Strona główna
Otwarcie wystawy „Rękodzieło naszą pasją” i spotkanie z autorkami prac w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
7

15 maja 2019 r.  w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się otwarcie wystawy prac  Elżbiety Brej i Beaty Żychowskiej „Rękodzieło naszą pasją”.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:51
Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
2

15 maja 2019 r. podczas uroczystego Finału XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów. Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Uroczysty Finał odbył się na Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury – współorganizatora imprezy.

Napisany dnia: 20.05.2019, 09:34
Minęła dekada udziału uczniów LO w Kołaczycach w ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej
1

W tym roku minęła okrągła X rocznica ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w niej od pierwszej edycji i odnoszą  sukcesy.

Napisany dnia: 17.05.2019, 08:55
Jasło zatańczyło dla św. Jana Pawła II
39

Na płycie jasielskiego rynku odbył się dzisiaj czwarty w historii miasta FISHMOB. Dla św. Jana Pawła II zatańczyły setki osób od przedszkolaków po licealistów.

Napisany dnia: 16.05.2019, 13:29
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
1

11 maja  z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Fundacja im. Stanisława Barabasza zorganizowała I Rodzinną Imprezę Sportowo – Rekreacyjną. Impreza odbyła się na terenie Parku Linowego MOSiR Jasło.

Napisany dnia: 16.05.2019, 07:00
Strażacy świętowali w Osieku Jasielskim
9

W Osieku Jasielskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Ulicami miejscowości dumnie przemaszerowali strażacy ochotnicy, aby na terenie ośrodka sportowego wziąć udział w uroczystym apelu.

Napisany dnia: 15.05.2019, 14:57
Nostromo zaprasza do kina "Syrena"
0

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na dwie ekranizacje do kina "Syrena". Tym razem będzie można oglądnąć filmy pt. "Gentlelmen z rewolwerem" oraz "Arktyka".

Napisany dnia: 15.05.2019, 13:00
„Moje książki” - spotkanie z Wiesławem Hapem
3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na spotkanie z cyklu „Rozmowy o regionie” z Wiesławem Hapem.

Napisany dnia: 15.05.2019, 11:00
Zespoły Taneczne Rising Stars i OMEGA na podium Mistrzostw Polski WADF !
2

Zespół Taneczny Rising Stars AT DANCE Jasło I wicemistrzem Polski WADF oraz zespół Omega reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce zdobywcą II wicemistrzostwa WADF w Goleniowie!

Napisany dnia: 15.05.2019, 08:58
Łączy ich scena i wspólne pasje
3

W miniony wtorek odbyło się w Jaśle XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Tak jak w poprzednich latach, tak również i w tym roku, wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do integracji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z rówieśnikami.

Napisany dnia: 13.05.2019, 12:03
50 lat Muzeum Regionalnego w Jaśle
4

Muzeum Regionalne w Jaśle obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia powstania. Uroczystości jubileuszowe, w których wezmą udział wszyscy poprzedni dyrektorzy instytucji oraz burmistrzowie, pracownicy i zaproszeni goście, będą miały miejsce 9 maja w budynku Muzeum oraz na Sali widowiskowej JDK.

Napisany dnia: 06.05.2019, 12:15
Młodzi jaślanie opowiedzieli o dawnym Jaśle
14

W Jasielskim Domu Kultury zaprezentowano dwa filmy, w których czworo młodych jaślan zabiera widzów w podróż do przeszłości swojego miasta oraz oprowadza ich śladami bohaterów walki o niepodległość ojczyzny. Obrazy, w których wykorzystano mnóstwo archiwalnych fotografii oraz innego rodzaju źródeł historycznych zostały docenione w konkursach ogólnopolskim i lokalnym.

Napisany dnia: 01.05.2019, 11:56
Majowy weekend z "Nostromo"
11

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza na projekcję filmów pt. "Przemytnik" i "Zabawa zabawa", które odbędą się 4 i 5 maja w kinie JDK "Syrena".

Napisany dnia: 30.04.2019, 12:00
Chcę Wam powiedzieć o życiu – spotkanie z Mateuszem Nockiem
0

25 kwietnia 2019 w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był poeta i wokalista Mateusz Nocek, autor poematu „Skądinąd”.

Napisany dnia: 30.04.2019, 11:00
„Jasielski Pociąg do Funduszy” – 10 maja zagraj w grę miejską
1

10 maja 2019 r. (piątek) odbędzie się Miejska Gra „Jasielski Pociąg do Funduszy” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gra miejska ma charakter otwarty i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem miasta, w szczególności rodzin, młodzieży, a także osób odwiedzających Jasło.

 

Napisany dnia: 30.04.2019, 09:01
Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji
3

Znakomita forma wykonawcza artystów połączona z żywiołową reakcją publiczności złożyły się na niedzielny koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Legendarny zespół wystąpił w Jasielskim Domu Kultury z nowymi, jak i starymi przebojami.

Napisany dnia: 29.04.2019, 16:19
Wiedza i bezpieczeństwo idą w parze
9

W piątek, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, odbyły się eliminacje powiatowe 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów w podziale na trzy kategorie wiekowe. Najlepsi z nich reprezentować będą powiat jasielski na etapie wojewódzkim tegorocznej edycji turnieju.

Napisany dnia: 29.04.2019, 13:52
Jasielski Piknik Zawodowy 2019
6

Już po raz dwunasty Zespół  Szkół Technicznych  wraz z Zespołem Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego zorganizowali dla tegorocznych gimnazjalistów i ósmoklasistów Jasielski Piknik Zawodowy. 

Napisany dnia: 29.04.2019, 11:42
Rodzinna Strefa VIVO! Krosno podczas XX Górskich Zawodach Balonowych
0

Miasto klocków z ponad 5 tys. elementów do zabawy, Mega Gry, potyczki łuczników, rodzinne konkurencje sportowe, tworzenie latawców oraz pokazy cyrkowe – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w Rodzinnej Strefie VIVO! Krosno na wszystkich, którzy pojawią się podczas XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych na lotnisku w Krośnie. Strefa funkcjonować będzie w dniach 2-5 maja.

Napisany dnia: 29.04.2019, 11:12
Powstał film o jasielskim malarzu Janie Wodyńskim
8

Jan Wodyński to pochodzący z Jasła artysta malarz i wykładowca wielu uczelni artystycznych w Polce. W ubiegłym roku jego bratankowie podarowali jasielskiemu muzeum spuściznę po malarzu. Teraz w naszym mieście odbędzie się premiera filmu dokumentalnego poświęconego artyście i jego malarstwu.

Napisany dnia: 26.04.2019, 15:00
 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105