Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Terenowa Gra Literacka. Nieszczęśliwa miłość Krzysztofa Baczyńskiego
18

Sześć trzyosobowych drużyn wzięło udział w Terenowej Grze Literackiej (9 czerwca br.) organizowanej w ramach ministerialnego zadania „Miłość jest poezją – Baczyński w Jaśle”, realizowanego przez Jasielski Dom Kultury. Zwyciężyła grupa pierwszoklasistek z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (ekonomik).

Napisany dnia: 11.06.2021, 14:57
Klimatyczny koncert w JDK: Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.
1

Jasielski Dom Kultury zaprasza – 2 lipca br. (piątek) o godz. 18.00 – na koncert „Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.”, w wykonaniu zespołu Piramidy. Bilety wstępu, w cenie 25 zł, można nabyć w sekretariacie JDK lub przez stronę internetową. Oficjalnym Partnerem Motoryzacyjnym Wydarzenia jest Toyota Jasło.

Napisany dnia: 11.06.2021, 14:24
Z KK-T JDK do Mrukowej - wycieczka rowerowa
2

Miłośników zwiedzania okolic Jasła Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza w sobotę, 19 czerwca br., na rowerowy wyjazd do Mrukowej, pod hasłem „Zamkowym szlakiem wschodnich rubieży”.

Napisany dnia: 10.06.2021, 08:57
KK-T JDK i PTTK zapraszają: Nocna wyprawa na Lubań
2

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury razem z jasielskim oddziałem PTTK proponują poszukiwaczom nowych, wspaniałych wrażeń nocną eskapadę na Lubań w południowo-wschodniej części Gorców. Główną atrakcją wycieczki, organizowanej pod koniec czerwca, będzie obserwacja wschodu słońca o godz. 4.34 z wieży widokowej na Lubaniu. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 08.06.2021, 18:00
„Anielskie” nagrody dla wokalistów JDK
0

W maju br. odbył się II Internetowy Konkurs Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”. Organizatorami były: Parafia w Tuligłowach, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Wspólnota Muzyczna Credo. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i  zgromadził uczestników z 10 województw. Prezentowali  oni utwory o tematyce anielskiej oraz utwory religijne. Wokaliści JDK także przygotowali się do konkursu i wzięli w nim udział. Byli to: Aleksandra Sieńkowska, Weronika Dębska, Natalia Spólnik i Mikołaj Majda.

Napisany dnia: 08.06.2021, 13:37
Majowa Noc z JDK: familijnie i radośnie
6

– Cieszymy się ogromnie, że po tylu miesiącach mogliśmy gościć naszych bywalców i sympatyków. Na Majową Noc z JDK przyszli wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Naszą ofertę skonstruowaliśmy w taki sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 04.06.2021, 15:00
„Mobilna Pracownia Kreatywnego Myślenia” w Jaśle
0

W dniach 26-28 maja 2021 r. Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle we współpracy z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców zorganizowali multinaukowe warsztaty przeprowadzone przez animatorów z Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie.

Napisany dnia: 04.06.2021, 07:28
Jasielski Dzień Dziecka: „Aby dzieciństwo upływało wam beztrosko”
10

Jasielski Dzień Dziecka, który odbył się 1 czerwca br. został zorganizowany wspólnie przez Urząd Miasta Jasła oraz miejskie instytucje kultury i sportu. Każda z nich przygotowała bogaty i atrakcyjny program dla dzieci i ich rodziców. Większość działań odbywała się na terenie zielonym wokół Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 02.06.2021, 22:48
Wiosna z poezją i piosenką – nagrody dla solistek JDK
0

Wokalistki Karolina Polak i Weronika Dębska znalazły się pośród laureatów „Podkarpackich Wiosennych Spotkań z Poezją i Piosenką – Pamiętajcie o ogrodach”. Spotkania odbyły się w formule online w maju br. Celem  konkursu, który odbył się w ramach spotkań, było zwrócenie uwagi młodych ludzi na ślad jaki zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom: suchą i spękaną ziemię…?! Czy się ockniemy i zaczniemy chronić otaczającą nas przyrodę? 

Napisany dnia: 28.05.2021, 14:00
Spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 2 czerwca w Jasielskim Domu Kultury
0

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum zaprasza na spotkanie w środę 2 czerwca o godzinie 18.00 do Jasielskiego Domu Kultury. 

Napisany dnia: 28.05.2021, 11:00
International Online Festival-Contest “Future Stars”: I nagroda dla Karoliny Polak
0

Karolina Polak, wokalistka Jasielskiego Domu Kultury uczestniczyła w International Online Festival – Contest ”Future Stars” we Włoszech. Za wykonanie piosenki z repertuaru Adele „When we were young” otrzymała I nagrodę w swojej kategorii wiekowej (13-14 lat).

Napisany dnia: 28.05.2021, 09:31
VIVO! Krosno rozdaje lody na Dzień Dziecka
0

Tegoroczny Dzień Dziecka w VIVO! Krosno zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Centrum Handlowe przygotowało dla najmłodszych aż 3 000 kuponów na pyszne lody!

Napisany dnia: 28.05.2021, 08:00
111. Studnia Kulturalna JDK: Wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim
0

Marcin Kydryński, radiowiec, podróżnik, fotograf będzie - już po raz drugi - gościem Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie poświęcone promocji najnowszej książki popularnego dziennikarza - „Dal. Listy z Afryki minionej” - odbędzie się 17 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00 w JDK. Cena biletu – 20 zł.

Napisany dnia: 27.05.2021, 18:22
Zakończył się casting do ,,Wiosennej metamorfozy’’
0

Spośród wielu Waszych zgłoszeń wybraliśmy jedno nadesłane przez Panią Dorotę, która rozpoczęła walkę o lepsze samopoczucie, zdrowie i poprawę sylwetki. Przez najbliższe 6 tygodni Pani Dorota będzie pod opieką dietetyka, od którego odebrała już zalecenia żywieniowe i indywidualny plan diety. W dzień finału nasza bohaterka odwiedzi salon kosmetyczny i fryzjerski, gdzie specjaliści przygotują ją do profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Napisany dnia: 27.05.2021, 09:05
Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie – spotkaj się z nami online!
1

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2021 roku w Karpackiej Państwowej Uczeni w Krośnie odbędą się Wirtualne Targi Pracy.

Napisany dnia: 26.05.2021, 13:17
Klub Kulturalno Turystyczny JDK i PTTK Jasło zapraszają w Pieniny Spiskie
2

„Nieznane uroki Spisza” to hasło wycieczki autokarowej, na którą miłośników górskich wędrówek zapraszają - w sobotę, 29 maja br. - Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jasło.

Napisany dnia: 25.05.2021, 22:51
Majowa Noc z JDK
0

Animacje i pokazy cyrkowe w wykonaniu krakowskiego teatru Los Fuegos rozpoczną tegoroczną Majową Noc z Jasielskim Domem Kultury. Bogaty program obejmuje również szereg występów uczestników sekcji artystycznych, działających w JDK, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym „Rodzinna Majówka” dla najmłodszych oraz w IX Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. Majową Noc z JDK, która odbędzie się 28 maja br. zakończy koncert muzyki filmowej w wykonaniu Wood Sound.

Napisany dnia: 24.05.2021, 11:38
Laureaci i finaliści z jasielskich szkół podstawowych
4

Aż 18 tytułów laureata i 20 tytułów finalisty wywalczyli w tegorocznych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Jasło. Laureaci mają już teraz zapewniony wstęp do dowolnej wybranej przez siebie szkoły średniej, a finaliści otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.

Napisany dnia: 24.05.2021, 08:41
Konkurs na Dzień Matki!
0

Przed nami jedno z najpiękniejszych świąt w roku, czyli Dzień Matki. W tym wyjątkowym dniu dziękujemy swoim mamom za ich trud wychowania, wparcie i pomoc w trudnych chwilach, a także codzienną troskę i poświęcenie. Z tej okazji VIVO! Krosno przygotowało specjalny konkurs, w którym dzieci mogą w oryginalny sposób okazać mamom swoją wdzięczność oraz wygrać dla nich Karty Podarunkowe o wartości 150 zł na zakupy w Centrum Handlowym.  

Napisany dnia: 21.05.2021, 07:47
Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Plastycznego Kobiety Popkultury
1

W dniu 19 maja 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kobiety popkultury”.

Napisany dnia: 20.05.2021, 09:47
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105