Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Od 2023 r. każdy płatnik składek z aktywnym profilem na PUE ZUS
0

Od 1 stycznia 2023 roku każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 25.10.2022, 10:28
Jak wybrać meble biblioteczne?
1

Czytanie książek ma mnóstwo zalet. Wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, pozwala się odprężyć, przenieść myślami w inny świat.

Napisany dnia: 24.10.2022, 11:15
Czy hulajnogą elektryczną można jeździć po ulicy?
1

Fanów hulajnóg elektrycznych przybywa. Nic w tym dziwnego – korzystanie z nich jest niezwykle wygodnym sposobem na przemieszczanie się, zwłaszcza w dużych miastach. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy można korzystać z nich na ulicach. Odpowiadamy na to pytanie!

Napisany dnia: 19.10.2022, 07:24
ZUS zaprasza na Dni Seniora
4

Jak co roku w październiku, wspólnie z partnerami wspieramy osoby starsze. Informujemy, edukujemy i wyjaśniamy kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów. Wydarzenia w ramach tej akcji pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” będą się odbywały w całym kraju, a udział w nich jest bezpłatny.

Napisany dnia: 17.10.2022, 11:08
Jak poradzić sobie domowymi sposobami z bólem korzonków?
0

Ból pleców, nazywany bólem korzonków wywołany jest uciskiem na nerw. Często pacjenci porównują go do rażenia prądem. Może być bardzo uciążliwy i zupełnie uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Często nerwoból spowodowany jest zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, a dolegliwość ma charakter napadowy i nasila się zwłaszcza przy przeciążeniu. Ból może lokalizować się punktowo lub promieniować na pośladki, a nawet całą nogę.

Napisany dnia: 14.10.2022, 20:39
Jakie są podstawowe zalety działania myjek ultradźwiękowych?
0

Mycie przemysłowe ma kluczowe znaczenie dla jakości produktów końcowych w wielu branżach współczesnego rynku. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają wiele rodzajów urządzeń myjących, ale ich wybór powinien być dostosowany do procesu mycia realizowanego wewnątrz firmy. pod uwagę warto wziąć wielkość, geometrię oraz typ czyszczonych detali, jak również intensywność oraz rodzaj usuwanych zabrudzeń. Poza myjniami karuzelowymi oraz tunelowymi, warto zwrócić uwagę także na myjnie ultradźwiękowe. Na czym polega ich działanie oraz jakie są podstawowe zalety użytkowania tych urządzeń?

Napisany dnia: 11.10.2022, 09:28
Skąd pochodzą klocki LEGO?
7

Jakie przychodzą ci na myśl skojarzenia, kiedy myślisz o zabawach konstrukcyjnych dla swoich dzieci? Być może w Twojej wyobraźni pojawia się zestaw klocków lego, które nie bez przyczyny cieszą się ogromną popularnością. Przybliżymy dzisiaj nieco ich genezę i powiemy o tym, dlaczego warto kupić je dzieciom.

Napisany dnia: 30.09.2022, 17:57
ZUS na Podkarpaciu wypłacił 14. emerytury w łącznej kwocie przekraczającej 500 mln zł
5

ZUS rozpoczął wypłatę czternastek 25 sierpnia. Czternastki były wypłacane wraz z bieżącą emeryturą, rentą lub innym świadczeniem długoterminowym. Osoby uprawnione otrzymywały to dodatkowe świadczenie „z urzędu”, co oznacza, że nie trzeba było składać żadnego wniosku, aby je otrzymać.

Napisany dnia: 30.09.2022, 08:44
Płytki patchworkowe — ozdoba, która doda twojemu wnętrzu oryginalności!
1

Nazwa kafelków patchworkowych pochodzi…z krawiectwa! W szyciu to metoda oznaczająca łączenie ze sobą dwóch materiałów. Zazwyczaj różnią się wzorem i barwą, ale i tak tworzą dopasowaną, harmonijną kompozycję. I to samo dotyczy płytek patchworkowych — mimo różnicy kolorystycznej wyglądają spójnie i bardzo oryginalne. Sprawdź, do jakich wnętrz pasują i poznaj najciekawsze miejsca i sposoby na ich ułożenie.

Napisany dnia: 30.09.2022, 08:34
Najlepszy czas na działanie jest dzisiaj! „Chemik” buduje koalicję dla sukcesów naszych robotyków
0

23 września br. podpisano umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 a Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Umowa obejmuje patronat nad uczniami o profilu technik robotyk.

Napisany dnia: 28.09.2022, 14:27
Uwaga! Meteorolodzy ostrzegają przed mgłami
0

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 27.09.2022 r. od godz. 23.00 do dnia 28.09.2022 r. do godz. 10.00 przewiduje się miejscami gęste mgły, w zasięgu których widzialność okresami może wynosić od 100 m do 200 m..

Napisany dnia: 27.09.2022, 12:17
Jakie właściwości ma ekstrakt z buzdyganka naziemnego dla kobiet i mężczyzn?
2

Buzdyganek naziemny to roślina, która znana była początkowo w indyjskiej ajurwedzie i medycynie chińskiej, a obecnie zyskała popularność na całym świecie. Ekstrakt z tej rośliny ma cenne właściwości zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie są korzyści z jego stosowania.

Napisany dnia: 26.09.2022, 15:11
Komfortowy sen w wygodnych warunkach? Tak! Tylko z materacami Hilding Anders
0

Nie da się ukryć, że wysokiej jakości materac ma ogromny wpływ na komfort spania. Właśnie z tego powodu powinniśmy stawiać na produkty najwyższej jakości, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność w zakresie tego, że spełnią one nasze najśmielsze oczekiwania. Dlaczego warto zdecydować się na materace Hilding? Co warto wiedzieć na temat materacy piankowych? Dlaczego materace sprężynowe cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Napisany dnia: 24.09.2022, 14:40
Na jakie akcesoria do grilla warto się skusić?
0

Grillowanie to jedna z najlepszych i najciekawszych form spędzania wolnego czasu. Do niedawna grillowaliśmy wyłącznie poza miastem. Teraz jednak sięgamy po grilla również w samym centrum wielkich metropolii, ze względu na spopularyzowanie się urządzeń, które w trakcie swojej pracy nie emitują niezbyt komfortowego dla sąsiadów dymu. Zakup nowego grilla to nie problem – kłopot zaczyna się w chwili, gdy planujemy dokupić do niego dodatkowe akcesoria. Część z nich zwiększa funkcjonalność, a część przyspiesza obróbkę cieplną, jeszcze inne zwiększają bezpieczeństwo.

Napisany dnia: 24.09.2022, 14:34
Jak wybrać dobrego pośrednika?
0

Skąd w zasadzie mamy wiedzieć, w jaki sposób przygotować sprzedaż albo kupno nieruchomości, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy mamy przecież tak dużo rozmaitych ofert udostępnionych w internecie?

Napisany dnia: 22.09.2022, 13:08
Od 17 września zmiany w przepisach o ruchu drogowym
6

Już od 17 września nastąpiły kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniły się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

Napisany dnia: 21.09.2022, 11:12
Soczewki toryczne - perfekcyjne rozwiązanie dla astygmatyków
0

Astygmatyzm jest rodzajem wady wzroku spowodowanym nieregularnym kształtem powierzchni oka. Osoba z tą przypadłością ma nie tylko zwykłe problemy z krótko- lub dalekowzrocznością, ale również ostrością oglądanych przedmiotów. Na szczęście jest rozwiązanie, które umożliwia astygmatykom prawidłowe widzenie. Są nim soczewki toryczne.

Napisany dnia: 16.09.2022, 21:26
Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego Szpitala wspiera kampanię społeczną „Emocje w Twoich Rękach”.
0

Od 1 lipca 2022 r. Szpital Specjalistyczny w Jaśle uruchomił Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia. CZP obejmuje swoja działalnością powiat jasielski i strzyżowski.

Napisany dnia: 06.09.2022, 14:28
Współpraca PUP w Jaśle z PGZK Jasiel
9

W środę, 31 sierpnia 2022 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w obecności Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisano umowę pomiędzy Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle – Januszem Pacherem, a Prezesem PGZK Jasiel Sp. z o.o. Arkadiuszem Pawlosem, dotyczącą refundacji kosztów wyposażenia stanowisk pracy.

Napisany dnia: 01.09.2022, 10:21
Mleko modyfikowane a mleko matki
9

Karmienie piersią uważa się za najlepszy sposób karmienia niemowlęcia do 6. miesiąca jego życia. Mleko matki zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze: witaminy, minerały, białko, tłuszcz, substancje bioaktywne i immunologiczne. Nie każda matka może jednak swe maleństwo piersią. Nie każda kobieta może też karmić piersią tak długo, jak by chciała.

Napisany dnia: 26.08.2022, 14:46
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657