Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – jak je przeprowadzić, żeby skutecznie zażegnać kryzys?
1

Co robić, kiedy w przedsiębiorstwie pojawia się kryzys, a brak płynności finansowej staje się prostą drogą do upadłości firmy? Szansą dla niewypłacalnych firm może być postępowanie restrukturyzacyjne, które poprzez zmiany wprowadzane w różnych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa mają poprawić jego działanie i zażegnać kryzys. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to ułatwienie wprowadzone dla przedsiębiorstw dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19.

Napisany dnia: 30.09.2021, 15:02
Zakładamy wiosenny dywan w parku miejskim!
1

Już w najbliższy poniedziałek (4 października) w godzinach od 11 do 13, w naszym mieście odbędzie się „Akcja KROKUS”. Wspólnie z młodszymi uczniami naszych miejskich szkół podstawowych sadzić będziemy w parku 4 tysiące krokusów, by wiosną móc podziwiać piękny wiosenny dywan.

Napisany dnia: 30.09.2021, 13:35
Które damskie oprawki do okularów korekcyjnych będą na topie?
0

Moda stale się zmienia, to co było modne kilka sezonów temu, najprawdopodobniej już nie jest na topie. Zasada ta jest aktualna zarówno, gdy mówimy o odzieży jak i to wyborze oprawek do okularów. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji przedstawiających, które damskie oprawki do okularów korekcyjnych będą na topie w nadchodzących sezonach.

Napisany dnia: 29.09.2021, 08:06
Budowa nowego pawilonu psychiatrycznego. Mogą wystąpić utrudnienia
2

W związku z rozbudową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle o nowy pawilon psychiatryczny i rozpoczynającymi się pracami budowlanymi zostanie ograniczona ilość miejsc postojowych.

Napisany dnia: 28.09.2021, 11:30
Jaki teleskop wybrać na prezent?
5

Teleskop astronomiczny to ciekawy pomysł na prezent dla wszystkich, małych i dużych miłośników nieba i gwiazd, ale nie tylko. To też przydatne urządzenie dla osób, które lubią spędzać czas na łonie natury i obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Może być również wartościowym upominkiem dla dzieci i młodzieży, która jeszcze nie ma sprecyzowanych zainteresowań. 

Napisany dnia: 27.09.2021, 11:00
Narty damskie a narty męskie – czym się różnią?
1

Wielu narciarzy uważa, że jedyne różnice pomiędzy nartami damskimi i męskimi są czysto kosmetyczne. Jednak tak nie jest: istnieją realne różnice w zakresie elastyczności nart, długości, szerokości i wagi. Narty damskie są zaprojektowane tak, aby pasowały do budowy ciała i potrzeb narciarki. Ogólnie rzecz biorąc, narty dla kobiet są o 20% mniej sztywne i o 20% lżejsze, a ich pozycja do jazdy jest przesunięta nieco do przodu, aby sprostać kobiecemu środkowi ciężkości.

Napisany dnia: 27.09.2021, 09:19
Jesienne porządki – Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów roślinnych
16

Odpadów z ogrodu, takich jak suche liście, siano, trawa, łodygi, ścięte gałęzie, nie wolno nam spalać. Zakaz ten obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to nasza działka prywatna, ogród przydomowy, czy też teren rolny lub leśny. Straż Miejska w Jaśle już od wielu lat informuje o obowiązującym zakazie, jednak mieszkańcy wciąż spalają odpady zielone na swoich posesjach oraz ogródkach działkowych, o czym świadczą liczne interwencje. Takie odpady nie powinny również trafiać do zwykłych pojemników na śmieci (na odpady mieszane).

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:31
Branżowa Tarcza Antykryzysowa zakończona
2

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle zakończył realizację Branżowej Tarczy Antykryzysowej. Dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w kwocie do 5 000 zł otrzymali przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki gospodarcze wywołane pandemią COVID-19.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:51
Nowoczesne sauny do różnych zastosowań – co warto wiedzieć o współczesnych rozwiązaniach?
1

Staromodnie wyglądające sauny są najczęściej reliktem przyszłości. Dziś idący za trendami właściciele centrów odnowy biologicznej, hoteli czy basenów chcą posiadać rozwiązania zaawansowane technologicznie, modne i eleganckie. W tym tekście przedstawimy kilka projektów saun, których instalację warto rozważyć w swoich przedsiębiorstwach.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Czym jest biuro wirtualne oraz jakie są korzyści?
0

O biurach wirtualnych napisano już wiele. Praktycznie takie biura istnieją od ponad dwudziestu lat i zyskują z każdym rokiem na popularności. Szczególnie małe firmy chętnie korzystają z biur wirtualnych, gdyż jest to po prostu często korzystne rozwiązanie z wielu względów.

Napisany dnia: 21.09.2021, 15:00
Jak zmienić firmę sprzątającą?
1

Zmiana siedziby firmy, wzrost cen, niska jakość usługi – powodów, dla których przedsiębiorcy zmieniają firmy sprzątające, jest wiele. Jesteś niezadowolony z tego, jak wygląda lub ile kosztuje sprzątanie biur w Twojej firmie? Zmień firmę sprzątającą! Na rynku jest wielu dostawców tego typu usług i z pewnością znajdziesz tego, który spełni Twoje oczekiwania. Krok po kroku wyjaśniamy, jak podejść do tematu zmiany.

Napisany dnia: 21.09.2021, 14:00
Serum do twarzy
0

Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk do twarzy, który każda kobieta powinna włączyć do swojej pielęgnacji. Nakładanie serum to jeden z elementów wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Kobiety z Dalekiego Wschodu od wieków słyną z wiecznie młodej, jędrnej, doskonale nawilżonej skóry, a zawdzięczają to odpowiedniej pielęgnacji, w której jest też miejsce dla serum. Nie musisz stosować go codziennie, ale od czasu do czasu warto zafundować swojej skórze taką skoncentrowaną pielęgnację.

Napisany dnia: 21.09.2021, 13:00
Czy warto postawić panele fotowoltaiczne?
0

Fotowoltaika w ostatnich latach przeżyła ogromny rozkwit. Coraz więcej domów pokrytych jest panelami słonecznymi, a podróżując po kraju natknąć się możemy na farmy fotowoltaiczne. Wielu z nas też się pewnie zastanawiało, czy zainstalowanie takiej mini-elektrowni będzie miało sens na własnym podwórku. Dlatego też w tym artykule przyjrzymy się nie zaletom, a czynnikom, które wpływają na opłacalność montażu fotowoltaiki.

Napisany dnia: 21.09.2021, 12:09
W Warzycach odnowiono ponad 100-letni krzyż
1

Mieszkańcy Warzyc zainteresowali się porzuconym krzyżem, znajdującym się na skraju wsi w miejscu zwanym Koryciskiem pod Jaworem. Krzyż ustawiony pierwotnie w 1914 roku jest świadkiem zdarzeń okresu I oraz II wojny światowej. Świadczą o tym ślady po pociskach, których jest 4 w tym 2 na wylot.

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:55
Postaw na sprawdzony komis samochodowy we Wrocławiu
4

Zapraszamy wszystkich z państwa do skorzystania z oferty naszej firmy, której specjalnością jest sprzedaż samochodów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dysponowaniu kadrą wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w stanie działać szybko i zapewniać państwu kompleksowość realizowanych zleceń. Oferujemy komis samochodowy we Wrocławiu, w którym zakupicie państwo albo sprzedacie dowolne auto.

Napisany dnia: 16.09.2021, 09:00
Opakowania tekturowe – najważniejsze pytania i odpowiedzi
1

Jak wypromować ofertę i zwiększyć przychowy ze sprzedaży produktów i usług? To pytanie, które zadanie sobie wielu właścicieli przedsiębiorstw. Jedną z odpowiedzi są opakowania tekturowe, które mogą z jednej strony służyć do zabezpieczania produktów, a z drugiej stanowić doskonały nośnik promocji. Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi, jakie ich dotyczą – pomogą Ci one podjąć ostateczną decyzję o zakupie!

Napisany dnia: 16.09.2021, 07:48
Szukasz dobrze płatnej pracy? Firmy w Rzeszowie szukają specjalistów!
1

Szukasz pracy, w której nie tylko spełnisz swoje ambicje zawodowe, ale też zarobisz na przyjemności i spełnianie marzeń? Firmy w Rzeszowie właśnie szukają specjalistów. Zobacz, czy twoje kwalifikacje są zgodne z aktualnym zapotrzebowaniami rekruterów.

Napisany dnia: 15.09.2021, 12:54
Uwaga na fałszywe SMS-y o „nocnej lokacie”
2

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed nową metodą podszywania się oszustów pod banki. Cyberprzestępcy rozsyłają SMS-y, w których podają się za jeden z dużych banków.

Napisany dnia: 13.09.2021, 08:48
Poznaj krajowe i międzynarodowe powiązania biznesowe firm dzięki Coface
0

Potrzeba weryfikacji kontrahenta, zachodzi zawsze wtedy, gdy podmiot gospodarczy planuje nawiązanie współpracy z inną firmą. Takie postępowanie ma głębokie uzasadnienie - pozwala określić wiarygodność potencjalnego partnera biznesowego oraz jego powiązania, a więc jest istotnym elementem analizy ryzyka wynikającego z nawiązania ewentualnej współpracy. W jaki sposób nowoczesne rozwiązania umożliwiają przedsiębiorcom dokonanie takiej analizy? Jakie informacje o firmie można dzięki nim uzyskać? Poznajcie Cross Border Network od Coface i zobaczcie, jak w kilka chwil możecie sprawdzić wszelkie istotne informacje na temat przyszłego partnera biznesowego.

Napisany dnia: 07.09.2021, 06:55
ZUS: 57 mln zł wypłaconych w ramach programu „Dobry start”
0

Ponad 1 mld zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. Na Podkarpaciu to ponad 192 tys. świadczeń na łączną kwotę przekraczającą 57 mln zł.

Napisany dnia: 02.09.2021, 08:42
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105