Strona główna
500 plus na każde dziecko
222

Sejm przyjął nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. To oznacza, że od 1 lipca w ramach programu 500 plus świadczenia te będą przysługiwać również na pierwsze dziecko. - Wejście w życie programu ˝Rodzina 500+˝ to najważniejsza zmiana w systemie wsparcia rodzin z dziećmi. To program, który stał się filarem finansowego wsparcia rodzin – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Napisany dnia: 30.04.2019, 13:03
„Pszczółka” – jedyny taki market w Jaśle

W minioną sobotę w Jaśle odbyło się wielkie otwarcie nowego marketu budowlanego. Tego dnia „Pszczółkę” odwiedziło blisko pół tysiąca klientów, na których czekało wiele promocji oraz atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:00
Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera przedstawia ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, skierowaną do absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Napisany dnia: 30.04.2019, 07:14
Wypadek w Moderówce. Nie żyje 68-letni kierowca volkswagena
74

Do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego doszło w Moderówce po godzinie 15. na drodze krajowej nr 28. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje, cztery osoby podróżujące mazdą trafiły do szpitala.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:45
Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia przechwycili 17 ton suszu tytoniowego
11

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia podczas kontroli samochodu ciężarowego w Jaśle. W naczepie pojazdu znajdowało się 17 ton suszu.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:02
Ładne kwiatki? Rewitalizujemy Jasło!
19

Pod takim hasłem Miasto Jasło zorganizowało akcję rozdawania roślin doniczkowych oczyszczających powietrze. 1000 roślin trafiło do mieszkańców, którzy przynieśli ze sobą na jasielski rynek co najmniej 100 plastikowych nakrętek, albo drobny zużyty sprzęt elektroniczny.

Napisany dnia: 29.04.2019, 11:46
Wysokiej jakości nagrobki z kamienia naturalnego

Wybór nagrobka to trudna decyzja, której często towarzyszą duże emocje związane z utratą bliskiej osoby. Wybierając rodzaj pomnika i materiał, z którego zostanie on wykonany warto zdać się na poradę doświadczonych wykonawców. 

Napisany dnia: 29.04.2019, 07:00
Śmiertelne potrącenie w Warzycach
67

Wczoraj po godzinie 22. w Warzycach doszło do potrącenia 43-letniego mężczyzny. Życia pieszego nie udało się uratować. 

Napisany dnia: 28.04.2019, 09:33
Czołowe zderzenie dwóch aut w Tokach
28

Dzisiaj przed godziną 13.00 w Tokach na Drodze Wojewódzkiej 992 najprawdopodobniej, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało 5 osób.

Napisany dnia: 27.04.2019, 16:48
Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu
31

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godziny 10.00 27 kwietnia do godziny 16.00 w dniu 28 kwietnia prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym.

Napisany dnia: 26.04.2019, 21:54
Rekompensaty finansowe za dni strajku? Niemożliwe
403

Nauczyciele nie otrzymają wynagrodzeń za dni strajku. Jak podkreślają władze miasta, wypłacenie im pensji byłoby niezgodne z prawem.

Napisany dnia: 26.04.2019, 12:11
Dachowanie w Trzcinicy
22

Do wypadku z udziałem volkswagena golfa doszło przed godziną 9. na drodze krajowej relacji Jasło-Skołyszyn w miejscowości Trzcinica. Samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby dachował. Poszkodowana została 18-letnia pasażerka pojazdu.

Napisany dnia: 26.04.2019, 09:27
Z samochodu na hulajnogę? Licealiści zmieniają nawyki mieszkańców miast
25

Są młodzi i głodni wiedzy. Mają głowy pełne nowatorskich pomysłów. Grupa licealistów z rzeszowskich szkół, w tym jaślanin Kacper Mucha realizuje projekt społeczny pod nazwą „Lekka Elektromobilność”. Dzięki niemu zamierzają udowodnić, że najzwyklejsza w świecie hulajnoga może być receptą na zakorkowane ulice polskich miast.

Napisany dnia: 26.04.2019, 08:43
Bajkowe urodziny Andersena

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, znane na całym świecie, które obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza, wielkiego mistrza literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji 25 kwietnia br. na deskach Jasielskiego Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu słowno-muzycznego na podstawie najbardziej znanej i lubianej baśni Andersena „Calineczka”.

Napisany dnia: 26.04.2019, 07:31
Cieknący dach, zagrzybiony sufit – Tak wygląda CKP
98

Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle jest w opłakanym stanie. O tym jak wygląda ten budynek przekonali się radni powiatowi z komisji edukacji. Bez względu na przynależność klubową wszyscy, którzy mieli okazję to zobaczyć nie mieli wątpliwości, że należy jak najszybciej poprawić warunki do pracy i nauki uczniom, którzy tam uczęszczają. - Gdy tam weszłam, byłam przerażona. Jak to możliwe, że nasze dzieci tam chodzą do szkoły. Dziwię się, że rodzice nie zabrali ich stamtąd – mówiła rozczarowana radna Irena Baciak.

Napisany dnia: 25.04.2019, 14:06
Zadbamy o Twój dom i ogród

Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

Napisany dnia: 25.04.2019, 07:55
Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy
88

Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

Napisany dnia: 24.04.2019, 13:01
Pół miliona złotych do wydania – jasielski budżet obywatelski
25

Tylko do 30 kwietnia mieszkańcy Jasła mogą składać projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Na ten cel przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 24.04.2019, 08:44
„PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

Już wkrótce, 27 kwietnia w Jaśle odbędzie się otwarcie nowego marketu budowlanego. JAMIX rozszerza swoją działalność i tworzy  market "PSZCZÓŁKA". Tutaj znajdziesz wszystko dla domu i ogrodu. W dniu otwarcia na klientów czekają promocje i konkursy z nagrodami. Zapraszamy!  

Napisany dnia: 24.04.2019, 07:30
Świąteczny weekend bez wypadków
14

Tegoroczne Święta Wielkanocne na drogach powiatu jasielskiego policja ocenia za bezpieczne. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, w tym także ze skutkiem śmiertelnym. W działaniach "Wielkanoc 2019" zaangażowanych było blisko 50 policjantów z jasielskiej komendy z wydziału ruchu drogowego. 

Napisany dnia: 23.04.2019, 18:00
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105