Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów
79

Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

Napisany dnia: 23.07.2021, 16:00
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Towarowej. W zdarzeniu ucierpiał motocyklista
40

Dzisiaj przed godziną 14. na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Towarowej w Jaśle doszło do zderzenia się osobowej skody z motocyklistą. Poszkodowany kierowca jednośladu został przewieziony karetką do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia będzie zablokowana do godziny 16.

Napisany dnia: 23.07.2021, 14:11
Caritas organizuje zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w powodziach
29

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – abp Stanisław Gądecki ogłosił 25 lipca Dniem Solidarności. W najbliższą niedzielę przy kościołach pojawią się wolontariusze Caritasu, którzy do puszek będą zbierać pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w powodziach. Środki trafią m.in. do mieszkańców z Podkarpacia, którzy w wyniku ulewnych deszczy oraz gwałtownych burz ponieśli ogromne straty.

Napisany dnia: 23.07.2021, 13:35
Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

Napisany dnia: 23.07.2021, 10:30
Tężnia solankowa powstanie na kompleksie rekreacyjno-sportowym "Przystanek Kwiatowa"
63

Po rozstrzygnięciu 15 czerwca br. przetargu nieograniczonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na realizację zadania pn. „Budowa tężni solankowej w parku linowym w Jaśle” ustalono, że kwoty zaoferowane przez podmioty, które wzięły udział w przetargu znacznie przekraczają zabezpieczone na ten cel środki w budżecie miasta.

Napisany dnia: 23.07.2021, 09:16
Miasto przekaże blisko 250 tys. zł na budowę prawoskrętów
45

Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się wesprzeć inwestycję realizowaną przez powiat jasielski przy budowie prawoskrętów na ul. Kasprowicza w Jaśle. Miasto udzieli pomocy finansowej w kwocie 247 tys. zł.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:34
Kierowca Audi uderzył w tył szynobusu
44

Dzisiaj około godziny 17.30 w Szebniach na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia się samochodu osobowego z szynobusem.

Napisany dnia: 21.07.2021, 18:26
Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?
15

Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady. Wiedza ta pozwoli radnym wybrać najlepsze rozwiązanie. Na tę chwilę głosy są podzielone. Część z nich chce adaptacji budynku "małej Czwórki", inni budowy nowego żłobka.

Napisany dnia: 21.07.2021, 17:00
Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić
298

W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

Napisany dnia: 21.07.2021, 10:35
Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej
79

Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

Napisany dnia: 20.07.2021, 18:00
Pijani rodzice przewozili dwójkę dzieci
47

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem corsa. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Nietrzeźwa była także pasażerka - żona mężczyzny. Pijani rodzice przewozili samochodem dwójkę dzieci. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Napisany dnia: 20.07.2021, 13:00
Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły
51

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

Napisany dnia: 20.07.2021, 11:02
Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle
110

W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

 

Napisany dnia: 19.07.2021, 11:49
Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym
38

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zarządził poszukiwanie listem gończym Jacka Jaworka. Wobec mężczyzny 13.07.2021 r. wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. 52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

Napisany dnia: 17.07.2021, 13:22
Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

Napisany dnia: 17.07.2021, 08:00
Mieszkańcom osiedli Gądki i Rafineria w Jaśle przywrócono dostawy wody
14

Pracownicy MPGK w Jaśle nadal wykonują prace naprawcze przy wodociągu zasilającym w wodę pitną mieszkańców osiedla Gądki, Rafineria i częściowo ul. Szopena. Mimo to, mieszkańcom tej części miasta przywrócono wczoraj wieczorem dostawy wody z innego wodociągu.

Napisany dnia: 16.07.2021, 12:00
Dyrekcja szpitala zabiega o zwiększenie liczby łóżek niecovidowych
38

Na oddziale zakaźnym jasielskiego szpitala obecnie przebywa jedna osoba zakażona koronawirusem. Dyrekcja zabiega u wojewody podkarpackiego o możliwość zwiększenia miejsc dla osób z chorobami zakaźnymi kosztem łóżek covidowych. - Szpital Specjalistyczny w Jaśle wraca do normalności. Obecnie oddział zakaźny jest oddziałem hybrydowym. Zależy nam na tym, aby stworzyć możliwość przyjmowania większej liczby osób z chorobami zakaźnymi – wyjaśnia lek. med. Dariusz Kowalski, zastępca dyrektora jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:26
Awaria wodociągu. Mieszkańcy osiedla Gądki bez wody
38

Dziś rano doszło w Jaśle do awarii wodociągu, w wyniku której mieszkańcy osiedla Gądki zostali pozbawienia dostaw wody. Obecnie trwa naprawa usterki. AKTUALIZACJA

Napisany dnia: 15.07.2021, 14:01
Ostrzeżenie o burzach z gradem
13

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że w dniach od 15.07.2021 r. od godz. 12:00 do dnia 16.07.2021 r. do godz. 00:30 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie możliwe 100 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze z gradem).

Napisany dnia: 15.07.2021, 11:00
Gmina Tarnowiec ma nowego sekretarza. Po wyborach nastąpiły roszady na stanowiskach urzędniczych
76

W wyniku czerwcowych przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Tarnowiec, nowym włodarzem gminy został Wiktor Barański. Następstwem wyborczego rozstrzygnięcia są roszady kadrowe w Urzędzie Gminy w Tarnowcu. Z funkcji sekretarza już w czerwcu zrezygnowała Agata Augustyn. Zastąpi ją Marek Hejnar, który wygrał ogłoszony w czerwcu konkurs na to stanowisko. Gmina nie zamierza także przedłużać umowy na świadczenie usług prawnych zawartej przez Miłosza Leszkiewicza z podmiotem zewnętrznym.

Napisany dnia: 15.07.2021, 06:44
 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105