Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Wycieczka na Cergową z KK-T JDK i PTTK
4

Zdobycie Cergowej (716 m n.p.m.) było celem pierwszej w tym roku wycieczki autokarowej, zorganizowanej przez Klub Kulturalno -Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Wyprawa odbyła się 15 maja br.pod hasłem „Ścieżkami Jana Pawła II”.

Napisany dnia: 19.05.2021, 12:57
Spragnieni kina? Helios wraca do gry!
1

W nocy z czwartku na piątek - o godzinie 0:10 21 maja Helios ponownie zaprosi widzów do swoich kin w całej Polsce. Tuż po północy we wszystkich pięćdziesięciu obiektach sieci zostaną wyświetlone przedpremierowe i premierowe seanse, w tym także tegoroczne oscarowe hity.

Napisany dnia: 19.05.2021, 11:32
Studnia Kulturalna JDK: Wiosenny spacer po Goleszu
1

Zapraszamy na kolejny filmowy spacer po interesujących zakątkach jasielszczyzny. Tym razem ekipa Jasielskiego Domu Kultury odwiedziła z kamerą Rezerwat Przyrody Golesz. Spacer, podczas którego nakręcony został materiał poświęcony wiosennej szacie runa leśnego, odbył się 8 maja br., a przewodnikiem był dr Dominik Wróbel, znany w środowisku przyrodnik.

Napisany dnia: 18.05.2021, 11:35
„Złote gody” jasielskich małżeństw
0

11 małżeństwom z Jasła przekazano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość, ze względu na obostrzenia odbyła się, nie jak zwykle w Jasielskim Domu Kultury, ale w Urzędzie Miasta w Jaśle, a pary małżeństwie odbierały medale na indywidualnych spotkaniach.

Napisany dnia: 18.05.2021, 08:59
Absolwent jasielskiej "Budowlanki" dyrygentem podczas koncertu w Wadowicach
22

W czwartek 13 maja 2021 r. mija 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz TVP organizuje w tym dniu koncert „Modlę się i przebaczam”. Do udziału w tym wyjątkowym widowisku zaproszono wielu wspaniałych artystów, wśród których znalazł się Janusz Wierzgacz, absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Napisany dnia: 13.05.2021, 15:06
Znajdziesz mnie w bibliotece
1

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Napisany dnia: 13.05.2021, 09:27
Nominacje dla dyrektorów szkół średnich i placówek oświatowych
13

Zarząd Powiatu w Jaśle powierzył przedłużenie stanowisk dyrektorów jasielskich placówek oświatowych i szkół średnich. Wczoraj starosta Adam Pawluś wręczył pięciu dyrektorom nominacje.

Napisany dnia: 12.05.2021, 10:56
Love me tender - śpiewająco o emocjach
2

XXXII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love me tender skierowany był do uczniów klas VII- VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku odbył się w formule online, dzięki czemu wzięli w nim udział wokaliści z województwa podkarpackiego, ale także małopolskiego i innych miast Polski, jak Warszawa,  Radom czy Katowice.

Napisany dnia: 12.05.2021, 08:37
Znajdziesz mnie w bibliotece
11

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Napisany dnia: 07.05.2021, 12:14
Spotkanie KKD Panoptikum już 4 maja
0

W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. Wydarzenie zorganizowano w trybie on-line.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:33
Z KK-T JDK: wyprawa rowerowa do rezerwatu „Herby”
2

Pierwsza wiosenna wyprawa rowerowa organizowana w 2021 roku przez Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaplanowana została na 8 maja (sobota), a jej celem jest rezerwat geologiczny „Herby” w gminie Frysztak (pow. strzyżowski), na terenie Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:09
Święta majowe – wywieś flagę, bądź dumny
46

W tym roku jasielskie obchody Konstytucji 3 maja niestety znów zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie w domu, wśród najbliższych.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:13
Wiosenny zlot food trucków w Jaśle. Jedz na wynos i wesprzyj gastronomię
11

Food trucki ruszyły w trasę i dzisiaj przyjadą do Jasła! Przez trzy dni będziemy przeżywać prawdziwy Rynek Smaków. Serwowane będą dania z całego świata od kuchni polskiej, po meksykańską, belgijską, amerykańską i wiele innych.

 

Napisany dnia: 23.04.2021, 10:08
Pamiętamy o Katyniu
42

Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące polskich obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy.

Napisany dnia: 20.04.2021, 10:24
„Pustka” pisarskim debiutem Dominiki Wieszczak
6

Urodziła się i wychowała w Jaśle. W dorosłym życiu los rzucił ją jednak w urokliwe Bieszczady. To właśnie tutaj Dominika Wieszczak obudziła w sobie pasję do pisania. W listopadzie ubiegłego roku zadebiutowała pierwszą powieścią. „Pustka” to pełna emocji inspirowana życiem opowieść o konsekwencjach życiowych wyborów i skomplikowanych relacjach, jakie łączą bliskich sobie ludzi.

Napisany dnia: 15.04.2021, 20:02
Uwaga! Konkurs: Rodzinna Majówka
3

Majówka to spędzanie wolnego czasu, wycieczki, pikniki, spotkania w gronie rodzinnym. To czas na dobrą zabawę, o której możecie „opowiedzieć" uczestnicząc w konkursie plastycznym „Rodzinna majówka”.

Napisany dnia: 15.04.2021, 09:50
Przedstawienie muzyczne w JDK: „Akademia Pana Kleksa”
4

Masz od 8 do 11 lat??? Chcesz zostać artystą i wystąpić w musicalu??? Zgłoś się do nas. Organizujemy casting do „Akademii Pana Kleksa”. Premiera planowana jest już na czerwiec br., a zgłoszenia w formie filmów video należy przesyłać do 23 kwietnia br. Szczegóły w regulaminie, dostępnym na www.jdkjaslo.pl.

Napisany dnia: 13.04.2021, 13:12
Konkurs: „Niepodległa, Niepokorna”
5

Jasielski Dom Kultury już po raz trzeci organizuje Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna”. Organizator zaprasza do udziału dzieci i młodzież w wieku od 11 do 18 lat. Tematyka konkursu, podobnie jak w edycjach poprzednich, dotyczy patriotyzmu, a uczestnicy prezentują repertuar, który powstał w latach 1918 – 1945. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 kwietnia 2021 r.

Napisany dnia: 12.04.2021, 09:17
Norbert Zięba z ZSUiS zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu cukierniczego Bake & Play
14

Tuż przed Świętami poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu cukierniczego „Bake & Play”. Spośród ponad 100 prac zgłoszonych w tym roku do konkursu przez młodych pasjonatów cukiernictwa z całej Polski, Jury wybrało te najciekawsze. Norbert Zięba z klasy 2Ga, decyzją jurorów, za swój tort zdobył I miejsce, natomiast Sebastian Nowak z klasy 1a uzyskał wyróżnienie.

Napisany dnia: 08.04.2021, 08:29
Już w najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie KKD Panoptikum
6

13 kwietnia br. o godzinie 18.00 Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum zaprasza na spotkanie, którego tematami będzie omówienie m.in. filmu "Lobster" reżyserii Jorgosa Lantimosa czy opowiadania Jacka Dukaja.

Napisany dnia: 07.04.2021, 11:38
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105