Strona główna
Gmina Kołaczyce z błogosławieństwem papieża
75

Burmistrz Stanisław Żygłowicz z okazji świąt Bożego Narodzenia wysłał kartkę świąteczną z życzeniami do papieża Franciszka. W zamian otrzymał wiadomość, w której czytamy "Ojciec Święty zawierza Pana, Jego Współpracowników oraz Mieszkańców Kołaczyc – opiece Maryi Bożej Rodzicielki i udziela Apostolskiego Błogosławieństwa na Nowy Rok".

Napisany dnia: 06.02.2019, 15:30
Strefa Kiss and Ride już działa
58

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle zakończyły się prace budowlane związane z utworzeniem strefy Kiss and Ride. Od lutego rodzice podwożący swoje dzieci korzystają z nowej i pierwszej w mieście tego typu zatoczki.

Napisany dnia: 06.02.2019, 12:17
W 77 urodziny straciła dom. Pragnie go odbudować
35

Pani Janina z Nienaszowa-Sośniny w dniu swoich 77 urodzin straciła cały dorobek swojego życia. Gdy jej dom stanął w płomieniach z pomocą przybyli jej sąsiedzi. Kobietą zaopiekował się syn. Jak podkreśla pan Arkadiusz, jego mama wciąż mocno przeżywa tę tragedię i marzy, aby wrócić w to miejsce. Rodzina podjęła decyzję o odbudowie domu.

Napisany dnia: 05.02.2019, 14:23
Styczeń na drogach powiatu jasielskiego
11

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2019 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Policjanci odnotowali 61 kolizji drogowych i zatrzymali 13 kierujących, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Napisany dnia: 05.02.2019, 13:42
Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim
32

W przyszłorocznym budżecie obywatelskim znajdzie się 500 tys. zł. Miasto ma pomysł na to, jak uniknąć nieprawidłowości w głosowaniu elektronicznym, którymi obecnie zajmuje się prokuratura rejonowa w Jaśle. W opinii radnych klubu „Jaślanie” pomimo zmian w regulaminie wciąż pozostawia on jednak wiele do życzenia.

Napisany dnia: 04.02.2019, 20:25
Nowi kierownicy i nowe wydziały w jasielskim magistracie
62

Burmistrz Ryszard Pabian dokonał reorganizacji w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta w Jaśle. Zapowiadane w ubiegłym roku zmiany stały się faktem. Pojawiły się nowe wydziały, a wraz z nimi nowi kierownicy. Co więcej od teraz w jasielskim magistracie będzie jeden zastępca. Drugiego włodarz miasta nie zdecydował się powołać.

Napisany dnia: 04.02.2019, 09:00
Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

Napisany dnia: 04.02.2019, 07:00
Sprawdź innowacyjną metodę Montessori

Planujecie zapisać swoje dziecko do przedszkola?Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą naszego przedszkola. To pierwsze  w Jaśle, innowacyjne przedszkole, prowadzone metodą znaną od ponad 110 lat na całym świecie  - dr Marii Montessori.

Napisany dnia: 03.02.2019, 19:26
W Kunowej powstanie stacja uzdatniania wody
41

Gmina Skołyszyn wkrótce rozpocznie budowę gminnego systemu zaopatrzenia w wodę dla miejscowości Harklowa, Kunowa i Pusta Wola. To kolejny etap zadania realizowanego przy wsparciu finansowym środków unijnych.

Napisany dnia: 02.02.2019, 10:00
CBA zatrzymało trzy osoby, w tym przedsiębiorcę z Jasła
109

Agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali 3 osoby zamieszane w proceder korupcyjny. Wśród zatrzymanych jest podkarpacki przedsiębiorca i dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Napisany dnia: 01.02.2019, 09:08
"Do tej tragedii doprowadziła mowa nienawiści"
109

Mieszkańcy gminy Kołaczyce uczcili pamięć ofiar Holokaustu. Na mogile w lesie w Krajowicach odmówili modlitwę i złożyli wiązanki kwiatów. W uroczystości uczestniczyła Sami Mizroch pochodzenia żydowskiego ze Stanów Zjednoczonych reprezentująca drugie pokolenie ocalonych.

Napisany dnia: 01.02.2019, 09:00
Zbiornik Kąty-Myscowa w 2025 r.?
164

W Sejmie RP odbyła się dziś dyskusja na temat budowy zbiornika Kąty-Myscowa. Na pytania dotyczące tej inwestycji odpowiadał Grzegorz Witkowski z resortu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Według optymistycznych szacunków ministerstwa budowa zbiornika mogłaby ruszyć w 2025 r.

Napisany dnia: 31.01.2019, 12:38
Wzruszeni historią Kamilka postanowili pomóc
26

Studenci jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej należący do Koła Naukowego Politologów „Ad-Rem” poruszeni historią Kamilka Śmietany, jednego z trojaczków z Jasła postanowili pomóc chłopcu organizując charytatywną zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki posłużą na zakup leków oraz niezbędnych środków pielęgnacyjnych.

Napisany dnia: 31.01.2019, 09:10
Alarm bombowy. Ewakuacja sklepu
25

W godzinach wieczornych przeprowadzono ewakuację sklepu sieci Kaufland w Jaśle. To reakcja na alarm bombowy. Dzisiaj popołudniu do Straży Miejskiej w Poznaniu wysłano wiadomość e-mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym.

Napisany dnia: 30.01.2019, 20:51
Uczcili pamięć ofiar Holokaustu
84

Jaślanie uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. - Oddajemy hołd pamięci pomordowanym. Tym, którzy oddali życie bez winy. Jeżeli o takich ludziach nie będziemy pamiętać, to może dojść do tego, że podobny system znów zdominuje w Europie i ponownie będziemy jego ofiarami – podkreślał Mariusz Świątek, dyrektor jasielskiego muzeum.

Napisany dnia: 30.01.2019, 11:27
Klucz do Twojego bezpieczeństwa na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet dla każdego kierowcy. Gwarancją bezpieczeństwa na drodze jest dobra widoczność. Nie warto, więc zwlekać z wymianą wycieraczek, które dają pierwsze sygnały zużycia. Od sprawnie działających wycieraczek może zależeć nie tylko nasze zdrowie oraz życie, lecz również wielu innych użytkowników dróg.

Napisany dnia: 30.01.2019, 08:53
W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza
39

5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Napisany dnia: 29.01.2019, 09:50
W weekend zatrzymano trzech pijanych kierowców
31

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli dwóch kierowców samochodów osobowych będących pod wpływem alkoholu. Ponadto w Trzcinicy natknęli się na pijanego rowerzystę.

Napisany dnia: 28.01.2019, 20:00
Zderzenie volkswagena z seatem
52

Dzisiaj, około godz. 15.00 na jednym z jasielskich skrzyżowań doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem.

Napisany dnia: 28.01.2019, 16:18
Uwaga, może być ślisko!
8

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś wieczorem, w nocy oraz we wtorek rano, może wystąpić zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem. 

Napisany dnia: 28.01.2019, 14:53
 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105