Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Dzień Dziecka z VIVO! Krosno
3

VIVO! Krosno przygotowało niecodzienny konkurs taneczny z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Co należy zrobić, aby wziąć udział w akcji? Wystarczy nagrać krótkie video, w którym najmłodsi odtworzą układ taneczny zaprezentowany przez dwie uwielbiane maskotki: MINIONKA i OLAFA. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody, takie jak zestawy kultowych klocków LEGO oraz mega puzzle.

Napisany dnia: 28.05.2020, 14:00
EnigmaCODE 53 znów powraca z pucharem w League of Legends
4

EnigmaCODE 53 wróciła z Turnieju o Puchar Rektora KPU w Krośnie z pucharem za zajęcie II miejsca. W finale
rozgrywek League of Legends jaślanie musieli uznać wyższość ekipy FIMB.

Napisany dnia: 28.05.2020, 08:56
Setne urodziny najstarszej mieszkanki Gminy Skołyszyn
10

W poniedziałek 25 maja 2020 roku Pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła wyjątkowy jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Skołyszyn p. Bogusław Kręcisz wraz z Kierownikiem USC p. Urszulą Grygą, by w imieniu wszystkich mieszkańców gminy, złożyć Jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Napisany dnia: 27.05.2020, 08:21
Konrad Berkowicz podjął wyzwanie i wcielił się w rapera
85

Poseł Konrad Berkowicz, pochodzący z podjasielskiej Trzcinicy, wziął udział w akcji #hot16challenge2. Do nagrania utworu rapowego nominował go Janusz Korwin-Mikke. 16 wersów, co nie powinno dziwić, stanowi ostry komentarz do politycznej rzeczywistości. Klip do utworu pt. „Jesień średniowiecza” ma ponad 300 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

Napisany dnia: 23.05.2020, 19:32
Jasielscy numizmatycy prezentują wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II
11

Pomimo niecodziennej sytuacji w Polsce związanej z pandemią koronawirusa, jasielscy numizmatycy przygotowali wystawę z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Napisany dnia: 20.05.2020, 09:44
„Bądźcie dla świata obliczem miłości”
12

Na płycie jasielskiego rynku otwarto dzisiaj wystawę fotografii św. Jana Pawła II. Jest ona związana z obchodami 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości” będzie można oglądać w Jaśle do 16 czerwca bieżącego roku.

Napisany dnia: 18.05.2020, 18:34
100. rocznica urodzin Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Jasła – przyłącz się do wspólnego świętowania
32

18 maja przypada 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Obowiązujące nadal obostrzenia pozwalają na organizację tego upamiętnienia w ograniczonym zakresie, jednak przygotowane zostało ono w taki sposób, że każdy z mieszkańców może w nim uczestniczyć, nawet będąc w swoim domu. 

Napisany dnia: 15.05.2020, 09:37
Sukces kołaczyckich licealistów!
9

Można stwierdzić, że tradycji stało się zadość!  Kolejna - XI już - edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie zakończyła się wspaniałym sukcesem uczniów Kołaczyckiego Liceum. Laureatem I miejsca został Kamil Bodek, II miejsce zajął Jakub Barzyk, VI- Dawid Biały,  a IX- Adam Piątkowski.

Napisany dnia: 12.05.2020, 08:13
Muzeum Regionalne w Jaśle dostępne dla zwiedzających
36

Szanowni Państwo, z radością informujemy o udostępnieniu ekspozycji Muzeum dla zwiedzających. Aby zapewnić bezpieczny dostęp do naszych zbiorów, zainstalowaliśmy urządzenia odkażające i dezynfekujące.

Napisany dnia: 07.05.2020, 15:19
100. rocznica urodzin Papieża JP II
8

Dajmy wyraz naszej pamięci i przywiązania do Papieża Polaka. Ponieważ w tym szczególnym i trudnym okresie nie możemy przygotować tradycyjnego koncertu, zapraszamy do czytania jego tekstów (wierszy, fragmentów poematów, dramatów, homilii, encyklik).

Napisany dnia: 07.05.2020, 09:51
Otwarcie MBP w Jaśle - informacje dla czytelników
8

Drodzy Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle bardzo się cieszymy, że możemy Was poinformować o ponownym otwarciu Biblioteki. Zapraszamy serdecznie i prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii.

Napisany dnia: 06.05.2020, 12:41
Biało-czerwone Jasło
17

W związku z trwającym stanem epidemii w naszym kraju oraz obowiązującymi do odwołania ograniczeniami, w tym roku inaczej będziemy świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne święto, dlatego zachęcamy Państwa do radosnych obchodów, ale tym razem świętujmy w domach. Niech ta wiosna się nie tylko zazieleni, ale i zakwitnie na biało i czerwono, dlatego 2 maja wywieśmy flagę.

Napisany dnia: 01.05.2020, 09:44
VIVO! Krosno wznawia działalność!
7

Już 4 maja centra handlowe ponownie otworzą się na klientów, dla których znów będzie dostępna większość sklepów i punktów usługowych. W związku z obecną sytuacją VIVO! Krosno po raz kolejny postanowiło przygotować dla swoich klientów coś wyjątkowego. Dlatego w dość nietypowy i niespotykany sposób informuje swoich klientów o wznowieniu działalności.

Napisany dnia: 30.04.2020, 15:11
VIVO! Krosno wspiera medyków oraz lokalną społeczność w walce z koronawirusem
5

VIVO! Krosno aktywnie wspiera służby medyczne oraz wolontariuszy w walce z koronawirusem. W tym trudnym czasie Centrum Handlowe stara się wspomagać lokalnych bohaterów z Fundacji Lanka, Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, czyli tych, którzy na co dzień dzielnie walczą o zdrowie i życie lokalnej społeczności.

Napisany dnia: 23.04.2020, 12:54
107. Studnia Kulturalna JDK: Wirtualne spotkanie z psychologiem
8

„Jak opanować lęk i zadbać o dobre samopoczucie w sytuacji pandemii” to temat 107. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury. Wirtualną prelekcję poprowadzi Beata Marczak, psycholog i psychodietyk z blisko 20-letnim stażem. Wykład odbędzie się 21.04., i od tego czasu będzie dostępny na stronie internetowej JDK oraz facebooku.

Napisany dnia: 22.04.2020, 13:32
Wystawa „Kłosem pisane” 2010-2020
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle prezentuje jubileuszową wystawę Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” – „Kłosem pisane” 2010–2020. Przypadająca w tym roku dziesiąta rocznica działalności Klubu jest okazją do ukazania szerszemu gronu odbiorców, twórczych działań w utrwalaniu kultury regionu jasielskiego. Ponieważ w obecnej sytuacji nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy w budynku Biblioteki, zachęcamy do zapoznania się z nią za pośrednictwem internetu. Wystawa będzie udostępniona online na naszej stronie internetowej od 16 kwietnia br.

Napisany dnia: 16.04.2020, 12:13
Jasło w tulipanach – podzielmy się wiosną!
9

Drodzy mieszkańcy, pomimo tego, że funkcjonujemy w trudnym okresie pandemii, przyszła wiosna! Tulipany pojawiły się nad powierzchnią ziemi, nasze – miejskie, na rabacie pod urzędem i w parku pięknie już skiełkowały. Niebawem zaczną rozkwitać w kilku miejscach w mieście i w wielu ogrodach. To najlepsza pora by uchwycić aparatem ich ulotne piękno. Stąd też zwracamy się do was z propozycją zaprezentowania Waszych rabat z tulipanami.

Napisany dnia: 14.04.2020, 13:53
E - KONKURS!!! “Wiosna zza mojego okna”
3

Jasielski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. “WIOSNA ZZA MOJEGO OKNA”.

Napisany dnia: 09.04.2020, 17:00
70 lat minęło..... konkurs na tekst piosenki
5

Jasielski Dom Kultury, w ramach obchodów 70 - lecia istnienia, zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na tekst piosenki. W konkursie mogą wziąć udział: dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach JDK, a także spoza placówki.

Napisany dnia: 09.04.2020, 15:00
Galeria JDK: Wystawa prac Stanisława Jerzego Bryndala
1

Jasielski Dom Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy rzeźby Stanisława Jerzego Bryndala. Ekspozycja w postaci filmu jest dostępna: na stronie www.jdkjaslo.pl, facebooku oraz kanale youtube.com. Zapraszamy!!!

Napisany dnia: 09.04.2020, 13:00
 • 100 tys. zł dla gminy Jasło od warszawskiego samorządu. Decyzja ponad podziałami

   

  Wczoraj, podczas posiedzenia Rady m.st. Warszawy, radni zdecydowali o przekazaniu gminie Jasło kwoty 100 tys. zł. Środki te stanowić mają pomoc dla gminy w związku ze skutkami sobotniej powodzi. Żywioł spowodował olbrzymie zniszczenia w kilku miejscowościach. Straty liczone są w dziesiątkach milionów złotych.  

 • "Nie mamy prądu ani wody!"

  Mieszkańcy Jareniówki z przysiółka Łęgorz od minionej soboty nie mają prądu oraz wody. Mimo wielu interwencji, wciąż jak twierdzą pozostali bez pomocy. - Tutaj nie ma ani pana starosty ani pana prezydenta. Dlaczego? Bo miejscowość obok? To nie znaczy, że tutaj szkód nie było – napisała do naszej redakcji zbulwersowana mieszkanka Jareniówki.

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

 • Prezydent Andrzej Duda odwiedził dotkniętą skutkami nawałnic Trzcinicę

   

  Do dotkniętej tragiczną w skutkach powodzią błyskawiczną Trzcinicy przyjechał dzisiaj prezydent Andrzej Duda. W trakcie dwugodzinnej wizyty odwiedził domy kilku rodzin, które w sobotę straciły dorobek całego życia. Poszkodowanych zapewnił, że państwo nie zostawi ich na pastwę losu.

 • Przed żywiołem uciekali przez okno. Dzisiaj nie mają do czego wracać

  - Cała nasza wieś zamieniła się w rwącą rzekę, która zabierała wszystko, co tylko zastała na swojej drodze - opisuje pan Damian. Dzisiaj jego rodzina nie ma do czego wracać. Dom jest zamulony i kompletnie zniszczony. Chcą go odbudować, ale zostali z niczym, dlatego potrzebują pomocy.

   

 • Z pomocą dla poszkodowanych w sobotnim kataklizmie mieszkańców Trzcinicy ruszyli zwykli ludzie

  Wielu mieszkańców Trzcinicy w minioną sobotę doświadczyło tragicznej w skutkach powodzi błyskawicznej.  Niemal natychmiast w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze inicjatywy niesienia pomocy poszkodowanym. Olbrzymi wysiłek wszystkich ludzi dobrej woli skupia się wokół „Grupy wsparcia powodzian w Trzcinicy”...

 • Zgłosił, że piją alkohol mimo braku dowodów

  Początkiem roku do jasielskiego magistratu wezwano patrol policji. Pojawiła się informacja, że urzędnicy piją alkohol. Okazało się, że zgłaszającym był radny miejski, który poczuł się do obywatelskiego obowiązku zgłoszenia sprawy na policję. Mężczyzna został przesłuchany. Jak wyjaśnił, nie miał żadnych dowodów na to, że ktokolwiek z pracowników urzędu wziął alkohol do ust, a jedynie oparł się na informacjach przekazanych przez petenta.

 • Dwa razy spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie rozpoznali policjanta KPP w Jaśle

  W sobotę około godziny 22. doszło do dwóch kolizji w miejscowości Jareniówka i Opacie. Kierujący volkswagenem uciekł z miejsca zdarzenia. Dopiero wczoraj jego samochód został znaleziony w Lipnicy Górnej na terenie prywatnej posesji. Okazało się, że pojazd należy do policjanta z pionu prewencji KPP w Jaśle.

 • Powiat jasielski głosował na Andrzeja Dudę

  Andrzej Duda (PiS) w pierwszej turze wyborów na prezydenta na 121 obwodów w powiecie jasielskim osiągnął najlepszy wynik. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Nowy Żmigród oraz w gminie Brzyska.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Wszystko wskazuje na to, że potrzebna będzie druga tura

  Według wstępnych wyników wyborów prezydenckich, do wyłonienia głowy państwa potrzebna będzie druga tura. Według badania IPSOS Andrzej Duda zdobył 41,8% głosów. W drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowski, który według badania uzyskał 30,4% głosów.

 • W kilka chwil żywioł zniszczył wszystko co mieli. Tragiczne skutki podtopień w powiecie jasielskim

   

  Setki, jeżeli nie tysiące gospodarstw domowych w powiecie jasielskim odczuły skutki wczorajszych nawałnic. Woda w wyniku podtopień wdzierała się do domów, piwnic i garaży. Trzcinica, Skołyszyn, Kowalowy, jasielskie osiedle Brzyszczki, przypominają dzisiaj krajobraz po bitwie. Z pomocą spieszą strażacy i żołnierze WOT.

 • Trwa szacunkowe liczenie strat. W Jaśle mogą one wynieść nawet 60 mln zł

  W obecnej chwili najtrudniejsza sytuacja ma miejsce na ulicach Konopnickiej i Towarowej w Jaśle, gdzie wciąż utrzymuje się wysoki poziom wody. W rejonie drogi KG2 skoncentrowanych jest kilkanaście zastępów straży pożarnej, która wypompowuje wodę z niecek. Ewakuowanych zostało 22 dwóch mieszkańców z ul. Konopnickiej.<GALERIA1> <GALERIA2>

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105