Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Poszukujemy świadka uszkodzenia samochodu
9

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego, do którego doszło w miniony piątek w Jaśle przy ul. Szkolnej na parkingu sklepu Biedronka. Wszystkie osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle.

Napisany dnia: 13.12.2019, 07:58
Weekend Cudów Szlachetnej Paczki na Podkarpaciu
1

Szlachetna Paczka pomogła w tym roku na Podkarpaciu ponad 694 rodzinom. Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy.

Napisany dnia: 12.12.2019, 11:00
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w sieci
3

W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat cyberprzestępczości, cyberprzemocy oraz cyberuzależnień, a następnie zabrać głos w dyskusji. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Napisany dnia: 12.12.2019, 08:48
Pomysły na świąteczne prezenty
0

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak jak powszechnie wiadomo jest to nie tylko świetna okazja do spotkania się z najbliższymi, ale również czas, w którym odczuwamy ogromną presję związaną z zakupem odpowiednich prezentów. Jak się okazuje biżuteria, kosmetyki i ubrania powoli odchodzą do lamusa, a do łask wracają tradycyjne książki. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć idealną książkę dla bliskiej Ci osoby.

Napisany dnia: 11.12.2019, 08:43
Zapraszamy na debatę społeczną
4

W najbliższy wtorek, 10 grudnia w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się debata społeczna dla młodzieży, pedagogów i rodziców pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Główne tematy omawiane przez prelegentów podczas tego spotkania będą dotyczyły cyberprzemocy oraz zagrożeń w Internecie.

Napisany dnia: 06.12.2019, 13:57
Obowiązkowa "jazda na suwak" i "korytarze życia"
8

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

Napisany dnia: 06.12.2019, 10:25
Papa samoprzylepna na pokrycie dachowe? Przekonaj się, że to możliwe!
0

Obecnie w kategorii pap bitumicznych nie istnieje zbyt wiele produktów, które mogłyby rywalizować z papami samoprzylepnymi. Coraz to nowsze modele pap tego rodzaju eliminują problemy montażowe, z którymi profesjonaliści z branży dekarskiej zmagali się od dawna.

Napisany dnia: 06.12.2019, 09:08
Poznaj sprawdzony sposób na odświeżenie twojego mieszkania
0

Zastanawiasz się, jak dodać swojemu wnętrzu charakteru? Często stawiamy na ciekawy stół, lampy czy kwiaty. Chcemy Wam dziś przedstawić nietypowe rozwiązanie. Pomyślcie o ...firanach. 

Napisany dnia: 02.12.2019, 12:23
ZUS: Nadal wysoka dynamika przychodów FUS z tytułu składek
4

W trzecim kwartale 2019 r. nadal można było obserwować wysoką dynamikę przychodów Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne w ujęciu rok do roku. Przypis składek w okresie styczeń-wrzesień był o 9 proc. wyższy od osiągniętego w analogicznym okresie 2018 r.

Napisany dnia: 02.12.2019, 09:50
Służymy dla Ciebie. Mamy swoje prawa
17

Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”.

Napisany dnia: 27.11.2019, 09:30
„Akcja Zima”
12

Chociaż w najbliższym czasie meteorolodzy nie prognozują nadejścia zimy, to Miasto Jasło już teraz przekazuje ważne informacje dotyczące „Akcji Zima”, czyli zimowego utrzymania ulic i chodników w mieście 2019/2020.

Napisany dnia: 22.11.2019, 19:09
Jakie akcesoria do węża ogrodowego należy zakupić?
6

Kupiliśmy węża ogrodowego w sklepie budowlanym lub w promocji przez internet. Wybrany wąż ogrodowy ma odpowiednią długość i wiadomo, z której strony trzeba go podłączyć do ujścia wody, ale to wszystko. Co powinno się mieć, aby wszystko działało zgodnie z tym, jak powinno?

Napisany dnia: 21.11.2019, 12:50
Pamiętaj o aktualnym adresie podczas choroby
3

Jesteś chory? Idziesz na zwolnienie lekarskie? Pamiętaj, by podać lekarzowi aktualny adres, pod którym będziesz przebywał w czasie chorobowego. Jeśli zmienisz miejsce pobytu w trakcie niezdolności do pracy, poinformuj o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany.

Napisany dnia: 21.11.2019, 10:17
Wyjątkowa lekcja historii w Muzeum Polaków Ratujących Żydów
55

W najbliższą sobotę, 23 listopada 2019 roku, o godzinie 11:30, w Muzeum w Markowej rozpocznie się wzruszające spotkanie rodziny Ratujących z rodziną Ratowanych. Przybędzie Cipora Reem-Beer, w czasie Holokaustu ukrywana przez śp. Marię i Stanisława Dudków z Odrzykonia k. Krosna. Towarzyszyć jej będą najbliżsi krewni, a także liczna grupa młodzieży z Izraela. Wspólnie chcą uhonorować polską rodzinę, dzięki której Cipora Reem przetrwała niemiecką okupację.

Napisany dnia: 20.11.2019, 09:33
Jak dobrać narty? Poradnik dla początkujących
0

Narty stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej osoby, która chciałaby aktywnie spędzać czas zimą. Producentów sprzętu narciarskiego jest coraz więcej, co jest zaletą, ale i wadą, gdyż ogromne możliwości wyboru mogą go znacznie utrudnić, zwłaszcza osobom początkującym. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę wybierając swoje pierwsze narty.

Napisany dnia: 20.11.2019, 08:14
W Jaśle dbamy o bezpieczeństwo seniorów
5

Jasielski Uniwersytet III Wieku przy Podkarpackiej Szkole Wyższej, to miejsce bardzo lubiane przez jasielskich seniorów. To tutaj, 14 listopada, odbyła się konferencja „Bezpieczny senior na drodze w mieście Jaśle” zorganizowana przez Straż Miejską w Jaśle przy współpracy z Urzędem Miasta, a zrealizowana w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Napisany dnia: 19.11.2019, 09:49
Uważajmy na drodze. Kolizje z dzikimi zwierzętami!
8

Jesień to czas wzmożonej aktywności dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu pożywienia często migrują wyznaczonymi ścieżkami przez co niejednokrotnie wybiegają na drogę tuż przed jadący pojazd. Pamiętajmy zatem o zachowaniu ostrożności podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim zwracajmy uwagę na znaki ostrzegawcze, które uprzedzają o miejscach, gdzie występuje bądź może występować niebezpieczeństwo.

Napisany dnia: 15.11.2019, 14:22
Kiedy się zdecydować na rolety na wymiar?
0

Rolety gotowe, czy rolety na wymiar? To pytanie pojawia się praktycznie zawsze, gdy chcemy kupić rolety do salonu, sypialni czy kuchni. Podpowiadamy, dlaczego rolety na wymiar są lepszym rozwiązaniem.

Napisany dnia: 15.11.2019, 12:34
Zadbaj o to, by Twoja reklama trafiała do właściwych odbiorców. Potrzebujesz dobrej pozycji w Google
0

Zdecydowana większość produktów i usług ma szansę wzbudzić zainteresowanie tylko części konsumentów. Zagadnienie umiejętnego formułowania i kierowania przekazu reklamowego należy więc do najważniejszych, jakim muszą stawić czoła ludzie zajmujący się marketingiem. Wraz z upowszechnieniem się dostępu do internetu zyskaliśmy w tym zakresie zupełnie nowe możliwości. Ich wykorzystanie pozwoli Ci zostawić branżowych rywali daleko w tyle.

Napisany dnia: 13.11.2019, 09:56
Płatności bezgotówkowe w Polsce to już standard
5

Płatność bezgotówkowa kartą to częsty wybór w polskich sklepach i punktach usługowych. Dla Polaków jest wręcz oczywiste, że nie muszą nosić gotówki w portfelu. Taki trend to także szansa dla przedsiębiorcy na rozwój biznesu.

Napisany dnia: 12.11.2019, 18:32
 • W życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów

   

  Od 15 grudnia obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Układanka połączeń kolejowych zmieni się także dla Jasła. Niektóre z połączeń znikną z rozkładu. W ich miejsce pojawią się nowe. 

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105