Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Czy dobry materac wpływa na jakość naszego snu?
3

Uczucie niewyspania i zmęczenia o poranku oraz silne, przewlekłe bóle pleców motywują wiele osób do szybkiej wymiany niskiej jakości materaca na nowy. Wiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż wysokiej jakości podłoże bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny snu oraz jej efektywności. Dzięki dopasowaniu parametrów materaca do osobistych potrzeb użytkownika pozwala budzić się pełnym sił, zrelaksowanych oraz gotowym do działania. W jaki sposób materac zwiększa wydajność nocnej regeneracji?

Napisany dnia: 01.07.2021, 08:28
Leczenie niepłodności – jakie metody oferuje współczesna medycyna i nauka?

Zgodnie z definicją WHO, niepłodność to niemożność zajścia w ciążę, mimo regularnego współżycia przez okres 12 miesięcy. Jej przyczyny mogą być bardzo różne i leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny (nierzadko po stronie obojga partnerów jednocześnie). Zdarza się również, że powodów niepłodności nie można jednoznacznie wskazać – mówimy wtedy o niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia), którą również można leczyć. Z czego wynika niepłodność i jakie formy terapii można zastosować?

Napisany dnia: 30.06.2021, 12:02
Program „Dobry start”- tzw. świadczenie 300+ - DYŻURY PRACOWNIKÓW ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
1

Od 1 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna obsługę programu „Dobry start” (tzw. 300+).

Napisany dnia: 30.06.2021, 09:45
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2021
0

To już 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Napisany dnia: 30.06.2021, 09:18
Polskie Koleje Linowe rozpoczęły budowę nowego ośrodka turystycznego i kolei widokowej nad zaporą w Solinie
10

Polskie Koleje Linowe (PKL), której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zaprezentowały podczas uroczystego spotkania na zaporze w Solinie inwestycję i rozpoczętą budowę kolei widokowej. Nowy ośrodek turystyczny Grupy PKL będzie wyjątkowy ze względu na lokalizację i jedyne w skali Polski atrakcje turystyczne.

Napisany dnia: 28.06.2021, 19:29
Wyjedź na ,,Bezpieczne Wakacje, Sprawdzonym Samochodem” Sprawdź stan techniczny auta i wykonaj serwis klimatyzacji
0

Wybierasz się autem na urlop ? Aby w pełni cieszyć się z wypoczynku, koniecznie sprawdź przed wyruszeniem w drogę stan techniczny swojego pojazdu i klimatyzacji. Dlatego też zapraszamy w dniach 2 i 3 lipca do Strefy Serwisowej pojazdów na parkingu VIVO! Krosno, gdzie diagności ze Stacji Kontroli Pojazdów LO-STARK bezpłatnie sprawdzą stan każdego samochodu.

Napisany dnia: 28.06.2021, 09:41
Właściwości chłodzące w materacach - co to takiego?
0

Gdy panują upały szukamy odrobiny ochłody. Niestety, często nawet nocą trudno jest "złapać oddech", co odbija się na jakości naszego snu. Czy materace o właściwościach chłodzących mogą być dobrym rozwiązaniem?

Napisany dnia: 25.06.2021, 15:04
Ojcowie korzystają z urlopów celem wychowywania dziecka
0

Gdy rodzi się dziecko to zazwyczaj opiekę nad nim przejmuje matka. Warto przypomnieć o tym, że również ojcowie mają taką możliwość, a wspierają ich w tym przepisy prawa. Jeżeli rodzice dziecka podlegają ubezpieczeniu chorobowemu to mogą skorzystać z trzech typów urlopów związanych z narodzinami dziecka. Są to: urlop macierzyński, rodzicielski i ojcowski za które przysługuje zasiłek macierzyński. ZUS na Podkarpaciu w 2020 roku z tytułu korzystania z ww. urlopów wypłacił zasiłki macierzyńskie dla ponad 30 tys. osób, z czego 9433 – to świadczenia dla ojców.

Napisany dnia: 25.06.2021, 10:38
ZUS: 75 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy
0

Pracodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą oddziaływanie szkodliwych czynników. Dokumentację trzeba przekazać do 30 czerwca.

Napisany dnia: 24.06.2021, 11:30
Porozumienie między ZUS a Pocztą Polską oraz KRUS w ramach wsparcia obsługi wniosków o świadczenie 300+
1

Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych placówkach Poczty oraz KRUS możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o tzw. świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.

Napisany dnia: 24.06.2021, 09:47
Zdrowa i aromatyczna kuchnia – jak naturalne przyprawy odmieniają potrawy?
0

Zioła i naturalne przyprawy nadają odpowiednią jakość, aromat i smak zdrowym potrawom. Dzięki nim można ograniczyć ilość spożywanej soli, poprawić trawienie, a nawet przyspieszyć metabolizm. Przyprawy to również źródło antyoksydantów, które chronią organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Sprawdź, jak używać zdrowych przypraw w kuchni.

Napisany dnia: 23.06.2021, 11:00
Najlepsza karma dla kota – to znaczy jaka?
16

Jaka karma dla kota najlepsza? Co podawać zwierzęciu? Teorii dotyczących żywienia kotów jest naprawdę dużo, bez wątpienia jednak każdy opiekun chce dla swojego czworonożnego przyjaciela jak najlepiej. Co zawiera w swoim składzie najlepsza karma dla kota? Czym się charakteryzuje? Dowiedz się, jakie potrzeby żywieniowe ma Twój kot.

Napisany dnia: 23.06.2021, 10:00
Zachowajmy rozsądek podczas upałów!
0

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na chwilę dzieci i zwierząt w samochodzie. We wnętrzu pojazdu, pozostawionego w pełnym słońcu bardzo szybko wzrasta temperatura i tworzy się swego rodzaju szklarnia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas upalnej pogody i nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Napisany dnia: 23.06.2021, 09:27
Zwierzęta do małego mieszkania
0

Planujesz zakup królika, rybek czy chomika do niewielkiego mieszkania? Sprawdź, czego potrzebujesz i jak należy zaaranżować na nowo przestrzeń w domu.

Napisany dnia: 23.06.2021, 08:53
ZUS: coraz mniej czasu na zwolnienie ze składek
0

Do 30 czerwca tego roku można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Napisany dnia: 22.06.2021, 09:17
Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa?
2

Automatyka budynkowa to cały schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki temu otrzymujesz kontrolę nad każdym z nich i możesz swobodnie sterować za pomocą tabletu, smartfona lub odpowiedniego, dedykowanego panelu. Obecnie najnowsze technologie potrafią zaskakiwać swoich odbiorców, a Smart Home powoli staje się standardem.

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:34
ZUS: ruszają Centra Obsługi Wniosków o Ulgi
2

W całym kraju ruszają Centra Obsługi Wniosków o Ulgę (CUL). Będą one obsługiwały wnioski o udzielenie ulgi na należności z tytułu składek, nienależnie pobrane świadczenia oraz ulgi w postępowaniach egzekucyjnych, np. zwolnienie spod egzekucji zajętego rachunku bankowego, składane przez naszych klientów w dowolnym miejscu.

Napisany dnia: 21.06.2021, 12:00
Jerzy Adam Brandhuber (1897-1981). Dla przyjaciół Jurek
1

Siedemdziesiąt cztery lata temu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 2 lipca 1947 roku utworzył Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Jako jeden z pierwszych podjął w nim pracę Jerzy Adam Brandhuber, który w Oświęcimiu zamieszkał po wojnie i przebywał tutaj stale aż do śmierci w dniu 19 czerwca 1981 roku. Były więzień KL Auschwitz, artysta malarz członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej, odznaczony m. in. dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Odznaką Orlęta i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Napisany dnia: 21.06.2021, 09:01
Debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok
17

21 czerwca, na sesji Rady Miejskiej Jasła, odbędzie się debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok. Raport ten obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej Jasła oraz budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 18.06.2021, 13:37
Bon turystyczny chętnie wykorzystywany
0

Od sierpnia ub.r. rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano ponad 1,7 mln. bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 217 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 77 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano 12 tys. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok.

 

Napisany dnia: 17.06.2021, 15:13
 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105