Strona główna
W Jaworzu Górnym doszło do wypadku drogowego. DK 73 jest zablokowana
48

W Jaworzu Górnym w powiecie dębickim przed godziną 11 na drodze krajowej nr 73 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie droga na miejscu zdarzenia jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 3 godzin.

Napisany dnia: 28.01.2019, 12:35
Nowy żłobek w Jaśle - Zapraszamy do Krainy Słodziaków

Trwa nabór do nowego Niepublicznego Żłobka „Kraina Słodziaków” w Jaśle przy ul. Baczyńskiego 15. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy powracają na rynek pracy.

Napisany dnia: 28.01.2019, 11:20
Papierosy bez akcyzy
21

Kontrola drogowa przeprowadzona przez Straż Graniczną doprowadziła do ujawnienia papierosów bez polskich znaków skarbowych wartych ponad 330 tys. złotych. Kontrabanda przewożona była przez dwóch Ukraińców podróżujących samochodami osobowymi.

Napisany dnia: 27.01.2019, 20:33
Radny proponuje budowę mini i małego ronda
136

W mieście potrzebne są nowe rozwiązania komunikacyjne. Jednym z proponowanych jest budowa dwóch rond w miejscach, gdzie włączanie się pojazdów do ruchu jest szczególnie problematyczne. Receptę na zniwelowanie istniejących niedogodności znalazł Krzysztof Buba, radny Rady Powiatu w Jaśle.

 

Napisany dnia: 25.01.2019, 15:05
Szkoła z przyszłością – jasielska Dwunastka

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, która mieści się przy ulicy Szkolnej 38 to nowoczesny kompleks modernizowany i doposażany z myślą o jego przyszłych uczniach.

Napisany dnia: 25.01.2019, 08:54
Wojewoda chce usunąć karetkę „S” z Nowego Żmigrodu
80

Radny powiatowy Grzegorz Pers złożył interpelację do starosty jasielskiego w sprawie podjęcia działań zapobiegających likwidacji karetki specjalistycznej w Nowym Żmigrodzie. - W mojej ocenie znacznie pogorszy się stan zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców naszego powiatu – apelował radny PiS.

Napisany dnia: 24.01.2019, 17:31
Inżynieria produkcji - studia magisterskie w PWSZ w Krośnie

Od lutego 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie rusza kształcenie na studiach magisterskich na kierunku Inżynieria produkcji. Propozycja krośnieńskiej uczelni, skierowana do absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, pozwoli osobom czynnym zawodowo na kontynuację kształcenia blisko miejsca zamieszkania.

Napisany dnia: 24.01.2019, 07:00
W gminie Jasło grasuje wilk?
72

W poniedziałek w okolicy Zimnej Wody, Szebni i Bierówki widziany był wilk. Wszystko na to wskazuje, że zwierzę zagryzło sarnę. Według osób, które dokonały obserwacji kuleje on na jedną nogę. Jak podkreśla Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce na tym terenie pojawia się coraz więcej tych zwierząt, a ich występowanie w tej okolicy nie jest niczym nadzwyczajnym.

Napisany dnia: 23.01.2019, 12:49
Tanie kupowanie u "Leona"

Zima to wbrew pozorom dobry czas na remont. Jednym z  powodów są oferty promocyjne, które czekają na klientów sklepów oraz hurtowni. Atrakcyjne ceny na płytki ceramiczne czekają na Was w sklepie u "Leona".

Napisany dnia: 23.01.2019, 08:50
Strażacy walczą z pożarem garażu w Harklowej
18

Dzisiaj, przed godz. 10. doszło do wybuchu pożaru w garażu w miejscowości Harklowa. Trwa akcja gaśnicza. W budynku znajdować się mają butle z gazem. [AKTUALIZACJA].

Napisany dnia: 22.01.2019, 10:35
Darmowe uprawnienia UDT dla wszystkich mieszkańców woj. podkarpackiego

Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału
w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

Napisany dnia: 22.01.2019, 07:37
Grudniowy armagedon ma się już nie powtórzyć
64

Niesprzyjające warunki atmosferyczne, które pojawiły się początkiem grudnia ubiegłego roku były przyczyną wielu urazów i kolizji w powiecie jasielskim. Szczególnie w mieście oblodzone drogi i chodniki dały się we znaki mieszkańcom Jasła. Komisja kontrolna powołana przez burmistrza wydała zalecenia, które mają w przyszłości zapobiec sytuacjom podobnym do tych, jakie miały miejsce blisko dwa miesiące temu.

Napisany dnia: 21.01.2019, 14:25
Trzymał granat i amunicję jako ozdoby na kuchni kaflowej
50

Jasielscy policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną amunicję z czasów II wojny światowej. W domu 38-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk naboi karabinowych oraz granat moździerzowy. W świetle obowiązujących przepisów przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 21.01.2019, 09:06
Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

Napisany dnia: 19.01.2019, 22:40
Budżet Powiatu Jasielskiego na 2019 rok uchwalony
33

Podczas sesji budżetowej Radni Powiatu Jasielskiego uchwalili dwa najważniejsze dokumenty finansowe powiatu. Budżet na 2019 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu Jasielskiego na lata 2016 – 2027.

Napisany dnia: 18.01.2019, 20:00
Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?
71

W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

Napisany dnia: 18.01.2019, 15:40
Uwaga! Może być ślisko
40

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia oblodzenia nawierzchni dróg i chodników.

Napisany dnia: 18.01.2019, 09:14
Policjanci zatrzymali włamywacza
8

27-letni mieszkaniec Jasła odpowie za włamanie do sklepu. Mężczyzna ukradł papierosy warte 400 zł. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie miasta. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie jakie ma na sumieniu. Mężczyzna odpowie także za kradzież alkoholu, której dokonał w listopadzie ubiegłego roku.

Napisany dnia: 17.01.2019, 13:00
Gmina likwiduje bariery
50

Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

Napisany dnia: 17.01.2019, 10:49
Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła
65

Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to
internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na
pocztówkach i fotografiach.

Napisany dnia: 17.01.2019, 07:00
 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105