Strona główna
Uważaj na oszustwa „na ZUS”
2

Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Dokładnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą maile.

Napisany dnia: 16.10.2019, 10:30
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ujęli nożownika
2

W sobotnią noc na stacji Przemyśl Główny 37 letni obywatel Francji usiłował ugodzić nożem 36 letniego obywatela Ukrainy.

Napisany dnia: 15.10.2019, 09:04
Prowadzisz sklep internetowy i narzekasz na mały ruch? Rozważ pozycjonowanie strony w Google
0

Do agencji zajmujących się marketingiem internetowym bardzo często zgłaszają się przedsiębiorcy, działający w branży e-commerce. Prowadzone przez nich sklepy nie przynoszą zysków, choć oferowany w nich asortyment to wysokiej jakości produkty, sprzedawane w konkurencyjnych cenach. Co może więc być przeszkodą w dotarciu do potencjalnych klientów? Odpowiedź jest prosta: nieprawidłowy marketing, a dokładniej brak pozycjonowania. Chcąc rozwinąć biznesowe skrzydła w sieci należy bezzwłocznie powierzyć działania specjalistom od SEO.

Napisany dnia: 12.10.2019, 08:00
Mężczyźni najczęstszymi sprawcami wypadków. Czy kobiety mogą liczyć na tańsze OC?
2

73,6% — taki odsetek wypadków spowodowali w 2018 roku mężczyźni. Czy większa wypadkowość przekłada się na droższe OC? Ile płacą za ubezpieczenie kobiety, a ile mężczyźni?

Napisany dnia: 12.10.2019, 00:37
Jak prawidłowo nosić zegarek? Przygotowaliśmy praktyczny poradnik dla każdego mężczyzny!
4

Lata, kiedy zegarki służyły jedynie do precyzyjnego odmierzania czasu już dawno minęły. Dziś tego typu przyrząd cieszy się ogromną popularnością, a przez większość mężczyzn traktowany jest jako podstawowy element męskiej biżuterii. Warto więc zadbać o to, aby czasomierze były noszone prawidłowo. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, który pozwoli Ci uniknąć modowego faux pas. Zastanawiałeś się kiedyś, czy zegarek sportowy pasuje do eleganckich stylizacji? Nie wiesz, na której ręce powinieneś nosić czasomierz? Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Napisany dnia: 11.10.2019, 10:07
Pierwsza transza bezpłatnych szczepień przeciwko grypie zakończona – kolejna po 16 października
3

Zakończyła się pierwsza transza darmowych szczepień przeciwko grypie (400 szczepionek) dla jaślan powyżej 60 roku życia. Dalsza część szczepień (600 szczepionek) będzie kontynuowana w momencie dostarczenia szczepionki z hurtowni farmaceutycznej (po 16 października br.). Obecnie w hurtowniach brakuje szczepionek.

Napisany dnia: 09.10.2019, 09:00
Obliczenia i analiza śladu wodnego dla Jasła
2

Poszukując rozwiązań w zakresie zarządzania zasobami wodnymi nasze miasto aktywnie uczestniczy w realizacji projektu pn. ,,Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji i podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych miast”.

Napisany dnia: 04.10.2019, 11:05
Cena europalet – gdzie kupować, aby zaoszczędzić?
0

Europalety są popularnym rodzajem palet wykorzystywanym w transporcie i magazynowaniu produktów. Spełniają istotną rolę w łańcuchu dostaw. Jakość palet ma duże znaczenie, ponieważ stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania, co wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ponownym zakupem. Europalety z certyfikatem kosztują jednak więcej niż inne palety – lepsza jakość idzie w parze z wyższą ceną. Co zrobić, aby zaoszczędzić?

Napisany dnia: 03.10.2019, 08:35
Polacy dowiedzą się o Internetowym Koncie Pacjenta i jak radzić sobie z „niesfornymi” receptami
2

Ponad połowa Polaków (52%) w wieku 60 lat i więcej słyszała o Internetowym Koncie Pacjenta, ale jedynie 5% z nich to użytkownicy tej aplikacji – wynika z badania Kantar przeprowadzonego pod koniec sierpnia br. na zlecenie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Aby to zmienić i przekonać nie tylko seniorów, ale także młodszych Polaków do korzystania z e-recepty i Internetowego Konta Pacjenta, Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło ogólnopolską kampanię informacyjną pod hasłem „Internetowe Konto Pacjenta. Tu zapisuje się historia Twojego Zdrowia”.

Napisany dnia: 02.10.2019, 10:09
Spotkania osiedlowe
4

Od 10 do 29 października na szesnastu jasielskich osiedlach odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami na temat założeń programowych i finansowych oraz polityki społeczno-gospodarczej Miasta na 2020 rok.

Napisany dnia: 01.10.2019, 13:00
Jasło w tulipanach
2

Nasze miasto konsekwentnie przypomina mieszkańcom, że stan środowiska w dużej mierze zależy od nas. W przeprowadzonych do tej pory akcjach ekologicznych rozdawaliśmy już za plastikowe nakrętki czy zużyty sprzęt elektroniczny - sadzonki drzew i krzewów, a także roślin doniczkowych.

 

Napisany dnia: 01.10.2019, 11:35
Alkohol ogranicza dostępność
7

Policjanci z Jasła i Rzeszowa wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, realizowali na terenie naszego powiatu działania profilaktyczne pod nazwą "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach tej akcji, sprawdzano miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

 

Napisany dnia: 30.09.2019, 09:58
Jak ubrać się dobrze w Black Friday? Sprawdź sklepy z ubraniami, które warto odwiedzić
1

Black Friday, przypadający w tym roku w piątek, 29 listopada, to wydarzenie, które na dobre zagościło w kalendarzach Polaków. I nic dziwnego - dzień szalenie niskich cen i wielkich promocji pozwala na zakupy akurat w okresie przedświątecznym. Największym powodzeniem cieszą się wówczas sprzęty elektroniczne, ale coraz częściej skupiamy również naszą uwagę na modzie. Gdzie koniecznie warto zajrzeć, by kupić ubrania wysokiej jakości w naprawdę niskich cenach?

Napisany dnia: 27.09.2019, 10:35
Akcja Mural – nowy konkurs w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”
0

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w Akcji Mural. Najlepszy pomysł na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły. Konkurs trwa od 1 października do 15 grudnia 2019 r.

Napisany dnia: 27.09.2019, 10:00
Jaślanka straciła pieniądze. Uważajmy na oszustów!
2

Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Posługują się podstępem i podszywają się pod krewnych i bliskich członków rodziny, aby bezwzględnie pozbawić swoje ofiary oszczędności.

Napisany dnia: 26.09.2019, 12:57
DSO – Kiedy wymagane jest zastosowanie Dźwiękowego Systemu Ostrzegania?
0

DSO jest jednym z systemów ochrony przeciwpożarowej wymaganej prawem w przypadku obiektów spełniających poniższe warunki (w oparciu o Dz. U. 2010 r., Nr 109, poz. 719):

Napisany dnia: 25.09.2019, 07:00
Droga do adwokatury
0

Zawód prawnika od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży kończącej szkołę ponadgimnazjalną. Zdanie matury często nasuwa młodym ludziom pytanie „co dalej?”. Jak wykazują dane z wielu lat, zawód prawnika jest niezwykle popularnym wśród startujących na studia.

Napisany dnia: 24.09.2019, 10:51
Naturalne substancje najlepsze dla zdrowia. Jak działa colostrum?
0

We współczesnym świecie jesteśmy otoczeni mnóstwem substancji chemicznych. Zanieczyszczenie środowiska, środki czystości i pestycydy sprawiają, że nasz organizm coraz gorzej funkcjonuje. Również suplementy wspomagające zdrowie często składają się z substancji powstających w sposób syntetyczny, które są jedynie odwzorowaniem związków naturalnie występujących w naturze. Czym różni się colostrum?

Napisany dnia: 23.09.2019, 21:53
Najważniejsze właściwości nici dentystycznych. Przeczytaj i dowiedz się, jak używać ich w optymalny sposób

Niektórzy higienę jamy ustnej ograniczają do codziennego mycia zębów – a i to zdarza im się odpuszczać. Na przeciwnym biegunie znajdują się osoby, które przywiązują bardzo dużą wagę do zdrowia tej części ciała i w tym celu korzystają z wszelkich dostępnych środków. Do obowiązkowego wyposażenia dbających o zęby (i nie tylko) z pewnością zalicza się nić dentystyczna. Jednak nie każdy ma świadomość, że akcesoria z tej kategorii występują w wielu różnorodnych, wykazujących się odmiennymi właściwościami wariantach.

Napisany dnia: 20.09.2019, 18:00
Czy zakup kontenerów budowlanych się opłaca?
1

Kontenery budowlane to nieodłączny element budowy. To właśnie w nich składuje się śmieci, które zdecydowanie lepiej się wywozi, bo są dzięki nim w jednym miejscu. Można je kupić i wynająć, bo wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby nie stracić swoich pieniędzy.

Napisany dnia: 20.09.2019, 11:38
 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Uwaga na oszustów! Dwie próby oszustwa metodą „na wnuczka”

   

  Dzisiaj przed godziną 14. KPP w Jaśle otrzymała zgłoszenia o próbach oszustwa metodą „na wnuczka”. Policjanci apelują o ostrożność.  Oszuści często posługują się podstępem aby podszywając się pod krewnych i bliskich członków rodziny, pozbawić swoje ofiary oszczędności.

 • Czy ul. Za Bursą otworzą dla ruchu pojazdów?

  Mieszkańcy osiedla Kopernika w Jaśle domagają się zmiany organizacji ruchu na ul. Za Bursą na odcinku od ul. Wincentego Pola do ul. Baczyńskiego. Wnioskują o to, aby na tej drodze dopuszczono ruch samochodów z jednym kierunkiem jazdy. W tej sprawie odbyła się wizja lokalna, podczas której dokonano oceny zasadności zmiany organizacji ruchu.

 • Na wzgórzu stoi cokół. Na figurę Chrystusa jeszcze poczekamy

  Na działce miejskiej użyczonej pod budowę pomnika Chrystusa Króla Wszechświata od roku prowadzone są prace budowlane. Rzemieślnicy, którzy podjęli się tego przedsięwzięcia planowali zakończyć inwestycję w listopadzie. Okazało się jednak, że koszt odlewu figury Chrystusa jest bardzo kosztowny..

 • Drogi Licealisto!

   

  Jeśli czujesz się przytłoczony zgiełkiem, doskwiera Ci anonimowość, masz poczucie, że Twoje szanse na rozwinięcie potencjału intelektualnego mogą się zmarnować, giniesz w tłumie i nikt nie ma dla Ciebie czasu – rozważ naszą propozycję.

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Vistula w Galerii Jasło. Na otwarcie -30%!

   

  Zapraszamy do nowo otwartego salonu marki Vistula w Galerii Jasło. Dla wszystkich klientów specjalny rabat -30% na nową kolekcję!

 • Bezpłatne szkolenia językowe

   

  Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu AWALON w Jaśle zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105