Strona główna
Jedzenie ma być lekiem a nie trucizną
0

Nadwaga i otyłość to współczesne choroby cywilizacyjne, na które zapada coraz więcej osób. Niepokojące jest również to, że problem ten dotyka najmłodszych. Z Grzegorzem Łapanowskim, prezesem Fundacji Szkoła na Widelcu, który promuje ideę zdrowego odżywiania wśród dzieci rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 25.06.2019, 14:25
Bezpłatne bilety na otwarty basen
3

Miasto Jasło, jak co roku w okresie wakacyjnym, zaplanowało przydział bezpłatnych biletów na basen odkryty MOSiR dla dzieci i młodzieży z jasielskich osiedli. Łącznie na osiedla trafi 1580 biletów o wartości 7 tys. 900 zł.

Napisany dnia: 24.06.2019, 18:42
Porównywarka OC – nie przepłacaj za swoją polisę!
3

Czeka Cię wykupienie polisy OC? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, aby natychmiast wyliczyć koszty u różnych ubezpieczycieli, a potem od razu zawrzeć umowę on-line!

Napisany dnia: 21.06.2019, 22:39
Zebrano cztery i pół tony zużytych baterii
6

4557 kg zużytych baterii zebrano w przedszkolach i szkołach podczas tegorocznego, XXI konkursu ekologicznego „Zbiórka zużytych baterii”. Corocznie udział w nim bierze około 5000 przedszkolaków i uczniów z terenu Jasła.

Napisany dnia: 17.06.2019, 13:17
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upałów!
0

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie. We wnętrzu pojazdu, pozostawionego w pełnym słońcu, bardzo szybko wzrasta temperatura i tworzy się swego rodzaju szklarnia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas upalnej pogody i nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Napisany dnia: 14.06.2019, 11:41
Kolej przygotowana na upały
4

Na czas upałów zarządca infrastruktury wprowadził dodatkowy monitoring linii kolejowych. Wdrożono jazdy patrolowe, w gotowości pozostaje 66 pociągów sieciowych i 172 zespoły szybkiego usuwania usterek. Kolejarze przypominają o zaopatrzeniu się w wodę przed podróżą.

Napisany dnia: 12.06.2019, 11:29
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Dlaczego czerwiec nie jest dobrym miesiącem do przejścia na emeryturę?
0

Czerwiec to najmniej korzystny miesiąc do przejścia na emeryturę. Wszystko z powodu waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Napisany dnia: 10.06.2019, 10:00
Jaki dysk zewnętrzny wybrać? 5 polecanych modeli
0

Jeśli przechowujesz na swoim komputerze dużą liczbę plików, prędzej czy później może się okazać, że dotychczasowa pamięć dysku twardego będzie niewystarczające. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup pojemnego dysku zewnętrznego. Który nośnik danych wybrać? SSD czy HDD? Jakie są plusy i minusy każdego z dysków? I wreszcie - które modele polecamy? Sprawdź w dzisiejszym artykule.

Napisany dnia: 05.06.2019, 08:50
W Jaśle powstanie pięć nowych stref aktywności
8

Miasto Jasło dostało dofinansowanie do projektu pn. „Budowa 5 Otwartych Stref Aktywności w Jaśle”. Strefy te powstaną przy: Zespole Szkół Miejskich nr 3, domu osiedlowym przy ul. Leśnej i ul. Okrężnej, na osiedlu Ulaszowice oraz na Ogródku Jordanowskim w Jaśle. Koszt inwestycji wyniesie 254 tys. zł, z czego dofinansowanie blisko 120 tys. zł.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:25
Odkurzanie nie musi być koszmarem – podpowiadamy, jaki odkurzacz wybrać
6

Postrach kotów, wróg psów i jedno z najbardziej nielubianych urządzeń – kojarzy się bowiem z pewnym mało przyjemnym obowiązkiem. Odkurzacz, bo o nim tu mowa, jest jednak niezastąpionym gościem w naszym domu; w końcu jak inaczej utrzymać mieszkanie w czystości, usunąć zalegający w kącie kurz i pozbyć się okruchów z ukochanego dywanu?

Napisany dnia: 31.05.2019, 14:58
Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości
1

Miasto Jasło przypomina, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, finansuje świadczenia zdrowotne z zakresu terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych innych niż alkohol. Usługi te dla Miasta Jasła realizuje Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 20:00
Miasto Jasło ogłasza konkurs na najlepszy biznesplan z branży ICT
2

Jesteś z Jasła i chcesz założyć firmę z branży ICT (informatyka i telekomunikacja) lub prowadzisz taką nie dłużej niż rok? Weź udział w konkursie Miasta Jasła na najlepszy biznesplan. Do udziału zaprasza Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle.

Napisany dnia: 29.05.2019, 16:00
Trwa 12. Edycja Konkursu "Policjant, który mi pomógł"
1

Jeszcze tylko do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów do konkursu. W organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” uczestniczy Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Napisany dnia: 29.05.2019, 13:43
Drapak dla kota – zakup obowiązkowy
7

Dobrej jakości drapak jest obowiązkowym zakupem dla każdego opiekuna kota. Pozwala nie tylko na ścieranie pazurków, ale również – w zależności od modelu – na chowanie się czy zabawę kocią. Dlaczego zakup drapaka jest niezbędny?

Napisany dnia: 28.05.2019, 13:46
I Ty zostań uDOSTĘPniaczem!
0

Czy wiesz, że dostępność zaczyna się od drugiego człowieka? Czy wiesz, że rzeczy dla niektórych oczywiste dla innych są barierą nie do przejścia? Chcesz dowiedzieć się na czym polega problem w równym dostępie do usług, produktów i przestrzeni? Zgłoś się do ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Otwórz oczy na bariery i zaproponuj zmiany korzystne dla wszystkich wokół nas!

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:40
Krok do lepszych podróży w Bieszczady
1

Podróżni zyskają sprawniejsze i wygodniejsze połączenia z Rzeszowa w Bieszczady. Taki będzie efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Jasło - Nowy Zagórz. Właśnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej za ponad 8 mln zł netto w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:29
W Jaśle powstaną aktywne przejścia dla pieszych
10

Miasto otrzymało 100 tys. zł na wykonanie czterech aktywnych przejść dla pieszych. Wniosek Miasta Jasła „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, został wybrany do dofinansowania spośród 319 wniosków z całej Polski. Całość zadania, które planowane jest do realizacji w okresie wakacyjnym, wyniesie ponad 181 tys. zł.

Napisany dnia: 22.05.2019, 14:23
Medale GALICJA VITIS 2019 przyznane
1

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS 2019 odbył się w dniach 15 i 16 maja w Zakopanem. 25 osobowe jury doświadczonych degustatorów i enologów oceniło 488 win z 9 krajów. Przyznano 144 medale w tym 21 dla polskich win.

Napisany dnia: 21.05.2019, 22:34
Smart Home Fibaro – poznaj jego możliwości!
0

Wychodzenie naprzeciw naszym oczekiwaniom, oszczędność czasu i energii, funkcjonalność rozwiązań oraz przemyślanie zaprojektowana przestrzeń – oto inteligentny dom, który myśli za domowników. Biorąc pod uwagę liczne zalety smart home, nie sposób dziwić się temu, że inteligentne urządzenia można już znaleźć w wielu polskich domów. Wystarczy wybrać te produkty, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom, aby w krótkim czasie stworzyć smart home Fibaro naszych marzeń.

Napisany dnia: 21.05.2019, 17:12
Podniosła uroczystość - „Złote gody” jasielskich małżeństw
2

Siedemnastu parom z Jasła, które 50 (lub więcej) lat temu wzięły ślub, Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 8 maja br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.05.2019, 09:20
 • Głupota, czy polityczna manifestacja?

  W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

 • Policjanci użyli gazu wobec agresorów

  Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

 • Tłumy na Baciarach i Brathankach

  Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

 • Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!

  W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

 • "Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

   

  Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105