Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
Kosmiczne energie w Jaśle
26

Gra świateł, półmrok - to znów feeria barw, ciekawa scenografia, oraz sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury pełna fanów artysty, złożyły się na koncert nie z tej ziemi. W sobotę, 4 września br. do Jasła zawitał z trasą koncertową pełną kosmicznych energii Ralph Kamiński i My Best Band In The World.

Napisany dnia: 08.09.2021, 11:00
Biegnij z VIVO! po nagrody III urodzinowy „Bieg na Orientację” 02.10.2021
0

VIVO! Krosno po raz trzeci zaprasza do udziału w urodzinowym Biegu na Orientację „Biegam
z VIVO!”. Uczestnicy zawodów po raz kolejny będą mieli do pokonania ciekawą trasę, na której czekać będą kreatywne zadania do wykonania. Bieg rozpocznie się 2 października (w sobotę) o godz. 13.30. Do uczestnictwa wymagana jest wcześniejsza rejestracja.             

Napisany dnia: 07.09.2021, 21:51
Smaki Przeszłości w Karpackiej Troi - już w najbliższy weekend!
1

Czy wiecie co można było zjeść na obiad cztery tysiące lat temu? Na to, oraz inne pytania, o kuchnię w przeszłości postaramy się odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy. Przybliżymy Wam tajniki kuchni z epoki brązu oraz zdradzimy jakie potrawy pojawiały się na stołach wczesnośredniowiecznych Słowian. Wydarzenie odbędzie się plenerowo oraz on-line. Zapraszamy do poznania Smaków Przeszłości już 11 i 12 września 2021 r.

Napisany dnia: 07.09.2021, 15:00
Z cyklu Klub Ludzi z Pasją: krótkofalowcy w JDK
0

Entuzjaści krótkofalarstwa zrzeszeni w Jasielskim Klubie Łączności będą kolejnymi gośćmi Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się 14 września br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 07.09.2021, 13:00
Jesienna wycieczka autokarowa z KK-T JDK i PTTK: Nie ma jak Lwów
5

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym „Ziemia sanocka” i jasielskim oddziałem PTTK przygotował dwudniową wycieczkę do Lwowa (Ukraina) na cieszące się od lat wielką popularnością Święto Czekolady. Wyjazd w sobotę, 9 października br., powrót w niedzielę, 10 października br.

Napisany dnia: 06.09.2021, 10:56
Koncert finałowy III Letnich Warsztatów Bigbandowych
5

Koncertem finałowym, który odbył się 27 sierpnia br. w Jasielskim Domu Kultury, zakończyły się III Letnie Warsztaty Bigbandowe. W wakacyjnej edycji wzięło udział 19 uczestników, już nie tylko z Jasła czy powiatu jasielskiego, ale również z Małopolski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, ufundowane przez Miasto Jasło.

Napisany dnia: 03.09.2021, 09:25
Jubileuszowe Narodowe Czytanie w jasielskiej Bibliotece
9

W dniach 6-11 września 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w 10. edycji Narodowego Czytania. W tym roku zachęcamy do lektury „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Napisany dnia: 02.09.2021, 14:00
Dialog muzyczny w JDK
0

Od „Koncertu na skrzypce i klarnet” Alessandra Marcellego rozpoczęło się spotkanie z muzyką barokową. Koncert pt. „Dialog muzyczny”, który odbył się 26 sierpnia br. w sali offowej JDK, był jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Jasła.

Napisany dnia: 02.09.2021, 10:42
Pnącza dla jaślan
20

Już w najbliższą sobotę, 4 września zapraszamy mieszkańców do włączenia się w akcję „Pnącza dla jaślan”. O godzinie 10 na jasielskim rynku w ramach projektu rewitalizacyjnego „Zielono mi w Jaśle” będą rozdawane sadzonki różnych rodzajów pnączy, w zamian za zużyty drobny sprzęt elektroniczny.

Napisany dnia: 31.08.2021, 16:25
Bilet do kina na IV Urodziny VIVO! Krosno
1

VIVO! Krosno rozpoczyna świętowanie swojego IV jubileuszu od niecodziennej akcji pt. „Bilet do kina dla Smakoszy”. Już w dniach 6-10 września, za zakupy w wybranych punktach gastronomicznych, będzie można odebrać bilet na dowolny seans w kinie Helios Krosno.                  

Napisany dnia: 30.08.2021, 14:17
Organowa muzyczna uczta w Sławęcinie, czyli koncert prof. Juliana Gembalskiego
10

Wczorajszego wieczoru, w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławęcinie zagościła kultura przez duże „K”. Koncert organowy, w tej zabytkowej, drewnianej świątyni zagrał bowiem prof. Julian Gembalski. Wybitny wirtuoz instrumentu, który od wieków stanowi integralną część tradycji liturgicznej w Kościele katolickim, miał okazję wydobyć cały potencjał z odrestaurowanych organów, wykonanych przed ponad stu laty przez organmistrza Jana Śliwińskiego. Wirtuozerskiemu kunsztowi muzycznemu mistrza przysłuchiwało się niemal stu parafian.

Napisany dnia: 28.08.2021, 07:55
Wyjątkowy koncert organowy w zabytkowym kościele w Sławęcinie
2

W zabytkowym kościele w Sławęcinie odbędzie się dzisiaj koncert organowy wybitnego wirtuoza organów Juliana Gembalskiego. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne będzie okazją do usłyszenia dźwięku odrestaurowanych niedawno zabytkowych, cennych organów Jana Śliwińskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 18:30.

Napisany dnia: 27.08.2021, 10:37
Dni Wina już w ten weekend!
56

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) na jasielskim rynku odbędą się jubileuszowe, bo XV Międzynarodowe Dni Wina. Gościć będziemy wystawców z polskimi i zagranicznymi winami, w sumie pojawi się ma 32 różnych stanowisk winiarskich. Oprócz tego zapraszamy na jarmark produktów regionalnych.

Napisany dnia: 26.08.2021, 12:00
Z okazji Dni Jasła: wycieczka rowerowa
0

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza miłośników zwiedzania okolic miasta na wycieczkę rowerową do Rezerwatu przyrody Golesz oraz Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy. Wyprawa odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia br. Liczba miejsc ograniczona.

Napisany dnia: 26.08.2021, 09:00
Koncert muzyki klasycznej w JDK
2

„Dialog muzyczny”, to tytuł koncertu muzyki klasycznej, który odbędzie się 26 sierpnia o godz. 19.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp tylko z zaproszeniem, które można odebrać w sekretariacie JDK.

Napisany dnia: 25.08.2021, 21:22
„Moja – twoja” Myscowa. Wystawa fotografii analogowej
7

Klimatyczna, tradycyjna polska wieś – Myscowa na Podkarpaciu i jej codzienna rzeczywistość (lata 1993 – 2021) zostały przedstawione na analogowej fotografii wykonanej przez Mikołaja Ciszewskiego i Pawła Sobczyka, związanych od blisko 30 lat z tą miejscowością. Na wystawie znajdują się również fotografie Sylwii Falińskiej i Wawrzyńca Ciszewskiego. Ekspozycję czarno-białej fotografii pt. “moja – twoja” Myscowa można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury do 9 września br.

Napisany dnia: 25.08.2021, 14:00
A może Morze? – wakacyjne spotkania w bibliotece
0

Wakacje to cudowny czas dla każdego. Wszyscy na nie czekamy i wszyscy zgadzamy się z tym, że mogłyby trwać dłużej. Dlatego warto je spędzić jak najlepiej aby mieć wspaniałe wspomnienia, które pozostaną z nami na długie lata.

Napisany dnia: 25.08.2021, 11:17
Rusza kiermasz płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych w VIVO! Krosno. Do nabycia tysiące egzemplarzy
2

Reggae, jazz, rock, disco, a może pop? W ostatni weekend miesiąca, tj. 27 i 28 sierpnia, w VIVO! Krosno będzie można nabyć płyty winylowe, CD i kasety magnetofonowe z muzyką ulubionych artystów i z każdego gatunku! Kiermasz odbędzie się w godzinach otwarcia Centrum, tj. 9:00 – 21:00, na Placu Centralnym przy strefie foodcourt.

Napisany dnia: 18.08.2021, 09:33
Patriotyczne koncertowanie w jasielskiej glorietce
3

Wczoraj w zabytkowej glorietce parku miejskiego w Jaśle odbył się koncert pieśni patriotycznych wykonany przez laureatów konkursu Niepodległa, Niepokorna. Soliści zaśpiewali m.in. "Dorota", "Zakwitały pąki białych róż", czy "Zasmuciła się piosenka". Na koncert przybyło wielu mieszkańców Jasła i okolic. Nie zabrakło również tych najmłodszych słuchaczy.

Napisany dnia: 16.08.2021, 15:25
Memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” już w niedzielę. Szykuje się ekscytujące widowisko historyczne
10

Organizatorzy Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” po raz kolejny przygotowali na mieszkańców Jasła i okolic ekscytującą lekcję historii miasta i regionu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia). Na tak zwanych „łąkach hubalowych” nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych, zabytkowych pojazdów oraz zapierających dech w piersiach efektów pirotechnicznych. Tym razem przeniesiemy się do czasów II wojny światowej, kiedy to region jasielski znajdował się pod okupacją niemiecką.

Napisany dnia: 13.08.2021, 14:53
 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105