Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
ZUS: Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”
6

Około 30 mln zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już ponad 50 tys. osób na niemalże 80 tys. dzieci.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:49
Jak wybrać okap do pokoju z aneksem kuchennym?
0

Pokój z aneksem kuchennym, jeszcze do niedawna smutna konieczność w możliwie najmniejszych metrażem mieszkaniach, powoli staje się synonimem nowoczesności. Cieszy się szczególnym uznaniem osób młodych, zamieszkujących po raz pierwszy samodzielnie lokal. To połączenie dwóch funkcji pozwala na oszczędność przestrzeni, czyli de facto kosztów zakupu oraz łączy serce domu - kuchnię, z powierzchnią przeznaczoną do wypoczynku. 

Napisany dnia: 21.07.2021, 22:18
Już 1 mln wniosków o "Dobry start". Na Podkarpaciu ponad 50 tys.
7

1 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu "Dobry start". Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną - do 30 listopada 2021. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już 51 523 osób na 76 807 dzieci.

 

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:09
Kuchnia czy łazienka - gdzie ulokować pralkę?
1

Bardzo często, urządzając nowe mieszkanie lub też dom, zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie - w kuchni czy łazience? Większość z nas od razu myśli o łazience. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie i umieszcza pralkę w kuchni. Rozwiązanie to wbrew pozorom może być bardzo praktyczne oraz wygodne, szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w łazience niewielkich rozmiarów.

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:03
XI Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne w Hałbowie
2

W minioną niedzielę przy zbiorowej mogile Żydów zamordowanych przez Niemców w Hałbowie odbyło się XI Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne pod tytułem 'Pamięć i Nadzieja".

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:39
Korzyści z auta elektrycznego. 9 powodów, dla których warto kupić samochód na prąd
31

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze w całej Europie, również w Polsce. Istnieje wiele powodów, dla których warto je kupować, a najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Napisany dnia: 13.07.2021, 09:33
PG Partner - Wyremontujemy Twój dom
2

Nie ulega wątpliwości, iż remont domu bądź mieszkania to spore przedsięwzięcie. W sytuacji, gdy zależy nam na starannym i solidnym przeprowadzeniu wszelkich prac budowlanych, zadanie to warto powierzyć profesjonalnej firmie remontowej. Doświadczeni fachowcy posiadają specjalistyczną wiedzę, jak i doświadczenie, które jest niezbędne podczas remontu. Można więc śmiało stwierdzić, że zatrudnienie firmy remontowej niesie za sobą szereg korzyści. Szukasz sprawdzonej, a zarazem profesjonalnej ekipy remontowej? Koniecznie sprawdź ofertę PG PARTNER!

Napisany dnia: 13.07.2021, 09:29
Czy poduszki antyalergiczne są wygodne? Znajdź odpowiedni model w Lesznie
0

Objawy takie jak katar, kaszel, zaczerwienienie oczu, rumień, wysypka to symptomy charakterystyczne dla alergii, nazywanej jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety w otoczeniu domowym pojawiają się różne alergeny takie jak kurz, roztocza, bakterie, grzyby i pyłki. Jednym z dobrych rozwiązań jest zakup poduszki antyalergicznej.

Napisany dnia: 09.07.2021, 11:46
Jak być bezpiecznym podczas wakacji
1

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. To dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności.

Napisany dnia: 08.07.2021, 09:25
Bank PKO BP ostrzega przed oszustami!
3

Największy bank w Polsce ostrzega klientów przed oszustami. Jeśli dadzą się zwieść, mogą stracić swoje oszczędności. Oszuści dzwonią telefonicznie bądź wysyłają wiadomości SMS lub za pomocą innych aplikacji chcąc wyłudzić dane do logowania, autoryzacje transakcji lub dane karty płatniczej.

 

Napisany dnia: 07.07.2021, 18:12
Bezpłatne bilety na basen dla najmłodszych jaślan
4

Miasto Jasło przekazało jasielskim zarządom osiedli 1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen MOSiR. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu miasta.

Napisany dnia: 07.07.2021, 13:42
Jak wybrać sprzęt do termowizji?
0

Jeśli poszukujesz informacji na temat termowizji to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj między innymi informacje o tym na czym polega działanie kamery termowizyjnej, gdzie znalazła swoje zastosowanie oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając.

Napisany dnia: 06.07.2021, 09:00
Kwiaty prosto na ślub do rąk Pary Młodej
1

Kiedy myślimy o ślubie, nasze myśli natychmiast kierują się w stronę ukwieconego kościoła, samochodu, wiązanki ślubnej w rękach panny młodej, a także niezliczonych bukietów wręczanych przez gości.

Napisany dnia: 06.07.2021, 07:37
Trwa kampania przeciw pijanym kierowcom
7

Na terenie Jasła, w okresie wakacji, realizowana będzie ogólnopolska kampania przeciw pijanym kierowcom. Ma ona uczulić na problem nietrzeźwości na drogach, który od lat pozostaje jednym z głównych powodów wypadków drogowych.

Napisany dnia: 05.07.2021, 14:19
Profilaktyka 40 PLUS to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program startuje już 1 lipca
6

Profilaktyka 40 PLUS to jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. Od 1 lipca każdy Polak, który ma 40 lat lub więcej będzie mógł otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.

Napisany dnia: 02.07.2021, 14:07
Czy kupowanie roweru w sezonie jest opłacalne?
0

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem roweru, zapewne zauważyłeś już, że gama typów, modeli i przedziałów cenowych jest naprawdę szeroka. Ważne jest wybranie dobrego momentu na tego typu zakup, ponieważ ceny, w zależności od tego, czy kupujemy rower w sezonie, czy też nie, mogą diametralnie się różnić.

Napisany dnia: 02.07.2021, 14:00
Jak zmienił się rynek pierwotny w Krakowie w czasie pandemii?
0

Kraków od lat jest jednym z najchętniej zamieszkiwanych polskich miast, co przekłada się na wysokie ceny nieruchomości. Ogromny popyt wynika zarówno z bogatej historii miasta, jak i jego szybkiego rozwoju. Jak na ceny mieszkań wpłynęła pandemia? Czy zmniejszył się popyt? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Napisany dnia: 02.07.2021, 12:00
Położnictwo - nowy kierunek studiów w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie
0

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie uzyskała pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych w sprawie rozpoczęcia kształcenia na kierunku Położnictwo. Studia I stopnia na tym kierunku trwają 3 lata i umożliwiają uzyskanie tytułu zawodowego licencjata położnictwa.

Napisany dnia: 02.07.2021, 09:44
Czy dobry materac wpływa na jakość naszego snu?
3

Uczucie niewyspania i zmęczenia o poranku oraz silne, przewlekłe bóle pleców motywują wiele osób do szybkiej wymiany niskiej jakości materaca na nowy. Wiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż wysokiej jakości podłoże bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny snu oraz jej efektywności. Dzięki dopasowaniu parametrów materaca do osobistych potrzeb użytkownika pozwala budzić się pełnym sił, zrelaksowanych oraz gotowym do działania. W jaki sposób materac zwiększa wydajność nocnej regeneracji?

Napisany dnia: 01.07.2021, 08:28
Leczenie niepłodności – jakie metody oferuje współczesna medycyna i nauka?

Zgodnie z definicją WHO, niepłodność to niemożność zajścia w ciążę, mimo regularnego współżycia przez okres 12 miesięcy. Jej przyczyny mogą być bardzo różne i leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny (nierzadko po stronie obojga partnerów jednocześnie). Zdarza się również, że powodów niepłodności nie można jednoznacznie wskazać – mówimy wtedy o niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia), którą również można leczyć. Z czego wynika niepłodność i jakie formy terapii można zastosować?

Napisany dnia: 30.06.2021, 12:02
 • Czy to koniec marzeń o linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło?

   

  Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką  raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.  

 • Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów

  Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

 • Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

   

  Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

 • Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?

  Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady..

 • Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić

  W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

 • Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej

   

  Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

 • Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły

  W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

 • Na pierogi u "Wojtka" zawsze jest dobry moment

   

  Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Oprócz klasycznych pierogów ruskich i z kapustą można spróbować dzisiaj na przykład wyśmienitych pierogów z kurczakiem, które codziennie serwuje Bar Mleczny u „Wojtka”. Wszystko w niskiej cenie.

 • Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

  W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

   

 • Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym

  52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

 • Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

   

  Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
  Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego sekretarza. Po wyborach nastąpiły roszady na stanowiskach urzędniczych

  W wyniku czerwcowych przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Tarnowiec, nowym włodarzem gminy został Wiktor Barański. Następstwem wyborczego rozstrzygnięcia są roszady kadrowe w Urzędzie Gminy w Tarnowcu. Z funkcji sekretarza już w czerwcu zrezygnowała Agata Augustyn. Zastąpi ją Marek Hejnar..

 • Dyrekcja jasielskiego szpitala szykuje SOR na tzw. triaż

  Ministerstwo zdrowia wprowadziło system segregacji pacjentów, który ma na celu zwiększenie efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowotnego. W jasielskim szpitalu zostały zamontowane biletomaty oraz przygotowano pomieszczenie do wstępnego badania oraz kwalifikacji pacjenta do jednej z pięciu kategorii. Niebawem zostanie uruchomiony w nim TOPSOR.

 • Nowy łącznik dw 992 od ronda do ronda jest już otwarty - AKTUALIZACJA

  Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy skrzyżowaniem ulic Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego dobiegła końca. Od kilku dni odbywa się ruch na nowym łączniku. AKTUALIZACJA

   

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105