Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
,,Bądź aktywny z VIVO! Krosno” - II edycja
0

VIVO! Krosno po raz kolejny rzuca sportowe wyzwanie rowerzystom. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji, także w tym roku miłośnicy rowerów będą mogli wziąć udział w rowerowej rywalizacji. Akcja „Bądź Aktywny z VIV! Krosno” odbędzie się w dniach 2-29 sierpnia.

Napisany dnia: 23.07.2021, 08:43
KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na wycieczkę: Magura Spiska - sielska kraina Podtatrza
1

Fascynujący, nie do końca jeszcze znany teren Magury Spiskiej jest celem wycieczki autokarowej, organizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym, a zaplanowanej na sobotę, 24 lipca br. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:42
Wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej-Szewczyk
1

16 lipca 2021 roku zgodnie z zapowiedzią, w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk. Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu oraz Muzeum im. Leona Karcińskiego.

Napisany dnia: 21.07.2021, 14:00
Piknik rodzinny Żmigrodzki Smok - zapowiedź
6

Znamy już oficjalny program Pikniku rodzinnego "Żmigrodzki Smok" który odbędzie się 1 sierpnia na stadionie w Nowym Żmigrodzie. Gwiazdą tegorocznego pikniku będzie Zespół ENEJ. Po gwieździe wieczoru zagra Kapela Ciupaga.

Napisany dnia: 21.07.2021, 09:18
Nauczyciel ze Świątkowej Wielkiej spisał łemkowskie przysłowia. Przez pół wieku zebrał ich aż 7 tysięcy!
6

Dziedzictwo dawnej Łemkowszczyzny zostanie zachowane dla kolejnych pokoleń. Największa w tym zasługa jednego człowieka – Bolesława (Wasyla) Bawolaka. To właśnie mieszkaniec Świątkowej Wielkiej, jednej z najstarszych łemkowskich wiosek, idąc w ślady swojego ojca przez całe życie spisywał przysłowia i powiedzenia używane przez Łemków. Trwające 50 lat prace opłaciły się – niemal 7 tysięcy łemkowskich przysłów zostało właśnie wydanych nakładem Wydawnictwa Żyznowski.

Napisany dnia: 20.07.2021, 08:52
Szczęśliwy dzień na osiedlu Rafineria
3

Stadion na osiedlu Rafineria zamienił się w wielką scenę teatralną na której, prezentowany był pokaz iluzji, żonglerki „czym się da” czy tworzenie zwierząt z baloników. To wszystko za sprawą Klauna Feliksa i Olka Talkowskiego, aktorów krakowskiego Teatru Szczęście.

Napisany dnia: 19.07.2021, 13:00
Spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 20 lipca o godzinie 18.00 w JDK
0

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się już jutro w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 19.07.2021, 09:44
Szczęśliwe popołudnie w Hankówce
5

Zabawy ruchowe, pokaz iluzji, żonglerki i wspólne muzykowanie na ponad 20 instrumentach z klaunem Feliksem - to tylko kilka atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas kolejnego spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych w Jaśle.

Napisany dnia: 16.07.2021, 12:27
W JDK powstaje zespół mażoretek
3

Od nowego roku szkolnego zaczynamy zajęcia dla mażoretek. Przesłuchania do grupy „junior” (roczniki 2011 i 2012) będą prowadzone w trzech terminach: 6 i 20 sierpnia oraz 3 września br. o godz. 16.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 570113240.

Napisany dnia: 15.07.2021, 14:00
Stowarzyszenie Przyjaciół MDK w Jaśle FAMILIARIS serdecznie zaprasza na wyjątkowe warsztaty taneczne!
0

„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu – warsztaty taneczne dla młodzieży” to tytuł zadania publicznego, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego. W ramach zadania zapraszamy na intensywny warsztat tańca współczesnego, podczas którego będziemy pracować z techniką improwizacji ruchowej, tańca fizycznego oraz zgłębiać tajniki kompozycji choreograficznej.

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:45
Wystawa w JDK: Wiśniowa pachnąca malarstwem”
0

Do końca sierpnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę „Wiśniowa pachnąca malarstwem”. Jest to już trzecia wystawa z tego cyklu, a prezentowanych na niej 30 prac stworzyło 17 artystów w latach 2012 -2020.

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:11
Podsumowanie zbiórki charytatywnej dla Domu Dziecka w Kołaczycach
0

Na terenie Jasła i okolic odbyła się zbiórka charytatywna dla Dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Akcja trwała od początku maja do 15 czerwca i miała na celu pozyskać dla dzieci: sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne, środki kosmetyczne i artykuły spożywcze. 

Napisany dnia: 14.07.2021, 22:22
Czy wiesz, jak może smakować najlepsza kawa? – tajniki zawodu baristy na warsztatach w jasielskim „Chemiku”
2

Specjaliści twierdzą, że na smak i aromat kawy mają wpływ kolejno: dobór odpowiedniego ziarna, kwestia palenia i grubość mielenia oraz umiejętności baristy, które pozwolą na odpowiednie podanie gorącego napoju w estetyczny i elegancki sposób.

Napisany dnia: 13.07.2021, 16:00
1 sierpnia - Na pikniku w Nowym Żmigrodzie wystąpią same gwiazdy!
11

1 sierpnia na tegorocznym pikniku w Nowym Żmigrodzie gwiazdą wieczoru będzie zespół ENEJ. Po nim na deskach wystąpi "Kapela Ciupaga" - finaliści programu Mam Talent!

Napisany dnia: 12.07.2021, 12:53
Kajakarska pasja Roberta Leśniaka
3

Kajakarstwo i lokalne szlaki wodne do uprawiania tego sportu. Ten temat zdominował 15. spotkanie Klubu Ludzi z Pasją, którego gościem był Robert Leśniak, z wykształcenia specjalista do spraw turystyki i rekreacji, a z zamiłowania m. in. kajakarz. Spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek, 5 lipca.

Napisany dnia: 08.07.2021, 12:00
Pnącza w obiektywie
0

Czy Twój dom porastają pnącza? A może w Twoim otoczeniu kwitną rośliny pnące? Zrób zdjęcie i zgłoś je do konkursu fotograficznego. Rozpoczynamy pierwszy etap jesiennej akcji „Pnącza dla jaślan”.

Napisany dnia: 08.07.2021, 09:12
Impuls do zmian – spotkanie autorskie z Dominiką Wieszczak
0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach cyklu „Rozmowy o Regionie”, odbyło się spotkanie z Dominiką Wieszczak, jaślanką, autorką powieści „Pustka”. - Nie sądziłam, że powieść kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Towarzyszyły mi obawy i lęk przed jej wydaniem – powiedziała na wstępie autorka.

Napisany dnia: 07.07.2021, 18:16
Akademia Pana Kleksa na jasielskiej scenie
0

Premiera przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” odbyła się 4 lipca br. w Jasielskim Domu Kultury. Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest Wojciech Nowicki, instruktor muzyczny JDK.

Napisany dnia: 07.07.2021, 13:46
Piknik historyczny: złoty wiek
1

Pokaz tańca i musztry z XVII wieku, strzelanie z łuku do tarczy czy żonglerka chorągwiami, połączone z ciekawą lekcją historii miały miejsce przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Impreza zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i Agencję Artystyczną „Amatum” z Warszawy odbyła się 1 lipca br. w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych.

Napisany dnia: 06.07.2021, 11:00
Pieśni Wysockiego i Okudżawy w JDK
0

Piątkowy wieczór (2 lipca br.), upłynął w Jasielskim Domu Kultury pod znakiem znakomitej poezji i pięknych ballad. Na koncert „Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki - dwaj najwięksi bardowie XX wieku - Najpiękniejsze pieśni", złożyły się najsłynniejsze utwory rosyjskich artystów, wybrane przez muzyków tworzących zespół Piramidy.

Napisany dnia: 06.07.2021, 09:13
 • Czy to koniec marzeń o linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło?

   

  Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką  raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.  

 • Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów

  Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

 • Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

   

  Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

 • Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?

  Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady..

 • Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić

  W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

 • Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej

   

  Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

 • Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły

  W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

 • Na pierogi u "Wojtka" zawsze jest dobry moment

   

  Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Oprócz klasycznych pierogów ruskich i z kapustą można spróbować dzisiaj na przykład wyśmienitych pierogów z kurczakiem, które codziennie serwuje Bar Mleczny u „Wojtka”. Wszystko w niskiej cenie.

 • Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

  W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

   

 • Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym

  52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

 • Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

   

  Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
  Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego sekretarza. Po wyborach nastąpiły roszady na stanowiskach urzędniczych

  W wyniku czerwcowych przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Tarnowiec, nowym włodarzem gminy został Wiktor Barański. Następstwem wyborczego rozstrzygnięcia są roszady kadrowe w Urzędzie Gminy w Tarnowcu. Z funkcji sekretarza już w czerwcu zrezygnowała Agata Augustyn. Zastąpi ją Marek Hejnar..

 • Dyrekcja jasielskiego szpitala szykuje SOR na tzw. triaż

  Ministerstwo zdrowia wprowadziło system segregacji pacjentów, który ma na celu zwiększenie efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowotnego. W jasielskim szpitalu zostały zamontowane biletomaty oraz przygotowano pomieszczenie do wstępnego badania oraz kwalifikacji pacjenta do jednej z pięciu kategorii. Niebawem zostanie uruchomiony w nim TOPSOR.

 • Nowy łącznik dw 992 od ronda do ronda jest już otwarty - AKTUALIZACJA

  Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy skrzyżowaniem ulic Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego dobiegła końca. Od kilku dni odbywa się ruch na nowym łączniku. AKTUALIZACJA

   

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105