Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Miłość jest poezją…spektakl uliczny
0

Widowiskiem plenerowym wokół Jasielskiego Domu Kultury, 26 czerwca br., zakończyły się sześciodniowe warsztaty teatralne, prowadzone przez znanego reżysera teatralnego Wiesława Hołdysa. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu pn. „Miłość jest poezją – Baczyński w Jaśle”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Napisany dnia: 29.06.2021, 08:37
Wakacyjne spotkania z Jasielskim Domem Kultury
0

Od 28 czerwca do 14 lipca br. potrwają spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych. W tym roku będziemy na: świetlicy osiedlowej w Gamracie, Przystanku „Kwiatowa”, Domu Ludowym w Kaczorowach, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Parku Miejskim, Domu Ludowym w Żółkowie, osiedlu Kopernika, Domu Ludowym w Hankówce oraz na stadionie Rafinerii.

Napisany dnia: 28.06.2021, 20:30
A może morze? – wakacyjne zajęcia w jasielskiej bibliotece
0

Gdy nadchodzi lato myślimy o wakacjach. Jedni preferują wypoczynek nad wodą inni wolą góry. Gdzie pojedziemy w tym roku? Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na cykl zajęć wakacyjnych A może morze? Zabierzemy Was na wakacje pełne słońca, gorącego piachu i morskiej piany.

Napisany dnia: 28.06.2021, 19:06
Najlepsi z najlepszych – nagrody dla uzdolnionych uczniów rozdane
22

114 uczniów miejskich szkół otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Dwie najcenniejsze „Nagrody Bartłomieja z Jasła” trafiły do Kingi Moskal i Dominiki Pabisz. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągniecia naukowe. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 25.06.2021, 15:00
Przedszkolaki odwiedziły jasielskich policjantów
0

Policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali dla dzieci z Zespołu Szkół w Dębowcu, niecodzienne zajęcia. Najmłodsi podczas wizyty w jasielskiej komendzie mieli okazję obejrzeć sprzęt służbowy i wysłuchać kilku rad dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Na pamiątkę każdy przedszkolak dostał od policjantów kolorowankę oraz odblask.

Napisany dnia: 25.06.2021, 12:59
KK-T JDK zaprasza na wycieczkę rowerową: Zabytki Binarowej i Szerzyn
0

Kolejna czwarta już w tym sezonie wyprawa rowerowa poprowadzi miłośników turystyki rowerowej najpierw na ziemię biecką do Binarowej (pow. gorlicki, woj. małopolskie), a następnie na Pogórze Ciężkowickie do Szerzyn (pow. tarnowski, woj. małopolskie). Wycieczkę organizuje Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury w sobotę, 3 lipca br. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 25.06.2021, 10:35
Ogólnopolskie sukcesy Karoliny Polak
3

28. Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE 2021 odbył się w minioną niedzielę (20 czerwca) w opolskim Amfiteatrze. W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 61 młodych wokalistów, wyłonionych w drodze eliminacji spośród prawie 300 kandydatów, reprezentujących aż 14 województw.

Napisany dnia: 24.06.2021, 11:38
„Sąsiedztwo” – wystawa w JDK
1

„Sąsiedztwo” to cykl liczący osiem fotografii, które przedstawiają widziane z góry zarysy miejscowości leżących w pobliżu Jasła. Motywem łączącym wszystkie fotografie są wieże kościelne, charakteryzujące każdą miejscowość.

Napisany dnia: 23.06.2021, 11:00
Kolejne spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 29 czerwca o godzinie 18.00 w Jasielskim Domu Kultury
0

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum zaprasza do udziału w spotkaniu organizowanym 29 czerwca w JDK.

Napisany dnia: 23.06.2021, 09:34
Słodkie sukcesy uczniów ZSUiS w Jaśle
3

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty Konkurs Cukierniczy dla uczniów szkół cukierniczych województwa podkarpackiego. Wśród nagrodzonych młodych cukierników jest pięcioro reprezentantów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – uczniów szkoły branżowej I stopnia oraz technikum w zawodzie technik technologii żywności.

Napisany dnia: 23.06.2021, 08:50
Kolejny raz najlepsi w Polsce!
3

Nawet pandemia koronawirusa nie powstrzymała kołaczyckich licealistów przed osiągnięciem wspaniałego sukcesu w  XII Finale Centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie. Trudne przygotowania, ze względu na pandemię, pod kierunkiem Dariusza Szczepanika i Macieja Karpa, zakończyły się pełnym sukcesem. Uczniowie spisali się na medal i to dosłownie, bowiem zdobyli całe podium i jeszcze więcej.

Napisany dnia: 22.06.2021, 08:45
VIII piknik dla dzieci na osiedlu Krasińskiego-Szopena. Na słodko i wesoło
2

67 dzieci wzięło udział w piątkowym VIII pikniku zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców osiedla Krasińskiego-Szopena w Jaśle. - To już ósma impreza zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Pogoda nam dopisała, dzieci są zadowolone. I o to chodzi, aby wszyscy dobrze się bawili – mówi przewodniczący osiedla Jerzy Okarma.

Napisany dnia: 21.06.2021, 13:43
Przesuwamy na 28 sierpnia br. wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim
0

Zaplanowane na najbliższy czwartek (17 czerwca 2021r.) w ramach Studni Kulturalnej JDK spotkanie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem i dziennikarzem, którego pasją są podróże i fotografowanie, przekładamy na sobotę 28 sierpnia br.

Napisany dnia: 18.06.2021, 16:00
Warsztaty Teatralne
1

Jasielski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, organizowanych w ramach projektu „Miłość jest poezją – Baczyński w Jaśle”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”. Zgłoszenia należy przesyłać na adres JDK do 15 czerwca br. Warsztaty odbędą się w dniach 21-26 czerwca br.

Napisany dnia: 18.06.2021, 13:39
Przygody z nauką – podsumowanie 11. edycji Juniwersytetu
1

12 czerwca 2021 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury mali studenci uroczyście zakończyli zajęcia 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, odbierając gratulacje, dyplomy i upominki od Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła – Elwiry Musiałowicz-Czech oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – Doroty Woźnicy.

Napisany dnia: 17.06.2021, 18:00
Świat Sprawiedliwych – bohaterski przykład rodziny Ulmów
11

Zakład Karny w Jaśle chętnie angażuje się w przedsięwzięcia służące społecznej readaptacji skazanych. Przykłady bohaterskich postaw, często okupionych śmiercią, pokazują jak ważne są w życiu każdego człowieka wartości.

Napisany dnia: 17.06.2021, 15:23
Pies i jego pan. Ratowniczy duet w JDK
6

Niespełna dwuletni Boa, pies ratownik oraz jego przewodnik, jaślanin Jacek Dubiel byli gośćmi Klubu Ludzi z Pasją. Spotkanie w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się 15 czerwca br.

Napisany dnia: 16.06.2021, 15:19
Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia
5

Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

Napisany dnia: 15.06.2021, 14:31
Weź udział w konkursie i wygraj indeks na wybrany kierunek studiów!
0

Filia AHE w Jaśle organizuje konkurs, w którym do wygrania jest indeks na wybrany kierunek studiów. Daje on możliwość przyszłym studentom kształcenia się w Akademii za darmo przez cały rok.

Napisany dnia: 15.06.2021, 08:53
Znamy Juniorów Przedsiębiorczości
3

W Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Junior Przedsiębiorczości”. Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz z Małgorzatą Adamską-Chmiel, zastępcą burmistrza, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyli zwycięzcom nagrody.

Napisany dnia: 14.06.2021, 09:35
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105