Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę
14

Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

Napisany dnia: 01.10.2022, 08:00
Przyjdź na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”
5

W piątek (7 października) już od godz. 10. serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na „Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi”. W programie ekologiczne stanowiska edukacyjne, rozdawanie jesiennych sadzonek, promocja zadań zrealizowanych w mieście ze środków unijnych, w tym o projekcie „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej”.

Napisany dnia: 30.09.2022, 11:00
Podwójna inauguracja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
1

22 września br. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle spektaklem lalkowym dla dzieci, rozpoczął realizację zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz zainaugurował nowy jubileuszowy rok pracy pozaszkolnej.

Napisany dnia: 30.09.2022, 09:04
Necessary Air w Muzycznym Bunkrze JDK
0

Miłośników gitarowych brzmień zapraszamy do Muzycznego Bunkra. W piątek, 14 października w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury wystąpi zespół Necessary Air. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub on line. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Napisany dnia: 29.09.2022, 12:21
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
8

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Tegoroczna XXVIII edycja nosi tytuł: „Piękno jasielskich detali”.

Napisany dnia: 26.09.2022, 13:53
Karpacka Troja zaprasza na turniej łuczniczy
3

Łucznicy Rozembark w imieniu Dyrekcji Muzeum Podkarpackiego w Krośnie oraz Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy zapraszają na Turniej Łuczniczy na Wałach Królewskich. Turniej odbędzie się 24 września 2022 roku, w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy.

Napisany dnia: 22.09.2022, 09:13
Jasielski Festiwal Literacki już wkrótce!
0

Z wielką radością zapraszamy na XVI edycję Jasielskiego Festiwalu Literackiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W dniach 27 września – 10 października 2022 roku wyruszymy ponownie na literackie „drogi i bezdroża”, by ze znakomitymi autorami rozmawiać o poezji, prozie, Podkarpaciu, Beskidzie, przyrodzie, historii, i o tym, co w nas wywołują przeczytane książki. W tym roku osią Festiwalu będą „dwugłosy”, otwierające odbiorców na nowe połączenia w literaturze i sztuce.

Napisany dnia: 21.09.2022, 13:00
Dzień z Ignacym Łukasiewiczem
0

Sezon wakacyjny za nami, ale nie oznacza to, że całkowicie rezygnujemy z wydarzeń plenerowych organizowanych w naszym mieście. Już 24 września na jasielskim rynku zapraszamy na „Dzień z Ignacym Łukasiewiczem”. Pod koniec 2021 r. Sejm RP uchwalił rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Zapewne większości z Państwa znane są związki Ignacego Łukasiewicza z naszym miastem, w tym położoną nieopodal rynku kamienicą, w której prowadził aptekę.

Napisany dnia: 19.09.2022, 21:56
Konkurs z cennymi nagrodami i odlotowe atrakcje na 5. Urodziny VIVO! Krosno
0

Okrągłe urodziny VIVO! Krosno zapowiadają się niezwykle ciekawie. Konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów, spotkania z wyjątkowymi gośćmi, Park Rozrywki, Festiwal Kolorów czy Strefa Zabaw i Nauki KPU w Krośnie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaplanowano. Finał 5. Urodzin VIVO! Krosno odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 września, ale już w poniedziałek ruszył konkurs zakupowy, w którym pula nagród wynosi 35 000 zł.

Napisany dnia: 19.09.2022, 15:16
Park Rozrywki znów zawita do VIVO! Krosno
3

Przejażdżka ciuchcią, autami, a może ekstremalna jazda na wahadle? Z okazji 5. urodzin VIVO! Krosno zaprasza wszystkich do zabawy w mobilnym Parku Rozrywki. Już 17 września na parkingu przed Centrum pojawią się karuzele, kolejka górska, autodrom i inne atrakcje. Będzie można z nich korzystać przez najbliższe 2 tygodnie.

Napisany dnia: 15.09.2022, 09:04
Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film "Tedi i szmaragdowa tablica" w kinie Helios Krosno

„Tedi i szmaragdowa tablica” to bajka pełna mumii, piramid, szybkich zwrotów akcji oraz porządnej dawki humoru, która z pewnością obudzi w Was ducha poszukiwacza przygód. Film, już w najbliższy weekend, będzie można zobaczyć na dużym ekranie kina Helios Krosno. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalny konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na weekendowe seanse filmu. Zapraszamy do udziału w zabawie.

Napisany dnia: 14.09.2022, 09:09
Poczytajmy, pogadajmy – zajęcia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
0

Od  września 2022 rozpoczynamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle nowy cykl spotkań całorocznych Poczytajmy, pogadajmy dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Napisany dnia: 12.09.2022, 16:00
Wczesnośredniowieczne obrzędy w Karpackiej Troi
3

Sezon imprez plenerowych powoli dobiega końca. Na nudę, z pewnością nie mogą narzekać wszyscy miłośnicy obcowania z historią. W minioną niedzielę w Karpacka Troja w Trzcinicy zaprosiła swoich gości na wydarzenie pod hasłem „U źródeł tradycji”, organizowane w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wiedzę na temat średniowiecznych obrzędów czasu pokoju i wojny, za pomocą fascynujących inscenizacji, przedstawiły grupy rekonstruktorskie.

Napisany dnia: 12.09.2022, 15:35
Gdyby nie on, ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej. Kino Helios Krosno zaprasza na film o Ennio Morricone
4

Krośnieńskie kino Helios wraca z nowymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. Na dużym ekranie kinomani będą mieli okazję zobaczyć film „Ennio”, będący żywiołowym portretem geniusza i legendy kina. W repertuarze znalazło się również coś dla najmłodszych widzów.

Napisany dnia: 12.09.2022, 11:22
Spektakl lalkowy pt. „Trzy świnki” w MDK już 22 września
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza dzieci na spektakl lalkowy Teatru Nemno z Rzeszowa pt. „Trzy świnki”. Spektakl odbędzie się w plenerze, przed budynkiem MDK, w czwartek 22 września 2022 r. o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 12.09.2022, 08:00
Anna Kańtoch w jasielskiej bibliotece
4

15 września 2022 roku w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będzie Anna Kańtoch – autorka powieści i opowiadań fantastycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kryminałów.

Napisany dnia: 08.09.2022, 20:00
Jednostka Strzelecka ”JS 2094 Kołaczyce” na obchodach 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej
4

1 września 2022 roku nasza  Jednostka Strzelecka  ”JS 2094 Kołaczyce” miała zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskich obchodach organizowanych przez Sejm RP, związanych z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej. 

Napisany dnia: 08.09.2022, 11:00
Serdecznie zapraszamy na spektakl lalkowy Teatru Nemno z Rzeszowa pt. „Trzy świnki”
0

Spektakl odbędzie się w plenerze, przed budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, w czwartek 22 września 2022 r. o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 08.09.2022, 10:48
„Czułe miejsce” Baranovskiego. Koncert w JDK
6

Baranovski, znany z m.in. takich utworów jak: „Lubię być z nią”, „Nie mamy nic”, „Cicho”, „Momenty”, „Tęskno mi do gwiazd”, „Zbiór”, czy tytułowe „Czułe miejsce”, wystąpi w Jasielskim Domu Kultury 7 października br. Bilety w cenie 70 zł można kupić w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 07.09.2022, 13:27
Mobilne centrum edukacyjne „Niepodległa” odwiedzi Jasło
13

Od 12 do 14 września na jasielskim rynku pojawi się Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Historia polskiej niepodległości, która prezentowana jest za pomocą multimedialnej i interaktywnej wystawy przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, będzie dostępna dla zwiedzających bezpłatnie.

Napisany dnia: 06.09.2022, 13:22
 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Nie żyje Wiktor Barański. Wójt Gminy Tarnowiec miał 53 lata

  Dzisiaj w godzinach porannych, w pracy niespodziewanie zmarł Wiktor Barański, wójt Gminy Tarnowiec. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci był zawał serca. Miał 53 lata.

 • 19 października odbędzie się oficjalne otwarcie GEN. Radni przyjęli regulamin korzystania z obiektu

  W dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle powstał Generator Nauki (GEN). Wkrótce obiekt zostanie udostępniony dla zwiedzających, w szczególności dla mieszkańców Jasła i okolic. Radni przyjęli regulamin korzystania z obiektu. Upoważnili również burmistrza do ustalania wysokości cen i opłat użytkowania z GEN-u.

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • W muzyce znaleźli sposób na budowanie trwałej przyjaźni pomiędzy narodami. Młodzież z Jasła i Ukrainy w wyjątkowym muzycznym projekcie

   

  „Wróg odejdzie w niepamięć i choć lata przeminą, pozostanie już na zawsze przyjaźń między Polską a jej siostrą Ukrainą”. To słowa piosenki w wykonaniu młodzieżowej grupy muzycznej The Great Pinch. W miniony piątek w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle odbyła się premiera teledysku do utworu pt. „Siostra Ukraina”. 

 • Sąd Rejonowy w Krośnie warunkowo umorzył postępowanie w sprawie nauczyciela oskarżonego o posiadanie dziecięcej pornografii

  W ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Krośnie na pierwszej rozprawie zapadł wyrok w sprawie nauczyciela oskarżonego o posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres próby 3 lat. Prokuratura zapowiada apelację.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657