Strona główna
Jechała po zmroku bez włączonych świateł. Była nietrzeźwa
15

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 51-letnia kobieta kierowała volkswagenem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjne urządzenie wskazało w jej organizmie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00
Inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 993
18

We wtorek 25 czerwca br. w miejscowości Pielgrzymka, odbyło się spotkanie polsko-słowackie w sprawie stanu drogi wojewódzkiej 993 Gorlice – Dukla. Spotkanie zorganizowano na zaproszenie Piotra Miąso, Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Marty Maj - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Marcela Horvatha – Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie.

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:53
Dofinansowanie/a dla Miasta Jasła podpisane
30

Umowy dotyczące realizacji dwóch projektów realizowanych przez Miasto Jasło podpisali wspólnie Maria Kurowska, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 01.07.2019, 20:00
JASŁO: Punkt Informacyjny NFZ zamknięty. Ludzie kipią ze złości
53

Około siedemdziesiąt osób czekało dzisiaj na przyjęcie przed Punktem Informacyjnym Narodowego Funduszu Zdrowia w Jaśle. Pocałowali jednak klamkę. Jak podkreślają, nie ma żadnej informacji o tym, do kiedy punkt będzie nieczynny. - Byłam w tamtym tygodniu i jestem dzisiaj. Nadal nikogo nie ma i nie będzie. Do Krosna na taki upał mam z dzieckiem jechać? To jest jakaś porażka – mówi zbulwersowana młoda kobieta.

Napisany dnia: 01.07.2019, 14:19
Mając blisko 2 promile wjechał BMW w budynek Muzeum Regionalnego w Jaśle
24

Jasielscy policjanci interweniowali w sobotę na ul. Kadyiego w Jaśle, w związku ze zdarzeniem drogowym. Nietrzeźwy kierowca bmw, wjechał w budynek Muzeum Regionalnego. 23-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 01.07.2019, 09:41
Ewelina Lisowska dała czadu!
41

To był emocjonujący dzień pełen niespodzianek i wielu atrakcji. Doskonałej zabawie towarzyszyła piękna pogoda. Imprezę rozpoczęły zawody sprawnościowe służb mundurowych, a zakończył je koncert gwiazdy wieczoru- Eweliny Lisowskiej.<KONCERTY><MUNDURIADA>

Napisany dnia: 29.06.2019, 23:14
Nie tędy droga! - grzmią organizacje ekologiczne
125

Ekolodzy nie odpuszczają w sprawie remontu drogi między Krempną a Ożenną, którą planują wykonać władze powiatu jasielskiego. Walczą o to, aby odstąpiono od tego pomysłu, gdyż droga prowadzi przez najdziksze zakątki Beskidu Niskiego i powinna być dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Ich akcja protestacyjna cieszy się coraz większym zainteresowanie. Pod petycją przeciwko remontowi drogi i przywróceniu ruchu pojazdów podpisało się już 6871 osób.

 

Napisany dnia: 28.06.2019, 13:58
Potrącenie rowerzystki i zderzenie z motorowerem
8

Dzisiaj w godzinach rannych doszło do zderzenia się pojazdów z udziałem motoroweru w Potakówce. Niedługo po tym zdarzeniu w Jaśle została potrącona rowerzystka.

Napisany dnia: 28.06.2019, 09:48
Gminy w sytuacji podbramkowej. Kto i kiedy ma odbierać śmieci?
95

Samorządowcy z powiatu jasielskiego dyskutowali na temat trudnej sytuacji dotyczącej gospodarki odpadami. W kilku gminach w ostatnim czasie nie zostały odebrane śmieci segregowane, które obecnie zalegają mieszkańcom na posesjach. Wszystko wskazuje na to, że z tym samym problemem będą musieli się zmierzyć pozostali włodarze gmin. O tym, w jaki sposób można poradzić sobie z tą uciążliwą sytuacją rozmawiali z Andrzejem Kuligiem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Napisany dnia: 27.06.2019, 15:03
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza za 2018 rok
31

Burmistrz Miasta Jasła otrzymał wotum zaufania Rady Miejskiej Jasła oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Napisany dnia: 26.06.2019, 13:00
Głupota, czy polityczna manifestacja?
147

W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

Napisany dnia: 26.06.2019, 09:08
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
29

Wczoraj podczas XIII Sesji Rady Powiatu w Jaśle, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu Powiatu Jasielskiego za 2018 rok.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:21
Wicewojewoda Lucyna Podhalicz z wizytą w gminie Brzyska
68

W regionie trwają spotkania informacyjne dotyczące zmian w programie #Rodzina500Plus. Dzisiaj specjalnie oznakowany bus 500++ pojawił się w gminie Brzyska. Z mieszkańcami spotkała się wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Napisany dnia: 25.06.2019, 13:44
Policjanci użyli gazu wobec agresorów
166

Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

Napisany dnia: 24.06.2019, 12:54
Remont ul. Metzgera
21

Od 12 czerwca trwają prace remontowe ulicy bocznej przy ul. Metzgera w Jaśle. W ramach zadania powstanie nawierzchnia oraz chodnik wykonany z kostki brukowej.

Napisany dnia: 23.06.2019, 08:00
Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!
52

W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

Napisany dnia: 22.06.2019, 11:56
Dewastacja Matki Boskiej w Umieszczu
106

Figura Matki Boskiej z Lourdes została znieważona przez nieznanego sprawcę, który pomalował ją pomarańczową farbą. Policjanci z komisariatu w Tarnowcu przyjęli również zawiadomienie o zniszczeniu elewacji budynku mieszkalnego.

Napisany dnia: 21.06.2019, 11:51
"Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

Napisany dnia: 21.06.2019, 10:36
Uroczystość ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
84

Dzisiaj po mszy świętej odprawionej w kościele Farnym ulicami miasta Jasła przeszły tłumy wiernych, którzy uczestniczyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 20.06.2019, 14:52
130 uczniów nagrodzonych
38

130 uczniów miejskich szkół otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w mieście Jaśle za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Po raz pierwszy przyznana została Nagroda Bartłomieja z Jasła – uczniom szczególnie uzdolnionym.

Napisany dnia: 19.06.2019, 13:34
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105