Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jasło gra z WOŚP!
190

Od rana na ulicach Jasła i wielu innych miejscowości w powiecie jasielskim można spotkać wolontariuszy z puszkami oznaczonymi logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 31. Finał Orkiestry. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jasielski sztab WOŚP uwija się jak w ukropie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wieczornymi koncertami i licytacjami przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Do godziny 21:30 zebrano około 101 tys. zł.

Napisany dnia: 29.01.2023, 13:32
Martwa wilczyca znaleziona w Hucie Polańskiej padła na skutek postrzału
91

Końcem grudnia na terenie Magurskiego Parku Narodowego w Hucie Polańskiej znaleziono martwą roczną samicę wilka. Ciało zwierzęcia oddano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie celem wykonania sekcji. Wyniki potwierdziły, że wilczyca zginęła na skutek postrzelenia.

Napisany dnia: 28.01.2023, 16:00
Sklep Groszek Jasło zagra z WOŚP!

Trwa odliczanie przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Po raz pierwszy z orkiestrą zagra sklep Groszek Jasło, który przeznaczył na licytacje talony na zakupy o łącznej wartości 500 zł.

Napisany dnia: 28.01.2023, 07:45
Miasto Jasło przyznało 579 tys. zł dotacji do podziału dla 15 klubów sportowych
77

Urząd Miasta w Jaśle przyznał dotację celową z budżetu miasta na 2023 r. na kwotę 579 tys. zł do podziału na 15 klubów sportowych. Spośród 21 klubów zgłoszonych 6 zostało odrzuconych.

Napisany dnia: 27.01.2023, 14:40
W sklepie w Samoklęskach doszło do kradzieży z włamaniem
22

Ze sklepu w Samoklęskach skradziono m.in. artykuły spożywcze, papierosy oraz sprzęt RTV. Policjanci prowadzą działania w celu ustalenia jednego lub więcej sprawców tego przestępstwa. Za te czyn grozi im od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 27.01.2023, 13:30
W Jaśle upamiętniono Żydów pomordowanych przez hitlerowskich zbrodniarzy
107

Na cmentarzu żydowskim przy ul. Floriańskiej odbyły się dzisiaj jasielskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnienie związane jest z 78. rocznicą wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. W Jaśle uroczystość miała bardzo skromny charakter. Pod pomnikiem upamiętniającym Żydów z Jasła i okolicznych miejscowości, bestialsko zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, oficjalna delegacja złożyła kwiaty i zapaliły znicze.

Napisany dnia: 27.01.2023, 12:16
Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Napisany dnia: 27.01.2023, 08:04
Trwa przebudowa ulicy Czackiego w Jaśle
62

W połowie stycznia br. rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. Czackiego w Jaśle. W efekcie tych prac fragment ścieżki rowerowej będzie przebiegał w inny sposób, niż pierwotnie zakładano. Koszt zadania wynosi ponad 62 tys. zł.

Napisany dnia: 26.01.2023, 18:34
Marta Misiołek dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu
150

Zarząd Powiatu w Jaśle, w dniu 24 stycznia br., zatrudnił na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Martę Misiołek. Teraz to ona będzie kierować pracą DPS-u.

Napisany dnia: 26.01.2023, 13:00
Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku w Osobnicy
39

Policjanci z ruchu drogowego jasielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w Osobnicy. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Napisany dnia: 26.01.2023, 10:39
Bezpłatne pojemniki na odpady dla mieszkańców
60

16 tysięcy pojemników na odpady trafi do prywatnych domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie Jasła. Od 30 stycznia do końca lutego Urząd Miasta w Jaśle, przy współpracy z firmą odbierającą odpady, będzie dostarczał je swoim mieszkańcom.

Napisany dnia: 25.01.2023, 19:03
Sąd przesłuchał inspektorki OTOZ-u. Trwa proces w sprawie znęcania się nad kotami
69

W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w bulwersującej sprawie znęcania się się nad zwierzętami, w którym na ławie oskarżonych zasiadły Małgorzata i Aleksandra Sz. Podczas poniedziałkowej rozprawy sąd przesłuchał pięć inspektorek z oddziałów Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Krośnie i Sanoku, które uczestniczyły w interwencjach przeprowadzonych jesienią 2021 r. w hodowli kotów rasy maine coon w Jaśle. 

Napisany dnia: 25.01.2023, 09:30
Nowy Żmigród: Wybuch pieca w budynku mieszkalnym
24

Dzisiaj około godziny 20. doszło do wybuchu pieca w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Basztowej. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej.

Napisany dnia: 24.01.2023, 21:01
Chcemy wygrać z sepsą! W najbliższą niedzielę po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
168

W najbliższą niedzielę (29 stycznia br.) na ulicach polskich miast i miasteczek już po raz 31. w historii pojawią się wolontariusze z puszkami oznaczonymi charakterystycznym serduszkiem. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! W Jaśle i okolicznych miejscowościach kwestowało będzie około 150 wolontariuszy. Podczas finału WOŚP odbędą się również licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Nie zabraknie też dobrej zabawy na płycie jasielskiego rynku.

Napisany dnia: 24.01.2023, 13:01
Policjanci z Nowego Żmigrodu odzyskali skradzioną hulajnogę
36

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież hulajnogi elektrycznej. Podejrzany 20-latek, podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie ukrył hulajnogę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Napisany dnia: 23.01.2023, 15:04
Samorządy zwierają szeregi w staraniach po nowe połączenie kolejowe Jasło - Stróże
77

Do niedawna Jasło było czarną plamą na mapie pasażerskich połączeń kolejowych. Od kilku lat jednak, przede wszystkim za sprawą konsekwentnych działań kolejowych aktywistów, przewoźnicy oraz jednostki samorządu terytorialnego, na barkach, których spoczywa organizacja publicznego transportu zbiorowego, małymi krokami poszerzają ofertę dla pasażerów pociągów. Decyzje o uruchomieniu połączeń kolejowych do Krakowa, czy też Krynicy okazały się ze wszech miar trafione. Mieszkańcy regionu jasielskiego i nie tylko, chętnie wybierają pociąg jako środek transportu. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele kilku samorządów, w tym Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego rozpoczęli kampanię, której celem będzie uruchomienie regularnych połączeń na trasie Jasło – Gorlice – Stróże. Sojusznikiem w tej kampanii jest spółka SKPL, która gotowa będzie obsługiwać takie połączenie.

Napisany dnia: 22.01.2023, 08:54
Strażacy z OSP Stary Żmigród mają nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy
48

19 stycznia bieżącego roku nastąpiła chwila, na którą druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Żmigrodzie czekali od bardzo dawna. Jednostka ma już ponad sto lat, jednak dzień ten jest szczególny. Po raz pierwszy w do starożmigrodzkiej remizy trafił fabrycznie nowy wóz. 

Napisany dnia: 21.01.2023, 07:34
Jasielski szpital inwestuje w nowoczesny sprzęt do diagnostyki. Wsparcia finansowego na jego zakup udzieliły samorządy
57

Szpital Specjalistyczny w Jaśle konsekwentnie realizuje plan, którego celem jest wyposażenie lecznicy w najnowocześniejszy sprzęt do profilaktyki i diagnostyki chorób. W ostatnich tygodniach, jasielski szpital wzbogacił się o dwa nowe urządzenia: aparat do badań ultrasonograficznych serca i kolonoskop. Zakup sprzętu był możliwy dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu samorządów, na czele z Miastem Jasłem.

Napisany dnia: 20.01.2023, 14:21
In vitro to szansa na potomstwo dla par, które borykają się z bezpłodnością - uważa poseł Joanna Frydrych
325

Na jasielskim rynku poseł Joanna Frydrych z Platformy Obywatelskiej zbierała podpisy pod obywatelskim projektem w sprawie refundacji zapłodnienia metodą in vitro. - 1,5 mln par w Polsce boryka się z problemem niepłodności. In vitro jest to jedna ze skutecznych metod leczenia i daje szanse na to, aby upragnione dzieciątka mogły przyjść na świat – podkreśla poseł J. Frydrych.

Napisany dnia: 20.01.2023, 09:56
Dzień Babci i Dziadka. Czy masz już prezent?

Zapewnij Seniorowi odskocznię od codziennej rutyny. Spraw, aby rok 2023 minął Babci i Dziadkowi  pod znakiem uśmiechu, zadowolenia i zagospodarowania czasu wolnego. Dla wielu seniorów emerytura jest momentem, kiedy tak naprawdę nie wiedzą, jak mogą spędzać wolny czas. Klub Seniora jest wówczas doskonałym rozwiązaniem!

Napisany dnia: 20.01.2023, 08:04
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657