Mleczny u „Wojtka”. Wszystko w niskiej cenie.

 • Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

  W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

   

 • Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym

  52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

 • Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

   

  Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
  Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego sekretarza. Po wyborach nastąpiły roszady na stanowiskach urzędniczych

  W wyniku czerwcowych przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Tarnowiec, nowym włodarzem gminy został Wiktor Barański. Następstwem wyborczego rozstrzygnięcia są roszady kadrowe w Urzędzie Gminy w Tarnowcu. Z funkcji sekretarza już w czerwcu zrezygnowała Agata Augustyn. Zastąpi ją Marek Hejnar..

 • Dyrekcja jasielskiego szpitala szykuje SOR na tzw. triaż

  Ministerstwo zdrowia wprowadziło system segregacji pacjentów, który ma na celu zwiększenie efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowotnego. W jasielskim szpitalu zostały zamontowane biletomaty oraz przygotowano pomieszczenie do wstępnego badania oraz kwalifikacji pacjenta do jednej z pięciu kategorii. Niebawem zostanie uruchomiony w nim TOPSOR.

 • Nowy łącznik dw 992 od ronda do ronda jest już otwarty - AKTUALIZACJA

  Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy skrzyżowaniem ulic Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego dobiegła końca. Od kilku dni odbywa się ruch na nowym łączniku. AKTUALIZACJA

   

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105