Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Projekt „Jasło – moje miasto, mój dom” już gotowy. Teraz czeka na ocenę
8

Miasto Jasło jako jedno spośród 54 miast miało możliwość złożenia projektu do II etapu konkursu w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. Projekt „Jasło – moje miasto, mój dom”, nad którym od stycznia pracowało w sumie ponad 40 osób reprezentujących różne środowiska, został złożony do oceny. Na Podkarpaciu o 100 proc. dofinansowanie w wysokości 10 mln euro ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, rywalizuje w sumie siedem miast.

Napisany dnia: 20.11.2020, 09:06
ZUS: informacje o kwarantannie i izolacji na PUE
0

Pracodawca ma udostępnione informacje na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego.

Napisany dnia: 16.11.2020, 18:00
O kwarantannie i izolacji poinformuje cię.... automat
1

Jak poinformował główny Inspektor Sanitarny wprowadzone zostały zmiany w informowaniu o obowiązku odbycia kwarantanny lub izolacji. Od teraz za pracownika Sanepidu zrobi to automat. W ten sposób zostaną oni odciążeni od czynności, na które poświęcali większość czasu.

Napisany dnia: 16.11.2020, 14:52
Seniorze zostań w domu – skorzystaj z pomocy!
6

Miasto Jasło przystąpiło do realizacji rządowego programu „Wspieraj Seniora”, którego celem jest pomoc osobom w wieku 70 lat i więcej. Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu osób starszych, po to by ograniczyć ich konieczność wychodzenia na zewnątrz podczas trwającej pandemii.

Napisany dnia: 13.11.2020, 14:00
OSP Jasło-Niegłowice i Jasło-Żółków z nowym sprzętem
1

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dwie jednostki ochotniczych straży pożarnych z Niegłowic i Żółkowa wzbogaciły się o nowy sprzęt. Jego łączna wartość wynosi ponad 55,6 tys. zł.

Napisany dnia: 13.11.2020, 11:39
Medyka. Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosów
2

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosów na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Zabezpieczono prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z lekarstwem na potencję a także 31 zabytkowych książek i 2 mapy.

Napisany dnia: 12.11.2020, 11:00
3 kroki do zdrowia – profilaktyka przeciwko nowotworom po europejsku
0

Co roku w UE z powodu raka piersi umiera ponad 90 tys. kobiet. w wieku 35 – 59 lat. To najczęściej występujący u nich rodzaj złośliwego nowotworu i niestety bardzo często wykrywa się go zbyt późno. Alarmujące dane na temat wysokiej zachorowalności i śmiertelności kobiet z powodu tego nowotworu sprawiają, że UE podejmuje coraz to nowe działania w celu podniesienia świadomości dotyczącej wagi profilaktyki w leczeniu raka piersi. Okazuje się, że regularne prowadzenie badań profilaktycznych mogło by zdecydowanie obniżyć ilość zgonów. Jaki jest stan wiedzy Polek o profilaktyce raka piersi? I jak powinna ona wyglądać?

Napisany dnia: 12.11.2020, 10:00
Szukasz szybkiego kalkulatora OC? Sprawdź Beesafe
1

Szukasz szybkiego kalkulatora OC? Sprawdź Beesafe, czyli nową markę, która jest agentem ubezpieczeniowym Compensa TU. Największym atutem Beesafe jest kalkulator OC/AC, który działa rekordowo szybko - tylko 3 informacje wystarczą mu, aby obliczyć składkę polisy. Ale to nie wszystko, oferta tej firmy składa się także z wyjątkowych usług dla kierowców.

Napisany dnia: 12.11.2020, 08:22
Nie (i)graj z lekami – w grę wchodzi Twoje zdrowie
3

Aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji. Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczyna kampanię edukacyjną, która zwróci uwagę seniorów na liczbę przyjmowanych leków oraz zminimalizuje ryzyko nadmiernego i niekontrolowanego oddziaływania farmakologii na ich zdrowie i życie.

Napisany dnia: 10.11.2020, 11:00
W kontakcie z jasielskim biznesem
0

Od niedawna jasielscy przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani otrzymywaniem bieżących informacji dotyczących zagadnień gospodarczych związanych z naszym regionem, mogą otrzymywać newsletter przygotowany przez Wydział Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 10.11.2020, 09:12
ZUS: dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje od 9 listopada
0

Od 9  do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

Napisany dnia: 09.11.2020, 09:24
Taki spacerowicz w środku miasta to prawdziwa rzadkość
6

Wieczorne spacery to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu to także okazja do tego, aby odreagować po pracy oraz całodniowych obowiązkach. Nic więc dziwnego, że w Jaśle często spotkać można spacerowiczów. Takiego miłośnika miejskich wędrówek z pewnością jednak nie spodziewała się dwójka mieszkańców naszego miasta. Na ul. Piłsudskiego spotkali bowiem… bobra.

Napisany dnia: 07.11.2020, 15:53
Smartband - monitoruj swoje wyniki sportowe!
0

Smartbandy to lekkie, wygodne opaski przeznaczone dla sportowców lub dla każdego, kto chce zacząć zdrowy tryb życia z wystarczającą ilością ruchu. Ich design sprawia, że możesz zabierać je ze sobą dosłownie wszędzie. Smartband sprawdzi się zarówno na siłownię, jak i podczas biegania, bez konieczności monitorowania postępów za pomocą telefonu. To wygodna opaska silikonowa, bez problemu mogąca zastąpić tradycyjny zegarek i przy okazji dbająca o Twoje zdrowie.

Napisany dnia: 06.11.2020, 10:00
Elegancja ukryta w każdym flakonie – znajdź swoje ulubione francuskie perfumy
0

Francja nie bez powodu uznawana jest za światową stolicę perfum. To właśnie w tym kraju w XIX wieku, mimo tradycji tworzenia aromatycznych mikstur sięgającej czasów starożytności, właściwie rozwinęła się branża zapachowa. Wiedza na temat przetwarzania składników organicznych była już wówczas na tyle zaawansowana, że podjęto pierwsze próby tworzenia syntetycznych zapachów zastępujących drogie lub trudno dostępne naturalne substancje. Obecnie pachnidła rodem z Francji, mimo upływu lat, cieszą się nieustającym uznaniem konsumentek.

Napisany dnia: 06.11.2020, 07:56
ZUS pozyskuje dane o osobach na kwarantannie lub w izolacji
1

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozyskuje dane o osobach, które odbywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. Zakład udostępnia te informacje płatnikom składek (m.in. pracodawcom). Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Napisany dnia: 05.11.2020, 09:51
ARiMR pomoże posiadaczom chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży
1

Do dnia 06.11.2020 r. posiadacze chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej.

Napisany dnia: 04.11.2020, 14:16
Garaże blaszane – najlepsze miejsce na przechowywanie pojazdu mechanicznego
0

Każdy pojazd mechaniczny, a zwłaszcza samochody, osobowe lub dostawcze, wymaga właściwego przechowywania, tak, aby zachować pełną sprawność techniczną przez cały okres użytkowania. Nie da się ukryć, że auto musi znieść przez ten czas naprawdę wiele, będąc narażone na różne czynniki mogące doprowadzić do jego uszkodzenia. 

Napisany dnia: 04.11.2020, 09:03
Jak dbać o włosy?
3

Włosy to naturalna ozdoba, jednak zaniedbane mogą przyprawiać o codzienny koszmar. Niestety, ale w tym wypadku nie ma szybkich odpowiedzi – pielęgnacja włosów to przede wszystkim dobre praktyki na przestrzeni czasu. Jest wiele świetnych sposobów i rytuałów, które możemy wdrożyć do naszej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów, by uzyskać ten efekt lśniących, gładkich czy może kręconych włosów. Czego warto się trzymać przy pielęgnacji?

Napisany dnia: 29.10.2020, 08:54
Dotacja dla osób bezrobotnych na założenie własnej firmy. Refundacja kosztów wyposażenia /doposażenia stanowiska pracy dla pracodawców
9

Jesteś osobą bezrobotną i zamierzasz rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej może liczyć z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej do 20 tys. zł.

Napisany dnia: 28.10.2020, 08:23
Domy Pomocy Społecznej poszukują wolontariuszy do zapewnienia opieki nad ich mieszkańcami
12

Na terenie powiatu jasielskiego prowadzone są dwa Domy Pomocy Społecznej w Kołaczycach i Foluszu. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, w trosce o osoby w podeszłym wieku poszukiwane są osoby chętne do pomocy w ramach wolontariatu.

Napisany dnia: 26.10.2020, 12:50
 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105