Strona główna
Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie włącza się do zbiórki
0

Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie włączyło się do akcji pomocy dla Kuby Procanina. Już jutro na "łąkach hubalowych" odbędą się oprowadzanki na koniach. Wolne datki zbierać będą tego dnia wolontariusze PCK. 

Napisany dnia: 07.06.2019, 14:58
Mnóstwo atrakcji i dobra zabawa!
0

Na osiedlu Krasińskiego-Szopena z okazji Dnia Dziecka na dzieci czekały same przyjemności. Były tańce, zabawy, kącik czytania książki, bańki mydlane i ulubione przez nich dmuchańce.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 07.06.2019, 12:05
W poszukiwaniu skarbu
0

Karpacka Troja po raz kolejny przygotowała fascynującą zabawę z okazji Dnia Dziecka. Dzieci musiały sprostać nie lada wyzwaniu. Rozwiązując zagadki, pokonując tor przeszkód odkrywały kolejne tajemnice grodu zbliżając się do upragnionego skarbu.

Napisany dnia: 04.06.2019, 10:41
Muzeum Złotej Rybki już otwarte
6

W Dzień Dziecka -pierwszego czerwca 2019 r. U Schabińskiej w Krzemiennej nad Sanem w gminie Dydnia  uroczyście otwarto Muzeum Złotej Rybki.

Napisany dnia: 04.06.2019, 09:09
„The Hoods” z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wicemistrzem Polski!
5

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu! Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące,  „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów.

Napisany dnia: 03.06.2019, 14:01
Dzień Dziecka w Karpackiej Troi
0

W najbliższą sobotę (1 czerwca) w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła odbędzie się kolejny już Rodzinny Dzień Dziecka. Dla dzieci przygotowano grę terenową „Mali odkrywcy na tropie skarbu”, która sprawi, że biorący w niej udział poznają Karpacką Troję i jej niezwykłe dzieje. 

Napisany dnia: 30.05.2019, 11:33
Emocje, adrenalina i świetna zabawa za nami
1

Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbył się I Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu, nad którym Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 29.05.2019, 10:57
BAWIMY SIĘ KONCERTOWO, czyli Dzień Dziecka w Jaśle
1

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik pod hasłem „Bawimy się koncertowo” odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim (w razie niepogody w budynku MDK). Rozpoczęcie imprezy - godz. 13.30.

Napisany dnia: 28.05.2019, 08:57
III Ogólnopolski Festiwal „Na polską nutę”: laury dla wokalistek Jasielskiego Domu Kultury
0

W minioną sobotę, 18 maja w Młodzieżowym Dom Kultury w Rzeszowie odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „NA POLSKĄ NUTĘ”. Organizatorami Festiwalu byli: MDK wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor” .

Napisany dnia: 27.05.2019, 16:00
97. Studnia Kulturalna JDK: Ścieżkami księdza - filozofa
0

Spotkanie z Szymonem J. Wróblem, dziennikarzem, autorem książki i dokumentalnego filmu „Jego oczami” poświęconego ks. Józefowi Tischnerowi, odbędzie się 30 maja br. (czwartek) o godz. 17. w Jasielskim Domu Kultury. Zostało zorganizowane w ramach Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 27.05.2019, 14:00
Przedszkolaki w Muzeum Dobranocek
0

Uroczyste otwarcie wystawy „Dobranocki z dawnych lat”, spotkanie z Marianem Cholerkiem –scenarzystą, reżyserem i producentem filmów animowanych a także prezentacja filmowych kołysanek. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały we wtorek na dzieci w rzeszowskim Muzeum Dobranocek.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:08
MRJ zaprasza na wystawy
0

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do zwiedzania wystaw czasowych zorganizowanych w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Koralewskiego 9) i dworca kolejowego (ul. Metzgera).Wystawa „Witamy w nanoświecie", poprzez przykłady zaczerpnięte ze świata nanotechnologii, przybliża to, czym jest współczesna nauka i jej rozwój. Można na niej zobaczyć interaktywne projekty wykonane przez uczniów.

Napisany dnia: 27.05.2019, 09:04
Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
2

Wojciech Gajda uczeń Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle został laureatem  III  Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Napisany dnia: 26.05.2019, 08:20
"Poetyckie Rocznice" w Osieku Jasielskim
5

XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego POETYCKIE  ROCZNICE poświęcona była twórczości Wojciecha Młynarskiego. Wszystko, co wyszło spod pióra poety, nie traci na aktualności, to wiersze uniwersalne, ponadczasowe.

Napisany dnia: 25.05.2019, 10:12
Mateusz Mijal i jego nowy singiel. Musicie to zobaczyć!
9

"Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

Napisany dnia: 24.05.2019, 12:50
Kolejny sukces i laureat!
4

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach  laureatką III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania w I roku na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz nagrodę rzeczową.

Napisany dnia: 23.05.2019, 09:20
Główna Nagroda dla filmu Łukasiewicz nafciarz romantyk na festiwalu PIKE w Sopocie!
1

“Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” fabularyzowany dokument wyprodukowany przez krośnieńską Telewizję Obiektyw zajął I miejsce na festiwalu PIKE pt.: “To nad dotyczy”, który wczoraj zakończył się w Sopocie.

Napisany dnia: 23.05.2019, 08:00
Piramida zdrowia - spotkanie z dietetyczką Sabiną Pec
4

Czym jest piramida zdrowia? Do czego służą witaminy? Co to są kalorie i czy warto jeść owoce i warzywa? Na te ważne pytania odpowiadała dietetyczką Sabina Pec z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Jaśle, która w dniu 21 maja br. była gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Napisany dnia: 22.05.2019, 22:20
Pokaz Eleganckiej Mody Męskiej i koncert na trzy wiolonczele – niecodzienne atrakcje w VIVO! Krosno
0

Jakie są najnowsze trendy obowiązujące w modzie męskiej? Co nosić i jak komponować stylizacje, by wyglądać elegancko i szykownie? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 25 maja podczas wyjątkowego pokazu mody w VIVO! Krosno.

Napisany dnia: 22.05.2019, 22:02
Podaruj krew = podaruj życie
7

Pod takim hasłem w dniu 17 maja 2019 roku w jasielskim Medyku odbył się Dzień Krwiodawstwa. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, zorganizowało akcję oddawania krwi przez uczniów i pracowników szkoły oraz mieszkańców Jasła i okolic. 

Napisany dnia: 22.05.2019, 09:06
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105