Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Maciej Maleńczuk porwał publiczność w Szklane Lniane
40

W piątek (24 listopada) w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Szklane Lniane wystąpił wspaniały artysta - Maciej Maleńczuk.

Napisany dnia: 29.11.2023, 16:56
XXIX Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”
1

Do 14 grudnia br. na adres Jasielskiego Domu Kultury można nadsyłać zgłoszenia do XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”. Przesłuchania dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się 3 i 4 stycznia 2024 r. Koncert laureatów zaplanowano na 13 stycznia w sali widowiskowej JDK.

Napisany dnia: 26.11.2023, 12:20
KKD „Nostromo”: Wim Wenders, mistrz kina drogi
0

W ramach Kinowego Klubu Dyskusyjnego „Nostromo” odbędzie się przegląd filmowy z produkcjami niemieckiego reżysera, scenarzysty i producenta Wima Wendersa. W sumie trzy pokazy (16, 23 i 30 listopada br.) i pięć filmów („Alicja w miastach”, „Amerykański przyjaciel”, „Paryż, Teksas”, „Niebo nad Berlinem” oraz „Buena Vista Social Club”).

Napisany dnia: 23.11.2023, 12:00
X JasMaty w JDK
1

W tym roku już po raz X odbędą się JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Miłośników Jazzu zapraszamy na koncerty 24 i 28 listopada oraz 3 grudnia br. Wystąpią: Tercet Kamili Drabek, Kwartet Henryka Miśkiewicza oraz zespół Wojciecha Sanockiego.

Napisany dnia: 21.11.2023, 23:31
Mikołaj Majda laureatem nagrody w Gdyni
2

Mikołaj Majda, wokalista Jasielskiego Domu Kultury został zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej (soliści i duety 14 - 17 lat) na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Dźwięki Wolności”.

Napisany dnia: 20.11.2023, 13:50
Różne strony Leonarda Cohena w JDK
2

Fascynowało go życie, kobiety i miłość, również do muzyki. „Tańcz mnie. Cohen”, to blisko półtoragodzinna opowieść w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej o tym kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Spektakl odbędzie się w piątek, 8 grudnia br. o godzinie 18.00. Cena biletu - 15 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.

Napisany dnia: 20.11.2023, 13:43
Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać prace w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
1

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przypominają, że do 18 grudnia można przekazywać swoje autorskie prace w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Tegoroczna XXIX edycja nosi tytuł: „Jasło malowane światłem”.

Napisany dnia: 19.11.2023, 12:43
Sobota pełna wrażeń, czyli spotkanie z nauką w PANS w Krośnie
0

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu! Po raz pierwszy w Krośnie odbędą się ogólnopolskie zawody Robotyczne "RobON", do których zgłosiło się ponad 30 drużyn z całej Polski.

Napisany dnia: 19.11.2023, 08:37
O Łemkowszczyźnie w Muzeum Regionalnym w Jaśle
2

W miniony czwartek (16 listopada br.) w Muzeum Regionalnym w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z dr. Hubertem Ossadnikiem. Historyk, regionalista i przewodnik beskidzki, którego naukowe zainteresowania koncentrują się wokół kwestii związanych z mniejszościami narodowymi, skupił się na omówieniu swojej najnowszej publikacji - „Miedzy Osławą, a Jasiołką. Łemkowszczyzna wschodnia w latach 1918-1939”. Spotkanie z byłym kustoszem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku stało się również okazją do dyskusji na temat historii i kultury Łemków.

Napisany dnia: 17.11.2023, 19:11
Obchody 140. rocznicy urodzin prof. Szymona Wierdaka
1

140 lat temu na świat przyszedł prof. Szymon Wierdak. Niewielu mieszkańców Jasła wie, że ten znakomity botanik, działacz ochrony przyrody i krajoznawstwa, społecznik i aktywny członek licznych towarzystw naukowych związany był z naszym miastem. To właśnie tutaj, będąc uczniem jasielskiego gimnazjum zdał maturę. Nie podlega dyskusji fakt, że zasłużony leśnik, jakim bez wątpienia był prof. Szymon Wierdak, zasługuje na pamięć potomnych.

Napisany dnia: 17.11.2023, 12:00
Wyjątkowe obchody Święta Odzyskania Niepodległości w PM9 w Jaśle
1

14 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle,  miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Napisany dnia: 17.11.2023, 07:48
Uwaga konkurs! Przygotuj szkolne stanowisko, pokazy i prezentacje naukowe
0

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN odbędzie się Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Dla wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. O szczegółach dowiecie się już niebawem. Tymczasem, wszystkich uczniów jasielskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego już dzisiaj zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych. Liczymy na to, że wspólnie stworzymy niezapomniane naukowe show. Na zwycięzców konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Napisany dnia: 16.11.2023, 07:00
Akcja Gamrat – wykład historyczny w jasielskiej Bibliotece
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład historyczny Piotra Hudymy „Akcja Gamrat – 80. rocznica zdobycia przez AK  broni z niemieckiej rusznikarni w Krajowicach”.

Napisany dnia: 15.11.2023, 21:57
Laura Gondek nagrodzona we Wrocławiu
1

Laura Gondek zajęła trzecie miejsce na XVIII Festiwalu Piosenki i Małych Form Teatralnych OBCIACH 2023, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu.

Napisany dnia: 15.11.2023, 16:00
Pielgrzymka bezdomnych z Rzeszowa i Jasła na Jasną Górę
4

W dniu Narodowego Święta Niepodległości osoby bezdomne z Jasła i Rzeszowa wyruszyły na pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie miały okazję spotkać się z innymi osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji życiowej. Zarówno modliwa, jak również wymiana doświadczeń była dla tych osób ogromnym przeżyciem.

Napisany dnia: 15.11.2023, 12:49
Kolejne spotkanie z planszówkami w GEN-ie tuż, tuż
4

Długie wieczory z pewnością dają Wam się we znaki. Mamy jednak sprawdzony sposób na to, jak radzić sobie z jesienną nudą. Tym sposobem są „Niedziele z planszówkami” w GEN-ie. Spotkania nad planszą to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w doborowym towarzystwie. Mile widziani są zarówno doświadczeni gracze, jak również osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Nie zastanawiajcie się więc zbyt długo i już w najbliższą niedzielę (19 listopada) odwiedźcie Mediatekę.

Napisany dnia: 14.11.2023, 07:47
Sztuka ludowa w kolorach
0

Pełne różnorodności i barwnych zestawień kolorystycznych obrazy Zuzanny Kłapkowskiej podziwiano podczas uroczystego wernisażu w Galerii JDK, który odbył się 9 listopada br.

Napisany dnia: 13.11.2023, 11:00
"Między Osławą a Jasiołką" - spotkanie z dr. Hubertem Ossadnikiem
0

Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz Muzeum Regionalne w Jaśle serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z dr. Hubertem Ossadnikiem autorem publikacji „Miedzy Osławą, a Jasiołką. Łemkowszczyzna wschodnia w latach 1918-1939”, które odbędzie się 16 listopada (czwartek) 2023 r. o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym w Jaśle, ul. Kadyiego 11.

Napisany dnia: 12.11.2023, 22:03
Jasielskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
52

Zapraszamy do udziału w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada br. w Sanktuarium św. Antoniego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim w Jaśle.

Napisany dnia: 08.11.2023, 08:49
Spotkanie KKD Panoptikum - 15 listopada
0

Kolejne spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 15 listopada o godzinie 18.00 w Kinie JDK "Syrena".

Napisany dnia: 07.11.2023, 11:00
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657