Strona główna
Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w ogrodzenie
43

Na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena ponownie zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala trafiła 40-letnia mieszkanka Jasła.

Napisany dnia: 18.06.2019, 10:05
Łysa Góra: Dwie osoby poszkodowane w wypadku
54

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 4. rano w Łysej Górze na drodze wojewódzkiej relacji Dukla-Nowy Żmigród. Dwie osoby, które podróżowały osobowym bmw trafiły do szpitali w Jaśle i Krośnie.

Napisany dnia: 18.06.2019, 09:02
Pracuj za granicą!

Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Napisany dnia: 18.06.2019, 07:30
Kolejne zderzenie na "stopach"
45

Do zderzenia się dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 17. na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Szopena. W zdarzeniu ucierpiał 78-letni jaślanin.

Napisany dnia: 17.06.2019, 19:44
Dachował uciekając przed policjantami
28

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 35-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, uciekając przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Był pijany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 17.06.2019, 11:38
Uwaga! Prognozowane burze z gradem
12

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prognozuje wystąpienie burzy z opadami deszczu oraz porywami wiatru. Miejscami grad. 

Napisany dnia: 16.06.2019, 13:55
Zderzenie osobówek na ul. Niegłowickiej
32

Dzisiaj po godzinie 10.00 na ul. Niegłowickiej w Jaśle doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Dwie kobiety jadące kią zostały na miejscu zdarzenia zaopatrzone przez zespół pogotowia ratunkowego, a ostatecznie przewiezione do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 15.06.2019, 10:57
Pościg za BMW. Za kierownicą pijany mężczyzna
38

Policjanci z jasielskiej komendy ruszyli za srebrnym BMW, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna porzucił samochód i pijany uciekał pieszo. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany.

Napisany dnia: 14.06.2019, 14:54
Plaga komarów w mieście. Będą opryski
88

Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

Napisany dnia: 14.06.2019, 11:21
Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

Napisany dnia: 14.06.2019, 10:55
Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!
43

Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

Napisany dnia: 14.06.2019, 10:03
Radna Stasiowska w PUP
106

Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

Napisany dnia: 13.06.2019, 18:00
Dzielnicowy udaremnił jazdę pijanemu kierowcy
54

Policyjna intuicja nie zawiodła dzielnicowego z komisariatu w Nowym Żmigrodzie, który wykazał się szybką i skuteczną reakcją podczas interwencji, jaką przeprowadził, będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał 30-latka, który mimo wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i zamierzał odjechać. Kierujący miał blisko 3 promile.

Napisany dnia: 13.06.2019, 11:30
Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail
3

Urząd Skarbowy ostrzega podatników przed fałszywymi wiadomościami e-mail. Adresaci otrzymują w nich informację o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej z prośbą o pobranie załącznika. W żadnym wypadku nie należy stosować się do zawartej w wiadomości instrukcji.

Napisany dnia: 13.06.2019, 10:37
Kurtyny wodne w mieście
27

W trzech punktach miasta pojawiły się kurtyny wodne, które pomogą w schłodzeniu organizmu w czasie trwających upałów. Kurtyny znajdują się: na płycie rynku, w Ogródku Jordanowskim oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Kwiatowej

Napisany dnia: 13.06.2019, 09:12
Adam Śnieżek nowym posłem
31

Dzisiaj na posiedzeniu Sejmu Adam Śnieżek złożył ślubowanie poselskie. W sejmowych ławach zajął miejsce Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości, który w maju zdobył mandat europosła.

Napisany dnia: 12.06.2019, 13:00
Jaślanie chcą pociągu do Krynicy
43

Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

Napisany dnia: 12.06.2019, 10:26
Droga dziurawa? Powiat ją zamyka
95

Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

Napisany dnia: 11.06.2019, 14:49
Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

Około 3600 lat temu przybywająca zza Karpat ludność kultury Otomani-Füzesabony zajęła  gród w Trzcinicy. Ta górska twierdza została założona 500 lat wcześniej przez miejscową ludność będącą potomkami pierwszych Indoeuropejczyków przemierzających wraz ze swoimi stadami Europę Środkową w III tysiącleciu przed Chrystusem.

Napisany dnia: 11.06.2019, 09:49
Wypadek w Sieklówce
25

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Sieklówce około godziny 19.30 na polu uprawnym. 61-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Napisany dnia: 10.06.2019, 22:07
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105