Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Klub Ludzi z Pasją JDK: Rowerowe fascynacje Marcina Kozioła
0

Pierwsze, po długiej przerwie spotkanie „na żywo” w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaplanowane zostało na 11 marca br. o godz. 17.00. Gościem, który opowie o swoich fascynacjach będzie Marcin Kozioł, wielbiciel zwiedzania świata na rowerze. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 05.03.2021, 09:03
Z przedszkolakami o bezpiecznym internecie
17

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle w reżimie sanitarnym i z zachowaniem środków bezpieczeństwa wciąż prowadzą zajęcia dla najmłodszych. Trwająca epidemia koronawirusa wymusiła jednak zmiany w funkcjonowaniu Komórki ds. Profilaktyki Szkolnej.

Napisany dnia: 26.02.2021, 09:51
Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza twórców ludowych i rękodzielników do udziału w konkursie wielkanocnym
0

Już po raz trzeci Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza wszystkich twórców ludowych i rękodzielników regionu jasielskiego do udziału w muzealnym konkursie wielkanocnym. Tym razem zaproponowane kategorie dotyczą pisanek.

Napisany dnia: 24.02.2021, 08:44
Spotkanie KKD Panoptikum dzisiaj w sali Offowej JDK
5

Dzisiaj o godz. 18. w sali offfowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie KKD Panoptikum. 

Napisany dnia: 23.02.2021, 10:34
MONOKULTURA – wystawa w JDK
33

MONOKULTURA to wystawa czarno-białej fotografii krajobrazowej. Autor zdjęć zjawiskowo ukazał rozległe pejzaże czeskich Moraw...

Napisany dnia: 18.02.2021, 10:08
„Lajkuję - nie hejtuję” - Konkurs plastyczno - literacki
13

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle i Komendą Powiatową Policji w  Jaśle serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastyczno - Literackim „Lajkuję - nie hejtuję”.

Napisany dnia: 17.02.2021, 11:18
„Świętośpiewanie” w Suszcu. Kolejny sukces duetu wokalno- instrumentalnego z Jasielskiego Domu Kultury
11

Duet Karolina Polak (śpiew) i Maciej Ochwat (akordeon) zostali laureatami  Ogólnopolskiego Konkursu  Piosenki Świątecznej ”Świętośpiewanie”. Konkurs odbył się on-line w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Napisany dnia: 10.02.2021, 08:16
Walentynkowy mega bonus od VIVO!
1

Z okazji Walentynek VIVO! Krosno przygotowało dla swoich klientów mega promocję. W dniach 11-13 lutego, do zakupionej Karty Podarunkowej o wartości min. 150 zł, Centrum Handlowe doda w prezencie aż 50 zł na drugiej karcie!  

Napisany dnia: 08.02.2021, 10:46
Aleksandra Sieńkowska – podwójną laureatką konkursów kolęd
4

19 stycznia 2021 r. odbył się 26. Konkurs Kolęd i Pastorałek on-line w Szczyrku. Głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury  Promocji i Informacji w Szczyrku. Wśród 19 laureatów konkursu, którzy otrzymali równorzędne nagrody znalazła się Aleksandra Sieńkowska – solistka JDK. Ola wystąpiła w kategorii klas IV-VI.

Napisany dnia: 05.02.2021, 10:07
XIX Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2021
1

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas od IV - VIII powiatu jasielskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu grafiki komputerowej.

Napisany dnia: 04.02.2021, 10:27
„Kolędowe Nagrody” dla młodych artystów z JDK
0

Cieszymy się z kolejnych laurów naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży. Po sukcesach, jakie odnieśli soliści i duety w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, przyszedł czas na konkursy, na których jeszcze nie gościliśmy. Tym razem zawędrowaliśmy po raz pierwszy (wirtualnie) do Sanktuarium oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

Napisany dnia: 04.02.2021, 09:24
Z cyklu „Klub Ludzi z Pasją” JDK: Rowerowe fascynacje Marcina Kozioła
1

Najnowszy cykl wirtualnych spotkań, zorganizowanych w ramach „Klubu ludzi z pasją” Jasielskiego Domu Kultury, zaprowadzi miłośników odkrywania świata w strefę rowerowych przygód Marcina Kozioła.

Napisany dnia: 01.02.2021, 09:52
Z Policją zimą bezpieczniej
3

Jasielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle spotkali się z miłośnikami zimowych zabaw. W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze promowali konkurs plastyczno-filmowy oraz zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zajęcia z dziećmi odbyły się w ramach wspólnych działań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

Napisany dnia: 31.01.2021, 13:57
Karolina Polak laureatką 27. Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu
27

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu to prestiżowa impreza muzyczna. Soliści JDK wielokrotnie uczestniczyli w festiwalu zdobywając nagrody, wyróżnienia czy nawet Grand Prix. W tym roku w 27. edycji festiwalu przeprowadzonej on-line, w kategorii dziecięcej, znalazła się Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 13.01.2021, 12:57
Ferie zimowe w domu nie muszą być nudne!
4

4 stycznia w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. W dobie pandemii wypoczynek uczniów wygląda nieco inaczej niż dotychczas, dlatego też VIVO! Krosno wraz z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Fundacją SOS na Ratunek przygotowali dla dzieci niezwykle ciekawe warsztaty online, realizowane w formie spotkań na żywo. 

Napisany dnia: 11.01.2021, 08:55
Wnioski o stypendium artystyczne do końca stycznia
14

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 04.01.2021, 15:49
Podsumowanie akcji charytatywna pt. “SZLACHETNA ŁAPKA”
5

Akcja zorganizowana przez Gabinet dietetyczny Bonne Sante w Jaśle miała na celu nieść pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom z ośrodka OTOZ ANIMALS.

Napisany dnia: 01.01.2021, 10:09
W Jaśle powstał kolejny mural
14

W ostatnich kilku miesiącach w Jaśle zaczęło pojawiać się coraz więcej murali. Autorem wielu z nich jest Sylwester Łaskawski. Tym razem artysta zaznaczył swoją obecność na ścianie jednego z budynków na osiedlu Gamrat.

Napisany dnia: 31.12.2020, 11:20
Karty Podarunkowe od VIVO! dla ratowników medycznych
16

Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni to grupy zawodowe, które od początku trwania
pandemii dzielnie walczą z nieobliczalnym koronawirusem. Ciężką i odpowiedzialną pracę
medyków doceniło Centrum Handlowe VIVO! Krosno, które przygotowało dla pracowników
Pogotowia Ratunkowego w Krośnie świąteczne upominki. Na ręce Pana Andrzeja Jurczaka -
Dyrektora placówki - trafiło aż 156 Kart Podarunkowych o łącznej wartości ponad 31 000 zł.

Napisany dnia: 19.12.2020, 08:34
Jaślanka Anna Juszczyk obchodziła 100 urodziny
6

14 grudnia mieszkanka naszego miasta obchodziła 100 urodziny. Z tej okazji dla dostojnej Jubilatki zostały przekazane w imieniu burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana życzenia, przez Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicję Wójcik.

Napisany dnia: 18.12.2020, 13:40
 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105