Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
W JDK powstaje zespół mażoretek
3

Od nowego roku szkolnego zaczynamy zajęcia dla mażoretek. Przesłuchania do grupy „junior” (roczniki 2011 i 2012) będą prowadzone w trzech terminach: 6 i 20 sierpnia oraz 3 września br. o godz. 16.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 570113240.

Napisany dnia: 15.07.2021, 14:00
Stowarzyszenie Przyjaciół MDK w Jaśle FAMILIARIS serdecznie zaprasza na wyjątkowe warsztaty taneczne!
0

„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu – warsztaty taneczne dla młodzieży” to tytuł zadania publicznego, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego. W ramach zadania zapraszamy na intensywny warsztat tańca współczesnego, podczas którego będziemy pracować z techniką improwizacji ruchowej, tańca fizycznego oraz zgłębiać tajniki kompozycji choreograficznej.

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:45
Wystawa w JDK: Wiśniowa pachnąca malarstwem”
0

Do końca sierpnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę „Wiśniowa pachnąca malarstwem”. Jest to już trzecia wystawa z tego cyklu, a prezentowanych na niej 30 prac stworzyło 17 artystów w latach 2012 -2020.

Napisany dnia: 15.07.2021, 09:11
Podsumowanie zbiórki charytatywnej dla Domu Dziecka w Kołaczycach
0

Na terenie Jasła i okolic odbyła się zbiórka charytatywna dla Dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Akcja trwała od początku maja do 15 czerwca i miała na celu pozyskać dla dzieci: sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne, środki kosmetyczne i artykuły spożywcze. 

Napisany dnia: 14.07.2021, 22:22
Czy wiesz, jak może smakować najlepsza kawa? – tajniki zawodu baristy na warsztatach w jasielskim „Chemiku”
2

Specjaliści twierdzą, że na smak i aromat kawy mają wpływ kolejno: dobór odpowiedniego ziarna, kwestia palenia i grubość mielenia oraz umiejętności baristy, które pozwolą na odpowiednie podanie gorącego napoju w estetyczny i elegancki sposób.

Napisany dnia: 13.07.2021, 16:00
1 sierpnia - Na pikniku w Nowym Żmigrodzie wystąpią same gwiazdy!
11

1 sierpnia na tegorocznym pikniku w Nowym Żmigrodzie gwiazdą wieczoru będzie zespół ENEJ. Po nim na deskach wystąpi "Kapela Ciupaga" - finaliści programu Mam Talent!

Napisany dnia: 12.07.2021, 12:53
Kajakarska pasja Roberta Leśniaka
3

Kajakarstwo i lokalne szlaki wodne do uprawiania tego sportu. Ten temat zdominował 15. spotkanie Klubu Ludzi z Pasją, którego gościem był Robert Leśniak, z wykształcenia specjalista do spraw turystyki i rekreacji, a z zamiłowania m. in. kajakarz. Spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek, 5 lipca.

Napisany dnia: 08.07.2021, 12:00
Pnącza w obiektywie
0

Czy Twój dom porastają pnącza? A może w Twoim otoczeniu kwitną rośliny pnące? Zrób zdjęcie i zgłoś je do konkursu fotograficznego. Rozpoczynamy pierwszy etap jesiennej akcji „Pnącza dla jaślan”.

Napisany dnia: 08.07.2021, 09:12
Impuls do zmian – spotkanie autorskie z Dominiką Wieszczak
0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach cyklu „Rozmowy o Regionie”, odbyło się spotkanie z Dominiką Wieszczak, jaślanką, autorką powieści „Pustka”. - Nie sądziłam, że powieść kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Towarzyszyły mi obawy i lęk przed jej wydaniem – powiedziała na wstępie autorka.

Napisany dnia: 07.07.2021, 18:16
Akademia Pana Kleksa na jasielskiej scenie
0

Premiera przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” odbyła się 4 lipca br. w Jasielskim Domu Kultury. Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest Wojciech Nowicki, instruktor muzyczny JDK.

Napisany dnia: 07.07.2021, 13:46
Piknik historyczny: złoty wiek
1

Pokaz tańca i musztry z XVII wieku, strzelanie z łuku do tarczy czy żonglerka chorągwiami, połączone z ciekawą lekcją historii miały miejsce przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Impreza zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i Agencję Artystyczną „Amatum” z Warszawy odbyła się 1 lipca br. w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych.

Napisany dnia: 06.07.2021, 11:00
Pieśni Wysockiego i Okudżawy w JDK
0

Piątkowy wieczór (2 lipca br.), upłynął w Jasielskim Domu Kultury pod znakiem znakomitej poezji i pięknych ballad. Na koncert „Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki - dwaj najwięksi bardowie XX wieku - Najpiękniejsze pieśni", złożyły się najsłynniejsze utwory rosyjskich artystów, wybrane przez muzyków tworzących zespół Piramidy.

Napisany dnia: 06.07.2021, 09:13
Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem
0

Poznaj Jasło, którego być może nie znałeś! Zapraszamy na trzecią edycję „Jasielskich wakacyjnych spacerów z przewodnikiem”. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc w Jaśle, a także posłuchać legend oraz anegdot. Spacery odbędą się: 9 i 16 lipca, 26 sierpnia oraz 3 września.

Napisany dnia: 05.07.2021, 14:47
ZST kolejny raz wygrywa!
4

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle został laureatem konkursu FUNDUSZE NORWESKIE I EOG – O TYM SIĘ WIE, pokonując tym samym 2288 nadesłanych z całej Polski prac.

Napisany dnia: 05.07.2021, 07:38
Chono tu zobaczyć jak się to robi
30

Kąty. Największa miejscowość w gminie Nowy Żmigród na trasie Jasło - Krempna. Znana głównie za przyczyną krzyża milenijnego na Grzywackiej Górze.  Dla miłośników Beskidu Niskiego Kąty są bramą gór. Kąty przewijają się podczas wymieniania nazwy zbiornika wodnego o którym od lat 60-tych krążą legendy i przed każdymi wyborami zaczynamy go budować. Później jest cisza. Cisza, taka, jaką w Kątach lubię.

Napisany dnia: 02.07.2021, 07:59
„Akademia Pana Kleksa” na scenie JDK
4

Oczekiwana z wielką niecierpliwością premiera przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 4 lipca br. o godz. 18.15 na deskach Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp bezpłatny.

Napisany dnia: 01.07.2021, 10:33
Weź udział w konkursie plastycznym ,,Poznaj moje ulubione miejsca w Jaśle”!
0

Wykonaj samodzielnie pracę plastyczną przedstawiającą Twoje ulubione miejsce na mapie Jasła. Gotową pracę trzeba dostarczyć do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle do 13 sierpnia. Do konkursu zapraszamy dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.

Napisany dnia: 30.06.2021, 12:24
Historia pioniera gazownictwa na dużym ekranie
2

Jasielska premiera fabularyzowanego dokumentu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” odbyła się 27 czerwca br. w Jasielskim Domu Kultury. Film wyprodukowany przez Telewizję Obiektyw był kolejnym z cyklu „Wizjonerzy Naftowej Ziemi Obiecanej”. Wystąpili w nim znani aktorzy, m.in. Wojciech Zieliński, Anna Cieślak, Artur Dziurman, Dorota Landowska, Marcin Kwaśny, Krzysztof Jasiński. Obraz jest debiutem reżyserskim Mariusza Bonaszewskiego.

Napisany dnia: 30.06.2021, 09:22
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle w gronie najlepszych młodych dokumentalistów
3

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przygotowali film dokumentalny w ramach ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. "Póki nie jest za późno". Organizatorem jest Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, a ideą konkursu jest rozbudzenie zainteresowania historią i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski, dotyczących wojen oraz konfliktów zbrojnych XX w., a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami.

Napisany dnia: 29.06.2021, 14:06
Wyjść z utartych schematów – spotkanie autorskie z Dominiką Wieszczak
0

W ramach cyklu „Rozmowy o Regionie” zapraszamy na spotkanie z Dominiką Wieszczak, jaślanką, autorką powieści „Pustka”, dwukrotną laureatką konkursu literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Napisany dnia: 29.06.2021, 11:00
 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105