Strona główna
Budowa piramidy "Sokoła" na 100-lecie odzyskania niepodległości
13

Połączone siły sekcji kolarskiej, hokejowej Sokoła, przy wsparciu kolegów z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów postanowiły zademonstrować jaślanom w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odtworzenie jednej z piramid drabinkowych stworzonych przez jasielskiego Sokoła 100 lat temu.

Napisany dnia: 14.11.2018, 11:00
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle
4

Święto Odzyskania Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Musimy więc wciąż pamiętać o  tej dacie i z szacunkiem wspominać tych, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj żyjemy  w wolnej Polsce.

Napisany dnia: 13.11.2018, 09:02
Przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości 2018
3

W Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle odbyły się uroczyste obchody z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło hymnu państwowego, wierszy patriotycznych, a także symboli narodowych.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 09.11.2018, 15:19
Niepodległa do Hymnu – Jasło śpiewa Mazurka Dąbrowskiego
7

Jasło włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”, której celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12.00. Wspólne odśpiewanie hymnu w Jaśle odbędzie się na jasielskim rynku, tam również rozdawane będą biało-czerwone flagi.

Napisany dnia: 08.11.2018, 13:24
Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior
24

25 listopada w Mińsku odbędzie się 16. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018. "Anyone I Want to Be" to utwór, który zaśpiewa Roksana Węgiel z Jasła, zwyciężczyni I edycji "The Voice Kids.

Napisany dnia: 07.11.2018, 09:42
Kolorowy jazz – funk w JDK
0

Kołyszące zagrywki, intrygujące harmonie, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich zanurzone w jazzowy klimat wsparty dźwiękiem kultowego już syntezatora Mooga złożyły się na koncert grupy Wojtek Justyna TreeOh! Wydarzenie otwarło w ostatnią niedzielę października VI edycję JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów, pod patronatem znakomitego muzyka i jaślanina, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, który 10 kwietnia br. świętował swoje 90. urodziny.

Napisany dnia: 05.11.2018, 13:00
„Człowiek, który zabił Don Kichota” w kinie 22 listopada
1

Po 25 latach walki z filmowymi wiatrakami „Człowiek, który zabił Don Kichota” – zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt współtwórcy „Latającego cyrku Monty Pythona” – wreszcie na dużym ekranie!

Napisany dnia: 05.11.2018, 09:40
Targi ślubne już w niedzielę!
6

Już w najbliższą niedzielę 4 listopada 2018 odbędą się Targi Ślubne Jasło. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Restauracji u Schabińskiej przy ul. Floriańskiej 42.

Napisany dnia: 02.11.2018, 22:02
„Akademia Zdrowia” w Medyku ruszyła pełną parą!
1

W jasielskim Medyku od października wystartowała bezpłatna „Akademia Zdrowia”. Jest to inicjatywa Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  skierowana do mieszkańców Jasła i okolic oraz wszystkich osób, które świadomie podchodzą do zagadnień związanych ze zdrowiem, jego ochroną i profilaktyką.

Napisany dnia: 02.11.2018, 09:30
Arcymistrz na scenie JDK
10

Kilkuminutową owacją na stojąco jasielska publiczność podziękowała Andrzejowi Sewerynowi za fantastyczny pokaz aktorstwa i wrażenia jakich dostarczył jej w poniedziałkowy wieczór, 22 października br. Artysta przyjechał do Jasła ze spektaklem „Wokół Szekspira”.

Napisany dnia: 31.10.2018, 11:45
W Muzeum Regionalnym w Jaśle się dzieje!
3

Muzeum Regionalne w Jaśle serdecznie zaprasza do obejrzenia trzech zbliżających się wystaw. Każda z nich przedstawia inną historię, która może zainteresować właśnie Ciebie.

Napisany dnia: 29.10.2018, 12:00
„Miej odwagę być mądrym”
10

W niedzielę, w Wydziale Zamiejscowym w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zainaugurowano kolejny rok akademicki. Uroczyste ślubowanie żaka złożyło kilkudziesięciu studentów, którzy w październiku rozpoczęli akademicką przygodę z nauką na kierunkach: politologia i pedagogika.

Napisany dnia: 29.10.2018, 11:34
Wieczór z Horrorem - "Granica" już 31 października
0

Kino JDK "Syrena" rozpoczyna nowy cykl o nazwie "Wieczór z horrorem". Projekcja filmu odbędzie się 31 października br., godz. 19.00. Prezentacja „Granicy” będzie seansem przedpremierowym, gdyż film, będący szwedzkim kandydatem do "Oscara" wchodzi na polskie ekrany dopiero w lutym 2019 roku.

Napisany dnia: 29.10.2018, 09:19
O przyczynach zanieczyszczeń powietrza podczas X Konferencji Ekologicznej w MDK w Jaśle
1

24 października odbyła się po raz 10. Konferencja Ekologiczna w Jaśle. W tym roku tematem było powietrze – rodzaje i skutki zanieczyszczeń oraz sposoby jego ochrony. W konferencji udział wzięło około stu osób – nauczycieli i uczniów ze szkół powiatu jasielskiego, gorlickiego i strzyżowskiego oraz dorosłych osób zainteresowanych ochroną powietrza.

Napisany dnia: 29.10.2018, 09:07
"Piąteczka" na Olimpiadzie Specjalnej
4

23 października 2018 w Hali Sportowej MOSiR w Jaśle odbył się VII Podkarpacki Dzień Aktywności Motorycznej MATP Olimpiady Specjalne Polska.

Napisany dnia: 26.10.2018, 12:25
"Człowiek bez pamięci" - 8 listopada w jasielskim kinie
0

DKF "Nostromo" zaprasza do Kina JDK "Syrena" na filmy: 8 listopada  „Człowiek bez pamięci”.

Napisany dnia: 25.10.2018, 11:13
VI dyktando regionalne w MBP w Jaśle
0

Jesteś pasjonatem języka polskiego? Ortografia i interpunkcja nie mają przed tobą tajemnic? Czekamy właśnie na ciebie! Zgłoś swój udział w VI dyktandzie regionalnym „Jasielszczyzna zna polszczyznę!” i zawalcz o tytuł regionalnego mistrza słowa!

Napisany dnia: 25.10.2018, 10:24
X Konferencja Ekologiczna w Jaśle
7

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS oraz Partner Główny - Grupa LOTOS S.A. po raz dziesiąty zapraszają do udziału w Konferencji Ekologicznej pn. „POWIETRZE – rodzaje i skutki zanieczyszczeń oraz sposoby jego ochrony”. Konferencja odbędzie się w dniu 24 października 2018 r. w godz. 9.00 – 14.00 w budynku MDK w Jaśle. Honorowym patronatem wydarzenie objął Starosta Jasielski – Adam Pawluś.

Napisany dnia: 19.10.2018, 09:13
Triumf LO Kołaczyce
9

11 października 2018r. w Liceum w Kołaczycach odbył się IX już Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Polska”. Sześć drużyn rywalizowało w 4 konkurencjach: strzelanie z broni długiej i krótkiej, test wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie, prawa i ustawy o Policji, policyjny tor sprawnościowy oraz I pomoc.

Napisany dnia: 15.10.2018, 18:23
Złote gody 14 jasielskich par małżeńskich - pół wieku razem
31

Uroczystość odznaczenia małżeństw z co najmniej 50-letnim stażem Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyła się w środę, 10 września br., w Jasielskim Domu Kultury. W imieniu prezydenta małżonków odznaczył burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Napisany dnia: 12.10.2018, 09:29
 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105