Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

Napisany dnia: 21.06.2022, 18:00
34-letni obywatel Słowacji odpowie za kradzież
10

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 34-letniego obywatela Słowacji, podejrzanego o kradzież i spowodowanie kolizji. Mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów artykuły spożywcze oraz kilka butelek drogich alkoholi. Uciekając z miejsca zdarzenia doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i znajdował się pod wpływem niedozwolonych substancji.

Napisany dnia: 21.06.2022, 14:00
Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu
62

Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

Napisany dnia: 21.06.2022, 10:45
Czerwcowy weekend: Dziewięć kolizji i jeden wypadek
9

Policjanci z jasielskiej komendy podsumowali stan bezpieczeństwa podczas długiego czerwcowego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych było bezpiecznie. Odnotowano dziewięć niegroźnych kolizji oraz jeden wypadek. Podczas weekendowych działań mundurowi zatrzymali kilkunastu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Napisany dnia: 21.06.2022, 08:41
Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

Napisany dnia: 21.06.2022, 07:45
ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów
24

Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych. Jak wspomniał Tomasz Wojtas, trener ULKS "Technik" Trzcinica, od momentu powstania bieżni, zawodnicy zaczęli odnosić coraz więcej sukcesów. - Na tej hali wychowaliśmy Halowych Mistrzów Polski w skoku w dal i sprinterów, także Mistrzów Polski – podkreślił.

Napisany dnia: 20.06.2022, 18:30
Traktor z przyczepą przewrócił się na bok
15

Dzisiaj przed godziną 15. droga wojewódzka relacji Jasło-Rzeszów w miejscowości Warzyce została zablokowana przez traktor z przyczepą, który przewrócił się na bok. Trwa usuwanie pojazdu, którym przewożone było drewno.

Napisany dnia: 20.06.2022, 16:23
Ostrzeżenie o burzach z gradem
7

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 20.06.2022 r. od godz. 14.00 do dnia 21.06.2022 r. do godz. 3.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 20.06.2022, 14:20
Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu
81

Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

Napisany dnia: 20.06.2022, 13:26
Potrącenie rowerzysty w Wolicy
11

W Wolicy k. Jasła, doszło dzisiaj do potrącenia rowerzysty. Kierowca BMW, skręcając na prywatną posesję, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie, który rowerem jechał w kierunku Jasła. 39-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec trafił do szpitala.

Napisany dnia: 20.06.2022, 09:09
Groźny wypadek w Nowym Żmigrodzie
8

W minioną niedzielę, wieczorem, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie doszło doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu dostawczego. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z wraku kierowcę pojazdu. 

Napisany dnia: 20.06.2022, 07:29
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

Napisany dnia: 20.06.2022, 07:15
Strażacy z Jasła uratowali psa przed utonięciem
55

Dzisiaj po godzinie 17. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle pomogli wyciągnąć z rzeki Ropy psa rasy labrador. Zwierzę po wejściu do wody nie mogło wydostać się na jej brzeg.

 

Napisany dnia: 18.06.2022, 21:39
Mówią nie hejtowi w sieci. Trzech siódmoklasistów skierowało do władz miasta list otwarty
49

Hejt jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych, z jakim spotykamy się obecnie w szeroko pojętej sieci. Ofiarami zjawiska, które z każdym kolejnym rokiem zatacza coraz szersze kręgi, może być niemal każda osoba, która korzysta z Internetu i jego zasobów, bez względu na wiek, płeć, czy też status społeczny. Na negatywne skutki hejtu, szczególnie narażone są dzieci i młodzież. Konsekwencje przyjęcia biernej postawy wobec przejawów nienawiści w sieci, w perspektywie czasu, mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Doskonale rozumieją to uczniowie jednej z jasielskich szkół podstawowych, którzy skierowali do władz miasta list otwarty, w którym apelują o aktywne przeciwdziałanie hejtowi, z jakim każdego dnia zmuszeni są borykać się młodzi mieszkańcy Jasła.

Napisany dnia: 18.06.2022, 09:20
Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

Napisany dnia: 18.06.2022, 08:45
Miasto zamierza odzyskać 142 tys. zł
31

Prokuratura Rejonowa w Jaśle skierowała akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G., który według śledczych sprowadził niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej przy ul. Metzgera 10 w Jaśle. Od samego początku w akcję pomocy mieszkańcom włączył się jasielski magistrat, który z budżetu miasta wydał 142 tys. zł. Teraz będą walczyć w sądzie o naprawienie szkody i zwrot poniesionych kosztów.

Napisany dnia: 17.06.2022, 15:06
Zakończono prace związane z przebudową boiska przy szkole w Czeluśnicy
12

Dobiegły końca prace przy budowie placu zabaw i oraz przebudowie boiska sportowego przy Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeluśnicy. Inwestycja kosztowała blisko 50 tys. zł.

Napisany dnia: 17.06.2022, 12:15
Ulicami Jasła przeszła wielotysięczna procesja Bożego Ciała
61

Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mszy świętej odprawionej na placu przy kościele Farnym w Jaśle przewodniczył ks. bp pomocniczy senior Edward Białogłowski. Ulicami miasta przeszła wielotysięczna procesja.

Napisany dnia: 16.06.2022, 16:19
Uczniowie z SP nr 2 w Jaśle zaśpiewali dla koleżanek i kolegów z Ukrainy
9

„Pokój zostawiam Wam” to tytuł piosenki religijnej, którą zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle dla koleżanek oraz kolegów z Ukrainy. 18 dzieci, które uciekło ze swojego kraju przed wojną i cierpieniem podjęło naukę w tej placówce. Objęci dobrą opieką oraz zrozumieniem ze strony całej społeczności szkolnej szybko się zaaklimatyzowali. - Dzisiaj jesteśmy już w innym miejscu, za nami kilka miesięcy usilnych starań, by zaspokoić wszystkie potrzeby naszych podopiecznych: bezpieczeństwa, przynależności, emocjonalnej równowagi i edukacji. Mamy poczucie, że się udało – podkreśla dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Napisany dnia: 15.06.2022, 12:32
Masz jeszcze dwa tygodnie na złożenie swojego pomysłu do JBO
21

Do końca czerwca trwa nabór na propozycje projektów w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Swoją propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 rok życia.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:18
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657