Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Power BI (business intelligence) - sprawdź, w czym pomoże Twojej firmie
0

Poszukujesz prostego narzędzia, które pozwoli Ci przeprowadzać zaawansowane analizy biznesowe? Power BI jest dla Ciebie. Jest to narzędzie, które wszystkie zadania wykonuje w sposób automatyczny - co pozwala na oszczędność czasu, a także automatycznie segreguje dane. 

Napisany dnia: 01.04.2020, 07:21
Na Podkarpaciu wypłaty „trzynastek” w kwietniu dla ponad 434 tys. osób
5

W przyszłym miesiącu ruszą wypłaty tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafią one do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą. ZUS i Poczta Polska zapewniają, że wszystkie świadczenia dotrą do uprawnionych na czas. Na Podkarpaciu otrzyma je ponad 434 tys. osób (Oddział ZUS w Jaśle – 132003, Oddział ZUS w Rzeszowie – 302 111)*.

Napisany dnia: 31.03.2020, 10:43
Pozycjonowanie stron - jak wygląda proces pozycjonowania?
0

Marketing internetowy jest dziś głównym działaniem promocyjnym wielu firm. Właściwie każdy przedsiębiorca powinien pozycjonować swoją stronę internetową, ponieważ to jedyny sposób, aby potencjalni klienci mogli dotrzeć właśnie na nią, a nie na stronę konkurencji.

Napisany dnia: 31.03.2020, 07:56
Informacja dla organizacji pozarządowych - przesuniecie terminów składania zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2019 rok
0

Ministerstwo Finansów oraz Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego poinformowali, że jednym z elementów tzw. tarczy antykryzysowej będzie przesunięcie terminu do złożenia zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2019 r. przez organizacje pozarządowe z 31 marca na 31 lipca bieżącego roku. 

Napisany dnia: 30.03.2020, 14:00
Profil Zaufany - elektroniczny kontakt
1

W obecnej sytuacji (stan epidemii) coraz więcej osób korzysta z możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. Wiele z nich jest możliwe dzięki posiadaniu Profilu Zaufanego.

Napisany dnia: 30.03.2020, 11:08
Zmieniamy czas na letni
3

W nocy z 28 na 29 marca br. śpimy o godzinę krócej. Zegarki przestawimy z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Napisany dnia: 28.03.2020, 21:37
Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?
3

Kredyt gotówkowy to najpowszechniejszy produkt bankowy. Toteż sprawia, że każda instytucja bankowa go oferuje, często w ramach tzw. promocji specjalnych. I tutaj się pojawia problem. Czy te promocje są korzystne dla Klienta? Który kredyt gotówkowy jest najtańszy? 

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:20
Czym jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?
0

W reklamach wielu kart kredytowych często stosowane jest sformułowanie „długi okres bezodsetkowy”, jako główna zaleta kredytówki. Czy rzeczywiście tak jest? Poniżej wyjaśniamy, czym jest okres bezodsetkowy.

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:17
Powrót do przeszłości. Dlaczego nadal tak chętnie kupujemy odtwarzacze MP3 i MP4?
0

 

Ci z nas, którzy mają na liczniku więcej niż 25 lat, z pewnością pamiętają czasy, gdy na każdym kroku można było natknąć się na posiadacza MP3 bądź MP4. Wydawać by się mogło, że niezwykle popularne wtedy “empetrójki” i “empeczwórki” z czasem przejdą do lamusa, ustępując miejsca smartfonom. Nic bardziej mylnego! Wielu z nas korzysta bowiem z obu urządzeń równolegle. Z czego to wynika i jak wybrać dobry odtwarzacz muzyczny? Przeczytaj już teraz.

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:14
Co trzeba wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych?
3

W życiu każdego człowieka może pojawić się potrzeba ekonomiczna, czyli moment, w którym będzie on potrzebował pieniędzy. W takim momencie najczęściej staramy się otrzymać kredyt, jednak z tym wiąże się wiele wątpliwości. Wiele firm nienależących do sektora bankowego proponuje swoim klientom wiele typów pożyczek, które różnią się od siebie między innymi okresem spłaty. 

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:11
Komputery przemysłowe - rodzaje i zastosowanie
0

Komputery przemysłowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle, zwłaszcza przy taśmach produkcyjnych. Ich duża moc obliczeniowa i zdolność analizowania ogromnych zbiorów danych w czasie rzeczywistym czyni z nich urządzenia, bez których współczesny przemysł nie mógłby się obejść. Jakie rodzaje komputerów przemysłowych znajdziemy na rynku?

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:09
Najlepsze prezenty dla ucznia szkoły podstawowej
0

Wybór ciekawego prezentu dla dziecka, które uczęszcza do szkoły podstawowej, jest nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i osób z dalszego otoczenia ucznia. Ludzie poszukują upominków, które trafią w gust młodego człowieka, umożliwiając mu rozwój pasji i poszerzanie wiedzy. Przedmiot zgodny z zainteresowaniami dziecka z pewnością zostanie przyjęty z entuzjazmem, towarzysząc przez długi czas w codziennej nauce i rozrywce. Co zatem warto kupić dla chłopca lub dziewczynki w wieku 7-14 lat?

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:07
ZUS: Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego
2

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.

Napisany dnia: 26.03.2020, 14:00
Koronawirus – a opieka nad zwierzętami
4

W okresie obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny nie wolno wychodzić z domu by pójść do sklepu czy pospacerować z psem. Jeżeli osoby w kwarantannie mają pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas jej trwania powinny przekazać je pod opieką rodzinie lub znajomym, czy też oddać do hotelu dla zwierząt.

Napisany dnia: 26.03.2020, 11:47
Poznaj dywan Rabbit i stwórz wyjątkową aranżację pokoju dziecięcego!
0

Urządzając pokój dziecka, dużą uwagę przykładamy do wyboru mebli i koloru ścian. Istotne jest również zaplanowanie stref do wypoczynku, nauki oraz zabawy, w tym zadbanie o odpowiednie dodatki, wpisujące się w charakter danej części pokoju. Jaki dywan będzie odpowiedni do wnętrza, aranżowanego z myślą o dziecku? Między innymi na to pytanie odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Napisany dnia: 26.03.2020, 08:37
Komórki macierzyste w medycynie estetycznej – w jakich zabiegach są one wykorzystywane?
2

Komórki macierzyste są bardzo cenne – w naszym organizmie odpowiadają za procesy regeneracyjne oraz naprawcze.

Napisany dnia: 25.03.2020, 11:27
Żakiety damskie wizytowe i nie tylko
2

Czasy, kiedy kobiety w życiu biznesowym, politycznym były rzadkością, odeszły do lamusa. Współczesny świat we wszelkich dziedzinach życia został zawładnięty przez płeć piękną i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Każda z pań w swoim życiu zawodowym pragnie być nie tylko wybitnym przedstawicielem branży, ale także piękną zachwycać swoim wyglądem. Nic tak bowiem nie buduje poczucia własnej wartości jak piękny i elegancki wygląd.

Napisany dnia: 24.03.2020, 13:02
Jesteś objęty kwarantanna? Skorzystaj z aplikacji
0

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Napisany dnia: 23.03.2020, 13:05
ZUS: Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy dot. wsparcia przedsiębiorców
2

Prowadzimy prace nad uproszczeniem formularzy umożliwiających wsparcie przedsiębiorcy przez ZUS. Z chwilą uznania przez KE, że ulgi udzielane na podstawie specjalnej ustawy osłonowej dla przedsiębiorców nie będą stanowiły pomocy publicznej, wniosek zostanie ograniczony do 1 strony - zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Napisany dnia: 21.03.2020, 11:14
Policjanci wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny
1

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których użyją w razie konieczności.

Napisany dnia: 20.03.2020, 10:56
 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105