Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Próg zwalniający i nowe oznakowanie mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców
39

Po oddaniu do użytku nowego mostu łączącego osiedle Gądki z ul. Chopina w Jaśle znacząco zwiększyło się natężenie ruchu na do niedawna spokojnej drodze, często uczęszczanej przez pieszych, w tym rodziny z dziećmi. Z uwagi na brak chodnika, a także w trosce o bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu, zarząd osiedla Gądki wystąpił do władz miasta o zmianę organizacji ruchu. Miasto przychyliło się do pewnych propozycji. Jedno jest pewne. Na drodze dojazdowej do mostu pojawi się próg zwalniający.

Napisany dnia: 08.09.2021, 13:45
Jasielski Budżet Obywatelski – można już głosować!
50

Od 6 września do 25 października można głosować na projekty zgłoszone w ramach kolejnej, czwartej już edycji Jagielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO). W tym roku możemy oddać dwa głosy: jeden na projekty inwestycyjne, drugi na projekty nieinwestycyjne tzw. miękkie. Głosować może każdy mieszkaniec Jasła, który skończył 13 lat.

Napisany dnia: 08.09.2021, 08:25
Wybrano władze powiatowe PSL. Franciszek Miśkowicz ponownie prezesem zarządu
81

W minioną niedzielę w Kątach odbył się Zjazd Ludowców z powiatu jasielskiego w celu wyłonienia nowych władz. W spotkaniu uczestniczyli poseł na Sejm Mieczysław Kasprzak oraz radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Dariusz Sobieraj. Na prezesa zarządu na kolejną kadencję wybrano ponownie Franciszka Miśkowicza.

Napisany dnia: 07.09.2021, 18:40
Zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów. Tir najechał na tył dostawczego busa
20

Dzisiaj po godzinie 13. na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło- Nowy Żmigród w miejscowości Świechowa doszło do zderzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, dostawczego busa i ciągnika siodłowego z naczepą. Droga w miejscu zdarzenia jest już odblokowana.

Napisany dnia: 07.09.2021, 14:16
Zmarł rektor jasielskiej uczelni Stanisław Polański
21

Wczoraj, 6 września br. zmarł prof. nadzw. dr inż. Stanisław Polański – rektor Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle. - Troska i rozwój uczelni była dla niego priorytetem! Zaangażowany całym sercem w działalność uczelni, zawsze pomocny. Przyszło nam żegnać niezwykłego człowieka – podkreśla dr Joanna Bril, prodziekan uczelni.

Napisany dnia: 07.09.2021, 12:47
„Skok przez wieki” to najnowsza amatorska produkcja promująca Jasło
27

Za nami premiera pełnometrażowego filmu fabularnego z udziałem młodzieży z jasielskich szkół pt. „Skok przez wieki”. Jest to opowieść fantastyczno-przygodowa, której akcja rozgrywa się w XII-wiecznej wiosce Jasiel, a następnie przenosi się do czasów współczesnych. - Film jest adresowany do młodzieży. To nie tylko przygoda i fantastyka, ale również wychowanie, dydaktyka, jak również poznanie historii Jasła – podkreśla producent filmu Aleksandra Zajdel- Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 07.09.2021, 09:49
Na pierogi w Pracowni Pierogów "Wojtek" zawsze jest dobra pora

Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Wyśmienitych można spróbować w nowo otwartej Pracowni Pierogów "Wojtek" w Jaśle. 

Napisany dnia: 07.09.2021, 08:00
Do Jasła zjadą miłośnicy klasyków i samochodów zabytkowych

W najbliższą niedzielę, w Jaśle odbędzie się 1. Zlot Service Point Zabytków i Klasyków. Wydarzenie organizowane przez SERVICE POINT – Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników klasycznych samochodów, wśród których z pewnością nie zabraknie kultowych modeli. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje.

Napisany dnia: 06.09.2021, 14:40
Obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
42

Na Cmentarzu Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Warzycach (Lasek) odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Obchody rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. Proboszcza parafii Warzyce Mieczysława Piroga oraz ks. Prałata Czesława Szewczyka – emerytowanego Proboszcza parafii Osobnica.

Napisany dnia: 06.09.2021, 13:21
Pomoc dla Afgańczyków uciekających przed talibami
76

W minioną niedzielę przy kościołach w Polsce odbyła się zbiórka funduszy do puszek na pomoc dla uciekających z kraju przez talibami Afgańczyków. Środki zostaną przeznaczone m.in. na żywność, odzież oraz środki czystości.

Napisany dnia: 06.09.2021, 10:51
900 sadzonek roślin pnących dla jaślan. "Zazieleniamy miasto" – podkreśla wiceburmistrz Jasła
63

Miasto Jasło zakupiło około 1000 sztuk roślin pnących, które w sobotę w ramach projektu "Zielono mi w Jaśle" trafiły do rąk jaślan w zamian za drobny sprzęt elektroniczny. To już kolejna taka akcja mająca na celu upiększenie naszego miasta.

Napisany dnia: 04.09.2021, 23:52
Dlaczego warto segregować bioodpady?

O tym, że Polacy z każdym kolejnym rokiem produkują coraz więcej odpadów komunalnych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wynika z danych GUS, w 2020 r. statystyczny Polak wyprodukował 342 kg śmieci. Znaczną część odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych stanowią bioodpady, szczególnie, w okresie od wiosny do późnej jesieni. Resztki po jedzeniu, czy też części roślin trafiać mogą do brązowych worków. Można je również z powodzeniem przetwarzać w przydomowych kompostownikach, co dodatkowo się opłaca. W gminie Osiek Jasielski, mieszkańcy deklarujący kompostowanie płacą mniej za odbiór odpadów.

Napisany dnia: 04.09.2021, 12:32
Mieszkańcy osiedla Gądki tracą nerwy. Błoto na poboczach i brak chodnika dają się im we znaki
114

Od kiedy powstał nowy most, mieszkańcy osiedla Gądki obserwują większe natężenie ruchu pojazdów. Ostatnie ulewne deszcze znacznie pogłębiły problem. Brak chodnika, a do tego błotniste pobocza sprawiły, że piesi są coraz bardziej zniecierpliwieni.

Napisany dnia: 03.09.2021, 14:56
Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
76

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 gramów amfetaminy oraz kilkanaście gramów marihuany. Zatrzymani mieszkańcy Jasła usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnionego przestępstwa.

Napisany dnia: 03.09.2021, 12:00
Stadion sportowy w Czeluśnicy wkrótce zostanie oddany do użytku
63

Po upływie niespełna dwóch lat od rozpoczęcia prac budowlanych, we wrześniu bieżącego roku, w Czeluśnicy oddany zostanie do użytku stadion piłkarsko – lekkoatletyczny. Przed kilkoma dniami okazję do przetestowania murawy boiska piłkarskiego mieli już piłkarze miejscowego LKS-u. Wkrótce obiekt, którego koszt budowy opiewa na kwotę prawie 5 mln zł zostanie udostępniony mieszkańcom gminy Tarnowiec i nie tylko.

Napisany dnia: 03.09.2021, 08:27
Od 6 września zamknięcie DW993 na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród
15

Firma STRABAG, wykonawca modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 poinformowała o czasowym jej zamknięciu na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród. Trasa będzie zamknięta w okresie od 6 do 25 września bieżącego roku.

Napisany dnia: 02.09.2021, 14:00
Dobiegają końca prace remontowe przy ul. Chopina w Jaśle
22

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Jaśle w końcu doczekali się remontu drogi wewnętrznej przy ul. Chopina. Jeśli warunki atmosferyczne dopiszą drogowcom, prace mogą zakończyć się już dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Napisany dnia: 02.09.2021, 10:36
Jak segregowanie śmieci wpływa na środowisko naturalne?

Zdecydowana większość towarów, jakie kupujemy w sklepach wykonana jest z materiałów, które po zużyciu można z powodzeniem ponownie wykorzystać. Plastik, metal, papier, czy też szkło mogą stać się wartościowym surowcem. Warunkiem jest jednak prowadzenie prawidłowej segregacji odpadów. Stawka jest wysoka. Recykling to nie tylko oszczędność ograniczonych zasobów, lecz również droga do zminimalizowania szkodliwego ich wpływu na środowisko naturalne.

Napisany dnia: 02.09.2021, 09:26
W jasielskim „Ekonomiku” zainaugurowano nowy rok szkolny
34

Uczniowie szkół w całym kraju rozpoczynają dzisiaj kolejny rozdział swojej edukacji. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego, w życiu każdej społeczności szkolnej jest wydarzeniem szczególnej wagi. W wielu przypadkach, właśnie tego dnia ślubowanie składają uczniowie pierwszych klas. Tak też stało się dzisiaj w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”. Z okazji inauguracji, specjalnie dla swoich szkolnych kolegów i koleżanek zaśpiewała Roksana Węgiel.

Napisany dnia: 01.09.2021, 15:15
Kładka na osiedlu Gądki rdzewieje. Radny Okarma pyta o jej remont
73

Kładka łącząca osiedle Gądki z pozostałą częścią miasta wymaga pilnego remontu. Ostatnie prace modernizacyjne przeszła w latach 90. Z przeprawy korzystają głównie piesi oraz kierowcy jednośladów. Niemniej z roku na rok zauważalne są coraz większe ubytki w nawierzchni betonowej , a na elementach konstrukcyjnych widać wyraźne ślady korozji. Szanse na to, że kładka odzyska dawny blask jest znikoma..

Napisany dnia: 01.09.2021, 09:30
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105