Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Karolina Polak laureatką 27. Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu
22

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu to prestiżowa impreza muzyczna. Soliści JDK wielokrotnie uczestniczyli w festiwalu zdobywając nagrody, wyróżnienia czy nawet Grand Prix. W tym roku w 27. edycji festiwalu przeprowadzonej on-line, w kategorii dziecięcej, znalazła się Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 13.01.2021, 12:57
Ferie zimowe w domu nie muszą być nudne!
3

4 stycznia w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. W dobie pandemii wypoczynek uczniów wygląda nieco inaczej niż dotychczas, dlatego też VIVO! Krosno wraz z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Fundacją SOS na Ratunek przygotowali dla dzieci niezwykle ciekawe warsztaty online, realizowane w formie spotkań na żywo. 

Napisany dnia: 11.01.2021, 08:55
Wnioski o stypendium artystyczne do końca stycznia
14

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 04.01.2021, 15:49
Podsumowanie akcji charytatywna pt. “SZLACHETNA ŁAPKA”
5

Akcja zorganizowana przez Gabinet dietetyczny Bonne Sante w Jaśle miała na celu nieść pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom z ośrodka OTOZ ANIMALS.

Napisany dnia: 01.01.2021, 10:09
W Jaśle powstał kolejny mural
13

W ostatnich kilku miesiącach w Jaśle zaczęło pojawiać się coraz więcej murali. Autorem wielu z nich jest Sylwester Łaskawski. Tym razem artysta zaznaczył swoją obecność na ścianie jednego z budynków na osiedlu Gamrat.

Napisany dnia: 31.12.2020, 11:20
Karty Podarunkowe od VIVO! dla ratowników medycznych
16

Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni to grupy zawodowe, które od początku trwania
pandemii dzielnie walczą z nieobliczalnym koronawirusem. Ciężką i odpowiedzialną pracę
medyków doceniło Centrum Handlowe VIVO! Krosno, które przygotowało dla pracowników
Pogotowia Ratunkowego w Krośnie świąteczne upominki. Na ręce Pana Andrzeja Jurczaka -
Dyrektora placówki - trafiło aż 156 Kart Podarunkowych o łącznej wartości ponad 31 000 zł.

Napisany dnia: 19.12.2020, 08:34
Jaślanka Anna Juszczyk obchodziła 100 urodziny
6

14 grudnia mieszkanka naszego miasta obchodziła 100 urodziny. Z tej okazji dla dostojnej Jubilatki zostały przekazane w imieniu burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana życzenia, przez Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicję Wójcik.

Napisany dnia: 18.12.2020, 13:40
Ukazała się kolejna edycja „Kalendarza Jasielskiego”
3

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wydało kolejną edycję „Kalendarza Jasielskiego”, który ukazuje się od ponad dwudziestu lat. Wydawnictwo jest limitowane. Oprócz kalendarza na 2021 rok znajdziemy w nim mnóstwo przydatnych informacji, jak np. jasielska książka telefoniczna.

Napisany dnia: 17.12.2020, 13:38
Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury
29

Od 2001 roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jasła, przyznawane są Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury. Otrzymują je twórcy i animatorzy kultury związani ze środowiskiem jasielskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku nagrody te przyznano: Elżbiecie Ruszale, Henrykowi Zychowi, Stanisławowi Mazanowi i Piotrowi Mazurowi (wspólna), Mieczysławowi Wietesce oraz Tadeuszowi Wróblowi.

Napisany dnia: 16.12.2020, 20:00
Przedszkolaki wystawiły jasełka
2

Od kilku tygodni dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle intensywnie przygotowywały się do inscenizacji jasełek. Dzisiaj bez widowni w pięknych strojach miały okazję odegrać swoje role. Mimo trwającej pandemii i obostrzeń, przedszkolakom udało się podtrzymać tę tradycję.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 16.12.2020, 16:15
Bożonarodzeniowy kiermasz JDK
0

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia, zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła artystycznego. Tym razem odbędzie się on przed głównym wejściem do Jasielskiego Domu Kultury, w godzinach od 11.00 do 16.00.

Napisany dnia: 15.12.2020, 08:57
Podróż muzycznym wehikułem czasu do lat dwudziestych. Premiera singla That’s O&K już jutro
8

Dla Kornelii i Aleksandry Mistachowicz muzyka jest nie tylko wielką pasją, lecz także sposobem na życie. Wokalistki ruszają z nowym projektem, dzięki któremu muzycznym wehikułem czasu zamierzają przenieść melomanów do lat 20. ubiegłego wieku. Już jutro w serwisie YouTube odbędzie się premiera ich pierwszego singla – „Love makes the world go round”.

Napisany dnia: 14.12.2020, 11:43
XXVI Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek 2021”- edycja online
0

Do 28 grudnia br. można nadsyłać zgłoszenia do XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Tegoroczna edycja odbiega od tradycyjnej, dotychczas stosowanej formuły. Nagranie video wraz kartą zgłoszeń i zgodą na przetwarzanie danych należy przesłać na adres: nanutekantyczek@gmail.com. Koncert laureatów zaplanowany jest na 16 stycznia 2021 r. /sobota / o godz. 16.00 i w zależności od sytuacji epidemiologicznej, odbędzie się w JDK lub on-line.

Napisany dnia: 10.12.2020, 15:15
Przedłużamy termin zgłoszeń w Konkursie na Piosenkę o Krakowie!
3

Dobra wiadomość dla wszystkich spóźnialskich i zapominalskich. Termin zgłoszeń utworów w Konkursie na Piosenkę o Krakowie zostaje przedłużony do 31 stycznia 2021 roku.

Napisany dnia: 10.12.2020, 09:37
Akcja charytatywna "Szlachetna Łapka"
2

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia wyzwala w nas wiele pozytywnych emocji i chęci do pomocy potrzebującym. I właśnie dlatego teraz została zorganizowana charytatywna akcja pt. ,,Szlachetna łapka’’, która ma na celu pomóc porzuconym zwierzętom z ośrodka OTOZ Animals.  

Napisany dnia: 09.12.2020, 09:04
Pierwszy zwiastun filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa
0

Telewizja Obiektyw, producent filmu pt. „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa” 4 grudnia, w dniu święta górników zaprezentował pierwszy zwiastun nowej produkcji, opowiadający historię człowieka, który ujarzmił gaz.

Napisany dnia: 08.12.2020, 12:20
Szlakiem historii Jasła
8

Jasielski oddział PTTK przy współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle wyznaczył na terenie miasta nowy szlak turystyczny nawiązujący do jego historii. „Szlak historii Jasła” oprowadza turystę ulicami miasta po budynkach, które przetrwały II wojnę światową.

Napisany dnia: 04.12.2020, 10:48
Florian Wiśniowski, mieszkaniec Łężyn odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
18

Florian Wiśniowski, weteran II wojny światowej ma 99 lat. Mieszkaniec Łężyn walczył między innymi u boku gen. Stanisława Maczka. W listopadzie został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Napisany dnia: 03.12.2020, 15:11
Uwaga. Konkurs na choinkę!!!
2

Artystów profesjonalnych zapraszamy do udziału w konkursie na choinkę bożonarodzeniową. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 grudnia br., do godz. 14.00...

Napisany dnia: 03.12.2020, 09:04
Wielkie wyprzedaże w VIVO! Krosno
0

Koniec listopada to czas mega wyprzedaży związany z popularnym Black Friday! W tym roku wiele marek obecnych w VIVO! Krosno wydłużyło okres trwania wyjątkowych rabatów i promocji aż do 5 grudnia!

Napisany dnia: 28.11.2020, 08:26
 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105