Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Dyrektor jednej ze szkół podstawowych w gminie Jasło i jego córka odpowiedzą przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy
83

W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy wobec Jerzego Sz. i jego córki Aleksandry Sz. oskarżonych o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy jasielskiej policji. Oskarżeni odwołali się od wyroku, w związku z czym proces będzie się odbywał w normalnym trybie. Sprawa związana jest z interwencjami w hodowli kotów rasy maine coon w Jaśle.

Napisany dnia: 19.01.2023, 12:44
Uwaga na intensywne opady śniegu
18

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w Jaśle i powiecie jasielskim. Meteorolodzy prognozują wzrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm.

Napisany dnia: 19.01.2023, 12:08
Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle
37

Z dniem 18 stycznia podinspektor Krzysztof Łopuszański został pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Rozkaz o powierzeniu obowiązków na tym stanowisku wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak. Podczas uroczystości jasielscy funkcjonariusze pożegnali przechodzącego w stan spoczynku dotychczasowego Komendanta inspektora Roberta Wróbla.

Napisany dnia: 19.01.2023, 09:51
Strona internetowa - zdobywanie klientów bez nachalności

Odnosisz wrażenie, że wokół Ciebie firmy odnoszą sukces a twój biznes stanął w miejscu? Nowi klienci nie dzwonią, a dotychczasowe metody pozyskiwania klientów zawodzą? Najwyższa pora postawić na sprawdzony sposób reklamy. Zapewniamy, że dzisiejsze czasy i marketing stawia na posiadanie własnej strony internetowej. Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się, że rozwiązanie problemów jest na wyciągnięcie ręki.

Napisany dnia: 19.01.2023, 08:45
Sąd Rejonowy w Jaśle wydał wyrok nakazowy w sprawie byłej pracownicy DPS w Foluszu. Prokuratura zapowiada wniesienie sprzeciwu
39

W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Jaśle wydał wyrok nakazowy w sprawie byłej pracownicy DPS w Foluszu, oskarżonej o popełnienie przestępstw: fałszowania dokumentów i przywłaszczenia rzeczy. Mariola S. usłyszała łącznie 32 zarzuty. W wyroku nakazowym sąd skazał oskarżoną na karę dwóch lat ograniczenia wolności oraz nakazał naprawienie szkody. Prokuratura Rejonowa w Jaśle zapowiada wniesienie sprzeciwu od wyroku nakazowego.

Napisany dnia: 18.01.2023, 17:00
Ruszyły zbiórki na rzecz odbudowy hali w Roztokach
118

Dokładnie tydzień temu w środę 11 stycznia w godzinach popołudniowych hala produkcyjna firmy Sidero w Roztokach stanęła w płomieniach. Pożarem objęty był dach obiektu i jego wyposażenie. Zniszczeniu uległy maszyny, narzędzia oraz samochody zabytkowe, których pasjonatem był właściciel przedsiębiorstwa. Dzisiaj nie ma do czego wracać, ale dzięki pomocy i wsparciu możliwa będzie odbudowa hali i powrót do pracy.

Napisany dnia: 18.01.2023, 14:38
Wybierz panele laminowane SWISS KRONO. Postaw na najwyższą jakość i nowoczesną estetykę

Wybór paneli podłogowych do pomieszczeń w naszym domu ma olbrzymie znaczenie. To ważne, aby dopasować je według konkretnego przeznaczenia. Panele, które wybierzemy do salonu diametralnie różnić się będą od tych, które dedykowane są na przykład do kuchni. Panele powinny również stanowić integralną część wystroju danego pomieszczenia. We właściwym wyborze podłóg laminowanych SWISS KRONO pomogą doradcy sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. W styczniu klienci sklepu mogą skorzystać z super oferty cenowej na panele z kolekcji modern uznanego producenta.

Napisany dnia: 18.01.2023, 08:13
Atak nożownika w Samoklęskach. 41-latek doznał poważnych obrażeń ciała
75

31-letni napastnik poważnie ranił nożem 41-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w godzinach popołudniowych. Poszkodowany z powodu odniesionych obrażeń trafił na stół operacyjny. Nożownik jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Napisany dnia: 17.01.2023, 16:54
Coraz mniej urodzeń i zawieranych małżeństw. Rośnie liczba rozwodów
124

Z danych statystycznych Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle wynika, że z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. W 2021 r. spadła również liczba zawieranych małżeństw. Odnotowano także mniej zgonów. Z kolei zdecydowanie więcej jaślan decyduje się na rozwody.

Napisany dnia: 17.01.2023, 15:41
Pożar domu jednorodzinnego w Zarzeczu
23

Strażacy interweniowali dziś rano w związku z pożarem domu jednorodzinnego w miejscowości Zarzecze. Pożar wybuchł w pomieszczeniu na drugim piętrze budynku. Na szczęście, nie rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia oraz poddasze. W zdarzeniu ucierpiał 30-letni mężczyzna, który trafił do jasielskiego szpitala. Zespół Ratownictwa Medyczne zadysponowano również z uwagi na samopoczucie dzieci w wieku 2 i 4 lat.

Napisany dnia: 17.01.2023, 10:55
Zuchwała kradzież paliwa w Umieszczu
24

W nocy z 14 na 15 stycznia br., w miejscowości Umieszcz (gmina Tarnowiec) doszło do kradzież z włamaniem. Nieznani sprawcy ukradli blisko 300 litrów paliwa z baku samochodu ciężarowego. Sprawę bada jasielska policja.

Napisany dnia: 17.01.2023, 10:11
Strażacy z powiatu jasielskiego w wyniku silnego wiatru interweniowali kilkanaście razy
17

W miniony weekend strażacy usuwali skutki silnego wiatru. Na Podkarpaciu w niedzielę do połamanych drzew, które spadły na jezdnię chodniki, czy linie energetyczną wyjeżdżali około 100 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie krośnieńskim, rzeszowskim i jasielskim.

Napisany dnia: 16.01.2023, 21:28
Agata Augustyn objęła stery w gminie Tarnowiec
64

W poniedziałek (16 stycznia br.) Agata Augustyn odebrała zaświadczenie o wyborze na urząd wójta gminy Tarnowiec oraz złożyła uroczyste ślubowanie. W okolicznościowym przemówieniu, wygłoszonym podczas sesji Rady Gminy Tarnowiec zapewniła, że dążyć będzie do dialogu z wszystkimi środowiskami, które zaprosiła do współpracy dla dobra gminy.

Napisany dnia: 16.01.2023, 16:05
W Zakładzie Karnym w Jaśle powstanie nowy pawilon zakwaterowania osadzonych
37

Zakład Karny w Jaśle ogłosił przetarg na budowę pawilonu zakwaterowania typu półotwartego dla mężczyzn wraz z infrastrukturą towarzyszącą, który pomieści 250 osadzonych. Zadanie obejmuje również budowę placu spacerowego, ogrodzeń, jak również parkingu na ponad 50 miejsc.

Napisany dnia: 16.01.2023, 15:10
Nowy most w Gliniku Polskim uroczyście oddany do użytku
65

W sobotę, 14 stycznia br., w Gliniku Polskim uroczyście przekazano do użytkowania przebudowany most na potoku Czarnym. Wartość inwestycji to prawie 1,3 mln zł, z czego połowa pochodziła z rezerwy subwencji ogólnej, a pozostałe środki z budżetu Powiatu Jasielskiego i gminy Tarnowiec.

Napisany dnia: 16.01.2023, 10:08
Oryginalne i aromatyczne upominki dla babci i dziadka

Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. To najwyższy czas na to, aby pomyśleć o upominkach dla naszych dziadków. Sprawdzone pomysły na oryginalny prezent znajdziesz w Herbaciarni przy ul. Staszica w Jaśle. Zestawy upominkowe, których sercem są aromatyczne herbaty to doskonały sposób na uszczęśliwienie bliskich nam babć i dziadków.

Napisany dnia: 16.01.2023, 07:42
Strażacy przywieźli prezenty dla pacjentów dziecięcej kliniki onkologicznej w Rzeszowie
22

Uśmiech dziecka zmagającego się z chorobą nowotworową jest największą radością dla strażaków - ludzi o wielkich sercach, którzy bezinteresownie z pomocą innych osób zebrali i przywieźli w sobotę (14 stycznia) do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie górę prezentów. Mali pacjenci z niecierpliwością oczekiwali św. Mikołaja oraz przyjazdu strażaków. To dowód na to, że akcja pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” to wspaniały pomysł wywołujący wiele pozytywnych emocji.<FOTORELACJA>

Napisany dnia: 15.01.2023, 15:02
Żyj Eko
58

Troska o ekologię i ochronę środowiska to także Twoje codzienne gesty, to Twój dom, samochód, ogród czy śmieci. To wybór przez Ciebie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i stylu codziennego życia. Stąd też ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w Twoim mieszkaniu czy domu.

Napisany dnia: 14.01.2023, 15:23
Mateusz chciałby rozwijać się sportowo na rowerze ze wsparciem elektrycznym
44

Mateusz Ślusarczyk z Jasła będąc nastolatkiem pokonał raka kości, ale stracił nogę. Mimo tego co go spotkało stara się normalnie żyć i uprawiać sport, który od zawsze jest jego pasją. 34-letni jaślanin chciałbym dziennie pokonywać 100 km na rowerze. Na zrzutka.pl ruszyła zbiórka na zakup roweru ze wsparciem elektrycznym. Mateusza w osiągnięciu celu wspomogły już 44 osoby.

Napisany dnia: 13.01.2023, 11:42
Mężczyzna podejrzany o napad na księdza trafił do aresztu
69

29 grudnia ubiegłego roku, zakapturzony mężczyzna dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na księdzu, który w godzinach wieczornych wybrał się na wizytę duszpasterską. W minioną środę podejrzany o popełnienie tego przestępstwa, 37-letni mieszkaniec Jasła, został zatrzymany przez policję we własnym mieszkaniu. Wczoraj został przesłuchany w siedzibie jasielskiej prokuratury. Przyznał się do popełnionego czynu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Napisany dnia: 13.01.2023, 08:20
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657