Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jak przygotować się do pierwszych zajęć pole dance?
0

Pierwsze zajęcia pole dance zazwyczaj wywołują dużą ekscytację. Zdarza się jednak, że w głowie rodzi się wiele pytań, a wraz z nimi wątpliwości. Jeśli dotyczy to Ciebie, koniecznie czytaj do końca. Podpowiadamy, jak przygotować się do pierwszego treningu pole dance w życiu. Wbrew pozorom to nic trudnego!

Napisany dnia: 28.10.2021, 11:19
Monitoring w Jaśle dla bezpieczeństwa mieszkańców
8

Śmiało można powiedzieć, że monitoring jest sercem Straży Miejskiej w Jaśle. Obsługiwany przez operatorów, pracuje 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. Obecnie dysponuje 67. kamerami, w większości są to kamery obrotowe, o wysokiej rozdzielczości.

 

Napisany dnia: 27.10.2021, 13:38
Namioty reklamowe - dlaczego warto wykorzystać je w swojej firmie?
0

Budowanie wizerunku firmy jest procesem długotrwałym, który możliwy jest za pomocą różnorodnych nośników reklamowych. Namioty reklamowe są idealną opcją na reklamę dla każdego biznesu. Jak wiadomo, reklama stanowi kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, dlatego konieczny jest wybór odpowiednich nośników. Namioty reklamowe to świetny wybór zarówno na pogodę, jak i niepogodę. Dlaczego warto postawić na namioty reklamowe? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Napisany dnia: 26.10.2021, 10:28
Zmiany w rehabilitacji po COVID-19. Skorzysta z niej więcej pacjentów
2

Do programu rehabilitacji po COVID-19 można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta jeszcze więcej pacjentów.

Napisany dnia: 22.10.2021, 12:00
Policjanci zachęcają - sprawdź swoje światła!
3

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w wyznaczonych punktach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

Napisany dnia: 22.10.2021, 08:51
Dywan tarasowy – jak wybrać?
0

Jeżeli spędzamy dużo czasu na naszym tarasie, to z pewnością chętnie widzielibyśmy tam pasujący nam dywan. Pomimo tego, że nie jest to jeszcze najpopularniejsza kategoria dywanów, to zdobywa sobie ona coraz więcej zwolenników. 

Napisany dnia: 21.10.2021, 18:24
Rynek zniczy i świec: w oczekiwaniu na odbicie
0

Polska ze sprzedażą na poziomie 603 mln euro zaliczana jest do grupy największych światowych producentów świec i zniczy. Więcej sprzedają tylko Chiny. Według danych Observatory of Economic Complexity (OEC) eksport polskich świec w latach 2018–2019 wzrósł o 13,7 mln dolarów.

Napisany dnia: 19.10.2021, 08:12
Finbo – szybka pożyczka online
0

Bezkonkurencyjna oferta pożyczki przez Internet w Finbo utrzymuje się już od czerwca tego roku. Może się z nią mierzyć niewiele ofert innych firm pożyczkowych. Wysoka kwota i darmowe udzielenie środków finansowych plasują ją w czołówce szybkich pożyczek online.

Napisany dnia: 18.10.2021, 23:59
Beton architektoniczny w nowoczesnym wnętrzu
1

Obecnie coraz częściej urządzamy wnętrza naszych domów, biur i lokali usługowych w stylu industrialnym. Wdrożenie stylu industrialnego we wnętrzach, które nie są wnętrzami z epoki wymaga zastosowania szeregu materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton architektoniczny, stal, drewno i szkło. Poprzez ich umiejętny dobór i kompozycję uzyskujemy atrakcyjną i oryginalną przestrzeń, która nawiązuje do postindustrialnych loftów oraz dawnych hal fabrycznych adoptowanych na mieszkania.

Napisany dnia: 18.10.2021, 20:28
Zmiany w zasiłkach od 2022 roku
2

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?
1

Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

Napisany dnia: 15.10.2021, 10:00
Medyka. Udaremniono próbę przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy
5

Krajowa Administracja Skarbowa na Podkarpaciu udaremniła próbę przemytu 255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Napisany dnia: 13.10.2021, 13:59
Rynek pierwotny Warszawa
0

Na rynku nieruchomości w Warszawie dzieje się naprawdę sporo! Ciągle powstają nowe domy, mieszkania i apartamenty. Cały czas pojawiają się też nowi nabywcy mieszkań. Jak się okazuje, coraz chętniej kupowane są nieruchomości właśnie na rynku pierwotnym. To normalne, że wielu ludzi woli urządzić od samego początku swoje małe (bądź duże) M i dlatego stawia na rynek pierwotny.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:58
Zagłosuj na swoim osiedlu – trwa Jasielski Budżet Obywatelski
5

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy swój głos można oddać również na poszczególnych osiedlach. W tym tygodniu głosować w swoich domach i klubach osiedlowych mogą mieszkańcy: Brył, Brzyszczek i Kaczorowy, Gamratu i Mickiewicza oraz Ulaszowic (na placu zabaw przy ul. Mendysa).

Napisany dnia: 12.10.2021, 12:00
Międzygminne ćwiczenia OSP na terenie zakładu ERKO w Czeluśnicy
0

W minioną sobotę (9 października br.) w miejscowości Czeluśnica, gmina Tarnowiec odbyły się międzygminne ćwiczenia na terenie Zakładu ERKO sp.z.o.o.sp.k., w których udział brały jednostki OSP z terenu gminy Tarnowiec i Jasło. Ćwiczenia dotyczyły prowadzenia działań z zakresu gaszenia pożaru zakładu produkcyjnego. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Jaśle, 10 jednostek OSP z terenu Gminy Tarnowiec oraz 3 jednostki OSP z terenu Gminy Jasło.

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:23
Kalendarze na zamówienie dla firmy – czy wciąż będzie to dobrym rozwiązaniem?
0

Obecnie mamy do czynienia z szybko postępującą cyfryzacją oraz digitalizacją wszelkich procesów, materiałów, danych oraz informacji. Oznacza to, że większość znanych nam rozwiązań może powoli odchodzić do lamusa. Korzystamy dziś głównie z komputerów, a wiele zadań jesteśmy już w stanie załatwić jedynie z pomocą swojego smartfona, dlatego notatniki i inne standardowe rozwiązania wydają się być niepotrzebne. Z drugiej strony istnieją takie rozwiązania, które nadal są popularne pomimo upływu czasu, rozwoju, a także przemiany przyzwyczajeń i zachowań ludzi.

Napisany dnia: 11.10.2021, 07:20
Policjanci ostrzegają przez spoofingiem!
1

Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Napisany dnia: 08.10.2021, 16:21
Dieta ketogeniczna - sprawdź fakty i mity
9

Czy słyszałeś już o diecie ketogenicznej? Jeśli tak to prawdopodobnie spotkałeś się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami dotyczącymi tego sposobu odżywiania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dieta ketogeniczna jest całkowitym zaprzeczeniem diet, które przez lata były uznawane za najzdrowsze i najlepsze dla organizmu. Dieta ketogeniczna to dieta o wysokim spożyciu tłuszczów i minimalnej ilości węglowodanów.

Napisany dnia: 07.10.2021, 10:00
Stół do jadalni – jak wybrać odpowiedni kształt i rozmiar mebla?
0

Idealny stół do jadalni to nie tylko przykuwające wzrok wzornictwo. Mimo że wrażenia estetyczne są bardzo istotne, to przed zakupem, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad kilkoma praktycznymi kwestiami. To one decydują o komforcie, bez którego jadalnia straciłaby swoją podstawową funkcję. Funkcję miejsca, w którym goście i domownicy spotykają się, aby celebrować wspólne chwile. Zanim więc sięgniesz do portfela, odhacz poniższe pozycje z listy, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do perfekcyjnego wyboru stołu.

Napisany dnia: 07.10.2021, 09:14
A Ty, który projekt wybierasz? Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego
2

Dzięki budżetowi obywatelskiemu, to my MIESZKAŃCY decydujemy o tym co i gdzie ma powstać. Każdy głos ma znaczenie! Zdecyduj zatem jak ma się zmieniać nasze miasto. Masz czas tylko do 25 października!

Napisany dnia: 05.10.2021, 13:26
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105