Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Tysiące wiosennych sadzonek w mieście
4

18 tysięcy kwiatowych sadzonek pojawiło się na rabatach, donicach i zielonych skwerach w mieście. Wiosną, czyli w pierwszym nasadzeniu, nasze miasto ozdabiać będą stokrotki i bratki, a w lecie pojawią się: begonie, aksamitki, petunie, ipomee oraz rozplenice japońskie i turzyce morrowe. Łącznie nasadzonych zostanie 31 tys. sadzonek różnych gatunków roślin rabatowych.

Napisany dnia: 12.04.2022, 15:05
Polska rzeczywistość z przymrużeniem oka
1

Pełna publiczności sala widowiskowa, zabawne dialogi, sceny rodzajowe i skecze zakończyły przedświąteczny tydzień (8 kwietnia br.) w Jasielskim Domu Kultury. A wszystko to za sprawą Kabaretu Młodych Panów i ich nowego programu „To jest chore”.

Napisany dnia: 12.04.2022, 08:51
Twórcze pasje ULRA
0

7 kwietnia br. odbył się finisaż wystawy „ULRA Pasje”, 22 artystów - instruktorów i wykładowców Uniwersytetu Ludowego z Woli Sękowej. Na wystawie można zobaczyć prace z różnych dziedzin artystycznych, takich jak: rzeźba, malarstwo oraz rękodzieło m.in. tkanina artystyczna, koronka, krywulki, haft ukraiński, ceramika, witraże użytkowe, ikony, prace z filcu.

Napisany dnia: 11.04.2022, 13:02
W Kątach odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli obywatele Ukrainy
6

W domu ludowym w Kątach odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez sołtysa wsi Tadeusza Źrebca. Zaproszeni zostali obywatele Ukrainy przebywający na terenie gminy Nowy Żmigród, aby mogli się poznać oraz ze sobą porozmawiać. Dla dzieci też nie zabrakło atrakcji i miłych niespodzianek.

Napisany dnia: 08.04.2022, 22:31
IV Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Miłość i patriotyzm
2

Szeroko pojęty patriotyzm i miłość do ojczyzny to tematy IV Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niepokorna, Niepodległa”, organizowanego przez Jasielski Dom Kultury. Przesłuchania odbędą się 10 maja br. o godz. 10.00 w JDK, natomiast koncert laureatów i wręczenie nagród planowany jest na 15 sierpnia br. w Parku Miejskim. Zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy przesłać do 4 maja br. na adres Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 07.04.2022, 12:05
Przedszkole Miejskie nr 9 w Jaśle ,,świeciło na niebiesko”
2

W Przedszkolu Miejskim nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Napisany dnia: 06.04.2022, 18:00
Za nami pierwsze warsztaty stacjonarne Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle i Dębicy
7

W marcu br. rozpoczął się kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zarówno w Rzeszowie jak i Filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych mali studenci zaczęli semestr uczestnicząc w wykładach (stacjonarnych lub online), a pierwsze warsztaty stacjonarne w małych grupach odbyły się w ubiegłą sobotę w Jaśle oraz Dębicy.

Napisany dnia: 06.04.2022, 13:00
Kolejne spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum
0

12 kwietnia bieżącego roku w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego Panoptikum. Nie zabraknie dyskusji między innymi o filmie i muzyce.

Napisany dnia: 06.04.2022, 08:41
Jarmark Wielkanocny w VIVO! Krosno
1

W dniach 8-10 kwietnia, w godz. 10.00-18.00, w VIVO! Krosno będzie można poczuć wyjątkowy klimat Świąt Wielkanocnych. Wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego przygotowanego przez Fundację Wielkie Serce dla Dzieci oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie.

Napisany dnia: 05.04.2022, 09:07
Podziel się sercem na święta
0

Niestety na Ukrainie nadal trwa wojna i chociaż pewnie każdy z nas już w jakiś sposób przekazał swoje wsparcie, to nadal potrzeby są ogromne. W tym świątecznym czasie chcemy dalej pomagać miastom partnerskim Jasła – Samborowi i Truskawcowi. Stąd też na płycie rynku po raz kolejny we współpracy z PCK Oddział w Jaśle, organizujemy zbiórkę darów, które dostarczymy na Ukrainę.

Napisany dnia: 04.04.2022, 11:04
Historyczne przenikanie kultur
18

Polsko - niemieckie wątki historyczne i literackie, reminiscencje czy nieznane oczywistości, to tematy, które zdominowały 24. spotkanie Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Gościem spotkania, 22 marca br. była dr Krystyna Szayna-Dec, germanistka, tłumaczka, literaturoznawca.

Napisany dnia: 28.03.2022, 08:05
Grand Prix dla Bartłomieja Kiecany
1

Bartłomiej Kiecana, młody trębacz z PSM I i II st. w Zamościu zdobył Grand Prix w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Organizatorem OKMI, który odbywał się od 17 do 18 marca br. był Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.

Napisany dnia: 25.03.2022, 13:56
Klub księcia i księżniczki zaprasza
0

Od 2 kwietnia br. (sobota) startujemy z zajęciami z języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Lekcje będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 10.00.

Napisany dnia: 25.03.2022, 08:54
Inwazja Rosji - na Ukrainę. 24 luty 2022 rok - wiersz Rozalii Kolanko
16

Napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę "wstrząsnęła światem". Już ponad 2 mln uchodźców przekroczyło polsko-ukraińską granicę. Wielu cywilów nie może wydostać się z miast na Ukrainie, które są pod nieustającym ostrzałem. Sytuacja jest dramatyczna. Brakuje żywności, wody i leków. Giną dzieci. Poetka Rozalia Kolanko poruszona wojną toczącą się na terenie Ukrainy napisała wiersz. 

 

Napisany dnia: 21.03.2022, 09:43
Artystyczne pasje ULRA
0

20 artystów – instruktorów i wykładowców Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej zaprezentuje swoje dzieła na wystawie w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Prace będzie można obejrzeć od 21 marca do 21 kwietnia br.

Napisany dnia: 18.03.2022, 10:32
Karpacka Troja zaprasza na warsztaty malowania tradycyjnych pisanek
2

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja przygotowała dla swoich gości warsztaty malowania tradycyjnych pisanek, które są jednym z symboli tych świąt.

Napisany dnia: 17.03.2022, 13:16
Muzyka baroku w JDK
1

Muzyka Jana Sebastiana Bacha królowała podczas 118. spotkania w ramach Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury, 10 marca br. Koncert „Jan Sebastian Bach - mistrz dialogu muzycznego” przyciągnął miłośników twórczości barokowego muzyka.

Napisany dnia: 15.03.2022, 18:13
Spotkanie z Adamem Bieleckim
2

W niedzielę 20 marca o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbędzie się spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim pt. "Ku niezdobytym szczytom".

Napisany dnia: 15.03.2022, 09:19
Piękno Jasła uchwycone w kadrze – wystawa fotografii Wiesława Telegi w jasielskiej Bibliotece
5

Choć za oknem padający deszcz nie sprzyjał wyjściu z domu, na otwarciu wystawy „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pojawiło się liczne grono czytelników, przyjaciół, znajomych i sympatyków talentu fotograficznego autora.

Napisany dnia: 14.03.2022, 10:08
Feryjne warsztaty ceramiczne w Szadok-Centrum Sztuki Teresa Czyżowicz-Tęcza
0

Podczas tegorocznych ferii zimowych można było skorzystać z wielu atrakcji. Szadok-Centrum Sztuki Teresa Czyżowicz-Tęcza z siedzibą przy ulicy Śniadeckich 17/9 w Jaśle przygotowało warsztaty ceramiczne dla dzieci. Mogli wziąć w nich udział wszyscy, którzy mieli ochotę aktywnie, twórczo i przyjemnie spędzić czas.

Napisany dnia: 04.03.2022, 12:00
 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657