Strona główna
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Bieg po zdrowie”
0

Już po raz trzynasty Przedszkole Miejskie nr 11 zorganizowało Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową pod hasłem „BIEG PO ZDROWIE”. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła, odbyła się 17 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Napisany dnia: 21.05.2019, 17:00
Regionalista z krwi i kości
4

O swojej „małej ojczyźnie” wie niemal wszystko. Wiesław Hap, regionalista, historyk, nauczyciel i wychowawca, bo o nim tutaj mowa, podczas spotkania z cyklu „Rozmowy o regionie” opowiedział o swoim niezwykle bogatym i różnorodnym dorobku pisarskim.

Napisany dnia: 21.05.2019, 14:12
Otwarcie wystawy „Rękodzieło naszą pasją” i spotkanie z autorkami prac w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
7

15 maja 2019 r.  w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się otwarcie wystawy prac  Elżbiety Brej i Beaty Żychowskiej „Rękodzieło naszą pasją”.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:51
Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
2

15 maja 2019 r. podczas uroczystego Finału XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów. Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Uroczysty Finał odbył się na Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury – współorganizatora imprezy.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:34
Minęła dekada udziału uczniów LO w Kołaczycach w ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej
1

W tym roku minęła okrągła X rocznica ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w niej od pierwszej edycji i odnoszą  sukcesy.

Napisany dnia: 17.05.2019, 08:55
Jasło zatańczyło dla św. Jana Pawła II
39

Na płycie jasielskiego rynku odbył się dzisiaj czwarty w historii miasta FISHMOB. Dla św. Jana Pawła II zatańczyły setki osób od przedszkolaków po licealistów.

Napisany dnia: 16.05.2019, 13:29
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
1

11 maja  z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Fundacja im. Stanisława Barabasza zorganizowała I Rodzinną Imprezę Sportowo – Rekreacyjną. Impreza odbyła się na terenie Parku Linowego MOSiR Jasło.

Napisany dnia: 16.05.2019, 07:00
Strażacy świętowali w Osieku Jasielskim
9

W Osieku Jasielskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Ulicami miejscowości dumnie przemaszerowali strażacy ochotnicy, aby na terenie ośrodka sportowego wziąć udział w uroczystym apelu.

Napisany dnia: 15.05.2019, 14:57
Nostromo zaprasza do kina "Syrena"
0

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na dwie ekranizacje do kina "Syrena". Tym razem będzie można oglądnąć filmy pt. "Gentlelmen z rewolwerem" oraz "Arktyka".

Napisany dnia: 15.05.2019, 13:00
„Moje książki” - spotkanie z Wiesławem Hapem
3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na spotkanie z cyklu „Rozmowy o regionie” z Wiesławem Hapem.

Napisany dnia: 15.05.2019, 11:00
Zespoły Taneczne Rising Stars i OMEGA na podium Mistrzostw Polski WADF !
2

Zespół Taneczny Rising Stars AT DANCE Jasło I wicemistrzem Polski WADF oraz zespół Omega reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce zdobywcą II wicemistrzostwa WADF w Goleniowie!

Napisany dnia: 15.05.2019, 08:58
Łączy ich scena i wspólne pasje
3

W miniony wtorek odbyło się w Jaśle XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Tak jak w poprzednich latach, tak również i w tym roku, wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do integracji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z rówieśnikami.

Napisany dnia: 13.05.2019, 12:03
50 lat Muzeum Regionalnego w Jaśle
4

Muzeum Regionalne w Jaśle obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia powstania. Uroczystości jubileuszowe, w których wezmą udział wszyscy poprzedni dyrektorzy instytucji oraz burmistrzowie, pracownicy i zaproszeni goście, będą miały miejsce 9 maja w budynku Muzeum oraz na Sali widowiskowej JDK.

Napisany dnia: 06.05.2019, 12:15
Młodzi jaślanie opowiedzieli o dawnym Jaśle
14

W Jasielskim Domu Kultury zaprezentowano dwa filmy, w których czworo młodych jaślan zabiera widzów w podróż do przeszłości swojego miasta oraz oprowadza ich śladami bohaterów walki o niepodległość ojczyzny. Obrazy, w których wykorzystano mnóstwo archiwalnych fotografii oraz innego rodzaju źródeł historycznych zostały docenione w konkursach ogólnopolskim i lokalnym.

Napisany dnia: 01.05.2019, 11:56
Majowy weekend z "Nostromo"
11

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza na projekcję filmów pt. "Przemytnik" i "Zabawa zabawa", które odbędą się 4 i 5 maja w kinie JDK "Syrena".

Napisany dnia: 30.04.2019, 12:00
Chcę Wam powiedzieć o życiu – spotkanie z Mateuszem Nockiem
0

25 kwietnia 2019 w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był poeta i wokalista Mateusz Nocek, autor poematu „Skądinąd”.

Napisany dnia: 30.04.2019, 11:00
„Jasielski Pociąg do Funduszy” – 10 maja zagraj w grę miejską
1

10 maja 2019 r. (piątek) odbędzie się Miejska Gra „Jasielski Pociąg do Funduszy” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gra miejska ma charakter otwarty i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem miasta, w szczególności rodzin, młodzieży, a także osób odwiedzających Jasło.

 

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:01
Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji
3

Znakomita forma wykonawcza artystów połączona z żywiołową reakcją publiczności złożyły się na niedzielny koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Legendarny zespół wystąpił w Jasielskim Domu Kultury z nowymi, jak i starymi przebojami.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:19
Wiedza i bezpieczeństwo idą w parze
9

W piątek, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, odbyły się eliminacje powiatowe 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów w podziale na trzy kategorie wiekowe. Najlepsi z nich reprezentować będą powiat jasielski na etapie wojewódzkim tegorocznej edycji turnieju.

Napisany dnia: 29.04.2019, 13:52
Jasielski Piknik Zawodowy 2019
6

Już po raz dwunasty Zespół  Szkół Technicznych  wraz z Zespołem Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego zorganizowali dla tegorocznych gimnazjalistów i ósmoklasistów Jasielski Piknik Zawodowy. 

Napisany dnia: 29.04.2019, 11:42
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105