Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Lady Pank porwał tłumy!
36

Za nami gorące Dni Jasła i świetny koncert jednego z najpopularniejszych i legendarnych polskich zespołów rockowych - Lady Pank. Wokalista Janusz Panasewicz rozpoczął występ "Kryzysową narzeczoną". Największe ich przeboje przyszło posłuchać tysiące ludzi.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 01.07.2019, 11:27
Wakacyjny Klub Mobilnych Czytelników jasielskiej Filii PBW w Krośnie
0

Czytelniku czy wypożyczałeś  książki w bibliotece z dostawą na dowolny adres w Polsce? Już w tym miesiącu rusza wakacyjna promocja. Przez najbliższe dwa miesiące: lipiec i sierpień możesz otrzymać jedną bezpłatną przesyłkę, czyli  wypożyczasz książki zdalnie z dostawą pod zdefiniowany adres bez wychodzenia z domu. Koszty  pierwszej wysyłki w okresie wakacyjnym ( lipiec – sierpień) ponosi Biblioteka. 

Napisany dnia: 01.07.2019, 10:02
DNI JASŁA 2019
23

Lady Pank, Ewelina Lisowska, Püdelsi to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła. Święto miasta tradycyjnie odbędzie się już na obiektach MOSiR-u w ostatni weekend czerwca br. Ponadto, organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – jak co roku przygotowali mnóstwo atrakcji.

Napisany dnia: 27.06.2019, 22:10
Lato w kolorze…
3

Jaki kolor ma lato? Niebieski? Złoty? Zielony? A może różowy? Czy kolory mogą wpływać na nasz nastrój? Czy mają znaczenie w kulturze, sztuce oraz w codziennym życiu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci Lato w kolorze… . W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odkryjemy wspólnie bogaty świat barw…

Napisany dnia: 27.06.2019, 12:00
Wakacyjne spotkanie artystyczne 2019
1

Jasielski Dom Kultury po raz kolejny organizuje Wakacyjne Spotkania Artystyczne. W tym roku najmłodsi będą mogli udać się wakacyjną podróż dookoła świata, zajrzeć do starej zagrody, uczestniczyć w przygodach strażaka Maciusia, trzech świnek czy przenieść się w świat iluzji. Podczas tych spotkań mieszkańcy Jasła – dzieci wraz z rodzicami i dziadkami - uczestniczyć będą także w zabawach, konkursach i zagadkach.

Napisany dnia: 27.06.2019, 08:49
Wakacje na plaży w VIVO! Krosno
1

Jak się okazuje, aby przeżyć niezapomniane wakacje wcale nie trzeba obierać egzotycznych kierunków wycieczek.

Napisany dnia: 26.06.2019, 09:57
Malarstwo Mirosławy i Kazimierza Rocheckich w JDK
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza do niezwykłego świata wyobraźni toruńskich artystów: Mirosławy i Kazimierza Rocheckich, wykładowców Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wernisaż z udziałem autorów prac odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 18.00. Obrazy prezentowane będą do 5 września w Galerii i Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 24.06.2019, 18:44
JDK: Koncertowe zakończenie roku artystycznego
0

Wspaniały spektakl słowno-muzyczny na zakończenie roku artystycznego 2018/2019 przygotowali pod kierunkiem swoich instruktorów wychowankowie Jasielskiego Domu Kultury. Piękne, blisko 2-godzinne widowisko, wystawione w poniedziałkowe popołudnie, 17 czerwca br., było podsumowaniem całorocznej pracy prowadzonej przez JDK z dziećmi i młodzieżą.

Napisany dnia: 24.06.2019, 14:00
Tłumy na Baciarach i Brathankach
18

Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

Napisany dnia: 24.06.2019, 09:54
Kolejny rok szkolny w "Super Kids" zakończony
0

"Super Kids" jest miejscem, w którym uczniowie  już od 6 lat uczą się języka angielskiego. Za nimi kolejny pracowity i owocny okres nauki. W tym tygodniu pożegnaliśmy najstarszą grupę ósmoklasistów.

Napisany dnia: 22.06.2019, 14:29
Znamy Laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”
0

Już po raz drugi, w sierpniu bieżącego roku, dwa zespoły uczniów klas mundurowych
 z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, na którego trasie znajdą się m.in. Mińsk, Katyń, Miednoje, Wilno.

Napisany dnia: 18.06.2019, 19:00
No i polecieli. W Jaśle odbył się II Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny
5

Samoloty znów zagościły nad lądowiskiem „IKAR”. W niedzielę, w Jaśle odbył się drugi Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny. To jedyna, tak wyjątkowa impreza plenerowa w regionie.

Napisany dnia: 18.06.2019, 07:30
DKF zaprasza na wieczór filmowy od 27 do 29 czerwca!
1

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza na wieczór filmowy od 27 do 29 czerwca br. W kinie "Syrena" odbędzie się projekcja "„Brightburn: Syn ciemności”, Bracia Sisters oraz "Podły, Okrutny, Zły".

Napisany dnia: 17.06.2019, 09:49
II rodzinne świętowanie z "dwunastką" i przedszkolem już za nami
0

Odbyło się ono 7 czerwca. Dla naszych uczniów, ich rodziców i wszystkich sympatyków szkoły przygotowaliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Były zawody międzyklasowe, pokaz talentów wokalnych, tanecznych, sportowych (judo).

Napisany dnia: 17.06.2019, 09:02
Uczniowie SOSW na I Beskidzkim Rajdzie Godności
2

I Beskidzki Rajd Godności został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle w dniu 13 czerwca 2019 r.  Wzięli w nim udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaśle, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaśle, rodzice, nauczyciele, terapeuci i sympatycy Ośrodka. 

Napisany dnia: 14.06.2019, 16:00
Piknik lotniczy w Jaśle już w niedzielę
7

To będzie zabawa wysokich lotów. W Jaśle po raz drugi w historii odbędzie się „Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Impreza odbędzie się na lądowisku „IKAR” Jasło.

Napisany dnia: 14.06.2019, 09:24
Warsztaty z artystami – Muzeum zaprasza
0

Jasielskie muzeum zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty plastyczne, które poprowadzą artyści z Ukrainy: Kateryna Lemesheva i Sergej Garkavij. Warsztaty odbędą się w sobotę 6 lipca o godz. 10.00 w budynku muzeum. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w MRJ.

Napisany dnia: 13.06.2019, 10:31
Drzwi do świata nauki – zakończenie roku akademickiego na JUD
0

W auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli rok akademicki odbierając  gratulacje oraz dyplomy od Burmistrza Miasta Jasła – Ryszarda Pabiana, dziekana Wydziału Ekonomii, Gospodarki Przestrzennej i Transportu – dr Katarzyny Szajowskiej oraz dyrektor MBP w Jaśle – Doroty Woźnicy.

Napisany dnia: 12.06.2019, 18:00
Policjanci czytali dzieciom
2

Policjanci brali udział w kampanii społecznej w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która przebiegała pod hasłem "Czytanie to fajna rzecz - policjanci czytają". Celem tej inicjatywy było aktywne promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Napisany dnia: 12.06.2019, 15:00
98. Studnia Kulturalna JDK O malarstwie niekonwencjonalnie
0

Spotkanie z Lidią Oleszczuk odbędzie się 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 17, w Jasielskim Domu Kultury, w ramach Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 12.06.2019, 14:00
 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

 • Prokuratura kończy badać sprawę budżetu obywatelskiego. Czy radna złamała prawo?

  Wracamy do sprawy Budżetu Obywatelskiego 2019. Końcem lutego br. dowiemy się, czy prokuratura postawi zarzuty osobom podejrzanym o nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych. Trop prowadzi również do osoby pełniącej funkcję publiczną.

 • Pacjenci są zszokowani. Lekarka opuściła dyżur na POZ

  To, co wydarzyło się dzisiaj w budynku jasielskiego szpitala było dla pacjentów olbrzymim szokiem. Nie wszyscy doczekali się bowiem pomocy lekarza dla dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Lekarska opuścił dyżur twierdząc, że pacjenci zachowują się jak zwierzęta.

 • Kładka na Gądkach aż prosi się o remont

   

  Kładka na osiedlu Gądki, łącząca osiedle z pozostałą częścią miasta jest w nienajlepszym stanie. Betonowe płyty w dużej części posiadają odkruszenia i liczne ubytki. Na elementach stalowych konstrukcji widoczne są z kolei ubytki powłok malarskich. Czy wkrótce doczeka się ona kompleksowego remontu?

 • Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wojewoda złożyła skargę do sądu

  W ubiegłym roku Barbara Wierdak-Cyboroń wygrała konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Mimo to Zarząd Powiatu w Jaśle postępowanie unieważnił. Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wkrótce sprawa rozstrzygnie się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie...

 • Na ścianie budynku dawnego „Sokoła” powstał mural

   

  Na ścianie budynku, który niegdyś był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” powstał mural. Obraz nawiązuje do historii przedwojennego Jasła. Przedstawia również postać patrona jednej z pobliskich ulic. Autorami obrazu są artyści zrzeszeni w jasielskiej nieformalnej grupie PLAJA.

 • 24-letni Adrian wpadł do studni. Jak doszło do tej tragedii?

  Wczoraj wieczorem w Brzyskach miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Młody mężczyzna wpadł do studni na głębokość sześciu metrów. Adrian w stanie krytycznym trafił do jasielskiego szpitala. Mimo dwugodzinnej resuscytacji nie udało się go uratować.

 • Uczniowie „Chemika” szlifują swoje umiejętności

   

  W dniach 29-30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2 –technikum kelner oraz klasy 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział, wspólnie z  partnerską szkołą ze Słowacji - Spojena Skola w Svidniku
  w warsztatach z zakresu „Carving fruit”.  

 • „Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

   

  W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105