Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Ukazała się kolejna edycja „Kalendarza Jasielskiego”
3

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wydało kolejną edycję „Kalendarza Jasielskiego”, który ukazuje się od ponad dwudziestu lat. Wydawnictwo jest limitowane. Oprócz kalendarza na 2021 rok znajdziemy w nim mnóstwo przydatnych informacji, jak np. jasielska książka telefoniczna.

Napisany dnia: 17.12.2020, 13:38
Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury
29

Od 2001 roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jasła, przyznawane są Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury. Otrzymują je twórcy i animatorzy kultury związani ze środowiskiem jasielskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku nagrody te przyznano: Elżbiecie Ruszale, Henrykowi Zychowi, Stanisławowi Mazanowi i Piotrowi Mazurowi (wspólna), Mieczysławowi Wietesce oraz Tadeuszowi Wróblowi.

Napisany dnia: 16.12.2020, 20:00
Przedszkolaki wystawiły jasełka
2

Od kilku tygodni dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle intensywnie przygotowywały się do inscenizacji jasełek. Dzisiaj bez widowni w pięknych strojach miały okazję odegrać swoje role. Mimo trwającej pandemii i obostrzeń, przedszkolakom udało się podtrzymać tę tradycję.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 16.12.2020, 16:15
Bożonarodzeniowy kiermasz JDK
0

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia, zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła artystycznego. Tym razem odbędzie się on przed głównym wejściem do Jasielskiego Domu Kultury, w godzinach od 11.00 do 16.00.

Napisany dnia: 15.12.2020, 08:57
Podróż muzycznym wehikułem czasu do lat dwudziestych. Premiera singla That’s O&K już jutro
8

Dla Kornelii i Aleksandry Mistachowicz muzyka jest nie tylko wielką pasją, lecz także sposobem na życie. Wokalistki ruszają z nowym projektem, dzięki któremu muzycznym wehikułem czasu zamierzają przenieść melomanów do lat 20. ubiegłego wieku. Już jutro w serwisie YouTube odbędzie się premiera ich pierwszego singla – „Love makes the world go round”.

Napisany dnia: 14.12.2020, 11:43
XXVI Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek 2021”- edycja online
0

Do 28 grudnia br. można nadsyłać zgłoszenia do XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Tegoroczna edycja odbiega od tradycyjnej, dotychczas stosowanej formuły. Nagranie video wraz kartą zgłoszeń i zgodą na przetwarzanie danych należy przesłać na adres: nanutekantyczek@gmail.com. Koncert laureatów zaplanowany jest na 16 stycznia 2021 r. /sobota / o godz. 16.00 i w zależności od sytuacji epidemiologicznej, odbędzie się w JDK lub on-line.

Napisany dnia: 10.12.2020, 15:15
Przedłużamy termin zgłoszeń w Konkursie na Piosenkę o Krakowie!
3

Dobra wiadomość dla wszystkich spóźnialskich i zapominalskich. Termin zgłoszeń utworów w Konkursie na Piosenkę o Krakowie zostaje przedłużony do 31 stycznia 2021 roku.

Napisany dnia: 10.12.2020, 09:37
Akcja charytatywna "Szlachetna Łapka"
2

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia wyzwala w nas wiele pozytywnych emocji i chęci do pomocy potrzebującym. I właśnie dlatego teraz została zorganizowana charytatywna akcja pt. ,,Szlachetna łapka’’, która ma na celu pomóc porzuconym zwierzętom z ośrodka OTOZ Animals.  

Napisany dnia: 09.12.2020, 09:04
Pierwszy zwiastun filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa
0

Telewizja Obiektyw, producent filmu pt. „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa” 4 grudnia, w dniu święta górników zaprezentował pierwszy zwiastun nowej produkcji, opowiadający historię człowieka, który ujarzmił gaz.

Napisany dnia: 08.12.2020, 12:20
Szlakiem historii Jasła
8

Jasielski oddział PTTK przy współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle wyznaczył na terenie miasta nowy szlak turystyczny nawiązujący do jego historii. „Szlak historii Jasła” oprowadza turystę ulicami miasta po budynkach, które przetrwały II wojnę światową.

Napisany dnia: 04.12.2020, 10:48
Florian Wiśniowski, mieszkaniec Łężyn odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
18

Florian Wiśniowski, weteran II wojny światowej ma 99 lat. Mieszkaniec Łężyn walczył między innymi u boku gen. Stanisława Maczka. W listopadzie został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Napisany dnia: 03.12.2020, 15:11
Uwaga. Konkurs na choinkę!!!
2

Artystów profesjonalnych zapraszamy do udziału w konkursie na choinkę bożonarodzeniową. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 grudnia br., do godz. 14.00...

Napisany dnia: 03.12.2020, 09:04
Wielkie wyprzedaże w VIVO! Krosno
0

Koniec listopada to czas mega wyprzedaży związany z popularnym Black Friday! W tym roku wiele marek obecnych w VIVO! Krosno wydłużyło okres trwania wyjątkowych rabatów i promocji aż do 5 grudnia!

Napisany dnia: 28.11.2020, 08:26
Kolęduj z nami. Rodzinne Spotkanie przy Choince
3

Wielkimi krokami zbliża się do nas czas świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zapraszamy Państwa do wspólnego kolędowania.

Napisany dnia: 27.11.2020, 09:16
Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie – spotkaj się z nami online!
0

W dniu 30 listopada 2020 roku w Karpackiej Państwowej Uczeni w Krośnie po raz pierwszy odbędą się Wirtualne Targi Pracy.

Napisany dnia: 25.11.2020, 14:00
Kolęduj z nami. Rodzinne Spotkanie przy Choince
8

Wielkimi krokami zbliża się do nas czas świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zapraszamy Państwa do wspólnego kolędowania.

Napisany dnia: 25.11.2020, 09:50
Radośnie w kręgu zwierząt z Mikołajem Golachowskim
0

20 listopada 2020 r. w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! najmłodsi spotkali się dwukrotnie online z Mikołajem Golachowskim – biologiem, podróżnikiem, polarnikiem i doktorem nauk przyrodniczych oraz autorem bestsellerowych książek dla dzieci: „Pupy, ogonki i kuperki” oraz „Gęby dzioby i nochale”.

Napisany dnia: 25.11.2020, 08:12
Antarktyka, czyli z wizytą w Raju – spotkanie z M. Golachowskim online
0

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda lodowe królestwo? Biolog i podróżnik, autor m.in. książki „Czochrałem antarktycznego słonia” – Mikołaj Golachowski  zaprasza na wizytę w majestatycznej przestrzeni lodowych gór, dzikich mieszkańców i czystości dziewiczych śniegów – nieposkromionej Antarktyce.

Napisany dnia: 18.11.2020, 12:27
Tak pontyfikat Jana Pawła II zapamiętał dr Maria Szańca
73

Niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się interesująca pozycja książkowa. Publikacja pt. „Był wśród nas” poświęcona pamięci Jana Pawła II jest zbiorem reminiscencji oraz wywiadów, w których ich autorzy wspominają własne doświadczenia związane z pontyfikatem papieża Polaka. Wśród nich znalazł się wywiad Anny Juszczyk z dr Marią Szańcą, historykiem i teologiem. Jego treść publikujemy na naszym portalu.

Napisany dnia: 13.11.2020, 13:51
Zaproszenie do Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto”
7

Na terenie Miasta Jasła jest wiele miejsc pamięci: tablic, pomników, obelisków oraz obiektów architektury (czasami zaniedbanych, a nawet zrujnowanych) związanych z dziejami Jasła lub z osobami, które odegrały w historii Miasta ważną rolę. Zniszczone przez upływający czas - zachowały jeszcze ślady urody. Inne, opuszczone przez użytkowników, zostały wzięte we władanie przez przyrodę. Zwróćmy na nie naszą szczególną uwagę, zapiszmy je w kadrze swojego aparatu fotograficznego, ocalmy je od zapomnienia.

Napisany dnia: 10.11.2020, 08:24
 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105