Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Koronawirus w powiecie jasielskim. Przy szpitalu powstanie dodatkowy punkt poboru wymazów
45

W obliczu wzrastającej liczby zakażeń koronawirusa w Polsce oraz odnotowanymi w ostatnich dniach w powiecie jasielskim nowymi przypadkami zachorowań na COVID-19, jasielski Sanepid podjął kroki w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się pandemii na naszym terenie. Obecnie na kwarantannie przebywa 195 osób, 11 osób chorych jest w izolacji domowej.

Napisany dnia: 11.08.2020, 10:59
Jechał z nadmierną prędkością, był nietrzeźwy
17

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z jasielskiej komendy. Nietrzeźwy 35-latek przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Za to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 11.08.2020, 09:09
Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać
55

Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.

Napisany dnia: 10.08.2020, 16:00
Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta
117

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

Napisany dnia: 10.08.2020, 11:16
Wypadek w Kątach. Potrącona została młoda rowerzystka
29

Wczoraj po godzinie 20 w Kątach doszło do potrącenia młodej rowerzystki przez samochód osobowy. Przytomną dziewczynkę przewieziono do jasielskiego szpitala. 

Napisany dnia: 10.08.2020, 09:33
To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami
17

„Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. W ramach jubileuszowej edycji Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, jego organizatorzy przenieśli widzów do roku 1920. Wspomniano ofiarę, jaką przed stu laty, na polu bitwy pod Firlejówką złożyli, w obronie ojczyzny, uczniowie jasielskiego gimnazjum.

Napisany dnia: 10.08.2020, 07:00
Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem
142

- W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

Napisany dnia: 08.08.2020, 21:28
Odeszła cicho, bez słów pożegnania …
14

W piątkowy poranek, 7 sierpnia 2020 r. zmarła Śp. Felicja Jałosińska, wieloletnia społeczniczka, regionalistka, prezes i członek zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Trudno jest pisać o Pani Felicji w czasie przeszłym. I choć musimy się pogodzić z Jej odejściem nie pozwólmy, aby pamięć o Niej zaginęła.

Napisany dnia: 08.08.2020, 20:30
Kiedy pojedziemy przebudowaną drogą Jasło – Pilzno?
118

Według ostrożnych szacunków inwestora, rozbudowa drogi krajowej nr 73 Pilzno – Jasło z obwodnicami Pilzna, Brzostku, Kołaczyc i Jasła może zakończyć się w 2027 r. Obecnie rzeszowski oddział GDDKiA oczekuje na wydanie przez RDOŚ w Rzeszowie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla wyczekiwanej od lat inwestycji. Postęp prac nad jej realizacją przedstawiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Bogdana Tarnawskiego – dyrektora GDDKiA Oddział w Rzeszowie. Inwestycja ma kosztować 696 mln zł.

Napisany dnia: 07.08.2020, 19:00
Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2
7

W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym
obowiązkom ubezpieczonego.

Napisany dnia: 07.08.2020, 15:00
„Chcemy, aby rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie w szkołach”
75

Minister Edukacji Narodowej przedstawił plan bezpiecznego powrotu uczniów do szkół. MEN we współpracy z MZ i GIS przygotował wytyczne, według których należy zorganizować pracę w placówkach oświatowych.

Napisany dnia: 07.08.2020, 14:31
Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa
97

Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

 

Napisany dnia: 07.08.2020, 10:55
Szlachetna Paczka przez pandemię potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Trwają poszukiwania 9,5 tys. wolontariuszy
7

W wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 co czwarty Polak utracił dochód bądź ma w najbliższej rodzinie kogoś w takiej sytuacji. Pandemia dotknęła nas wszystkich, ale najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie oraz najmniej uprzywilejowane. By dotrzeć do 30 tys. rodzin i osób potrzebujących, potrzeba 9,5 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki, która w tym roku będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pomoc trafi m. in. do osób dotkniętych skutkami pandemii.

Napisany dnia: 07.08.2020, 10:11
OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym
30

Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. Druhowie z Tarnowca pozyskali również profesjonalną kamerę termowizyjną FLIR K33, która w znacznym stopniu pozwoli usprawnić ich działania podczas pożarów.

Napisany dnia: 06.08.2020, 18:00
CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?
70

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

Napisany dnia: 06.08.2020, 14:00
Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim
133

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

Napisany dnia: 06.08.2020, 11:31
Trwa przebudowa trzech mostów w powiecie jasielskim
29

Trwają prace polegające na rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej Nr 1905R Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała oraz rozbiórce istniejących i budowie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin.

Napisany dnia: 05.08.2020, 13:00
Kolejny przypadek zakażenia na COVID-19
105

WSSE w Rzeszowie podała najnowsze dane dotyczące zachorowań na SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Potwierdzono 32 nowe przypadki, w tym jeden z powiatu jasielskiego. To już 30 osoba zakażona koronawirusem na Jasielszczyźnie.

Napisany dnia: 05.08.2020, 11:11
Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty
44

Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Napisany dnia: 05.08.2020, 09:00
Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

Napisany dnia: 05.08.2020, 07:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105