Strona główna
Tłumy na Baciarach i Brathankach
18

Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

Napisany dnia: 24.06.2019, 09:54
Kolejny rok szkolny w "Super Kids" zakończony
0

"Super Kids" jest miejscem, w którym uczniowie  już od 6 lat uczą się języka angielskiego. Za nimi kolejny pracowity i owocny okres nauki. W tym tygodniu pożegnaliśmy najstarszą grupę ósmoklasistów.

Napisany dnia: 22.06.2019, 14:29
Znamy Laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”
0

Już po raz drugi, w sierpniu bieżącego roku, dwa zespoły uczniów klas mundurowych
 z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, na którego trasie znajdą się m.in. Mińsk, Katyń, Miednoje, Wilno.

Napisany dnia: 18.06.2019, 19:00
No i polecieli. W Jaśle odbył się II Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny
5

Samoloty znów zagościły nad lądowiskiem „IKAR”. W niedzielę, w Jaśle odbył się drugi Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny. To jedyna, tak wyjątkowa impreza plenerowa w regionie.

Napisany dnia: 18.06.2019, 07:30
DKF zaprasza na wieczór filmowy od 27 do 29 czerwca!
1

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza na wieczór filmowy od 27 do 29 czerwca br. W kinie "Syrena" odbędzie się projekcja "„Brightburn: Syn ciemności”, Bracia Sisters oraz "Podły, Okrutny, Zły".

Napisany dnia: 17.06.2019, 09:49
II rodzinne świętowanie z "dwunastką" i przedszkolem już za nami
0

Odbyło się ono 7 czerwca. Dla naszych uczniów, ich rodziców i wszystkich sympatyków szkoły przygotowaliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Były zawody międzyklasowe, pokaz talentów wokalnych, tanecznych, sportowych (judo).

Napisany dnia: 17.06.2019, 09:02
Uczniowie SOSW na I Beskidzkim Rajdzie Godności
2

I Beskidzki Rajd Godności został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle w dniu 13 czerwca 2019 r.  Wzięli w nim udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaśle, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaśle, rodzice, nauczyciele, terapeuci i sympatycy Ośrodka. 

Napisany dnia: 14.06.2019, 16:00
Piknik lotniczy w Jaśle już w niedzielę
7

To będzie zabawa wysokich lotów. W Jaśle po raz drugi w historii odbędzie się „Lotniczo-Motoryzacyjny Piknik Rodzinny”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Impreza odbędzie się na lądowisku „IKAR” Jasło.

Napisany dnia: 14.06.2019, 09:24
Warsztaty z artystami – Muzeum zaprasza
0

Jasielskie muzeum zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty plastyczne, które poprowadzą artyści z Ukrainy: Kateryna Lemesheva i Sergej Garkavij. Warsztaty odbędą się w sobotę 6 lipca o godz. 10.00 w budynku muzeum. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w MRJ.

Napisany dnia: 13.06.2019, 10:31
Drzwi do świata nauki – zakończenie roku akademickiego na JUD
0

W auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli rok akademicki odbierając  gratulacje oraz dyplomy od Burmistrza Miasta Jasła – Ryszarda Pabiana, dziekana Wydziału Ekonomii, Gospodarki Przestrzennej i Transportu – dr Katarzyny Szajowskiej oraz dyrektor MBP w Jaśle – Doroty Woźnicy.

Napisany dnia: 12.06.2019, 18:00
Policjanci czytali dzieciom
2

Policjanci brali udział w kampanii społecznej w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która przebiegała pod hasłem "Czytanie to fajna rzecz - policjanci czytają". Celem tej inicjatywy było aktywne promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Napisany dnia: 12.06.2019, 15:00
98. Studnia Kulturalna JDK O malarstwie niekonwencjonalnie
0

Spotkanie z Lidią Oleszczuk odbędzie się 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 17, w Jasielskim Domu Kultury, w ramach Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 12.06.2019, 14:00
Letnie warsztaty big bandowe
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na warsztaty big bandowe dla dzieci już grających w wieku od 8 do 14 lat. Warsztaty będą odbywały od 8 do 12 lipca br. Warunki uczestnictwa i harmonogram warsztatów dostępny w regulaminie na stronie JDK. Koszt warsztatów to 60 zł.

Napisany dnia: 12.06.2019, 13:00
DKF "Nostromo" zaprasza na "Szczęśliwy Lazzaro"
2

Już jutro 13 czerwca br. w kinie "Syrena" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się seans filmu "Szczęśliwy Lazzaro", który zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. za najlepszy scenariusz na festiwalu w Cannes.

Napisany dnia: 12.06.2019, 09:58
Kolejny "Piknik na 5" za nami
0

6 czerwca 2019 r. już po raz szesnasty odbył się ,,Piknik na 5" zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. 

Napisany dnia: 11.06.2019, 09:12
BlackLeo’s DreamTeam z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle mistrzami Polski klas esportowych!
5

Warszawa wzięta! Zeszłoroczni mistrzowie znów powracają z tarczą z rozgrywek, czyli Mistrzostw Polski Klas Esportowych, Warszawa 2019.

Napisany dnia: 11.06.2019, 08:59
Wyprawa z KK-T JDK: Rowerem do krainy wiatru
1

Na wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza - w sobotę, 8 czerwca br. - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 10.06.2019, 13:00
konkurs fotograficzny “Winorośl z bliska”
0

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają pasjonatów fotografii oraz winiarzy do udziału w otwartym konkursie fotograficznym “Winorośl z bliska.”

Napisany dnia: 10.06.2019, 09:57
Bawiąc uczą zasad bezpieczeństwa
1

Dworzec kolejowy w Jaśle w piątek znów mógł tętnić życiem. W czwartej edycji Pikniku Kolejowego z okazji Dnia Dziecka, na stację zawitała liczna grupa uczniów z jasielskich szkół podstawowych. Dzieci, poprzez zabawę uczyły się zasad bezpiecznego zachowania w obrębie infrastruktury kolejowej.

Napisany dnia: 08.06.2019, 09:20
VII Antoniański Dar Serca: szansa na włączenie się w dobre dzieło
2

Już po raz 7. w Jaśle odbędzie się akcja charytatywna Antoniański Dar Serca, zbiórki funduszy na wsparcie jasielskiego szpitala. Kwestę uliczną zaplanowano na niedzielę 9 czerwca br., a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Napisany dnia: 07.06.2019, 20:00
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105