Strona główna
Uwaga na intensywne opady deszczu
2

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:13
Mercedesem wjechał w słup
24

Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 19.05.2019, 21:39
Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto
76

Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

Napisany dnia: 19.05.2019, 12:08
Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!
76

Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która ma dać odpowiedź na pytanie, co mieszkańcy miejscowości położonych na tym właśnie odcinku sądzą o tym interesującym pomyśle?

Napisany dnia: 17.05.2019, 18:00
Stłuczka w Kołaczycach
26

Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 12 na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Na ul. Burmistrza Wiejowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem samochodów osobowych i busa. Obecnie na miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 17.05.2019, 12:55
Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej
37

W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

Napisany dnia: 17.05.2019, 11:17
Od stu lat pomagają potrzebującymi
11

W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

Napisany dnia: 16.05.2019, 23:13
„Wiem, co zależy od Unii Europejskiej dla Polski”
221

W biurze posła na Sejm Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Nasza lista jest niesamowicie mocna. Znajdują się na niej osoby z dużym dorobkiem. Znamy pracowitość posła Bogdana Rzońcy, która została doceniona w polskim parlamencie. Wiemy, że będzie bardzo dobrym europarlamentarzystą i nie zapomni o Podkarpaciu – zapewnia senator Alicja Zając.

Napisany dnia: 15.05.2019, 13:23
Tir wypadł z drogi i przewrócił się na bok
40

W Siepietnicy około godziny 3 w nocy na remontowanym odcinku drogi ciągnik siodłowy z naczepą zjechał na pobocze drogi, po czym zsunął się i przewrócił na bok. W tym momencie ruch odbywa się prawidłowo. Z chwilą wydobywania pojazdu przy pomocy holownika przejazd może być utrudniony bądź całkowicie zamknięty.

Napisany dnia: 15.05.2019, 09:48
Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?
87

W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

Napisany dnia: 14.05.2019, 13:43
Sięgnęli po własne marzenia. Siatkarze MKS-u awansowali do II ligi
61

To była mozolna i wyboista droga zwieńczona awansem do II ligi. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło nie mogą jednak żałować, że zdecydowali się na nią wkroczyć. Dzisiaj, bowiem mogą w pełni cieszyć się z osiągnięcia upragnionego celu, który jeszcze w marcu wydawał się jedynie pobożnym życzeniem.

Napisany dnia: 14.05.2019, 09:59
Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

Napisany dnia: 14.05.2019, 08:52
Wyremontowano część jasielskiej chirurgii
82

Dzisiaj w jasielskim szpitalu oddano do użytku wyremontowaną część żeńską oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace trwały przez pół roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 2 mln zł...

Napisany dnia: 13.05.2019, 14:11
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
33

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów amfetaminy oraz 0,7 grama marihuany. Zatrzymany jaślanin usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 13.05.2019, 11:38
Dyrektor MPN odchodzi na emeryturę
39

Marian Stój zrezygnował ze stanowiska dyrektora Magurskiego Parku Narodowego, ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego.

Napisany dnia: 13.05.2019, 10:16
Studia podyplomowe

Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

Napisany dnia: 13.05.2019, 08:55
Lotos zainwestował w modernizację terminala paliwowego
43

Spółka Lotos Infrastruktura w Jaśle zmodernizowała i unowocześniła terminal paliwowy ze sterownią i liniami nalewczymi za około 2 mln zł. - Jest to inwestycja, która pozwala na to, aby terminal paliw mógł funkcjonować bezpiecznie w obszarze przyjęcia, zmagazynowania i wydania paliw – podkreślił Jacek Gogola, wiceprezes zarządu spółki Lotos Infrastruktura w Jaśle.

Napisany dnia: 12.05.2019, 14:18
Strażacy są fachowcami w specjalistycznych dziedzinach
29

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle obchodzili święto Dnia Strażaka. W tym uroczystym dniu wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia oraz podziękowania za wzorową służbę. - Strażakiem się jest do końca swoich dni. Myślę, że w sercu każdego z was to zawsze wybrzmiewa – powiedział bryg. Andrzej Marczenia, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Napisany dnia: 10.05.2019, 12:58
Kto zostanie prezesem zarządu MPGK?
102

Pierwszy konkurs na prezesa zarządu MPGK w Jaśle nie został rozstrzygnięty, mimo czterech kandydatów ubiegających się o to stanowisko. Według przewodniczącego rady nadzorczej spółki osoby te nie spełniały ich oczekiwań. W przyszłym tygodniu konkurs zostanie ponownie ogłoszony.

Napisany dnia: 09.05.2019, 13:44
Sprawca kradzieży z zarzutami
28

Dwaj mieszkańcy Jasła odpowiedzą za kradzież towaru w jednym ze sklepów przy ul. Towarowej w Jaśle. Mężczyźni z magazynu sklepowego wynieśli artykuły spożywcze warte 2780 zł. 35-latek oraz jego 29-letni wspólnik zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

Napisany dnia: 08.05.2019, 13:00
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105