Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Studenci z Jasła pomagają zwierzętom w Krośnie
2

Starości I i II roku jasielskiej filii Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi tj. p. Mateusz Michalec, p. Natalia Madej wraz z p. Tomaszem Bieniasem odwiedzili schronisko dla zwierząt Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Krośnie i przekazali kilkadziesiąt kilogramów specjalistycznej karmy, pochodzącej z ogólnouczelnianej zbiórki, która odbyła się w czerwcu br.

Napisany dnia: 05.07.2022, 11:17
Parkuj z „głową” - apeluje Straż Miejska
18

Jasielscy strażnicy miejscy każdego dnia spotykają się z kuriozalnymi przypadkami łamania zasad dotyczących parkowania w naszym mieście. Na „kopercie”, na trawniku, na środku chodnika czy na przejściu dla pieszych. Trzeba przyznać, że w wyborze miejsca parkingowego kierowcom fantazji nie brakuje.

Napisany dnia: 30.06.2022, 11:54
Policjanci i strażnicy miejscy z wizytą na półkolonii
0

Policjanci i Strażnicy Miejscy z Jasła, rozpoczęli realizację zadań wynikających z ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, odwiedzili uczestników półkolonii w Zespole Szkół nr 5 w Jaśle oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, aby omówić podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

Napisany dnia: 29.06.2022, 10:24
Bezpłatne bilety na basen dla dzieci i młodzieży z Jasła
5

Miasto Jasło przekazało jasielskim zarządom osiedli 1580 bezpłatnych biletów na odkryty basen MOSiR. Bilety przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu miasta.

Napisany dnia: 28.06.2022, 16:35
Archiwizacja dokumentów przez profesjonalną firmę – etapy, zalety
0

Polskie przedsiębiorstwa wytwarzają w ciągu roku mnóstwo dokumentów. Te kluczowe muszą być archiwizowane przez określony czas. Ma to służyć ewentualnym kontrolom ze strony różnych instytucji państwowych i firm audytorskich. Profesjonalne firmy zajmujące się archiwizacją dokumentów potrafią ten proces znacząco ułatwić.

Napisany dnia: 27.06.2022, 23:03
Jak dobrać dach do projektu domu?
0

Blacha na dach jest szczególnie popularnym materiałem używanym w trakcie budowania domu. Na uwagę zwraca ciekawe wzornictwo, różnorodna kolorystyka oraz wytrzymałość. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, aby cały dom prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie.

Napisany dnia: 24.06.2022, 13:20
5 mitów o łazienkach
2

Aranżacja łazienki to kwestia, która przysparza wielu problemów. Wszystko dlatego, że jest to wnętrze, które ma pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Istotne by było przestrzenią zapewniającą nam komfort w trakcie codziennych zabiegów higienicznych, a przy tym pozwalało nam się zrelaksować i odpocząć. 

Napisany dnia: 21.06.2022, 13:24
Najlepsze prezenty dla trzylatka
1

Wybranie odpowiedniego prezentu dla trzyletniego dziecka to wbrew pozorom wcale nie jest łatwe zadanie. Ten okres w życiu malucha jest wyjątkowo dynamiczny, a on sam zamienia się w małego odkrywcę. Zbliżające się urodziny, imieniny czy święta sprawiają, że zaczynasz zastanawiać się, co kupić swojemu małemu mężczyźnie. Lista rzeczy, którymi interesuje się trzylatek, może być niezwykle zmienna, dobrze więc zainwestować w zakup prezentu ponadczasowego i klasycznego. W zestawieniu tym znajdziesz propozycje, które bez wątpienia podbiją serce każdego malucha.

Napisany dnia: 20.06.2022, 19:46
Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” w Jaśle
1

Miasto Jasło po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Będzie ona prowadzona przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz służbami mundurowymi i instytucjami na co dzień zajmującymi się problematyką bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Napisany dnia: 20.06.2022, 11:00
Padł rekord - zebrali 9,5 tony zużytych baterii
1

Niemal 9,5 tony zużytych baterii, dokładnie 9 234 kg, zebrały jasielskie przedszkola i szkoły podstawowe w ramach XXII konkursu ekologicznego organizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury 13 czerwca, a nagrody uczestnikom konkursu wręczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 20.06.2022, 08:53
Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła dotycząca udziału mieszkańców w debacie nad Raportem o stanie Miasta Jasła za 2021 rok
11

Informuję, iż zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z póź. zm.) Burmistrz Miasta Jasła przedstawił Raport o stanie Miasta Jasła za 2021 rok.

Napisany dnia: 15.06.2022, 10:16
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Jaśle
1

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jasła (osoby fizyczne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, JST) na indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 15.06.2022, 09:28
Dlaczego strategia link-buildingowa jest tak ważna w SEO?
0

Spośród wielu procesów wchodzących w skład pozycjonowania strony i zabiegów SEO, link-building zajmuje szczególnie istotne miejsce, które w dużej mierze determinuje dynamikę ruchu na naszej stronie i jej odbiór przez algorytmy Google. Czym dokładnie jest link-building i jak wdrożyć ten element do swoich działań SEO?

Napisany dnia: 14.06.2022, 10:28
Wkrótce otwarcie basenu otwartego w Jaśle. Sprawdźcie ceny biletów
15

Już w najbliższą sobotę 18 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle otwiera basen odkryty. Obiekt będzie dostępny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00.

Napisany dnia: 13.06.2022, 10:32
Porozumienia z dyrektorami szkół z klasami mundurowymi podpisane
1

Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle – ppłk Jacek Paśko podpisał porozumienia z Dyrektorami szkół z klasami mundurowymi z terenu powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 06.06.2022, 21:39
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
6

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle zachęca wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego! Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Napisany dnia: 06.06.2022, 11:45
Uczniowie z Chemika i „Niebo nad Malborkiem”
5

27 maja 2022 roku uczniowie klasy 3 Ph Paweł Wojdyła i Dominik Pruchnik pod opieką pana Damiana Matłosza z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle uczestniczyli w półfinałach zawodów w ramach ogólnopolskiego projektu Learn&Fly.

Napisany dnia: 02.06.2022, 10:59
Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS odwiedzi Jasło
0

3 czerwca 2022 r. w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza 4 w Jaśle przeprowadzone zostanie badanie osteoporozy. Cena badania wynosi 45 zł.

Napisany dnia: 31.05.2022, 11:11
Świadczenie rehabilitacyjne – dyżur telefoniczny ZUS
1

W środę, 18 maja, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące świadczenia rehabilitacyjnego.

Napisany dnia: 17.05.2022, 12:24
Moda na crossovery – czy do dobry wybór dla przedsiębiorców?
1

Jeśli szukasz nowego samochodu dla firmy, sprawdź crossovery. Te auta coraz bardziej podbijają rynek motoryzacyjny. Są wygodne, bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne. Nadają się do jazdy miejskiej i podmiejskiej. Przekonaj się, dlaczego crossovery to dobry wybór dla przedsiębiorcy.

Napisany dnia: 13.05.2022, 08:21
 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657