Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Patriotyczne koncertowanie w jasielskiej glorietce
3

Wczoraj w zabytkowej glorietce parku miejskiego w Jaśle odbył się koncert pieśni patriotycznych wykonany przez laureatów konkursu Niepodległa, Niepokorna. Soliści zaśpiewali m.in. "Dorota", "Zakwitały pąki białych róż", czy "Zasmuciła się piosenka". Na koncert przybyło wielu mieszkańców Jasła i okolic. Nie zabrakło również tych najmłodszych słuchaczy.

Napisany dnia: 16.08.2021, 15:25
Memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” już w niedzielę. Szykuje się ekscytujące widowisko historyczne
10

Organizatorzy Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” po raz kolejny przygotowali na mieszkańców Jasła i okolic ekscytującą lekcję historii miasta i regionu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia). Na tak zwanych „łąkach hubalowych” nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych, zabytkowych pojazdów oraz zapierających dech w piersiach efektów pirotechnicznych. Tym razem przeniesiemy się do czasów II wojny światowej, kiedy to region jasielski znajdował się pod okupacją niemiecką.

Napisany dnia: 13.08.2021, 14:53
Warsztaty tańca współczesnego w MDK w Jaśle
5

O sile, słabości i relacjach międzyludzkich starały się opowiedzieć tańcem uczestniczki warsztatów tanecznych, które zostały zrealizowane w MDK w Jaśle w dniach 2 – 5 sierpnia 2021. W intensywnym czterodniowym treningu udział wzięły: Laura Janik, Małgorzata Janik, Kornelia Kurowska, Klaudia Stasiowska, Małgorzata Dunajska, Karolina Czekaj, Marlena Dąbrowska, Julia Gondek, Oliwia Górniak, Aleksandra Leśniak, Aniela Pietrusiak i Aleksandra Dunajska.

Napisany dnia: 13.08.2021, 10:40
Koncert laureatów konkursu Niepodległa, Niepokorna
3

Laureaci III Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej Niepodległa, Niepokorna wystąpią w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 19.00 w zabytkowej Glorietce parku miejskiego. Koncert odbędzie się w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego.

Napisany dnia: 12.08.2021, 11:00
15 sierpnia w Jaśle – uroczyście, widowiskowo i artystycznie
32

15 sierpnia to wyjątkowy dzień w kartach naszej historii. Obchodzimy święto Wojska Polskiego i kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Dodatkowo, od wielu już lat, w tym dniu w Jaśle przypominamy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”, naszym honorowym obywatelu, organizując widowisko historyczne. Wieczorem zaś zapraszamy do parku miejskiego na program artystyczny w wykonaniu młodzieży.

Napisany dnia: 11.08.2021, 07:41
Pogórzańskie Smaki - Święto jabłecznika w Gminie Jasło
3

W sobotę 07.08.2021r., przy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, odbyło się Biennale Kultury Ludowej - „Pogórzańskie smaki – Święto jabłecznika w Gminie Jasło”. Podczas tego wydarzenia, na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji.

Napisany dnia: 11.08.2021, 07:22
Z anoreksją na pokładzie – spotkanie z Katarzyną Zachacz
1

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Zachacz, autorką książki „Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy” /Wydawnictwo BookEdit/.

Napisany dnia: 10.08.2021, 06:45
Zaproszenie do udziału w IX Jasielskim Marszu Wolności
3

W piątek 6 sierpnia 2021 r., w związku z 78. rocznicą akcji uwolnienia więźniów z więzienia niemieckiego okupanta w Jaśle, o godzinie 20.00 pod pomnikiem Armii Krajowej (obok budynku sądu) rozpocznie się IX Jasielski Marsz Wolności im. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła ku czci uczestników i ofiar tej akcji o kryptonimie „Pensjonat”.

Napisany dnia: 04.08.2021, 22:29
W Nowym Żmigrodzie zagrał zespół Enej
36

Pomimo deszczowej pogody, w Pikniku Rodzinnym – „Żmigrodzki Smok” wzięły udział tłumy głodnych rozrywki mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

Napisany dnia: 02.08.2021, 10:20
Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie jednym ze zwycięzców w ogólnopolskim programie PrzyGotujmy Lepszy Świat!
8

Około 83 mln litrów wody i 677 tys. kg CO2 - tyle zaoszczędzili uczniowie z polskich szkół, przygotowując blisko 85 tys. roślinnych posiłków w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego PrzyGotujmy Lepszy Świat. Do udziału w kampanii, organizowanej przez markę Knorr we współpracy z ProVeg, zarejestrowało się ponad 1000 szkół z całej Polski. Jedną z pięciu zwycięskich szkół okazała się Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie.

Napisany dnia: 29.07.2021, 14:00
KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na wycieczkę w Tatry
0

Jasielski Oddział PTTK wspólnie z Klubem Kulturalno-Turystycznym Jasielskiego Domu Kultury przygotował wyjazd w Tatry i wspinaczkę na Kasprowy Wierch, z którego można podziwiać spektakularne pejzaże. Wycieczkę zaplanowano na sobotę, 14 sierpnia br., a poprowadzi ją znany i lubiany przewodnik PTTK Tadeusz Wójcik.

Napisany dnia: 29.07.2021, 09:00
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – zawyją syreny alarmowe
1

1 sierpnia, w rocznicę godziny „W” o godz. 17, symbolizującej wybuch Powstania Warszawskiego, na terenie miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 28.07.2021, 08:46
,,Bądź aktywny z VIVO! Krosno” - II edycja
0

VIVO! Krosno po raz kolejny rzuca sportowe wyzwanie rowerzystom. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji, także w tym roku miłośnicy rowerów będą mogli wziąć udział w rowerowej rywalizacji. Akcja „Bądź Aktywny z VIV! Krosno” odbędzie się w dniach 2-29 sierpnia.

Napisany dnia: 23.07.2021, 08:43
KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na wycieczkę: Magura Spiska - sielska kraina Podtatrza
1

Fascynujący, nie do końca jeszcze znany teren Magury Spiskiej jest celem wycieczki autokarowej, organizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym, a zaplanowanej na sobotę, 24 lipca br. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 22.07.2021, 11:42
Wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej-Szewczyk
1

16 lipca 2021 roku zgodnie z zapowiedzią, w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk. Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu oraz Muzeum im. Leona Karcińskiego.

Napisany dnia: 21.07.2021, 14:00
Piknik rodzinny Żmigrodzki Smok - zapowiedź
7

Znamy już oficjalny program Pikniku rodzinnego "Żmigrodzki Smok" który odbędzie się 1 sierpnia na stadionie w Nowym Żmigrodzie. Gwiazdą tegorocznego pikniku będzie Zespół ENEJ. Po gwieździe wieczoru zagra Kapela Ciupaga.

Napisany dnia: 21.07.2021, 09:18
Nauczyciel ze Świątkowej Wielkiej spisał łemkowskie przysłowia. Przez pół wieku zebrał ich aż 7 tysięcy!
7

Dziedzictwo dawnej Łemkowszczyzny zostanie zachowane dla kolejnych pokoleń. Największa w tym zasługa jednego człowieka – Bolesława (Wasyla) Bawolaka. To właśnie mieszkaniec Świątkowej Wielkiej, jednej z najstarszych łemkowskich wiosek, idąc w ślady swojego ojca przez całe życie spisywał przysłowia i powiedzenia używane przez Łemków. Trwające 50 lat prace opłaciły się – niemal 7 tysięcy łemkowskich przysłów zostało właśnie wydanych nakładem Wydawnictwa Żyznowski.

Napisany dnia: 20.07.2021, 08:52
Szczęśliwy dzień na osiedlu Rafineria
3

Stadion na osiedlu Rafineria zamienił się w wielką scenę teatralną na której, prezentowany był pokaz iluzji, żonglerki „czym się da” czy tworzenie zwierząt z baloników. To wszystko za sprawą Klauna Feliksa i Olka Talkowskiego, aktorów krakowskiego Teatru Szczęście.

Napisany dnia: 19.07.2021, 13:00
Spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 20 lipca o godzinie 18.00 w JDK
0

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się już jutro w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 19.07.2021, 09:44
Szczęśliwe popołudnie w Hankówce
5

Zabawy ruchowe, pokaz iluzji, żonglerki i wspólne muzykowanie na ponad 20 instrumentach z klaunem Feliksem - to tylko kilka atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas kolejnego spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych w Jaśle.

Napisany dnia: 16.07.2021, 12:27
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105