Strona główna
Co z tą ścieżką i drzewami przy ul. Jagiełły?
126

Kwestia przebiegu ścieżki rowerowej na ul. Jagiełły i rosnących przy niej kasztanowców wciąż pozostaje otwarta. Odpowiadając na lipcową propozycję burmistrza właściciele pobliskich nieruchomości zdecydowali się na przedstawienie kolejnego wariantu realizowanej już inwestycji. Stał się ono przedmiotem niedawnych rozmów z udziałem radnych miejskich i Ryszarda Pabiana. Wkrótce okaże się, jaki będzie finał sprawy, która od wielu tygodni elektryzuje opinię publiczną w Jaśle.

Napisany dnia: 30.08.2019, 10:18
Wybierz wymarzony kierunek i ucz się w Żak-u

Szkoły dla dorosłych Żak to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mieli szansy na ukończenie wymarzonego kierunku. To zdecydowanie najprostszy i najlepszy sposób na rozwój i stworzenie własnej ścieżki kariery. Nauka, jaką oferuje szkoła ŻAK, odbywa się w trybie zaocznym w soboty i w niedziele. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z dotychczasowej pracy, by kształcić się w wybranym kierunku.

Napisany dnia: 30.08.2019, 09:03
Ul. Kraszewskiego do remontu
47

Radni miejscy zdecydowali o przeznaczeniu 70 tys. zł na przebudowę ul. Kraszewskiego. Środki te stanowią pomoc w formie dotacji celowej dla Powiatu Jasielskiego, który jako zarządca drogi realizował będzie inwestycję. Modernizacja ma zakończyć się w październiku bieżącego roku.

Napisany dnia: 29.08.2019, 08:03
Nowe zatoki przystankowe w Jaśle
102

W Jaśle powstają nowe zatoki przystankowe. Mają one usprawnić ruch pojazdów komunikacji zbiorowej w ścisłym centrum miasta. Wdrożenie nowych rozwiązań w tym zakresie wiąże się jednak z likwidacją kilkunastu miejsc parkingowych. Powstać ma jednak więcej miejsc postojowych na ul. Czackiego.

Napisany dnia: 28.08.2019, 16:30
Chcą budować strzelnicę powiatową
101

W Cieklinie na działkach prywatnych, które przekaże w drodze darowizny ks. prałat Franciszek Motyka władze powiatu zamierzają wybudować otwartą strzelnicę powiatową. Pomysł ten nie spotkał się jednak z aprobatą wszystkich radnych, którzy uważają, że nie jest to odpowiednia lokalizacja na tego rodzaju przedsięwzięcie.

Napisany dnia: 28.08.2019, 09:37
Nie czekaj do ostatniej chwili. Już dziś przygotuj się do szkoły

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało zaledwie kilka dni. Gorączkowe przygotowania trwają w wielu polskich domach. Dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik nie jest wcale łatwe. Ważne, aby u progu nowego rozdziału w szkolnym życiu naszych dzieci, niczego nie zabrakło w wyprawce. Wojciech Warywoda, właściciel DUO CREATIVE - hurtowni z artykułami szkolnymi i papierniczymi w Jaśle radzi, aby nie czekać z zakupami na ostatnią chwilę.

Napisany dnia: 28.08.2019, 07:30
Policjanci zabezpieczyli marihuanę
33

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał niedozwolone środki narkotyczne. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Podejrzany wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Napisany dnia: 27.08.2019, 19:00
Ratują jasielski zabytek
65

Władze miasta przywracają blask zabytkowej altanie usytuowanej w parku miejskim. Glorietka, która siedem lat temu przeszła generalne prace restauratorskie wymaga już kolejnych konserwatorskich poprawek. Zadanie opiewa na blisko 100 tys. zł.

Napisany dnia: 27.08.2019, 15:08
Kierowali pojazdami mając blisko 3 promile alkoholu
21

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, które po zaostrzeniu przepisów, zagrożone jest surowymi konsekwencjami. Mimo tego wielu kierowców nadal decyduje się świadomie na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Niebawem z wymiarem sprawiedliwości zmierzą się dwaj mężczyźni, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy mając blisko 3 promile alkoholu. Obaj muszą liczyć się z dotkliwą karą finansową oraz utratą uprawnień do kierowania pojazdami.

Napisany dnia: 27.08.2019, 10:09
Nowy kierunek studiów w Jaśle. AHE stawia na kształcenie praktyczne

Właściwy wybór kierunku studiów to połowa sukcesu w planowaniu kariery zawodowej. Wiele uczelni wyższych dostosowuje swoją ofertę do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy. W gronie tym od wielu już lat znajduje się jasielska Filia łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, która rozpoczęła rekrutację na nowy kierunek studiów – Administracja.

Napisany dnia: 27.08.2019, 07:30
Powiat szykuje nową siedzibę dla domu dziecka
13

Niedawno zakończyły się prace projektowe dotyczące adaptacji byłego internatu liceum w Kołaczycach na rzecz domu dziecka. Powiat ogłosił przetarg na wykonanie niezbędnych prac związanych z dostosowanie budynku do potrzeb całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Napisany dnia: 26.08.2019, 18:00
W Tarnowcu znów rządziły pierogi
69

Dziesiątki tysięcy pierogów po raz kolejny sprawiły, że na stadion w Tarnowcu zawitały tłumy żądnych kulinarnych wrażeń gości. Już po raz jedenasty w historii odbył się tutaj Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi”. Impreza to również doskonała okazja do świetnej zabawy. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Urszula.

Napisany dnia: 26.08.2019, 11:28
Dachowanie w Krajowicach na DK 73
11

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował. Był trzeźwy. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Napisany dnia: 26.08.2019, 08:59
Zapisy na język angielski w Super Kids!

Rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisany dnia: 26.08.2019, 07:30
W Jaśle trwa święto wina
141

Trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina. Do Jasła zawitało kilkudziesięciu winiarzy Polski i zagranicy. Ogrody winne do niedzielnego wieczoru zapraszać będą gości imprezy.

Napisany dnia: 25.08.2019, 09:26
eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

 

Napisany dnia: 25.08.2019, 08:00
OSY już funkcjonują
56

W pięciu miejscach na terenie miasta pojawiły się Otwarte Strefy Aktywności (OSA). OSY to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Koszt inwestycji wyniósł 175 tys. zł.

Napisany dnia: 23.08.2019, 12:00
Nietrzeźwy 19-latek dachował samochodem
50

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około godz. 21, w Kołaczycach na ulicy Jana Pawła II, 19-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego zjeżdżając ze wzniesienia osobowym oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Był nietrzeźwy.

Napisany dnia: 23.08.2019, 09:40
Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta
79

To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

Napisany dnia: 22.08.2019, 13:02
Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty
353

Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

Napisany dnia: 21.08.2019, 10:26
 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105