Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Okna do domu - na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać okna do domu jednorodzinnego? Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? Najważniejsze parametry techniczne. Wiele ważnych informacji. Sprawdź!

Napisany dnia: 07.05.2022, 09:00
Kozioł terroryzuje mieszkańców Błażkowej. Zaatakowana kobieta ledwo uszła z życiem
64

Mieszkańcy Błażkowej boją się wychodzić w pole, jeździć na rowerze, czy spacerować z dziećmi. Powodem do zmartwień stał się agresywny kozioł sarny, który w ostatnim czasie zaatakował już siedmioro dorosłych osób, w tym jedną bardzo poważnie zranił. Kobieta wracała pieszo do domu, gdy została ugodzona porożem w nogę. Gdyby nie interwencja i pomoc ze strony kierowcy, który zauważył tę sytuację, z panią Justyną mogłoby być krucho.

Napisany dnia: 06.05.2022, 17:25
Uwaga! W regionie jasielskim może dzisiaj zagrzmieć
11

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz grad.

Napisany dnia: 06.05.2022, 08:19
Majówka. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców oraz 12 praw jazdy
28

Majowy weekend był pracowity dla funkcjonariuszy jasielskiej komendy. W ciągu pięciu dni na drogach powiatu jasielskiego doszło do 12 kolizji i jednego wypadku. Co więcej nie wszyscy kierowcy ściągali nogę z gazu, a co gorsze wsiadali do pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Napisany dnia: 05.05.2022, 15:00
Spacerowicze są oburzeni. Ktoś podrzucił śmieci i pozostawił je pod wałami
31

Końcem kwietnia br. w Jaśle mieszkańcy wysprzątali wały przeciwpowodziowe. Dzięki jednodniowej akcji udało się wówczas zgromadzić kilkadziesiąt worków odpadów w tym, opony i elektrośmieci. Niestety, po tygodniu od tej akcji znalazły się takie osoby, co mają za nic ich trud i dbanie o czystość środowiska. W minioną sobotę pod wałami przy ścieżce rowerowej na osiedlu Gądki podrzucono odpady wielkogabarytowe. - Jak tak można postępować? Służby powinny wyłapywać takie osoby i odpowiednio karać. Jak słono zapłacą to może się im odechce śmiecić – mówią spacerowicze.

Napisany dnia: 05.05.2022, 11:12
W Skołyszynie powstanie park turystyki i kultury. Gmina ogłosiła przetarg
44

Gmina Skołyszyn ogłosiła przetarg na budowę parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha. Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Szacunkowa wartość inwestycja opiewa na 8,5 mln zł.

Napisany dnia: 04.05.2022, 11:11
Przekroczyła prędkość i była pijana
40

Policjanci z jasielskiej drogówki interweniowali wobec kierującej oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta była pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Napisany dnia: 04.05.2022, 09:00
40 000 złotych bezzwrotnego wsparcia finansowego na założenie własnej firmy

Podkarpacka Agencja Konsultingowo Doradcza sp. z o.o. zaprasza do udziału w nowym projekcie oferującym dotację na uruchomienie działalności gospodarczej pt. „PO WER szansą na przedsiębiorczość II edycja”. W ramach projektu oferowane jest prawie 40 tysięcy złotych bezzwrotnego wsparcia finansowego na założenie własnej firmy.

Napisany dnia: 04.05.2022, 08:02
Jaślanie świętowali dzisiaj 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
69

Kilkuset mieszkańców Jasła wzięło udział w uroczystych obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na płycie jasielskiego rynku odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny, po której zakończeniu uczestnicy wydarzenia przeszli w patriotycznym pochodzie do parku miejskiego w Jaśle.

Napisany dnia: 03.05.2022, 16:07
Dzisiaj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
25

Flagami przyozdobione są dzisiaj nie tylko główne ulice Jasła. Biało-czerwone flagi wywieszają również mieszkańcy miasta na balkonach swoich domów i mieszkań. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Napisany dnia: 02.05.2022, 10:15
Władze miasta zapraszają mieszkańców Jasła na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
31

Urząd Miasta w Jaśle zaprasza mieszkańców miasta na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Władze miasta zachęcają do zabrania ze sobą polskich flag narodowych.

Napisany dnia: 01.05.2022, 07:57
Myślisz Pizza? Mówisz Biesiadowo!

Sieć pizzerii Biesiadowo zawitała do Jasła! Biesiadowo to połączenie smaków niezwykle popularnej na polskich stołach pizzy ze swojskim klimatem lokalu, który znajdziecie przy ul. Grunwaldzkiej 74D w Jaśle (obok MPM). Wystrój nawiązuje do tradycyjnej góralskiej chaty. To idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół.

Napisany dnia: 30.04.2022, 08:00
Boisko sportowe przy ZST w Jaśle oficjalnie oddane do użytku
62

Na tę chwilę, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle czekali od bardzo dawna. Wreszcie mogą oni cieszyć się grą na nowym boisku sportowym do piłki ręcznej. Dzisiaj oficjalnie oddano je do użytku. Koszt budowy obiektu wyniósł dokładnie 776 177 zł.

Napisany dnia: 29.04.2022, 15:26
Razem dla Sambora i Truskawca – kolejne dary przekazane
22

Kolejny transport darów trafił wczoraj (28 kwietnia) do naszych miast partnerskich Sambora i Truskawca. Przedświąteczna zbiórka, prowadzona była we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Rejonowy w Jaśle. 

Napisany dnia: 29.04.2022, 13:57
Słona woda w studni głębinowej? Hydrogeologiczna ciekawostka w Osobnicy
21

O tym, że obszar, jaki zajmuje Osobnica jest niezwykle interesujący pod względem geologicznym nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się, że złoża węglowodorów, z którymi kojarzona jest ta podjasielska miejscowość mogą mieć wymierny wpływ na właściwości i skład chemiczny wody z przydomowych studni. Wyniki badań próbki wody z jednej ze studni głębinowych, która trafiła do laboratorium Petrogeo w Jaśle wynika, że poziom jej zasolenia dziesięciokrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Napisany dnia: 28.04.2022, 20:41
Rok Łukasiewicza – na skwerku stanął kiwon pompowy
48

Na skwerku przy skrzyżowaniu ul. Rynek i Koralewskiego pojawił się kiwon pompowy użyczony bezpłatnie miastu przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie Oddział w Sanoku. Jest to forma ekspozycji promująca przemysł naftowy i gazowniczy w związku z obchodami roku Ignacego Łukasiewicza.

Napisany dnia: 28.04.2022, 15:04
Pierwszy ratowniczy quad w powiecie jasielskim dla strażaków z OSP Łysa Góra
3

Strażacy z OSP KSRG Łysa Góra zostali doposażeni w nowy pojazd ratowniczy quad RM 800 DUO 4x4 z przyczepką ratowniczą przystosowaną do transportu osób poszkodowanych z trudno dostępnych miejsc.

Napisany dnia: 28.04.2022, 15:03
Rozpoczął się kolejny proces byłego policjanta z Jasła, który spowodował dwie kolizje
37

Były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ponownie zasiadł na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Jaśle. Mężczyzna w czerwcu 2020 r. spowodował dwie kolizje drogowe i uciekł z miejsca zdarzenia. Za ten czyn został ukarany mandatem karnym. Początkiem kwietnia rozpoczął się kolejny proces. Tym razem Paweł W. został oskarżony o spowodowanie w stanie po użyciu alkoholu uszkodzenia pojazdu, a także w dwóch przypadkach za doprowadzenie do rozstroju zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała trwający nie dłużej niż 7 dni.

Napisany dnia: 28.04.2022, 08:46
Kołaczyce: Tir wpadł do rowu. Ruch odbywa się wahadłowo
23

Dzisiaj około godziny 18. na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach ciągnik siodłowy z naczepą podczas próby omijania samochodu wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 27.04.2022, 20:15
Znane są wyniki badań DNA szczątków ludzkich znalezionych w Jaśle
9

Z badań DNA wynika, że ludzkie szczątki znalezione w zaroślach przy ul. Ceramicznej w Jaśle należą do zaginionego 62-letniego jaślanina. Mężczyzna wyszedł z domu 7 lutego 2020 r. Od tamtej pory był poszukiwany.

Napisany dnia: 27.04.2022, 19:44
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657