Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
I nagroda dla Karoliny Polak w Jarosławiu
1

Jarosławski Ośrodek Kultury po raz ósmy zorganizował konkurs "Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim". Karolina Polak w kategorii szkół średnich i dorosłych zajęła I miejsce.

Napisany dnia: 04.10.2021, 10:27
Jasielski „Ekonomik” lepszy niż rzeszowskie „Prezentki” w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces na Bank".
1

Drużyna Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle z  Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle w składzie: Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper Wiatr z opiekunem mgr Joanną Hendzel, zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „SUKCES NA BANK” transmitowanym przez Telewizję Polską.

Napisany dnia: 01.10.2021, 13:34
ZUS uczy młodzież o ubezpieczeniach społecznych
4

Ruszyły zapisy do projektów edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy dostosowany jest do wieku uczniów i metod, które są używane na danym etapie kształcenia. Dla młodzieży szkół ponadpodstawowych są to „Lekcje z ZUS”, a dla uczniów szkół podstawowych jest to „Projekt z ZUS”.

Napisany dnia: 01.10.2021, 11:25
„Polska przydrożna” – wystawa fotografii Piotra Mareckiego
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Piotra Mareckiego „Polska przydrożna”. Ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym XV Jasielskiemu Festiwalowi Literackiemu i Regionalnemu pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Napisany dnia: 30.09.2021, 18:00
Strzelecka, Concejo, Stasiuk, Richter-Magnuszewska – trwa festiwal literacki w jasielskiej Bibliotece
0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa jubileuszowy XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”. Na miłośników dobrej literatury czekają spotkania z autorami związanymi z Jasłem, Jasielszczyzną i Beskidem Niskim.

Napisany dnia: 30.09.2021, 08:12
Festiwal Nauki 2021
9

Estrada Tyska, Instytut Badań Kompetencji, Fundacja Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle i Jasielski Klub Łączności SP8KJX będą gościć w Jasielskim Domu Kultury 2 października br., w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Organizatorami wydarzenia są: Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne.

Napisany dnia: 28.09.2021, 08:39
Spotkanie z Katarzyną Szwedą
2

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Katarzyną Szwedą, poetką, fotografką, autorką książki „Bosorka”; spotkanie odbędzie się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Napisany dnia: 27.09.2021, 12:29
Druh Jerzy Urbanik najbardziej społecznie zaangażowanym pracodawcą
5

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów odbył się w Otrębusach pod Warszawą. W kategorii "najbardziej społecznie zaangażowany pracodawca" nagrodzono druha Jerzego Urbanika, prezesa OSP w Trzcinicy.

Napisany dnia: 25.09.2021, 13:07
Spotkanie z Piotrem Mareckim
1

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Piotrem Mareckim, autorem literatury eksperymentalnej i książek drogi; spotkanie odbywa się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Napisany dnia: 25.09.2021, 12:28
KK-T JDK zaprasza: Jesienna wyprawa rowerowa na Liwocz i do „Diablej Izdebki”
3

Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury przygotował (w sobotę, 2 października br.) kolejną - ósmą w tym roku - wyprawę rowerową. Wycieczka na wschodnie krańce Pogórza Ciężkowickiego do uroczyska „Diabla Izdebka” oraz na najwyższe wzniesienie pogórza Górę Liwocz, leżącą w Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, zainicjuje jesienny sezon turystyczny.

Napisany dnia: 25.09.2021, 09:50
Niejednoznacznie - warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych, piszącą lub zaczynającą przygodę z pisaniem poezji na warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem, które odbędą się 1 października 2021 r. w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Napisany dnia: 23.09.2021, 15:00
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: tarnowieckie kapliczki
5

„Bramy Duszy. Kapliczki, krzyże i figury przydrożne gminy Tarnowiec” to temat spotkania z Żanetą Groborz-Mazanek w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na 28 września br. o godz. 17. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

 

Napisany dnia: 23.09.2021, 13:08
IV Urodziny VIVO! Krosno, czyli jak wygrać 5 000 zł!
5

2 października, w sobotę, odbędzie się finał IV Urodzin VIVO! Krosno. Na ten dzień Centrum przygotowało dla swoich klientów moc urodzinowych atrakcji. III Urodzinowy Bieg na Orientację, prezentacja nowych Ambasadorów VIVO!, liczne konkursy z nagrodami, pokazy i spotkania z ciekawymi gośćmi to tylko nieliczne z zaplanowanych tego dnia wydarzeniami.

Napisany dnia: 22.09.2021, 12:42
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
2

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym, już XXVII, Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”.

Napisany dnia: 22.09.2021, 09:16
Premiera najnowszego utworu zespołu That's O&K już dzisiaj!
13

Dzisiaj o godzinie 19. w serwisie YouTube odbędzie się premiera najnowszego kawałka pt. „FAITH, HOPE and LOVE” wraz z klipem. Jest to letnia ballada, której słowa zwracają uwagę na ważne wartości. - Piosenka zachęca do modlitwy, aby wiara nadzieje i miłość zawsze gościły w naszych sercach – mówią siostry Aleksandra i Kornelia Mistachowicz z zespołu That's O&K.

 

Napisany dnia: 21.09.2021, 16:03
Uczymy ekologii czyli Sprzątanie Świata 2021
6

„Myślę więc nie śmiecę” - to motto 28 akcji Sprzątania Świata powinno przyświecać wszystkim i to nie tylko jeden raz w roku, bo dzięki dbałości o środowisko dajemy szansę na lepsze życie przyszłym pokoleniom.

Napisany dnia: 20.09.2021, 08:38
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z michalitą
8

Klub Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaprasza - 16 września br. (czwartek) o godz. 17. - na spotkanie z ks. dr. Janem Seremakiem, rektorem sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Napisany dnia: 14.09.2021, 09:58
To była prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników samochodów zabytkowych i klasyków
27

W minioną niedzielę na placu przy Centrum Serwisowym Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle odbyła się pierwsza edycja zlotu samochodów zabytkowych i klasyków. Jego organizatorzy zabrali wszystkich miłośników motoryzacji, w sentymentalną podróż do przeszłości. Nie zabrakło pojazdów, które w ciągu dziesięcioleci uzyskały status prawdziwych legend polskiej motoryzacji. Łącznie, w Jaśle można było wczoraj zobaczyć i dotknąć niemal stu klasyków, w tym również motocykli.

Napisany dnia: 13.09.2021, 13:49
VIVO! Krosno szuka Stylowych Ambasadorów
1

Weź udział w akcji Stylowe VIVO! i zostań Ambasadorem VIVO! Krosno. Rusza II edycja akcji, w której Centrum Handlowe szuka gwiazd do swoich kampanii reklamowych. Akcja jest skierowana do osób mających niepowtarzalny styl, lubiących bawić się modą i otwartych na nowe wyzwania. Zgłoszenia należy przesłać do 20 września.                

Napisany dnia: 13.09.2021, 12:55
Spotkajmy się jeszcze raz. Pan Kleks …w JDK
1

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, zapraszamy na przestawienie muzyczne „Akademia Pana Kleksa”, zrealizowane przez Jasielski Dom Kultury. Spektakl, którego premiera odbyła się 4 lipca br., zostanie ponownie wystawiony 15 września br. o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci i młodzież do 17 roku życia).

Napisany dnia: 10.09.2021, 11:02
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105