Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Oszustwa na tzw. doradców inwestycyjnych

4

Informujemy, że pomimo nieustannej edukacji i działań ostrzegawczych podejmowanych przez sektor finansowy nadal obserwujemy ataki oszustów tzw. DORADCÓW INWESTYCYJNYCH na klientów. Ostrzegamy, oszuści nie ustępują i kontaktują się z osobami, które przy pierwszym kontakcie nie były zainteresowane inwestycją. Oszuści ponawiają kontakt i używając socjotechniki informują o rzekomo zainwestowanych pieniądzach w imieniu klienta.

Poniżej prezentujemy przykładową rozmowę.

Klika tygodni temu…

Oszuści „DORADCY INWESTYCYJNI” coraz częściej po pierwszym, nieskutecznym kontakcie z potencjalną ofiarą ponawiają rozmowę.

Dzisiaj…

Przestępcy przekonują klientów, że mimo ich obaw lub sprzeciwu zainwestowali drobną kwotę w ich imieniu. Oszuści mogę prezentować fałszywe wyniki rzekomej inwestycji oraz namawiają klienta do wypłaty „zarobionych” środków.

Zmanipulowany klient wykonuje polecenia oszusta np. dokonuje wpłaty za tzw. „opłatę manipulacyjną” lub instaluje np. oprogramowanie do zdalnej obsługi na swoim urządzeniu. W następstwie oszust przejmuje pełną kontrolę nad nim. To oznacza, że jeśli używasz tego urządzenia do bankowości internetowej przestępcy znają Twoje poufne informacje oraz mogą zarządzać Twoimi finansami.

Po co oszuści to robią? By ukraść Twoje pieniądze i przejąć Twoją tożsamość!

Co robić aby nie dać się oszukać ?

  • nie ulegaj presji czasu czy wizji łatwego zarobku, który może wynikać z przekazywanych informacji, zachowaj zdrowy rozsądek i przeanalizuj sytuację;
  • pamiętaj, że NIGDY inwestycje nie są dokonywane bez Twojej zgody i wkładu finansowego – nie daj się nabrać, że ktoś wpłacił SWOJE pieniądze byś TY mógł zarobić!
  • nigdy nie instaluj tzw. zdalnego pulpitu np. AnyDesk, TeamViewer, QuickSupport czy Zoom, na prośbę „DORADCY INWESTYCYJNEGO” lub „PRACOWNIKA BANKU”. Takie oprogramowanie może umożliwiać dostęp do Twojego urządzenia i przejęcie pełnej kontroli nad nim.

W przypadku podejrzenia usiłowania popełnienia przestępstwa lub w sytuacji, gdy przestępstwo to zostało popełnione niezwłocznie poinformuj o tym fakcie swój bank oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policję lub do Prokuratury.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 02.04.2024, 10:32

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ hifi
dnia 05.04.2024, 18:06 · Zgłoś
Strzeż się, świat roi się od oszustów, którzy czyhają na Twoje pieniądze.

Dlaczego kandydat do RM Jasła 2024r. Jan Pierzchała nie mówi wszystkiego?. Co czytamy w ulotce cyt. ”wykształcenie wyższe administracyjno-prawne, pedagogiczne, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca Centrum Szkolenia Zawodowego w Jaśle”. Z tym doktorantem to „odjechał”, oznacza to, jak sam wyjaśniał, że ukończył kurs” jak się robi doktorat”;a jakie to wykształcenie „wyższe administracyjno-prawne” oby nie po szkole( dawniej dla milicjantów,obecnie dla policjantów) w Szczytnie; co to za nowomowa? Jakie wykształcenie pedagogiczne? Kiedy,gdzie,jak?” wykładowca Centrum Szkolenia Zawodowego w Jaśle”. To, że kogoś zatrudni się na umowę o dzieło, zlecenie, aby coś tam przekazał lepiej lub gorzej na kursie np. z BHP chyba nie upoważnia do tytułowania się „wykładowcą”
Odpowiedz
4
@ ixi
dnia 03.04.2024, 15:07 · Zgłoś
Gorsze są oszustwa na tzw polskich parlamentarzystów i urzędników. Od ponad 30 lat nic tylko kłamią, obiecują i zdzierają z podatnika skórę
Odpowiedz
2
@ 1971
dnia 02.04.2024, 18:34 · Zgłoś
I co da zgłoszenie do prokuratury lub na policje
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 03.04.2024, 16:51 · Zgłoś
Nic , a co byś chciał? Żeby ich złapali i może jeszcze chciałbyś odzyskać pieniądze?
Hahahaha
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657