Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Internetowa premiera filmu o jasielskim malarzu Ignacym Pinkasie
13

Dzisiaj, o godzinie 18:00 na kanale YouTube Muzeum Regionalnego w Jaśle, odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o malarzu Ignacym Pinkasie...

Napisany dnia: 31.10.2021, 17:53
Ogólnopolski sukces uczennicy jasielskiego "Chemika"
26

Anita Nadymus - uczennica klasy 3 PC reprezentowała Zespół Szkół nr 3 w Jaśle w I Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia roślinna” skierowanym do uczniów szkół gastronomicznych. Finał konkursu odbył się 27 października 2021 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi.

Napisany dnia: 29.10.2021, 09:00
Pierwsze zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego już za nami!
11

W ubiegłą sobotę - 23 października rozpoczął się semestr zimowy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” po raz kolejny przywitała małych studentów na wykładzie zaczynającym cykl spotkań popularnonaukowych dla dzieci w wieku 7- 12 lat.

Napisany dnia: 27.10.2021, 08:31
Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej
3

Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji. Uroczysty wernisaż z jej udziałem odbył się 19 października br. Wystawa dostępna będzie do 20 listopada br.

Napisany dnia: 22.10.2021, 09:28
Młodzi zdolni jaślanie nagrodzeni przez marszałka
4

Aż 109 młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia przyznane jako dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych i artystycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się również troje uczniowie z jasielskich szkół.

Napisany dnia: 21.10.2021, 13:09
„Pakiet ProStudent” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle… skorzystaj warto!
0

Uczelnie wyższe zainaugurowały rok akademicki 2021/2022. Studentom zaczynającym naukę przyjdzie na pewno zmierzyć się z poszukiwaniami książek naukowych i akademickich oraz częstymi wizytami w bibliotece.

Napisany dnia: 21.10.2021, 10:27
Już w piątek Akcja NIE nowotworom u dzieci - Zapisz swoje dziecko !
0

Fundacja Ronalda McDonalda, Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Radny miejscowości Nienaszów zapraszają: na profilaktyczne, bezpłatne badania USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Napisany dnia: 20.10.2021, 15:28
Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury – składanie wniosków
9

Do końca października br. można składać wnioski o przyznanie nagrody Miasta Jasła w roku 2021 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Napisany dnia: 18.10.2021, 09:17
Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”
0

Julita Pogorzelska oraz Maria Macieik zdobyły nagrody w Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”, który odbył się 12 października br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 15.10.2021, 17:00
Piękno i eteryczność ilustracji – spotkanie z Joanną Concejo
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, 7 października 2021 gościła Joannę Concejo, graficzkę i ilustratorkę.

Napisany dnia: 15.10.2021, 15:00
Tragiczna historia nieszczęśliwej miłości opowiedziana tańcem i muzyką
1

Baletem „Notre Dame de Paris – Esmeralda” w wykonaniu artystów Royal Liviv Ballet rozpoczęły się XIII Jesienne Spotkania Teatralne. Spektakl odbył się 10 października br., partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos S.A, zaś oficjalnym partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

Napisany dnia: 15.10.2021, 13:00
Beskid – magiczny, wielowymiarowy, dziki – spotkanie autorskie z Manią Strzelecką
1

5 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Manię Strzelecką – malarkę, graficzkę, zdobywczynię głównej nagrody na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrody Graficznej IBBY (2020) za książkę „Beskid bez kitu”.

Napisany dnia: 15.10.2021, 12:00
Język jako narzędzie komunikacji – panel i warsztaty literackie
0

1 października w 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle miał miejsce skierowany do młodzieży panel dyskusyjny „Po co poezja”, z udziałem Katarzyny Szwedy i Roberta Króla, poetów związanych z Jasłem i Jasielszczyzną. Wydarzenie zorganizowane przez jasielską Bibliotekę, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego tegorocznym hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, było transmitowane online.

Napisany dnia: 15.10.2021, 09:12
Młodzi z „Chemika” - z szacunkiem i pamięcią
6

Jak co roku uczniowie jasielskiego „Chemika” wykonali prace porządkowe na cmentarzu z I wojny światowej nr 36 i 37 na Podzamczu. Jest to jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.

Napisany dnia: 14.10.2021, 14:30
Oddaj książki i pomóż stworzyć bibliotekę dla podopiecznych OREW w Krośnie
0

Księgarnia Autorska i VIVO! Krosno organizują zbiórkę książek dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie. Celem akcji jest stworzenie biblioteki na terenie placówki. Akcja rusza 18 października i potrwa aż do 13 listopada.

Napisany dnia: 13.10.2021, 12:33
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: spotkanie z lekarzem - poetą
0

„Jerzy Gronkiewicz - kilka słów, garstka nut”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na wtorek, 26 października br., o godz. 17.00. Gościem klubu będzie lekarz Jerzy Gronkiewicz, którego pasją jest twórczość literacka: pisanie wierszy i utworów prozatorskich, a także komponowanie piosenek.

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:27
KK-T JDK i PTTK zapraszają na wycieczkę: Jeziorka Duszatyńskie w jesiennych barwach
4

W niezwykle urokliwy bieszczadzki zakątek, będący jedną z największych atrakcji przyrodniczych tych gór, poprowadzi wycieczka autokarowa, zaplanowana na 23 października br. (sobota), a organizowana wspólnie przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i jasielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

Napisany dnia: 12.10.2021, 14:00
Kolejne spotkanie KKD Panoptikum
0

Już dzisiaj o godzinie 18.00 w JDK odbędzie się spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. 

Napisany dnia: 12.10.2021, 09:39
116. Studnia Kulturalna JDK- Woland i Małgorzata
5

Autorzy przekładu powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i mgr Igor Przebinda, wykładowcy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, będą gośćmi 116. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanej na piątek, 22 października br., o godz. 11.40.

Napisany dnia: 05.10.2021, 16:00
Biegi przełajowe pod hasłem "Nie tracąc wiary w Niepodległą"
1

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach było organizatorem VIII edycji indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem ,,Nie tracąc wiary w Niepodległą’’, upamiętniających 82 rocznicę Powstania Podziemnego Państwa Polskiego.  Zawody odbyły się w dniu 28.09.2021r. na stadionie Ostoi w Kołaczycach. W biegach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Bieździedzy, Kołaczyc, Sowiny, Sieklówki, Krajowic, Brzysk, Błażkowej, Brzostku oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Napisany dnia: 04.10.2021, 21:40
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105