Strona główna
Pożary traw to groźna plaga!
43

Strażacy ugasili już ponad 200 pożarów spowodowanych wypalaniem traw na terenie powiatu jasielskiego. Codziennie są wzywani do kilkudziesięciu akcji gaśniczych. Sytuacja jest poważna, a sprawcy podpaleń wciąż nie odpuszczają. Jasielska policja podejmuje działania w celu zatrzymania podpalaczy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im areszt lub kara grzywny.

Napisany dnia: 08.03.2019, 09:00
„Nie będziemy licytować się z PiS”
111

W roku wyborczym partie polityczne gotowe są obiecać wyborcom bardzo wiele, aby osiągnąć pożądane przez siebie wyniki głosowania. Tym razem także nie będzie inaczej. Przed głosowaniem w majowych wyborach do euro parlamentu na czoło po raz kolejny wysuwane są zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej polityki społecznej. Czy koalicja ugrupowań opozycyjnych zdoła skutecznie przeciwstawić swój program pomysłom Prawa i Sprawiedliwości? Na to oraz wiele innych pytań w rozmowie z jaslo4u.pl odpowiada Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Napisany dnia: 07.03.2019, 18:00
Fotoradar w Kołaczycach pomalowano farbą
64

Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Postawiony w ubiegłym roku fotoradar przy drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach został pomalowany białą farbą. Z kolei w tym samym czasie w Bukowej urządzenie zostało zasłonięte folią. Sprawą zajmuje się policja.

Napisany dnia: 07.03.2019, 13:13
27-latek podejrzewany o pomalowanie wagonu
122

We wtorek w godzinach wieczornych zatrzymano 27-letniego mieszkańca Jasła, który jest podejrzewany o wymalowanie graffiti na wagonie. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zaczął uciekać. W jego ujęciu pomogli strażnicy miejscy. Jaślanin nie przyznaje się do winy.

Napisany dnia: 06.03.2019, 14:36
Radna Kluz pyta o McDonalds'a
208

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie” dwukrotnie podczas ostatnich sesji pytała władze miasta, a także pozostałe gremium rady o możliwość ściągnięcia do miasta inwestora, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom.

Napisany dnia: 06.03.2019, 12:17
Kierował samochodem mając 3 promile
21

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.03.2019, 10:36
Pożar tira na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Wczoraj jasielscy policjanci interweniowali w związku z pożarem samochodu. Ciężarowy man spłonął doszczętnie na zatoce przy ulicy Krakowskiej w Jaśle, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria osi przedniego koła.

Napisany dnia: 05.03.2019, 12:00
Przebudują boisko treningowe w Jaśle
29

Władze miasta będą ubiegać się w ministerstwie sportu o dodatkowe środki na inwestycję od wielu lat oczekiwaną w szczególności przez środowisko piłkarskie. Całość zadania opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Napisany dnia: 05.03.2019, 10:23
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Przedszkole znajduje się w centrum miasta, jest dobrze wyposażone - przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Napisany dnia: 05.03.2019, 07:30
Pani Helena dożyła 100 lat. To kwestia genów i stylu życia
30

W miniony weekend Helena Sanocka z Tarnowca świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny i przyjaciół. Do jubilatki z życzeniami przybyli również wójt gminy Tarnowiec oraz kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

Napisany dnia: 04.03.2019, 18:00
Ewakuacja szkoły w Dębowcu
122

W Dębowcu przeprowadzono dziś ewakuację szkoły podstawowej. Powodem było rozpylenie przez jednego z uczniów nieznanej substancji.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:54
Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt

Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:15
Czy kultura w polityce to fikcja?
54

W czwartek, w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego z udziałem Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Wicemarszałek Sejmu RP mówiła o szeroko pojętej kulturze w polityce.

Napisany dnia: 03.03.2019, 18:00
22-latek nieprzytomny leżał na dnie basenu
182

Dzisiaj po godzinie 20. na krytej pływalni w Jaśle doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 22-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jasło wyciągnięto z dna basenu.

Napisany dnia: 02.03.2019, 23:59
W Jaśle uczczono pamięć żołnierzy niezłomnych
76

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wspomina się losy tych, którzy nie byli gotowi przystać na egzystencję pod stalinowskim jarzmem kontynuując walkę ze wschodnim ciemiężcą, za co gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. W Jaśle również oddano hołd żołnierzom niezłomnym. Odrębne obchody zorganizowało Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Napisany dnia: 01.03.2019, 16:07
Policjanci szukają sprawców chuligańskiego wybryku
68

Jasielscy policjanci ustalają sprawców uszkodzeń mienia, do których doszło w nocy 25 lutego. Wandale dopuścili się zniszczenia elewacji, co najmniej kilku budynków na terenie niemal całego miasta. Szacowane szkody mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisany dnia: 28.02.2019, 21:06
Jasło znów będzie tętniło "życiem przemysłowym"?
126

W biurze poselskim posła Bogdana Rzońcy odbył się briefing prasowy, na którym omawiane były kwestie zbliżających się wyborów do europarlamentu, rozmawiano również o nowym programie PiS, a także sprawach lokalnych, dotyczących Jasła i rozwoju przemysłu.

Napisany dnia: 28.02.2019, 13:23
Na trzy miesiące stracili prawo jazdy
23

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. We wtorek zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Napisany dnia: 28.02.2019, 10:37
Meja, Atom i Nadia – rarogi stepowe „pracują” w parku miejskim
29

Od poniedziałku w parku miejskim swoją pracę rozpoczął sokolnik. Trzy rarogi stepowe Meja, Atom i Nadia będą patrolować alejki parkowe od świtu do zmierzchu. Prace potrwają do pierwszych dni maja. Nad prawidłowością działań sokolniczych czuwa specjalista ornitolog.

Napisany dnia: 27.02.2019, 13:00
1 marca – godzinne utrudnienia w ruchu na ulicy Staszica
14

W związku z organizacją jasielskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca w godzinach rannych, nastąpią utrudnia w ruchu na ulicy Staszica.

Napisany dnia: 27.02.2019, 11:00
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105