Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Dzięki świadkowi, nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów
36

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przyczyniła się do tego prawidłowa postawa świadka. 48-letniego kierowcę forda mogą czekać teraz surowe konsekwencje.

Napisany dnia: 15.03.2023, 14:20
Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. Na powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych klienci znajdą tutaj szeroki asortyment maszyn ogrodniczych narzędzi, sadzonek krzewów owocowych i ozdobnych oraz wielu innych artykułów w atrakcyjnych cenach.

Napisany dnia: 15.03.2023, 09:09
Porywisty wiatr daje się we znaki
38

Od wczoraj na terenie województwa podkarpackiego występuje silny, porywisty wiatr. Żywioł powalił wiele drzew i gałęzi. W kilkunastu przypadkach konieczne było zabezpieczenie uszkodzonych dachów budynków gospodarczych mieszkalnych i użyteczności publicznej. Od wczoraj strażacy z powiatu jasielskiego do tych zdarzeń wyjeżdżali 18 razy.

Napisany dnia: 14.03.2023, 18:58
Warsztaty „Kampanii Bezpieczny Maluch” w Jaśle
3

24 marca o godz. 17 zapraszamy na zajęcia edukacyjne dla przyszłych rodziców, które odbędą się w Generatorze Nauki GEN Jasło, ul. Bednarska 2. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Zapisy już trwają.

Napisany dnia: 14.03.2023, 16:00
Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli miejskich
30

Burmistrz Miasta Jasła ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów do sześciu miejskich placówek oświatowych. Termin zgłoszeń mija 31 marca br.

Napisany dnia: 14.03.2023, 12:33
Miasto wybrało wykonawcę. Rozbudowa mostu w Krajowicach zakończy się jesienią 2024 r.
35

W lutym br. Miasto Jasło ogłosiło przetarg na rozbudowę mostu drogowego nad rzeką Wisłoką w ciągu ulicy Krajowickiej w Jaśle. Pięć firm zgłosiło swoje oferty. Najniższa wynosi blisko 9,7 mln zł. Miasto wybrało firmę z Będzina.

Napisany dnia: 14.03.2023, 12:27
"Jesteś piękna, jesteś ważna, jesteś kobietą" – mówiła "Położna na medal"
40

W Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle odbyły się wykłady oraz warsztaty dla kobiet w każdym wieku. Partnerami wydarzenia był popularny jasielski "Medyk" i kampania "Położna na medal". W spotkaniu wzięło udział blisko sto kobiet.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 14.03.2023, 07:00
Rada Gminy Tarnowiec ma nowego przewodniczącego. Michał Dłuski zrezygnował z pełnionej funkcji
106

Michał Dłuski, przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Radni przyjęli ją zdecydowaną większością głosów. Swoją decyzję Dłuski tłumaczył troską o dobro rady oraz gminy Tarnowiec. Nowym przewodniczącym rady został Jarosław Pękala. W tajnym głosowaniu uzyskał 9 głosów poparcia.

Napisany dnia: 13.03.2023, 19:45
Ukradł samochód i kierował nim pod wpływem alkoholu
25

Policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym audi, które chwilę wcześniej ukradł. 36-latek nie dość, że był pijany, to jeszcze nie miał prawa jazdy. Za popełnione czyny wkrótce poniesie odpowiedzialność.

Napisany dnia: 13.03.2023, 16:33
Ruszyło nowe połączenie autobusowe z Jasła do Dębicy. Wszystko z myślą o pasażerach pociągów ekspresowych
109

PGZK „Jasiel” rozszerzył swoją ofertę połączeń autobusowych o regularne kursy na trasie Jasło – Dębica. Połączenie zostało uruchomione z myślą o pasażerach pociągów ekspresowych, którymi z Dębicy można z powodzeniem podróżować między innymi do Warszawy, Gdańska i Gdyni. Parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele zarządu PGZK Jasiel, którzy spotkali się dzisiaj na dworcu kolejowym w Dębicy mają nadzieję, że współpraca pomiędzy przewoźnikami szybko przyniesie spodziewane efekty w postaci stale rosnącego zainteresowania podróżnych nowym połączeniem.

Napisany dnia: 13.03.2023, 11:52
PiS zainaugurowało kampanię wyborczą. Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Jasła
476

Prawo i Sprawiedliwość oraz ugrupowania opozycyjne na dobre rozpoczęły batalię o głosy wyborców w jesiennych wyborach parlamentarnych. Politycy partii rządzącej zapowiadają intensywną kampanię, której jednym z głównych elementów będą spotkania z wyborcami. Zainaugurował ją wiec zorganizowany w Jaśle. Z mieszkańcami miasta spotkał się Mateusz Morawiecki. Sporo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił atakom na opozycję.

Napisany dnia: 11.03.2023, 21:37
Osobowym seatem wjechał do rowu
34

Dzisiaj przed godziną 16. w Czeluśnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego seata. Z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. 

Napisany dnia: 10.03.2023, 16:58
Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro Jasło
438

W sobotę (11 marca br.) premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Jasła. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 12). Z zaproszenia wynika, że szef polskiego rządu przedstawi główne założenia programu Prawa i Sprawiedliwości w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Napisany dnia: 10.03.2023, 14:52
Jasielski sztab WOŚP z rekordem. Poznaliśmy oficjalne wyniki zbiórki
41

Od ponad trzydziestu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy miliony Polaków wokół idei niesienia pomocy potrzebującym. W kolejne zbiórki aktywnie włączają się również jaślanie, z Jasielskim Stowarzyszeniem „Consensus” na czele. Skupieni na jednym wspólnym celu, zdołali zebrać w tym roku rekordową kwotę 146 137,48 zł. Zdecydowanie więcej niż podczas ubiegłorocznego finału Orkiestry. Oficjalne dane podał jasielski sztab WOŚP.

Napisany dnia: 10.03.2023, 08:30
"Aborcja to zabójstwo i projekt tej ustawy jest dobry" – tak uważa posłanka Maria Kurowska
226

Sejm odrzucił we wtorek w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz innych ustaw. 99 posłów było przeciw, w tym posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska. - "Aborcja to nie tylko zabójstwo. Aborcja to piekło kobiet. Bo co może być gorszego od tego, że kobieta zabije własne dziecko, a potem chodzi z tą świadomością?" - wygłosiła z mównicy sejmowej.

Napisany dnia: 09.03.2023, 19:00
Kierująca oplem wjechała w betonowy przepust. 40-latka była pijana
46

Dzisiaj około godziny 15.30 w Samoklęskach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego opla. Kierująca pojazdem 40-letnia mieszkanka gminy Osiek Jasielski prowadziła pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Została przetransportowana karetką do jasielskiego szpitala. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 09.03.2023, 16:31
Trzeci przetarg i kolejne rozczarowanie
52

Budowa krytego lodowiska w Jaśle to pasmo ciągłych rozczarowań. Od dnia, w którym grupa radnych Rady Miejskiej Jasła wystąpiła do burmistrza Jasła o zabezpieczenie środków finansowych na realizację tego zadania, minęły już ponad dwa lata. Kolejne przetargi były przez UM w Jaśle unieważniane. Problemem były pieniądze. Oferty znacząco przekraczały bowiem kwotę, jaką samorząd gotów był przeznaczyć na ten cel. Dotyczy to również przetargu, do którego wykonawcy mogli składać oferty w terminie do 8 marca br. Wydaje się, że jedynym sposobem na realizację budowy krytego lodowiska, będzie sięgnięcie przez władze samorządowe po dodatkowe środki z budżetu miasta.

Napisany dnia: 09.03.2023, 14:01
Kolejne wsparcie rzeczowe dla mieszkańców Ukrainy
127

W środę w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste przekazanie darów dla mieszkańców Ukrainy. Wsparcia udzieliło czternaście gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki oraz Caritas Okręg Jasło. Ponadto wójtowie z gmin Dębowiec, Skołyszyn oraz Tarnowiec podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz wspólnego dobra i rozwoju z gromadami Ripky, Horodnia i Snovsk, zaś Gmina Brzyska zawarła umowę o nawiązaniu partnerstwa z gromadą Dobrianka.

Napisany dnia: 09.03.2023, 10:11
Obrączki ślubne w niższych cenach! Wyprzedaż w salonie jubilerskim GULIARD w Gorlicach

Obrączki ślubne nie są zwykłą biżuterią. Symbolizują bowiem miłość i trwałość uczuć przyszłych małżonków. Nic więc dziwnego, że na ich wybór narzeczeni poświęcają często mnóstwo czasu. Jest jednak miejsce, w którym wybór ten z pewnością będzie łatwiejszy. Salon jubilerski GULIARD w Gorlicach posiada bowiem w swojej ofercie ponad 100 różnych modeli obrączek. Teraz możecie je kupić w niższych, wyprzedażowych cenach.

Napisany dnia: 09.03.2023, 06:58
Nabór dodatkowy dla mieszkańców Jasła na dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę
38

W związku z dodatkowymi miejscami w projekcie na dostawę i montaż zbiorników na deszczówkę, Miasto Jasło ogłasza nabór dodatkowy.

Napisany dnia: 08.03.2023, 14:58
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657