Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
111. Studnia Kulturalna JDK: Wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim
0

Marcin Kydryński, radiowiec, podróżnik, fotograf będzie - już po raz drugi - gościem Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie poświęcone promocji najnowszej książki popularnego dziennikarza - „Dal. Listy z Afryki minionej” - odbędzie się 17 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00 w JDK. Cena biletu – 20 zł.

Napisany dnia: 27.05.2021, 18:22
Zakończył się casting do ,,Wiosennej metamorfozy’’
0

Spośród wielu Waszych zgłoszeń wybraliśmy jedno nadesłane przez Panią Dorotę, która rozpoczęła walkę o lepsze samopoczucie, zdrowie i poprawę sylwetki. Przez najbliższe 6 tygodni Pani Dorota będzie pod opieką dietetyka, od którego odebrała już zalecenia żywieniowe i indywidualny plan diety. W dzień finału nasza bohaterka odwiedzi salon kosmetyczny i fryzjerski, gdzie specjaliści przygotują ją do profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Napisany dnia: 27.05.2021, 09:05
Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie – spotkaj się z nami online!
1

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2021 roku w Karpackiej Państwowej Uczeni w Krośnie odbędą się Wirtualne Targi Pracy.

Napisany dnia: 26.05.2021, 13:17
Klub Kulturalno Turystyczny JDK i PTTK Jasło zapraszają w Pieniny Spiskie
2

„Nieznane uroki Spisza” to hasło wycieczki autokarowej, na którą miłośników górskich wędrówek zapraszają - w sobotę, 29 maja br. - Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jasło.

Napisany dnia: 25.05.2021, 22:51
Majowa Noc z JDK
0

Animacje i pokazy cyrkowe w wykonaniu krakowskiego teatru Los Fuegos rozpoczną tegoroczną Majową Noc z Jasielskim Domem Kultury. Bogaty program obejmuje również szereg występów uczestników sekcji artystycznych, działających w JDK, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym „Rodzinna Majówka” dla najmłodszych oraz w IX Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. Majową Noc z JDK, która odbędzie się 28 maja br. zakończy koncert muzyki filmowej w wykonaniu Wood Sound.

Napisany dnia: 24.05.2021, 11:38
Laureaci i finaliści z jasielskich szkół podstawowych
4

Aż 18 tytułów laureata i 20 tytułów finalisty wywalczyli w tegorocznych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Jasło. Laureaci mają już teraz zapewniony wstęp do dowolnej wybranej przez siebie szkoły średniej, a finaliści otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.

Napisany dnia: 24.05.2021, 08:41
Konkurs na Dzień Matki!
0

Przed nami jedno z najpiękniejszych świąt w roku, czyli Dzień Matki. W tym wyjątkowym dniu dziękujemy swoim mamom za ich trud wychowania, wparcie i pomoc w trudnych chwilach, a także codzienną troskę i poświęcenie. Z tej okazji VIVO! Krosno przygotowało specjalny konkurs, w którym dzieci mogą w oryginalny sposób okazać mamom swoją wdzięczność oraz wygrać dla nich Karty Podarunkowe o wartości 150 zł na zakupy w Centrum Handlowym.  

Napisany dnia: 21.05.2021, 07:47
Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Plastycznego Kobiety Popkultury
1

W dniu 19 maja 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kobiety popkultury”.

Napisany dnia: 20.05.2021, 09:47
Wycieczka na Cergową z KK-T JDK i PTTK
4

Zdobycie Cergowej (716 m n.p.m.) było celem pierwszej w tym roku wycieczki autokarowej, zorganizowanej przez Klub Kulturalno -Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Wyprawa odbyła się 15 maja br.pod hasłem „Ścieżkami Jana Pawła II”.

Napisany dnia: 19.05.2021, 12:57
Spragnieni kina? Helios wraca do gry!
1

W nocy z czwartku na piątek - o godzinie 0:10 21 maja Helios ponownie zaprosi widzów do swoich kin w całej Polsce. Tuż po północy we wszystkich pięćdziesięciu obiektach sieci zostaną wyświetlone przedpremierowe i premierowe seanse, w tym także tegoroczne oscarowe hity.

Napisany dnia: 19.05.2021, 11:32
Studnia Kulturalna JDK: Wiosenny spacer po Goleszu
1

Zapraszamy na kolejny filmowy spacer po interesujących zakątkach jasielszczyzny. Tym razem ekipa Jasielskiego Domu Kultury odwiedziła z kamerą Rezerwat Przyrody Golesz. Spacer, podczas którego nakręcony został materiał poświęcony wiosennej szacie runa leśnego, odbył się 8 maja br., a przewodnikiem był dr Dominik Wróbel, znany w środowisku przyrodnik.

Napisany dnia: 18.05.2021, 11:35
„Złote gody” jasielskich małżeństw
0

11 małżeństwom z Jasła przekazano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość, ze względu na obostrzenia odbyła się, nie jak zwykle w Jasielskim Domu Kultury, ale w Urzędzie Miasta w Jaśle, a pary małżeństwie odbierały medale na indywidualnych spotkaniach.

Napisany dnia: 18.05.2021, 08:59
Absolwent jasielskiej "Budowlanki" dyrygentem podczas koncertu w Wadowicach
22

W czwartek 13 maja 2021 r. mija 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz TVP organizuje w tym dniu koncert „Modlę się i przebaczam”. Do udziału w tym wyjątkowym widowisku zaproszono wielu wspaniałych artystów, wśród których znalazł się Janusz Wierzgacz, absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Napisany dnia: 13.05.2021, 15:06
Znajdziesz mnie w bibliotece
1

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Napisany dnia: 13.05.2021, 09:27
Nominacje dla dyrektorów szkół średnich i placówek oświatowych
13

Zarząd Powiatu w Jaśle powierzył przedłużenie stanowisk dyrektorów jasielskich placówek oświatowych i szkół średnich. Wczoraj starosta Adam Pawluś wręczył pięciu dyrektorom nominacje.

Napisany dnia: 12.05.2021, 10:56
Love me tender - śpiewająco o emocjach
2

XXXII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Love me tender skierowany był do uczniów klas VII- VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku odbył się w formule online, dzięki czemu wzięli w nim udział wokaliści z województwa podkarpackiego, ale także małopolskiego i innych miast Polski, jak Warszawa,  Radom czy Katowice.

Napisany dnia: 12.05.2021, 08:37
Znajdziesz mnie w bibliotece
11

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

Napisany dnia: 07.05.2021, 12:14
Spotkanie KKD Panoptikum już 4 maja
0

W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. Wydarzenie zorganizowano w trybie on-line.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:33
Z KK-T JDK: wyprawa rowerowa do rezerwatu „Herby”
2

Pierwsza wiosenna wyprawa rowerowa organizowana w 2021 roku przez Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaplanowana została na 8 maja (sobota), a jej celem jest rezerwat geologiczny „Herby” w gminie Frysztak (pow. strzyżowski), na terenie Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Napisany dnia: 29.04.2021, 09:09
Święta majowe – wywieś flagę, bądź dumny
46

W tym roku jasielskie obchody Konstytucji 3 maja niestety znów zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie w domu, wśród najbliższych.

Napisany dnia: 23.04.2021, 15:13
 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105