Strona główna
Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeszedł do historii
9

27 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie odbył się Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. 

Napisany dnia: 28.11.2018, 18:00
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności w ZSUiS
6

W piątek, 23 listopada, rozstrzygnięty został etap okręgowy XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W rywalizacji o zwycięstwo i awans do centralnego etapu Olimpiady wzięło udział 160 spośród 753 uczniów z 39 szkół w całej Polsce.

Napisany dnia: 28.11.2018, 10:11
"Wieczór z horrorem" w jasielskim kinie
4

29 listopada br. o godzinie 19:00 zaprezentujemy jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy, film "Suspiria". 

Napisany dnia: 27.11.2018, 17:00
Ekologiczna zabawka oczami dzieci
0

Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle po raz szósty zorganizowało konkurs ekologiczny pn. „Moja zabawka”. Spośród dziesięciu jasielskich przedszkoli wzięło w nim udział 21 dzieci. - Prace są bardzo ciekawe. Dzieci pokazały swoją kreatywność, a przede wszystkim to, że można zrobić coś ze zużytych, ekologicznych materiałów- podkreśla Gabriela Zdunek-Gajda, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 27.11.2018, 14:32
Nowatorskie e –usługi w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle
1

Zdalne wypożyczenia i zwroty książek, internetowe zamawianie skanów i kserokopii, internetowa rezerwacja komputerów, usługa komunikacji z użytkownikami, zgłaszanie propozycji zakupów z możliwością  głosowania, zapis do Biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP - to nowe, wysokiej jakości e-usługi w ramach projektu „Podkarpackie e‑biblioteki pedagogiczne”.

Napisany dnia: 25.11.2018, 23:03
Ola Tocka pożegnała się z „The Voice of Poland”
44

21-letnia Aleksandra Tocka z Jasła nie przeszła do ostatniego etapu programu „The Voice of Poland”. Dzisiaj podczas drugiego półfinału z drużyny Grzegorza Hyżego decyzją jury i teleinternautów do finału dostała się Ania Deko.

Napisany dnia: 24.11.2018, 23:30
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
2

W Przedszkolu Miejskim Nr 11 działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski rozpoczęły się już we wrześniu 2017 roku. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w przystępnej i atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych.

Napisany dnia: 20.11.2018, 13:11
Jeden z najmłodszych debiutantów Ekstraklasy. Chce grać jak Kroos i Isco
7

Z podwórka w rodzinnym Jaśle, przez największy turniej piłki dziecięcej w Europie, grę w kolejnych rocznikach młodzieżowych reprezentacji Polski, aż po debiut w Ekstraklasie jako pierwszy zawodnik ze swojego rocznika. Choć kariera 16-letniego Michała Rakoczego rozwija się wzorowo, to jego plany i marzenia wykraczają daleko poza to, co udało mu się już osiągnąć.

Napisany dnia: 20.11.2018, 12:25
Zaskakujące oleje
0

Wanda i Stefan Wójciccy, właściciele niewielkiej olejarni w Kalwarii Zebrzydowskiej byli gośćmi 91. Studni Kulturalnej JDK pod hasłem „Skarby naszej ziemi - rośliny oleiste żywią i leczą”, która odbyła się 9 listopada br. (piątek) w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 19.11.2018, 18:00
Świąteczne warsztaty florystyczne
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do udziału w wyjątkowych świątecznych warsztatach florystycznych. Podczas zajęć każdy z uczestników nie tylko pozna tajniki technik florystycznych oraz możliwości wykorzystania i zasady postępowania z kwiatami i roślinami, ale własnoręcznie wykona przynajmniej dwie dekoracje bożonarodzeniowe, które będzie mógł zabrać ze sobą. Będą one doskonałym wstępem do świątecznej dekoracji domu lub miejsca pracy.

Napisany dnia: 19.11.2018, 13:04
Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!
21

„Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

Napisany dnia: 19.11.2018, 11:19
Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!
14

Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

Napisany dnia: 19.11.2018, 07:45
Masaż to pasja - I Konferencja Masażu dl Szkół Województwa Podkarpackiego
1

W dniu 14 listopada 2018 r. w Jaśle odbyła się I  Konferencja Masażu dla  Szkół Województwa Podkarpackiego „Kierunki rozwoju współczesnego masażu” zorganizowana przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

Napisany dnia: 17.11.2018, 09:12
Dzieci nagrodzone w konkursie fotograficznym
0

Jedenaścioro przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, które wzięły udział w konkursie fotograficznym „Piękna nasza Polska cała” otrzymało nagrody i pamiątkowe dyplomy. Celem uczestników było ukazanie piękna naszego kraju. Zdjęcia konkursowe zostały wykonane podczas tegorocznych wakacji.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 16.11.2018, 10:59
Konkurs Bożonarodzeniowy 2018
0

Muzeum Regionalne w Jaśle, ogłasza KONKURS BOŻONARODZENIOWY, na najciekawszy wywiad (kategoria I) dotyczący regionalnych tradycji kolędniczych, oraz na najsmaczniejszy makowiec, sernik bądź piernik (kategoria III).

Napisany dnia: 15.11.2018, 18:00
W Święto Niepodległości w JDK. Ojczyzna - serce nasze własne
1

Widowisko słowno-muzyczne „Ojczyzna - serce nasze własne”, wystawione w niedzielny wieczór 11 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury zakończyło tegoroczne - wyjątkowe, ponieważ przypadające w roku 100-lecia uwolnienia się przez Polskę z jarzma zaborców - obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jaśle.

Napisany dnia: 15.11.2018, 13:00
Aleksandra Tocka na żywo w „The Voice Of Poland”!
11

Już w najbliższą sobotę, 17 listopada, jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w pierwszym odcinku LIVE, programu The Voice of Poland. Tym razem o awansie do kolejnego etapu zdecydują widzowie poprzez glosowanie SMS.

Napisany dnia: 15.11.2018, 10:38
„Koncert dla Niepodległej”
0

100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny– to data niezwykła i okazja do świętowania radosnego, pełną piersią, w gronie znajomych, przyjaciół, rodziny oraz tych wszystkich, którym serce mocniej bije na dźwięk słowa „Polska”.

Napisany dnia: 14.11.2018, 18:00
Budowa piramidy "Sokoła" na 100-lecie odzyskania niepodległości
13

Połączone siły sekcji kolarskiej, hokejowej Sokoła, przy wsparciu kolegów z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów postanowiły zademonstrować jaślanom w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odtworzenie jednej z piramid drabinkowych stworzonych przez jasielskiego Sokoła 100 lat temu.

Napisany dnia: 14.11.2018, 11:00
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle
4

Święto Odzyskania Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Musimy więc wciąż pamiętać o  tej dacie i z szacunkiem wspominać tych, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj żyjemy  w wolnej Polsce.

Napisany dnia: 13.11.2018, 09:02
 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105