Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Wymień stary piec węglowy na nowy
1

Mieszkańcy Jasła mogą skorzystać do 85 proc. dofinansowania na wymianę starego pieca lub kotła opalanego paliwem stałym na nowe, bardziej ekologiczne i energooszczędne źródło ciepła. Realizacja wspólnego ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki projektu, planowana jest w 2021 roku. Deklarację uczestnictwa w projekcie, można składać od 7 sierpnia do 15 września br.

Napisany dnia: 10.08.2020, 19:59
Upały drugiego stopnia w powiecie jasielskim
10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej- Państwowy Instytut Badawczy prognozuje utrzymanie się upałów na terenie powiatu jasielskiego do sobotnich godzin wieczornych. Temperatura ma przekroczyć 30 st. C.

 

Napisany dnia: 07.08.2020, 15:37
Adrian Bochnia z Jasła został zastępcą dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie
27

Adrian Bochnia z Jasła został powołany na zastępcę dyrektora ds. ekonomicznych i administracji największego szpitala w Polsce – Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

 

Napisany dnia: 05.08.2020, 09:36
Najlepsze dramaty, które musisz obejrzeć
6

Dramaty nie są dla każdego. To często produkcje, które są dla nas nieznośnie bolesne i prowadzą do rozlewu łez. To historie, które niekiedy wydarzyły się naprawdę. To historie, które potrafią nam wyrwać serce. Takie, których zakończenie nie zawsze się nam podoba. A mimo tego to jeden z najczęściej wybieranych gatunków filmowych. Ale jak w ogóle wybrać dobry dramat? Czy jest jakaś reguła, która sprawia, że jeden jest wart obejrzenia, a inny nie? Na te i inne pytania postanowimy odpowiedzieć w naszym rankingu.

Napisany dnia: 04.08.2020, 22:59
Uwaga na oszustów!
2

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 04.08.2020, 09:39
Na PUE ZUS rusza rejestracja podmiotów turystycznych do programu Polski Bon Turystyczny
0

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS udostępniliśmy funkcje dla przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny.

Napisany dnia: 03.08.2020, 09:06
Bezpłatne bilety na otwarty basen
10

1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen przekazało Miasto Jasło na jasielskie osiedla. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży terenu miasta.

Napisany dnia: 02.08.2020, 12:14
W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających
1

Już prawie półmetek wakacji. Policjanci oraz zaprzyjaźnione służby i podmioty nie ustają w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje 2020”, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, aby prowadzić edukację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ubiegłym tygodniu odwiedzili obozowiczów w Hucie Polańskiej. Prowadzili także zajęcia w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”.

Napisany dnia: 28.07.2020, 10:01
Białe zegarki od Tommyego Hilfigera świetnie prezentują się na każdym nadgarstku
7

Tommy Hilfiger to marka, która od lat inspiruje i zaskakuje. W kolekcjach amerykańskiego producenta można znaleźć akcesoria dla pań oraz panów. Wybierając zegarek męski lub damski, warto zwrócić uwagę na modele na białych paskach. Świetnie prezentują się one w wersji casualowej oraz eleganckiej, dlatego powinny znaleźć się w każdej garderobie.

Napisany dnia: 27.07.2020, 20:33
Wraca moda na małe baseny stelażowe. Zobacz, dlaczego
2

Są poręczne, wytrzymałe i z powodzeniem zastępują te, wymagające kopania fundamentów. Baseny stelażowe znów są hitem! Sprawdź, dlaczego są tak chętnie wybierane nie tylko przez posiadaczy ogródków, ale również tarasów czy balkonów.

Napisany dnia: 24.07.2020, 07:29
Pół roku elektronicznej recepty w Polsce
0

8 lipca 2020 roku minęło dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do tego dnia, lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów.

Napisany dnia: 22.07.2020, 16:00
Krew potrzebna na cito! Zapasy krwi w stanie krytycznym
3

Wakacje to zawsze bardzo trudny czas dla Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym okresie bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce maleją, a liczba Dawców – wyraźnie spada. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, która uniemożliwiła Dawcom regularne donacje, sytuacja jest poważna i zaczyna brakować krwi ratującej życie. Jedną z osób, dla których krew jest bezcennym lekiem, jest 10-letnia Dominika, chora na ostrą białaczkę szpikową. Dziewczynka potrzebuje Dawcy szpiku oraz regularnych transfuzji krwi.

Napisany dnia: 22.07.2020, 12:22
Gdzie można śledzić paczkę nadaną do Anglii?
0

Ile razy zastanawiałeś się, co dzieje się z Twoją paczką do Anglii? Gdzie jest i kiedy dotrze do adresata? Na pewno wielokrotnie. Nie musisz już więcej martwić się o losy swojej przesyłki. Wystarczy, że zdecydujesz się na skorzystanie z usług sprawdzonego i rzetelnego kuriera. Jednak to nie wszystko – w prosty sposób możesz mieć także pełną kontrolę nad transportem paczki z Polski do Anglii. Sprawdź!

Napisany dnia: 22.07.2020, 08:00
Metalowy kubek reklamowy to uniwersalny gadżet. Zobacz, dlaczego
1

Ponadczasowy, bardzo funkcjonalny i niezwykle trwały. O czym mowa? Oczywiście o kubku metalowym, którego zalety dostrzegli już dawno harcerze i osoby lubiące survivalowy tryb życia. Takie naczynie to także niezbędny element wyposażenia podróżników, a zwłaszcza wędrowców. Uwielbiają go wszyscy, a Ty możesz go wykorzystać do promocji swojego biznesu. Jak? Dowiedz się więcej!

Napisany dnia: 21.07.2020, 23:21
#liczysięrolnictwo
0

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Napisany dnia: 21.07.2020, 19:49
Pektyny – żelujący błonnik z owoców. Właściwości i zastosowanie pektyny do dżemów
6

Pektyny to naturalne związki występujące głównie w owocach, które zaliczają się do węglowodanów. Stanowią rozpuszczalny w wodzie błonnik o właściwościach żelujących i zagęszczających, dzięki czemu są one używane jako składnik spożywczy w galaretkach, dżemach, powidłach i innych produktach spożywczych. Dodatkowo, pektyny posiadają także pozytywne działanie na organizm człowieka – pomagają również w odchudzaniu.

Napisany dnia: 17.07.2020, 17:45
Student w pracy
3

Wielu studentów zamiast odpoczywać w wakacje - pracuje. Chętnie zatrudniają ich zleceniodawcy, bowiem za studentów do 26 roku życia zatrudnionych na umowy zlecenia ich szef nie musi odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne. Nie trzeba za nich także płacić składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Napisany dnia: 15.07.2020, 15:02
Policjanci z Nowego Żmigrodu spotkali się z harcerzami
4

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie odwiedzili harcerzy wypoczywających na polu namiotowym w miejscowości Huta Polańska. Głównym celem spotkania było przypomnienie obozowiczom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi instruowali również młodzież jak unikać zagrożeń. Działania zrealizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Napisany dnia: 13.07.2020, 10:44
W jaki sposób poprawnie przygotować pełnomocnictwo?
1

W naszym życiu dochodzi do sytuacji, w których nie możemy wykonać danej czynności prawnej osobiście. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest ustanowienie pełnomocnictwa. W jaki sposób to zrobić, aby było zgodne z prawem, a także jakie elementy powinno zawierać pełnomocnictwo? Na wskazane pytania odpowiada nasz poradnik.

Napisany dnia: 10.07.2020, 12:29
Pomoc dla mieszkańców
1

Informacje gdzie i co można uzyskać oraz informacje o akcji charytatywnej.

Napisany dnia: 07.07.2020, 11:00
 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105