Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Zdrowie psychiczne dzieci w dobie rozwoju nowoczesnych technologii. Wykład dr hab. Moniki Przybysz
29

Rozwój nowoczesnych technologii wiąże się nie tylko z nowymi możliwościami w zakresie wykorzystania nowych narzędzi służących komunikowaniu się. Korzystanie przez dzieci i młodzież z urządzeń takich jak smartfon, czy też tablet, może mieć destrukcyjny wpływ na ich zdrowie psychiczne. W najbliższy wtorek (31 stycznia) w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle odbędzie się wykład dr hab. Moniki Przybysz, która odpowie na wiele pytań nurtujących współcześnie wielu rodziców.

Napisany dnia: 30.01.2023, 14:34
Nagrody w dziedzinie kultury przyznane
3

Barbara Hamada, Piotr Betlej, Zbigniew Dranka, Józef Laskowski oraz Tadeusz Wójcik otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Napisany dnia: 30.01.2023, 12:00
Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Święcanach!
2

Antoni Bęben ze Szkoły Podstawowej w Święcanach zajął I miejsce w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem "Te co skaczą i fruwają ...".

Napisany dnia: 30.01.2023, 10:27
Tajemnice muzyki Chopina
4

Zagrał najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina i zdradził sekrety… pianistyki. Laureat blisko 50 konkursów pianistycznych, kompozytorskich i muzyki kameralnej - Michał Babiarz. Z nietypowym projektem – koncertową lekcją muzyki - wystąpił 28 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 30.01.2023, 07:56
Czy w GENie może być egzotycznie? Okazuje się, że tak!
44

Generator Nauki GEN w Jaśle gościł dzisiaj wyjątkowe stworzenia. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, do Jasła zaproszono Monikę Furtek, której towarzyszyły egzotyczne zwierzęta, w tym gekony, kameleon, węże, czy też lotopałanka karłowata. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do tego, aby nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek o gadach, płazach i bezkręgowcach. Mogły także dotknąć wielu fascynujących stworzeń.

Napisany dnia: 27.01.2023, 20:51
Koncert Kolęd „Radośnie Panu kolędujmy”
1

Zapraszamy na pełen ciepła i świątecznego klimatu Koncert Kolęd „Radośnie Panu kolędujmy”, który odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 1 lutego  o godz. 18.00. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w sekretariacie JDK.

Napisany dnia: 27.01.2023, 11:33
Ferie pod znakiem szachów w Generatorze Nauki GEN
10

Z myślą o młodych jaślanach Generator Nauki GEN przygotował ciekawą ofertę zajęć i warsztatów w okresie ferii. Jednym z elementów walki z zimową nudą były warsztaty szachowe w ramach międzypokoleniowych spotkań przy szachownicy.

Napisany dnia: 26.01.2023, 19:24
Jaślanin, laureat 50 konkursów pianistycznych zagra Chopina
10

28 stycznia (sobota) o godzinie 17:00, w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się nietypowy koncert w nowoczesnej formie: interaktywnej, koncertowej lekcji muzyki na żywo - "Fryderyk Chopin Jakiego (Nie) Znacie"(wstęp wolny). Jest to autorski projekt pianisty Michała Babiarza, jaślanina, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych, absolwenta Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle, a obecnie studenta wrocławskiej akademii muzycznej, w klasie prof. dra hab. Pawła Zawadzkiego, jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-pedagogów. Co młody artysta przygotował dla publiczności?

Napisany dnia: 24.01.2023, 11:36
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Jasło na zimowisku
10

Pierwszy tydzień ferii w dniach 13 do 18 stycznia 2023 zuchy i harcerze Hufca ZHP Jasło spędzili na Zimowisku, które zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej w Szebniach. Tegoroczne przedsięwzięcie liczyło aż 125 uczestników. Jego tematem przewodnim była postać Aleksandra Fredry którego to rok 2023 jest rokiem Fredry decyzja Sejmu RP, wszystkim dobrze znana ,,Zemsta” oraz staropolskie tradycje i zwyczaje.

Napisany dnia: 24.01.2023, 07:51
André Rieu w Dublinie. Dobry Koncert na Nowy Rok
3

Z cyklu Helios na Scenie krośnieńskie Kino Helios zaprasza na koncert "André Rieu w Dublinie. Dobry Koncert na Nowy Rok". Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina. Zabierzmy więc do tej przepełnionej zielenią stolicy Irlandii swoich bliskich i przyjaciół.

Napisany dnia: 23.01.2023, 21:46
…Aby codzienność obfitowała w piękne kulturalne doznania. Koncert Noworoczny w JDK
15

Wielka Orkiestra Królewska, dwóch tenorów, sopran i mezzosopran oraz największe przeboje  Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kálmána dostarczyły wielu wzruszeń, ogromnych wrażeń i emocji, widzom Koncertu Noworocznego, który odbył  21 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 23.01.2023, 08:00
Zaproszenie na wernisaż "Zachowanie w Batiku"
1

Wszystkich miłośników sztuki, zapraszamy na wernisaż Marty Wachel, który odbędzie się 27 stycznia 2023 r., o godz. 17:00 w Muzeum, przy ul. Kadyiego 11. Marta Wachel, jaślanka z zamieszkania, prywatnie mama dwójki dzieci, zawodowo pielęgniarka, obecnie dyspozytor medyczny.

Napisany dnia: 19.01.2023, 14:00
Kapitał na bezpieczeństwo i rozwój – prof. Andrzej Piasecki w jasielskiej Bibliotece
3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 16 stycznia 2023 gościła prof. dr. hab. Andrzeja Piaseckiego, historyka i politologa, wykładowcę, autora książek o tematyce historycznej, samorządowej i administracyjnej.

Napisany dnia: 19.01.2023, 10:49
W niedzielę Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Nowym Żmigrodzie
0

W niedzielę, 22 stycznia o godz. 18:00 w Hali Sportowej w Nowym Żmigrodzie rozpocznie się radosne, wspólne kolędowanie z Rodziną Jednego Serca Jednego Ducha.

Napisany dnia: 18.01.2023, 13:55
Sebastian Nowak uczeń ZSUiS w Jaśle mistrzem cukiernictwa w województwie podkarpackim
16

Współczesna architektura była inspiracją dla uczestników Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, którego etap wojewódzki  odbył się  13.01.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie.

Napisany dnia: 18.01.2023, 10:37
Helios Krosno stawia na polskie produkcje w ramach Projektów Specjalnych
7

Krośnieńskie Kino Helios rozpoczyna zimowe ferie proponując swoim widzom kolejne seanse w ramach Projektów Specjalnych. W ten weekend kino zaprasza młodych wodzów na przedpremierowe seanse filmu animowanego „Mumie”. W poniedziałek z kolei na dużym ekranie Kina Helios obejrzymy film „Śubuk”. 

Napisany dnia: 14.01.2023, 07:52
Miasto wspiera swoich artystów
6

Kolejny raz można ubiegać się o stypendium artystyczne Burmistrza Miasta Jasła. Do 31 stycznia br. jaślanie związani z szeroko rozumianą działalnością artystyczną mogą ubiegać się o dofinansowanie swojego przedsięwzięcia dotyczącego twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Napisany dnia: 13.01.2023, 08:45
Kryzysy Polski współczesnej – spotkanie autorskie z prof. A. Piaseckim
3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – Filia w Jaśle zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Piaseckim, historykiem i politologiem.

Napisany dnia: 11.01.2023, 10:22
To była prawdziwa muzyczna uczta. Ponad 200 fanów muzyki bawiło się na koncercie charytatywnym dla Rafał Stefańskiego „Stefana”
1

W minioną sobotę w jasielskim klubie „Impresja” odbyła się piąta edycja koncertu charytatywnego „for di Stefano”. Zestaw kapel okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na imprezie bawiło się ponad 200 osób. Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Rafała Stefańskiego „Stefana”, który walczy o powrót do sprawności po ciężkiej chorobie i skomplikowanych zabiegach operacyjnych.

Napisany dnia: 10.01.2023, 15:11
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z przyjaciółką koni
16

Patrycja Pawlus, instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, właścicielka „Stajni z fantazją”, będzie 17 stycznia 2023 r. (wtorek) gościem Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 08.01.2023, 13:20
 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • W Zespole Szkół SASR w Trzcinicy powstała nowa wirtualna strzelnica

   

  W powiecie jasielskim powstała kolejna wirtualna strzelnica. Jest to trzecia tego typu inwestycja, jaką władze samorządowe zrealizowały w placówkach, w których młodzież kształci się w klasach mundurowych. Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 186 tys. zł.

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Wybrano ofertę na wykonanie koncepcji programowej dla DK73 Pilzno - Brzostek

  Oferta spółki Transprojekt Gdański została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie Koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 Pilzno - Brzostek (dł. 9,3 km). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru, w lutym możliwe będzie podpisanie umowy.

 • Jasło gra z WOŚP!

   

  Od rana na ulicach Jasła i wielu innych miejscowości w powiecie jasielskim można spotkać wolontariuszy z puszkami oznaczonymi logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 31. Finał Orkiestry. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jasielski sztab WOŚP uwija się jak w ukropie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wieczornymi koncertami i licytacjami przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 • Martwa wilczyca znaleziona w Hucie Polańskiej padła na skutek postrzału

   

  Końcem grudnia na terenie Magurskiego Parku Narodowego w Hucie Polańskiej znaleziono martwą roczną samicę wilka. Ciało zwierzęcia oddano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie celem wykonania sekcji. Wyniki potwierdziły, że wilczyca zginęła na skutek postrzelenia.

 • Sklep Groszek Jasło zagra z WOŚP!

   

  Trwa odliczanie przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Po raz pierwszy z orkiestrą zagra sklep Groszek Jasło, który przeznaczył na licytacje talony na zakupy o łącznej wartości 500 zł.

 • Czy w GENie może być egzotycznie? Okazuje się, że tak!

   

  Generator Nauki GEN w Jaśle gościł dzisiaj wyjątkowe stworzenia. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, do Jasła zaproszono Monikę Furtek, której towarzyszyły egzotyczne zwierzęta, w tym gekony, kameleon, węże, czy też lotopałanka karłowata. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do tego, aby nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek o gadach, płazach i bezkręgowcach. Mogły także dotknąć wielu fascynujących stworzeń.

 • Miasto Jasło przyznało 579 tys. zł dotacji do podziału dla 15 klubów sportowych

  Urząd Miasta w Jaśle przyznał dotację celową z budżetu miasta na 2023 r. na kwotę 579 tys. zł do podziału na 15 klubów sportowych. Spośród 21 klubów zgłoszonych 6 zostało odrzuconych.

   

 • W Jaśle upamiętniono Żydów pomordowanych przez hitlerowskich zbrodniarzy

   

  Na cmentarzu żydowskim przy ul. Floriańskiej odbyły się dzisiaj jasielskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Upamiętnienie związane jest z 78. rocznicą wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau...

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

 • Trwa przebudowa ulicy Czackiego w Jaśle

   

  W połowie stycznia br. rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. Czackiego w Jaśle. W efekcie tych prac fragment ścieżki rowerowej będzie przebiegał w inny sposób, niż pierwotnie zakładano. Koszt zadania wynosi ponad 62 tys. zł.

 • Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku w Osobnicy

   

  Policjanci z ruchu drogowego jasielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w Osobnicy. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657