Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Szaleństwo na twarzy Lhotse
1

O wyprawie na Lhotse, która miała miejsce półtora roku temu, w sposób niezwykle żywy i obrazowy opowiedział gość 99. Studni Kulturalnej JDK – Rafał Fronia, podróżnik, himalaista, maratończyk, pisarz, członek programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015” oraz wiceprezes Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego.

Napisany dnia: 20.11.2019, 12:00
Zgrozomaniacy
0

Dyskusyjny Klub Książki „Zgrozomaniacy” zaprasza młodzież na spotkanie 25 listopada 2019 r. (poniedziałek) o godz. 14:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Napisany dnia: 20.11.2019, 08:44
W Galerii JDK. Tajemny świat drzew
4

Niezwykłą, klimatyczną wystawę, której tematem są drzewa można – do 4 grudnia br. – oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Jej autor Bartłomiej Smyka zaprasza zwiedzających do tajemniczego świata drzew; świata, który przenika naszą rzeczywistość, pozostając odległym i nieodgadnionym.

Napisany dnia: 19.11.2019, 15:00
XI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Dawka rozrywki w czwartkowy wieczór
2

Komedia „Mała rzecz a cieszy” została wystawiona 14 listopada br. na deskach Jasielskiego Domu Kultury w ramach XI Jesiennych Spotkań z Teatrem. Spektakl dostarczył widzom porcję rozrywki, pokazując przyjemniejszą stronę codzienności.

Napisany dnia: 19.11.2019, 13:00
Kartka Świąteczna Miasta Jasła – konkurs plastyczny
0

Do 29 listopada można wziąć udział w konkursie plastycznym „Kartka świąteczna Miasta Jasła”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z placówek kulturalno-oświatowych z terenu Jasła.

Napisany dnia: 19.11.2019, 11:00
Dwa festiwale – trzy nagrody! Weekend pełen sukcesów dla Łukasiewicza
0

W miniony weekend dokument fabularyzowany produkcji Telewizji Obiektyw „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” został nagrodzony na dwóch festiwalach. Jury XIV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2019”, który odbył się w dniach 6 – 9 listopada 2019 r. w Warszawie przyznało Producentowi Bogdanowi Miszczakowi Nagrodę Specjalną za wieloletnie podejmowanie tematyki Festiwali Polonijnych „Losy Polaków”. Na tegoroczny festiwal została zgłoszona ostatnia produkcja Telewizji Obiektyw „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”. Nagrodę w imieniu producenta odebrała Magdalena Koszalińska.

Napisany dnia: 19.11.2019, 09:35
„Dwójka” z wizytą we Włoszech w ramach projektu Erasmus+
3

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi wraz ze szkołami partnerskimi z Włoch, Rumunii i Turcji po raz kolejny uczestniczy w edukacyjnym projekcie Erasmus+. Tym razem za temat przewodni programu obrane zostało hasło „We are what we eat”, czyli „Jesteśmy tym, co jemy”. 

Napisany dnia: 18.11.2019, 13:23
Wystawa z okazji 100-lecia Policji
14

28 listopada br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "Policja w służbie Niepodległej". Uczestnicy wernisażu będą mogli zapoznać się z archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi początki Policji Państwowej. O funkcjonowaniu tej formacji w okresie międzywojennym na terenie jasielszczyzny i obecnego Podkarpacia opowie mł. insp. Mariusz Skiba Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Wystawę można będzie oglądać do 14 grudnia br.

Napisany dnia: 15.11.2019, 14:24
Powiatowe święto szachowe w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
2

Dnia 29 pażdziernika 2019 r. w ZSUiS w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. VII edycja konkursu to kontynuacja spotkań pasjonatów , dla  których „ królowa gier”jest  sposobem na ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Napisany dnia: 12.11.2019, 09:46
Spotkanie z malarką Magdaleną Turek-Staniuchą
0

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie z Magdaleną Turek-Staniuchą, malarką i ilustratorką.

Napisany dnia: 12.11.2019, 08:30
DKF "Nostromo" zaprasza do kina
3

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza do jasielskiego kina na dwie ekranizacje filmowe:"Portret kobiety w ogniu " i "Irlandczyk".

Napisany dnia: 08.11.2019, 15:00
Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany w Chicago
4

“Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” zostanie pokazany w ramach 31 edycji Festiwalu Filmu Polskiego w Chciago. Już 20 listopada o godznie 20:45 w Gallery Theatre film o Nafciarzu z Galicji zobaczy publiczność z całego świata.

Napisany dnia: 08.11.2019, 13:00
VIVO! Krosno odwiedzą Masza i Niedźwiedź
0

Nauka tańca, tematyczne gry i zabawy, stanowisko z sadzonkami, strefa foto, a także degustacja herbaty z samowaru – te i inne atrakcje czekać będą na najmłodszych już 16 listopada w VIVO! Krosno. Odbędzie się tu wyjątkowe spotkanie z pełną pomysłów Maszą i jej cierpliwym opiekunem Niedźwiedziem – bohaterami popularnego serialu animowanego, których przygody śledzą dzieci z niemal 100 krajów na całym świecie.

Napisany dnia: 08.11.2019, 08:37
Koncert Muzyki Filmowej
0

16 listopada br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach JasMatów Jasielskich Jazzowych Klimatów. Tym razem będzie to spotkanie z muzyką filmową, które poprowadzi znakomity polski aktor Tomasz Stockinger. Bilety w cenie 50 zł (zwykły) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 08.11.2019, 08:33
„W Drodze Do Hoolywood" - Krzysztof Komeda
0

„W drodze do Hollywood” to tytuł pierwszego koncertu w ramach tegorocznych JasMatów Jasielskich Jazzowych Klimatów. Muzyczne spotkanie, które poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz muzyczny PR 1 Polskiego Radia, jest hołdem zarówno dla Komedy, jak i całego pokolenia artystów, którzy zapoczątkowali nowoczesne podejście do muzyki jazzowej. Koncert odbędzie się już 8 listopada br. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 50 zł (zwykły) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Napisany dnia: 03.11.2019, 14:00
Woda – szanujmy i chrońmy to co mamy XI Konferencja Ekologiczna w MDK w Jaśle
7

XI Konferencja Ekologiczna pn. „Zasoby wodne – zarządzanie i gospodarka wodami” w  Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się 30 października 2019 r.

Napisany dnia: 03.11.2019, 11:09
Uczniowie „Chemika” poznają historię społeczności żydowskiej w Jaśle
107

W Zespole Szkół nr 3 w Jaśle, popularnym „Chemiku”, młodzież wzięła udział w wyjątkowych warsztatach. Lekcja historii, w której uczniowie szkoły mieli okazję poznać dzieje społeczności żydowskiej w Jaśle stanowiła element realizacji projektu pn. „Zanim będzie za późno”.

Napisany dnia: 30.10.2019, 11:16
Podróż jasielskich dzieci do krainy bezpieczeństwa
1

W ramach realizowanego programu profilaktycznego „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle” w dniach 23 i 24 października w Jasielskim Domu Kultury odbyło się widowisko edukacyjne, skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas I szkół podstawowych. Głównym organizatorem spotkania był Urząd Miasta w Jaśle oraz Straż Miejska w Jaśle.

Napisany dnia: 29.10.2019, 15:00
HIMALAJE DLA KAŻDEGO?
0

Spotkanie z Rafałem Fronią - maratończykiem, podróżnikiem, himalaistą i pisarzem, odbędzie się 7 listopada br. o godz. 17.00 w Jasielskim Domu Kultury, w ramach cyklu „Studnia Kulturalna JDK”. Bilet wstępu 15 zł.

Napisany dnia: 29.10.2019, 13:00
Wielkie skarby w małym mieście
0

18 odrestaurowanych prac malarskich pochodzących ze zbiorów Jasielskiego Domu Kultury można zobaczyć do końca października br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wśród nich znajdują się prace z przełomu wieków: XX i XXI. Wystawa, której uroczysty wernisaż odbył się 17 października br. jest głównym celem projektu pn. „Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przełomu wieków”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2019".

Napisany dnia: 29.10.2019, 10:23
 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

 • Prokuratura kończy badać sprawę budżetu obywatelskiego. Czy radna złamała prawo?

  Wracamy do sprawy Budżetu Obywatelskiego 2019. Końcem lutego br. dowiemy się, czy prokuratura postawi zarzuty osobom podejrzanym o nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych. Trop prowadzi również do osoby pełniącej funkcję publiczną.

 • Pacjenci są zszokowani. Lekarka opuściła dyżur na POZ

  To, co wydarzyło się dzisiaj w budynku jasielskiego szpitala było dla pacjentów olbrzymim szokiem. Nie wszyscy doczekali się bowiem pomocy lekarza dla dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Lekarska opuścił dyżur twierdząc, że pacjenci zachowują się jak zwierzęta.

 • Kładka na Gądkach aż prosi się o remont

   

  Kładka na osiedlu Gądki, łącząca osiedle z pozostałą częścią miasta jest w nienajlepszym stanie. Betonowe płyty w dużej części posiadają odkruszenia i liczne ubytki. Na elementach stalowych konstrukcji widoczne są z kolei ubytki powłok malarskich. Czy wkrótce doczeka się ona kompleksowego remontu?

 • Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wojewoda złożyła skargę do sądu

  W ubiegłym roku Barbara Wierdak-Cyboroń wygrała konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Mimo to Zarząd Powiatu w Jaśle postępowanie unieważnił. Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wkrótce sprawa rozstrzygnie się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie...

 • Na ścianie budynku dawnego „Sokoła” powstał mural

   

  Na ścianie budynku, który niegdyś był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” powstał mural. Obraz nawiązuje do historii przedwojennego Jasła. Przedstawia również postać patrona jednej z pobliskich ulic. Autorami obrazu są artyści zrzeszeni w jasielskiej nieformalnej grupie PLAJA.

 • 24-letni Adrian wpadł do studni. Jak doszło do tej tragedii?

  Wczoraj wieczorem w Brzyskach miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Młody mężczyzna wpadł do studni na głębokość sześciu metrów. Adrian w stanie krytycznym trafił do jasielskiego szpitala. Mimo dwugodzinnej resuscytacji nie udało się go uratować.

 • Uczniowie „Chemika” szlifują swoje umiejętności

   

  W dniach 29-30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2 –technikum kelner oraz klasy 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział, wspólnie z  partnerską szkołą ze Słowacji - Spojena Skola w Svidniku
  w warsztatach z zakresu „Carving fruit”.  

 • „Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

   

  W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105