Strona główna
W poszukiwaniu skarbu
0

Karpacka Troja po raz kolejny przygotowała fascynującą zabawę z okazji Dnia Dziecka. Dzieci musiały sprostać nie lada wyzwaniu. Rozwiązując zagadki, pokonując tor przeszkód odkrywały kolejne tajemnice grodu zbliżając się do upragnionego skarbu.

Napisany dnia: 04.06.2019, 10:41
Muzeum Złotej Rybki już otwarte
6

W Dzień Dziecka -pierwszego czerwca 2019 r. U Schabińskiej w Krzemiennej nad Sanem w gminie Dydnia  uroczyście otwarto Muzeum Złotej Rybki.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:09
„The Hoods” z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wicemistrzem Polski!
5

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu! Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące,  „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów.

Napisany dnia: 03.06.2019, 14:01
Dzień Dziecka w Karpackiej Troi
0

W najbliższą sobotę (1 czerwca) w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła odbędzie się kolejny już Rodzinny Dzień Dziecka. Dla dzieci przygotowano grę terenową „Mali odkrywcy na tropie skarbu”, która sprawi, że biorący w niej udział poznają Karpacką Troję i jej niezwykłe dzieje. 

Napisany dnia: 30.05.2019, 11:33
Emocje, adrenalina i świetna zabawa za nami
1

Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbył się I Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu, nad którym Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 29.05.2019, 10:57
BAWIMY SIĘ KONCERTOWO, czyli Dzień Dziecka w Jaśle
1

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik pod hasłem „Bawimy się koncertowo” odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim (w razie niepogody w budynku MDK). Rozpoczęcie imprezy - godz. 13.30.

Napisany dnia: 28.05.2019, 08:57
III Ogólnopolski Festiwal „Na polską nutę”: laury dla wokalistek Jasielskiego Domu Kultury
0

W minioną sobotę, 18 maja w Młodzieżowym Dom Kultury w Rzeszowie odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „NA POLSKĄ NUTĘ”. Organizatorami Festiwalu byli: MDK wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor” .

Napisany dnia: 27.05.2019, 16:00
97. Studnia Kulturalna JDK: Ścieżkami księdza - filozofa
0

Spotkanie z Szymonem J. Wróblem, dziennikarzem, autorem książki i dokumentalnego filmu „Jego oczami” poświęconego ks. Józefowi Tischnerowi, odbędzie się 30 maja br. (czwartek) o godz. 17. w Jasielskim Domu Kultury. Zostało zorganizowane w ramach Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 27.05.2019, 14:00
Przedszkolaki w Muzeum Dobranocek
0

Uroczyste otwarcie wystawy „Dobranocki z dawnych lat”, spotkanie z Marianem Cholerkiem –scenarzystą, reżyserem i producentem filmów animowanych a także prezentacja filmowych kołysanek. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały we wtorek na dzieci w rzeszowskim Muzeum Dobranocek.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:08
MRJ zaprasza na wystawy
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do zwiedzania wystaw czasowych zorganizowanych w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Koralewskiego 9) i dworca kolejowego (ul. Metzgera).Wystawa „Witamy w nanoświecie", poprzez przykłady zaczerpnięte ze świata nanotechnologii, przybliża to, czym jest współczesna nauka i jej rozwój. Można na niej zobaczyć interaktywne projekty wykonane przez uczniów.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:04
Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
2

Wojciech Gajda uczeń Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle został laureatem  III  Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Napisany dnia: 26.05.2019, 08:20
"Poetyckie Rocznice" w Osieku Jasielskim
5

XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego POETYCKIE  ROCZNICE poświęcona była twórczości Wojciecha Młynarskiego. Wszystko, co wyszło spod pióra poety, nie traci na aktualności, to wiersze uniwersalne, ponadczasowe.

Napisany dnia: 25.05.2019, 10:12
Mateusz Mijal i jego nowy singiel. Musicie to zobaczyć!
9

"Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

Napisany dnia: 24.05.2019, 12:50
Kolejny sukces i laureat!
4

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach  laureatką III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania w I roku na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz nagrodę rzeczową.

Napisany dnia: 23.05.2019, 09:20
Główna Nagroda dla filmu Łukasiewicz nafciarz romantyk na festiwalu PIKE w Sopocie!
1

“Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” fabularyzowany dokument wyprodukowany przez krośnieńską Telewizję Obiektyw zajął I miejsce na festiwalu PIKE pt.: “To nad dotyczy”, który wczoraj zakończył się w Sopocie.

Napisany dnia: 23.05.2019, 08:00
Piramida zdrowia - spotkanie z dietetyczką Sabiną Pec
4

Czym jest piramida zdrowia? Do czego służą witaminy? Co to są kalorie i czy warto jeść owoce i warzywa? Na te ważne pytania odpowiadała dietetyczką Sabina Pec z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Jaśle, która w dniu 21 maja br. była gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Napisany dnia: 22.05.2019, 22:20
Pokaz Eleganckiej Mody Męskiej i koncert na trzy wiolonczele – niecodzienne atrakcje w VIVO! Krosno
0

Jakie są najnowsze trendy obowiązujące w modzie męskiej? Co nosić i jak komponować stylizacje, by wyglądać elegancko i szykownie? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 25 maja podczas wyjątkowego pokazu mody w VIVO! Krosno.

Napisany dnia: 22.05.2019, 22:02
Podaruj krew = podaruj życie
7

Pod takim hasłem w dniu 17 maja 2019 roku w jasielskim Medyku odbył się Dzień Krwiodawstwa. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, zorganizowało akcję oddawania krwi przez uczniów i pracowników szkoły oraz mieszkańców Jasła i okolic. 

Napisany dnia: 22.05.2019, 09:06
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Bieg po zdrowie”
0

Już po raz trzynasty Przedszkole Miejskie nr 11 zorganizowało Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową pod hasłem „BIEG PO ZDROWIE”. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła, odbyła się 17 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Napisany dnia: 21.05.2019, 17:00
Regionalista z krwi i kości
4

O swojej „małej ojczyźnie” wie niemal wszystko. Wiesław Hap, regionalista, historyk, nauczyciel i wychowawca, bo o nim tutaj mowa, podczas spotkania z cyklu „Rozmowy o regionie” opowiedział o swoim niezwykle bogatym i różnorodnym dorobku pisarskim.

Napisany dnia: 21.05.2019, 14:12
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105