Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Akademicki Dzień Nauki, X Targi Pracy oraz Seminarium branżowe w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie
2

W dniu 17 marca 2023 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym PANS w Krośnie odbędą się X Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. (Nie)bezpieczni w sieci oraz Akademicki Dzień Nauki.

Napisany dnia: 03.03.2023, 12:00
Chopin jakiego (nie)znamy
0

Muzyka Fryderyka Chopina zabrzmi w marcu w Jasielskim Domu Kultury. A to za sprawą koncertowej lekcji muzyki na żywo pt.: „Fryderyk Chopin jakiego (nie)znacie”. Twórczość kompozytora przybliży Michał Babiarz, zarówno solo, jak i w duecie z Gabrielą Ross. Piątek, 10 marca, godz. 9.00 i 10.30. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło.

Napisany dnia: 03.03.2023, 07:29
Bądź Piękna z VIVO!
0

Bezpłatne zabiegi makijażu, badanie wzroku oraz moc atrakcyjnych upominków w VIVO! Krosno.
Już w najbliższą sobotę tj. 4 marca, w Centrum Handlowym działać będzie specjalna Strefa Beauty, w której Panie będą mogły skorzystać z darmowego makijażu i porad kosmetycznych.

Napisany dnia: 01.03.2023, 12:10
Sukces druhów Hufca ZHP Jasło na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”
4

W miniony weekend (24-26.02.2023 r.) w Tarnobrzegu odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” . Na festiwal przyjechało ponad 250 harcerek i harcerzy z całej Polski. Osiemnaście zespołów muzycznych zaprezentowało w sobotę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje zdolności wokalne.

Napisany dnia: 01.03.2023, 00:06
Poznaliśmy laureatów XIV. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE
3

„O sobie samym” to hasło tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE, organizowanego od 14 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Napisany dnia: 27.02.2023, 12:38
Kolejna porcja dobrych filmów w krośnieńskim Kinie Helios
3

Kino Helios Krosno zaprasza swoich widzów na kolejną porcję filmowych niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. W najbliższy poniedziałek, na dużym ekranie kina będzie można obejrzeć film Rubena Östlunda pt. "W trójkącie", będący bezlitosną satyrą na bogatych celebrytów, a także kapitalną metaforą naszych czasów. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi widzowie.

Napisany dnia: 26.02.2023, 17:46
Studnia Kulturalna JDK zaprasza na wieczór teatralny
0

24 lutego br.  (piątek) Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury gościć będzie Teatr BWA w Sanoku, który wystawi dwa spektakle: „O szkodliwości palenia tytoniu” według Antoniego Czechowa oraz „Małe Kina” według Michała Witkowskiego. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Napisany dnia: 22.02.2023, 13:34
III edycja konkursu plastycznego "LAJKUJĘ - NIE HEJTUJĘ"
3

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle oraz Komendą Powiatową Policji, serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "LAJKUJĘ - NIE HEJTUJĘ".

 

Napisany dnia: 22.02.2023, 13:15
Rompey i jego nowy klip „Ciężkie Życie Chuligana”
41

Nowa piosenka Rompeya „Cieżkie Życie Chuligana” ukazała się w serwisie YouTube 17 lutego br. Wielu osobom nowy utwór wpadł w ucho, o czym świadczą pozytywne i ciepłe komentarze pod teledyskiem.

Napisany dnia: 21.02.2023, 13:43
Eliminacje do festiwalu piosenki „Śpiewaj razem z nami”
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież z powiatu jasielskiego do udziału w eliminacjach do XXXII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.

Napisany dnia: 21.02.2023, 12:34
Wielowymiarowy portret Marii Konopnickiej
1

16 lutego 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach cyklu "Rozmowy o regionie" wysłuchaliśmy wykładu „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch” Pawła Bukowskiego, dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Napisany dnia: 21.02.2023, 10:36
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje XXI edycję Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej
0

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas od IV - VIII powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu grafiki komputerowej. 

Napisany dnia: 21.02.2023, 07:52
Kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę
15

Krośnieńskie Kino Helios przygotowało dla kinomanów kolejną porcję interesujących propozycji filmowych w ramach Projektów Specjalnych. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie poniedziałkowego wieczoru, to rzućcie okiem na repertuar kina. Na dużym ekranie Helios Krosno pokaże film pt. "Filip". To opowieść o kosmopolicie i uwodzicielu, niezdolnym do głębszych uczuć, ukrywającym swoje pochodzenie, którego świat w obliczu tragicznych skutków wojennej pożogi zaczyna burzyć się niczym domek z kart.

Napisany dnia: 19.02.2023, 09:54
Historia kolejnictwa na wyciągnięcie ręki
13

Modelarskiej pasji poświęcił długie lata swojego życia. Makiety kolejowe Andrzeja Witosa zachwycają dzisiaj wszystkich miłośników historii kolejnictwa i nie tylko. Zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i detale, przedstawiają wysoką wartość nie tylko z punktu widzenia sztuki modelarskiej, lecz także z uwagi na ich walory edukacyjne. Doskonałym przykładem jest model makiety dworca kolejowego w Strzyżowie nad Wisłokiem, który prezentowany jest w Sali konferencyjnej jasielskiego Generatora Nauki GEN.

Napisany dnia: 18.02.2023, 11:38
Działajmy razem! Dzień Bezpiecznego Internetu w Jaśle
2

Dzień Bezpiecznego Internetu w 2023 roku przypada 7 lutego i obchodzony jest w naszym kraju po raz 19. Tegoroczne uroczystości obchodzone są pod hasłem „Działajmy razem!” i prawdziwą siłą tej akcji jest włączanie lokalnych organizatorów. Przez luty i marzec w obchody DBI jak co roku, aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, służby mundurowe i instytucje z całej Polski, a także – co najważniejsze – uczniowie, którzy zgłaszają i realizują własne pomysły dotyczące bezpiecznego, aktywnego i kreatywnego korzystania z Internetu.

Napisany dnia: 16.02.2023, 11:43
Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej mjr „Hubalowi” Henrykowi Dobrzańskiemu
7

14 lutego br., w zabytkowym pałacu Sroczyńskich w Jaśle, obecnie siedzibie policealnej szkoły medycznej, zainaugurowano wystawę poświęconą majorowi „Hubalowi” Henrykowi Dobrzańskiemu. Miejsce wystawy związane jest z młodością majora, który spędził tam kilka lat swojego dzieciństwa.

Napisany dnia: 16.02.2023, 09:19
Inspirujący ludzie, inspirujące pomysły
4

15 lutego br. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle gościł przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają uczniów z kierunków technik mechatronik i technik robotyk w rozwijaniu ich pasji. Dzięki firmom z powiatu jasielskiego udało się zakupić robot edukacyjny ASTORINO, który wykorzystywany jest podczas zajęć przedmiotowych, a także będzie wykorzystany do przeprowadzenia egzaminów zawodowych. 

Napisany dnia: 16.02.2023, 07:18
Nagrody i wyróżnienia dla solistek JDK
1

W grudniu 2022 r. i w styczniu 2023 roku odbywało się wiele konkursów kolęd i pastorałek. W niektórych z nich wzięli również udział wokaliści Jasielskiego Domu Kultury. W X Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd „Gloria” w Kielcach (konkurs on line) wyróżnienia otrzymały Aleksandra Wietecha i Karolina Polak. 

Napisany dnia: 15.02.2023, 13:03
Stacja GEN!
11

Już od 17 do 22 lutego w GENie będzie można obejrzeć autorską wystawę makiety kolejowej „Stacja Strzyżów nad Wisłokiem”, Andrzeja Witosa.

Napisany dnia: 14.02.2023, 11:49
Podsumowanie XXVIII Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto”
5

8 lutego 2023 r. w budynku Generatora Nauki GEN w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto” o tematyce „Piękno jasielskich detali”.

Napisany dnia: 11.02.2023, 11:27
 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657