Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Letnie warsztaty big bandowe
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na warsztaty big bandowe dla dzieci już grających w wieku od 8 do 14 lat. Warsztaty będą odbywały od 8 do 12 lipca br. Warunki uczestnictwa i harmonogram warsztatów dostępny w regulaminie na stronie JDK. Koszt warsztatów to 60 zł.

Napisany dnia: 12.06.2019, 13:00
DKF "Nostromo" zaprasza na "Szczęśliwy Lazzaro"
2

Już jutro 13 czerwca br. w kinie "Syrena" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się seans filmu "Szczęśliwy Lazzaro", który zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. za najlepszy scenariusz na festiwalu w Cannes.

Napisany dnia: 12.06.2019, 09:58
Kolejny "Piknik na 5" za nami
0

6 czerwca 2019 r. już po raz szesnasty odbył się ,,Piknik na 5" zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. 

Napisany dnia: 11.06.2019, 09:12
BlackLeo’s DreamTeam z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle mistrzami Polski klas esportowych!
5

Warszawa wzięta! Zeszłoroczni mistrzowie znów powracają z tarczą z rozgrywek, czyli Mistrzostw Polski Klas Esportowych, Warszawa 2019.

Napisany dnia: 11.06.2019, 08:59
Wyprawa z KK-T JDK: Rowerem do krainy wiatru
1

Na wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza - w sobotę, 8 czerwca br. - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 10.06.2019, 13:00
konkurs fotograficzny “Winorośl z bliska”
0

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają pasjonatów fotografii oraz winiarzy do udziału w otwartym konkursie fotograficznym “Winorośl z bliska.”

Napisany dnia: 10.06.2019, 09:57
Bawiąc uczą zasad bezpieczeństwa
1

Dworzec kolejowy w Jaśle w piątek znów mógł tętnić życiem. W czwartej edycji Pikniku Kolejowego z okazji Dnia Dziecka, na stację zawitała liczna grupa uczniów z jasielskich szkół podstawowych. Dzieci, poprzez zabawę uczyły się zasad bezpiecznego zachowania w obrębie infrastruktury kolejowej.

Napisany dnia: 08.06.2019, 09:20
VII Antoniański Dar Serca: szansa na włączenie się w dobre dzieło
2

Już po raz 7. w Jaśle odbędzie się akcja charytatywna Antoniański Dar Serca, zbiórki funduszy na wsparcie jasielskiego szpitala. Kwestę uliczną zaplanowano na niedzielę 9 czerwca br., a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Napisany dnia: 07.06.2019, 20:00
Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie włącza się do zbiórki
0

Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie włączyło się do akcji pomocy dla Kuby Procanina. Już jutro na "łąkach hubalowych" odbędą się oprowadzanki na koniach. Wolne datki zbierać będą tego dnia wolontariusze PCK. 

Napisany dnia: 07.06.2019, 14:58
Mnóstwo atrakcji i dobra zabawa!
0

Na osiedlu Krasińskiego-Szopena z okazji Dnia Dziecka na dzieci czekały same przyjemności. Były tańce, zabawy, kącik czytania książki, bańki mydlane i ulubione przez nich dmuchańce.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 07.06.2019, 12:05
W poszukiwaniu skarbu
0

Karpacka Troja po raz kolejny przygotowała fascynującą zabawę z okazji Dnia Dziecka. Dzieci musiały sprostać nie lada wyzwaniu. Rozwiązując zagadki, pokonując tor przeszkód odkrywały kolejne tajemnice grodu zbliżając się do upragnionego skarbu.

Napisany dnia: 04.06.2019, 10:41
Muzeum Złotej Rybki już otwarte
6

W Dzień Dziecka -pierwszego czerwca 2019 r. U Schabińskiej w Krzemiennej nad Sanem w gminie Dydnia  uroczyście otwarto Muzeum Złotej Rybki.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:09
„The Hoods” z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wicemistrzem Polski!
5

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu! Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące,  „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów.

Napisany dnia: 03.06.2019, 14:01
Dzień Dziecka w Karpackiej Troi
0

W najbliższą sobotę (1 czerwca) w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła odbędzie się kolejny już Rodzinny Dzień Dziecka. Dla dzieci przygotowano grę terenową „Mali odkrywcy na tropie skarbu”, która sprawi, że biorący w niej udział poznają Karpacką Troję i jej niezwykłe dzieje. 

Napisany dnia: 30.05.2019, 11:33
Emocje, adrenalina i świetna zabawa za nami
1

Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbył się I Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu, nad którym Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 29.05.2019, 10:57
BAWIMY SIĘ KONCERTOWO, czyli Dzień Dziecka w Jaśle
1

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik pod hasłem „Bawimy się koncertowo” odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim (w razie niepogody w budynku MDK). Rozpoczęcie imprezy - godz. 13.30.

Napisany dnia: 28.05.2019, 08:57
III Ogólnopolski Festiwal „Na polską nutę”: laury dla wokalistek Jasielskiego Domu Kultury
0

W minioną sobotę, 18 maja w Młodzieżowym Dom Kultury w Rzeszowie odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „NA POLSKĄ NUTĘ”. Organizatorami Festiwalu byli: MDK wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor” .

Napisany dnia: 27.05.2019, 16:00
97. Studnia Kulturalna JDK: Ścieżkami księdza - filozofa
0

Spotkanie z Szymonem J. Wróblem, dziennikarzem, autorem książki i dokumentalnego filmu „Jego oczami” poświęconego ks. Józefowi Tischnerowi, odbędzie się 30 maja br. (czwartek) o godz. 17. w Jasielskim Domu Kultury. Zostało zorganizowane w ramach Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 27.05.2019, 14:00
Przedszkolaki w Muzeum Dobranocek
0

Uroczyste otwarcie wystawy „Dobranocki z dawnych lat”, spotkanie z Marianem Cholerkiem –scenarzystą, reżyserem i producentem filmów animowanych a także prezentacja filmowych kołysanek. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały we wtorek na dzieci w rzeszowskim Muzeum Dobranocek.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:08
MRJ zaprasza na wystawy
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do zwiedzania wystaw czasowych zorganizowanych w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Koralewskiego 9) i dworca kolejowego (ul. Metzgera).Wystawa „Witamy w nanoświecie", poprzez przykłady zaczerpnięte ze świata nanotechnologii, przybliża to, czym jest współczesna nauka i jej rozwój. Można na niej zobaczyć interaktywne projekty wykonane przez uczniów.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:04
 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

 • Prokuratura kończy badać sprawę budżetu obywatelskiego. Czy radna złamała prawo?

  Wracamy do sprawy Budżetu Obywatelskiego 2019. Końcem lutego br. dowiemy się, czy prokuratura postawi zarzuty osobom podejrzanym o nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych. Trop prowadzi również do osoby pełniącej funkcję publiczną.

 • Pacjenci są zszokowani. Lekarka opuściła dyżur na POZ

  To, co wydarzyło się dzisiaj w budynku jasielskiego szpitala było dla pacjentów olbrzymim szokiem. Nie wszyscy doczekali się bowiem pomocy lekarza dla dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Lekarska opuścił dyżur twierdząc, że pacjenci zachowują się jak zwierzęta.

 • Kładka na Gądkach aż prosi się o remont

   

  Kładka na osiedlu Gądki, łącząca osiedle z pozostałą częścią miasta jest w nienajlepszym stanie. Betonowe płyty w dużej części posiadają odkruszenia i liczne ubytki. Na elementach stalowych konstrukcji widoczne są z kolei ubytki powłok malarskich. Czy wkrótce doczeka się ona kompleksowego remontu?

 • Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wojewoda złożyła skargę do sądu

  W ubiegłym roku Barbara Wierdak-Cyboroń wygrała konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Mimo to Zarząd Powiatu w Jaśle postępowanie unieważnił. Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wkrótce sprawa rozstrzygnie się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie...

 • Na ścianie budynku dawnego „Sokoła” powstał mural

   

  Na ścianie budynku, który niegdyś był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” powstał mural. Obraz nawiązuje do historii przedwojennego Jasła. Przedstawia również postać patrona jednej z pobliskich ulic. Autorami obrazu są artyści zrzeszeni w jasielskiej nieformalnej grupie PLAJA.

 • 24-letni Adrian wpadł do studni. Jak doszło do tej tragedii?

  Wczoraj wieczorem w Brzyskach miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Młody mężczyzna wpadł do studni na głębokość sześciu metrów. Adrian w stanie krytycznym trafił do jasielskiego szpitala. Mimo dwugodzinnej resuscytacji nie udało się go uratować.

 • Uczniowie „Chemika” szlifują swoje umiejętności

   

  W dniach 29-30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2 –technikum kelner oraz klasy 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział, wspólnie z  partnerską szkołą ze Słowacji - Spojena Skola w Svidniku
  w warsztatach z zakresu „Carving fruit”.  

 • „Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

   

  W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105