Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Szybko odetkaj zatkany nos. Domowe sposoby
1

Zatkany nos to dość częsta przypadłość zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Zazwyczaj jest objawem przeziębienia, wysuszenia śluzówki nosa lub alergii. Zanim wybierzesz się do lekarza, możesz spróbować odetkać zatkany nos z pomocą sprawdzonych, domowych metod.

Napisany dnia: 05.12.2023, 15:00
Jak objawia się grypa?
0

Grypa, podobnie jak przeziębienie, jest chorobą wirusową. To, co ją wyróżnia, to duża inwazyjność, silne i gwałtowne objawy oraz ryzyko groźnych powikłań. Chociaż z pozoru przypomina przeziębienie, jest od niego bardziej niebezpieczna. Grypy nie można lekceważyć, ale nauczyć się rozpoznawać jej objawy.

Napisany dnia: 05.12.2023, 14:58
Ranking perfum damskich – 5 najlepszych zapachów pod choinkę
0

Jeśli szukasz upominku dla wielbicielki markowych zapachów, sprawdź razem z nami, jakie są aktualnie top perfumy damskie.

Napisany dnia: 05.12.2023, 14:53
Trudne warunki na drogach - apelujemy o rozwagę
4

Panująca obecnie aura powoduje, że warunki na drogach są trudne. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być nawet przyczyną tragedii. Pamiętajmy, że padający śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Napisany dnia: 28.11.2023, 16:00
„Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7): Caritas Diecezji Rzeszowskiej świętuje Światowy Dzień Ubogich
8

„Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni…” – tę prawdę przypomniał Ojciec święty Franciszek w „Orędziu na VII Światowy Dzień Ubogich”, obchodzony pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7).

Napisany dnia: 23.11.2023, 09:24
Marihuana medyczna - na czym polega terapia konopna?
2

Leczenie konopiami jest w Polsce legalne od 2017 roku, kiedy to wprowadzono przepisy zezwalające na używanie marihuany w celach medycznych.

Napisany dnia: 22.11.2023, 23:46
Uzależnienia od alkoholu i narkotyków wśród młodzieży. Policjanci przeprowadzili debatę społeczną
14

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się debata społeczna. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości i poznać prawne oraz psychologiczne skutki uzależnień wśród młodzieży.

Napisany dnia: 21.11.2023, 11:23
Zbadaj swoje kości – OSTEOBUS odwiedzi Jasło
18

23 listopada 2023 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 50 zł.

Napisany dnia: 13.11.2023, 23:00
Święta coraz bliżej! Śmieszne skarpetki na prezent – hit czy kit?
1

Czy śmieszne skarpetki są dobrym pomysłem na prezent? Jedni lubią takie gadżety, a dla drugich są kiczowate. Dlatego wybierając taki upominek, trzeba dobrze go przemyśleć. Jakie wzory mogą spodobać się fanom wesołych podarunków?

Napisany dnia: 13.11.2023, 20:01
Praca w Caritas to nie tylko zawodowy obowiązek, ale poświęcenie dla dobra drugiego człowieka
9

„Caritas – to coś o wiele więcej niż dobroczynność czy filantropia. Caritas to miłosierna miłość względem drugiego człowieka, która jest owocem wiary w Jezusa.” Te słowa stały się głównym tematem spotkania formacyjnego dla 160 pracowników Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zorganizowanego w miniony poniedziałek w Budach Głogowskich.

Napisany dnia: 09.11.2023, 11:02
Najlepsze smartfony październik 2023
1

Zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu? Dziś to urządzenie jest niemalże niezbędne, służąc do kontaktu, pracy, rozrywki, czy robienia zdjęć. Który smartfon warto wybrać w październiku 2023 roku? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru i czy zawsze droższy znaczy lepszy? Przedstawiamy najlepsze smartfony w końcówce 2023 roku.

Napisany dnia: 30.10.2023, 13:54
Dyżur eksperta w JSP
0

Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Krośnie organizują cykliczne i stacjonarne dyżury w Jaśle!

Napisany dnia: 23.10.2023, 20:57
Akademia_CYBER.MIL na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie
1

W ramach inauguracji projektu Akademia_CYBER.MIL w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie zapraszamy na Wojskowe Dni Otwarte, które odbędą się 12 października w godz. 10.00 – 15.00 w Kampusie Technicznym przy ul. Jerzego Dmochowskiego 12.

Napisany dnia: 04.10.2023, 19:22
Darmowe wydarzenie dla mam i kobiet w ciąży! Krakowska inicjatywa “Mamo powiedz - jak się czujesz?” już 28.09 w Skołyszynie.
22

Nasze społeczeństwo nadal nie zdaje sobie sprawy, jak powszechna jest depresja poporodowa i jak dotkliwy może być jej wpływ na życie matki, dziecka i ich relacje. Brak świadomości i akceptacji społecznej wokół tego tematu może prowadzić do milczenia, izolacji i braku wsparcia dla kobiet, które doświadczają tego trudnego stanu. 28 września o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie i odbędzie się wydarzenie realizowane w ramach projektu Mamopowiedz.pl, którego celem jest popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat depresji poporodowej, jej zapobieganiu oraz leczeniu.

Napisany dnia: 28.09.2023, 11:13
Nabór do Dziennego Domu Pomocy w Myczkowcach
0

Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ul. Jana Styki 18, 35-006 Rzeszów, Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach ogłasza nabór uczestników do projekt „Dzienny Dom Pomocy w Myczkowcach – kontynuacja”, realizowanego w Myczkowcach.

Napisany dnia: 25.09.2023, 14:38
Działania Road Safety Days na drogach powiatu jasielskiego
8

Wczoraj, we wszystkich europejskich krajach została przeprowadzona akcja pn. Road Safety Days. Działania te były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Do akcji przyłączyli się także jasielscy policjanci.

Napisany dnia: 21.09.2023, 10:56
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów
6

Burmistrz Miasta Jasła informuje, że osoby powyżej 60 roku życia zamieszkałe na terenie miasta Jasła mogą od 18 września (poniedziałek) bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie w przychodniach Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4, ul. Baczyńskiego 27 oraz ul. 3-go Maja 101 (Rafineria).

Napisany dnia: 18.09.2023, 12:45
Szkolenia dla NGO
1

28-29 września, w Pracowni Aktywności Społecznych Generatora Nauki GEN w Jaśle (ul. Bednarska 2), odbędzie się pierwsze z serii szkoleń dla organizacji pozarządowych z terenu Jasła. Szkolenie będzie dotyczyło zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach pozarządowych.

Napisany dnia: 16.09.2023, 12:55
Co będzie modne jesienią 2023? Przegląd najpopularniejszych trendów
0

Moda jest dziedziną, która od wieków kształtuje naszą kulturę i tożsamość. Jest nie tylko sposobem na wyrażenie siebie, ale także lustrem obecnych czasów. Jesień 2023 zbliża się wielkimi krokami, więc warto przyjrzeć się temu, co będziemy nosić w nadchodzącym sezonie. W tym artykule omówimy najważniejsze trendy w odzieży i dodatkach oraz podpowiemy, jak świadomie je zaadaptować do swojej garderoby. Jakie będą najmodniejsze stylizacje na jesień? Sprawdźmy!

Napisany dnia: 12.09.2023, 20:54
Dobry Start, Rodzina 800+ – dyżur telefoniczny ZUS
0

Chcesz wiedzieć więcej o świadczeniach: 300+ z programu Dobry Start, świadczenie wychowawcze 800+? Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 12 września br. na dyżur telefoniczny.

Napisany dnia: 11.09.2023, 11:35
 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657