Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jak wygląda opieka nad osobami starszymi za granicą?
5

Starzejące się społeczeństwo powoduje, że zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów osób starszych jest coraz większe. Jak wybrać opiekunkę? Jak opiekunka może szybko znaleźć rodzinę, której seniorem będzie mogła się profesjonalnie opiekować?

Napisany dnia: 27.02.2021, 09:34
Sprawdź jak wyglądają egzaminy do Policji w 2021 roku!
46

Z roku na rok pojawia się coraz więcej zainteresowanych stabilną i w miarę dobrze płatną pracą w Policji. To zdecydowanie kusząca opcja i pewny zawód, który można wykonywać bez obaw o zwolnienie aż do emerytury. W dzisiejszym artykule przybliżymy jak wyglądają testy do Policji w 2021 roku i jak ułatwić sobie ich zaliczenie.

Napisany dnia: 19.02.2021, 09:26
Czy warto kupić dziecku Nintendo Switch w 2021 roku?
9

Konsola Nintendo Switch to wygodna i zyskująca na popularności alternatywa dla najważniejszych graczy na rynku: PlayStation i Xboksa. Przekonaj się, że Nintendo Switch to prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych!

Napisany dnia: 18.02.2021, 11:15
ZUS przypomina: na wizytę możesz umówić się telefonicznie
0

Wybrany dzień oraz godzina, bez konieczności czekania. Przypominamy, że możesz przez telefon umówić się na wizytę w wybranej przez siebie placówce ZUS.

Napisany dnia: 18.02.2021, 10:18
Obywatel Nigerii nielegalnie przebywał w Polsce. Ujęła go Straż Ochrony Kolei w Przemyślu
31

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK w Przemyślu ujawnili obywatela Nigerii nielegalnie przebywającego w Polsce.

Napisany dnia: 12.02.2021, 16:00
Wydawanie żywności
4

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Jaśle informuje o wydawaniu żywności dla uprawnionych mieszkańców Jasła, posiadających skierowanie z MOPS Jasło.

Napisany dnia: 12.02.2021, 12:35
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętych akwenach wodnych w Jaśle
9

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle odbyli ćwiczenia praktyczne w ramach doskonalenia zawodowego z zakresu ratownictwa lodowego na akwenie wodnym przy ul. Kwiatowej w Jaśle.

Napisany dnia: 10.02.2021, 11:00
Kolejne wsparcie LOTOSU dla szpitali
4

Grupa LOTOS od początku pandemii włącza się w walkę z koronawirusem. Ważnym jej elementem jest wsparcie placówek systemu ochrony zdrowia w Polsce. Na początku lutego br. podjęto decyzję o przekazaniu przez Fundację LOTOS kolejnych środków, które trafią do szpitali w Parczewie, Nowym Tomyślu, Rypinie, Gdańsku, Gdyni oraz w Wejherowie. Koncern przekazał na ten cel już ponad 12 mln zł.

Napisany dnia: 09.02.2021, 14:37
Kulki gejszy - jak stosować?
41

Kulki gejszy to przyrząd przeznaczony do ćwiczenia mięśni Kegla, czyli mięśni dna macicy, jak i również do urozmaicenia gry wstępnej. Produkt składa się z dwóch kulek o niewielkiej średnicy, połączonych ze sobą za pomocą sznureczka. Istnieją jednak różne rodzaje tego produktu, odpowiadające różnym potrzebom konsumentek. Jeżeli chcesz urozmaicić swoje życie seksualne z użyciem kulek miłości, jesteś w dobrym miejscu!

Napisany dnia: 09.02.2021, 12:00
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oddali osocze i krew niosąc pomoc chorym na Covid-19
6

Ponad 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zgłosiło się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju, celem oddania osocza ozdrowieńców oraz krwi, która ratuje życie. Wyrażony tym sposobem akt solidarności społecznej ma bardzo duże znaczenie dla chorych, którzy potrzebują pomocy w walce z COVID -19.

Napisany dnia: 08.02.2021, 11:00
Tarcza antykryzysowa 7.0 – dyżur telefoniczny
1

9 lutego odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Jaśle. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej 7.0.

Napisany dnia: 08.02.2021, 09:15
Jak naładować akumulator?
5

Akumulator jest jednym z najważniejszych urządzeń w całym pojeździe. Akumulator, zwany również baterią samochodową, to źródło prądu stałego. Co zrobić, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu? W jaki sposób powtórnie go naładować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Napisany dnia: 04.02.2021, 10:01
jak oduczyć kota gryzienia?
16

Czy Twój kot przez większość czasu zachowuje się miło i przyjaźnie, ale podczas zabawy zamienia się w piranię? Czy Twój kot ma trudności z nauczeniem się, że gryzienie ludzi podczas zabawy jest niedopuszczalne? Nie martw się, oduczenie go tego nawyku nie jest niczym trudnym. Jak oduczyć koty gryzienia?

Napisany dnia: 03.02.2021, 08:15
Podkarpacka KAS rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem
3

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 19 osób działających w grupie i przeszukano 28 lokali. Zabezpieczono 70 nielegalnych automatów do gier, ponad pół mln złotych w gotówce, wysokiej klasy samochody, elektronikę oraz dokumentację finansową.

Napisany dnia: 02.02.2021, 11:04
Tipi dla dzieci – jak wybrać to najlepsze?
0

Namiot tipi dla dzieci jest genialnym i bardzo stylowym elementem dekoracyjnym pokoju każdego maluszka. To miejsce do zabawy, drzemki i spotkań z przyjaciółmi. Namioty dla dzieci są obecnie niesamowicie popularne, stąd ich duża dostępność. Jaki wybrać? Co wziąć pod uwagę w trakcie zakupów? Postaramy się Wam trochę podpowiedzieć!

Napisany dnia: 31.01.2021, 23:28
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – nabór rachmistrzów w Jaśle
12

Od 1 kwietnia do 30 czerwca Główny Urząd Statystyczny będzie przeprowadzał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Natomiast od 1 do 9 lutego można składać oferty na rachmistrza spisowego w Jaśle.

Napisany dnia: 29.01.2021, 19:24
Domy modułowe – charakterystyka, zalety i wady
0

Marzysz o wybudowaniu własnego domu, ale nie chcesz tracić wielu miesięcy, a nawet lat na postawienie budynku? W takim przypadku polecanym rozwiązaniem są domy modułowe. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz jakie są ich zalety i wady.

Napisany dnia: 28.01.2021, 17:08
Zapobiegaj problemom! Rozpoznaj infekcję intymną
0

Pojawienie się infekcji intymnej oznacza, że odporność naszego organizmu jest zachwiana. Takie osłabienie naturalnej bariery ochronnej może doprowadzić do rozwoju poważniejszych problemów. Jak szybko ją rozpoznać? Dowiedz się, jak dbać o zdrowie miejsc intymnych.

Napisany dnia: 28.01.2021, 09:59
1 % podatku dla jasielskich organizacji
0

Do końca kwietnia w urzędach skarbowych trzeba złożyć zeznania podatkowe. Jest to możliwość, by pomóc finansowo jasielskim organizacjom pozarządowym przekazując im 1 procent swojego podatku.

Napisany dnia: 26.01.2021, 15:00
Jak wybrać najlepszy rower?
2

Zakup roweru to spora inwestycja, która powinna zostać dokładnie przemyślana. Ważne jest to, aby już na początku określić posiadane potrzeby. Rodzaj konstrukcji powinien zostać dopasowany do preferowanego stylu jazdy. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie będziemy eksploatować jednoślad. Wiadomym jest, że inne warunki panują w lesie, a inne na górskim szlaku, czy też w mieście. Podjęcie trafnej decyzji nie zawsze jest łatwe! Pomocny może okazać się ranking rowerów.

Napisany dnia: 26.01.2021, 11:03
 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105