Strona główna
Najważniejsze właściwości nici dentystycznych. Przeczytaj i dowiedz się, jak używać ich w optymalny sposób

Niektórzy higienę jamy ustnej ograniczają do codziennego mycia zębów – a i to zdarza im się odpuszczać. Na przeciwnym biegunie znajdują się osoby, które przywiązują bardzo dużą wagę do zdrowia tej części ciała i w tym celu korzystają z wszelkich dostępnych środków. Do obowiązkowego wyposażenia dbających o zęby (i nie tylko) z pewnością zalicza się nić dentystyczna. Jednak nie każdy ma świadomość, że akcesoria z tej kategorii występują w wielu różnorodnych, wykazujących się odmiennymi właściwościami wariantach.

Napisany dnia: 20.09.2019, 18:00
Czy zakup kontenerów budowlanych się opłaca?
1

Kontenery budowlane to nieodłączny element budowy. To właśnie w nich składuje się śmieci, które zdecydowanie lepiej się wywozi, bo są dzięki nim w jednym miejscu. Można je kupić i wynająć, bo wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby nie stracić swoich pieniędzy.

Napisany dnia: 20.09.2019, 11:38
Akcesoria dla zwierząt – jakie rzeczy dla psa warto kupić?
0

Okres kompletowania niezbędnej wyprawki dla psa przez wielu właścicieli określany jest jako bardzo przyjemny. Wiele osób po latach spędzonych z pupilem ze wzruszeniem patrzy na pierwszą zabawkę, jaką mu kupili. Zdarza się jednak, że niektóre psie akcesoria okazują się zupełnie nietrafione.

Napisany dnia: 17.09.2019, 14:14
Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!
0

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

Napisany dnia: 17.09.2019, 09:00
Łóżeczko dla niemowlaka – jakie wybrać, aby zapewnić mu bezpieczeństwo?
0

Niemowlę przesypia większą część dnia, co oznacza, że potrzebuje wygodnego i bezpiecznego łóżeczka. Klasyczne drewniane modele nie wychodzą z mody, ale rodzice mogą liczyć również na dodatkowe wyposażenie ułatwiające opiekę nad maluszkiem. Jak poznać, że łóżeczko spełnia wysokie normy jakościowe?

Napisany dnia: 16.09.2019, 12:42
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” od września w MBP w Jaśle
0

Od września 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włącza się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, by przypomnieć o korzyściach płynących ze wspólnego rodzinnego czytania.

Napisany dnia: 16.09.2019, 12:00
MOPS w Jaśle zaprasza do udziału w projekcie „Akademia Pełni Życia”
0

Projekt adresowany jest do osób niesamodzielnych w wieku 60 +, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, zamieszkałych w województwie podkarpackim na terenie miasta Jasła.

Napisany dnia: 16.09.2019, 08:47
ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” i olimpiady
8

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który adresowany jest do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy.

Napisany dnia: 12.09.2019, 11:05
Program do faktur z JPK
0

Wystawianie faktur w małych i średnich przedsiębiorstwach to coraz częściej spotykana czynność.
Towarzyszy im również generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego zwanego w skrócie JPK. Aby móc
prawidłowo fakturować i przygotowywać plik JPK potrzebny jest właściwy program do fakturowania.

Napisany dnia: 11.09.2019, 14:10
Ochotnicza Straż Pożarna w Żółkowie otrzymała defibrylator
2

Defibrylator marki ZOLL wraz z modułami szkoleniowymi trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Jasło-Żółków. Miasto kupiło go otrzymując niemal 100 proc. dofinansowanie (7,3 tys. zł) z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

Napisany dnia: 11.09.2019, 10:43
Obcokrajowcy zdobywają polskie szczyty – i to coraz chętniej!
0

Z roku na rok coraz więcej zagranicznych turystów wybiera wczasy w Polsce. Jak uprzyjemnić im pobyt i sprawić, żeby powrócili (a także by zachęcili rodzinę i przyjaciół do przyjazdu do naszego kraju)? Otwartością, unikatowością i… nowoczesnością.

Napisany dnia: 10.09.2019, 11:01
Świadczenie uzupełniające 500 +.
12

Od 1 października br. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami ZUS zaprasza na „Dzień Otwarty dla Klientów”.

Napisany dnia: 05.09.2019, 08:00
Rusza akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”
0

Już 2 września 2019 roku rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej.

Napisany dnia: 04.09.2019, 17:00
Mieszkańcy dbają o swoje posesje
1

W czerwcu pisaliśmy o cennej inicjatywie mieszkańców z bloku przy ul. Jagiełły 13, którzy wspólnie założyli i dbają o przyblokowy ogród kwiatowy. Podobną inicjatywą może poszczycić się blok 11 A przy ul. Rafineryjnej.

Napisany dnia: 04.09.2019, 10:09
Jak dobrze zaaranżować łazienkę? Uczyń ją przyjemną i wygodną
0

Wielu z nas chętnie przeobraża przestrzeń wokół siebie, sprawdzając w praktyce kolejne rozwiązania i ustawienia. Są jednak pomieszczenia, które, choćby ze względu na niezbędną w nich infrastrukturę i urządzenia, muszą być przygotowane do użytkowania raz a dobrze, bo gruntowna przemiana będzie nieść ze sobą niemałe koszty, a także poważne niewygody. Z całą pewnością dotyczy to łazienki.

Napisany dnia: 04.09.2019, 08:00
Jak rozpoznać dobry szampon do włosów? To nie takie oczywiste
0

Do zakupów różnego rodzaju wyrobów codziennego użytku, takich jak kosmetyki, miewamy różne podejście. Niekiedy są przedmiotem głębokiego namysłu i analizowania uzyskiwanych dzięki nim efektów, inni zaś wybierają po prostu najtańsze, wychodząc z założenia, że przecież istotnie się między sobą nie różnią. Często jest to prawda, nie znaczy to jednak, że nie warto poświęcać temu uwagi. Przeciwnie, wymaga tego troska o zdrowie. Bezpiecznych dla niego propozycji nie trzeba w dodatku długo szukać.

Napisany dnia: 03.09.2019, 08:06
Jesteś uczniem lub studentem potwierdź uprawnienia do renty rodzinnej
1

Każdy, uczeń (jeżeli ukończył 16. rok życia) lub student, którzy pobierają rentę rodzinną po zmarłym rodzicu lub opiekunie - powinni zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuowaniu nauki lub jej zakończeniu.

Napisany dnia: 02.09.2019, 12:00
Projekt JDK: „Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przełomu wieków”
3

Jasielski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację zadania pn. „Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przełomu wieków”. Na projekt, który będzie realizowany do końca października br. składa się: renowacja i oprawa części prac malarskich, wystawa, album prezentujący zasoby artystyczne JDK, film dokumentujący posiadane zbiory, konferencja naukowa dotycząca sztuki malarskiej z regionu pogranicza oraz warsztaty z malarstwa akwarelowego. Kwota dofinansowania wynosi 30 000 zł, wkład własny beneficjenta 16 350 zł.

Napisany dnia: 02.09.2019, 09:35
Biżuteria złocona: jak wybrać, by się nie sparzyć. Przedstawiamy przydatne triki
0

Cudowny blask, intensywnie żółty kolor i szlachetny wygląd – złocone kosztowności trudno na pierwszy rzut oka odróżnić od tych w całości wykonanych ze złota. Wyraźną różnicę można za to dostrzec po przyjrzeniu się próbie umieszczonej na biżuterii albo po dłuższym jej noszeniu. Z czego zatem są zrobione złocone kosztowności i czy tak, jak oryginalny kruszec, będą cieszyć swoim szlachetnym połyskiem przez długie lata? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Napisany dnia: 02.09.2019, 08:00
O czym warto pamiętać wyposażając się w rollupy? Podpowiadamy
0

Żyjemy w epoce, którą już lata temu zaczęto określać mianem obrazkowej, toteż to, co ukaże się oczom odbiorców dowolnego przekazu, jaki zechcemy do nich skierować, jest bardzo istotne. Waga budowy wizerunku poprzez jak najdoskonalsze elementy graficzne i ich nośniki rośnie wraz z przemianami technologicznymi i wielkim wzrostem przepustowości sieci. Koniecznie trzeba więc o to dbać, w czym niezwykle przydatne są bardzo proste elementy.

Napisany dnia: 30.08.2019, 08:00
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Z pomocą dietetyka Naturhouse schudłam 20 kg

 • Spektakularne nokauty i walka roku na gali HFO: Spartan Night Jasło

   

  W piątkowy wieczór, w hali MOSiR Jasło odbyła się gala sportów walki HFO: Spartan Night. Kibice, którzy niemal szczelnie wypełnili trybuny zobaczyli dwanaście emocjonujących pojedynków. Nie brakowało walk na wyniszczenie i spektakularnych nokautów. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Spartan Jasło Fight Club.

 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105