Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
ZUS: coraz mniej czasu na zwolnienie ze składek
0

Do 30 czerwca tego roku można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 22.06.2021, 09:17
Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa?
2

Automatyka budynkowa to cały schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki temu otrzymujesz kontrolę nad każdym z nich i możesz swobodnie sterować za pomocą tabletu, smartfona lub odpowiedniego, dedykowanego panelu. Obecnie najnowsze technologie potrafią zaskakiwać swoich odbiorców, a Smart Home powoli staje się standardem.

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:34
ZUS: ruszają Centra Obsługi Wniosków o Ulgi
2

W całym kraju ruszają Centra Obsługi Wniosków o Ulgę (CUL). Będą one obsługiwały wnioski o udzielenie ulgi na należności z tytułu składek, nienależnie pobrane świadczenia oraz ulgi w postępowaniach egzekucyjnych, np. zwolnienie spod egzekucji zajętego rachunku bankowego, składane przez naszych klientów w dowolnym miejscu.

Napisany dnia: 21.06.2021, 12:00
Jerzy Adam Brandhuber (1897-1981). Dla przyjaciół Jurek
1

Siedemdziesiąt cztery lata temu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 2 lipca 1947 roku utworzył Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Jako jeden z pierwszych podjął w nim pracę Jerzy Adam Brandhuber, który w Oświęcimiu zamieszkał po wojnie i przebywał tutaj stale aż do śmierci w dniu 19 czerwca 1981 roku. Były więzień KL Auschwitz, artysta malarz członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej, odznaczony m. in. dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Odznaką Orlęta i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Napisany dnia: 21.06.2021, 09:01
Debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok
17

21 czerwca, na sesji Rady Miejskiej Jasła, odbędzie się debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok. Raport ten obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej Jasła oraz budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 18.06.2021, 13:37
Bon turystyczny chętnie wykorzystywany
0

Od sierpnia ub.r. rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano ponad 1,7 mln. bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 217 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 77 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano 12 tys. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok.

 

Napisany dnia: 17.06.2021, 15:13
5 kroków do skutecznego rzucenia palenia - jak uwolnić się od nikotyny bez wymówek i efektów odstawiennych
2

Rzucanie palenia to proces, który może trochę potrwać. Dlatego warto "uzbroić się" w cierpliwość i determinację, które zdecydowanie pomogą nam w rzucaniu palenia. 

Napisany dnia: 17.06.2021, 12:42
Czy warto inwestować w fotowoltaikę?
16

Produkcja prądu na terenie naszego kraju w największym stopniu opiera się wciąż o spalanie biomasy czy węgla w elektrowniach cieplnych. Trzeba jednak zauważyć, że możemy zacząć korzystać z prądu, który powstanie w zupełnie inny sposób i co ważne - wyprodukujemy go samodzielnie! Takie możliwości dają, chociażby turbiny wiatrowe oraz fotowoltaika. Skupmy się na drugiej opcji, ponieważ z każdym dniem rośnie popularność takich instalacji, ale również pojawia się przy tym mnóstwo pytań. Pierwszym z nich jest to, czy aby na pewno fotowoltaika się opłaca? W niektórych przypadkach nawet bardzo!

Napisany dnia: 13.06.2021, 10:16
Boazeria angielska - czy sprawdzi się w tradycyjnym stylu?
0

Boazeria angielska to element dekoracyjny, który zakrywa dolną część ściany w pomieszczeniu - zazwyczaj jest to około 1/3 jej wysokości. Najczęściej występuje w kolorze białym, dzięki czemu w doskonały sposób łączy się z innymi barwami. Montowana jest przede wszystkim w przedpokojach, holach oraz salonach, jednakże można ozdobić nią każde pomieszczenie. Czy sprawdzi się ona także w tradycyjnym stylu?

Napisany dnia: 13.06.2021, 10:10
Znamy Juniorów Przedsiębiorczości
8

7 czerwca w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Junior Przedsiębiorczości”. Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz z Małgorzatą Adamską-Chmiel, zastępcą burmistrza, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyli zwycięzcom nagrody.

Napisany dnia: 11.06.2021, 06:52
Policjanci z jasielskiej drogówki prowadzili działania pn. "Bądź bezpieczny na drodze"
0

Policjanci z Jasła, realizowali działania profilaktyczne mające na celu przybliżenie uczestnikom ruchu drogowego nowych przepisów, które weszły w życie 1 czerwca br. Prowadzone działania realizowano w oparciu o założenia kampanii „Bądź rozważny na drodze”, którą zainaugurowano w marcu, na terenie gminy Nowy Żmigród. Wtorkowe przedsięwzięcie wpisuje się także w trwającą już akcję pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”.

Napisany dnia: 10.06.2021, 08:50
Zasiłek dodatkowy dla rodziców do końca roku szkolnego
1

Do 25 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego, rodzice dzieci do lat ośmiu i dzieci niepełnosprawnych mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on w przypadku zamknięcia lub ograniczonego funkcjonowania żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19.

Napisany dnia: 08.06.2021, 16:00
Wydawanie żywności
0

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Jaśle informuje o pomocy żywnościowej dla mieszkańców Jasła.

Napisany dnia: 08.06.2021, 13:32
Salon fryzjerski. Reklama i promocja
0

Prowadzenie własnego biznesu to niełatwe zadanie. Wie o tym każdy przedsiębiorca, który każdego dnia musi pełnić dziesiątki funkcji we własnej firmie. Księgowość, dostawy, usługi, reklama – wszystko to spoczywa często na barkach jednej osoby. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by ułatwić sobie życie i sprawić, że własny interes będzie przynosić nam więcej satysfakcji niż zgryzot. Kluczem do sukcesu jest rozsądne planowanie obowiązków – między innymi tych dotyczących reklamy. Jak do nich podejść, prowadząc salon fryzjerski? Sprawdzamy.

Napisany dnia: 07.06.2021, 22:00
Grafiki pracy online - jak stworzyć dobry system w swojej firmie?
0

Internet w dobie cyfryzacji jest niezbędnym narzędziem do korzystania z różnych funkcjonalności. Przede wszystkim firmy małe i te duże używają go do różnych procesów w swoich branżach. Aplikacje te pomagają kontrolować oraz zarządzać biznesem, a także umożliwiają systematyczne oraz szybkie planowanie wielu spraw, prac, terminów itp. Zaplanowanie dziś spotkania czy też stworzenie danego grafik pracy jest jak najbardziej możliwe. A zalety płynące z użytkowania tych funkcji są ogromne.

Napisany dnia: 07.06.2021, 19:00
Liczymy się dla Polski - trwa narodowy spis powszechny
3

Na terenie naszego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP). Taki rodzaj spisu jest badaniem obowiązkowym i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.

Napisany dnia: 04.06.2021, 12:35
Policjanci odzyskali skradziony rower
11

Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali rower, którego kradzież kilka dni temu zgłosił mieszkaniec Jasła. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 19-letni jaślanin.

Napisany dnia: 01.06.2021, 12:06
KAS rozbiła grupę przestępczą – akcja na terenie kilku województw
11

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeszukała ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych. Zatrzymano 4 osoby, na rachunkach bankowych zablokowano ponad 3 mln zł.

Napisany dnia: 31.05.2021, 10:03
PGE Dystrybucja S.A. informuje o planowanym wyłączeniu prądu
6

Początkiem czerwca na terenie powiatu jasielskiego wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej. Zakład PGE Dystrybucja S.A. Informuje, że wyłączenia prądu nastąpią od 1 do 4 czerwca.

Napisany dnia: 28.05.2021, 09:24
Korzyści z picia kawy
22

Spożywanie kawy w dużych ilościach często traktowane jest jako złe przyzwyczajenie i nałóg, uważa się, że kawa szkodzi sercu i podnosi ciśnienie. Jednak taki efekt obserwuje się u osób, które piją kawę tylko sporadycznie. Osoby przyzwyczajone do kawy, tak zwani kawosze nabywają odporność i u tych osób nie dochodzi do wzrostu ciśnienia po wypiciu codziennej porcji kawy.

Napisany dnia: 26.05.2021, 14:16
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105