Strona główna
"Purezento" Joanny Bator
0

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Joanny Bator "Purezento". To opowieść o gojeniu się ran po stracie i traumie, pełna bogatych metafor oraz magii. Główna bohaterka po śmierci ukochanego w drodze zbiegów okoliczności wyjeżdża do Japonii. Jak poradzi sobie w nowym środowisku i czy powrót do równowagi będzie możliwy?

Napisany dnia: 08.10.2018, 15:00
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na "Ghostland"
2

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" działający przy Jasielskim Domu Kultury DKF "Nostromo" zaprasza do Kina JDK "Syrena" na film „Ghostland”. Projekcja filmu odbędzie się 18 października. 
Napisany dnia: 08.10.2018, 10:23
Konkursy: Zadebiutuj w Lirycznym Jaśle!
0

Piszesz wiersze lub opowiadania? Publikujesz na blogu albo wygrałeś już w konkursie literackim? A może nikt jeszcze nie czytał twoich utworów? Masz okazję sprawdzić swoje umiejętności. Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

Napisany dnia: 08.10.2018, 09:48
Przy kawie o kawie w JDK
7

Bohaterem 89. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury była kawa. O tym lubianym przez wiele osób napoju przez ponad 2 godziny opowiadała Zofia Drohomirecka, właścicielka sieci sklepów „Pożegnanie z Afryką.”. Gość studni przybliżył przybyłym historię tego napoju, gatunki kawy oraz sposoby jej parzenia.

Napisany dnia: 03.10.2018, 13:00
Kto ty jesteś? Czyli o patriotyzmie – tak po prostu…
4

26 września 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościliśmy Joannę Olech, popularną autorkę książek dla dzieci, znaną zwłaszcza z bestsellera Dynastia Miziołków oraz książki Kto ty jesteś, w prosty sposób wyjaśniającej dzieciom pojęcie patriotyzmu.

Napisany dnia: 03.10.2018, 10:00
II Jasielskie Dni Seniora
3

W miniony weekend odbyły się II Jasielskie Dni Seniora, wielowątkowa impreza zorganizowana z myślą o starszych mieszkańcach Jasła. Na święto seniorów złożyły się różne zawody sportowo-rekreacyjne, akcje prozdrowotne i poradniczo-informacyjne oraz programy rozrywkowe. W intencji seniorów odprawiona też została msza św., a koncelebrze przewodniczył nestor rzeszowskich hierarchów ks. bp Kazimierz Górny, pierwszy ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, dziś biskup senior.

Napisany dnia: 03.10.2018, 09:23
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na "Sicario 2-Soldado"
6

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo".
Działający przy Jasielskim Domu Kultury zaprasza do Kina JDK "Syrena" 4 października br. na film SICARIO 2 - SOLDADO”.
Napisany dnia: 01.10.2018, 09:03
Otwarto wystawę upamiętniającą Jana Pawła II
17

Wczoraj na płycie jasielskiego rynku otwarto wystawę plenerową pt. „Święty Papież Polak”. Stanowi ona upamiętnienie Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego.

Napisany dnia: 27.09.2018, 12:29
Los ginących samotnie – historia według Moniki Sznajderman
10

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z autorką „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna”.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:16
Targi Ślubne w Jaśle już w listopadzie
0

Już 4 listopada 2018 na Targach Ślubnych w Jaśle swoje usługi zaprezentują najlepsze firmy z branży ślubnej z naszego regionu. W roli gospodarza - Hotel Restauracja u Schabińskiej,  mająca w swojej ofercie znakomite wędliny regionalne.

Napisany dnia: 25.09.2018, 09:12
Czytamy „Przedwiośnie” u progu jesieni
5

19 września 2018 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowane przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle we współpracy z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Jaśle.

Napisany dnia: 23.09.2018, 08:49
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
10

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 20.09.2018, 20:00
Pierwsze urodziny VIVO! Krosno
15

Z okazji uroczystości rocznicowych VIVO! Krosno przypadających na 29 września przygotowano szereg atrakcji. W tym koncert gwiazdy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również urodzinowego tortu.

Napisany dnia: 20.09.2018, 08:42
Nagrody w kampanii Trzeźwy Umysł dla jasielskich uczniów rozdane
0

16 uczniów z jasielskich szkół podstawowych otrzymało nagrody w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018.

Napisany dnia: 19.09.2018, 12:00
Podwójna ścieżka – spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman
0

20 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:08
„Złoty kasztan” trafił do Krystiana Bąka
0

17 – letni Krystian Bąk, solista Jasielskiego Domu Kultury zdobył I nagrodę w 36. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Popularnej „Złoty kasztan” we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja). Konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury we Vranovie nad Topl’ou trwał od 6 do 7 września br.

Napisany dnia: 19.09.2018, 09:00
Takiej Olimpiady w Jaśle jeszcze nie było!
3

21 września, na jasielskim Rynku, rozegrana zostanie Olimpiada Gier Podwórkowych. Czytanie połączone z zabawą na świeżym powietrzu, to doskonały sposób na jesienną nudę.

Napisany dnia: 18.09.2018, 09:21
,,Edukacyjna wyprawa’’ – Licealiści z Kołaczyc na Litwie, Łotwie i w Rosji
18

W nocy z 29 na 30 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się wyprawa edukacyjna laureatów, autorów najlepszych prac  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”, wśród których znaleźli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Kołaczycach.

Napisany dnia: 17.09.2018, 11:24
Wystawa jasielskich numizmatyków
4

W  2018  roku Jasielscy Numizmatycy  Ochodzą  jubileusz 45-lecia działalności w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Napisany dnia: 13.09.2018, 20:00
Aleksandra Tocka w „The Voice of Poland”
42

Jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w najbliższą sobotę, 15 września w kolejnym odcinku 9. edycji „The voice of Poland”. Solistka big bandu Jass Brass Consort, działającego przy Jasielskim Domu Kultury jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”.

Napisany dnia: 13.09.2018, 06:48
 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105