Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Potrącenie kobiety w Kątach
15

Dzisiaj po godzinie 5 w Kątach doszło do potrącenia starszej kobiety. Poszkodowana trafiła do jasielskiego szpitala. Kierujący mercedesem był trzeźwy.

Napisany dnia: 06.10.2020, 09:40
Włamywacz złapany na gorącym uczynku
26

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 54-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna w miniony piątek włamał się do domu jednorodzinnego, by ukraść kilka butelek alkoholu. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 06.10.2020, 08:45
W jasielskim „Ekonomiku” wprowadzono nauczanie hybrydowe
34

Uczniowie jednej z klas w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle zostali objęci kwarantanną ze względu na potwierdzone badaniami laboratoryjnymi zakażenie u jednego z nich. W związku z tym dyrekcja szkoły w porozumieniu z Sanepidem podjęła decyzję o wprowadzeniu nauczania hybrydowego.

Napisany dnia: 05.10.2020, 21:46
Dobiegają końca prace modernizacyjne drogi powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim
13

Na dniach mają zostać zakończone prace remontowe drogi powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim realizowane na odcinku o długości 443 metrów. Inwestycja opiewa na blisko 350 tys. zł.

Napisany dnia: 05.10.2020, 15:00
Policja poszukuje 17-letniej Marty z Opacia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukują zaginionej Marty Jabłonka, 17-letniej mieszkanki Opacia. 4 października br., po godz. 1 w nocy, zaginiona opuściła miejsce zamieszkania i do tej pory nie wróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Napisany dnia: 05.10.2020, 12:30
W ostatnich dniach w powiecie jasielskim odnotowano 8 zakażeń. Z powodu Covid-19 zmarła kolejna osoba
69

Od 2 do 5 października br. w powiecie jasielskim zakażonych koronawirusem zostało osiem osób, w tym sześć kobiet i dwóch mężczyzn. Odnotowano również kolejny zgon.

Napisany dnia: 05.10.2020, 11:33
Zadbaj o zdrowie! Skorzystaj z bezpłatnych porad specjalistów i wygraj atrakcyjne nagrody!

Każdy z Nas wie o tym, że lepiej zapobiegać chorobom, niż później je leczyć, a dzięki odpowiedniej profilaktyce i kształtowaniu prawidłowych zachowań prozdrowotnych jesteśmy w stanie cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem przez długie lata życia.

Napisany dnia: 05.10.2020, 08:38
KG2 do naprawy. Prace mają być zakończone do końca października
80

Wracamy do tematu ścieżki rowerowej powstałej wzdłuż drogi KG2, która po czerwcowych intensywnych opadach deszczu uległa zniszczeniu. Naprawa, jak poinformował nas PZDW ma potrwać do końca października br.

Napisany dnia: 02.10.2020, 09:59
Pracownik Urzędu Miasta zakażony koronawirusem. Wydział Spraw Obywatelskich nie prowadzi bezpośredniej obsługi klientów
118

Test na obecność koronawirusa potwierdził się u urzędnika jasielskiego magistratu. Osoby pracujące i mające bezpośredni kontakt z chorym przebywają na kwarantannie. - Pracownik Urzędu Miasta w Jaśle ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Osoba ta ostatni raz była w pracy w piątek (25 września), a współpracownicy, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt nie świadczą pracy w urzędzie - czytamy w komunikacie.

Napisany dnia: 01.10.2020, 10:52
Ślubowanie nowo przyjętego policjanta
60

W jasielskiej komendzie odbyła się ceremonia ślubowania policjanta wstępującego w szeregi Policji. Ślubowanie od nowo przyjętego funkcjonariusza przyjął Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel.

Napisany dnia: 01.10.2020, 08:56
Rusza modernizacja ponad 7 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 993
87

Dzisiaj przy Domu Ludowym w Pielgrzymce odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka-Nowy Żmigród. Zadanie ma zostać zrealizowane do października przyszłego roku.

 

Napisany dnia: 30.09.2020, 14:46
Givaudan sprzeda produkcję pektyn Herbstreith &Fox

Spółka Givaudan oświadczyła dzisiaj, że przekazuje produkcję pektyn, stanowiącą element działalności spółki Naturex, spółce Herbstreith & Fox (Grupa H&F) – rodzinnej firmie będącej czołowym producentem pektyn, której siedziba znajduje się w niemieckim mieście Neuenbürg. 

Napisany dnia: 30.09.2020, 14:00
Ruszyła modernizacja płyty stadionu przy ul. Śniadeckich
34

Przed kilkoma dniami rozpoczęły prace przygotowawcze, w ramach modernizacji płyty głównej stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle. Drenaż murawy jest realizowany w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Na ten cel, w budżecie Miasta Jasła zabezpieczono kwotę 309 250 zł.

Napisany dnia: 30.09.2020, 12:31
Wolica. Osobowym daewoo zjechała do przydrożnego rowu
26

W Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego daewoo matiz. Kierująca pojazdem, jadąc drogą powiatową z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jezdni wprost do przydrożnego rowu. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Napisany dnia: 30.09.2020, 10:57
Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej zapowiadają protest. Chcą przejścia dla pieszych na budowanej drodze wojewódzkiej 992
83

Skarżą się, że przez budowę nowej drogi zostali niemal odcięci od świata. Mieszkańcy ul. Łąkowej i Kwiatowej w Jaśle apelują o budowę przejścia dla pieszych, aby mogli łatwo dotrzeć, tak jak było do tej pory, do kościoła, czy też szkoły. Zapowiadają organizację protestu, jeżeli ich postulaty nie zostaną uwzględnione. 

Napisany dnia: 29.09.2020, 18:00
115 potwierdzonych zakażeń Covid-19. Dwa nowe zachorowania z powiatu jasielskiego
52

Z raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wynika, że na terenie województwa podkarpackiego potwierdzono 115 przypadków nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powiatu jasielskiego zachorowały dwie osoby.

Napisany dnia: 29.09.2020, 12:30
Petycja w sprawie drzew przy ul. Rejtana trafiła do Urzędu Miasta. Dzisiaj rozpoczęła się ich wycinka
101

W ubiegłym tygodniu, do Urzędu Miasta w Jaśle, trafiła petycja przeciwko wycince drzew pod realizowaną budowę ścieżki rowerowej. Podpisało ją blisko 580 osób. Tymczasem, dzisiaj rozpoczęto wycinkę drzew przy ul. Rejtana. Jak przekonuje jasielski magistrat, wbrew pierwotnym założeniom, udało się ocalić 10 drzew.

Napisany dnia: 29.09.2020, 11:20
Jasielski policjant pomógł uratować życie nieprzytomnej kobiecie
33

Kilka dni temu mieszkanka województwa dolnośląskiego skierowała do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podziękowania oraz słowa uznania za godną naśladowania postawę policjanta z Jasła, który bez wahania ruszył z pomocą potrzebującej osobie. Funkcjonariusz z jasielskiej komendy podczas urlopu, pomógł uratować życie nieprzytomnej kobiecie.

Napisany dnia: 29.09.2020, 11:00
Rozpoczęto budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Sobniów
30

Wczoraj przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle rozpoczęto prace budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja jest realizowana ze środków w ramach drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Napisany dnia: 29.09.2020, 09:48
W Nowym Żmigrodzie powstał klub radnych PiS
90

W radzie gminy Nowy Żmigród powstał klub radnych Prawa i Sprawiedliwości liczący siedmiu członków. Przewodniczącym nowego klubu został Grzegorz Munia.

Napisany dnia: 28.09.2020, 13:05
 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105