Strona główna
Nie czekaj do ostatniej chwili. Już dziś przygotuj się do szkoły

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało zaledwie kilka dni. Gorączkowe przygotowania trwają w wielu polskich domach. Dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik nie jest wcale łatwe. Ważne, aby u progu nowego rozdziału w szkolnym życiu naszych dzieci, niczego nie zabrakło w wyprawce. Wojciech Warywoda, właściciel DUO CREATIVE - hurtowni z artykułami szkolnymi i papierniczymi w Jaśle radzi, aby nie czekać z zakupami na ostatnią chwilę.

Napisany dnia: 28.08.2019, 07:30
Policjanci zabezpieczyli marihuanę
33

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał niedozwolone środki narkotyczne. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Podejrzany wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Napisany dnia: 27.08.2019, 19:00
Ratują jasielski zabytek
65

Władze miasta przywracają blask zabytkowej altanie usytuowanej w parku miejskim. Glorietka, która siedem lat temu przeszła generalne prace restauratorskie wymaga już kolejnych konserwatorskich poprawek. Zadanie opiewa na blisko 100 tys. zł.

Napisany dnia: 27.08.2019, 15:08
Kierowali pojazdami mając blisko 3 promile alkoholu
21

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, które po zaostrzeniu przepisów, zagrożone jest surowymi konsekwencjami. Mimo tego wielu kierowców nadal decyduje się świadomie na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Niebawem z wymiarem sprawiedliwości zmierzą się dwaj mężczyźni, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy mając blisko 3 promile alkoholu. Obaj muszą liczyć się z dotkliwą karą finansową oraz utratą uprawnień do kierowania pojazdami.

Napisany dnia: 27.08.2019, 10:09
Nowy kierunek studiów w Jaśle. AHE stawia na kształcenie praktyczne

Właściwy wybór kierunku studiów to połowa sukcesu w planowaniu kariery zawodowej. Wiele uczelni wyższych dostosowuje swoją ofertę do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy. W gronie tym od wielu już lat znajduje się jasielska Filia łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, która rozpoczęła rekrutację na nowy kierunek studiów – Administracja.

Napisany dnia: 27.08.2019, 07:30
Powiat szykuje nową siedzibę dla domu dziecka
13

Niedawno zakończyły się prace projektowe dotyczące adaptacji byłego internatu liceum w Kołaczycach na rzecz domu dziecka. Powiat ogłosił przetarg na wykonanie niezbędnych prac związanych z dostosowanie budynku do potrzeb całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Napisany dnia: 26.08.2019, 18:00
W Tarnowcu znów rządziły pierogi
69

Dziesiątki tysięcy pierogów po raz kolejny sprawiły, że na stadion w Tarnowcu zawitały tłumy żądnych kulinarnych wrażeń gości. Już po raz jedenasty w historii odbył się tutaj Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi”. Impreza to również doskonała okazja do świetnej zabawy. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Urszula.

Napisany dnia: 26.08.2019, 11:28
Dachowanie w Krajowicach na DK 73
11

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował. Był trzeźwy. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Napisany dnia: 26.08.2019, 08:59
Zapisy na język angielski w Super Kids!

Rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisany dnia: 26.08.2019, 07:30
W Jaśle trwa święto wina
141

Trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina. Do Jasła zawitało kilkudziesięciu winiarzy Polski i zagranicy. Ogrody winne do niedzielnego wieczoru zapraszać będą gości imprezy.

Napisany dnia: 25.08.2019, 09:26
eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

 

Napisany dnia: 25.08.2019, 08:00
OSY już funkcjonują
56

W pięciu miejscach na terenie miasta pojawiły się Otwarte Strefy Aktywności (OSA). OSY to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Koszt inwestycji wyniósł 175 tys. zł.

Napisany dnia: 23.08.2019, 12:00
Nietrzeźwy 19-latek dachował samochodem
50

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około godz. 21, w Kołaczycach na ulicy Jana Pawła II, 19-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego zjeżdżając ze wzniesienia osobowym oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Był nietrzeźwy.

Napisany dnia: 23.08.2019, 09:40
Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta
79

To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

Napisany dnia: 22.08.2019, 13:02
Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty
353

Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

Napisany dnia: 21.08.2019, 10:26
Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

Napisany dnia: 21.08.2019, 07:30
Potrącenie na ul. Czackiego w Jaśle
45

Po godzinie 11. na ul. Czackiego w Jaśle doszło do potrącenia 71-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło podczas parkowania pojazdu.

Napisany dnia: 20.08.2019, 13:11
Zmiany na stanowiskach dyrektorkich
47

W Szkole Podstawowej nr  2 doszło do zmiany na stanowisku dyrektora placówki. Z kolei Aleksandra Zajdel-Kijowska wciąż pełnić będzie funkcję dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Napisany dnia: 20.08.2019, 09:50
Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

Napisany dnia: 20.08.2019, 08:52
Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności
22

Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

Napisany dnia: 19.08.2019, 10:35
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105