Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zmieniłeś adres albo rachunek bankowy? Poinformuj ZUS!
0

Świadczeniobiorca, który zmienił adres zamieszkania, nazwisko lub numer rachunku bankowego, powinien powiadomić o tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Osoby, które mieszkają w Polsce zgłaszają zmianę swoich danych na formularzu EZP... 

Napisany dnia: 27.01.2020, 19:41
Ty decydujesz, gdzie i kiedy wykupić lek z e-recepty
0

Leki z e-recepty możesz wykupić w kilku aptekach w różnym czasie ale, kupując kolejne opakowania jednego leku, musisz wrócić do tej samej apteki.

Napisany dnia: 27.01.2020, 14:00
Jak długo ważna jest e-recepta?
1

Przypominamy, że co do zasady e-recepta jest ważna 30 dni, ale są i takie, które są ważne 7, 120 lub 365 dni. Żeby e-recepta była ważna rok, lekarz musi to zaznaczyć.

Napisany dnia: 27.01.2020, 10:17
Pożyczki pozabankowe od 18 lat - na co uważać szukając pożyczki?
1

Gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki na realizację swoich planów lub nagłe, nieprzewidziane wydatki najprostszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy.

 

Napisany dnia: 26.01.2020, 12:00
Fotel bujany idealnym dodatkiem do domu
0

Szukając niepowtarzalnych i funkcjonalnych dodatków do domu, nie można przejść obojętnie obok fotela bujanego. Jest to kultowy mebel, którego konstrukcja gości w domach na całym świecie już od stuleci. Wielu już przekonało się o jego wspaniałych zaletach – teraz pora na ciebie!

Napisany dnia: 26.01.2020, 07:42
Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej
7

Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Napisany dnia: 24.01.2020, 15:13
Jakie aspekty oceniają algorytmy Google? Poznaj najważniejsze filary, na jakich opiera się pozycjonowanie stron
0

Informacja o szczegółowych zasadach działania tytułowej wyszukiwarki z pewnością należy do najcenniejszych tajemnic współczesnego świata. Wszystkich detali najpewniej nigdy nie poznamy, ale specjaliści SEO wiedzą zdecydowanie więcej, niż wynikałoby to z wytycznych Google dla webmasterów.

Napisany dnia: 24.01.2020, 07:48
Jak zapobiegać przeziębieniu w okresie jesienno-zimowym?
3

Przeziębienie dotyka nas nawet kilka razy w ciągu roku - dorośli przeciętnie mierzą się w tym czasie z 2-4 jego epizodami, zaś dzieci przeziębiają się nawet 8-9 razy! Infekcje tego typu są najczęstszą przyczyną wizyt w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu oraz absencji w pracy i szkole. Jak możemy sobie z tym radzić? Sprawdź, co pomoże zapobiec przeziębieniu!

Napisany dnia: 20.01.2020, 08:04
Nowe zasady kontroli drogowej - Policjanci sprawdzają stan licznika
18

Zgodnie z nowelizacją przepisów, od 1 stycznia policjanci sprawdzają i spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Już w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów, rzeszowscy funkcjonariusze ujawnili ponad 20 przypadków ingerencji we wskazania drogomierza. W myśl artykułu 306a kodeksu karnego jest to przestępstwo ścigane z urzędu, prokuratura wszczyna w takich sprawach śledztwo.

Napisany dnia: 13.01.2020, 09:35
Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
24

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55
Dbając o swój alkomat wydłużasz jego żywotność. Sprawdź, kiedy musisz udać się do serwisu
2

Posiadając alkomat warto zadbać o to, aby urządzenie było gotowe do użytku w niemalże każdej sytuacji. Możliwość wykonania miarodajnego badania trzeźwości w domowych warunkach to duża wygoda, na którą powinien sobie pozwolić każdy kierowca. Stała kontrola stanu takiego testera nie należy do najtrudniejszych czynności, a w tym artykule postaramy się nieco przybliżyć sytuacje, w których należy odwiedzić specjalistyczny serwis. Zapraszamy do lektury!

Napisany dnia: 09.01.2020, 16:45
Trendy wnętrzarskie 2020
0

Nowy Rok to doskonała okazja do wprowadzania zmian. Odświeżenia może jednak wymagać nie tylko nasze życie osobiste, ale i wnętrze domu, w którym mieszkamy. Styczeń zbliża się wielkimi krokami, a na horyzoncie pojawiają się nowe trendy w projektowaniu wnętrz. Co będzie modne w nadchodzącym roku? Kimbino.pl podpowiada!

Napisany dnia: 03.01.2020, 13:26
Idealny telefon stacjonarny. Co powinien mieć?
3

Obecnie coraz trudniej znaleźć osobę, która nie miałaby własnego smartfona czy chociażby telefonu komórkowego. Może się nam wydawać, że aparaty stacjonarne dawno przeszły już do lamusa, ale to nie do końca prawda. Wciąż mają swoich zwolenników, a ich wybór wcale nie maleje. Zastanawiasz się nad zakupem telefonu stacjonarnego? Może chcesz wręczyć go w prezencie? Sprawdzamy, co wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Napisany dnia: 19.12.2019, 12:57
Pożyczki ratalne – kiedy to najlepszy wybór
2

Współczesne instytucje bankowe i poza bankowe oferują szeroki wachlarz usług finansowych, z pozoru bardzo podobnych. W rzeczywistości jednak każda z oferowanych usług spełnia określone potrzeby konsumentów i przed wyborem należy zapoznać się z warunkami i korzyściami, które się z nimi wiążą.

Napisany dnia: 17.12.2019, 20:52
Poszukujemy świadka uszkodzenia samochodu
18

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego, do którego doszło w miniony piątek w Jaśle przy ul. Szkolnej na parkingu sklepu Biedronka. Wszystkie osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Weekend Cudów Szlachetnej Paczki na Podkarpaciu
1

Szlachetna Paczka pomogła w tym roku na Podkarpaciu ponad 694 rodzinom. Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:00
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w sieci
6

W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat cyberprzestępczości, cyberprzemocy oraz cyberuzależnień, a następnie zabrać głos w dyskusji. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Napisany dnia: 12.12.2019, 08:48
Pomysły na świąteczne prezenty
0

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak jak powszechnie wiadomo jest to nie tylko świetna okazja do spotkania się z najbliższymi, ale również czas, w którym odczuwamy ogromną presję związaną z zakupem odpowiednich prezentów. Jak się okazuje biżuteria, kosmetyki i ubrania powoli odchodzą do lamusa, a do łask wracają tradycyjne książki. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć idealną książkę dla bliskiej Ci osoby.

Napisany dnia: 11.12.2019, 08:43
Zapraszamy na debatę społeczną
4

W najbliższy wtorek, 10 grudnia w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się debata społeczna dla młodzieży, pedagogów i rodziców pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Główne tematy omawiane przez prelegentów podczas tego spotkania będą dotyczyły cyberprzemocy oraz zagrożeń w Internecie.

Napisany dnia: 06.12.2019, 13:57
Obowiązkowa "jazda na suwak" i "korytarze życia"
8

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

Napisany dnia: 06.12.2019, 10:25
 • Maria Kluz wściekła na radnych

  Jak postanowiła tak uczyniła. Maria Kluz, radna klubu „Jaślanie” wywiesiła na tablicach ogłoszeń obwieszczenie, będące reakcją na wynik głosowania nad uchwałą budżetową. Rozgoryczona faktem, iż zgłoszone przez nią wnioski o zmiany w projekcie budżetu nie znalazły uznania części radnych Rady Miejskiej Jasła, zdecydowała się umieścić ich nazwiska w treści wiadomości skierowanej do mieszkańców osiedla „Gamrat”...

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W Łazach Dębowieckich i Duląbce powstaną szkoły filialne

  Radni gminy Dębowiec większością opowiedzieli się za reorganizacją sieci szkół. Nie pomogły apele sołtysów i prośby rodziców. Edukacja w szkołach podstawowych w Łazach Dębowieckich i Duląbce, które staną się placówkami filialnymi będzie prowadzona w klasach o nauczaniu początkowym...

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105