Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
0

Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

Napisany dnia: 24.05.2022, 22:48
Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie
0

Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

Napisany dnia: 20.05.2022, 06:58
Po raz piąty zatańczyli i zaśpiewali dla Jana Pawła II
36

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, na płytę jasielskiego rynku wrócił „FISHMOB - Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”. Inicjatorem wydarzenia była Jasielska Grupa Teatralna „Pod skrzydłami Anioła” działająca przy Zespole Szkół nr 4 – popularnym Ekonomiku pod kierunkiem siostry Kariny Pawłowskiej. Dla Jana Pawła II zatańczyło i zaśpiewało kilkaset osób, w przeważającej części przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolnej.

Napisany dnia: 18.05.2022, 14:31
Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na Noc Muzeów
5

Muzeum Regionalne wznawia działalność po okresie zamknięcia na czas remontu. Ponowne otwarcie zbiegło się z tegoroczną Nocą Muzeów i instytucja przygotowała z tej okazji moc atrakcji.

Napisany dnia: 17.05.2022, 07:06
Majowe spotkanie z kulturą w JDK
5

Śpiew, taniec, muzyka, spotkanie ze sztuką oraz pasjonatem paralotniarstwa, złożyły się na XI Majową Noc z Jasielskim Domem Kultury. Wydarzenie miało miejsce 13 maja br. i przyciągnęło sporą rzeszę sympatyków JDK.

Napisany dnia: 16.05.2022, 06:47
Koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter w Kinie Helios Krosno
10

Najważniejsze wydarzenia kulturalne wcale nie muszą być zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Dzięki projektowi Helios na Scenie, miłośnicy koncertów światowej sławy muzyków, czy też  spektakularnych sztuk teatralnych, mogą zobaczyć je na wielkim ekranie. Już 25 maja w Kinie Helios Krosno będzie można zobaczyć koncert w wykonaniu jednej z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata. Koncert "Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa" to prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów.

Napisany dnia: 11.05.2022, 18:13
Muzyka Antonio Vivaldiego w JDK
2

Kompozycje Antonio Vivaldiego zabrzmią podczas koncertów pt. „Antonio Vivaldi – (nie) znany Il Prete Rosso”, które odbędą się w czwartek, 17 maja br. w Jasielskim Domu Kultury o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie JDK i on-line.

Napisany dnia: 11.05.2022, 11:32
„Zakupy w Męskim Stylu” ponownie zawitają do VIVO! Krosno
1

Ze względu na duże zainteresowanie pierwszą edycją akcji „Zakupy w Męskim Stylu”, Centrum Handlowe VIVO! Krosno postanowiło przedłużyć czas trwania projektu. Profesjonalna stylistka – Karolina Szczepanik, znów będzie doradzać panom w doborze odpowiedniej stylizacji na ślub, Pierwszą Komunię Świętą, chrzciny, spotkanie biznesowe czy inną, wyjątkową okazję.

Napisany dnia: 10.05.2022, 13:01
Zwiedzanie z KK-T JDK: Malowniczy dworek Konopnickiej
0

Wyprawa rowerowa do dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu - otworzyła nowy sezon na wycieczki turystyczne, organizowane przez Klub Kulturalno – Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 09.05.2022, 11:12
Kapela Spod Rubani w JDK
3

Grupa wystąpi w Jasielskim Domu Kultury 13 maja br., o godz. 18.00. Koncert, który odbywa się w ramach cyklu Muzycznego Bunkra, będzie wydarzeniem towarzyszącym Majowej Nocy z JDK. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie JDK lub on-line.

Napisany dnia: 05.05.2022, 11:54
Pierwszy Supertalenciak w Jaśle
8

9-letnia akrobatka Liwia Gałuszka została zwycięzcą pierwszej edycji „Talenciaka”, organizowanej przez Jasielski Dom Kultury. Koncert finałowy z udziałem uczestników wyłonionych w eliminacjach odbył się 29 kwietnia br.

Napisany dnia: 30.04.2022, 08:32
Majowa Noc z JDK 2022
5

Jasielski Dom Kultury już po raz jedenasty zaprasza na Majową Noc z JDK. Impreza odbędzie się w piątek 13 maja br.

Napisany dnia: 28.04.2022, 08:33
KK-T JDK i PTTK zapraszają do krainy Dolinian i Łemków
11

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym Oddział w Jaśle, zaplanował pierwszomajową wycieczkę autokarową na Pogórze Bukowskie pod hasłem „W krainie Dolinian i Łemków”.

Napisany dnia: 20.04.2022, 14:00
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
8

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Napisany dnia: 20.04.2022, 10:52
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: Fascynacje malarskie Marty Jamróg
0

Utalentowana jaślanka Marta Jamróg, prowadząca znaną nie tylko w Polsce „Jasielską Pracownię Ikon”, będzie gościem Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie z niekonwencjonalną artystką odbędzie się 26 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 w JDK. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 19.04.2022, 15:48
Zakupy w męskim stylu w VIVO! Krosno 23-24 kwietnia 2022
1

Wiosna oraz lato to czas wielu ważnych rodzinnych wydarzeń. Chrzciny, Pierwsza Komunia Święta czy ślub to tylko niektóre z okazji, podczas których Panowie powinni, a wręcz muszą modnie wyglądać.

Napisany dnia: 19.04.2022, 08:20
KK-T JDK zaprasza: Z okazji Dnia Ziemi posprzątajmy jasielskie wały przeciwpowodziowe
7

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone 22 kwietnia w niemal 200 krajach całego świata, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy związane ze środowiskiem i propagowanie proekologicznych postaw. Z tej okazji co roku niezliczone organizacje i stowarzyszenia organizują akcje na rzecz środowiska naturalnego. Szczególnie popularne jest sprzątanie zaśmieconych terenów. W tym roku do akcji włączył się również Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, organizując sprzątanie brzegów jasielskich rzek.

Napisany dnia: 13.04.2022, 15:00
Otwarcie tężni solankowej, sadzenie drzew i sprzątanie wałów – Dzień Ziemi w Jaśle
4

Przez trzy dni (od 21 do 23 kwietnia) - zorganizowane będą w Jaśle akcje podkreślające obchodzony oficjalnie 22 kwietnia - Dzień Ziemi.

 

Napisany dnia: 13.04.2022, 13:24
„Pejzaże” w Jasielskim Domu Kultury
0

Jasielski Domu Kultury, zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Pejzaże” autorstwa Michała Piotrowskiego, z cyklu „Znalezione w Polsce”. Wystawę można zwiedzać w Sali Offowej JDK od 11 kwietnia do 15 maja br.

Napisany dnia: 13.04.2022, 11:06
Duet z JDK doceniony w Międzynarodowym Festiwalu Your Song
2

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Your Song  odbywał się on line na przełomie lutego i marca 2022 r. zaś koncert laureatów i ogłoszenie wyników miało miejsce również on Line  10.04. 2022 r. Wśród nagrodzonych w kategorii zespołów wokalno- instrumentalnych znalazł się Duet - Karolina Polak i Maciej Ochwat. 

Napisany dnia: 13.04.2022, 09:28
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657