Strona główna
Będa zmiany w radzie. Sobczyk za Jankowską - Zawadę
82

Radna Izabela Jankowska-Zawada, która w jesiennych wyborach samorządowych startowała do Rady Miejskiej Jasła z KWW Ryszarda Pabiana zrzekła się mandatu. Jej miejsce w radzie zajmie 27-letnia Agnieszka Sobczyk.

Napisany dnia: 08.05.2019, 09:15
Wędrowali dla Jasia
13

Jasielscy policjanci wsparli policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy w ramach charytatywnej akcji od kilku dni wędrują Głównym Szlakiem Beskidzkim. Celem wyprawy jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację 6-letniego Jasia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Napisany dnia: 07.05.2019, 12:43
BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Napisany dnia: 07.05.2019, 07:14
Obywatelskie zatrzymanie włamywacza
40

Dwaj mieszkańcy Jasła wykazali się wzorową obywatelską postawą zatrzymując mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego w Jaśle i ukradł alkohol. Ujęty przez nich 35-letni jaślanin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.05.2019, 17:00
Majówka: Było 6 kolizji i 5 nietrzeźwych kierowców
13

Tegoroczny majowy weekend upłynął bezpiecznie na terenie powiatu jasielskiego. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało codziennie kilkunastu policjantów. W trakcie majówki policjanci odnotowali jedynie 6 niegroźnych kolizji drogowych.

Napisany dnia: 06.05.2019, 12:00
Alarm bombowy w szkołach
89

W czterech szkołach ponadgimnazjalnych podniesiono alarm bombowy. Dyrektorzy placówek otrzymali wiadomość e-mail o podłożonym ładunku wybuchowym. Dzisiaj od rana funkcjonariusze jasielskiej policji przeszukiwali w nich pomieszczenia.

 

Napisany dnia: 06.05.2019, 11:25
Od 135 lat w służbie ludziom
20

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie od ponad wieku stoją na straży bezpieczeństwa życia i mienia mieszkańców gminy oraz powiatu jasielskiego. Wczoraj w jednostce odbyły się uroczyste obchody z okazji 135-lecia jej powstania połączone z Gminnym Dniem Strażaka.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 06.05.2019, 07:30
Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową drogi wojewódzkiej 993
25

Od dnia 6 maja br., do przewidywanego czasu zakończenia prac - tj. 31 październik 2019 r. będzie trwała rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla.

Napisany dnia: 05.05.2019, 08:00
Warsztat Terapii Zajęciowej ma już dwadzieścia lat
25

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaśle obchodzi jubileusz dwudziestolecia działalności. Od dwóch dekad placówka stanowi bezpieczną przystań dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. To dzięki niej, jej podopieczni mogą czuć się potrzebni, nabywając koniecznych dla właściwego funkcjonowania w ramach społeczeństwa kompetencji.

Napisany dnia: 04.05.2019, 07:30
Jaślanie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
115

Od dnia uchwalenia Konstytucji 3-go Maja minęło już 228 lat. Na ulicach i placach polskich miast uroczyście obchodzono dziś kolejną rocznicę przyjęcia przez Sejm Czteroletni tak zwanej „Ustawy Rządowej”. Jasło nie stanowiło w tym względzie wyjątku. Ulicami miasta przeszedł dziś biało czerwony korowód. 

Napisany dnia: 03.05.2019, 15:37
Będzie wymiana kotłów w Jaśle
64

Miasto Jasło będzie uczestniczyć w dwóch projektach dotyczących wymiany źródeł ciepła. W sumie w 332 domach prywatnych (zgłoszonych do udziału) zostaną zmienione dotychczasowe piece i kotły, a w 11 budynkach wielorodzinnych zostaną wybudowane węzły cieplne wraz z wewnętrznymi instalacjami CO i CWU.

Napisany dnia: 02.05.2019, 07:37
Jeden samochód a za kółkiem dwóch pijanych kierowców
37

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle brali dziś udział w dwóch interwencjach, których antybohaterami zostali dwaj kierowcy samochodu dostawczego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowali tym samym pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Obydwu mężczyznom za nieodpowiedzialne zachowanie grożą teraz poważne konsekwencje. 

Napisany dnia: 30.04.2019, 15:43
500 plus na każde dziecko
222

Sejm przyjął nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. To oznacza, że od 1 lipca w ramach programu 500 plus świadczenia te będą przysługiwać również na pierwsze dziecko. - Wejście w życie programu ˝Rodzina 500+˝ to najważniejsza zmiana w systemie wsparcia rodzin z dziećmi. To program, który stał się filarem finansowego wsparcia rodzin – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

Napisany dnia: 30.04.2019, 13:03
„Pszczółka” – jedyny taki market w Jaśle

W minioną sobotę w Jaśle odbyło się wielkie otwarcie nowego marketu budowlanego. Tego dnia „Pszczółkę” odwiedziło blisko pół tysiąca klientów, na których czekało wiele promocji oraz atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:00
Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych im. Generała Józefa Hallera przedstawia ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, skierowaną do absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Napisany dnia: 30.04.2019, 07:14
Wypadek w Moderówce. Nie żyje 68-letni kierowca volkswagena
74

Do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego doszło w Moderówce po godzinie 15. na drodze krajowej nr 28. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje, cztery osoby podróżujące mazdą trafiły do szpitala.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:45
Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia przechwycili 17 ton suszu tytoniowego
11

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia podczas kontroli samochodu ciężarowego w Jaśle. W naczepie pojazdu znajdowało się 17 ton suszu.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:02
Ładne kwiatki? Rewitalizujemy Jasło!
19

Pod takim hasłem Miasto Jasło zorganizowało akcję rozdawania roślin doniczkowych oczyszczających powietrze. 1000 roślin trafiło do mieszkańców, którzy przynieśli ze sobą na jasielski rynek co najmniej 100 plastikowych nakrętek, albo drobny zużyty sprzęt elektroniczny.

Napisany dnia: 29.04.2019, 11:46
Wysokiej jakości nagrobki z kamienia naturalnego

Wybór nagrobka to trudna decyzja, której często towarzyszą duże emocje związane z utratą bliskiej osoby. Wybierając rodzaj pomnika i materiał, z którego zostanie on wykonany warto zdać się na poradę doświadczonych wykonawców. 

Napisany dnia: 29.04.2019, 07:00
Śmiertelne potrącenie w Warzycach
67

Wczoraj po godzinie 22. w Warzycach doszło do potrącenia 43-letniego mężczyzny. Życia pieszego nie udało się uratować. 

Napisany dnia: 28.04.2019, 09:33
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105