Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy. W pierwszym półroczu na Podkarpaciu ZUS wypłacił 2 mln zł więcej niż w 2020 r.
4

W pierwszym półroczu br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił na Podkarpaciu 1111 jednorazowych odszkodowań na łączną kwotę 7,1 mln zł (w analogicznym okresie w 2020 roku: 865 odszkodowań – 5,1 mln zł).

Napisany dnia: 23.11.2021, 11:00
Najlepsze kurtki kobiece na jesienno-zimowe spacery
0

Poszukujesz idealnej jesiennej kurtki? Zastanawiasz się, jakie odzienie wierzchnie wybrać na tegoroczną zimę? Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie.

Napisany dnia: 23.11.2021, 10:00
Kiosk profilaktyczny w rzeszowskim oddziale NFZ
0

Dwa lata temu w oddziale rzeszowskiego NFZ stworzyliśmy specjalne stanowisko ds. profilaktyki. Dziś wspólnie z Ministerstwem Zdrowia rozpoczęliśmy nową akcję prozdrowotną. Nasze stanowisko zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym dorośli na miejscu wykonają najważniejsze pomiary medyczne określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalny doradca zaproponuje udział w programach profilaktycznych lub skorzystanie z bezpłatnych diet od NFZ.

Napisany dnia: 23.11.2021, 09:05
Jak zaprojektować pergolę ogrodową?
0

Wzrost popularności budownictwa jednorodzinnego w Polsce doprowadził do sytuacji, w której coraz większa liczba inwestorów staje przed pytaniem: Jak zaprojektować pergolę ogrodową? W poniższym artykule zwrócimy uwagę na czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najbardziej dogodnych rozwiązań.

Napisany dnia: 23.11.2021, 08:45
Zmieniają się poniedziałkowe godziny pracy ZUS-u
0

W poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do godz. 17. Jest to o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana wejdzie w życie od 22 listopada i ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni, obsługa klientów będzie odbywać tak jak dotychczas, w godz. 8-15.

Napisany dnia: 22.11.2021, 15:16
Lecytyna – jaką warto kupić i dlaczego?
0

Lecytyna jest dostępna w formie suplementów diety. Warto rozważyć suplementację ze względu na wpływ, jaki ma ta substancja na organizm człowieka – szczególnie układ nerwowy. Na rynku istnieje wiele preparatów. Zobacz, jaki suplement z lecytyną warto kupić.

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:45
Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu warsztatowym?
1

Zarówno konieczność wykonywania drobnych napraw, jak i zainteresowanie pracami warsztatowymi wymagają zakupienia niezbędnych narzędzi. Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim warsztacie? Sprawdź przygotowaną przez nas listę.

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:41
Badanie osteoporozy w Jaśle
0

2 grudnia bieżącego roku przy Samodzielnym Publicznym Miejsko Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jaśle (ul. Mickiewicza 4) stanie Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza! Cena jednego badania wynosi 45 złotych.

Napisany dnia: 18.11.2021, 08:46
Korzyści z praktykowania jogi
7

Joga to starożytna praktyka łącząca ciało i umysł. W ostatnich latach zyskała popularność na całym świecie. Ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. To jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej odprężających form aktywności fizycznych.

Napisany dnia: 17.11.2021, 09:00
Elegancki garnitur biznesowy od Lavard skutecznym sposobem na sukces!
3

Garnitur jest od lat uniwersalnym kanonem eleganckiej mody męskiej. Ale nie tylko. Wywarł on ogromny wpływ także na modę damską i zagościł w niej na dłużej!

Napisany dnia: 17.11.2021, 08:00
Jak ćwiczyć z piłką do balansowania?
0

Piłki do balansowania są bardzo popularnym przyrządem wykorzystywanym zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Nic dziwnego, jej używanie ma niezliczoną ilość zalet. Jednak mimo tego, że znajduje się w wielu domach oraz siłowniach nadal pojawia się pytanie: jak z nią ćwiczyć?

Napisany dnia: 17.11.2021, 07:00
Rozbity gang okradający podróżnych w pociągach
4

Współpraca Straży Ochrony Kolei, CBŚP, Prokuratury Krajowej i biura bezpieczeństwa przewoźnika dalekobieżnego doprowadziła do rozbicia gangu, którego członkowie w różnych rejonach Polski okradali pasażerów pociągów. Do sprawy zatrzymano 7 osób, które zostały tymczasowo aresztowane. Zabezpieczono także narzędzia najprawdopodobniej służące do popełniania przestępstw oraz środki farmaceutyczne, które mogłyby być podane podróżnym. Apelujemy do osób, które zostały okradzione w pociągach dalekobieżnych, a nie zawiadomiły o tym organów ścigania o kontakt z policjantami CBŚP.

Napisany dnia: 16.11.2021, 20:45
Zmieniają się poniedziałkowe godziny pracy ZUS-u
0

W poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do godz. 17. Jest to o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana wejdzie w życie od 22 listopada i ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni, obsługa klientów będzie odbywać tak jak dotychczas, w godz. 8-15.

Napisany dnia: 16.11.2021, 12:18
Personalizowane koszulki sportowe – dla sportowców i kibiców
1

Personalizowane koszulki sportowe już od dawna są stałym elementem wydarzeń sportowych, bez względu na ich rangę. Oczywiście, sportowcy i kluby sportowe sięgają po koszulki z własnym nadrukiem, po to aby wyróżnić się, a jednocześnie zachować własny, niepowtarzalny charakter. Fani z kolei stawiają na personalizowane nadruki, identyfikując się ze sportowcami, którym kibicują, manifestując przywiązanie do barw klubowych oraz zapewniając sobie rozpoznawalność wśród zespołowej braci.

Napisany dnia: 15.11.2021, 09:14
Odwiedź Krainę Światła na Gubałówce
1

Tysiące kolorów, iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr – to wszystko czeka na chętnych, którzy w najbliższym czasie odwiedzą zakopiański ośrodek PKL Gubałówka. Już od 11 listopada do końca zimy Gubałówka po raz kolejny stanie się magicznym miejscem i najjaśniejszym punktem widokowym w Polsce.

Napisany dnia: 10.11.2021, 17:00
Bezpłatne badania mammograficzne
3

27 listopada przy krytej pływalni w Jaśle kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania mammograficzne można również wykonać bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji, w Pracowni Mammografii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Napisany dnia: 10.11.2021, 14:00
„Akcja Zima” w sezonie 2021/2022, czyli zimowe utrzymanie ulic i chodników w mieście
3

Jeszcze w październiku br. Miasto Jasło zawarło umowy na zimowe utrzymanie ulic, placów i chodników. 8 wykonawców będzie dbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i przechodniów. Łączny koszt tego zadania to około 1,2 mln zł.

Napisany dnia: 10.11.2021, 11:32
Pomóż i zgłoś osoby zagrożone wychłodzeniem
4

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta Jasła o przekazywanie wszelkich informacji o osobach narażonych na wychłodzenie organizmu, w szczególności o osobach bezdomnych, samotnych, niepełnosprawnych i starszych.

 

Napisany dnia: 08.11.2021, 13:00
Policjanci pomogli spełnić marzenie Filipa i Adama
3

Radość i niezwykłe wzruszenie towarzyszyło jasielskim policjantom podczas spotkania z Filipem i Adamem. Dwaj uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej LATAWIEC z Majscowej, odwiedzili w piątek jasielską komendę. Było to dla nich niezwykłe wydarzenie pozwalające na rozwijanie nowych umiejętności. Policjanci przygotowali dla nich wiele ciekawych atrakcji.

 

Napisany dnia: 08.11.2021, 09:24
Podsumowanie Akcji "Znicz 2021" w powiecie jasielskim
6

Jasielscy policjanci podsumowali pięciodniową ogólnopolską akcję "Znicz 2021". Na drogach powiatu jasielskiego nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 18 kolizjami drogowymi. Zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Napisany dnia: 03.11.2021, 19:49
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657