Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Uwaga! Możliwe wystąpienie burz z gradem
7

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 12.05.2022 r. od godz. 12.00 do godz. 21.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad.

Napisany dnia: 12.05.2022, 09:36
Wypadek w Nienaszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
19

Dzisiaj około godziny 6.30 w Nienaszowie na łuku drogi doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W tym zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i trafiła do jasielskiego szpitala.

 

Napisany dnia: 11.05.2022, 10:12
Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie
45

W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej po blisko trzygodzinnym posiedzeniu podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna w wysokości 2 tys. zł za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

Napisany dnia: 11.05.2022, 09:16
Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

Szukasz pracy? Płatnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki? Zamierzasz zmienić dotychczasową pracę? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?

Napisany dnia: 11.05.2022, 07:30
Miasto zakupi 20 budek lęgowych dla jerzyków
71

Radna miejska Agnieszka Sobczyk wystąpiła do burmistrza Miasta Jasła z interpelacją w sprawie zakupu i montażu budek lęgowych dla jerzyków na budynkach użyteczności publicznej. Ponadto apelowała o przekazanie ich nieodpłatnie zainteresowanym mieszkańcom Jasła. Włodarz miasta zadeklarował zakupić 20 budek lęgowych dla jerzyków.

Napisany dnia: 10.05.2022, 19:59
Potrącenie w Gliniku Polskim. Ucierpiały dwie nastolatki
45

Dzisiaj około godziny 15. w Gliniku Polskim doszło do potrącenia dwóch dziewczyn w wieku 15 i 17 lat. Jedna trafiła karetką pogotowia do szpitala, druga została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Napisany dnia: 10.05.2022, 16:47
W Nowym Żmigrodzie ma powstać Centrum opiekuńczo-mieszkalne”
33

Gmina Nowy Żmigród przejmie działki należące do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które zostaną przeznaczone na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Tego rodzaju ośrodki mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy poprzez zapewnienie im zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego. Samorząd będzie ubiegał się o dofinansowanie zadania w całości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Napisany dnia: 10.05.2022, 10:13
„Z pracą do przodu!” - zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe

Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć prace, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma „INNOVO” Innowacje w biznesie sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Z pracą do przodu!”.

Napisany dnia: 10.05.2022, 09:00
Sowina: Osobowy golf na łuku drogi wypadł z jezdni
29

Dzisiaj około godziny 12.30 w Sowinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego Volkswagena Golfa, którym podróżowały cztery osoby. Kierujący pojazdem 19-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i na łuku drogi wypadł z jezdni. Pojazd zatrzymał się na boku. Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Napisany dnia: 09.05.2022, 15:41
Prawie 2,2 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
16

Beata Trzop - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, podpisała z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, umowę na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, kwotą 1,7 mln zł. Kolejne niespełna 0,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup centrali monitorującej funkcje życiowe i rozbudowę istniejącej instalacji tlenowej.

Napisany dnia: 09.05.2022, 13:00
Miasto ogłosiło przetarg na kryte lodowisko w Jaśle
54

W ubiegłym roku Miasto Jasło otrzymało 14,7 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych, z czego 4,5 mln zł na realizację zadania pn. "budowa krytego lodowiska w Jaśle". Samorząd ogłosił przetarg i chce, aby inwestycja została wykonana w formule

Napisany dnia: 09.05.2022, 10:07
W piątek zapomnij o pechu. DOMUS Łazienki & Budownictwo zaprasza na dzień otwarty!

Już w najbliższy piątek w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle odbędzie się dzień otwarty sklepu. Dla klientów przygotowano mnóstwo atrakcji, interesujących szkoleń oraz poczęstunek. Dzień otwarty rozpocznie się punktualnie o godz. 8.

Napisany dnia: 09.05.2022, 09:01
Sylwia Grzeszczak i Liber gwiazdami tegorocznych Dni Jasła
46

Urząd Miasta w Jaśle zdradził, jacy artyści będą gwiazdami tegorocznych Dni Jasła. Na scenie wystąpią Sylwia Grzeszczak oraz Liber. Koncerty odbędą się 26 czerwca. 

Napisany dnia: 08.05.2022, 14:35
Zderzenie renaulta z hyundaiem na ul. św. Jana z Dukli
17

Dziś rano na ul. św. Jana z Dukli w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiał 17-letni pasażer renaulta, który karetką pogotowia ratunkowego został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 08.05.2022, 09:33
Uchodźcy wojenni z Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej
22

Obywatele Ukrainy, którzy w wyniku rosyjskiej agresji na swój kraj zmuszeni byli opuścić jego terytorium udając się do Polski, mogą liczyć nie tylko na pomoc materialną, lecz również psychologiczną. Punkt bezpłatnego poradnictwa psychologicznego mieści się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle. Środki finansowe na realizację tego zadania ośrodek otrzymał z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Napisany dnia: 07.05.2022, 14:00
Okna do domu - na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać okna do domu jednorodzinnego? Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? Najważniejsze parametry techniczne. Wiele ważnych informacji. Sprawdź!

Napisany dnia: 07.05.2022, 09:00
Kozioł terroryzuje mieszkańców Błażkowej. Zaatakowana kobieta ledwo uszła z życiem
64

Mieszkańcy Błażkowej boją się wychodzić w pole, jeździć na rowerze, czy spacerować z dziećmi. Powodem do zmartwień stał się agresywny kozioł sarny, który w ostatnim czasie zaatakował już siedmioro dorosłych osób, w tym jedną bardzo poważnie zranił. Kobieta wracała pieszo do domu, gdy została ugodzona porożem w nogę. Gdyby nie interwencja i pomoc ze strony kierowcy, który zauważył tę sytuację, z panią Justyną mogłoby być krucho.

Napisany dnia: 06.05.2022, 17:25
Uwaga! W regionie jasielskim może dzisiaj zagrzmieć
11

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz grad.

Napisany dnia: 06.05.2022, 08:19
Majówka. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców oraz 12 praw jazdy
28

Majowy weekend był pracowity dla funkcjonariuszy jasielskiej komendy. W ciągu pięciu dni na drogach powiatu jasielskiego doszło do 12 kolizji i jednego wypadku. Co więcej nie wszyscy kierowcy ściągali nogę z gazu, a co gorsze wsiadali do pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Napisany dnia: 05.05.2022, 15:00
Spacerowicze są oburzeni. Ktoś podrzucił śmieci i pozostawił je pod wałami
31

Końcem kwietnia br. w Jaśle mieszkańcy wysprzątali wały przeciwpowodziowe. Dzięki jednodniowej akcji udało się wówczas zgromadzić kilkadziesiąt worków odpadów w tym, opony i elektrośmieci. Niestety, po tygodniu od tej akcji znalazły się takie osoby, co mają za nic ich trud i dbanie o czystość środowiska. W minioną sobotę pod wałami przy ścieżce rowerowej na osiedlu Gądki podrzucono odpady wielkogabarytowe. - Jak tak można postępować? Służby powinny wyłapywać takie osoby i odpowiednio karać. Jak słono zapłacą to może się im odechce śmiecić – mówią spacerowicze.

Napisany dnia: 05.05.2022, 11:12
 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657