Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Pierwsze zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego już za nami!
8

W ubiegłą sobotę - 23 października rozpoczął się semestr zimowy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” po raz kolejny przywitała małych studentów na wykładzie zaczynającym cykl spotkań popularnonaukowych dla dzieci w wieku 7- 12 lat.

Napisany dnia: 27.10.2021, 08:31
Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej
3

Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji. Uroczysty wernisaż z jej udziałem odbył się 19 października br. Wystawa dostępna będzie do 20 listopada br.

Napisany dnia: 22.10.2021, 09:28
Młodzi zdolni jaślanie nagrodzeni przez marszałka
3

Aż 109 młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia przyznane jako dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych i artystycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się również troje uczniowie z jasielskich szkół.

Napisany dnia: 21.10.2021, 13:09
„Pakiet ProStudent” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle… skorzystaj warto!
0

Uczelnie wyższe zainaugurowały rok akademicki 2021/2022. Studentom zaczynającym naukę przyjdzie na pewno zmierzyć się z poszukiwaniami książek naukowych i akademickich oraz częstymi wizytami w bibliotece.

Napisany dnia: 21.10.2021, 10:27
Już w piątek Akcja NIE nowotworom u dzieci - Zapisz swoje dziecko !
0

Fundacja Ronalda McDonalda, Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Radny miejscowości Nienaszów zapraszają: na profilaktyczne, bezpłatne badania USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Napisany dnia: 20.10.2021, 15:28
Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury – składanie wniosków
8

Do końca października br. można składać wnioski o przyznanie nagrody Miasta Jasła w roku 2021 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Napisany dnia: 18.10.2021, 09:17
Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”
0

Julita Pogorzelska oraz Maria Macieik zdobyły nagrody w Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”, który odbył się 12 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.10.2021, 17:00
Piękno i eteryczność ilustracji – spotkanie z Joanną Concejo
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, 7 października 2021 gościła Joannę Concejo, graficzkę i ilustratorkę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Tragiczna historia nieszczęśliwej miłości opowiedziana tańcem i muzyką
1

Baletem „Notre Dame de Paris – Esmeralda” w wykonaniu artystów Royal Liviv Ballet rozpoczęły się XIII Jesienne Spotkania Teatralne. Spektakl odbył się 10 października br., partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos S.A, zaś oficjalnym partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:00
Beskid – magiczny, wielowymiarowy, dziki – spotkanie autorskie z Manią Strzelecką
1

5 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Manię Strzelecką – malarkę, graficzkę, zdobywczynię głównej nagrody na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrody Graficznej IBBY (2020) za książkę „Beskid bez kitu”.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Język jako narzędzie komunikacji – panel i warsztaty literackie
0

1 października w 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle miał miejsce skierowany do młodzieży panel dyskusyjny „Po co poezja”, z udziałem Katarzyny Szwedy i Roberta Króla, poetów związanych z Jasłem i Jasielszczyzną. Wydarzenie zorganizowane przez jasielską Bibliotekę, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego tegorocznym hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, było transmitowane online.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:12
Młodzi z „Chemika” - z szacunkiem i pamięcią
6

Jak co roku uczniowie jasielskiego „Chemika” wykonali prace porządkowe na cmentarzu z I wojny światowej nr 36 i 37 na Podzamczu. Jest to jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.

Napisany dnia: 14.10.2021, 14:30
Oddaj książki i pomóż stworzyć bibliotekę dla podopiecznych OREW w Krośnie
0

Księgarnia Autorska i VIVO! Krosno organizują zbiórkę książek dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie. Celem akcji jest stworzenie biblioteki na terenie placówki. Akcja rusza 18 października i potrwa aż do 13 listopada.

Napisany dnia: 13.10.2021, 12:33
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: spotkanie z lekarzem - poetą
0

„Jerzy Gronkiewicz - kilka słów, garstka nut”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na wtorek, 26 października br., o godz. 17.00. Gościem klubu będzie lekarz Jerzy Gronkiewicz, którego pasją jest twórczość literacka: pisanie wierszy i utworów prozatorskich, a także komponowanie piosenek.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:27
KK-T JDK i PTTK zapraszają na wycieczkę: Jeziorka Duszatyńskie w jesiennych barwach
4

W niezwykle urokliwy bieszczadzki zakątek, będący jedną z największych atrakcji przyrodniczych tych gór, poprowadzi wycieczka autokarowa, zaplanowana na 23 października br. (sobota), a organizowana wspólnie przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

Napisany dnia: 12.10.2021, 14:00
Kolejne spotkanie KKD Panoptikum
0

Już dzisiaj o godzinie 18.00 w JDK odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. 

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:39
116. Studnia Kulturalna JDK- Woland i Małgorzata
5

Autorzy przekładu powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i mgr Igor Przebinda, wykładowcy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, będą gośćmi 116. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanej na piątek, 22 października br., o godz. 11.40.

Napisany dnia: 05.10.2021, 16:00
Biegi przełajowe pod hasłem "Nie tracąc wiary w Niepodległą"
1

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach było organizatorem VIII edycji indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem ,,Nie tracąc wiary w Niepodległą’’, upamiętniających 82 rocznicę Powstania Podziemnego Państwa Polskiego.  Zawody odbyły się w dniu 28.09.2021r. na stadionie Ostoi w Kołaczycach. W biegach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Bieździedzy, Kołaczyc, Sowiny, Sieklówki, Krajowic, Brzysk, Błażkowej, Brzostku oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Napisany dnia: 04.10.2021, 21:40
I nagroda dla Karoliny Polak w Jarosławiu
1

Jarosławski Ośrodek Kultury po raz ósmy zorganizował konkurs "Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim". Karolina Polak w kategorii szkół średnich i dorosłych zajęła I miejsce.

Napisany dnia: 04.10.2021, 10:27
Jasielski „Ekonomik” lepszy niż rzeszowskie „Prezentki” w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces na Bank".
1

Drużyna Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle z  Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle w składzie: Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper Wiatr z opiekunem mgr Joanną Hendzel, zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „SUKCES NA BANK” transmitowanym przez Telewizję Polską.

Napisany dnia: 01.10.2021, 13:34
 • Nie żyje 68-letni mieszkaniec Nawsia Kołaczyckiego. Mężczyzna utopił się w studni

  Około godziny 18.00 na prywatnej posesji w Nawsiu Kołaczyckim doszło do tragedii.  68-letni mężczyzna wpadł do studni. Strażacy przy pomocy trójnoga wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym. Mimo długo przeprowadzanej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia.

 • Pożar w kotłowni domu przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle

  Dzisiaj po godzinie 18.00 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni. Pożar gasi kilka zastępów straży pożarnej.

 • Czy jasielscy policjanci przyjęli łapówkę?

  Dwóch policjantów z jasielskiej komendy jest podejrzewanych o przyjęcie korzyści majątkowej. Do sytuacji miało dojść początkiem października. Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Rzeszowie oraz Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

 • Zbliża się kolejna kwesta na ratowanie zabytków Starego Cmentarza w Jaśle

   

  Po raz kolejny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 31 października i poniedziałek 1 listopada, odbędzie się kwesta na renowację zabytków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na renowację rzeźby figuralnej przedstawiającej Matkę Bożą Różańcową na grobie Heleny Mroczkowskiej.

 • Spróbuj pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Pamiętają o bohaterach spod Firlejówki

   

  W 101. rocznicę bitwy pod Firlejówką, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość upamiętnienia uczniów i profesorów jasielskiego Gimnazjum, którzy z bronią w ręku postanowili stawić opór bolszewickiej nawale. O bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą daninę z życia i krwi, opowiedzieli dzisiaj ich potomkowie.

 • Blisko 82 mln zł z „Polskiego Ładu” dla powiatu jasielskiego

  Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Największe dofinansowanie otrzymało miasto Jasło na realizację dwóch zadań w kwocie 14 mln 700 tys. zł.

 • Zatrzymany przez łowców pedofilów 64-letni jaślanin chce dobrowolnie poddać się karze

  W marcu br. łowcy pedofilów z organizacji Elusive Child Protection Unit dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego jaślanina, który przez Internet utrzymywał kontakt z małoletnimi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze.

 • „Złoty Prym” - prestiżowa nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jako jedyne przedszkole  na Podkarpaciu  zostało uhonorowane  prestiżową nagrodą „Złoty Prym” przyznawaną corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 14 października br. podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej   Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w  imieniu społeczności przedszkolnej  statuetkę „Złoty Prym” z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch odebrała dyrekcja  przedszkola  Danuta Pociask i Anna Zielińska.

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105