Strona główna
Zdaniem biegłego pożar w sortowni to było podpalenie
82

W sobotę 12 października w godzinach popołudniowych wybuchł pożar w sortowni śmieci w Wolicy. Ogniem zajęte zostały cztery tysiące metrów sześciennych odpadów wielkogabarytowych. Akcja gaśnicza trwała ponad dwadzieścia jeden godzin. Biegły sądowy z zakresu pożarnictwa uważa, że przyczyną pożaru było umyślne zaprószenie ognia przy użyciu substancji łatwopalnej.

Napisany dnia: 22.10.2019, 12:48
Oleje tłoczone na zimno – z czym to się je?

Oleje są jednym z kluczowych produktów zbilansowanej diety. Nierafinowane, wytwarzane w gospodarstwach ekologicznych są szczególnie bogate w związki o charakterze przeciwutleniającym. Postaw na zdrową żywność i zasmakuj w olejach z gospodarstwa „Nasze Bio” w Dębowcu.

Napisany dnia: 22.10.2019, 08:51
Postrzelił mężczyznę z wiatrówki i zabrał mu pieniądze
27

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-letni jaślanin. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu dopuścił się rozboju na 33-latku. Postrzelił go z wiatrówki, powodując obrażenia klatki piersiowej i szyi, a następnie zabrał pokrzywdzonemu pieniądze. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 21.10.2019, 14:00
W Jaśle i okolicach grasują złodzieje
49

W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

Napisany dnia: 21.10.2019, 10:38
Kierowca seata miał prawie 3 promile
10

Policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego jasielskiej komendy, zatrzymali pijanego kierowcę. 29-latek kierował seatem ibizą mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 21.10.2019, 09:08
Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką
44

Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

Napisany dnia: 18.10.2019, 18:46
Ponad 130 nowych drzew na terenie miasta
87

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Miasto Jasło rozpoczęło jesienne nasadzenia drzew. Łącznie w różnych częściach miasta posadzonych zostanie ponad 130 drzew.

Napisany dnia: 18.10.2019, 12:29
Zderzenie BMW z volvo we Wrocance
57

W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Napisany dnia: 17.10.2019, 14:40
Zmarł Leszek Żyguła, radny i sołtys Błażkowej
21

Dzisiaj rano zmarł śp. Leszek Żyguła, wieloletni sołtys wsi Błażkowa, radny Rady Gminy Brzyska. Miał 63 lata.

Napisany dnia: 17.10.2019, 13:52
Utworzono Miejską Radę Pożytku Publicznego w Jaśle
27

1 października br. zarządzeniem burmistrza powołana została Miejska Rada Pożytku Publicznego w Jaśle. To odzew na dwa wnioski złożone przez jedenaście organizacji pozarządowych działających w mieście. Rada jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym. Wkrótce zostaną wybrani jej członkowie.

Napisany dnia: 17.10.2019, 13:00
W Cieklinie powstanie strzelnica
75

Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Napisany dnia: 16.10.2019, 13:00
Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza
105

Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

Napisany dnia: 16.10.2019, 10:24
Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych
69

Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

Napisany dnia: 15.10.2019, 13:11
Maria Kurowska i Alicja Zając w parlamencie
184

Choć dane na temat głosowania w tegorocznych wyborach parlamentarnych publikowane prze PKW nie stanowią ostatecznych wyników, to już dzisiaj można przyjąć, że w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej ziemię jasielską reprezentować będą dwie kobiety. Maria Kurowska zasiądzie w ławach sejmowych. Alicja Zając zaś kolejną kadencję spędzi w izbie wyższej parlamentu.

Napisany dnia: 14.10.2019, 14:40
Dla kogo mandaty? PKW podaje częściowe wyniki głosowania
94

Według badań sondażowych exit poll wybory parlamentarne wygrało zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość. Zgodnie z zapowiedzią Państwowej Komisji Wyborczej pełne wyniki wyborów mogą być znane dzisiaj wieczorem, bądź we wtorek. Częściowe wyniki z obwodowych komisji wyborczych sukcesywnie publikowane są na stronach PKW. Czy ziemia jasielska będzie miała swoją reprezentację w Sejmie i Senacie? AKTUALIZACJA

Napisany dnia: 14.10.2019, 06:57
Zakończyło się głosowanie. Według wstępnych wyników wygrało PiS
116

Wstępne sondażowe wyniki exit poll przygotowane przez Pracownię IPSOS dla trzech telewizji mówią o tym, że wybory do Sejmu i Senatu wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Zdobyli 43,6% głosów. 

Napisany dnia: 13.10.2019, 14:10
Kolejny wypadek w Kątach z udziałem motocyklisty
18

Do zderzenia się dwóch pojazdów doszło około godziny 12. w miejscowości Kąty. Do szpitala przetransportowano 23-letniego motocyklistę. Na miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 13.10.2019, 12:42
Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala
57

Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

Napisany dnia: 13.10.2019, 11:55
Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem
147

Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

Napisany dnia: 12.10.2019, 20:31
Pościg za pijanym kierowcą w Osobnicy
34

W piątkowy wieczór policjanci zatrzymali w Osobnicy kierowcę osobowego opla. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Napisany dnia: 12.10.2019, 13:21
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105